Startlista med löpare

09:00:00 Startgrupp 1

Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Rikke Sørmo
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
John Olav Sørmo
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Siv Kristin Sørmo
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Odd Ivar Sørmo
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Mia Skjerve
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Marte Aagesen
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Sune Eggen
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Ole Ankjær Madsen
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Aron Eggen
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Bård Jørgen Augdal

Startnr: 122
Folkhälsomyndigheten
En-dagars
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Kent Nilsson
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Ulrika Owen
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Emma Wahlstedt
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Maria Corell
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Wietske ten Berge
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Anne-Lie Magnusson
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Annmarie Wesley
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Eva Forsberg Falk
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Katarina Paulsson
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Åsa Domeij

Startnr: 139
Svenska kyrkan Östersund
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Samuel Thand
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Mikael Bernervall
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Fredric Jämthag
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Carina Grinde
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Alice Svärd
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Felicia Hägg
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Mikael Karlsson
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Christer Bäckman
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Michael Marmerholt
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Michael Marmerholt

Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Vegard Solberg
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Stine Nilsen
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Kristine Næss
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Mireille Van Beekvelt
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Lena Marsi
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Mila Marsi
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Irene Wormdahl
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Roy Karlsen
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Oskar Brurok
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Kristoffer Schei

Startnr: 214
Hej främling! - Inlöparna
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Mustafa Maher
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Abdalrahim Mussa Hassen
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Fayas Khorami
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Esam Taha
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Martin Machnow
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Erica Johansson
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Bishara Khalil
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Hussein Jillow
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Adnan Alali
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Ahmed Khalaf-Allah

Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Motion Damer
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Linn Svedberg
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Magdalena Arvidsson
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Maria Eriksson
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Lova Lekare Graaf
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Karolin Edfalk
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Karin Nordin
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Klara Persson
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Marit Hellström
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Frida Andersson
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Karin Nilsson

Startnr: 260
FSK Östersund
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Jonas Jonsson
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Andreas Gärdin Hyttsten
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Alfred Åkerlund
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Pontus Olofsson
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Caroline Gärdin Hyttsten
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Johan Thorell
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Christopher Johansson
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Jonas Nilsson
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Tom Eriksson
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Tom Eriksson

Startnr: 313
De e bäre å kuut, Stårsan!
En-dagars
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Ingen löpare
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Ingen löpare
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Ingen löpare
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Ingen löpare
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Ingen löpare
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Ingen löpare
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Ingen löpare
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Ingen löpare
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Ingen löpare
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Ingen löpare

Startnr: 335
Verrastranda idrettslag
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Emil Rødsjø
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Grete Mari Sand
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Ola Sand
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Hilde Thunsør
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Renate Håven Roterud
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Hilde Derås
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Fredrik Skjelstad
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Håvard Norum
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Sondre Håven Roterud
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Berit Rødsjø



09:30:00 Startgrupp 2

Startnr: 25
Kværner BIL
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Dag Joar Lund
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Dag Joar Lund
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Trond Nysæter
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Karianne Indahl
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Are Myrland
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Emil Sende
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Morten Myhre
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Holger Berg Sørensen
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Richard Gyran
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Veronica Pedersen

Startnr: 29
Henning IL/Sparbu IL
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Oleander Austmo
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Vegard Forbord
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Lise Storstad Aas
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Ola Brosveet Rannem
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Edda N Holtan
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Fridtjof Rannem
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Rune Nilsen
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Stian Bakken
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Karita Møller
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Anniken Brosveet Rannem

Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Grethe Hammer
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Jørn Konradsen
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Magne Hammer
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Jakob Skjelstad
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Kevin Bremseth
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Kirsten Skogan Lien
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Gunnar Skogan
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Erik Skjelstad
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Haakon Konradsen
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Wenche Berg

Startnr: 37
Tyllåm Feill og Bråkmakeri
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Elise Aunet Tyldum
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Siri Tyldum
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Kari Tyldum
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Ingri Aunet Tyldum
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Ellen Tyldum Skogen
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Ole Erik Ulvin
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Jo Magne Tyldum
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Hallvard Ellingsen Tyldum
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Ola Sigurd Jakob Tyldum
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Lovise Tyldum Saur

Startnr: 40
NTE BIL
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Ivar Nastad
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Linus Oshaug
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Odd Åge Toldnes
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Knut Solbakken
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Live Ivardatter
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Christian A L Oshaug
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Slavko Gajdasevic
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Tor Martin Fossan
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Vigdis Mygland
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Vår Ivardatter

Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Max Novac
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Markus Näsman
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Pär Jönsson
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Kevin Nilsson
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
August Näsman
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Anders Falk
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Hans Jernse
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Kristofer Gunnarsson
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Hans Nordin
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Ulf Lundstams

Startnr: 49
Jämtkraft
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Olof Eklöf
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Camilla Areskoug
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Anna Widell
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Anna-Karin Enerlöv
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Anders Johansson
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Anders Johansson
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Anders Johansson
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Fredrik Olsson
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Jonas Vestun
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Jonas Vestun

Startnr: 51
Ole Vig
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Ole Morten Hammer
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Anne Westerheim
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Magnus Hammer
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Heidi Katerine Brathlie
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Martin Vassli
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Ingrid Opheim
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Bjørn Erik Rolseth
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Audun Haugen
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Alf - Erik Albrechtsen
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Rolf Ingar Gresseth

Startnr: 53
Aspås IF Motion
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Isa-Li Åberg
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Saga Mehlhorn
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Emma Mattsson
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Felix Strand
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Olov Eriksson
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Kajsa Mattsson
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Therese Nygren
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Martina Berlén
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Nora Berlén
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Arvid Mattsson

Startnr: 57
I.L Aasguten
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Anniken Evenhus
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Andrine Rønning
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Tuva Hokstad
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Mats A Dahl
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Signe Langlid
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Guro Hegstad
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Kristian Evenhus
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Simen Hegstad
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Thea Emilie Fossum
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Kine Reitan

Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Ole Morten Kjønsvik
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Odd Kjønsvik
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Odd Kjønsvik
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Ingrid Vuttudal
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Mie Hageskal
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Oddlaug Johanne "Okke" Eide
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Kathrine Hageskal
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Knut Ove Hellandsjø
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Tor Andre Hellandsjø
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Ane Hageskal

Startnr: 65
Sjetne
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Marius Myklebust
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Kristine Kildal
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Jørgen Myhre
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Ingrid Island
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Jenni Hovdahl Sandrød
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Emma Sæther Vollan
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Mats Jensen
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Sander Island
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Elias Hovdahl Sandrød
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Filip Andreassen

Startnr: 69
Kullarmark SK
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Tim Sahlen
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Saga Svensson
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Hannes Lundgren
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Johan Uebel
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Janne Huldin
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Lars Romberg
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Lars Nilsing
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Assar Uebel
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Märta Uebel
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Pontus Lundgren

Startnr: 70
Primärvården Jämtland
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Elin Sterner
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Elin Sterner
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Astri Lindbäck
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Tove Lindbäck
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Erik Lindbäck
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Björn Eriksson
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Peter Manniche
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Lars Grangert
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Kalle Englund
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Anna Granevärn

