Startlista med löpare

07:00:00 Startgrupp 1

Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Geir Augdal
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Vegard Brustad
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Vilde Brustad
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Karianne Haugen
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Stian Storborg
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Gøran Fordal
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Eirik Vinje Rygg
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Jon Anders Haugen
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Guri Alstad
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Mia Skjerve
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Andre Vinje Rygg
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Marianne N Skaret
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Sune Eggen
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Rikke Sørmo
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Mari Oppdal
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Sondre Vinje
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Ivalo Eggen

Startnr: 122
Folkhälsomyndigheten
En-dagars
Sträcka: 35 Åre - Såå
Annmarie Wesley
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Annmarie Wesley
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Åsa Domeij
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Kent Nilsson
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Maria Corell
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Anne-Lie Magnusson
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Örjan Carlbring
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Wietske ten Berge
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Joakim Strandberg
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Marcus Jönsson
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Marcus Jönsson
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Eva Forsberg Falk
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Ulrika Owen
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Lloyd Owen
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Lloyd Owen
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Elisabet Olofsson
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Elisabet Olofsson

Startnr: 139
Svenska kyrkan Östersund
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Felicia Hägg
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Mikael Karlsson
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Lukas Grinde
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Alva Svärd
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Niklas Dahlqvist
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Mikael Bernervall
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Samuel Thand
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Christer Bäckman
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Ingemar Berg
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Andreas Agerberg
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Fredric Jämthag
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Axel Grinde
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Olof Roos
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Carina Grinde
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Jan Hägg
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Sune Gladh
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Christer Gladh

Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Mona Hellesvik
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Erwin Marsi
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Line Beate Tveit
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Mia Standal
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Irene Wormdahl
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Kristine Næss
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Aurora Lødding
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Guro Aslaksen Aasly
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Kurt Aasly
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Maren Saur Holte
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Vegard Solberg
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Stine Nilsen
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Mireille Van Beekvelt
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Marit Henden
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Oskar Brurok
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Kristoffer Schei
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Lena Marsi

Startnr: 214
Hej främling! - Inlöparna
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Abdalrahim Mussa Hassen
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Esam Taha
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Martin Machnow
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Erica Johansson
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Peter Kojak
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Fayas Khorami
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Abdelrahman Ismail
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Fatema Rasoli
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Mustafa Maher
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Per Arnsäter
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Diya Halabi
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Hannes Bäckbro
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Rikard Dahlgren
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Bishara Khalil
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Hussein Jillow
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Samira Musa
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Adnan Alali

Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Motion Damer
Sträcka: 35 Åre - Såå
Birgitta Edfalk
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Karin Nordin
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Minna Sjöberg
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Karin Nilsson
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Nencia Fransson
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Lova Lekare Graaf
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Karolin Edfalk
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Frida Andersson
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Linn Svedberg
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Marie Karlsson - Callerstrand
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Emma Eriksson
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Sara Prestberg
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Eva-Karin Sjömäling
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Katarina Ståhl
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Magdalena Arvidsson
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Nova Bergman
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Sofie Nordin

Startnr: 260
FSK Östersund
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Christopher Johansson
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Jonas Jonsson
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Jonas Nilsson
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Caroline Gärdin Hyttsten
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Tom Eriksson
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Alfred Åkerlund
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Mia Thorell
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Kajsa Ericsson
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Johan Thorell
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Andreas Gärdin Hyttsten
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Towe Andersson
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Joakim Wiklund
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Pontus Olofsson
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Elias Boëthius
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Maja Norberg
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Anna Näs
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Erik Hyttsten

Startnr: 307
Uninett
En-dagars
Sträcka: 35 Åre - Såå
Helga Johnsen Meisfjord
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Arvid Løberg
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Roar Olsen
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Mattis Daae
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Jørn Aslak Amundsen
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Jørn Aslak Amundsen
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Faisal Naseri
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Søren Krum
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Selma Meisfjord
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Renate Langeland
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Rune Myrhaug
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Mattis Daae
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Arvid Rune Rånes
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Håvard Eidnes
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Håvar Aambø Fosstveit
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Håvar Aambø Fosstveit
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Håvar Aambø Fosstveit

Startnr: 312
Alla Kan
En-dagars
Sträcka: 35 Åre - Såå
Monica Lenell
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Hanna Milton
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Emma Jakobsson
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Tova Gambe
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Jonas Milton
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Bjarne Staaf
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Arvid Press
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Maja Bergström
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Sara Anselmby
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Marie Lindgren
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Anna Berkestedt Jonsson
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Victor Melander
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
alla kan
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
alla kan
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Nova Bergstrand Ståhl
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Lyra Bergstrand Ståhl
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Nils Holmberg

Startnr: 313
De e bäre å kuut, Stårsan!
En-dagars
Sträcka: 35 Åre - Såå
Ingen löpare
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Ingen löpare
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Ingen löpare
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Ingen löpare
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Ingen löpare
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Ingen löpare
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Ingen löpare
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Ingen löpare
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Ingen löpare
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Ingen löpare
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Ingen löpare
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Ingen löpare
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Ingen löpare
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Ingen löpare
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Ingen löpare
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Ingen löpare
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Ingen löpare

Startnr: 318
Socialdemokraterna - framtidspartiet
En-dagars
Sträcka: 35 Åre - Såå
Björn Sandal
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
"Pelle" Per Persson
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Hugo Wallberg
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Björn Sandal
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Jonny Malmsten
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
JeanLuc Kabisa
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Sonia Elvstål
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Sonia Elvstål
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Ida Beckebjörk
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Jörgen Persson
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Niklas Dauson
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Dag Wassdal
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Dag Wassdal
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Dag Wassdal
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Dag Wassdal
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Sussane Persson
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Anders Edvinsson

Startnr: 319
Åse-Trång
En-dagars
Sträcka: 35 Åre - Såå
Linnea Hallin
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Magnus Pihl
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Irja Åsling
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Cecilia Bragée
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Aksel Ydrén
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Bruno Kempe
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Annika Österdahl
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Per Åsling
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Per-Ola "PeO" Eritalo
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Lukas Jonsson
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Hans Åsling
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Mai Jonsson
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Henning Färnström
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Henning Färnström
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Anneli Norman
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Edvin Kristoffersson
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Irene Kempe

Startnr: 323
(Girls who) NEVER STOP
En-dagars
Sträcka: 35 Åre - Såå
Erika Mikaelsson
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Johanna Perhult
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Alexandra Nilsson
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Maja Engberg
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Emelie Sellberg
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Jennifer Eriksson
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Agnes Sundby
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Jozefin Forsberg
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Louise Wallin
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Lotta Fryklund
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Anna Norell
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Anja Pettersson
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Julia Stövander
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Hilda Silvergran
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Susanne Larsson
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Susanne Larsson
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Helena Fjellgren

Startnr: 335
Verrastranda idrettslag
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Johanna Åkerlund
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Håvard Norum
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Johannes Mollan Ramberg
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Emil Rødsjø
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Fredrik Skjelstad
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Maren Blomset Malvik
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Lars Erling Malvik
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Lars Erling Malvik
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Bjørn Skjelstad
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Bjørn Skjelstad
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Hallgeir Rødsjø
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Magne Vingen
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Ola Ludvik Stavrum
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Per Magne Vingen
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Berit Rødsjø
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Roar Ramberg
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Hilde Thunsør

Startnr: 345
SINTEF Løperjenter
En-dagars
Sträcka: 35 Åre - Såå
Berit Grøtte
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Nan Grethe Søraunet
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Gunn Turid Kvam
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Kari Balstad
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Trude Carlsen
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Ranveig Woll
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Katrina Rønningen
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Marianne Tuvstein Kvarstad
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Anu Schei
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Kjersti Granås
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Mette Bugge
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Wenche Søraunet
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Hilde Bjørkhaug
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Synne Søraunet Raaen
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Trude Carlsen
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Trude Carlsen
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Solfrid Sørensen



07:30:00 Startgrupp 2

Startnr: 24
Blecket
En-dagars
Sträcka: 35 Åre - Såå
Fredrik Uddeholt
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Fredrik Uddeholt
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Gabriella "Frun" Gustafsson
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Fabian "The Fabulous" Strindberg
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Casper"Star player" Strindberg
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Ruben Olsson
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Teo Skalman Uhlin
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Filip Sandbom
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Jonas Solberg
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Markus "Mackan" Näslund
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Jörgen "Svågern" Gustafsson
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Hans "Has been" Strindberg
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Hans "Has been" Strindberg
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Teo Skalman Uhlin
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Rasmus "Kipketer" Strindberg
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Petra "Grundsjöns drottning" Olsson
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Gabriella "Frun" Gustafsson

Startnr: 25
Kværner BIL
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Kevin Hoseth
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Einar Ramberg
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Kurt Ove Vollan
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Tom Rune Granheim
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Atle Dengerud
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Norunn Kvistad Dengerud
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Ole Hovstad
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Ole Hovstad
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Johnny Karlsen
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Arild Selseth
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Svein Johan Hermann
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Johan Stiklestad
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Jon Fredrik Voll
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Arild Selseth
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Johnny Karlsen
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Jakob Hermann Selseth
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Robin Rotmo

Startnr: 29
Henning IL/Sparbu IL
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Kjetil Mollan
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Simen Helland
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Fredrik Mollan
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Marthe Mollan
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Lars Omli Øksnes
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Marte Rannem
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Maria Brosveet Rannem
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Bjørg Brosveet
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Pål Dyrstad
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Marte Wekre
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Roald Wekre
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Hans Einar S. Overrein
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Trond Fossan
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Audun E. Fossan
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Leonora Wekre
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Nathalie Rapp Stavrum
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Oleander Austmo

Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Hermann Skogan Fredriksen
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Ole Jørgen Børseth
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Trond Gresseth
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Gunnar Skogan
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Gunnar Skogan
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Tove Lise Pettersen
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Marion Raaen Opgård
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Magnus Hallan
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Benjamin Hammer
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Petter Skjelstad
Sträcka: 45 Valne - Nälden
martin barane
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Ludvik Skjelstad
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Jørgen Nesbø
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Kristoffer Gresseth
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Ingrid Sofie Hammer
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Iver Magnus Hammer
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Linnea Hansen Gederaas

Startnr: 37
Tyllåm Feill og Bråkmakeri
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Elise Aunet Tyldum
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Hallvard Ellingsen Tyldum
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Siri Tyldum
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Kari Tyldum
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Gjertrud Aunet Tyldum
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Ingri Aunet Tyldum
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Bjørn Skogen
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Ola Sigurd Jakob Tyldum
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Ingeborg Tyldum Skogen
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Jo Magne Tyldum
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Jo Magne Tyldum
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Ellen Tyldum Skogen
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Elise Aunet Tyldum
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Hallvard Ellingsen Tyldum
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Jonas Barlien
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Siri Tyldum
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Ingri Aunet Tyldum

Startnr: 40
NTE BIL
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Kristin Mürer Stemland
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Tor Martin Fossan
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Eli Ystad
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Sverre Brensholm
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Ivar Nastad
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Sigrid Fossan
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Vigdis Mygland
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Linus Oshaug
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Christian A L Oshaug
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Bjørn Salater
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Gunnhild Eggen Vatne
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Vinjar Eggen Vatne
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Tølløv Lyngstad
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Tølløv Lyngstad
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Vår Ivardatter
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Live Ivardatter
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Emil Salater

Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Erik Olsson
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Trond Mode´n
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Ramsi Gouissem
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Oskar Ackeflo
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Filip Nellbeck
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Henric Lind
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Per Danielsson
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Susanne Paulsson
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Nils Näsholm
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Anna Frestadius
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Madde Norman
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Tommy Mårtensson
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Henka Jonsson GP
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Tomas Rönnberg
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Anders Olsson
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Ellinor Carlman
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Hans Nordin

Startnr: 49
Jämtkraft
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Mårten Areskoug
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Pär-ove Bergquist
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Camilla Areskoug
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Anna Widell
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Jonas Silfver
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Jonas Berglund
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Jonas Berglund
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Nils-Göran Sundberg
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Olof Eklöf
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Jens Skoglund
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Evelina Skoglund
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Josefin Hjelte
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
William Selander
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Alf Levin
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Alf Levin
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Felix Kentsson
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Anna-Karin Enerlöv

Startnr: 51
Ole Vig
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Lars Erik Gylland
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Lars Erik Gylland
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Lars Erik Gylland
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Lars Erik Gylland
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Rolf Hernes
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Kristian Osen
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Johan Reinert Vikan
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Johan Reinert Vikan
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Heidi Katerine Brathlie
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Idar Iversen
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Anne Westerheim
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Dag Petter Slungård
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Hans Tore Mikkelsen
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Kay Morten Myrbekk
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Modulf Ulseth
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Hege Pernille Osen
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Frank Fuglem

Startnr: 53
Aspås IF Motion
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Martina Berlén
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Patrik Mehlhorn
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Albin Cooper
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Malin Cooper
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Sofie Gisslen
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Isa-Li Åberg
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Tori Berlen
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Liam Hult
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Daniel Andersson
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Mattis Lindqvist
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Pia Karlsson
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Edvin Jonsson
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Hans Jonsson
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Marit Åberg
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Marianne Wold
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Emmi Åberg
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Elice Sundström

Startnr: 57
I.L Aasguten
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Andreas Buberg
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Kjersti Husby
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Morten Andre Stokkan
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Anton Bryhn
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Anne Grete Nyborg
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Audun Holmen Dahlø
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Sigurd Alstad
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Henrik Alstad
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Trond Vedul Trondstad
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Marta Myhr
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Arnfinn Øien
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Guro Vedul Tronstad
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Jørgen Alstad
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Roger Hokstad
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Åsne Vedul Tronstad
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Signe Langlid
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Børge Vedul Tronstad

Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Oddlaug Johanne "Okke" Eide
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Tone Solberg
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Kristian H. Sødal
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Svein Moe
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Oddlaug Johanne "Okke" Eide
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Ole Morten Kjønsvik
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Eirik Kvernstad
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Magnus Mostad
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Håvard Axelsen
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Mie Hageskal
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Gunn Berlotte Spjøtvold
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Tor Andre Hellandsjø
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Geir Hansen
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Geir Hansen
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Malin R. Vottudal
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Fredrik V Rosøy
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Paul Eide

Startnr: 65
Sjetne
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Morten Jensen
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Mats Jensen
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Ole Andreas Gussøy Vorland
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Ole Gussøy
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Ingvild Vesterhus
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Janne Sandrød
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Einar Andreassen
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Filip Andreassen
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Tone Solberg
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Jørgen Myhre
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Anne Grete Myhre
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Sven Inge Kildal
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Ingrid Island
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Helge Johansen
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Christine Johansen Øyan
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Jenni Hovdahl Sandrød
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Elias Hovdahl Sandrød

Startnr: 69
Kullarmark SK
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Lars Romberg
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Lars Nilsing
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Andreas Svensson
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Andreas Svensson
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Assar Uebel
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Hannes Lundgren
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Olov Lundgren
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Janne Huldin
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Maria Lundgren
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Tim Sahlen
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Saga Svensson
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
David Lundgren
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
David Lundgren
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Johan Uebel
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Pontus Lundgren
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Ester Nilsing
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Märta Uebel

Startnr: 70
Primärvården Jämtland
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Peter Manniche
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Peter Manniche
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Lars Grangert
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Cornelia Orhagen
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Johanna Englund
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Eivor Lindgren
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Anders Nilsson
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Lina Lindbäck
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Sebastian Starkman
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Karin Lindbäck
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Tommy Engstrand
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Tobias Finnsson
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Tobias Finnsson
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Anders Nilsson
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Gun Eriksson
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Gerd Eriksson
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Björn Eriksson

Startnr: 71
Östersunds Hushållsservice
En-dagars
Sträcka: 35 Åre - Såå
Joel Larsson
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Maria Andersson
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Andreas Tjernström
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Erik Söderhjelm
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Patrik Hakonen
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Peter Tjernström
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Carl Ivar Larsson
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Eva Hemmingsson
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Erik Söderhjelm
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Anders Kristoffersson
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Jörgen Zakrisson
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Cecilia Renner
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Elin Kristoffersson
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Kristoffer Jonsson
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Kristoffer Jonsson
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Valter Larsson
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Viktor Sandström

Startnr: 79
Helgådal il
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Fredrik Ness
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Odin Søreng
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Jonny Haugan
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Magnus Ørtugen
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Svein Erik Haugan
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Lasse Rotmo
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Stian Haugan
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Sivert Haugan
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Espen Leirset
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Ole Anders Sagvold
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Bjørn Ove Bergsmo
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Håvard Nessemo
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Tomas Haugan
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Tomas Haugan
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Ann Karin Bjartan
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Ådne Bergsmo
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Aslak Rotmo

Startnr: 83
Vänsterpartiet / SV
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Nanna Söderin
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Geir Söderin
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Marie Stork
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Lars Refseth
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Lukas Saw
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Elisabeth Daunfeldt
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Wenche Margrethe Kulmo
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Mike Baker
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Monica Haug
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Dag Fegstad
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Linda Sundqvist
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Caroline Janson
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Gunilla Carlsson
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Jan Frode Haugseth
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Jan Frode Haugseth
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Maja Haugseth Agdestein
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Stig Söderin

Startnr: 85
Domstolene
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Gustav Söderberg
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Kristina Grandin
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Helena Kamp
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Felix Lyngnander
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Jonas Manole
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Jonas Manole
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Therese Fällgren
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Christina Vikström
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Åke Lundström
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Göran Simonsson
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Viveca Jonsson
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Josefin Hedén
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Eric Wokalewski
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Gustav Söderberg
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Anna Mellgren
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Britt Inger Johansson
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Alexandra Tavaststjerna

Startnr: 86
Möringan
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Peter Boije
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Andreas Forss
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Magdalena Forsavall
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Inger Nesterud
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Qvintus Rost
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Jessica Flodin
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Urban Isberg
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Ove Nesterud
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Maria Ahnér
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Annica Boije
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Ulrika Forss
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Håkan Wallin
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Lars Lindqvist
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Johan Paulsson
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Anna Kahl
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Anna Kahl
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Yosef Ibrahim

Startnr: 92
Rapp IL
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Tore Frøstad
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Silje Skarsbakk
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Oline Skarsbakk
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Jørgen Husby
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Benjamin Skogen
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Elena Theres Danielsen Lifjell
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Oddgeir Alstad
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Janne Helen Strand Alstad
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Håvard Augdal
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Oliver Reitan
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Anders Husby
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Ole J Frøstad
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Bjørn Ude
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Vebjørn Rekkebo
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Boje Reitan
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Geir Ove Nesshaug
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Anette Elisabeth Viktil

Startnr: 95
Röde Runners
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Johan Brännström
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Mia Jonasson
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Anna Lindam
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Emma Flinkberg
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Viktor Löfvenberg
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Mariana Handler
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Anna Berglund
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Agnes Degermark
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Robert Björngard
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Gustav Wolf-Watz
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Tobias Linestrand
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Jens Hellström
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Olle Svedskog
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Erik Wolf-Watz
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Märit Christensson
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Bo Svedskog
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Tova Björngard

Startnr: 97
Kalls IF
En-dagars
Sträcka: 35 Åre - Såå
Nasir Osman
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Lars Olsen
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Anna-Lena Björk
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Tomas Eijvergård
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Abdullah Idris
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Abdu Suleman
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Alicia Sellsve
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Martin Olofsson
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Torben Svensson
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Jan Karlstrand
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Erica Ajax
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Bengt Edfalk
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Dag Svensson
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Lennart Wasell
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Anki Helander
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Magnus Edler
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Melker Olsen

Startnr: 98
Tullus Sjöbygdens Byalag
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Mats Nordqvist
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Elias Reinklou
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Johnny Hedman
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Yvonne Reinklou
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Billy Lindman
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Ida Nordin
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Linda Liljeqvist
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Simon Lundstedt
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Markus Öberg
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Robin Ivansson
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Lennart Petrusson
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Emma Petrusson
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Billy Lindman
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Jonas Hedman
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Martin Johansson
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Lovisa Liljequist
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Mathias Lövqvist

Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Jonas Lounissi
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Jon Inge Sæter
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Stig Morten Negård
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Stig Morten Negård
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Stig Morten Negård
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Julie Whitney
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Ingrid Romstad
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Ingen löpare
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Ingen löpare
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Ingen löpare
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Ole Petter Berdahl
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Anders Hågensen
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Roy Håkon Sandberg
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Magnus Sandbukt Haug
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Johanne Dybvad
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Arne Kristiansen
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Karoline Drangsholt

Startnr: 102
Ytterøy
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Remy Møen
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Jorunn Saltvik Winnberg
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Elias Holstad
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Børge Winje
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Eirik Sand
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Frode Nøst
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Lars Erik Vandsvik
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Ole Jegtvolden
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Trond Eirik Munkeby
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Eline Vandsvik
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Stein Ove Winnberg
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Oddmund Skjørstad
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Atle Olav Skjerve
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Erling Angeltveit
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Heather Norum
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Frode Nøst
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Kai Robert Vandsvik

Startnr: 106
Team 3T
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Marte Valø
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Anders Bækkevold
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Marthe Hoel
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Beate Selbo
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Klas Martin Sundelin
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Tom Henrik Jacobsen
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Jørgen Berg Lauvsnes
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Mathias Vinjevoll
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Magnus Minsaas
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Emil Foss Lynum
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Tommy Moen Tharaldsen
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Roald Lilletvedt
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Per Inge Pedersen
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Siv Elin Skogen
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
synnøve Fossheim Karlsen
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Mali Wik
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Ronny Raet

Startnr: 109
Sætervik UIG
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Janne Damm Pettersen
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Frode Sæther
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Ingen löpare
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Janne Damm Pettersen
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Hans Ola Fuglu
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Sissel Pettersen
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Lill Buhaug
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Siri Mette Hårstad
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Bendik Sæther
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Stian Sørmeland
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Randi Sæther
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Håvard Ørsnes
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Marius Sørgjerd
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Maria Tørriseng
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Lill Buhaug
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Oliver Buhaug
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Ronja Stein Buhaug

Startnr: 117
Östersunds kommun
En-dagars
Sträcka: 35 Åre - Såå
Mikael Lunnehed
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Oskar Vikman
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Annelie Wivlén
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Paul Wivlén
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Mathias Ekman
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Marie Claréus
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Lisa Marklund
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Göran Tronde
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Peter Ringbert
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Patrik Larsson
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Maria Holmlund
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Erika Holmqvist
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Maria Boberg
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Malek Amarousche
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Susanne Wågegård
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Eva Björk
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Sigrid Landgren

Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Egil Bårseth
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Frode Fløttum
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Jan Tore Tangstad
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Siri Tangstad
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Rune Bjørset
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Gaute Aas Bjørset
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Ada Knudsen
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Heidi Løkken
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Ingebrikt Bones
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Kjell Løkken
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Sivert Garli
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Vilde Fjorden Ree
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Håvard Melby
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Tove Fjorden Ree
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Linda Borren Fløttum
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Maja Løkken
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Elina Fagerbæk

Startnr: 130
Vallbo sk
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Lennart Långström
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Niklas Stam
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Mark Thorpe
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Jessica Ahl
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Andreas Vernét
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
William Moverare
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Tove Ivarsson
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Vincent Grein
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Aksel Halvarsson
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Jonny Engberg
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Ann Svensson
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Anders Edblad
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Daniel Jönsson
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Gustav Boberg
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Mattis Halvarsson
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Ruben Kivimaa Långström
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Anton Ivarsson

Startnr: 136
Finstad-Eliten
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Ole Kristian Husby
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Hermod Hatling
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Thomas Finstad
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Kjell Sundfær
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Anita Engan
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Silje Marie Finstad
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Guri H. Modell
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Siri Volan Hatling
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Kristian Mittet
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Torgeir Valøen
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Martin Finstad
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Arnstein Finstad
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Marius Finstad
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Odd Robert Hatling
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Ole Johan Modell
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Agnes Hatling
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Ane Volan Hatling

Startnr: 137
Undersåkers IF Lag2
En-dagars
Sträcka: 35 Åre - Såå
Christer Ström
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Kilian Störzel
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Kent Störzel
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Albin Lindmark
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Dag Lindmark
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Richard Richardsson
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Karolina Ledartiken Olsson
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Siri "Sirius" Jeppson
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Timor Sandberg
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Jonas Eriksson
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Sture Eriksson
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Gustav Fritzon
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Olle Sundemo
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Carolina Graf
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Edvin Rasteby
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Alice Lindmark
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Albin Lindmark

Startnr: 140
Alsens IF
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Björn Hagström
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Jonas Woxlägd
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Anders Hagström
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Carola Johansson
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Håkan Melander
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Peter Hallberg
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Julia Hallberg
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Abbe Persson
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Lukas Malmrot
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Emil Malmrot
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Sven Hagström
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Åsa Mattsson
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Erik Larsson
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Markus Gunnman
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Josef Sjödin
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Cilla Woxlägd
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Nike woxlägd

Startnr: 142
Statens vegvesen
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Eirik Malm
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Eirik Malm
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Endre Torp
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Endre Torp
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Jørgen Heuch
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Inga-Loise Sætermo Veivåg
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Rikke Bryntesen
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Rikke Bryntesen
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Emil Cederström
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Lars Andreas Solås
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Line Søreng
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Igor Praskac
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Amund Bach Stranden
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Eivind Juvik
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Bjørn Roger Bjerke
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Bjørn Roger Bjerke
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Terje Engstrøm

Startnr: 143
Lag Olsson
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Morgan Englin
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Erik Qvarnström
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Gustav Dahlén
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Erik Olsson
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Anders Lisspers
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Melker Zetterlund (Bettans)
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Jennie Dahlén
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Aron Westin
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Tommy Anjevall
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Susanne Husberg
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Elina Telebond
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Carl Jacobsson
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Lina Svedjesten
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Anna Persson (Karin Westins syster)
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Olivia Dahlén
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Marianne Lisspers
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Erik Dahlén

Startnr: 145
Mörsils IF
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Rasmus Persson
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Magnus Jonsson
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Pontus Aronsson
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Annelie Ljung
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Andreas Elofsson
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
William Bixo
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Martin Warstedt
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Ludvig Jonsson
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Catrin Bylander
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Veronica Elofsson
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Björn Johansson
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Daniel Fackel
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Filip Boström
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Fahrad mo
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
sharaf mo
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Tove Svanberg
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Linda Svanberg

Startnr: 146
Rörösjöns IK
En-dagars
Sträcka: 35 Åre - Såå
Åke Wickman
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Åke Wickman
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Nils-Olov Högström
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Lars-Åke Larsson
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Lukas Wisst
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Anton Nilzén
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Alice Liljefelt
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Monica Wickman
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Bengt Nilsén
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Per Backman
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Jörgen Svedin
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Elin Wickman
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Linda Myrén
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Torgny Brandvold
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Felicia Brandvold
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Linnea Brandvold
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Gerhard Thornemo

Startnr: 151
Fylkesmannen i Trøndelag
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Ingen löpare
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Ingen löpare
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Ingen löpare
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Ingen löpare
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Ingen löpare
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Ingen löpare
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Ingen löpare
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Ingen löpare
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Ingen löpare
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Ingen löpare
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Ingen löpare
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Ingen löpare
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Ingen löpare
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Ingen löpare
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Ingen löpare
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Ingen löpare
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Ingen löpare

Startnr: 152
Nabolaget
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Selma Nevin
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Sven Nevin
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Kathrine Andersen
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Alf Johan Folgerø
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Lars Erik Andersen
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Stig Folgerø
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Arve Rygg
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Annika Lund Eikrem
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Marius Ørke
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Elin Randli
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Ingrid Ertshus Mathiesen
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Anne Marie Lund Eikrem
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Simon Lund Eikrem
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Trond Einar Elden
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Martin Elden
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Emma Rygg
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Sivert Folgerø

Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Terje Bogfjellmo
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Viktor Fidje
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Øystein Tveit
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Anders Olberg
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Martin Riseth Strømøy
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Øystein Tveit
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Olve Løseth
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Morten Lønseth
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Viktor Fidje
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Terje Bogfjellmo
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Anders Olberg
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Morten Lønseth
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Olve Løseth
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Øystein Tveit
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Tord Hanssen
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Tord Hanssen
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Øystein Tveit

Startnr: 171
Kroglund slækt og påfyill
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Sigurd Nikolai Hernes
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Jan Egil Storrø
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Mia Becker
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Karl Kristian Lehn
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Håvard Rossvold
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Mads Risan Eriksen
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Signe Lehn
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Janne Kroglund
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Robin Winter Fløan
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Joar Nåvik
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Ola Risan
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Paul Gamme
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Helge Rossvold
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Tine Trondsgaard
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Karl Ola Risan
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Karoline Rostad
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Monica Kaspersen Kyrkjebø

Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Eirik Lohne
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Atle Tangvik
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Bård Rannem
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Karen Ringvold
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Ann Kristin Chunnoo
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Stein Ove Hjortland
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Hanne Svegaard
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Christian Mathiesen
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Per Ove Johnsen
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Elin Bellingmo
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Tor Inge Indset
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Kristin Leiseth
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Bjørn Wiseth
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Jostein Iversen
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Håvard Thorsø Johansen
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Thu Iversen
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Gørill Gyllan

Startnr: 175
Gåxsjö IF
En-dagars
Sträcka: 35 Åre - Såå
Erik Stjerna
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Isak Morin
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Anna Svensson
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Karin Stierna
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Magnus Svensson
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Emma Wikberg
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Ines Stjerna
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Elin Silver
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Anders Svensson
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Hanna Mårtensson
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Kristina Persson
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Frida Hansson
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Andreas Bold
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Jan-Åke Persson
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Joel Strömberg
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
André Strömberg
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Anna Kuusiniemi

Startnr: 187
SEE Personlig Assistans AB
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Max Boström
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Fredrik Högstedt
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Jens Evaldsson
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Paul Gunnarsson
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Simon Eriksson
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Hugo Rolen
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Helena Ståhl
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Roger Markström
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Martin Jarbeck
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Mikael Sundvall
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Priscilla Sundvall
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Simon Eriksson
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Jesper Macknow
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
John Gunnarsson
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Rakel Ståhl
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Tamara Sundvall
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Jesper Macknow

Startnr: 189
Skatteverket IT - Skattevärk
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Erik Hagström
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
David Kunze
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Tobias Klasson
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Lydia Håkansson
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Ronnie Engstrand
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Martin Andersson
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Anna Sundell
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Mats Sundell
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Leif Engman
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Johan Bartelmess
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Daniel Alvebro
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Susanne Emanuelsson
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Kent Palmqvist
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Daniel Rydén
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Johan Kangas
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Maja Mossberg
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Björn Mossberg

Startnr: 192
Campus Miun IF
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Eid Khalefa
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Malin Krook
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Maria Fredlund
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Maria Fredlund
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Francisco Esteves
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Francisco Esteves
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Andreas Karlsson
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Andreas Karlsson
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Edward Wasteson
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Gunnar Öhrwall
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Gunnar Öhrwall
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Camilla Karlsson
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Per Lilja
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Per Lilja
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Karin Linder
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Karin Linder
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Ingrid Zakrisson

Startnr: 196
Vinne IL 2
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Harald Morten Steen
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Geir Kolstad
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Bente Hansen Steen
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Jan Eivind Østnes
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Rune Gudding
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Trond Kolstad
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Tobias Langnes
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Thomas Berg
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Ole Marius Berg
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Svenn Robert Berg
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Sondre Gjerdrem Lund
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Knut Arne Myhre
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Sverre Sagland
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Marius Ingebrigtsen
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Ingrid Kolstad
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Ane Therese Kolstad
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Trym Kolstad

Startnr: 197
Namdalseid IL
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Vegard Jermstad
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Harald Urtegård
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Tore Sundvik
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Morten Gystad Sundvik
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Kristoffer Reitan Buvarp
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Arne Staven
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Sindre Olsen Gripp
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Carl Andrew Sæther
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Bård Jørgen Elden
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Turid Hundset
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Helga Ystad Derås
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Dagrun Ystad Derås
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Kent-Inge Gripp
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Lisa Ramona Rosvold
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Julian Christopher Sæther
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Jakob Christopher Sæther
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Sigve Hundset Rognli

Startnr: 199
Microchip Norway
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Judd Bard
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Judd Bard
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Judd Bard
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Svenn-Ivar Svendsen
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Jan Egil Ruud
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Siv Ruud-Hansen
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Siv Ruud-Hansen
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Siv Ruud-Hansen
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Magne Tørresen
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Jan Egil Ruud
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Jan Egil Ruud
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Svenn-Ivar Svendsen
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Svenn-Ivar Svendsen
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Dan Vasaru
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Mervi Vasaru
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Jon Magnus Ruud
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Rina Marie Ruud

Startnr: 205
Nidarosdomen
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Per Eilert Orten
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Jan Strand
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Joseph Carter
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Gustav Danielsen
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Bjørn Morten Danielsen
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Odd Inge Holmberget
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Ida Moi
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Laila Strøm-Rognhaug
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Gunnar Winther
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Rune Langås
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Åse Huseth
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Magne Vik Bjørkøy
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Kelly Borsick
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Eivind Rindal
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Anita Gjersvold
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Joseph Carter
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Birgitta Syrstad Gran

Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Solvor Moen
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Svein Jarle Slenes
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Rolf Karlsen
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Rolf Karlsen
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Roy Andreas Karlsen
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
May Iren Inderøy
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Bente Arntsberg
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Bente Arntsberg
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Tove Norbotn
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Monica Hjertås Nielsen
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Hanne Strøm, Trønnes
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Ingen löpare
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Ove Jomar Sunde
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Inger Schei Næss
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Yvonne Karlsen
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Andrea Karlsen
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Monika Glørstad

