Tävlingsresultat för

Gåxsjö IF

Lagledare:
Kristina Persson
Startnummer:
175
Klass:
Motionsklassen
Land:

Om laget
Motionslag från Gåxsjö. I laget finns många glada ungdomar. Senast Gåxsjö IF deltog i Sankt Olavsloppet var 2016.

Dag 1

(118)
09:26:22
Maja Pålsson
Östersund - Valla Skola, 4.4 km
Tid/km:
05:30
Plats:
127
Tid:
00:24:12
Mellantid:
Paulina Svensson
Valla Skola - Frösö -Camping, 1.8 km
Tid/km:
07:01
Plats:
136
Tid:
00:12:38
Mellantid:
Wilma Karlsson
Frösö Camping - Frösö Park, 3.5 km
Tid/km:
04:58
Plats:
79
Tid:
00:17:26
Mellantid:
Gustav Pålsson
Frösö Park - Rödön, 8.5 km
Tid/km:
03:50
Plats:
26
Tid:
00:32:42
Mellantid:
Hanna Mårtensson
Rödön - Tullus, 8.9 km
Tid/km:
05:23
Plats:
131
Tid:
00:48:03
Mellantid:
Hans Stierna
Tullus - Nälden, 6.1 km
Tid/km:
05:01
Plats:
101
Tid:
00:30:42
Mellantid:
Kristina Persson
Nälden - Valne, 7.2 km
Tid/km:
06:00
Plats:
138
Tid:
00:43:12
Mellantid:
Gabriella Pålsson
Valne - Glösa, 5.9 km
Tid/km:
04:30
Plats:
52
Tid:
00:26:34
Mellantid:
Magnus Svensson
Glösa - Slåtte, 8.3 km
Tid/km:
04:24
Plats:
55
Tid:
00:36:34
Mellantid:
Agnes Stjerna
Slåtte - Bleckåsen, 5.5 km
Tid/km:
06:10
Plats:
137
Tid:
00:33:55
Mellantid:
Emma Wikberg
Bleckåsen - Andersböle, 4.6 km
Tid/km:
05:13
Plats:
87
Tid:
00:24:03
Mellantid:
Linnea Wikberg
Andersböle - Mörsil, 5.7 km
Tid/km:
05:55
Plats:
130
Tid:
00:33:46
Mellantid:
Erik Stjerna
Mörsil - Järpen, 11.7 km
Tid/km:
04:51
Plats:
117
Tid:
00:56:51
Mellantid:
Victor Svensson
Järpen - Undersåker kyrka, 6.2 km
Tid/km:
04:19
Plats:
45
Tid:
00:26:50
Mellantid:
Anna Svensson
Undersåkers kyrka - Undersåker, 6.7 km
Tid/km:
05:39
Plats:
123
Tid:
00:37:52
Mellantid:
Elina Ottosson
Undersåker - Såå, 7.2 km
Tid/km:
05:25
Plats:
129
Tid:
00:39:06
Mellantid:
Lars-Pär Mårtensson
Såå - Åre, 8.0 km
Tid/km:
05:14
Plats:
125
Tid:
00:41:56
Mellantid:

Dag 2

(121)
05:12:57
Joel Strömberg
Åre - Ängarna, 3.8 km
Tid/km:
04:28
Plats:
65
Tid:
00:16:59
Mellantid:
Linnea Wikberg
Ängarna - Duved, 3.9 km
Tid/km:
05:22
Plats:
111
Tid:
00:20:59
Mellantid:
Hanna Mårtensson
Duved - Staakurvan, 7.9 km
Tid/km:
05:41
Plats:
140
Tid:
00:45:01
Mellantid:
Victor Svensson
Staakurvan - Tännforsen, 4.2 km
Tid/km:
04:28
Plats:
46
Tid:
00:18:46
Mellantid:
Karin Stierna
Tännforsen - Bodsjöbränna, 7.0 km
Tid/km:
05:35
Plats:
136
Tid:
00:39:08
Mellantid:
Isak Morin
Bodsjöbränna - Stalltjärnsgropen, 7.9 km
Tid/km:
04:55
Plats:
107
Tid:
00:38:51
Mellantid:
Henrik Eriksson
Stalltjärnsgropen - Asån, 3.9 km
Tid/km:
05:18
Plats:
105
Tid:
00:20:44
Mellantid:
Elina Ottosson
Asån - Saxån, 7.4 km
Tid/km:
05:20
Plats:
128
Tid:
00:39:29
Mellantid:
Hans Stierna
Saxån - Skalsstugan, 4.9 km
Tid/km:
04:56
Plats:
88
Tid:
00:24:14
Mellantid:
Noel Wallér
Skalstugan - Sandvika, 11.0 km
Tid/km:
04:26
Plats:
98
Tid:
00:48:46
Mellantid:

Dag 3

(112)
05:08:06
Emma Wikberg
Sandvika - St Olavsbrua, 5.4 km
Tid/km:
04:45
Plats:
88
Tid:
00:25:39
Mellantid:
Magnus Svensson
St Olavsbrua - Sul, 9.0 km
Tid/km:
04:06
Plats:
78
Tid:
00:36:54
Mellantid:
Fredrik Persson
Sul - Vaterholmen, 8.8 km
Tid/km:
03:46
Plats:
32
Tid:
00:33:17
Mellantid:
Kristina Persson
Vaterholmen - Indal, 7.3 km
Tid/km:
05:42
Plats:
144
Tid:
00:41:39
Mellantid:
Ines Stjerna
Indal - Gropa, 2.9 km
Tid/km:
05:21
Plats:
117
Tid:
00:15:32
Mellantid:
Christoffer Eriksson
Gropa- Leirådal, 7.2 km
Tid/km:
05:39
Plats:
137
Tid:
00:40:47
Mellantid:
Isak Morin
Leirådal - Stiklestad, 6.0 km
Tid/km:
04:48
Plats:
99
Tid:
00:28:51
Mellantid:
Jennifer Bennoit
Stiklestad - Verdalsöra, 5.1 km
Tid/km:
05:19
Plats:
120
Tid:
00:27:09
Mellantid:
Andreas Bold
Verdalsöra - Mule, 6.7 km
Tid/km:
05:07
Plats:
115
Tid:
00:34:22
Mellantid:
Fredrik Jonsson
Mule - Levanger, 5.0 km
Tid/km:
04:47
Plats:
98
Tid:
00:23:56
Mellantid:

Dag 4

(132)
08:57:44
Isak Morin
Levanger - Skogn, 7.5 km
Tid/km:
04:51
Plats:
97
Tid:
00:36:23
Mellantid:
Karin Stierna
Skogn - Ronglan, 6.2 km
Tid/km:
05:34
Plats:
122
Tid:
00:34:35
Mellantid:
Anna Svensson
Ronglan - Åsen, 8.1 km
Tid/km:
05:38
Plats:
124
Tid:
00:45:38
Mellantid:
Magnus Gärdin
Åsen - Åsenfjord, 4.1 km
Tid/km:
05:41
Plats:
109
Tid:
00:23:22
Mellantid:
Magnus Svensson
Åsenfjord - Fattenfjord, 7.7 km
Tid/km:
04:53
Plats:
84
Tid:
00:37:39
Mellantid:
Emma Wikberg
Fattenfjord - Steinvikholmen, 8.1 km
Tid/km:
05:25
Plats:
123
Tid:
00:43:57
Mellantid:
Fredrik Persson
Steinvikholmen - Framnes, 7.2 km
Tid/km:
04:18
Plats:
48
Tid:
00:31:04
Mellantid:
Erik Stjerna
Framnes - Stjördal, 9.2 km
Tid/km:
04:48
Plats:
104
Tid:
00:44:14
Mellantid:
Fredrik Jonsson
Stjördal - Gevingåsen, 6.7 km
Tid/km:
05:41
Plats:
130
Tid:
00:38:06
Mellantid:
Christoffer Eriksson
Gevingåsen - Hommelvik, 8.7 km
Tid/km:
05:23
Plats:
133
Tid:
00:46:55
Mellantid:
Sebastian Karlsson
Hommelvik - Malvik, 10.7 km
Tid/km:
04:43
Plats:
94
Tid:
00:50:35
Mellantid:
Andreas Bold
Malvik - Ranheim, 7.4 km
Tid/km:
05:21
Plats:
112
Tid:
00:39:36
Mellantid:
Petter Gärdin
Ranheim - Lade, 5.9 km
Tid/km:
07:30
Plats:
146
Tid:
00:44:17
Mellantid:
Ines Stjerna
Lade - Trondheim, 4.0 km
Tid/km:
05:20
Plats:
125
Tid:
00:21:23
Mellantid:
Total
(124)
28:45:09
Genomsnittlig tid per km 05:07