Startnr: 71
Östersunds Hushållsservice
En-dagars
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Ingela Engholm
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Andreas Tjernström
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Peter Tjernström
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Bengt Hemmingsson
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Viktor Sandström
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Erik Söderhjelm
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Joel Larsson
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Jörgen Zakrisson
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Cecilia Renner
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Eva Hemmingsson

Startnr: 79
Helgådal il
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Bjørnar Aksnes
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Silje Aksnes
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Sunniva Aksnes
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Kari Aksnes
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Sivert Haugan
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Aleksander Haga
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Svein Erik Haugan
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Ingvild Haugan
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Oddleif Sellæg
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Aslak Rotmo

Startnr: 80
Beitstad IL
En-dagars
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Odd Sande Daling
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Julie Folden Estensen
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Ingrid Brørs
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Fredrik Brørs
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Ragnhild Saugestad
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Kristian Saugestad
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Mattias Brørs
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Eline Haugen Kleppa
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Astrid Haugen Kleppa
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Sigrid Skei

Startnr: 83
Vänsterpartiet / SV
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Caroline Janson
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Dag Fegstad
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Geir Söderin
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Geir Söderin
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Anne Kolstad
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Monica Haug
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Nanna Söderin
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Stig Söderin
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Kristina Hedin
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Kristina Hedin

Startnr: 85
Domstolene
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Max Casteleyn
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Max Casteleyn
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Jann Ola Berget
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Morten Værnes
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Frank Egil Holm
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Frank Egil Holm
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Roar Bakås
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Tage Borøchstein
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Ine Evensen
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Ine Evensen

Startnr: 86
Möringan
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Jonas Westberg
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Håkan Wallin
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Ove Nesterud
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Maria Ahnér
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Maria Ahnér
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Magdalena Forsavall
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Peter Boije
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Yosef Ibrahim
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Inger Nesterud
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Inger Nesterud

Startnr: 92
Rapp IL
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Håvard Augdal
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Elena Theres Danielsen Lifjell
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Rolf Hatlen
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Jan Morten Rygg
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Hågen Rekkebo
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Hege Hallan
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Halvar Hellan
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Oline Skarsbakk
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Wenche Dahl
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Oda Amalie Viktil

Startnr: 95
Röde Runners
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Robert Björngard
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Lisa Töfting
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Ulrika Håård
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Anna Lindam
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Albin Björngard
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Emma Forsberg
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Ulrika Öberg
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Johan Brännström
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Mia Jonasson
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
David Wolf Watz

Startnr: 97
Kalls IF
En-dagars
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Per-Erik Olsen
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Anna Christensen
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Astrid Olsen
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Zidane Abdul Jabar
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Linus Johansson
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Pontus Svedberg
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Signe Svensson
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Elisa Meza Robles
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Elise Lindman
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Alicia Sellsve

Startnr: 98
Tullus Sjöbygdens Byalag
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Erik Frisk
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Olle Sandström
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Anna Wikstrand
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Robin Ivansson
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Linda Liljeqvist
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Stefan Olsen
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Fredrik Ericksson
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Micke Berg
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Emma Petrusson
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Anna Lena Petrusson

Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Fredrik Arntsen
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Fredrik Arntsen
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Stig Morten Negård
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Camilla Lervåg
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Camilla Lervåg
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Kjersti Wold
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Stig Morten Negård
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Johan Wesche
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Silje Steen Vollan
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Sigbjørn Røsten

Startnr: 102
Ytterøy
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Jorunn Saltvik Winnberg
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Atle Olav Skjerve
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Atle Olav Skjerve
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Trond Eirik Munkeby
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Jan Oskar Jørgensen
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Erling Angeltveit
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Eirik Sand
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Odd Nilsen
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Eline Vandsvik
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Ole Jegtvolden

Startnr: 106
Team 3T
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Klas Martin Sundelin
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Klas Martin Sundelin
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Beate Selbo
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Tonje Lien Wold
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Magnus Minsaas
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Roald Lilletvedt
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Ole Petter Vinjevoll
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Marianne Dahlhaug
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Jørgen Berg Lauvsnes
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Mathias Vinjevoll

Startnr: 109
Sætervik UIG
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Sissel Pettersen
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Alexander Tangvik
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Ronja Stein Buhaug
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Camilla Sørgjerd
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Bjørn Ulvin
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Hans Ola Fuglu
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Randi Sæther
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Marius Sørgjerd
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Janne Damm Pettersen
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Viktoria Sørgjerd

Startnr: 113
Verdal/Levanger kommuner
En-dagars
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Jan Morten Storhaug
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Geir Otto Johnson
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Morten Valbekmo
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Tor Reidar Wigen
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Espen Johnson
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Ådne Veium
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Håkon Hvesser
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Kai Veium
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Odd Jostein Tuset
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Joachim Larsen

Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Ørjan Fløttum
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Carl Rasmus Aarhaug
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Jens Borgar Aarhaug
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Roar Aarhaug
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Elina Fagerbæk
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Kjell Løkken
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Heidi Myrmo
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Oddvar Myrmo
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Ada Knudsen
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Vilde Fjorden Ree

Startnr: 130
Vallbo sk
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Aksel Halvarsson
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Vincent Grein
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
William Moverare
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Anton Ivarsson
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Julian Kivimaa Långström
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Jonny Engberg
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Andreas Vernét
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Gustaf Korsgren
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Niklas Stam
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Mattis Halvarsson

Startnr: 136
Finstad-Eliten
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Arnstein Finstad
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Ingebjørg Roel
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Odd Robert Hatling
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Kristian Saksvoll
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Lilja Finstad
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Ingvild Stornes
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Magnus Valøen
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Elin Modell
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Ingeborg Hatling
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Pål Modell

Startnr: 140
Alsens IF
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Adam Åsenlund
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Carola Johansson
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Sven Hagström
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Jonas Woxlägd
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Nike woxlägd
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Lars Åsenlund
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Björn Hagström
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Håkan Melander
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Ida Backman
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Anders Hagström

Startnr: 142
Statens vegvesen
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Lars Andreas Solås
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Rikke Bryntesen
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Line Søreng
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Eirik Malm
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Eirik Malm
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Eivind Juvik
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Igor Praskac
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Amund Bach Stranden
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Bjørn Roger Bjerke
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Terje Engstrøm

Startnr: 143
Lag Olsson
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Carl Jacobsson
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Linnéa Jacobsson
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Olivia Dahlén
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Melker Zetterlund (Bettans)
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Marianne Lisspers
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Viktor Eriksson
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Anders Lisspers
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Susanne Husberg
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Katarina Jacobsson
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Gustav Dahlén

Startnr: 145
Mörsils IF
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Majid Sarwari
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Isabelle Evensson
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Tove Svanberg
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Linda Svanberg
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Elviraalicegunnar Jonsson family
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Magnus Jonsson
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Naoud Abraham
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Ibra Andersson
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Saimon Tekeste
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Agnes Eliasson