Startnr: 208
Nav Trøndelag
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Unni Valla Skevik
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Ola Øfstedal
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Bodil Sandbakken
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Elin Børseth Eidissen
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Martin Stubban
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Pia Forsnes
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Lisa Hansen
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Sølvi Aasen
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Espen Nordgård Jakobsen
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Sigrid Riiber
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Tove Mette Aufles
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Ola Næverdal
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Salahedin Naderi
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Frode Haugen
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Geir Hultgren
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Geir Hultgren
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Geir Hultgren

Startnr: 215
Rödöns SK
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Anders Hamren
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Helena Fagerlund
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Sandra Stålfors
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Johanna Åsengård
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Lina Tirén
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Tobias Söderberg
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Agneta Söderberg
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Ulf Hedenström
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Jan Olsson
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Björg Olsson
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Marie Wahlborg
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Anders Åsengård
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Lasse Söderberg
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Ninni Söderberg
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Kalle Winblad
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Elsa Åsengård
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Anna Östberg

Startnr: 229
NGU bedriftsidrettslag
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Bernard Bingen
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Line Nygård
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Nicole Jeanne Baeten
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Robin Watson
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Ola A. Eggen
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Tor Erik Finne
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Bjørn Ivar Rindstad
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Morgan Ganerød
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Marie Bredal
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Frank Jakobsen
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Ole Lutro
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Anja Rindstad
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Geir Sigurd Hovig
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Odd-Arne Eidsmo
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Markus Diesing
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Tomm Berg
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Alexandra Jarna

Startnr: 232
TrønderEnergi
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Trine Sørensen
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Anders Dahl
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Kari Nordahl
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Trine Engvik
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Paul Hjalmar Hestnes
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Diana Nielsen
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Diana Nielsen
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Ane Kråkmo
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Arvid Ringseth Gjersvold
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Kjetil Stene Skjærvik
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Trond Sundseth
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Roger Lillevik
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Vilde Eid
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Vegard Sjøvold
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Jon Ivar Straume
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Martin Andersen
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Martin Andersen

Startnr: 233
Prima
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Atle Kevin Angvik
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Jan Øystein Sørum
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Elise Nilsen
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Jannicke Hegge
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Toril Krokan
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Janne Jensen
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Karianne Krokan Kragseth
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Martine Sørum
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Randi Nermo Leer
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Sunniva Bovim
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Annette Nilsen
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Hege Nilsen
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Stig Nilsen
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Turid Meidell
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Toril Krokan
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Emilie Hegge
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Emilie Hegge

Startnr: 237
Teknikens Under
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Lars Kongsholm
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Sami Vaihoja
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Gustav Storvik
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Magnus Hansson
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Tord Lundin
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Annicka Innervik
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Magnus Persson
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Daniel Nilsson
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Erik Zimmerman
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Rolf Blixt
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Charlotta Linnell
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Roger Åslund
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Gustav Storvik
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Mats-Erik Wiktorsson
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Lars Kongsholm
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Helena Wiktorsson
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
John Wiktorsson

Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Lars Egil Seighoinn Vårum
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Martin Vangen
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Bjørn Vangen
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Farxaan Abdirissaq
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Borgar Føll Flytør
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Maria Hegerberg
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Steffen Hasselvold
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Tiril Vårum/ Frida Vårum
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Sverre Skalmerås
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Jonas Nebb
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Olav Arild Hasselvold
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Lars Kulvik
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Håkon Bertelsen
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Hilde Dyrendahl
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Julie Wanvik
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Petter Skånøy Storsve
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Adrian Skånøy Storsve

Startnr: 240
Værdalsveitjan
Motion Damer
Sträcka: 35 Åre - Såå
Julie Grindberg
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Mette Myhre
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Hege Mære Aas
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Bodil Vestvik
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Kjersti Nordberg
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Hannah Kvitvang
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Monica Snøfugl
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Tuva Snøfugl
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Berit Jørum
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Nina Myhr
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Iselina Imsland
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Ragne Leira
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Mona Grindberg
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Mona Grindberg
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Bente Stamnes
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Velaug Leira
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Margit Strand

Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Motion Damer
Sträcka: 35 Åre - Såå
Elin Engelin
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Emma Jönsson
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Karin Bångman
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Tove Svedberg
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Julia Nilsson
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Sofia Nilsson
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Emilia Engelin
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Ella Thorèn
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Linnea Bångman
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Elvira Hermansson
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Julia Stefansson
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Emma Olofsson
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Tua Dahlgren
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Lina Hennings
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Ebba Hennings
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Caroline Nilsson
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Mikaela Sörlin

Startnr: 244
Byåsen damer
Motion Damer
Sträcka: 35 Åre - Såå
Anniken Lorvik
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Siv Indseth
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Lisbeth Selnes Jensen
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Wenche Lisbeth Lande
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Tone Ramstad
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Anne Berit Lund
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Elin Nypan
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Wenche Sandø
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Helene Hesselberg Rendal
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Eva Lervik
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Marianne Kvennås
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Aud Stenvik
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Gerd Johanne Hestnes
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Marit Pedersen
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Anita Eidem
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Anita Eidem
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Anita Eidem

Startnr: 250
Namdal løpeklubb Damer 2
Motion Damer
Sträcka: 35 Åre - Såå
MARIT BRØNDBO
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
MERETE RØTHE
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
CATHRINE S. RYE
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
ANDRINE FINNE
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
LINE BORKMO
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
ANNE LISE GRUBBMO
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
TINA BERGSLID
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
IDA BERGSLID
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
BERIT VESTERMO
Sträcka: 44 Glösa - Valne
HELGA VESTERMO-REITAN
Sträcka: 45 Valne - Nälden
ANNE MARIT HAUKØ
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
KATHRINE HOVD
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
CHRISTINA SIVERTSEN
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
RENATE BUGGE
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
ANITA HODDØ
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
ANITA HODDØ
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
ANITA HODDØ

Startnr: 253
Børsa IL Damer
Motion Damer
Sträcka: 35 Åre - Såå
Siri Pettersen
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Kate Nisja
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Berit Myren
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Berit Uvsløkk
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Kirsti Lund
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Kristin Haugskott
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Anne Irene Enge
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Frøydis Hollakleiv
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Karen Rosmo Kuvås
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Frida Haugskott
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Ida Uvsløkk Normann
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Sofi Hildonen
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Linda Mørkved
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Siri Veslemøy Strand
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Mia Othelie Stein
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Mia Othelie Stein
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Sigrid Haugskott

Startnr: 257
Selbu & Tydal Løperteam lag 1 Drek
Motion Damer
Sträcka: 35 Åre - Såå
Mari Wickstrøm Renå
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Ane Fremo
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Odrun Gederaas
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Toril Anita Weisethaunet
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
May Lill Småvik
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Oda Helen Græsli
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Oddveig Dybdahl Fagervold
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Mari Wickstrøm Renå
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Toril Kjeldstad
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Hilde Lilletrøen Trondseth
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Marit Ingunn Hoem
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Mildrid Flønes
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Toril Anita Weisethaunet
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Oddveig Dybdahl Fagervold
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Anniken Borseth
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Mildrid Flønes
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Ane Fremo

Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Frode Dyngeland
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Reidar Hindrum
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Lars Christensen
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Lars Christensen
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Øystein Leiknes
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Hanne Hegseth
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Hilde Kyrkjebø
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Else Løbersli
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Anders Braa
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Heidi Hesselberg Rendal
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Marianne Kvaal
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Oddvar Njåstad
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Pål Theodorsen
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Guro Sylling
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Jørund Braa
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Anna-Sara Magnusson
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Anna-Sara Magnusson

Startnr: 278
NTNU Energi- og Prosessteknikk
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Christian Andre Klopp
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Paul Svendsen
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Lars Nord
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Maxim Ivanov
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Angel Pardinas
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Bo Huang
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Ning Guo
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Melissa Kozul
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Erik Langørgen
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Jonas Krüger
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Maddy Maddy
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Samuel Wiseman
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Martin Dorber
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Martin Dorber
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Silje Maria Smitt
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Gabrielle Trottier
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Jan Sandstad Næss

Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Madelein Foss
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Sondre Børslien Krogh
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Anne Børslien
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Gro Olsvold
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Susan Grundmann
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Loren Beaman
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Loren Beaman
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Heidi Mehli
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Claudia Förster
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Hanne Marstrand
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Johanne Nygård
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Lisa Falch Nilsen
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Anders Petersen
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Sigurd Ekle-Danielsen
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Eivind Ekle-Danielsen
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Robert Ekle
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Sissel Moslet Finsrud

Startnr: 292
Hemit
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Nils Sigurd Klykken
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Vegard Busse
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Tore Torp
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Tore Torp
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Tore Torp
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Knut Torp
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Bente Snildal
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Bjørn Tore Hansen
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Vegard Karlsen
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Vegard Karlsen
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Martin Raanes
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Siri Berg
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Hanne Olsen
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Vidar Bjørgum
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Ingen löpare
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Edona Zilkiqi
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Kajsa Dahlgren

Startnr: 294
Telenor
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Sol Haugen
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Sol Haugen
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Vidar Stallvik
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Anniken Svendsen
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Oskar Laugen Forbord
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Eirik Laugen Forbord
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Jon Skarnes
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Jan Blomli
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Jon Skarnes
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Jan Blomli
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Vidar Stallvik
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Mathias Svendsen-Huth
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Judith Dahl
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Eva Holøyen
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Sol Haugen
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Sol Haugen
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Sol Haugen

Startnr: 295
Kyrksæterøra IL 3
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Fredrik Owren
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Maria Vang
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Daniel V. Rosøy
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Idar Fosseide
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Odd Kjønsvik
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Haakon Oddebug
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Asle Hammerdal
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Maria Vang
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Roar Rosøy
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Åse G. Hansen
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Hege Anita Wærøy
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Knut Ove Hellandsjø
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
John Aune
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Magnus Lie
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Ane Hageskal
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Tuva Oddebug
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Henrik Moe Berg

Startnr: 300
FMV Sport
En-dagars
Sträcka: 35 Åre - Såå
Göran Lindé
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Johan Nilsson
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Sara Svedevall
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Carl Engdahl
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Berzani Anter
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Mats Mathiasson
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Fredrik Broberg
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Alf Andersson
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Peter Wilhelmsson
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Arne Molander
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Joakim Espell
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Ola Andersson
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Ida Nilsson
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Stefan Söderberg
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Michael Falk
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Sara Lalander
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Maina Anter-Sagerström

Startnr: 302
Grinna Feriekoloni
En-dagars
Sträcka: 35 Åre - Såå
Heidi Selnes
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Sander Tønne Pedersen
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Kristine Skåberg Aarnes
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Morten Kummervold
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Line Selnes
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Kari Anita Kummervold
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Bjørg Selnes
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Håvard Pedersen
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Ingvild Tønne Pedersen
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Tone Kummervold
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Line Selnes
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Oddvar Selnes
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Geir Arne Duna
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Kjetil Stokke
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Odin Olsson Selnes
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Kristian Stokke Selnes
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Hanne Selnes

Startnr: 317
Länsförsäkringar Jämtland
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Caroline Lundholm
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Peter Bergqvist
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Martin Elofsson
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Maria Söder
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Henrik Nyman
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Angelica Persson
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Marie Stenmark
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Åsa Kjell
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Pär Johannesson
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Kristofer Hellström
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Martin Elofsson
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Fredrik Edholm
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Henrik Nyman
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Isabell Persson
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Agnes Lindberg
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Agnes Lindberg
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Andreas Holmberg

