Startlista med löpare

07:00:00 Startgrupp 1

Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Iver Skjerve
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Ragnhild Augdal
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Karianne Haugen
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Anders Skjerve
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Vegard Brustad
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Marte Aagesen
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Espen Birger Augdal
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Edvard Haga
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Guri Alstad
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Mia Skjerve
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Randi Mona
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Andre Vinje Rygg
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Eirik Vinje Rygg
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Ingrid Svendgård

Startnr: 139
Svenska kyrkan Östersund
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Lia Gladh
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Karin Gladh
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Jan Hägg
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Carina Grinde
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Samuel Thand
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Lukas Grinde
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Michael Marmerholt
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Felicia Hägg
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Mikael Bernervall
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Christer Gladh
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Christer Gladh
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Mikael Karlsson
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Axel Grinde
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Ingemar Hägg

Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Raymond Bergesen
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Raymond Bergesen
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Sverre Buan
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Roger Malvik
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Irene Wormdahl
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Mia Standal
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Ole Waagan
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Maren Saur Holte
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Mona Hellesvik
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Mila Marsi
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Lena Marsi
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Kurt Aasly
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Guro Aslaksen Aasly
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Marit Henden

Startnr: 214
Hej främling! - Inlöparna
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Fatema Rasoli
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Erica Johansson
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Adnan Alali
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Peter Kojak
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Bishara Khalil
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Abdalrahim Mussa Hassen
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Esam Taha
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Mustafa Maher
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Hussein Jillow
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Fayas Khorami
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Samira Musa
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Merehtab Bhaylzghi
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Ahmed Khalaf-Allah
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Martin Machnow

Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Motion Damer
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Hanna Sjömäling
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Emma Eriksson
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Karin Nordin
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Birgitta Edfalk
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Eva-Karin Sjömäling
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Anna-Karin Edholm
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Nencia Fransson
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Eva Fransson
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Linn Svedberg
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Hilda Fransson
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Eva-Karin Sjömäling
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Sara Bergman
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Moa Kjellström
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Sofie Nordin

Startnr: 260
FSK Östersund
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Andreas Gärdin Hyttsten
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Andreas Gärdin Hyttsten
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Andreas Gärdin Hyttsten
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Caroline Gärdin Hyttsten
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Joakim Wiklund
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Mia Thorell
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Johan Thorell
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Tom Eriksson
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Tom Eriksson
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Kajsa Ericsson
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Anna Näs
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Towe Andersson
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Maja Norberg
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Erik Hyttsten

Startnr: 335
Verrastranda idrettslag
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Kine Løvli Skjelstad
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Frida Løvli Skjelstad
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Marit Stavrum Norum
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Lars Erling Malvik
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Maren Blomset Malvik
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Per Magne Vingen
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Bjørn Skjelstad
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Daniel Eriksson
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Børge Rødsjø
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Hilde Thunsør
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Anita Myrseth
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Kjell Ove Løvli
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Emma Eriksson
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Kjell Ove Løvli

Startnr: 338
NAV Arbeid og ytelser Trondheim
En-dagars
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Anette Bjørgve
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Kristin Tveit
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Anita Gilde
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Truls Knai
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Knut Wangen
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Jonas Ramstad
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Harald Grødal
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Solfrid Opem Ramstad
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Eivind Sjårud
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Aleksander Sæter
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Astrid Larsen Rygg
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Lena Veronica Solem
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Marianne Fjell Søberg
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Magni Skogstad



07:30:00 Startgrupp 2

Startnr: 25
Kværner BIL
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Kristian Børøsund
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Kristian Børøsund
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Kenneth Kristiansen
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Bjarte Voje
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Anne Myran Larsen
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Anders Strand
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Morten Myhre
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Åge Nessemo
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Øyvind Braarud Lyngstad
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Lasse Sandmo
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Emil Sende
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Martin Braarud Lyngstad
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Håvard Skage
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Ola Lerfald

Startnr: 29
Henning IL/Sparbu IL
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Eirik Strand
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Ellen Schjei Wekre
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Kristian Småvik
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Rune Omli Øksnes
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Eirik Kavli
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Lars Otto Hallem Iversen
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Bastian Svendsen
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Ketil Schjei
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Kari Grindberg
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Bjørnar Valøen
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Siri Alette Aurstad
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Pål Schjei
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Bastian Elnan Aurstad
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Ola Brosveet Rannem

Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Tor Christian Stamnes
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Tor Christian Stamnes
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Tor Christian Stamnes
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Erik Robert Zimmermann
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Jakob Skjelstad
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Marthe Skjelstad
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Mads Rasmus Solem
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Gry Alice Skogan Fredriksen
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Ann Elise Gederås
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Erik Skjelstad
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Johannes Hofstad
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Per Egil Korstad
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Kristoffer Gresseth
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Marcus Rødde

Startnr: 37
Tyllåm Feill og Bråkmakeri
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Gjertrud Aunet Tyldum
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Kari Ellingsen
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Christine Dahl
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Elise Aunet Tyldum
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Ingri Aunet Tyldum
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Ellen Tyldum Skogen
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Klaus Tyldum
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Ingeborg Tyldum Skogen
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Erik Tyldum
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Grethe Tyldum
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Vegard Tyldum
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Vegard Tyldum
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Kari Tyldum
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Johannes Tyldum

Startnr: 40
NTE BIL
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Eli Ystad
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Kristin Mürer Stemland
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Andreas Hammer
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
June Bui
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Erik Thomassen
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Håkon Waaden
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Theodor Johnsen Gajdasevic
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Magnus Solli Haukaas
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Marie Dale
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Marie Dale
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Renate Stangvik
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Robert Ødegård
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Yngve Utvik
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Yngve Utvik

Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Hans Jernse
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Anna Schlegel
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Hans Jernse
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Markus Flinkberg
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Erik Olsson
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Anders Olsson
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Hampus Isaksson
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Fabian Ring
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Liam Hellkvist
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Matilda Hellqvist
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Hans Nordin
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Erik Olsson
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Linda Eriksson
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Markus Flinkberg

Startnr: 49
Jämtkraft
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Anton Ivarsson
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Anton Ivarsson
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Erika Skogsberg
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Hans-Olof Eriksson
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Joel Mohlin
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Erika Forslin
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Robert Backström
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Ola Sjöqvist
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Emil Eriksson
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Nils-Göran Sundberg
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Stig Berg
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Robert Asplund
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Johan Nilsson
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Lisa Kentsson

Startnr: 51
Ole Vig
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Idun Fivelstad
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Tormod Haugen Steinbakken
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Siri Rye Salvesen
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Rolf Hernes
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Asle Skulbørstad
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Sigrid Iversen
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Tor Stamnes
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Toril Krog Berg
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Ole Morten Hammer
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Terje Olav Harnes
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Viktor Kråkenes
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Tor Vikan
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Odd - Inge Strandheim
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Lars Erik Gylland

Startnr: 53
Aspås IF Motion
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Peter Berlén
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Peter Berlén
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Patrik Åslund
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Öivind Kveli
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Patrik Mehlhorn
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Elice Sundström
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Thomas Lindqvist
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Kajsa Mattsson
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Edvin Jonsson
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Per G Berlén
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Axel Sundström
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Liam Hult
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Lars Fjällman
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Magnus Fjällman

Startnr: 57
I.L Aasguten
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Eirik Selven
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
John Ulrik Hagen
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Anniken Evenhus
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Mats Jørgen Nesjø
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Kjeldrun Undlien
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Annie Brevik Røsten
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Andreas Aune
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Andrine Rønning
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Mats A Dahl
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Kristian Evenhus
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Håkon Selven
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Jonas Myhr
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Jon Erling Vandbakk
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Martin Haabeth

Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Ane Hageskal
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Daniel Rosøy
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Øyvind Leiknes
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Stig Løfald
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Oddlaug Johanne "Okke" Eide
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Mie Hageskal
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Kathrine Hageskal
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Tor Andre Hellandsjø
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Håvard Axelsen
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Ole Morten Kjønsvik
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Magnus Mostad
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Odd Kjønsvik
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Paul Eide
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
John Aune

Startnr: 65
Sjetne
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Lars Rustad Johansen
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Lars Rustad Johansen
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Mats Jensen
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Jan Kåre Stamnes
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Ingrid Island
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Aleksandar Pesut
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Ingvild Vesterhus
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Jørgen Myhre
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Sander Island
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Janne Sandrød
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Elias Hovdahl Sandrød
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Marit Myhre
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Anne Grete Myhre
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Helge Johansen

Startnr: 69
Kullarmark SK
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Lars Romberg
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Lars Romberg
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Andreas Svensson
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
David Lundgren
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Lars Nilsing
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Lars Nilsing
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Tim Sahlen
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Hannes Lundgren
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Saga Svensson
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Lars Romberg
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Janne Huldin
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Andreas Svensson
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
David Lundgren
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Maria Lundgren