Startnr: 146
Rörösjöns IK
En-dagars
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Fredrik Göransson
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Ulrika Hansson
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Robert Nilsson
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Emil Mullerström
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Krister Persson
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Ingrid Berg
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Nils-Olov Högström
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Torgny Brandvold
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Felicia Brandvold
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Linnea Brandvold

Startnr: 151
Fylkesmannen i Trøndelag
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Daniel Wæge
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Inge Hafstad
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Eldar Ryan
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Anstein Lyngstad
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Leif Inge Paulsen
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Kjell Vidar Seljevoll
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Alf Einar Fornes
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Kristine Asmervik
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Marianne Hyldmo
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Anne Overland

Startnr: 152
Nabolaget
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Simon Lund Eikrem
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Ingrid Ertshus Mathiesen
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Annika Lund Eikrem
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Lars Erik Andersen
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Selma Lund Eikrem
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Anne Marie Lund Eikrem
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Arve Rygg
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Elin Randli
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Martin Elden
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Maja Ertshus Mathiesen

Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Tord Hanssen
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Morten Lønseth
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Kai- Richard Ernstsen
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Kai- Richard Ernstsen
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Morten Lønseth
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Anders Stubban
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Anders Stubban
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Anders Stubban
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Anders Stubban
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Anders Stubban

Startnr: 155
Team Adonai
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Olav Veiteberg
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Harry Gilberg
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Joar Hofstad
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Jan Arne Bremnes
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Arne Ramdal
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Terje Hofstad
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Stig-Jonny Hanssen
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Robert Valleraunet
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Robert Valleraunet
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Eivind Nilsen

Startnr: 171
Kroglund slækt og påfyill
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Fredrik Tvete Hansen
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Einar Kroglund
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Monica Kaspersen Kyrkjebø
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Arnstein Fossli
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Maiken Lehn
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Jesper Einarson
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Ola Hoseth Kosberg
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Fredrik Tvete Hansen
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Nora Margrete Hernes
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Bodil Nåvik

Startnr: 172
Psykiatrisk Klinikk Helse - Nord Trøndelag
En-dagars
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Ole-Johnny Westrum
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Olga Midtaune
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Marius Norberg
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Eddi Tausvik
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Sander Karlsen
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Liv Marit Aune Rehn
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Jonas Hoksnes
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Inge Storkaas
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Arild Bråthen
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Jørgen Johnsen

Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Per Ove Johnsen
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Ann Kristin Chunnoo
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Karen Ringvold
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Ingrid Aune
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Espen Mo
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Secilie Kui
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Lars Solnørdal
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Ola Oldernes
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Gørill Gyllan
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Stein Ove Hjortland

Startnr: 187
SEE Personlig Assistans AB
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Victor Josefsson
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Vincent Zerrudo-Sivertsson
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Alvin Rolen
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Hugo Rolen
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Tamara Sundvall
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
John Gunnarsson
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Martin Jarbeck
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Priscilla Sundvall
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Max Boström
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Maya Kram

Startnr: 189
Skatteverket IT - Skattevärk
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
David Kunze
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
David Kunze
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Anna-Karin Sundberg
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Thomas Hamrén
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Peter Nordbakk
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Erik Hagström
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Leif Näsberg
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Jonas Solberger
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Birgitta Rhodin
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Victoria Mårtensson

Startnr: 192
Campus Miun IF
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Gunnar Öhrwall
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Magnus Norberg
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Ingrid Zakrisson
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Per Lilja
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Per Lilja
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Maria Fredlund
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Andreas Karlsson
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Francisco Esteves
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Francisco Esteves
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Gunnar Öhrwall

Startnr: 196
Vinne IL 2
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Sofie Skjei Buran
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Trond Kolstad
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Torstein Gjerdrem Lund
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Svenn Arne Lersveen
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Ane Therese Kolstad
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Olav Gjedrem Lund
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Sondre Gjerdrem Lund
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Sverre Sagland
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Trym Kolstad
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Ingrid Kolstad

Startnr: 197
Namdalseid IL
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Bård Jørgen Elden
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Kristoffer Alfsen
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Lavrans Vegarsønn Staven
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Roy Oskar Halvorsen
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Alma Marie Sæther
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Arne Staven
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Carl Andrew Sæther
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Kristoffer Reitan Buvarp
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Henrik Larsson
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Julian Christopher Sæther

Startnr: 198
Teeness BIL
En-dagars
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Roger Vedeld
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Per-Idar Sæthertrø
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Anders Nyborg
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Derry Lappin
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Mildrid Legård
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
John-Atle Skjerve
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Hanna Eriksson
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Stian Berg
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Andreas Legård Vedeld
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Tom Christian Forseth

Startnr: 199
Microchip Norway
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Jan Egil Ruud
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Jan Egil Ruud
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Jan Egil Ruud
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Siv Ruud-Hansen
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Jean-Pierre Kamanzi
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Svenn-Ivar Svendsen
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Magne Tørresen
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Judd Bard
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Rina Marie Ruud
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Amelia Vasaru

Startnr: 205
Nidarosdomen
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Jan Strand
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Anita Gjersvold
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Odd Inge Holmberget
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Rune Langås
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Oddmund Aarø
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Åse Huseth
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Joseph Carter
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Per Eilert Orten
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Laila Strøm-Rognhaug
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Ida Moi

Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Bente Arntsberg
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Bente Arntsberg
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
May Iren Inderøy
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Monika Glørstad
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Inger Schei Næss
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Rolf Karlsen
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Tove Norbotn
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Hanne Strøm, Trønnes
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Ove Jomar Sunde
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Tonje Moen, Slenes

Startnr: 208
Nav Trøndelag
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Frode Haugen
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Jan Arve Strand
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Tina Stormo
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Espen Nordgård Jakobsen
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Unni Valla Skevik
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Sigrid Riiber
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Geir Hultgren
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Sølvi Aasen
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Bodil Sandbakken
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Pia Forsnes

Startnr: 215
Rödöns SK
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Hanna Milton
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Ninni Söderberg
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Anna Erlandsson
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Sandra Stålfors
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Elsa Åsengård
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Emma Jakobsson
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Jonas Milton
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Anders Hamren
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Britta Hamrén
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Helena Fagerlund

Startnr: 229
NGU bedriftsidrettslag
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Ivar Henrik Haukdal
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Markus Diesing
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Line Nygård
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Nicole Jeanne Baeten
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Morgan Ganerød
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Marie Bredal
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Ola A. Eggen
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Frank Jakobsen
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Alexandra Jarna
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Morgan Ganerød

Startnr: 232
TrønderEnergi
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Arvid Ringseth Gjersvold
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Kari Nordahl
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Anders Dahl
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Diana Nielsen
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Trine Engvik
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Paul Hjalmar Hestnes
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Andreas Brandsøy Våg
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Trine Sørensen
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Kjetil Stene Skjærvik
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Ane Kråkmo

Startnr: 233
Prima
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Toril Krokan
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Toril Krokan
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Annette Nilsen
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Atle Kevin Angvik
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Sunniva Bovim
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Jan Øystein Sørum
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Mads Olsen
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Randi Nermo Leer
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Martine Sørum
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Jeanette Johansen

