Tävlingsresultat för

Alsens IF

Lagledare:
Peter Hallberg
Startnummer:
140
Klass:
Motionsklassen
Land:

Om laget
Ett positivt lag med en lagom mix. Positivt är också att den yngre generationen fyller på i raskt tempo!

Dag 1

(88)
08:58:32
Lars Åsenlund
Östersund - Valla Skola, 4.4 km
Tid/km:
04:52
Plats:
93
Tid:
00:21:28
Mellantid:
Nike woxlägd
Valla Skola - Frösö -Camping, 1.8 km
Tid/km:
06:18
Plats:
122
Tid:
00:11:22
Mellantid:
Mikael Johansson
Frösö Camping - Frösö Park, 3.5 km
Tid/km:
05:33
Plats:
109
Tid:
00:19:28
Mellantid:
Erik Johansson
Frösö Park - Rödön, 8.5 km
Tid/km:
04:30
Plats:
77
Tid:
00:38:23
Mellantid:
Peter Hallberg
Rödön - Tullus, 8.9 km
Tid/km:
04:52
Plats:
108
Tid:
00:43:26
Mellantid:
Frida Folkesson
Tullus - Nälden, 6.1 km
Tid/km:
04:52
Plats:
84
Tid:
00:29:43
Mellantid:
Lukas Malmrot
Nälden - Valne, 7.2 km
Tid/km:
04:12
Plats:
31
Tid:
00:30:19
Mellantid:
Carola Johansson
Valne - Glösa, 5.9 km
Tid/km:
05:33
Plats:
121
Tid:
00:32:48
Mellantid:
Jonas Woxlägd
Glösa - Slåtte, 8.3 km
Tid/km:
04:33
Plats:
77
Tid:
00:37:50
Mellantid:
Pauline Gunnman
Slåtte - Bleckåsen, 5.5 km
Tid/km:
05:24
Plats:
107
Tid:
00:29:42
Mellantid:
Adam Åsenlund
Bleckåsen - Andersböle, 4.6 km
Tid/km:
05:19
Plats:
92
Tid:
00:24:30
Mellantid:
Viggo Lindholm
Andersböle - Mörsil, 5.7 km
Tid/km:
05:48
Plats:
127
Tid:
00:33:05
Mellantid:
Håkan Melander
Mörsil - Järpen, 11.7 km
Tid/km:
04:41
Plats:
105
Tid:
00:54:54
Mellantid:
Björn Hagström
Järpen - Undersåker kyrka, 6.2 km
Tid/km:
04:55
Plats:
95
Tid:
00:30:32
Mellantid:
Fredrik Sätter
Undersåkers kyrka - Undersåker, 6.7 km
Tid/km:
04:02
Plats:
18
Tid:
00:27:08
Mellantid:
Sven Hagström
Undersåker - Såå, 7.2 km
Tid/km:
05:19
Plats:
125
Tid:
00:38:19
Mellantid:
Emil Malmtot
Såå - Åre, 8.0 km
Tid/km:
04:26
Plats:
74
Tid:
00:35:35
Mellantid:

Dag 2

(102)
05:02:05
Carola Johansson
Åre - Ängarna, 3.8 km
Tid/km:
05:26
Plats:
128
Tid:
00:20:42
Mellantid:
Klara Sätter
Ängarna - Duved, 3.9 km
Tid/km:
05:59
Plats:
135
Tid:
00:23:23
Mellantid:
Jonas Woxlägd
Duved - Staakurvan, 7.9 km
Tid/km:
04:38
Plats:
92
Tid:
00:36:37
Mellantid:
Hampus Lindholm
Staakurvan - Tännforsen, 4.2 km
Tid/km:
04:39
Plats:
61
Tid:
00:19:35
Mellantid:
Terese Melkersson
Tännforsen - Bodsjöbränna, 7.0 km
Tid/km:
05:01
Plats:
108
Tid:
00:35:10
Mellantid:
Sven Hagström
Bodsjöbränna - Stalltjärnsgropen, 7.9 km
Tid/km:
05:42
Plats:
132
Tid:
00:45:04
Mellantid:
Tyra Asklöf
Stalltjärnsgropen - Asån, 3.9 km
Tid/km:
05:17
Plats:
102
Tid:
00:20:40
Mellantid:
Lukas Malmrot
Asån - Saxån, 7.4 km
Tid/km:
04:00
Plats:
39
Tid:
00:29:36
Mellantid:
Peter Hallberg
Saxån - Skalsstugan, 4.9 km
Tid/km:
04:42
Plats:
71
Tid:
00:23:02
Mellantid:
Markus Gunnman
Skalstugan - Sandvika, 11.0 km
Tid/km:
04:23
Plats:
90
Tid:
00:48:16
Mellantid:

Dag 3

(119)
05:13:54
Carola Johansson
Sandvika - St Olavsbrua, 5.4 km
Tid/km:
05:44
Plats:
141
Tid:
00:31:00
Mellantid:
Peter Hallberg
St Olavsbrua - Sul, 9.0 km
Tid/km:
04:30
Plats:
119
Tid:
00:40:36
Mellantid:
Hampus Lindholm
Sul - Vaterholmen, 8.8 km
Tid/km:
04:40
Plats:
104
Tid:
00:41:09
Mellantid:
Lars Åsenlund
Vaterholmen - Indal, 7.3 km
Tid/km:
04:55
Plats:
114
Tid:
00:35:57
Mellantid:
Viggo Lindholm
Indal - Gropa, 2.9 km
Tid/km:
05:08
Plats:
107
Tid:
00:14:54
Mellantid:
Adam Åsenlund
Gropa- Leirådal, 7.2 km
Tid/km:
05:31
Plats:
130
Tid:
00:39:49
Mellantid:
Sven Hagström
Leirådal - Stiklestad, 6.0 km
Tid/km:
05:30
Plats:
131
Tid:
00:33:05
Mellantid:
Björn Hagström
Stiklestad - Verdalsöra, 5.1 km
Tid/km:
04:28
Plats:
60
Tid:
00:22:48
Mellantid:
Markus Gunnman
Verdalsöra - Mule, 6.7 km
Tid/km:
04:21
Plats:
62
Tid:
00:29:12
Mellantid:
Anders Hagström
Mule - Levanger, 5.0 km
Tid/km:
05:04
Plats:
115
Tid:
00:25:24
Mellantid:

Dag 4

(100)
08:25:34
Jonas Woxlägd
Levanger - Skogn, 7.5 km
Tid/km:
04:48
Plats:
93
Tid:
00:36:00
Mellantid:
Lars Åsenlund
Skogn - Ronglan, 6.2 km
Tid/km:
05:20
Plats:
109
Tid:
00:33:06
Mellantid:
Peter Hallberg
Ronglan - Åsen, 8.1 km
Tid/km:
05:15
Plats:
106
Tid:
00:42:37
Mellantid:
Nike woxlägd
Åsen - Åsenfjord, 4.1 km
Tid/km:
06:15
Plats:
135
Tid:
00:25:39
Mellantid:
Adam Åsenlund
Åsenfjord - Fattenfjord, 7.7 km
Tid/km:
05:48
Plats:
131
Tid:
00:44:41
Mellantid:
Emil Malmtot
Fattenfjord - Steinvikholmen, 8.1 km
Tid/km:
04:25
Plats:
59
Tid:
00:35:48
Mellantid:
Lukas Malmrot
Steinvikholmen - Framnes, 7.2 km
Tid/km:
04:20
Plats:
50
Tid:
00:31:18
Mellantid:
Björn Hagström
Framnes - Stjördal, 9.2 km
Tid/km:
04:55
Plats:
116
Tid:
00:45:22
Mellantid:
Fredrik Sätter
Stjördal - Gevingåsen, 6.7 km
Tid/km:
03:59
Plats:
19
Tid:
00:26:45
Mellantid:
Fredrik Sätter
Gevingåsen - Hommelvik, 8.7 km
Tid/km:
03:39
Plats:
20
Tid:
00:31:53
Mellantid:
Markus Gunnman
Hommelvik - Malvik, 10.7 km
Tid/km:
04:35
Plats:
80
Tid:
00:49:03
Mellantid:
Anders Hagström
Malvik - Ranheim, 7.4 km
Tid/km:
06:25
Plats:
143
Tid:
00:47:36
Mellantid:
Sven Hagström
Ranheim - Lade, 5.9 km
Tid/km:
05:14
Plats:
103
Tid:
00:30:56
Mellantid:
Klara Sätter
Lade - Trondheim, 4.0 km
Tid/km:
06:12
Plats:
140
Tid:
00:24:50
Mellantid:
Total
(103)
27:40:05
Genomsnittlig tid per km 04:55