Startnr: 70
Primärvården Jämtland
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Kalle Englund
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Kalle Englund
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
MajBritt Karlsson
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Tomas Nord
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Anders Rehn
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Kalle Englund
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Johanna Englund
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Elin Sterner
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Elin Sterner
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Anders Rehn
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Lukas Englund
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Kalle Englund
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Johan Sernheim
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Fredrik Huss

Startnr: 79
Helgådal il
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Ingrid Sofie Rotmo
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Ingvild Haugan
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Anniken Myhre
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Svein Erik Haugan
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Bjørnar Aksnes
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Sunniva Aksnes
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Espen Leirset
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Silje Aksnes
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Kari Aksnes
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Tomas Haugan
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Fredrik Ness
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Ole Andreas Westerfjell
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Jonny Haugan
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Bjørn Ove Bergsmo

Startnr: 80
Beitstad IL
En-dagars
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Morten Tørring Langfjord
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Sandra Nørholm
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Anders Benum Kjeldseth
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Anders Tørring Langfjord
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Jo Kristian Kvernland
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Maren Svarva
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Martin Myrvold
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Vegard Opdal Kaldahl
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Roy Oskar Halvorsen
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Eirik Sakariassen
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Peder Almlid
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Stian Røsegg
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Kjartan Alexander Lunde
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Kjartan Alexander Lunde

Startnr: 83
Vänsterpartiet / SV
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Madeleine Mittet
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Sakse Kvikshaug Viggen
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Sakse Kvikshaug Viggen
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Andreas Noteng
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Jan Frode Haugseth
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Jan Frode Haugseth
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Tomas Moe Skjølsvold
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Tomas Moe Skjølsvold
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Are Malvik
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Kenneth T. Kjelsnes
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Ottar Michelsen
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Geir Söderin
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Dag Fegstad
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Caroline Janson

Startnr: 85
Domstolene
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Hans Kristian Ormberg
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Hans Kristian Ormberg
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Kenneth Bull
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Trond Eirik Kolloen
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Arnstein Fikkan
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Lars Kirksæther
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Ulrik Skjervold Geving
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Ine Evensen
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Knut Brekka
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Gunnar Kvitsand
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Max Casteleyn
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Max Casteleyn
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Roar Bakås
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Roar Bakås

Startnr: 86
Möringan
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Qvintus Rost
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Qvintus Rost
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Ulrika Forss
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Jonas Westberg
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Wega Högberg
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Håkan Wallin
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Joakim Nordlund
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Magdalena Forsavall
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Annica Boije
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Ove Nesterud
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Peter Boije
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Peter Boije
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Maria Ahnér
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Andreas Forss

Startnr: 92
Rapp IL
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Malin Skjevik
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Kristian Ulvik
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Espen Skjevik
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Gunnar Granås
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Joel Østerlie
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Emil Reitan
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Halvard Rekkebo
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Markus Botten
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Stein Hønnås
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Benjamin Skogen
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Håkon Hallan
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Morten Hønnås
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Kim Rune Hovdal
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Vidar Stavseth

Startnr: 95
Röde Runners
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Ida Wolf Watz
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Gustav Wolf-Watz
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Erik Wolf-Watz
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Ulrika Öberg
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Johanna Wolf-Watz
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Malin Connysson
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Robert Björngard
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Lisa Töfting
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Tobias Linestrand
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Sanna Staf
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Tova Björngard
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Emma Forsberg
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Ulrika Håård
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Jan Bergetorp

Startnr: 98
Tullus Sjöbygdens Byalag
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Lovisa Liljequist
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Linda Liljeqvist
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Johanna Van der maaten
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Martin Johansson
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Marko Lakssonen
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Mathias Lövqvist
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Mathias Lövqvist
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Alice Viklund
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Stefan Olsen
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Anneli Nord
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Klara Viklund
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Robin Ivansson
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Emma Petrusson
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Joel Haglund

Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Johan Wesche
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Pål Jakobsen
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Emil Johansson
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Bjørn Balstad
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Tomas Oliver Waldal Verstad
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Bendik Ramstad
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Arne Moe
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Kristian Steinsmo
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Anders Skaare
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Steinar Bjørke
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Christian Vatn
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Trond Richstad
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Kristin Waaktaar Opland
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Olav Midtsian Salater

Startnr: 102
Ytterøy
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Lars Erik Vandsvik
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Lars Erik Vandsvik
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Nils Jørgen Gaasvik
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Atle Olav Skjerve
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Odd Nilsen
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Oddmund Skjørstad
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Sigurd Sandstad
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Stein Ove Winnberg
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Ole Cristian Norvik
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Erling Angeltveit
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Tuva Norvik
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Jorunn Saltvik Winnberg
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Roald Sand
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Kai Robert Vandsvik

Startnr: 106
Team 3T
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Thea Foss Bækkevold
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Tonje Lien Wold
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Tommy Opdal
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Simen Løvseth
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Ronny Raet
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Helga Therese G. Ofstad
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Leif Gundersen
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Guri Gudersen
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Marte Lise Furuberg
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Klas Martin Sundelin
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Anette Selbo
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Beate Selbo
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Jørgen Berg Lauvsnes
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Kenneth Røstad

Startnr: 109
Sætervik UIG
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Aleksander Buarøy
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Ørjan Schei
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Marius Opdal
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Frode Sæther
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Christian Tangvik
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Randi Sæther
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Bendik Sæther
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Aleksander Strøm
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Lill Buhaug
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Astrid Merethe Mork
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Jon Torkild Pettersen
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Iver Berre
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Ellen Margrethe Teveldal
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Kristoffer Teveldal

Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Ingrid Vingelen Digre
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Marit Aune
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Adrian Fløttum
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Kari Elise Storrø
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Egil Bårseth
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Amund Tore Solberg
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Bjørn Roger Tangstad
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Elise Sommervold Fagerbæk
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Lise Sundli
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Oda Fagerbekk
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Tuva Jeanette Arvidsson
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Oddvar Myrmo
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Maria Digre
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Håvard Melby

Startnr: 121
NTNU IT
En-dagars
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Yngve Ertsås
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Terje Johnsen
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Per Ivar Skinderhaug
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Lars Einarsen
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Joakim Hafeld
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Therese Vangstad
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Ann Kristin Ljøkjell
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Tor Halvard Furulund
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Nils Robert Leganger
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Ola Ervik
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Anne Gro Gården
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Arild Sørum Hjelle
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Olai Ertsås
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Ole Kristian Hoel

Startnr: 130
Vallbo sk
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Danne Nyman
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Emilia Nyman
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Christer Långström
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Henrik Ilhamn
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Aksel Halvarsson
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Jessica Ahl
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Jonny Engberg
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Lennart Långström
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Vincent Grein
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Andreas Vernét
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Andreas Vernét
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
William Moverare
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Anton Ivarsson
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Niklas Stam

Startnr: 136
Finstad-Eliten
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Jan Olav Finstad
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Per-Ivar Finstad
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Sindre Finstad
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Magnus Valøen
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Hermod Hatling
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Siri Volan Hatling
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Jan Magne Vesterdal
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Ane Volan Hatling
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Frode Finstad
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Ole Kristian Husby
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Andrea Skogseth
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Marius Finstad
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Tore Sundfær
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Marie Uhlen Maurset

Startnr: 140
Alsens IF
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Björn Hagström
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Carola Johansson
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Frida Folkesson
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Erik Johansson
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Fredrik Sätter
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Fredrik Sätter
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Lukas Malmrot
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Emil Malmrot
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Markus Gunnman
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Viktor Backman
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Anders Hagström
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Adam Åsenlund
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Krister Rensbo
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Håkan Melander

Startnr: 142
Statens vegvesen
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Iris Kristin Koa
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Svein Sæterbø
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Martin Myhre
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Jørgen Heuch
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Ada Myhren
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Beate Riise Wagnild
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Geir Finstad Gotvassli
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Bente Sørensen Bratvold
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Sægrov Gjermund
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Martine Holm Frekhaug
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Asta Krattebøl
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Per Einar Pedersli
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Lise Augdal
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Kjetil Sletten

Startnr: 143
Lag Olsson
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Lena Östhus
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Lena Östhus
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Leif Molander
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Henrik Olsson
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Sune Salomonsson
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Tim Olsson
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Tobias Olsson
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Gustav Andersson
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Erik Olsson
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Stefan Andersson
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Petra Näs
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Carl Rotvold
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Karin Kämpedal Molander
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Anton Olsson

Startnr: 145
Mörsils IF
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Erik Eliasson
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Ibra Andersson
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Elias Karlsson
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Naoud Abraham
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Fredrik Eliasson
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Karin Ramström
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Fabienne Theiler
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Frezghi Yosef
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Tekeste Tekle
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Didrik Söderholm
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Ludwig Warstedt
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Martin Warstedt
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Saimon Tekeste
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Veronica Warstedt

Startnr: 151
Fylkesmannen i Trøndelag
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Laila Hoff Johansen
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Liv Gystad
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Trine Gevingås
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Jostein Sagen
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Hanne Nordgård
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Dag Otto Skar
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Kjell Vidar Seljevoll
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Kari Tønset Guttvik
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Linda Marie Hansen
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Trond Flydal
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Anne Berit Lein
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Solrun Bøkestad
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Karl Eirik Lein-Fossum
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Snorre Antonsen