Startnr: 237
Teknikens Under
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Pia Rickardsson
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Mats-Erik Wiktorsson
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Mats-Erik Wiktorsson
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Magnus Persson
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Tuva Rickardsson
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Tord Lundin
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Sami Vaihoja
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Sami Vaihoja
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Patrik Finn
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Patrik Finn

Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Meier Kjeldsli
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Trond Forfot
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Steffen Hasselvold
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Lasse Bertelsen
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Adrian Skånøy Storsve
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Olav Arild Hasselvold
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Lars Kulvik
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Martin Vangen
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Tiril Vaarum
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Frida Vaarum

Startnr: 240
Værdalsveitjan
Motion Damer
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Ingen löpare
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Marianne Kvernmo
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Lotte Kvernmo
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Julie Grindberg
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Trine Walleraunet
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Gunhild Eggen Vatne
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Marte Kristin Skjørstad
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Ingen löpare
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Maren Bjørken
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Anne Torunn Lønseth

Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Motion Damer
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Ida Andersson
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Elvira Hermansson
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Tua Dahlgren
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Elin Engelin
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Emilia Engelin
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Caroline Nilsson
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Lenka Sedivia
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Maria Hestner
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Mikaela Sörlin
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Sofia Nilsson

Startnr: 244
Byåsen damer
Motion Damer
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Anne Berit Lund
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Wenche Lisbeth Lande
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Tone Ramstad
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Anita Eidem
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Anita Eidem
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Marit Pedersen
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Gerd Johanne Hestnes
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Helene Hesselberg Rendal
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Helene Hesselberg Rendal
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Elin Nypan

Startnr: 250
Namdal løpeklubb Damer 2
Motion Damer
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
HILDE VIGDIS LARSEN
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
ANNE MARIT HAUKØ
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
ANDRINE FINNE
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Hild Sissel Vannebo
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
HELGA VESTERMO-REITAN
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
CHRISTINA SIVERTSEN
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
EMMA AMDAL
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
SYNNØVE INGULFSVANN
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
KATHRINE HOVD
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
KATHRINE HOVD

Startnr: 253
Børsa IL Damer
Motion Damer
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Frida Haugskott
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Berit Myren
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Berit Uvsløkk
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Kate Nisja
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Ida Uvsløkk Normann
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Siri Veslemøy Strand
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Linda Mørkved
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Mia Othelie Stein
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Anne Irene Enge
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Sigrid Haugskott

Startnr: 257
Selbu & Tydal Løperteam lag 1 Drek
Motion Damer
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Solveig A. Rolseth
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Malin Kleven Kyllotrø
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Ane Fremo
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Ingrid W. Krogstadmo
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Odrun Gederaas
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Malin Nypan
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Oddveig Dybdahl Fagervold
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Hilde Lilletrøen Trondseth
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Heidi Haugen
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Gunn Marit Wanvik

Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Jørund Braa
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Marianne Kvaal
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Anders Braa
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Magnus Irgens
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Magnus Irgens
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Guro Sylling
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Oddvar Njåstad
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Reidar Hindrum
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Hilde Kyrkjebø
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Else Løbersli

Startnr: 278
NTNU Energi- og Prosessteknikk
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Angel Pardinas
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Anna Knutsen
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Ning Guo
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Andreas Akselsen
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Silje Maria Smitt
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Thomas Indlekofer
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Martin Dorber
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Lars Nord
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Samuel Wiseman
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Melissa Kozul

Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Eirik Flogard
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Johanne Nygård
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Johanne Nygård
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Trygve Bragstad
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Heidi Mehli
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Gro Olsvold
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Marius Søberg
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Stig Magnar Løvås
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Hanne Marstrand
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Madelein Foss

Startnr: 292
Hemit
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Paul Gjervan
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Anne Lene Ulven Kvamsøy
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Arnstein Fuglestad
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Kyrre Hindberg
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Bjørn Okkenhaug
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Jan Magne Avlesbug
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Vegard Busse
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Knut Torp
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Trine Østerlie
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Nils Sigurd Klykken

Startnr: 294
Telenor
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Ingen löpare
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Ingen löpare
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Ingen löpare
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Ingen löpare
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Ingen löpare
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Ingen löpare
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Ingen löpare
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Ingen löpare
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Ingen löpare
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Ingen löpare

Startnr: 295
Kyrksæterøra IL 3
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Fredrik Owren
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Henrik Moe Berg
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Roar Rosøy
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Idar Fosseide
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Åse G. Hansen
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Ingebrigt V. Gravdal
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Geir Hansen
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Erik Holden
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Svein Moe
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Malin V. Rosøy

Startnr: 300
FMV Sport
En-dagars
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Johan Nilsson
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Peter Wilhelmsson
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Ida Nilsson
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Göran Lindé
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Carl Engdahl
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Ulf Jonsson
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Ola Andersson
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Stefan Söderberg
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Michael Helander
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Fredrik Broberg

Startnr: 301
HENT AS
En-dagars
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Aksel Midtbø
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Nils Dalehaug
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Erlend Skarpnes
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Tina Birgitte Aune
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Lise Hammer
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Tommy E. Alstad
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Ole Mejdell
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Charlotte Størset Sørgård
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Fredrik Sørvåg
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Anita Kapstad

Startnr: 302
Grinna Feriekoloni
En-dagars
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Heidi Selnes
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Heidi Selnes
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Oddvar Selnes
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Magnus Kummervold
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Kari Anita Kummervold
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Kristine Skåberg Aarnes
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Geir Arne Duna
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Kjetil Stokke
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Hanne Selnes
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Hanne Selnes

Startnr: 305
Haukaas-eliten
En-dagars
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Øystein Vidarsson Haukaas
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Øystein Vidarsson Haukaas
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Annicken Eidevig Fiskvik
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Gunnhild Solli Haukaas
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Torunn Haukaas
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Magnus Solli Haukaas
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Eirik Solli Haukaas
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Vebjørn Vidarsson Haukaas
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Ingrid Pauline Haugen
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Lars Kyllo

Startnr: 308
Brannvesenet Midt IKS
En-dagars
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Robert Øyen
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Arnstein Kvelstad
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Bjørn Ivar Wågan
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Endre Kristensen
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Andre Solberg
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Frank Hjulstad
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Bjørn Steinar Røvik
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Trond Marius Fornes
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Kenneth Gåsbakk
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Jon Kristian Storli

Startnr: 317
Länsförsäkringar Jämtland
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
John Gudfastsson
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Maria Söder
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Marie Stenmark
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Jon Holmström
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Ida Indahl
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Martin Elofsson
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Henrik Nyman
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Pär Johannesson
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Pär Johannesson
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Åsa Kjell

Startnr: 320
SAAB
En-dagars
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Petter Rodhelind
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Ove Holm
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Erik Vedin
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Peter Wåhlin
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Peter Wåhlin
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Roger Matzén
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Petter Rodhelind
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Jonathan Silvergran
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Verner Eriksson
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Verner Eriksson

