Tävlingsresultat för

Kälens SK

Lagledare:
Torbjörn Skytt
Startnummer:
149
Klass:
Motionsklassen
Land:

Om laget
Tappert kämpande Jämtländsk by som deltar i den urgamla dasslockskampen med Tullus och Rödön.

Dag 1

(109)
09:19:28
Karin Rydh
Östersund - Valla Skola, 4.4 km
Tid/km:
04:38
Plats:
74
Tid:
00:20:26
Mellantid:
Torbjörn Skytt
Valla Skola - Frösö -Camping, 1.8 km
Tid/km:
04:35
Plats:
30
Tid:
00:08:16
Mellantid:
Johanna Emond
Frösö Camping - Frösö Park, 3.5 km
Tid/km:
06:39
Plats:
138
Tid:
00:23:19
Mellantid:
Niklas Blomberg
Frösö Park - Rödön, 8.5 km
Tid/km:
04:17
Plats:
64
Tid:
00:36:31
Mellantid:
Andreas Johansson
Rödön - Tullus, 8.9 km
Tid/km:
04:30
Plats:
74
Tid:
00:40:07
Mellantid:
Emil Lögdberg
Tullus - Nälden, 6.1 km
Tid/km:
05:15
Plats:
113
Tid:
00:32:07
Mellantid:
Jörgen Tyrebo
Nälden - Valne, 7.2 km
Tid/km:
04:58
Plats:
99
Tid:
00:35:52
Mellantid:
Tim van den Brink
Valne - Glösa, 5.9 km
Tid/km:
05:06
Plats:
102
Tid:
00:30:07
Mellantid:
Björn Israelsson
Glösa - Slåtte, 8.3 km
Tid/km:
04:43
Plats:
94
Tid:
00:39:15
Mellantid:
Nemo van den Brink
Slåtte - Bleckåsen, 5.5 km
Tid/km:
06:02
Plats:
131
Tid:
00:33:11
Mellantid:
Daniel Godén
Bleckåsen - Andersböle, 4.6 km
Tid/km:
06:04
Plats:
124
Tid:
00:27:58
Mellantid:
Måns Skytt
Andersböle - Mörsil, 5.7 km
Tid/km:
04:43
Plats:
78
Tid:
00:26:58
Mellantid:
Frej van den Brink
Mörsil - Järpen, 11.7 km
Tid/km:
04:36
Plats:
95
Tid:
00:53:53
Mellantid:
Jan-Peter Magnusson
Järpen - Undersåker kyrka, 6.2 km
Tid/km:
05:13
Plats:
111
Tid:
00:32:21
Mellantid:
Tua van den Brink
Undersåkers kyrka - Undersåker, 6.7 km
Tid/km:
06:07
Plats:
137
Tid:
00:41:03
Mellantid:
Petter Ström
Undersåker - Såå, 7.2 km
Tid/km:
05:14
Plats:
122
Tid:
00:37:43
Mellantid:
Paul van den Brink
Såå - Åre, 8.0 km
Tid/km:
05:02
Plats:
115
Tid:
00:40:21
Mellantid:

Dag 2

(110)
05:06:56
Paul van den Brink
Åre - Ängarna, 3.8 km
Tid/km:
04:44
Plats:
93
Tid:
00:18:00
Mellantid:
Nemo van den Brink
Ängarna - Duved, 3.9 km
Tid/km:
05:47
Plats:
131
Tid:
00:22:36
Mellantid:
Måns Skytt
Duved - Staakurvan, 7.9 km
Tid/km:
04:49
Plats:
109
Tid:
00:38:09
Mellantid:
Tua van den Brink
Staakurvan - Tännforsen, 4.2 km
Tid/km:
05:45
Plats:
123
Tid:
00:24:13
Mellantid:
Helena Göransson
Tännforsen - Bodsjöbränna, 7.0 km
Tid/km:
05:22
Plats:
125
Tid:
00:37:37
Mellantid:
Andreas Johansson
Bodsjöbränna - Stalltjärnsgropen, 7.9 km
Tid/km:
04:38
Plats:
85
Tid:
00:36:42
Mellantid:
Fanny Israelsson
Stalltjärnsgropen - Asån, 3.9 km
Tid/km:
05:47
Plats:
130
Tid:
00:22:36
Mellantid:
Petter Ström
Asån - Saxån, 7.4 km
Tid/km:
05:10
Plats:
121
Tid:
00:38:16
Mellantid:
Ewa Lögdberg
Saxån - Skalsstugan, 4.9 km
Tid/km:
05:35
Plats:
129
Tid:
00:27:25
Mellantid:
Sverker Högbom
Skalstugan - Sandvika, 11.0 km
Tid/km:
03:45
Plats:
24
Tid:
00:41:22
Mellantid:

Dag 3

(50)
04:33:43
Gunnel Blomberg
Sandvika - St Olavsbrua, 5.4 km
Tid/km:
05:32
Plats:
134
Tid:
00:29:57
Mellantid:
Johan Rydh
St Olavsbrua - Sul, 9.0 km
Tid/km:
04:29
Plats:
118
Tid:
00:40:26
Mellantid:
Sverker Högbom
Sul - Vaterholmen, 8.8 km
Tid/km:
03:39
Plats:
21
Tid:
00:32:15
Mellantid:
Anders Björkman
Vaterholmen - Indal, 7.3 km
Tid/km:
03:51
Plats:
37
Tid:
00:28:10
Mellantid:
Fanny Israelsson
Indal - Gropa, 2.9 km
Tid/km:
05:15
Plats:
112
Tid:
00:15:16
Mellantid:
Frej van den Brink
Gropa- Leirådal, 7.2 km
Tid/km:
04:26
Plats:
69
Tid:
00:32:02
Mellantid:
Andreas Johansson
Leirådal - Stiklestad, 6.0 km
Tid/km:
04:20
Plats:
51
Tid:
00:26:05
Mellantid:
Diego Melchor Lopez
Stiklestad - Verdalsöra, 5.1 km
Tid/km:
04:25
Plats:
54
Tid:
00:22:34
Mellantid:
Viktor Johnsson
Verdalsöra - Mule, 6.7 km
Tid/km:
03:41
Plats:
14
Tid:
00:24:43
Mellantid:
Måns Skytt
Mule - Levanger, 5.0 km
Tid/km:
04:27
Plats:
67
Tid:
00:22:15
Mellantid:

Dag 4

(57)
07:49:23
Viktor Johnsson
Levanger - Skogn, 7.5 km
Tid/km:
03:48
Plats:
18
Tid:
00:28:33
Mellantid:
Helena Göransson
Skogn - Ronglan, 6.2 km
Tid/km:
05:22
Plats:
111
Tid:
00:33:20
Mellantid:
Niklas Blomberg
Ronglan - Åsen, 8.1 km
Tid/km:
04:29
Plats:
55
Tid:
00:36:22
Mellantid:
Gunnel Blomberg
Åsen - Åsenfjord, 4.1 km
Tid/km:
05:42
Plats:
113
Tid:
00:23:26
Mellantid:
Andreas Johansson
Åsenfjord - Fattenfjord, 7.7 km
Tid/km:
04:56
Plats:
88
Tid:
00:38:02
Mellantid:
Frej van den Brink
Fattenfjord - Steinvikholmen, 8.1 km
Tid/km:
04:27
Plats:
61
Tid:
00:36:05
Mellantid:
Björn Israelsson
Steinvikholmen - Framnes, 7.2 km
Tid/km:
05:35
Plats:
128
Tid:
00:40:14
Mellantid:
Anders Björkman
Framnes - Stjördal, 9.2 km
Tid/km:
04:05
Plats:
56
Tid:
00:37:43
Mellantid:
Diego Melchor Lopez
Stjördal - Gevingåsen, 6.7 km
Tid/km:
05:04
Plats:
94
Tid:
00:34:01
Mellantid:
Karin Rydh
Gevingåsen - Hommelvik, 8.7 km
Tid/km:
04:34
Plats:
98
Tid:
00:39:50
Mellantid:
Sverker Högbom
Hommelvik - Malvik, 10.7 km
Tid/km:
03:51
Plats:
22
Tid:
00:41:19
Mellantid:
Viktor Johnsson
Malvik - Ranheim, 7.4 km
Tid/km:
03:54
Plats:
11
Tid:
00:28:52
Mellantid:
Andreas Karvonen
Ranheim - Lade, 5.9 km
Tid/km:
05:14
Plats:
102
Tid:
00:30:53
Mellantid:
Melker Israelsson
Lade - Trondheim, 4.0 km
Tid/km:
05:10
Plats:
118
Tid:
00:20:43
Mellantid:
Total
(80)
26:49:30
Genomsnittlig tid per km 04:46