Startnr: 152
Nabolaget
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Sindre Flønes Harkjerr
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Frank Sindre Flønes
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Anne Nevin
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Arve Rygg
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Simon Lund Eikrem
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Tollef Kulset Merakerås
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Kathrine Andersen
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Stig Folgerø
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Marius Ørke
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Kristoffer Strømdal Vik
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Maria Strømdal Vik
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Emil R. Leroyer
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Mathias R. Leroyer
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Anthony Leroyer

Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Morten Skille
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Harald Hasfjord
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Frode Storesund
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Anders Bjørnevik
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Kai- Richard Ernstsen
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Anders Olberg
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Odin Dypdalen Kjærvik
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Eirik Rensvik
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Per Erik Kvam
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Per Erik Kvam
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Harald Hasfjord
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Rune Forfot Simonsen
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Morten Skille
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Ole Magnus Svarva

Startnr: 155
Team Adonai
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Terje Hofstad
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Joar Hofstad
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Jan Arne Bremnes
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Hamish Gray
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Olav Veiteberg
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Olav Veiteberg
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Stein-Erik Sætermo
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Kristin Schei Sætermo
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Harry Gilberg
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Stig-Jonny Hanssen
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Eivind Nilsen
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Benjamin Trøan
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Daniel Sætermo
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Robert Valleraunet

Startnr: 171
Kroglund slækt og påfyill
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Åse Iren Risan
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Wenche Kroglund
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Mia Becker
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Jørgen Kaspersen
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Jan Egil Storrø
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Astrid Kaspersen Rostad
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Ola Hoseth Kosberg
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Robin Winter Fløan
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Karl Kristian Lehn
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Elin Haugmo
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Siri Ulvik
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Sturla Trondsen
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Jostein Kroglund
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Sonja Risan

Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Erik Grimstad
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Stian Tingstad
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Gørill Gyllan
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Per Ove Johnsen
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Tor Inge Indset
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Siv Karin Rosvoll
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Brage Romulslie
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Kristin Leiseth
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Hanne Svegaard
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Atle Tangvik
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Espen Mo
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Lars Solnørdal
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Christian Mathiesen
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Erlend Husby

Startnr: 187
SEE Personlig Assistans AB
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Tamara Sundvall
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Freja Folkesson
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Mikael Sundvall
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Jonatan Dovner
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Victor Josefsson
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Sven Evaldsson
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Vincent Zerrudo-Sivertsson
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Mikael Sundvall
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Per Folkesson
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Per Folkesson
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Alvin Rolen
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Fredrik Högstedt
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Fredrik Högstedt
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Jens Evaldsson

Startnr: 189
Skatteverket IT - Skattevärk
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
David Kunze
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
David Kunze
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
David Kunze
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Ulf Bengtsson
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Leif Engman
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Dan Danielsson
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Daniel Rydén
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Daniel Rydén
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Thomas Hamrén
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Jonatan Markusson
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Leif Engman
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Håkan Svedberg
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Jonas Solberger
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Anna-Karin Sundberg

Startnr: 192
Campus Miun IF
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Andreas Karlsson
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Wietske ten Berge
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Wietske ten Berge
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Gunnar Öhrwall
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Gunnar Öhrwall
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Per Lilja
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Per Lilja
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Maria Fredlund
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Maria Fredlund
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Ingrid Zakrisson
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Andreas Karlsson
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Andreas Karlsson
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Magnus Norberg
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Magnus Norberg

Startnr: 196
Vinne IL 2
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Gunnhild Viken
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Jonas Viken
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Sofie Skjei Buran
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Rune Gudding
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Ellev Østnes
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Marius Ingebrigtsen
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Trond Kolstad
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Olav Gjedrem Lund
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Hans Morten Eriksen
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Gaute Lund
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Tobias Langnes
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Svenn Robert Berg
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Ole Marius Berg
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Jan Eivind Østnes

Startnr: 197
Namdalseid IL
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Trond Einar Elden
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Edvin Finanger
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Lisbeth Finanger
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Isak Jerpstad
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Hans Olav Kammen
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Harald Urtegård
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Vegard Jermstad
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Janne Finanger
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Tore Sundvik
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Tom Kristian Mork
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Petter Skatland Mork
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Ottar Anton Kaldal
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Morten Gystad Sundvik
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Kristoffer Reitan Buvarp

Startnr: 198
Teeness BIL
En-dagars
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Rune Bjønnum
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Mathias Tjomsland
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Daniel Myren
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Kenneth Aas
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Kenneth Aas
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Kenneth Aas
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Hanna Eriksson
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Per-Idar Sæthertrø
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Magnus Nyeng Olsen
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Johannes Stöhr
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Grethe Eriksen
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Stian Berg
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Magnus Klüver Ulset
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Sturla Klüver

Startnr: 199
Microchip Norway
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Glen Nilsen
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Lars Even Almås
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Svenn-Ivar Svendsen
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Judd Bard
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Jan Egil Ruud
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Guanwen Ying
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Svenn-Ivar Svendsen
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Edalyn Lacsa
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Jan Egil Ruud
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Magne Tørresen
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Morten Werner Lund
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Anna Yining Dong
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Vidar Lundberg
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Judd Bard

Startnr: 205
Nidarosdomen
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Lise Martinussen
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Dagfinn Thomassen
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Øystein Flø
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Kelly Borsick
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Morten Jøntvedt
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Oddleiv Moen
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Eivind Rindal
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Gunn Karlsaune
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Kjell Inge Nordgård
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Mattias Jansson
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Gry Kleven
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Gustav Danielsen
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Gaute Susort Aurdal
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Christen Torvik

Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Ann Elisabeth Mastad
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Marit Karlsen
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Mari Moen, Slenes
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Monika Glørstad
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Ove Jomar Sunde
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Monica Hjertås Nielsen
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Emil Melting
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Inger Schei Næss
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Solvor Moen
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Bente Arntsberg
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
May Iren Inderøy
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Hanne Strøm, Trønnes
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Tove Norbotn
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Rolf Karlsen

Startnr: 208
Nav Trøndelag
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Knut Kvassheim
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Per Olav Gundersen
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Turid Skarholt
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Mihoub Bouchama
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Geir Hultgren
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Kjell Erik Austli
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Arnt Oust
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Marielle Hagengen
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Odd Ivar Abusland
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Ola Øfstedal
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Carla Dahle
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Ingrid Totland
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Aleksander Berget
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Even Svee

Startnr: 215
Rödöns SK
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Mats-Erik Wiktorsson
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Björn Larsson
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Björn Larsson
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Johanna Åsengård
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Martin Olsson
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Martin Olsson
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Jonas Milton
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Kalle Winblad
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Kalle Winblad
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Matilda Winblad
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Elsa Åsengård
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Hanna Milton
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Emma Jakobsson
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Anders Hamren

Startnr: 228
Rambøll
En-dagars
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Siri Johanson
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Bjørn-Viggo Hagan
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Mathias Røe
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Ingrid Rogne Granlien
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Kristin Honne
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Heidi Berg
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Daniel Wiesenberg
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Liv Marit Honne
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Per Arne Wangen
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Vegard Eitrem
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Kristin Møller Gabrielsen
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Terje Skulbru
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Mette Wanvik
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Benedicte Prestbøen Stange

Startnr: 229
NGU bedriftsidrettslag
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Guri Venvik
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Egil Kvam
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Anders Gjerde
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Susanne Buiter
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Espen Torgersen
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Filip Gundersen
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Ola A. Eggen
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Bobo Nordahl
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Ola Vikhammer
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Terje Bjerkgård
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Kari Sletten
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Vegard Ekker Rolandsen
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Aksel Ekker Rolandsen
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Wei-Li Hong

Startnr: 232
TrønderEnergi
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Bengt Eidem
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Kari Nordahl
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Oda Grauff Erntsen
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Tommy Bangjord Hove
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Cecilie Sundsbø Arnemo
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Hanna Eid
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Frode Vassenden
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Kelly Pitera
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Martin Andersen
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Frode Vassenden
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Ingrid Vik
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Morten Volden
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Erlend Wormdal Staveli
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Kelly Pitera

Startnr: 233
Prima
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Stig Nilsen
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Karianne Krokan Kragseth
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Pål Erik Larsen
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Toril Krokan
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Atle Kevin Angvik
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Marianne Samdal
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Mads Olsen
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Sunniva Bovim
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Eirik Wahl Thomsen
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Terje Indseth
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Eline Sørløkken
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Martin Hokstad
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Birger Dragsten
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Terje Dammen

Startnr: 237
Teknikens Under
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Oliver Rickardsson
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Mats-Erik Wiktorsson
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Magnus Persson
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Lars Norlander
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Pia Rickardsson
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Mats-Erik Wiktorsson
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Mats-Erik Wiktorsson
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Stefan Lindberg
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Magnus Hansson
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Lars Norlander
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Magnus Persson
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Pia Rickardsson
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Håkan Bryngelsson
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Stefan Lindberg

Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Adrian Skånøy Storsve
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Kari Evensen
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Ceccilie Malene Mevold
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Ingrid Fissum Solli
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Emma og Elias Aasan/Ragnhild Sve
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Stig Ivar Terminator Aasan
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Ingvar Øydvin
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Robert Vanvik
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Martin Vangen
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Tomas Sunde
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Emily Grønflaten
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Jonas Bertelsen
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Petter S Storsve/Martin F Dalen
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Sverre Skalmerås

Startnr: 240
Værdalsveitjan
Motion Damer
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Nina Kjesbu
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Yngvild Brandt
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Karoline Aakerhus
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Marte Kristin Skjørstad
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Lena Nubdal
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Ellen Lundring
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Kjersti Nordberg
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Ragnhild Kolberg
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Åshild Gravdal
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Ingen löpare
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Anna Høyem Lademo
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Marianne Røstad
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Gunhild Eggen Vatne
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Sigrid Kjelaas Johansen

Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Motion Damer
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Lenka Sedivia
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Lenka Sedivia
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Jana Novak
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Emelie Eriksson
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Anna Novak
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Karin Bångman
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Maria Novak
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Felicia Löfgren
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Julia Nilsson
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Evelina Bångman
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Katarina Emilsson
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Linnea Bångman
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Evelina Bångman
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Hedda Bångman

Startnr: 244
Byåsen damer
Motion Damer
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Gerd Johanne Hestnes
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Siv Indseth
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Anniken Lorvik
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Wenche Lisbeth Lande
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Wenche Merete Helbæk
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Lisbeth Grandetrø Hølås
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Tone Ramstad
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Wenche Sandø
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Tiril Eidem Øyum
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Anne Berit Lund
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Elin Nypan
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Berit Kvaal
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Ada Myhren
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Anita Eidem

Startnr: 250
Namdal løpeklubb Damer 2
Motion Damer
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
ANNE MARIT HAUKØ
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
ANNE MARIT HAUKØ
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
MARIT BRØNDBO
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
LINE BORKMO
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
BERIT VESTERMO
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
ANDRINE FINNE
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
EMMA AMDAL
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
RENATE BUGGE
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
MERETE RØTHE
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
ANITA HODDØ
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
HANNA B. KVÆRNØ
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
HELGA VESTERMO-REITAN
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
CATHRINE S. RYE
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
LINDA MOEN HEIA

Startnr: 253
Børsa IL Damer
Motion Damer
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Maia Tøndel Hammer
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Siri Pettersen
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Marthe Berg
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Kristin Grefstad
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Kirsti Øyum-Jakobsen
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Liv Hågensen
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Nina Tørset
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Sofi Hildonen
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Julie Hågensen Kleven
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Kristin Haugskott
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Sigrid Haugskott
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Ingrid Gagnås
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Reidun Onsøien
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Frida Haugskott

Startnr: 257
Selbu & Tydal Løperteam lag 1 Drek
Motion Damer
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Julie Moslet
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Malin Kleven Kyllotrø
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Mali Gederaas Kanstad
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Solveig Dyrdal
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Berit Bugten Østbyhaug
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Hilde Guldseth
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Solveig A. Rolseth
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Toril Anita Weisethaunet
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Toril Kjeldstad
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Astrid Øyre Slind
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Ingrid W. Krogstadmo
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Hanne Garberg
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Mildrid Flønes
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Sigrun Sletner

Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Marianne Olsen Reitaas
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Susanne Hanssen
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Dag Stian Husby
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Aina Nedal
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Pål Theodorsen
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Steinulf Hoel
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Jon Magne Nielsen
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Eva Degré
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Anniken Gjertsen Skonhoft
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Frode Dyngeland
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Hanne Hegseth
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Øystein Leiknes
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Oddvar Njåstad
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Heidi Hesselberg Rendal

Startnr: 278
NTNU Energi- og Prosessteknikk
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Jonas Krüger
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Shareq Nazir
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Paul Svendsen
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Håkon Selvnes
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Angel Pardinas
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Ning Guo
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Martin Dorber
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Maddy Maddy
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Erik Langørgen
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Fredrikk Grøvdal
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Gabrielle Trottier
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Samuel Wiseman
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Samuel Wiseman
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Niranjan Reddy Challabotla

Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Madelein Foss
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Anders Petersen
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Marion Ramberghaug
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Stein Magne Saltbones
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Hanne Marstrand
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Astrid Lund Ramstad
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Morten Hoel
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Ragnhild Bergsmyr
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Trygve Bragstad
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Anne Marie Lund Eikrem
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Sindre Mehli Raaen
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Johanne Nygård
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Astrid Marie Barrusten
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Line Grete Husby

Startnr: 292
Hemit
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Martin Haugan Bordvik
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Roger Aunet
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Fredrik Sunde
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Vegard Johansen
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Vegard Karlsen
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Olga Mosand
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Frank Burøy
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Astrid Bjørgum
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Reidar Bruli
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Bjørn Våga
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Siri Berg
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Atle Yri
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Åsmund Kjelstad Lie
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Åsmund Kjelstad Lie

Startnr: 294
Telenor Trondheim
En-dagars
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Sol Haugen
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Jan Blomli
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Geir Magne Skjeldnes
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Vebjørn Rodal
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Vebjørn Rodal
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Ingeborg Waagan Øksnes
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Sol Haugen
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Eva Waagan Øksnes
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Kristian Hagen
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Jon Skarnes
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Jon Skarnes
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Bård Magnus Thraning
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Ingen löpare
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Bjørn Kottum

Startnr: 295
Kyrksæterøra IL 3
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Malin V. Rosøy
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Kristian Hyttnes Sødal
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Erik Holden
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Jørn Wilhelmsen
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Tone Solberg
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Åse G. Hansen
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Idar Fosseide
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Hege Anita Wærøy
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Øyvind Schei
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Håvard Merkesnes
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Kristin Vaagan Hofset
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Fredrik Owren
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Haakon Oddebug
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Ingen löpare

Startnr: 301
HENT AS
En-dagars
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Bjørnar Skavdal
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Per Kristian Talsnes
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Andreas Dyrstad
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Kristine Aaen Pedersen
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Karl-Tinus Votvik
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Sondre Leonardsen
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Ben Stian Unhjem
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Bjørn Jørstad
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Jens Østvik
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Ole Martin Rosten
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Miran Cemalovic
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Agnes Karin Eliassen
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Anna Haukioja
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Eirik Moe Nergård

Startnr: 309
Lånke 2
En-dagars
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Ingen löpare
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Ingen löpare
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Ingen löpare
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Ingen löpare
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Ingen löpare
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Ingen löpare
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Ingen löpare
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Ingen löpare
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Ingen löpare
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Ingen löpare
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Ingen löpare
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Ingen löpare
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Ingen löpare
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Ingen löpare

Startnr: 317
Länsförsäkringar Jämtland
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Martin Elofsson
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Martin Elofsson
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Marie Stenmark
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
John Gudfastsson
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Andreas Holmberg
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Andreas Holmberg
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Isabell Persson
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Pär Johannesson
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Pär Johannesson
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Peter Bergqvist
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Caroline Lundholm
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Katarina Rennerståhl
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Mikael Modin
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Tomas Kjellin

Startnr: 332
SMN Konsern
En-dagars
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Stian Berg
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Marianne Lorentzen
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Henning Spets
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Ørjan Bere
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Flutra Demaj
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Monica Refsnes
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Kristian Molund
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Irena Ruzic
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Berit Dalen Hammer
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Kent Roger Tangvik
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Ingrid Hagemo Sæther
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Julie Nilsen
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Ingeborg Teie Isaksen
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Veronica Sivertsen

Startnr: 334
LHL-Klinikkene Trondheim
En-dagars
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Trine Ørndahl
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Anders Jullumstrø
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Marit Rovik
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Ida Schive
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Eskil Haug
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Trude Gerhardsen
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Tore Isaksen
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Inger Lise Romsdal
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Øistein Stokke Berget
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Ingrid Stavheim Lien
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Anne Hokstad
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Aslak Hestmann Vinjerui
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Torunn Haugen Breivik
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Lars Petter Myrene

Startnr: 344
Stadsbygd i.l damer
En-dagars
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Sandra Helen Torgersen
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Mari Thung
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Amalie Føll
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Venche Vårum
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Elisabeth Fætten Schei
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Maria Bergvik
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
May-Lill Småvik
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Marita Småvik
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Laila Småvik
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Monika Eriksson
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Ingeborg Karina Berg
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Hilde Rostad
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Annbjørg Småvik
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Tora Dahle



08:15:00 Startgrupp 3

Startnr: 26
Budal i.l
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Eli Storrø
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Tove Endalsvoll
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Henrik Broen
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Ole Hovstad
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Torgeir Moen
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Sara Enodd
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Bjørn Ivar Haugen
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Kai Andre Lien
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Åge Westrum
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Martin Solberg
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Adelina Storrø
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Emma E Hansen
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Sissel Enodd
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Per Jørgen Buseth