Startnr: 331
Grindbergsgjengen
En-dagars
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Maren Grande
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Per Grande
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Asgeir Eggan
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Alf Martin Eggan
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Petter Storsul
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Maritbarna Storsul
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Karl Andreas Eggan
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Vigdis Hansvik
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Malin Eggan
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Ingemann Hansvik

Startnr: 337
Flatås IL
En-dagars
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Steinar Line
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Steinar Line
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Sonja Askim
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Silje Marit Sletten
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Emre Askim Pettersen
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Inge Pettersen
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Audun Stensø
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Alf Stensø
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Kristin Opland
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Kristin Opland

Startnr: 339
You'll never run alone
En-dagars
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Petter Woll
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Lene Kristiansen
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Jesper Woll
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Matilda Bjørnås Kristiansen
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Rune Kristiansen
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Henrik Kvernmo
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Svein Jarle Bjørnås
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Arnstein Solberg
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Lisbet Woll
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Tora Bjørnås Kristiansen

Startnr: 341
Team Sørenget
En-dagars
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Edvard Hunnestad
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Torkild Bruun
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Kjell Terje Hopen
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Steffen Hestø
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Karin Bruun
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Kristian Foss
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Arne Ugseth
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
John Ove Bruun
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Åse Marie Foss Bruun
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Nils Johannes Foss Bruun



10:15:00 Startgrupp 3

Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
En-dagars
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Per Samuelsson
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Mickaela Backlund
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Sandra Engström
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Marcus Amren
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Lukas Amrén
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Erika Dahlqvist
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Rickard Sahlén
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Bertil Vallrud
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Stina Norberg
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Per Samuelsson

Startnr: 26
Budal i.l
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Martin Solberg
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Sissel Enodd
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Erik Eggen
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Henrik Broen
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Anna E Hansen
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Arnt Ove Lodgaard
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Bjørn Ivar Haugen
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Åge Westrum
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Guro Enlid
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Kari Røttum

Startnr: 28
Leirådal I.L
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Arild Olav Sagvold
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Nora Sagvold
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Sigve Nysæter
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Geir Martin Bjørkeng
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Petter Sagvold
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Robin Auran
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Jon Sivertsen
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Stein Otto Bjørkeng
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Mathea Bjørkeng
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Fredrikke Baglo Bjørkeng

Startnr: 30
Inderøy
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Olve Røvik
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Ahto Raba
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Vahur Raba
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Leif Arne Sagmo
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Tyra Øyen Brandsegg
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Maren Røflo
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Nils Martin Ringstad
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Lars Bragstad Rannem
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Merete Røvik
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Tuva Røvik Erle Røvik

Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Sigurd Flø Gustad
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Simen Nakstad
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Simen Nakstad
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Mathilde Hallem Berge
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Mathilde Hallem Berge
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Håvard Veie
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Sigurd Flø Gustad
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
John Anders Gustad
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Ragnhild Flø Gustad
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Håkon Hallan

Startnr: 35
Stadsbygd IL
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Erlend Farbu
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Stig Wemundstad
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Terje Solemsaunet
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Ronald Gangstøe
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Hans Petter Grønning
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Jakob Lund
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Håkon Fjærli
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Erik Tolnes
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Irene Solhus
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Marita Småvik

Startnr: 36
IL Dalebrand
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Rolf Hernes
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Rolf Hernes
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Harald Storflor
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Hermann Magnar Storflor
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Dagfinn Storflor
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Henrik Eiker Hastadklev
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Eirik Mæland Yven
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Erlend Flink
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Kjell Olav Storflor
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Erlend Hastadklev

Startnr: 43
Lättja IF
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Marie-Louise Jamtfjell
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
John Nyberg
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Andreas Svärd
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Nils Mårtenson
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Ida Nyberg
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Fredrik Engen Svärd
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Marcus Ekstam
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Carl Karlsson
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Sophie Engen Svärd
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Marcus Nilsson

Startnr: 50
Skogn IL
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Trym Nergård Rønning
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Harald Skogmo
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Henriette Skogmo
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Christian Johansen
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Martin Aune
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Erlend Aune Krogstad
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Arnt Snorre Rogstad
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Andreas Bolstad
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Aksel Lie Bolstad
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Bjørn Ståle Eikrem

Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Vegar Selnæs
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Johannes Fuglem
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Håkon Fuglem
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Christian Fuglem
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Oda Fuglem
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Tord Fuglem
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
John Olav Fuglem
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
William Fuglem
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Ingvild Fuglem
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Ingrid Fuglem

Startnr: 58
Trondheim Brannkorps IL
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Jørg Johansen Rye
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Harald Hokstad
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Jørgen Bye
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Kai Rye
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Christian Kvatningen
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Christian Kvatningen
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Kristian Sæterhaug
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Jan Ove Andersen
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Stein Henrik Tuff
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Birger Tuff

Startnr: 60
ATT-Fram
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Rasmus LIE
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Vegard Rønning VALSTADSVE
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Mona KYLLO
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Vegard Mæhre
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Jørgen ULSETH
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Rikard ULSETH
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Pål BAXTER
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Jon Erik HALLAN
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Einar WANGBERG
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Robin Winther Fløan

Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Vetle B. Standal
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Bente Kjønstad
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Noora R. Radwan
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Sturla Lorås
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Nikolai N. Haugen
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Dagfinn Valstad
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Karl Martin Haugen
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Vegar Skreden
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Iver Skreden
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Fredrik Ukkelberg

Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Kai Roger Stensen
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Steinar Solum
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Hanne-Elisabeth Moa Jenssen
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Mathias Haugen
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Sissel Fløan Solum
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Jorunn Lilleslett
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Alf Bjørnar Bertnum
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Kari-Anne Grandaunet Jensen
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Anna Skorstad
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Sondre Skorstad

Startnr: 67
Ørland flystasjon/ flyteknisk
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Johnny Lian
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Håkon Knutsen
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Ståle Sørseth
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Tor Erlend Thomassen
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Robin Fanum
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Emil Viken
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Odin Rundberget
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Sondre Hognestad
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Yngve Olsen
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Hans Olav Raustein

Startnr: 76
Marieby GIF
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Jesper Oskarsson
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Stefan Jonsson
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Linn Walenty
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Robban Walenty
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Ruben Jonsson Wik
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Matilda Jacobs
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Kristoffer Theland
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Petter Theland
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Valter Elofsson
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Albin Isberg

Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Cecilia Mårtensson
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Erika Kindmalm
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Johanna Morin
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Petra Ödman
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Johannes Stötzel
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Oskar Lönnberg
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Tobias Jonsson
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Helene Myhrberg
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Ulf Rönnberg
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Malte Lönnberg

Startnr: 81
Skaula roadrunners 2
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Wilhelm Korpela
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
jennifer Saur
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Tim Wikén
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Carl-Edvin Handler
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Lena Wagenius
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Knut Vikström
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Gustav Hedström
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Oskar Åslund
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Pär Åslund
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Elina Åslund

Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Victor Hallquist
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Emma Wikén
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Emil Svensson
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Peter Thor
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Britt-Marie Svensson
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Gustav Rotvold
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Edvard Sundman
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Henrik Ottosson
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Maja Vestin
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Christine Holmberg

Startnr: 90
IL Skauga
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Ole Anders Hegerberg
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Hanne Hegerberg
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Arild Volden
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Jon Inge Hegerberg
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Maria Hegerberg
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Elin Skånøy
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
John Isak Furuseth
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Morten Andre Skånøy Søraas
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Knut Inge Blix Furuseth
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Alexander Ringseth

Startnr: 93
Leksdal i.l.
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Jonas Hågensen Kokås
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Tale Bruheim
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Vinjar Vatne
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Lasse Hågensen Kokås
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Torje Vatne
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Sander Stiklestad
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Kjell Ove P. Tiller
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Hakon Valgeirsson
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Alma Hakonardottir
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Greta Hakonardottir

Startnr: 99
Brandkårens IF Jämtlands Räddningstjänstförbund
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Mikael Elf
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Filip Boström
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Andreas Lindström
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Nils Ahlenius
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Jessica Hansson
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Mathias Härlin
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Mikael Söderström
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Frida Liden
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Ola Willesgård
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Teresia Gustafsson

Startnr: 101
Støtet
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Bjørn Vestermo Reitan
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Eirik Engan
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Espen Haugen
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Eirik Kvalheim Olsen
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Eirik Kvalheim Olsen
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Bjørn Austbø
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Daniel Skåre
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Morten Sørtømme
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Eirik Engan
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Eirik Spets

Startnr: 103
Leinstrand IL
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Anders I. Lauglo
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Sara Møllenhus
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Eva Ingebrigtsen Lauglo
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Johannes Svendsen
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Magnus Haugen
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Joakim Sæther
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Gudleik Husby
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Endre Husby
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Simon Leinum
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Noah Sørgjerd

Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Ingrid Wollan Benum
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Marie Wollan Benum
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Egil Mæhlumsveen
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Sander Lefdal
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Halvor Kvennås
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Trond Benum
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Torbjørn Mæhlumsveen
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Tor Michelsen
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Maria Kaasbøll
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Maria Kaasbøll

Startnr: 105
Politiets IL Trøndelag
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Thomas Mathisen
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Karoline Strand
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Kjell Steinar Wibe
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Kjell Steinar Wibe
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Torkjel Rendal
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Øystein Volden
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Odd Morten Hopen
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Terje Kalland
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Marit Bratberg Nilsen
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Camilla Storseth Moe

Startnr: 111
Malvik IL
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Knut Røflo
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Tore Marius Borkmo
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Kyrre Auran
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Knut Åge Hals
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Marit Rustad Røflo
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Inger K Gissinger
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Petter Andreas Bergh
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Sivert Høiseth
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Emil Kristoffer Auran
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Matilde Goss

Startnr: 112
Byneset il
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Martin Unsgård
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Remi Solem
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Terje Alstad
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Henry Haug
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Arvid Røstum
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Fredrik Opland
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Ellias Helgesen
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Nils Arne Haugum
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Tommy Olsen
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Tommy Olsen

Startnr: 114
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 3
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
BENDIK RØTHE
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
VEGARD HAUGEN
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
THOMAS LINDSTRØM SKOGMO
Sträcka: 28 Saxån - Moan
ERIK GRIMSTAD
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
OLIVER HAUGEN
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
OLA RAAUM JANSEN
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
HÅVARD NUFSFJORD
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
JAN SVERRE FJÆRLI
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
TOR MORTEN KLINGEN
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
EVEN OLAV RØTHE

Startnr: 131
Selbu & Tydal Løperteam Lag 2
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Jørgen Slind
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Martin Wang
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Svein Olav Røstum
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Tor Arne Slind
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Bjørn Fagervold
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Arne Hofsmo
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Bjørn Jarle Hofsmo
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Torbjørn Stene
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Geir Nyheim
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Martin Wang

Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Steffen Blekkan
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Renate Dullum Reitan
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Morten Berg
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Kamilla Furan
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Viktoria Vikan
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Kaj Hansen
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Pål Sæther
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Margrethe Pedersen
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Guro Vilvang
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Solveig Øfsti

Startnr: 149
Kälens SK
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Johan Rydh
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Johan Rydh
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Petter Ström
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Frej van den Brink
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Gunnel Blomberg
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Diego Melchor Lopez
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Anders Björkman
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Viktor Johnsson
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Måns Skytt
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Emila Dahl

Startnr: 150
Frosta IL
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Bjørn Nilsen
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Ingrid Nilssen
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Mats Strømskag Ryggvik
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Øystein Lie
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Jorunn Bratsvedal
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Jørn Ulvik
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Øystein Lie
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Alexander Falck Winther
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Elise Lein
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Kristin Bratsvedal

Startnr: 154
Widerøe Værnes
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Pål Reiten
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Arnt Roar Akseth
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Martin Jensen Sandvik
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Håvard Bjerkli
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Roger Dullum
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Morgan Lillevik
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Henrik Josteinsson Myhr
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Christer Kristoffersen
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Ronny Sitter
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Linn Engan Stavnås

Startnr: 157
Forra IL
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Odd Even Fossen
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Sara Alfnes
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Elin Hoel
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Jonas Linset
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Oddvar Vigdenes
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Bjørn Olav Okkenhaug
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Vegard Vigdenes
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Bjørn Ivar Hage
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Vegard Vigdenes
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Ellen Larsson Vigdenes

Startnr: 160
Ytre Geitastrand Langsprengarlag
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Odd Erik Kjøren
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Ida Tøndel
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Lars Bonvik
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Ketil Ingdal
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Emil Andre Husdal Rønning
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Stig Rune Oddli
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Jan-Arild Davidsen
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Johan Olav Wiggen
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Sigrun Halsen Husdal
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Torjus Ingdal

Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Martin Granheim
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Sander Sæther
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Aksel Wormdahl
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Bjørn Slåen
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Filip Tveit
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Bjørn Sæther
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Sivert Granheim
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Henrik Næss
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Hedda Tveit
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Tuva Grøtte

Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Torstein Sundset
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Eskild Bjørklimark
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Morten Åge Storrø
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Øystein Iversen
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Ragnhild Nyhus Røsbjørgen
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Magnus Bjørgum
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Vidar Bjørgum
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Egil Dahlstrø
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Andreas Sundal
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Vegard Sundal

Startnr: 169
Duveds IF
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Axel Jonsson
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Max Olofsson
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Martin Persson
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Isac Lind
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Vilhelm Lind
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Henrik Nås
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Ossian Rosenberg
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Anna-Maria Kristoffersson
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Oscar Lind
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Leo Skålén

Startnr: 182
Equinor BIL Stjørdal
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Ketil Skogan
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Tor-Arne Fjellvikås
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Margrete Morset Størseth
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Kari B Skjerve
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Ole Christensen
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Katrine Andersen
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Henning Kjønsvik
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Egil Fjeldberg
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Anders Berg
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Anders Berg