Startnr: 322
Bjärvens återkomst
En-dagars
Sträcka: 35 Åre - Såå
Hanna "Råstark" Falkeström
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Martin "Snoris" Eriksson Fahlgren
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Lennart "Gasell" Hamberg
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Lennart "Gasell" Hamberg
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Hans-Åke "Solbränd och utvilad" Falkeström
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Olle "Lättfot" Hamberg
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Alvar "Spänst" Lindblom
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Mattis "Mästaren" Fahlgren
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Catharina "Version 2.0" Lundin
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Pär "Påläggskalv" Lindblom
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Pär "Påläggskalv" Lindblom
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Malte "Utmanaren" Lewandowski
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Johanna "Räddaren" Ställberg
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Björn "Björn" Nygård
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Simon "Snabb" Falkeström
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Elias "å' Tjejerna" Falkeström
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Sixten "Blixten" Lindblom

Startnr: 337
Flatås IL
En-dagars
Sträcka: 35 Åre - Såå
Steinar Line
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Steinar Line
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Kristin Opland
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Kristin Opland
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Inge Pettersen
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Emre Askim Pettersen
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Ask Nikolay Dragsten
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Audun Stensø
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Audun Stensø
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Silje Marit Sletten
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Alf Stensø
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Linda Lorentzen
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Børge Lorentzen
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Sonja Askim
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
June Askim Pettersen
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Ada Othilie Dragsten
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Birger Dragsten

Startnr: 341
Team Sørenget
En-dagars
Sträcka: 35 Åre - Såå
John Ove Bruun
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Lars Børre Lien
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Knut Solbakken
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Åse Marie Foss Bruun
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Edvard Hunnestad
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Roger Nilsen
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Marcus Dølvik
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Sophie Bruun
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Kjell Terje Hopen
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Kristian Foss
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Arne Ugseth
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Torkild Bruun
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Kolstein Lund
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Steffen Hestø
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Karin Bruun
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Kjell Terje Hopen
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Nils Johannes Foss Bruun



08:15:00 Startgrupp 3

Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
En-dagars
Sträcka: 35 Åre - Såå
Marcus Amren
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Bertil Vallrud
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Mickaela Backlund
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Erika Dahlqvist
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Per Samuelsson
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Karl-Olov Norman
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Rickard Sahlén
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Sandra Engström
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Tomas Björk
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Simon Kelloniemi
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Magnus Larsson
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Henning Nilsson
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Rickard Sahlén
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Johan Halvarsson
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Elias Halvarsson
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Sofia Amrén
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Lukas Amrén

Startnr: 26
Budal i.l
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Arnt Ove Lodgaard
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Peder Storlimo
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Grethe Nordtømme
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Heidi Hyttehaug
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Emma E Hansen
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Guro Enlid
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Sara Enodd
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Jon Enodd
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Morten Malum
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Eli Storrø
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Ida Malum
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Gyda Kristin Hyttehaug
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Torgeir Moen
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Kai Andre Lien
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Erik Eggen
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Ann Karin Svardal
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Iver Tovmo

Startnr: 28
Leirådal I.L
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Jon Sivertsen
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Jon Arne Skrove
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Åse Klinkenberg
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Mathias Borgen
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Magnus Sivertsen
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Simon Landfald
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Stine Holmli Østborg
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Ragnhild Sivertsen
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Petter Sagvold
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Sture Sivertsen
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Andreas Nessemo
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Vilde austad
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Kristian Nessemo
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Sivert Borgen
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Guro Hermann
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Sivert Skavhaug
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Fredrik Sivertsen

Startnr: 30
Inderøy
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Bjørn Steinar Røvik
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Ivar Bjerkan
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Trond Austad
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Olav Ådne Rotvold
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Leif Arne Sagmo
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Ola Røvik
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Ane Karlsen Hallager
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Marit Anita Karlsen
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Marte Jensen
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Ingeborg Mjømen
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Maren Røflo
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Ida Stene Tangstad
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Nils Martin Ringstad
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Lars Bragstad Rannem
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Sindre Mjømen
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Amalie Dagsvik
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Arne N. Rotvold

Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Sigurd Flø Gustad
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
John Anders Gustad
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Johan A Bjørnaas
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Erlend Grenne
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Birthe Brenne Dreier
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Line Brenne Dreier
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Line Brenne Dreier
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Thomas Ramberg
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Sigurd Flø Gustad
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Astrid Gustad Angelus
Sträcka: 45 Valne - Nälden
John Anders Gustad
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Hallvar Hallan
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Erling Andreas Ronglan
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Andreas Ronglan
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Andreas Ronglan
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Kolbjørn Moe
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Håvard Veie

Startnr: 35
Stadsbygd IL
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Ronald Gangstøe
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Fredrik Tung
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Daniel Eriksson
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Per Inge Tung
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Ivan Nerås
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Monika Eriksson
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Mari Thung
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Stefan Hansen
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Gerald Eriksson
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Sindre Johansen Strandheim
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Sindre Johansen Strandheim
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Sander Johansen Strandheim
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Tor Idar Småvik
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Håkon Fjærli
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Tora Dahle
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Annbjørg Småvik
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Magne Tung

Startnr: 36
IL Dalebrand
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Sonny Bolin
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Sonny Bolin
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Anniken Lønhøiden
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Kathrine Storflor
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Geir Johan Einang
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Hermann Magnar Storflor
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Solveig Hastadklev
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Odd Rune Molland
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Ole Daniel Prigge
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Kjell Olav Storflor
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Håkon Kyllo
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Håkon Kyllo
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Eirik Mæland Yven
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Geir-Arve Clausen
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Geir-Arve Clausen
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Tove Andersen
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Steinar Andersen

Startnr: 38
Sportsgym SC
En-dagars
Sträcka: 35 Åre - Såå
Jens Johansson
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Perra Hellström
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Richard Kingstad
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Mårten Eneberg
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Marcus Carlén
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Jesper Mattiasson
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Ronnie Winnsjö
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Simon Jörgensen
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Thomas Jönsson
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Peter Holmberg
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Måns Eriksson
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Bertil Nordqvist
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Finn Persson
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Jonas Fundin
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Niklas Nyström
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Tobias Ahren
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Madelene Karlsson

Startnr: 43
Lättja IF
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Fredrik Engen Svärd
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Marie-Louise Jamtfjell
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Andreas Larsson
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Carl Karlsson
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Marcus Ekstam
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Sverker Högbom
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Sverker Högbom
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Marcus Nilsson
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Reine Ivansson
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Daniel Söderberg
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Sophie Engen Svärd
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
John Nyberg
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Nils Mårtenson
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Andreas Svärd
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Ida Nyberg
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Molly Nyberg
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Tobias Ericson

Startnr: 50
Skogn IL
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Lars Kristian Aunet
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Geir Svendgård
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Børge Nonstad
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Vemund Svendgård Roe
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Arnt Snorre Rogstad
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Erlend Aune Krogstad
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Isa Svendgård Roe
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Mari Fallan
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Martin Aune
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Marius Eikrem
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Andreas Bolstad
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Aksel Lie Bolstad
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Jonas Nonstad
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Astrid Veske
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Ragne Svendgård Roe
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Markus Veske
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Sissel Veske

Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Nils Ole Fuglem
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Christian Fuglem
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Jakob Fuglem
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Edvard Fuglem
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Magnus Høgli
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Tove Fuglem
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Kristine Høgli
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Markus Fuglem
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
John Olav Fuglem
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Tord Fuglem
Sträcka: 45 Valne - Nälden
May Britt Fuglem
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Håkon Fuglem
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
William Fuglem
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Jonas Fuglem
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Jørgen Fuglem
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Ingrid Fuglem
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Johannes Fuglem

Startnr: 58
Trondheim Brannkorps IL
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Kristian Sæterhaug
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Kristian Sæterhaug
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Fredrik Berg
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Fredrik Berg
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Christian Kvatningen
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Kai Rye
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Sindre Blakstad
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Leander Lysklett
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Michael Brian Watts
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Harald Hokstad
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Silje Oksholm Arnøy
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Morten Sæther
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Gudleik Husby
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Harald Hokstad
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Jørg Johansen Rye
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Jørg Johansen Rye
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Olve Johansen Rye

Startnr: 60
ATT-Fram
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Mona KYLLO
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Einar WANGBERG
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Pål Asbjørn Skjervold
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Marit Holiløkk SKJERVOLD
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Vegard Mæhre
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Jon Erik HALLAN
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Jon Erik HALLAN
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Martin Haugan SANDVIK
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Niklas AMDAL
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Asgeir Lorås
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Morten Nyeng
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Morten Nyeng
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Henrik MYHR
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Rasmus LIE
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Rasmus LIE
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Katrine E. Christensen
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Ole CHRISTENSEN

Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Torstein Gustavsen
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Arne Okkenhaug
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Frøydis Lorås
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Eirik Skreden
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Alf Magne Heggli
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Alf Magne Heggli
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Sigrid Skreden
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Johan Veske
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Karl Martin Haugen
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Markus Haugen
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Markus H. Sandberg
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Ole Martin Veske
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Vegar Skreden
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Christian F. Aalberg
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Iver Skreden
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Andrea Floan Aalberg
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Ole Andreas Veske

Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Hallvard Granli
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Trym Malmo
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Vegar Brøndbo
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Sverre Petter Solum
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Gert Niebelschutz
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Ola Brathli
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Ann Helen Skistad
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Karen Skistad Homstad
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Vidar Espenes
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Helge Vedvik
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Bernt Åge Kalnes
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Kari-Anne Grandaunet Jensen
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Alf Bjørnar Bertnum
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Ingolf Robert Gilde
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Johannes Skistad
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Anna Skistad
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Trym Malmo

Startnr: 67
Ørland flystasjon/ flyteknisk
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Even Kluken
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Hans Olav Raustein
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Øystein Wahl
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Odin Rundberget
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Joachim Bjørkelund
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Ida Marie Hellan Groven
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Emil Viken
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Tor Erlend Thomassen
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Robin Fanum
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Håkon Knutsen
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Sondre Hognestad
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Ståle Sørseth
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Yngve Olsen
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Leif Wahlter Strand
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Johnny Lian
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Odin Rundberget
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Øystein Wahl

Startnr: 76
Marieby GIF
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Stefan Jonsson
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Mattias Höglin
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Torbjörn Persson
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Torbjörn Persson
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Johan Ranbrandt
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Kristoffer Theland
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Kristoffer Theland
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Peter Asp
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Henrik Westling
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Jesper Oskarsson
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Martin Jonsson
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Linda Karlsson
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Christine Larsson
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Erika Ranbrandt
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Leif Gustafsson
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Mio Jacobs-Westling
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Anna Wikström

Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Ulf Rönnberg
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Johanna Morin
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Tobias Jonsson
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Erika Kindmalm
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Erik Morin
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Helene Myhrberg
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Helene Myhrberg
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Mats Pettersson
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Mikael Persson
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Lennart Hansson
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Petra Ödman
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Olle Grindborg
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Tomas Mikaelsson
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Per Hjalmarsson
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Fabian Grindborg
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Gösta Wistemar
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Gösta Wistemar

Startnr: 81
Skaula roadrunners 2
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
John Eriksson
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Carl-Edvin Handler
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Alicia Saur
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
isak saur
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Wilhelm Korpela
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Knut Vikström
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Ronja Åslund
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Oskar Åslund
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Jo Kilberg
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Roger Bäck
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Angelica Saur
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Evelina Åslund
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Gustav Pålsson
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Gustav Hedström
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Pernilla Wagenius
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Elina Åslund
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Erika Sundell

Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Karl Sterner
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Emil Svensson
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Victor Hallquist
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Gustav Rotvold
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Konrad Mattsson Myhr
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Edvard Sundman
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Ida Hallquist
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Christine Holmberg
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Peter Thor
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Sven Leander
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Stefan Eriksson
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Henrik Ottosson
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Håkan Svensson
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
John Leander
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Jesper Thor
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Britt-Marie Svensson
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Fabian Borg

Startnr: 90
IL Skauga
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Jon Inge Hegerberg
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Alexander Ringseth
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Jon Arve Årlott
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Arild Volden
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Per Johan Gjølga
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Ole Anders Hegerberg
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Hanne Hegerberg
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Knut Inge Blix Furuseth
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
John Isak Furuseth
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Birk Finnstø Refsaas
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Arne Søraas
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Lasse Skånøy Søraas
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Roar Bjørnerås
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Roar Bjørnerås
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Roar Bjørnerås
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Falk Gjølga
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Morten Andre Skånøy Søraas

Startnr: 93
Leksdal i.l.
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Merete Haugen
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Kathrine Aspås Pedersen
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Sondre Musum
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Yngve Hallem Solum
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Kjetil Vatne
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Thomas Aspås Pedersen
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Ingunn Vikhamar
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Håkon Musum
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Kjell Ove P. Tiller
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Jørund Eggen
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Henning Hamland
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Jonny Haugen
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Lars Håkon Bjugan
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Gøril Sørmo
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Ask Valseth Sørmo
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Anne Haugskott
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Eirik Haugskott Dybwad

Startnr: 99
Brandkårens IF Jämtlands Räddningstjänstförbund
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Jonatan Thoresson
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Daniel Hjalmarsson
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Henrik Thunborg
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Mats Nicolson
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Martin Jonsson
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Anders Johansson
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Madeleine Söderström
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Frida Liden
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Mikael Söderström
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Emma Johansson
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Johan Dumky
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Anton Johansson
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Erik Bysell
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Mathias Härlin
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Madeleine Söderström
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Teresia Gustafsson
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Nils Ahlenius

Startnr: 101
Støtet
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Arve Stavø
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Eirik Kvalheim Olsen
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Linda Stendahl Spets
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Eirik Spets
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Olav Bolland
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Roy Åge Østerås
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Rolf Sivertsen
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Espen Haugen
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Michael Stickney
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Otto Helge Reitan
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Bjørn Vestermo Reitan
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Eirik Kvalheim Olsen
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Espen Haugen
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Daniel Skåre
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Bjørn Vestermo Reitan
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Morten Sørtømme
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Morten Sørtømme

Startnr: 103
Leinstrand IL
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Anders I. Lauglo
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Christoffer Røkke
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Eva Ingebrigtsen Lauglo
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Jørgen Sæther
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Gudleik Husby
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Joakim Sæther
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Sara Møllenhus
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Emil Vestre
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Endre Husby
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Eimund Husby
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Svein Tore Sæther
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Camilla Sørgjerd
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Johannes Svendsen
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Victoria Sørgjerd
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Lucas Sørgjerd
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Julie Sæther
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Martin Haugen

Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Tor Michelsen
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Mathe Wilberg Rofstad
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Egil Mæhlumsveen
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Halvor Kvennås
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Børge Leiren
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Eli Krokstad
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Thomas Chytra
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Thomas Chytra
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Sveinung Hestad Strand
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Kirsti Bjørgum Valås
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Trond Benum
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Gunn Tove Leiren
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
John Harald Elven
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Torbjørn Mæhlumsveen
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Ole Einar Brekken
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Malin Leiren
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Linus Stjern Strand

Startnr: 105
Politiets IL Trøndelag
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Thomas Mathisen
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Thomas Mathisen
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Øystein Volden
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Øystein Volden
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Kjell Steinar Wibe
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Torkjel Rendal
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Marit Bratberg Nilsen
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Marit Bratberg Nilsen
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Odd Morten Hopen
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Karoline Strand
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Terje Kalland
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Nils Kristian Moe
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Camilla Storseth Moe
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Jørgen Stenwig
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Jørgen Stenwig
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Elias Tøndel
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Thomas Mathisen

Startnr: 111
Malvik IL
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Petter Andreas Bergh
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Inger K Gissinger
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Gørill Gyllan
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Knut Røflo
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Sindre Viljar Johannessen
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Magnus Raaen Winje
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Kyrre Auran
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Emil Kristoffer Auran
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Tore Marius Borkmo
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Robin Raaen Winje
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Per Arve Sørngård
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Eddie Hjelsvold
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Knut Åge Hals
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Rune Holmen
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Aslaug Rustad
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Hedda Gyllan Romulslie
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Brage G Romulslie

Startnr: 112
Byneset il
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Jørg Johansen Rye
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Tor Petter Vikan
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Nils Arne Haugum
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Martin Unsgård
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Frode Engtrø
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Olve Johansen Rye
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Olve Johansen Rye
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Edvind By
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Henry Haug
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Arne Inge Hangerhagen
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Erlend Aune Bøhmer
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Lene Johansen Rye
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Fredrik Opland
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Tommy Olsen
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Eva Olsen
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Jørgen By
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Jon Erik By

Startnr: 114
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 3
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
BENDIK RØTHE
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
BJØRN RØTHE
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
JAN SVERRE FJÆRLI
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
HÅVARD NUFSFJORD
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
NIKLAS ANGELUS
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
ROAR TRANÅS
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
MORTEN SKARSTAD
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
MORTEN SKARSTAD
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
ADRIAN THORSEN
Sträcka: 44 Glösa - Valne
JON OVE HØGDEN
Sträcka: 45 Valne - Nälden
ROAR BRØNDBO
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
OLIVER HAUGEN
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
BJARNE ARVASLI
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
TORE BRØNDBO
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
TOR MORTEN KLINGEN
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
TOR MORTEN KLINGEN
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
EVEN OLAV RØTHE

Startnr: 131
Selbu & Tydal Løperteam Lag 2
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Ole Petter Engan
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Jørgen Slind
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Bjørn Jarle Hofsmo
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Rune Fagervold
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Torbjørn Stene
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Svein Olav Røstum
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Geir Nyheim
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Martin Wang
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Håkon Wang
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Jørgen Slind
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Ole Petter Engan
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Arvid Magnar Græsli
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Tor Arne Slind
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Arild Moen
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Tor Arne Slind
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Rune Fagervold
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Svein Olav Røstum

Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Kaj Hansen
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Margrethe Pedersen
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Roar Overvik
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Pål Sæther
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Steffen Blekkan
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Sveinung Reitan
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Magnar Forbord
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Magnus Munkeby Forbord
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Erlend Munkeby Forbord
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Kjersti Gederaas Denstad
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Steffen Blekkan
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Guro Vilvang
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Else Overvik
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Kamilla Furan
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Pål Sæther
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Pål Sæther
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Renate Dullum Reitan

Startnr: 149
Kälens SK
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Anders Björkman
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Per Perttu
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Diego Melchor Lopez
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Petter Ström
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Viktor Johnsson
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Torbjörn Skytt
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Ewa Lögdberg
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Julia Eriksson
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Andreas Johansson
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Björn Israelsson
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Jörgen Tyrebo
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Adam Aronsson
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Karin Rydh
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Frej van den Brink
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Helena Göransson
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Sigrid Johnsson Rydh
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Fanny Israelsson

Startnr: 150
Frosta IL
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Thor Erik Granmo
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Guri Krog
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Ove Aursand
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Ingrid Vigrestad
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Asgeir Østerlie
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Joel Østerlie
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Joel Østerlie
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Marthe Lein
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Øystein Lie
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Øystein Lie
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Hjørund Hagerup
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Erlend Asklund
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Erlend Ulvik
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Kristian Reistad
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Simen Ulvik Kristiansen
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Johannes Lie-Lein
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Magnus Asklund

Startnr: 154
Widerøe Værnes
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Frode Trangmyr
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Atle Kvaal
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Thomas Hamland
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Magnar Jostein Stræte
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Roger Fillingsnes
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Svein Inge Sandvik
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Børt Are Holmen
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Sondre Dalsplass
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Thomas Kjelstad
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Martin Augdal
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Bjørg Buan
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Kristoffer Klette
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Aleksander Nyberg
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Bjarne Johansen
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Bjarne Johansen
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Mads Hammer
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Christian Myrvang

Startnr: 157
Forra IL
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Joachim Hodne
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
David Piscoya Caldas
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Per Erik Moen
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Per Erik Moen
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Odd Even Fossen
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Andreas Korstad
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Otelie Almli
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Wilatrat Yaemsa-Art
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Henrik Fossbakk
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Martin Fossen
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Tobias Aadal
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Morten Moen
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Torbjørn Rolseth
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Martin Øygarden
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Unn Margareth Fossen
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Erik Rolseth Øygarden
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Marie Strøm

Startnr: 160
Ytre Geitastrand Langsprengarlag
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Lars Husdal
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Joar Andre Berg Vuttudal
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Heidi Husdal Ingdal
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Lars Bonvik
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
John Kvernmo
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Tore Andre Helgemo
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Kari Holseth
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Morten Holseth
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Ottar Ustad
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Thomas Indergård
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Tore Eidem
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Joachim Width
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Morten Indergård
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Odd Ivar Sletvold
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Heidi Søreng
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Emil Andre Husdal Rønning
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Oddvar Kjøren

Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Bjørn Slåen
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Sivert Granheim
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Bjørn Sæther
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Hedda Tveit
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Johannes Listhaug
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Tuva Grøtte
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Mila Marsi
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Filip Tveit
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Henrik Næss
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Martin Granheim
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Martin Granheim
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Bjørn Sæther
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Sander Sæther
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Sivert Granheim
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Hedda Tveit
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Tuva Grøtte
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Aksel Wormdahl

Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Øystein Iversen
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Morten Åge Storrø
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Eskild Bjørklimark
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Tone Arntsen
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Guro Sundal
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Kasper Myhr
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Martin Sundset
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Isak Myhr
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Morten Sundset
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Ragnhild Nyhus Røsbjørgen
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Adrian Oanes Sjøli
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Bjørnar Værnes
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Jogeir Mikalsen
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Magnus Bjørgum
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Nils Ottar Svaan
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Vegard Sundal
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Andreas Sundal

Startnr: 169
Duveds IF
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Alicia Persson
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Signe Rosenberg
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Martin Persson
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Bengt Hellstrand
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Ossian Rosenberg
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Roger Jonsson
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Johanna Wallestad
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Mats Jonsson
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Ludvig Hellstrand
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Andreas Hansson
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Ida Jonsson
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Anna Jonsson
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Olof Jonsson
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Anna-Maria Kristoffersson
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Arvid Jonsson
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Arvid Jonsson
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Axel Jonsson

Startnr: 182
Equinor BIL Stjørdal
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Elling Sletfjerding
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Ole Christensen
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Margrete Morset Størseth
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Alexander James Walton
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Øyvind Borg
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Christian Henning Skumsvoll
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Christian Henning Skumsvoll
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Henning Kjønsvik
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Henning Kjønsvik
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Henning Kjønsvik
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Anders Berg
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Ketil Skogan
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Torbjørn Vegard Løkken
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Egil Fjeldberg
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Katrine Andersen
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Kjell Johan Rosvoll
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Tor-Arne Fjellvikås