Startnr: 28
Leirådal I.L
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Fredrik Sivertsen
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Johannes Sivertsen
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Sture Sivertsen
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Runa Skrove Falch
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Kjetil Okkenhaug
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Katharina Rogstad
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Jon Sivertsen
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Svein Inge Ydse
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Petter Sagvold
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Arild Olav Sagvold
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Klara Sofie Steinsli
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Simon Landfald
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Mathias Borgen
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Sivert Borgen

Startnr: 30
Inderøy
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Jan Olav Dagsvik
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Maren Røflo
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Kristian Melting
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Christian Bakkhaug
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Gunnar Melting
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Agnar Kvam
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Nils Martin Ringstad
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Nora Wågan
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Hege Sundseth
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Ola Røvik
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Inger Rotvold
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Roger Melting
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Anna Sofie Jørstad
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Sondre H. Melting

Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Birthe Brenne Dreier
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Erling Vårli
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Hallvar Hallan
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Jan Martin A.Dahlen
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Johan Kjeldsen Dahlen
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Emil Israelsson
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Andreas Ronglan
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Håvard Veie
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
John Anders Gustad
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Egil Rangul
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Johan Kjeldsen Dahlen
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Johan Kjeldsen Dahlen
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Hege Hallan
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Thomas Aune

Startnr: 35
Stadsbygd IL
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Erlend Tung
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Magne Tung
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Arne Håkon Schei
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Robert Kilen
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Jon Are Hermstad
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Per Inge Tung
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Erlend Hermstad
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Tobias Dahle
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Andreas Fjeld
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Johan Kårli
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Morten Andreas Haugan
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Håkon Kvithyll
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Silje Johansen Strandheim
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Sander Johansen Strandheim

Startnr: 36
IL Dalebrand
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Solveig Hastadklev
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Håkon Kyllo
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Håkon Kyllo
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Geir-Arve Clausen
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Sonny Bolin
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Eirik Lindø
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Jonas Mack
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Hermann Magnar Storflor
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Horst Mack
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Geir Johan Einang
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Erlend Hastadklev
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Eirik Mæland Yven
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Eirik Mæland Yven
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Henrik Eiker Hastadklev

Startnr: 43
Lättja IF
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Henrik Jamtfjell
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Marie-Louise Jamtfjell
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Sophie Engen Svärd
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
John Nyberg
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Anna-Karin Gärdin
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Ida Nyberg
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Nils Mårtenson
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Tobias Ericson
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Carl Karlsson
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Olof Eriksson
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Fredrik Engen Svärd
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Fredrik Engen Svärd
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Andreas Svärd
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Reine Ivansson

Startnr: 50
Skogn IL
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Amalie Reitan
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Maria Aune Krogstad
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Bernard Rønning
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Kjell Morten Brun
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Trym Nergård Rønning
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Marius Eikrem
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Bjørn Ståle Eikrem
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Vemund Svendgård Roe
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Øyvind Myren
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Oskar Nordjordet Pettersen
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Jon Magne Eiternes
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Vegard Knudsen
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Astrid Veske
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Tormod Røstad

Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Magnus Høgli
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Tove Fuglem
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Christian Fuglem
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Vegar Selnæs
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
William Fuglem
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Jakob Fuglem
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Magnus Høgli
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Edvard Fuglem
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
John Olav Fuglem
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Nils Ole Fuglem
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Jørgen Fuglem
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Tord Fuglem
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Kristine Høgli
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Jonas Fuglem

Startnr: 58
Trondheim Brannkorps IL
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Marit Johansen
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Leander Lysklett
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Børge Flønes
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Christian Kvatningen
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Håkon Midtsand Andersen
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Morten Almaas
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Kai Rye
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Sindre Blakstad
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Harald Hokstad
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Svend Malum Jr
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Iver Tuff
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Håkon Hvesser
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Birger Tuff
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Stein Henrik Tuff

Startnr: 60
ATT-Fram
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Levi Slettedal
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Vilde Søraunet
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Terje Forbordsaunet
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Pål BAXTER
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Brian HOFSTAD
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Helle GRANBOM
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Rikard ULSETH
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Einar WANGBERG
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Mona KYLLO
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Rasmus LIE
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Oskar WANGBERG
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Vegard Rønning VALSTADSVE
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
John Valstad
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Daniel WERMUTH

Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Mari Guin
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Mari Guin
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Sigbjørn Herstad
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Vegar Skreden
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Vegar Skreden
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Kristin R. Bredeli
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Ingemar Bredeli
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Mathias Ukkelberg
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Tobias Taube
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Tobias Taube
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Kjetil Ravlo
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Silje Dybdahl
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Silje S. Stølen
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Henrik Rygg Kvåle

Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Sverre Petter Solum
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Kristian Stensen
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Kai Roger Stensen
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Alf Bjørnar Bertnum
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Heidi Brathli
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Trym Malmo
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Jens Himo Vold
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Knut Åge Hals
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Paul Rian
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Hans Egil Wester
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Monica Wester
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Hallvard Granli
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Julie Wester
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Sverre Homstad

Startnr: 67
Ørland flystasjon/ flyteknisk
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Leif Wahlter Strand
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Lavrans Skanke
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Sondre Hognestad
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Joachim Bjørkelund
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Even Kluken
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Odin Rundberget
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Øystein Wahl
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Ståle Sørseth
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Tor Erlend Thomassen
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Håkon Knutsen
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Hans Olav Raustein
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Emil Viken
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Knut Ole Fagervold
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Robin Fanum

Startnr: 76
Marieby GIF
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Peter Asp
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Peter Asp
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Peter Asp
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Mattias Höglin
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Erik Edler
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Erik Edler
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Jesper Oskarsson
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Mirja Israelsson
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Heidi Granrud
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Tomas Olsson
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Ville Thomten
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Martin Thomtén
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Vera Johansson
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Christine Larsson

Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Johanna Morin
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Johanna Morin
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Tomas Mikaelsson
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Per Hjalmarsson
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Oskar Bylund
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Gösta Wistemar
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Tobias Jonsson
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Lennart Hansson
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Oskar Lönnberg
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Johannes Stötzel
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Malte Lönnberg
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Ulf Rönnberg
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Sofie Bylund
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Cecilia Mårtensson

Startnr: 81
Skaula roadrunners 2
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Zakris Handler
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Johan Hallstensson
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Tim Wikén
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Jesper Daabach
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
jennifer Saur
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Gustav Pålsson
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Knut Vikström
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Oskar Åslund
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Oskar Åslund
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Gustav Hedström
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Alicia Saur
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Wilhelm Korpela
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Pär Åslund
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
isak saur

Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Henrik Ottosson
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Britt-Marie Svensson
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Katja Schwartz
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Victor Hallquist
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Jesper Thor
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Lisa Svensson
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Gustav Rotvold
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Emil Svensson
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Sven Leander
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Konrad Mattsson Myhr
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Christine Holmberg
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Karl Sterner
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
John Leander
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Håkan Svensson

Startnr: 90
IL Skauga
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Adrian Tennås
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Ole Anders Hegerberg
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Hanne Hegerberg
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Sverre Håvard Melhus
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Jon Inge Hegerberg
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Alexander Ringseth
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
John Isak Furuseth
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Morten Andre Skånøy Søraas
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Elin Skånøy
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Roar Bjørnerås
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Ingeline Furuseth
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Rune Alsvik
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Arne Søraas
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Per Johan Gjølga

Startnr: 93
Leksdal i.l.
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Margunn Aksnes
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Ingvild Aksnes
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Mia Govassmark
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Aleksander Haga
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Andreas Dagsvik
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Kim Bergstrøm
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Kjell Ove P. Tiller
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Arne Olav Haugan
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Jonny Haugen
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Jan Erik Grønn
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Kristian Aksnes
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Gunnar Rønning Ystad
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Jonas Hågensen Kokås
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Lasse Hågensen Kokås

Startnr: 99
Brandkårens IF Jämtlands Räddningstjänstförbund
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Erik Bysell
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Filip Boström
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Anton Johansson
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Mikael Elf
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Frida Liden
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Mats Nicolson
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Jonatan Thoresson
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Erika Esbjörnsson
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Nils Ahlenius
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Henrik Thunborg
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Jonathan Juudas
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Erik Helmerius
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Andreas Lindström
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Johan Dumky

Startnr: 101
Støtet
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Bernhard Bakken
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Eirik Engan
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Olav Bolland
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Terje Krangsås
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Gunnar Taraldsen
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Truls Gundersen
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Eirik Kvalheim Olsen
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Eirik Engan
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Morten Sørtømme
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Einar L. Grilstad
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Morten Egtvedt
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Terje Berg
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Terje Berg
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Terje Berg

Startnr: 103
Leinstrand IL
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Lucas Sørgjerd
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Magnus Græsli
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Brynjar Forseth
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Gudleik Husby
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Joakim Sæther
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Camilla Sørgjerd
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Johannes Svendsen
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Håvard Græsli
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Endre Husby
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Victoria Sørgjerd
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Noah Sørgjerd
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Anders I. Lauglo
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Eimund Husby
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Gudleik Husby

Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Børge Leiren
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Børge Leiren
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Helge Sæther
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Thomas Chytra
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Stig Strand
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Kjetil Mjøsund
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Ronny Fossum
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Sveinung Hestad Strand
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Kristian Wilberg Rofstad
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Egil Mæhlumsveen
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Malin Leiren
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Gunn Tove Leiren
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Mathe Wilberg Rofstad
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Torgeir Aune

Startnr: 105
Politiets IL Trøndelag
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Thomas Norvik Fjeldsæter
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Kirsti Norvik Fjeldsæter
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
öystein sund
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Ragnhild Grandetrö
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Jørgen Stenwig
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Åsbjörn Vikan
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Kristoffer Bacck
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Kjell Steinar Wibe
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Thomas Mathisen
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Bente Landheim
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Bente Landheim
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Christian Eriksen
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Kristin Onsøien
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Magnus Jakobsen

Startnr: 111
Malvik IL
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Kyrre Auran
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Trygve Reitan
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Ingrid Spersøy
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Sindre Viljar Johannessen
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Sivert Høiseth
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Emil Kristoffer Auran
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Petter Andreas Bergh
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Per Arve Sørngård
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Peter Svensson
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Inger K Gissinger
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Kirsti M Haave Myran
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Åge Rødde
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Per Arve Sørngård
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Asgeir Bøgeberg

Startnr: 112
Byneset il
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Lene Johansen Rye
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Remi Solem
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Eivind Fallan
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Eystein Relling
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Siri Klevset
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Magne Mehli
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Jørg Johansen Rye
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Henry Haug
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Fredrik Opland
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Helge Warholm
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Helge Warholm
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Even Unsgård
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Edvind By
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Håkon Relling

Startnr: 114
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 3
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
BJØRN RØTHE
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
BENDIK RØTHE
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
RUNAR MARTINSEN
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
JAN SVERRE FJÆRLI
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
DAN CARLOS NYVIK
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
TORE BRØNDBO
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
VEGARD HAUGEN
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
EVEN OLAV RØTHE
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
HÅVARD NUFSFJORD
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
RUNE KONGSMO
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
OLIVER HAUGEN
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
ROAR TRANÅS
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
VIDAR NUFSFJORD
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
VIDAR NUFSFJORD

Startnr: 131
Selbu & Tydal Løperteam Lag 2
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Elian Hammerhaug
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Bjørn Hoven
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Arild Moen
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Jon Arne Sesseng
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Håvard Finnland Trøite
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Jeber Siraj Hemed
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Biniam Weldemekail Tesfaselase
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Torbjørn Stene
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Finn Håkon Solli
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Jørgen Slind
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Leif Tore Røstum
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Bjørn Jarle Hofsmo
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Svein Olav Røstum
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Håvard Finnland Trøite

Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Pål Sæther
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Ove Lereggen
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Else Overvik
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Are Denstad
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Steffen Blekkan
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Magnus Trettenes Vikan
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Ali Mohamed Hussein
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Espen Bremseth
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Brynhild Steinvik
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Kaj Hansen
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Jens Svinsås
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Terje Bårsaune
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Renate Dullum Reitan
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Pål Sæther

Startnr: 149
Kälens SK
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Fanny Israelsson
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Gunnel Blomberg
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Tua van den Brink
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Andreas Johansson
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Adam Aronsson
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Paul van den Brink
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Frej van den Brink
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Björn Israelsson
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Torbjörn Skytt
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Diego Melchor Lopez
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Melker Israelsson
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Jacob Rosenberg
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Sverker Högbom
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Sverker Högbom

Startnr: 150
Frosta IL
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Elin Långås Lunde
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Unni Karin Moksnes
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Espen Grande
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Morten Fagerli
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Kristian Reistad
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Lisa Ulvik
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Anders Alstad Prøsch
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Christer Berg
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Asgeir Østerlie
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Amalie Vinge
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Kristin Einarson Berg
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Eilert Hagerup Viken
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Janne Iren Hovdal
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Geir Grande

Startnr: 154
Widerøe Værnes
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Martin Barane
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Rune Myrvang
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Emil Skotnes
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Thomas Meland
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Christian Myrvang
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Linn Engan Stavnås
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Henrik Josteinsson Myhr
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Trygve Johansen
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Jørgen Nesbø
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Pål Reiten
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Odd Roar Dalsplass
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Christer Kristoffersen
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Jan Marius Aspås
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Bjarne Johansen

Startnr: 157
Forra IL
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Bjørn Erik Rolseth
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Bjørn Erik Rolseth
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Per Erik Moen
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Odd Even Fossen
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
David Piscoya Caldas
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Stian Flobergseter
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Jonas Linset
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Bjørn Roger Rosvold
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Henrik Fossbakk
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Vegard Vigdenes
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Ellen Larsson Vigdenes
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Torbjørn Rolseth
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Per Erik Moen
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Lars Emil Heggstad

Startnr: 160
Ytre Geitastrand Langsprengarlag
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Roy Strømsnes
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Helga Tungen
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Harald Husdal
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Jo Husdal
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Lars Husdal
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Kristin Holseth
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Lidvar Tuflått
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Olve Tungen
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Brage Kjøren
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Odd Ivar Sletvold
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Maja Strømsnes
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Dag Olav Løseth
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Odin Steien Løseth
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Magnus Steien Løseth

Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Filip Tveit
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Bjørn Slåen
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Bjørn Sæther
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Johannes Listhaug
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Martin Granheim
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Aksel Wormdahl
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Henrik Næss
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Hedda Tveit
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Axel Kvale
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Tuva Grøtte
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Thea Helen Kvernvik
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Bjørn Sæther
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Axel Kvale
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Sander Sæther

Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Tone Arntsen
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Jesse Smith
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Magnus Bjørgum
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Tor Erik Guin
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Øystein Iversen
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Martin Denstedt
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Vidar Bjørgum
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Morten Åge Storrø
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Egil Dahlstrø
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Håvar Aambø Fosstveit
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Eskild Bjørklimark
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Even Skare
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Adrian Oanes Sjøli
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Torstein Sundset

Startnr: 169
Duveds IF
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Leo Skålén
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Martin Persson
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Ludvig Hellstrand
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Axel Jonsson
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Olof Jonsson
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Amanda Hansson
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Andreas Hansson
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Mats Jonsson
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Isac Lind
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Arvid Jonsson
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Johanna Wallestad
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Victor Berglund
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Anna Jonsson
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Roger Jonsson

Startnr: 182
Equinor BIL Stjørdal
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Egil Fjeldberg
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Øyvind Gustavsen
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Gøril Holmvassdal
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Tor-Arne Fjellvikås
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Gitte Bottenvann
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Maren Roll Lied
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Ketil Skogan
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Elling Sletfjerding
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Torbjørn Vegard Løkken
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Håvard Reitan
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Rune Langlo Pedersen
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Kari B Skjerve
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Nicholas Thompson
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Lars Ove Skogseth

Startnr: 183
SPILLUM IL
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Mona Raaum Jansen
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Hanna Fossheim
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Are Fossheim
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Vemund Trebostad Viken
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Torkil Klingen
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Renate Melhus
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Roger Nilsen
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Emil Elstad
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Lene Klingen
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Jonatan Devik
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Julie Røthe Lysberg
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Knut Lian
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Mathias Mørkved
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Andrea Trebostad Viken

Startnr: 201
HV-12
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Thomas Johansen
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Bjørn Holmvik
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Tevje R Eggan
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Kristian Dahl
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Dial USMC
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Bostron USMC
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Bostron USMC
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Roy Larsen
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Eldar Saur
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Per Odd Rygg
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Sara Eek
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Simen Barstad Sund
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Stein Harald Vedal
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Kai Rune Bardal

Startnr: 204
Krampe/Nidelv
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Stein Rønning
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Per Laksfors
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Anders Ulvolden
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Inge Johan Holthe
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Øyvind Paus
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Jens Røyrvik
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Olav Eggebø
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Morten Stegavik
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Ole Kristian Solbjørg
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Lars Harald Blikra
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Morten Eliassen
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Øyvind Paus
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Lars Anders Helgemo
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Øyvind Øyen

Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Marit Skjermo Storsve
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Harald Mellingsæther
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Per Sandvik
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Trond Kulvere
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Fredleiv Myklegard
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Kristine Myklegard Kristiansen
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Sondre Bjørnstad
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Ingrid Hausberg
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Mali Røen Skjermo
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Jon Eriksen
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Linn Røen Skjermo
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Gunvor Landsem
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Monica Sæther
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Marthe Rødsgaard

Startnr: 243
Namdal løpeklubb Damer 1
Motion Damer
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
ANE STENSETH
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
ANE STENSETH
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
ANNE LISE GRUBBMO
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
JOHANNE OSEN
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
LINDA MARIE STROMPEDAL
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
TATJANA ALBERTSEN
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
TONJE MARSTEIN
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
KATHRINE HOVD
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
ANNE INGER MØRTVEDT
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
KRISTIN RISETH
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
HANNA MØRKVED
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
HANNA MØRKVED
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
SYNNØVE INGULFSVANN
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
HILDE BORKMO