Startnr: 183
SPILLUM IL
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Espen Elstad
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Julie Røthe Lysberg
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Are Fossheim
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Margrethe Trebostad
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Hanna Fossheim
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Andrea Trebostad Viken
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Andreas Vannebo
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Lars Børre Lien
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Tor Morten Jansen
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Vegard Melhus

Startnr: 201
HV-12
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Birk Sund
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Aslak Barstad Sund
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Hans Petter Hestmo
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Lars Kristiansen
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Sara Kristiansen
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Tor Ola Johansen
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Simen Barstad Sund
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Terje Bårsaune
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Lars Jakob Jenssen
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Frida Jenssen

Startnr: 204
Krampe/Nidelv
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Ana Castanheira
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Morten Eliassen
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Øyvind Engen
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Kristian Engdal
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Freddie Schumann
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Freddie Schumann
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Øyvind Øyen
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Bård Roll
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Tore Olsen
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Morten Warankov

Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Edvin Bakken
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Øystein Sæther
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Maja Reitan
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Anton Holtan
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Håken Heggem
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Lasse Skjølsvoll
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Ronny Aasen
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Gunvor Landsem
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Magnus Bakken
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Kristine Solvik

Startnr: 235
Trångsvikens IF Motion
En-dagars
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Johan Norberg
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Johan Norberg
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Mustafa Al-Dabbagh
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Mustafa Al-Dabbagh
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Erik Dahlberg
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Erik Dahlberg
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Patrik Norberg
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Patrik Norberg
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Andreas Lund
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Lisen Söderholm

Startnr: 243
Namdal løpeklubb Damer 1
Motion Damer
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
LINDA MARIE STROMPEDAL
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
ANNE INGER MØRTVEDT
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
JOHANNE OSEN
Sträcka: 28 Saxån - Moan
TONJE MARSTEIN
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
HILDE BORKMO
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
RUT APPELKVIST
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
MARIA WÅGAN
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
LAILA KVELI
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
TATJANA ALBERTSEN
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
TATJANA ALBERTSEN

Startnr: 245
St. Olavs hospital
Motion Damer
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Evelina Folkesson
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Liv Thommesen
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Lena Larssen Radmann
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Elizabeth Aa
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Grethe Albrektsen
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Ingvild Saksvik-Lehouillier
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Tonje Steigedal
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Tonje Nilsen
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Ida Erlandsen
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Stine Bøe Karlsen

Startnr: 247
Trångsvikens IF damlag
Motion Damer
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Jennie Jirhed
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Jennie Jirhed
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Karin Alverlind
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Maria Boberg
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Åsa Nyfeler
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Madeleine Spichiger
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Kajsa Håkansson Eriksson
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Hanna Smedstad
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Sigrid Landgren
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Lovisa Norén

Startnr: 255
Byåsen IL
Motion Damer
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Guro Bostad
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Julie Spets
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Hanne Rofstad
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Julie Myhre
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Marie Evjen
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Julie Sandnes
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Hanne Skulbru
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Synne Brovold
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Elise Nilsen
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Ann-Eline Bloch Børke

Startnr: 275
Ik Skabbräven
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Bengt-Peder "Stora" Björn
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Angelica "Bejjan" Saur
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Kent "Segrar-räven" Anderzon
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Markus "Skabbkrullet" Hansson
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Markus "Skabbkrullet" Hansson
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Jörgen "Ryssen" Tjärnström
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Jon "Viltvårdarn" Engström
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Tore "Skogman" Norkvist
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Nehm "Nosen" Carle
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Frida "Frajdäj" Berglund

Startnr: 283
team helgeland sparebank 2
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Elise Øvereng
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Torbjørn Larsen
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Kjell Vidar Norheim
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Marius Nilsen
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Isak Larsen
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Håkon R Jakobsen
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Jostein Wie
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Tommy Gjerstad
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Gabriel Lande Norheim
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Alvilde Bønå

Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Edvin Ingebrigtsen
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Knut Hoel
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Katrine Sandbakk
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Mette Ingebrigtsen
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Gunn Merethe Skorstad
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Terje Sliper
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Anders Hammer
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Trond Sliper
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Casper Tøndel Sliper
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Eva Ingebrigtsen

Startnr: 290
Lien - Moslet family team
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Bjarne Lien
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Erik Moslet Holden
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Kari Lien Johnsen
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Anders Ustad Wiggen
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Emilie Lien
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Kasper Lien Oftebro
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Markus Lien Oftebro
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Odd Arve Lien
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Elias Moslet
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Andreas Moslet



11:00:00 Startgrupp 4

Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Berit Mogstad
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Jan Romundstad
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Tommy Andre Haugen
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Øystein Reppesgaard
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Sigurd Fagerholt
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Stein Ivar Børset
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Ola H. Balestrand
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Bjørn Vonheim
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Mali Eidnes Bakken
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Håvard Solvik

Startnr: 10
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 2
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
GEORG LANDE
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
TOMAS SANDVIK
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
TOMAS SANDVIK
Sträcka: 28 Saxån - Moan
JØRGEN FISKUM
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
ADRIAN THORSEN
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
ADRIAN THORSEN
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
OLE LEIRVIK
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
TOBIAS BERGSLID
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
STÅLE SIRIJORD
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
STÅLE SIRIJORD

Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Andreas Fjorden Ree
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Martin Ree
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Odin Garli
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Ole Gøran Lind
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Heike Bjørset
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Lars Solheim
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Magnus Wiig
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Håkon Myrmo
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Håkon Frøseth
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Odd Egil Brobakk

Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Håkon Moe Berg
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Lars Ole Hageskal
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Ole-Kristian Mellemsether
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Lars Ove Aunli
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Jonas Wingan
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Jan Ståle Berg
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Ole Arnold Sødal
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Brynjar Kvernstad
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Marit Moe Berg
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Ole Arnold Sødal

Startnr: 46
Steinkjer friidrett og ski
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Marius Lillefjell
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Maria Flak
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Anders Lillefjell
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Haakon Lillefjell
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Nora Hegdahl
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Iver Anton Aune
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Mathias Vanem Aas
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Nora Hegdahl
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Benjamin Ryan Gulstad
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Kaisa Bergin Holtan

Startnr: 47
Lånke IL
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Eskil Bjørgum
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Isak Moen Hognes
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Mads Egil
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Arild Totland Moen
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Isak Moen
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Gunder Dybvad
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Harri Kirvis Rønning
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Bård Kjesbu
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Ida Kjesbu
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Eline Lerfall

Startnr: 66
Meråker Mix
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Mia Mossige
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Anna Kristine Steinkjer Størseth
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Kolbjørn Ringen
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Mats Iversen
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Mats Iversen
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Jorun Aase Ringen
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Stig Rune Kveen
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Kine Beate Kveen
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Ola Stormo
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Kristoffer Henden

Startnr: 89
Svorkmo NOI
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Lars Svorkdal
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Hallvard Stemshaug
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Erlend Wormdal Staveli
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Håkon Selvnes
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Tommy Haugen
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Andreas Svorkdal
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Erik Christiansen
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Eirik Selvnes
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Ola Skjølberg
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Ola Skjølberg