Startnr: 183
SPILLUM IL
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Torkil Klingen
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Espen Elstad
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Margrethe Trebostad
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Evy Lien
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Vemund Trebostad Viken
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Andrea Trebostad Viken
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Mona Raaum Jansen
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Albert Haukø Devik
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Andreas Vannebo
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Lene Klingen
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Jonatan Devik
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Mathias Mørkved
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Einar Østnor
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Emil Elstad
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Ann Kristin Raaum Jansen
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Vegard Melhus
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Renate Melhus

Startnr: 201
HV-12
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Simen Barstad Sund
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Sivert Lyngstad
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Tor Arvid Strand
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Iver Westerlund
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Per Odd Rygg
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Mathias Aaring
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Torgrim Sund
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Brage Westerlund
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Rune Morten Vanebo
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Borgar Lund
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Martin Sundseth
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Hans Petter Hestmo
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Birk Sund
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Dial USMC
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Bostron USMC
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Børge Lund
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Aslak Barstad Sund

Startnr: 204
Krampe/Nidelv
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Anders Arvesen
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Anders Arvesen
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Øyvind Engen
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Ana Castanheira
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Stein Rønning
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Øyvind Øyen
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Tore Olsen
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Kristian Engdal
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Kristian Engdal
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Freddie Schumann
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Lars Harald Blikra
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Egil Søvik Pedersen
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Bård Roll
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Lars Anders Helgemo
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Terje Bjørnes
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Torodd Næss
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Morten Eliassen

Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Eva Holøyen
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Eva Holøyen
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Mia Bakken
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Hans Ole Røen Halle
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Marthe Rødsgaard
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Jon Solem
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Nils Ingar Halgunset
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Sindre Bakk Solem
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Jon Eriksen
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Stein Ivar Børset
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Tølløv Heggem
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Mali Røen Skjermo
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Ola Andreas Skjermo
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Ole Kr. Løset
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Linn Røen Skjermo
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Ingrid Hausberg
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Svitlana Børset

Startnr: 235
Trångsvikens IF Motion
En-dagars
Sträcka: 35 Åre - Såå
Erik Dahlberg
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Johan Norberg
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Åsa Nyfeler
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Daniel Fahlander
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Samuel Lindgren
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Emil Nordin
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Fredrik Jonsson
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Fredrik Jonsson
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Magnus Hangasjärvi
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Jonna Hangasjärvi
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Elin Marcusson
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Martin Kristiansson
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Martin Kristiansson
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Anders Södergren
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Anders Södergren
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Bo-Gunnar Jonsson
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Daniel Berggren

Startnr: 243
Namdal løpeklubb Damer 1
Motion Damer
Sträcka: 35 Åre - Såå
MARIA WÅGAN
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
HILDE BORKMO
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
RUT APPELKVIST
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
RUT APPELKVIST
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
TONJE MARSTEIN
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
HILD SISSEL VANNEBO
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
HANNA MØRKVED
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
HANNA MØRKVED
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
JOHANNE OSEN
Sträcka: 44 Glösa - Valne
LINDA MARIE STROMPEDAL
Sträcka: 45 Valne - Nälden
TATJANA ALBERTSEN
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
LAILA KVELI
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
LAILA KVELI
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
MARIA WÅGAN
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
ANE STENSETH
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
ANE STENSETH
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
ANE STENSETH

Startnr: 245
St. Olavs hospital
Motion Damer
Sträcka: 35 Åre - Såå
Ingvild Saksvik-Lehouillier
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Tonje Steigedal
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Grethe Albrektsen
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Kine Husteli Kristiansen
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Inga Aftret Brøndbo
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Elizabeth Aa
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Marie Fuglesang
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Evelina Folkesson
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Liv Thommesen
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Hilde Siraas
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Stine Bøe Karlsen
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Ida Erlandsen
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Siri Enge
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Eline Storvig
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Astrid Bjørgum
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Sara Bjørgum
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Elise Steigedal

Startnr: 247
Trångsvikens IF damlag
Motion Damer
Sträcka: 35 Åre - Såå
Elisabeth Högberg
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Hanna Smedstad
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Conny Odermatt
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Conny Odermatt
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Helena Ekholm
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Madeleine Spichiger
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Annica Larsson
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Karin Alverlind
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Maria Maripuu
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Erika Lindström
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Erika Lindström
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Sandra Lind
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Malin Olsson
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Kajsa Håkansson Eriksson
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Kajsa Håkansson Eriksson
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Åsa Nyfeler
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Ida Svensson

Startnr: 255
Byåsen IL
Motion Damer
Sträcka: 35 Åre - Såå
Ingeborg Eide
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Hanne Skulbru
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Ann-Eline Bloch Børke
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Hanne Rofstad
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Mariann Lande
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Ane Valås
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Marie Strøm Pedersen
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Ingrid Wollan Benum
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Julie Myhre
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Hanne Skulbru
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Maria Kaasbøll
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Guro Bostad
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Synne Brovold
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Julie Spets
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Emilie Krey Ludvigsen
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Marie Evjen
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Marie Wollan Benum

Startnr: 275
Ik Skabbräven
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Markus "Skabbkrullet" Hansson
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Johan "Byggräven" Boije
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Lars-Pär "Hövdingen" Mårtensson
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Jakob "Silverfisken" Flykt
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Jonas "Sorkpesten" Danvind
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Märtha "Skabbhjärta" Moe
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Frida "Frajdäj" Berglund
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Bengt "RävenPå" Flykt
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Jörgen "Ryssen" Tjärnström
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Kerstin "Snyggräven" Boije
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Anna "Skrubbsåret" Mårtensson
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Axel "Rise-räven" Eriksson
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Markus "Skabbkrullet" Hansson
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Linnea "Lill-trollet" Persson
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Arvid "Rise-tassen" Eriksson
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Joni "Tofsvipan" Larsson
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Mattias "Skabböra" Wikström

Startnr: 283
team helgeland sparebank 2
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Marius Nilsen
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Torbjørn Larsen
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Isak Larsen
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Kjell Vidar Norheim
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Bjørn Arve Bønå
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Håkon R Jakobsen
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Karle Øvereng
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Karle Øvereng
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Kjell Vidar Norheim
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Marius Nilsen
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Torbjørn Larsen
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Tobias Baumann
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Håkon R Jakobsen
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Tommy Gjerstad
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Alvilde Bønå
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Gabriel Lande Norheim
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Elise Øvereng

Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Knut Hoel
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Sindre Wågheim
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Terje Sliper
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Iver Eidsli Dahl
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Anders Hammer
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Arve Tronseth
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Gunn Merethe Skorstad
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Marita Hoff
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Trond Sliper
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Eva Ingebrigtsen
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Katrine Sandbakk
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Bendik Støa
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Jørgen Sæther
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Mette Ingebrigtsen
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Casper Tøndel Sliper
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Madeleine Sienna Sliper
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Vang Marina

Startnr: 290
Lien - Moslet family team
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Markus Lien Oftebro
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Odd Arve Lien
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Kasper Lien Oftebro
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Bjarne Lien
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Erik Lien Johnsen
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Bjørn Eirik Johnsen
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Siv Grethe Evensen
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Marie Lien
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Anders Ustad Wiggen
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Kari Lien Johnsen
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Erik Moslet Holden
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Jogeir Bjørhusdal
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Marte Lien Johnsen
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Per Olav Moslet
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Ingrid Lien Johnsen
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Andreas Moslet
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Trine Moslet Holden



09:00:00 Startgrupp 4

Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Gunvor Landsem
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Berit Mogstad
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Ola A Skjermo
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Håkon Solvik
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Malin Einmo
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Håvard Solvik
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Maja Reitan
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Morten Svinsås
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Atle Norli
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Mali Eidnes Bakken
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Sebastian Børset
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Tommy Andre Haugen
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Øystein Reppesgaard
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Bjørn Vonheim
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Mali Eidnes Bakken
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Ole Sæterbø
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Ole Sæterbø

Startnr: 10
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 2
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
ROAR BRØNDBO
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
ANTON ELVSETH
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
GEORG LANDE
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
GEORG LANDE
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
THOMAS LINDSTRØM SKOGMO
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
STÅLE SIRIJORD
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
STÅLE SIRIJORD
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
STÅLE SIRIJORD
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
KAY ARNE SANDVIK
Sträcka: 44 Glösa - Valne
TOBIAS BERGSLID
Sträcka: 45 Valne - Nälden
TOMAS SANDVIK
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
TOMAS SANDVIK
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
MATS IVAR KLINGEN
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
JØRGEN FISKUM
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
OLA RAAUM JANSEN
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
OLA RAAUM JANSEN
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
OLA RAAUM JANSEN

Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Magnus Wiig
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Adrian Fløttum
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Olav Lund
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Odd Egil Brobakk
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Peder Talsnes
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Martin Ree
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Håkon Frøseth
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Magnus Wiig
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Erik Rostad
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Odin Garli
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Ole Gøran Lind
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Astrid Stav
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Andreas Fjorden Ree
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Lars Solheim
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Ørjan Fløttum
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Odd Egil Brobakk
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Heike Bjørset

Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Brynjar Kvernstad
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Ole Arnold Sødal
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Geir Hansen
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Marit Moe Berg
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Lars Ole Hageskal
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Håkon Moe Berg
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Geir Hansen
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Ole Arnold Sødal
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Jonas Wingan
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Ingrid Vuttudal
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Ole-Kristian Mellemsether
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Ingebrigt Vaagan Gravdal
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Rune Weiby
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Ole Arnold Sødal
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Brynjar Kvernstad
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Jan Ståle Berg
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Jan Ståle Berg

Startnr: 46
Steinkjer friidrett og ski
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Eirik Nordvik
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Kathrine Haugseth
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Lars Elnan Garnvik
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Mathias Vanem Aas
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Petter Lunde Husby
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
August Helland Iversen
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Ida Helland Iversen
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Vegard Iversen
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Kristian Skage Nordlund
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Maria Flak
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Mathias Flak
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Vegar Lægran Bratsve
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Jørgen Halse
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Marius Lillefjell
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Haakon Lillefjell
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Haakon Lillefjell
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Marius Schiefloe

Startnr: 47
Lånke IL
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Johnny Bjerkli
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Henrik Sesseng
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Andreas Wolseth
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Oliver Wolseth
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Arild Totland Moen
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Håvard Kjesbu
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Ingrid Moen Totland
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Judas Jensen
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
John Gunnar Hoås
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Harri Kirvis Rønning
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Trond Moen
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Mads Egil
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Geir Kristian Hoås
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Bård Kjesbu
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Ida Kjesbu
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Lovise Kjesbu
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Stian Rønning

Startnr: 66
Meråker Mix
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Ole Magnus Bjørnås
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Stig Rune Kveen
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Hanne Grøthe
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Torstein Røvik
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Jonas Sæther
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Sigrid Livik
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Ida Sonflå
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Trond Ringen
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Espen Sonflå
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Mia Mossige
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Tonje Skjelstadås
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Line Skjelstadås
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Bjørn Arild Skjelstadås
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Leif Gjemse
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Embla Stålhandske
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Tor Inge ringen
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Sigrid Lovise Ringen

Startnr: 89
Svorkmo NOI
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Sigve Ness Rolland
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Håkon Selvnes
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Arne Berg
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Martin Muan
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Johan Riseth Hammer
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Erlend Aune
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Ola Stemshaug
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Simen Blækkan
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Eirik Selvnes
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Vegard Selvnes
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Tommy Haugen
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Jo Skjølberg
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Erik Christiansen
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Hallvard Stemshaug
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Ola Skjølberg
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Ola Skjølberg
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Ola Skjølberg