Startnr: 245
St. Olavs hospital
Motion Damer
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Ingvild Saksvik-Lehouillier
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Siv Anita Hegre
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Siri Enge
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Lena Larssen Radmann
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Evelina Folkesson
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Ida Erlandsen
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Kjersti Solli
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Liv Thommesen
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Kine Husteli Kristiansen
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Kari Anne Hoset
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Marie Fuglesang
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Eline Storvig
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Inga Aftret Brøndbo
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Stine Bøe Karlsen

Startnr: 247
Trångsvikens IF damlag
Motion Damer
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Sara Lindborg
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Sara Lindborg
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Åsa Nyfeler
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Maria Maripuu
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Conny Odermatt
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Elisabeth Juudas
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Jennie Jirhed
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Jenny Olsson
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Sigrid Landgren
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Sandra Lind
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Michaela Backlund
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Maria Boberg
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Annica Larsson
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Hanna Smedstad

Startnr: 255
Byåsen IL
Motion Damer
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Elise Nilsen
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Lilli Marie Ofstad
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Maria Kaasbøll
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Mariann Lande
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Ida Mogstad
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Trude Nonstad Fornes
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Guro Bostad
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Ingvild Ytterhus Utengen
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Emilie Krey Ludvigsen
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Ingvild Mikaelsen
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Ingvild Mikaelsen
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Ingeborg Eide
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Tale Dybvad
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Sara E Sand

Startnr: 275
Ik Skabbräven
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Hampus "Bus" Björn
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Kent "Segrar-räven" Anderzon
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Angelica "Bejjan" Saur
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Bengt-Peder "Stora" Björn
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Jakob "Silverfisken" Flykt
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Mattias "Skabböra" Wikström
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Jonas "Sorkpesten" Danvind
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Bengt "RävenPå" Flykt
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Anders "Löpsteget" Roos
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Anders "Löpsteget" Roos
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Oliwer "Hängrompa" Lundstedt
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Owe "Å'sköterompa" Lundin
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Linnéa "Roosa" Wedin Lundqvist
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Anna "Skrubbsåret" Mårtensson

Startnr: 283
team helgeland sparebank 2
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Alvilde Bønå
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Elise Øvereng
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Tommy Gjerstad
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Andreas Z Rønning
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Bjørn Rønning
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Karle Øvereng
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Jostein Wie
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Jostein Wie
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Joakim K Aakvik
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Trym Gjerstad
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Gabriel Lande Norheim
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Torbjørn Larsen
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Isak Larsen
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Bjørn Arve Bønå

Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Knut Hoel
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Mette Ingebrigtsen
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Ronny Ingebrigtsen
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Terje Sliper
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Katrine Sandbakk
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Marita Hoff
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Anders Hammer
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Sindre Wågheim
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Lonts Sklett
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Iver Eidsli Dahl
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Gunn Merethe Skorstad
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Edvin Ingebrigtsen
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Eva Ingebrigtsen
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Trond Sliper

Startnr: 290
Lien - Moslet family team
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Emilie Lien
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Marie Lien
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Arve Lien Haugum
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Marte Lien Johnsen
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Kristian Finsrud
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Line Bjørhusdal
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Jogeir Bjørhusdal
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Petter Lien
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Ola Amdal
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Bjarne Lien
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Andreas Moslet
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Siv Grethe Evensen
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Sissel Moslet Finsrud
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Per Olav Moslet

Startnr: 310
Oracle Trondheim
En-dagars
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Eivin Hatvik
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Torje Digernes
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Sivert Sørumgård
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Sivert Sørumgård
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Steinar H. Gunderson
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Bjørn Munch
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Ståle Deraas
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Geir Høydalsvik
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Øystein Grøvlen
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Knut Anders Hatlen
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Knut Anders Hatlen
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Knut Anders Hatlen
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Erik Frøseth
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Hans Melby

Startnr: 340
Equinor BIL Stjørdal Dagslag
En-dagars
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Ørjan Greiff Johnsen
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Susanne Nesse
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Øyvind Borg
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Pål Helge Øvrebø
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Kristian Tårnesvik-Dreiås
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Katrine Nordlund Holte
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Ståle Hansen
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Andreas Teigland
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Katharina Svee Halland
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Giovanni Perillo
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Giovanni Perillo
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Koen Van den Briel
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Koen Van den Briel
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Tore Kvisvik

Startnr: 342
Blackfoot
En-dagars
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Ingen löpare
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Ingen löpare
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Ingen löpare
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Ingen löpare
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Ingen löpare
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Ingen löpare
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Ingen löpare
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Ingen löpare
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Ingen löpare
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Ingen löpare
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Ingen löpare
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Ingen löpare
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Ingen löpare
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Ingen löpare

Startnr: 343
Blackfoot2
En-dagars
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Ingen löpare
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Ingen löpare
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Ingen löpare
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Ingen löpare
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Ingen löpare
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Ingen löpare
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Ingen löpare
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Ingen löpare
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Ingen löpare
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Ingen löpare
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Ingen löpare
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Ingen löpare
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Ingen löpare
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Ingen löpare



09:00:00 Startgrupp 4

Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Mali Eidnes Bakken
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Sigurd Fagerholt
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Morten Svinsås
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Tom Frode Theigmann
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Ingebjørg Sande
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Bård Nonstad
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Berit Mogstad
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Jan Romundstad
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
John Woods
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Lars Bakken Røen
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Ole Sæterbø
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Ola H. Balestrand
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Tommy Andre Haugen
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Lars Morten Bardal

Startnr: 10
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 2
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
OLA RAAUM JANSEN
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
TOMAS SANDVIK
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
TUMSA ROBELE ODA
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
THOMAS LINDSTRØM SKOGMO
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
MARTIN REPPEN
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
MORTEN SKARSTAD
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
BÅRD OLE THORSEN
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
MATS IVAR KLINGEN
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
OLE LEIRVIK
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
STÅLE SIRIJORD
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
TOR MORTEN KLINGEN
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
KAY ARNE SANDVIK
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
TOBIAS BERGSLID
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
ROAR BRØNDBO

Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Siverti Garli
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Bjørn Horg
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Torleif Syrstad
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Magnus Stensås
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Magnus Wiig
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Odin Garli
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Andreas Fjorden Ree
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Øyvind Vada
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Peder Talsnes
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Ole Gøran Lind
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Magnus Wiig
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Odd Egil Brobakk
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Olav Lund
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Lars Solheim

Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Ole Arnold Sødal
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Lars Harald Sødal
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Lars Ole Hageskal
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Ole Arnold Sødal
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Joakim Sødal
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Håvard Merkesnes
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Lars Ove Aunli
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Ole-Kristian Mellemsether
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Rune Weiby
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Jonas Wingan
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Ingebrigt Vaagan Gravdal
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Joakim Sødal
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Ingrid Vuttudal
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Geir Hansen

Startnr: 46
Steinkjer friidrett og ski
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Sander Bjørkli Stigum
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Fride Dahl
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Henrik Nordtug
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Eirik Nordvik
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Nora Hegdahl
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Mathias Vanem Aas
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Jon Arne Gaundal
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Alexander Kirkeberg
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Jon Drogset Østeng
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Einar Hegge
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Amalie Aune
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Alexander Kirkeberg
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Alexander Kirkeberg
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Eirik Nordvik

Startnr: 47
Lånke IL
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Hunken Steel Søreng
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Isak Moen Hognes
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Jo Inge Norum
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Arild Totland Moen
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Per Erik Klæggen Klegseth
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Gunder Dybvad
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Harri Kirvis Rønning
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
John Lang Dybvad
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Oddbjørn Fjæran
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
John Gunnar Hoås
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Mads Egil
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Johnny Bjerkli
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Håvard Kjesbu
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Bård Kjesbu

Startnr: 64
Frol IL
En-dagars
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Abdurrahman Hir
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Øystein Haug
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Martin Vister
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Stian Sundsvik
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Hallgeir Aspli
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Marius Ressem
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Paul Sirum
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Jonas Ressem
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Vegard Ressem
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Tobias Alstad
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Even Magnus Aspli
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Oddmund Haugnes
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Martin Aune
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Hallgeir Aspli

Startnr: 66
Meråker Mix
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Anton Trøa Olsen
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Ida Sonflå
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Gaute Iversen
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Mats Iversen
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Marthe Kristoffersen
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Bjørn Arild Skjelstadås
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Stig Rune Kveen
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Elise Ringen
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Ole Magnus Bjørnås
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Jonas Sæther
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Mia Mossige
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Torstein Røvik
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Hanne Grøthe
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Tonje Skjelstadås

Startnr: 89
Svorkmo NOI
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Ola Stemshaug
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Arne Olav By
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Erlend Olsø
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Andreas Svorkdal
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Lars Svorkdal
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Andreas Fagerli
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Brynjar Fagerli
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Erlend Fagerli
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Helge Klungland
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Hallvard Stemshaug
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Ola Skjølberg
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Ola Skjølberg
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Tor-Einar Sandvik
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Øystein Myklegard Kristiansen