Startnr: 91
Leik il
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Even Opland
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Rune Talsnes
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Lars Erik Eid
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Eirik Sundstrøm
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Anders Estenstad
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Jonas Unsgård
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Odin Unsgård
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Ingebrigt Eid
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Kristine Unsgård
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Runar Krognes

Startnr: 94
I.L Nor
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Håvard Mo
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Sondre Sølberg Hoel
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Marit Johanne Resell
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Joakim Lystad Meås
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Eskil Lystad Meås
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Arne Berg
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Andreas Kvam
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Jon Vegard Grut
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Ole Kristian Mogset
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Morten Grut

Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Kjell Einar Skaret
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Lasse Leine
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Vegard Hjelmstadbakk
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Knut Venseth
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Jan Steinar Augdal
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Morten Langseth
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Kenneth Skjerve
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Johan Venseth
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Stian Friberg
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Thomas Skjerve

Startnr: 110
Hommelvik il
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Jan Thomas Jenssen
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Sander Haugan Øwre
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Viktoria Røvik Kvamvold
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Erling Flataker
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Lina Lundberg
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Arnt Gunnar Winther
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Andre Lenningsvik
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Bård Aksnes
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Sara Valleraune
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Jens Nicolai Jenssen

Startnr: 129
Ogndal IL
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Jonas Austad
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Henrik J. Belbo
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Halvor Brønstad
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Thomas Austheim
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Roald Sand
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Sondre Kvistad
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Svein Anders Melhus
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Skule Ystad Skjei
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Robin Aas Aunan
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Jan Olav Dagsvik

Startnr: 138
Brunflo IF
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
August Nilsson
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
August Nilsson
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Towa Svärd
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Håkan Svedberg
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Håkan Svedberg
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Claes Heiming
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Jonathan Haraldsson
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Jacob Lyrén
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Martin Hedberg
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Martin Hedberg

Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Magnus Harr Lian
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Krister Sundset
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Jan Magnus Røsbjørgen
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Espen Værnes
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Anders Røsbjørgen
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Asbjørn Sigstadstø
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Håvard Høiaas
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Frode Sundal
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Martin Aadahl
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Tor Aadahl

Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Philipp Bachelotelli
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Elias Alvebro
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Kenth Olofsson
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Anton Elvseth
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Linus Sörlin
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Erik Ottosson
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Gustav Aflodal
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Peter Abayezid
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Emil Persson
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Fredrik Nilsson

Startnr: 188
Hallkutarna
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Yoie Bohlin
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Olle Hallström
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Jens Jacobsson
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Olle Olsson Bad
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Jesper Jacobsson
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Anton Landgren
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Perra Hellström
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Yoie Bohlin
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Åsa Wiklund
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Markus Boman

Startnr: 195
Vinne IL 1
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Erlend Sandnes
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Ronny Osen
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Stig Viken
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Dag Joar Lund
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Roar Haugmark
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Iver Gjedrem Lund
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Thomas Haugan
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Tobias Tangstad
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Tobias Thomassen
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Martin Skjerve

Startnr: 200
Byåsen 1
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Torgeir Mæhlumsveen
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Magnus Saksegård Antonsen
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
August Bertheussen Falkanger
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Samuel Tyvold
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Andreas Striger Halset
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Andreas Striger Halset
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Erik Tharaldsen
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Øyvind Kvennås
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Ola Arntsen
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Fredrik Arntsen

Startnr: 202
Hardhaus
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Eivind Dille Andersen
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Evrakongen Moholt
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Magnus Moholt
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Joachim Moholdt
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Ossy Aspås
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Olav Grønli
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Vegard Sivertsgård
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Jan Nyrønning
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Jonas Nyrønning
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Magnus Moholt

Startnr: 206
Leksvik il
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Daniel Øverland
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Robert Killingberg
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Magnus Johansen
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Øystein Ramdal
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Marion Sæther Røst
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Merethe Kopreitan Dahl
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Isaac Tesfamichael
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Michael Øverland
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Frida Kopreitan Dahl
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Julie Viktoria Berg



11:30:00 Startgrupp 5

Startnr: 4
Strindheim IL
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Petter Rypdal
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Håkon Kristoffersen
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Thomas Renå
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Øystein Solligård
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Mats Bjørgum
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Peder Talsnes
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Sverre Solligård
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Håvard Lorange
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Ove Baardsgaard
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Haben Bhrane

Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
JO SVINSÅS
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
JONAS AASBØ
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
TERJE OLSEN
Sträcka: 28 Saxån - Moan
STIAN OLDERVIK
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Anders Boye
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
TARJEI MIDTGÅRDEN MÅRDALEN
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
HELGE LANGEN
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
JØRGEN HALGUNSET
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
ERIK LØFALD
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
ALEXANDER HOFSTAD

Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
MATS TRANÅS
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
OLE MARIUS BACH
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
HÅVARD JAKOBSEN
Sträcka: 28 Saxån - Moan
SOLOMON ACHAME
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
JAN OLAV SMALÅS
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
HÅVARD FJÆRLI
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
MIKAEL OLSEN
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
ESPEN KVELI
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
DADAFO DHAQABI
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
DADAFO DHAQABI

Startnr: 39
Mosvik IL
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Arne Fodstad Karlsen
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Halvor Eidissen
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Svein Berg Fines
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Einar Hedegart
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Arne Fodstad Karlsen
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Bjørn Dahle
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Ola Berg Fines
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Jan Sandstad Næss
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Roger Melting
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Svein Berg Fines

Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Alexander Kipsang Kiprop
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Ørjan Kjeldsli
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Per Anders Føll
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Erik Husby
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Sondre Vårheim
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Johan Tøndel Hammer
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Sindre Grønflaten
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Vegard Vårheim
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Øyvind Aaslund
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Håkon Simonsen

Startnr: 185
team helgeland sparebank 1
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
eirik johansen
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
vegard steinbakken
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
mikal bønå
Sträcka: 28 Saxån - Moan
bjørn arve bønå
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
kristoffer aakvik
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
ole jakob forsmo
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
erik nordstoga
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
kristian wold arnøy
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
steinar westerberg
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
trym gjerstad

Startnr: 186
Bratsberg IL
Motionsklassen
Sträcka: 25 Sandvika - Kalfjället
Sean Chester
Sträcka: 26 Kalfjället - Skalsstugan
Knut Ødegaard
Sträcka: 27 Skalsstugan - Saxån
Jørgen Sæther
Sträcka: 28 Saxån - Moan
Bendik Støa
Sträcka: 29 Moan - Stalltjärnsgropen
Ronny Ingebrigtsen
Sträcka: 30 Stalltjärnsgropen - Bodsjöbränna
Kai Robert Vandsvik
Sträcka: 31 Bodsjöbränna - Staakurvan
Sean Chester
Sträcka: 32 Staakurvan - Duved
Jonas Aamodt Moræus
Sträcka: 33 Duved - Ängarna
Erlend Bjerkås
Sträcka: 34 Ängarna - Åre
Christian Fjærli Aune