Startnr: 91
Leik il
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Johan Riseth Hammer
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Odin Unsgård
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Jonas Unsgård
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Runar Krognes
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Rune Talsnes
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Ingebrigt Eid
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Kristine Unsgård
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Rune Talsnes
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Geir Morten Slette
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Gøran Blokkum
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Anders Estenstad
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Ramin Habibi
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Even Opland
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Jørn Talsnes
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Elise Eid
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Thea Estenstad
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Eirik Sundstrøm

Startnr: 94
I.L Nor
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Andreas Kvam
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Erlend Wormdal Staveli
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Mari Steinkjer Øyen
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Joakim Lystad Meås
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Johan Tøndel Hammer
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Sondre Sølberg Hoel
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Håvard Solfeldt
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Roger Eithun
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Håvard Mo
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Ole Kristian Mogset
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Ole Nicolaisen
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Arne Berg
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Andreas Kvam
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Jon Vegard Grut
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Eskil Lystad Meås
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Morten Grut
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Andreas Syrstad

Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Kenneth Skjerve
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Vegard Hjelmstadbakk
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Anders Skjerve
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Silje Nyborg
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Knut Venseth
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Fredrik Knipenberg
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Lasse Leine
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Jahn Knipenberg
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Johan Venseth
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Thomas Skjerve
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Sune Eggen
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Kjell Einar Skaret
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Stian Friberg
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Morten Langseth
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Tore Jørgen Larsen
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Silje Nyborg
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Kari Jessen

Startnr: 110
Hommelvik il
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Frank Bjørkli
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Sander Haugan Øwre
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Vegard Fossli Stjern
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Emil R. Ellingsen
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Andre Lenningsvik
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Jan Thomas Jenssen
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Mads Ellingsen
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Mads Halstadtrø
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Marius Renå
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Odin Aksnes
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Bård Aksnes
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Amund Flataker
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Arnt Gunnar Winther
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Erling Flataker
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Hedda Nordgård Jakobsen
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Knut Erling Flataker
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Jan Thomas Jenssen

Startnr: 129
Ogndal IL
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Sondre Thorp Hynne
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Jonas Austad
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Kjell Eriksen
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Sigurd Landsem Melhus
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Marius Landsem Melhus
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Sigur Johan Lillefjell
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Camilla Letnes Lillefjell
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Roar Lillefjell
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Svein Anders Melhus
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Marius Møller
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Niklas Melhus Landsem
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Ola Berget
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Erik Kjøsnes Wekre
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Simen Eliassen Kvarme
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Fredrik Møller
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Jan Olav Dagsvik
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Jan Olav Dagsvik

Startnr: 138
Brunflo IF
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Martin Hedberg
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Katrine Johansson
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Anneli Wivlén
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Stefan Andersson
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Patrik Tallbom
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Jonathan Haraldsson
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Mari Månthén
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Johanna Ågran
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
August Nilsson
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Jerry Ahrlin
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Jerry Ahrlin
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Håkan Svedberg
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Daniel Fahlander
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Jacob Lyrén
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Malin Ångström
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Malin Ångström
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Marie Clareus

Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Ola Solbakken
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Jan Magnus Røsbjørgen
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Håvard Høiaas
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Martin Aadahl
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Fredrik Granviken
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Øivind Estensen
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Øivind Estensen
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Anders Røsbjørgen
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Frode Sundal
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Krister Sundset
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Asbjørn Sigstadstø
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Torstein Sundset
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Espen Værnes
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Tor Aadahl
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Fredrik Granviken
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Håvard Høiaas
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Ola Solbakken

Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Mattias Bångman
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Johannes Andersson
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Per Anders Östberg
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Philipp Bachelotelli
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Håkan Emilsson
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Kenth Olofsson
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Emil Ragnarsson
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Johnny Hördell
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Max Novak
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Seare Bariagabr
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Elisabeth Högberg
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Johannes Andersson
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Anton Elvseth
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Philipp Bachelotelli
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Linus Sörlin
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Leif Bångman
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Fredrik Nilsson

Startnr: 188
Hallkutarna
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Anton Landgren
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Johan Huczkowski
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Jens Jacobsson
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
André Toresson
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Yoie Bohlin
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Karolina Hedenström
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Alexzandra Edström
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Markus Boman
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Olle Olsson Bad
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Emil Johansson
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Christoffer Boman
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Jesper Jacobsson
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Anton Lindblad
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Simon Karlsson
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Vera Johansson
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Klara Huczkowsky
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Anton Landgren

Startnr: 195
Vinne IL 1
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Mathias Aksnes
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Paul Yngve Green
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Ronny Osen
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Tobias Thomassen
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Thomas Haugan
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Erlend Sandnes
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Martin Skjerve
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Mathias Aksnes
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Tobias Tangstad
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Johannes Sæther
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Trond Andre Kolstad
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Stian Skjei Buran
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Ådne Lund
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Dag Joar Lund
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Ellev Flatås Østnes
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Are Steen
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Erlend Sandnes

Startnr: 200
Byåsen 1
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Magnus Saksegård Antonsen
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Torgeir Mæhlumsveen
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Andreas Striger Halset
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Kristian Wilberg Rofstad
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
August Bertheussen Falkanger
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Terje Drøyvold
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Frode Smevik
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Frode Smevik
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Samuel Tyvold
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Øyvind Kvennås
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Even Solem Michelsen
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Magnus Drøyvold
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Henrik Kvennås
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Ole Andreas Brækken
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Adrian Cornelius Kaasbøll
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Vegard Otterlei Virum
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Vegard Otterlei Virum

Startnr: 202
Hardhaus
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Jan Nyrønning
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Eivind Dille Andersen
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Joachim Moholdt
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Magnus Moholt
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Vegard Sivertsgård
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Jonas Nyrønning
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Micke Jonnson Hov
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Evrakongen Moholt
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Joachim Moholdt
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Magnus Moholt
Sträcka: 45 Valne - Nälden
John Kåre Engesvoll
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Jonas Nyrønning
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Steinar Trondsetås
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Olav Grønli
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Christer Storrønning
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Espen Skjefte
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Ossy Aspås

Startnr: 206
Leksvik il
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Merethe Kopreitan Dahl
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Øystein Ramdal
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Roger ovesen
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Magnus Johansen
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Isaac Tesfamichael
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Even Grande
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Frida Kopreitan Dahl
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Johannes Killingberg
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Julie Viktoria Berg
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Thomas Ramdal
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Daniel Øverland
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Erik Ramdal
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Roger ovesen
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Torkil Berg
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Marion Sæther Røst
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Oda Elise Berg
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Michael Øverland



09:30:00 Startgrupp 5

Startnr: 4
Strindheim IL
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Trond Ørjan Eide
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Ove Baardsgaard
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Petter Rypdal
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Petter Rypdal
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Mats Bjørgum
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Håvard Lorange
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Sverre Solligård
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Sverre Solligård
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Øystein Solligård
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Stian Norheim
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Stian Norheim
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Thomas Syrstad
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Trond Einar Moen Pedersli
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Haben Bhrane
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Haben Bhrane
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Capri Risvollan
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Capri Risvollan

Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
JØRGEN HALGUNSET
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
TERJE OLSEN
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
ALEXANDER HOFSTAD
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
JO SVINSÅS
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
KRISTIAN WOLDVIK
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
ARNT INGE NILSEN
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Anders Boye
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
ERIK LØFALD
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
STIAN OLDERVIK
Sträcka: 44 Glösa - Valne
JONAS AASBØ
Sträcka: 45 Valne - Nälden
LARS MORTEN BARDAL
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
ALEXANDER HOFSTAD
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
HELGE LANGEN
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
TARJEI MIDTGÅRDEN MÅRDALEN
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
JO SVINSÅS
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
SIGURD FAGERHOLT
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
JØRGEN HALGUNSET

Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
DADAFO DHAQABI
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
SOLOMON ACHAME
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
HÅVARD JAKOBSEN
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
OLE MARIUS BACH
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
HÅVARD FJÆRLI
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
MARTIN REPPEN
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
MIKAEL OLSEN
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
MATS TRANÅS
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
JAN OLAV SMALÅS
Sträcka: 44 Glösa - Valne
SINDRE FINNE
Sträcka: 45 Valne - Nälden
ERIK GRIMSTAD
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
HÅVARD JAKOBSEN
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
ESPEN KVELI
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
OLE MARIUS BACH
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
DADAFO DHAQABI
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
DADAFO DHAQABI
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
HÅVARD FJÆRLI

Startnr: 39
Mosvik IL
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Jan Sandstad Næss
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Håvard Tømmerdal
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Roger Melting
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Tølløv Lyngstad
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Eirik Telebond
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Halvor Eidissen
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Ola Berg Fines
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Svein Berg Fines
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Tomas Northug
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Einar Hedegart
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Bjørn Dahle
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Even Northug
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Håvard Tømmerdal
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Ola Berg Fines
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Jan Sandstad Næss
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Svein Berg Fines
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Sivert Melting

Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Ørjan Kjeldsli
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Erlend Hansen
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
John Einar Føll Flytør
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Knut Ole Fagervold
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Sindre Grønflaten
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Sindre Skånøy
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Ørjan Kjeldsli
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Øyvind Aaslund
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Erik Husby
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Trond Forfot
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Bjørnar Melum
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Per Anders Føll
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Vegard Vårheim
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Sondre Vårheim
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Petter Gomo
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Bjarne Blautmusmyra
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Stian Darell

Startnr: 185
team helgeland sparebank 1
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
mikal bønå
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
eirik johansen
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
johannes øvereng
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
ole jakob forsmo
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
tobias baumann
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
vegard steinbakken
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
trym gjerstad
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
kristoffer aakvik
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
steinar westerberg
Sträcka: 44 Glösa - Valne
kristian wold arnøy
Sträcka: 45 Valne - Nälden
kristian wold arnøy
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
vegard steinbakken
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
erik nordstoga
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
eirik johansen
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
ole jakob forsmo
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
johannes øvereng
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
mikal bønå

Startnr: 186
Bratsberg IL
Motionsklassen
Sträcka: 35 Åre - Såå
Erlend Bjerkås
Sträcka: 36 Såå - Undersåker
Jørgen Sæther
Sträcka: 37 Undersåker - Undersåkers kyrka
Sean Chester
Sträcka: 38 Undersåker kyrka - Järpen
Sean Chester
Sträcka: 39 Järpen - Mörsil
Bendik Støa
Sträcka: 40 Mörsil - Andersböle
Magnus Gjersvold Haug
Sträcka: 41 Andersböle - Bleckåsen
Ole Hartvik Skogstad
Sträcka: 42 Bleckåsen - Slåtte
Jorolf Wilhelm Withbro
Sträcka: 43 Slåtte - Glösa
Jonas Aamodt Moræus
Sträcka: 44 Glösa - Valne
Martin Spjøtvold
Sträcka: 45 Valne - Nälden
Kai Robert Vandsvik
Sträcka: 46 Nälden - Tullus
Thomas Alne
Sträcka: 47 Tullus - Rödön
Sean Chester
Sträcka: 48 Rödön - Frösö Park
Øystein Rasch-Halvorsen
Sträcka: 49 Frösö Park - Frösö Camping
Lars Erik Vandsvik
Sträcka: 50 Frösö - Valla Skola
Ronny Ingebrigtsen
Sträcka: 51 Valla Skola - Östersund
Christian Fjærli Aune