Startnr: 91
Leik il
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Jorid Sunnset
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Jørn Talsnes
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Eirik Sundstrøm
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Odin Unsgård
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Rune Talsnes
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Mads Blokkum
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Even Opland
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Silje Bakken
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Jonas Unsgård
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Kristine Unsgård
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Konrad Unsgård
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Ingebrigt Eid
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Rune Talsnes
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Andreas Sølberg

Startnr: 94
I.L Nor
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Marit Johanne Resell
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Mari Steinkjer Øyen
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Erlend Wormdal Staveli
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Arne Lyngen
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Jon Vegard Grut
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Even Jordet Ratøien
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Johan Tøndel Hammer
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Roger Eithun
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Joakim Lystad Meås
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Ole Kristian Mogset
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Eskil Lystad Meås
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Andreas Syrstad
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Marion Steigedal
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Arne Berg

Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Knut Venseth
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Kyrre Bratland
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Martin Venseth
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Morten Langseth
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Johan Venseth
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Fredrik Svendgård
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Knut Venseth
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Sune Eggen
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Stian Friberg
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Kjell Einar Skaret
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Jan Steinar Augdal
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Fredrik Knipenberg
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Vegard Hjelmstadbakk
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Kenneth Skjerve

Startnr: 110
Hommelvik il
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Amund Flataker
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Sander Haugan Øwre
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Erling Flataker
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
John Magnus Haugen
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Marius Renå
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Markus Svendgård
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Andre Lenningsvik
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Emil R. Ellingsen
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Vegard Fossli Stjern
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Jan Thomas Jenssen
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Erle Susegg Lillefjell
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Arnt Gunnar Winther
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Sindre Øwre Haugan
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Eivind Kjennerud

Startnr: 129
Ogndal IL
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Ola Skevik
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Jan Olav Dagsvik
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Halvor Brønstad
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Svein Anders Melhus
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Sigurd Landsem Melhus
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Niklas Melhus Landsem
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Thomas Austheim
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Henrik J. Belbo
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Erik Kjøsnes Wekre
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Robin Aas Aunan
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Jon Martin Kjesbu
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Skule Ystad Skjei
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Sigur Johan Lillefjell
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Kjell Eriksen

Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Anders Røsbjørgen
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Martin Aadahl
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Joakim Skaanes
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Fredrik Granviken
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Håvard Høiaas
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Espen Værnes
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Magnus Harr Lian
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Sondre Burø
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Kai Rune Haugerø
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Tor Aadahl
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Jon Olav Røsbjørgen
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Jan Magnus Røsbjørgen
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Krister Sundset
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Asbjørn Sigstadstø

Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Per Anders Östberg
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Per Anders Östberg
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Elias Alvebro
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Max Novak
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Philipp Bachelotelli
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Jon nilsson
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Mattias Bångman
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Karel Novak
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Mikael Andersson
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Gustav Aflodal
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Hedda Bångman
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Bjarne Arvasli
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Kenth Olofsson
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Erik Ottosson

Startnr: 188
Hallkutarna
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Perra Hellström
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Perra Hellström
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Jesper Jacobsson
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Anton Landgren
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Olle Hallström
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Karolina Hedenström
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Simon Karlsson
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Johan Huczkowski
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Jens Jacobsson
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Olle Olsson Bad
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Alexzandra Edström
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
André Toresson
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Jesper Jacobsson
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Perra Hellström

Startnr: 195
Vinne IL 1
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Martin Skjerve
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Stig Viken
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Stian Stensland
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Thomas Haugan
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Frode Osen
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Ronny Osen
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Mathias Støfringshaug
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Stian Skjei Buran
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Trond Andre Kolstad
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Tobias Thomassen
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Pål Schei
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Mathias Aksnes
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Iver Gjedrem Lund
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Ådne Lund

Startnr: 200
Byåsen 1
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Frode Smevik
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Frode Smevik
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Henrik Kvennås
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Magnus Drøyvold
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Ole Andreas Brækken
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Thomas Sørløkken
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Erik Tharaldsen
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Sander Lefdal
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Torgeir Mæhlumsveen
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Andreas Striger Halset
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Vegard Otterlei Virum
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Øyvind Kvennås
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Samuel Tyvold
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Fredrik Riseth

Startnr: 202
Hardhaus
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Joachim Moholdt
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Joachim Moholdt
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Trond Morten Gløtheim
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Øivind Aunøien
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Tor Håkon Skogstad
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Marina Trøen
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Vegard Sivertsgård
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Steinar Trondsetås
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Anders Reitan
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Eivind Dille Andersen
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Eline Mylius
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Andreas Skjefte
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Vegard Sivertsgård
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Olav Grønli

Startnr: 206
Leksvik il
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Sture Ramdal
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Julie Viktoria Berg
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Robert Killingberg
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Lars Granlund
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Kristian T Rennemo
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Øystein Ramdal
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Andreas Myran Steen
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Torkil Berg
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Merethe Kopreitan Dahl
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Steffen Dahl
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Steffen Dahl
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Isaac Tesfamichael
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Erik Ramdal
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Anders Haugen



09:30:00 Startgrupp 5

Startnr: 4
Strindheim IL
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Håkon Kristoffersen
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Stian Norheim
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Øystein Østerbø
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Mats Bjørgum
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Knut Børø
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Asgeir Bøgeberg
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Iver Glomnes
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Thomas Syrstad
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Trond Einar Moen Pedersli
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Haben Bhrane
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Nilsador Runs
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Ove Baardsgaard
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Stian Norheim
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Jo-Inge Sandvik

Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Anders Boye
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
ERIK LØFALD
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
TERJE OLSEN
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
ALEXANDER HOFSTAD
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
KRISTIAN ENGEN FORBORD
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
STEINAR BØE
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
HELGE LANGEN
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
ARNT INGE NILSEN
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
TARJEI MIDTGÅRDEN MÅRDALEN
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
GJERMUND LØFALD
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
DAVID SOMMERVOLD
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
KRISTIAN WOLDVIK
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
JO SVINSÅS
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
STIAN OLDERVIK

Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
OLE JØRGEN BRUVOLL
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
DADAFO DHAQABI
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
DADAFO DHAQABI
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
HÅVARD FJÆRLI
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
MATS TRANÅS
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
ESPEN KVELI
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
MIKAEL OLSEN
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
OLE MARIUS BACH
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
JAN OLAV SMALÅS
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
OLE JØRGEN BRUVOLL
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
SOLOMON ACHAME
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
SOLOMON ACHAME
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
MIKAEL OLSEN
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
ERIK GRIMSTAD

Startnr: 39
Mosvik IL
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Ola Berg Fines
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Tomas Northug
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Bjørn Dahle
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Eirik Telebond
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Mathias Rundgreen
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Even Northug
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Halvor Eidissen
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Vidar Undebakke
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Arne Fodstad Karlsen
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Magnus Gjemse
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Bivar Baker
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Jan Sandstad Næss
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Sigbjørn Jenssen
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Ola Berg Fines

Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Sindre Grønflaten
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Mats Schei
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Erlend Hansen
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Ørjan Kjeldsli
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Vegard Vårheim
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
John Einar Føll Flytør
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Erik Husby
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Sondre Vårheim
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Bjørnar Melum
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Sivert Grøtan Eriksen
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Ørjan Kjeldsli
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Håkon Simonsen
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Per Anders Føll
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Sindre Grønflaten

Startnr: 185
team helgeland sparebank 1
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
kristoffer aakvik
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
johannes øvereng
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
joakim Aakvik
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
tobias baumann
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
ole jakob forsmo
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
steinar westerberg
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
bjørn arve bønå
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
håkon jacobsen
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
kristian wold arnøy
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
mikal bønå
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
kjell arne trælnes
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
kjell arne trælnes
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
kjell vidar norheim
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
vegard steinbakken

Startnr: 186
Bratsberg IL
Motionsklassen
Sträcka: 1 Trondheim - Lade
Thomas Alne
Sträcka: 2 Lade - Ranheim
Sean Chester
Sträcka: 3 Ranheim - Malvik
Johannes Tjønnås
Sträcka: 4 Malvik - Hommelvik
Henning Offigstad
Sträcka: 5 Hommelvik - Gevingåsen
Martin Spjøtvold
Sträcka: 6 Gevingåsen - Stjördal
Jørgen Sæther
Sträcka: 7 Stjördal - Framnes
Knut Ødegaard
Sträcka: 8 Framnes - Steinvikholmen
Christian Fjærli Aune
Sträcka: 9 Steinvikholmen - Fattenfjord
Kai Robert Vandsvik
Sträcka: 10 Fattenfjord - Åsenfjord
Lars Erik Vandsvik
Sträcka: 11 Åsenfjord - Åsen
Erlend Bjerkås
Sträcka: 12 Åsen - Ronglan
Bendik Støa
Sträcka: 13 Ronglan - Skogn
Sean Chester
Sträcka: 14 Skogn - Levanger
Sean Chester