Tävlingsresultat för

Offerdals SK Herrar

Lagledare:
Mattias Bångman
Startnummer:
181
Klass:
Motionsklassen
Land:

Om laget
Skidklubb, där majoriteten är ungdomar från bygden. Offerdals SK har haft lag varje år.

Dag 1

(12)
07:07:18
Johannes Andersson
Östersund - Valla Skola, 4.4 km
Tid/km:
03:37
Plats:
16
Tid:
00:15:59
Mellantid:
Johannes Andersson
Valla Skola - Frösö -Camping, 1.8 km
Tid/km:
04:01
Plats:
9
Tid:
00:07:15
Mellantid:
Johannes Andersson
Frösö Camping - Frösö Park, 3.5 km
Tid/km:
03:40
Plats:
12
Tid:
00:12:53
Mellantid:
Ondrej Tuka
Frösö Park - Rödön, 8.5 km
Tid/km:
03:43
Plats:
15
Tid:
00:31:38
Mellantid:
Johnny Hördell
Rödön - Tullus, 8.9 km
Tid/km:
03:57
Plats:
28
Tid:
00:35:17
Mellantid:
Carl Olander
Tullus - Nälden, 6.1 km
Tid/km:
03:29
Plats:
5
Tid:
00:21:17
Mellantid:
Erik Engelin
Nälden - Valne, 7.2 km
Tid/km:
03:57
Plats:
20
Tid:
00:28:29
Mellantid:
Mikael Andersson
Valne - Glösa, 5.9 km
Tid/km:
03:30
Plats:
6
Tid:
00:20:40
Mellantid:
Per Anders Östberg
Glösa - Slåtte, 8.3 km
Tid/km:
03:57
Plats:
23
Tid:
00:32:50
Mellantid:
John Eriksson
Slåtte - Bleckåsen, 5.5 km
Tid/km:
04:08
Plats:
21
Tid:
00:22:46
Mellantid:
Håkan Emilsson
Bleckåsen - Andersböle, 4.6 km
Tid/km:
03:46
Plats:
4
Tid:
00:17:22
Mellantid:
Håkan Emilsson
Andersböle - Mörsil, 5.7 km
Tid/km:
03:40
Plats:
8
Tid:
00:20:56
Mellantid:
Ondrej Tuka
Mörsil - Järpen, 11.7 km
Tid/km:
03:46
Plats:
22
Tid:
00:44:12
Mellantid:
Jon nilsson
Järpen - Undersåker kyrka, 6.2 km
Tid/km:
04:16
Plats:
40
Tid:
00:26:30
Mellantid:
Mattias Bångman
Undersåkers kyrka - Undersåker, 6.7 km
Tid/km:
03:50
Plats:
13
Tid:
00:25:47
Mellantid:
Erik Ottosson
Undersåker - Såå, 7.2 km
Tid/km:
03:45
Plats:
11
Tid:
00:27:05
Mellantid:
Måns Olsson
Såå - Åre, 8.0 km
Tid/km:
04:32
Plats:
83
Tid:
00:36:22
Mellantid:

Dag 2

(17)
03:58:10
Carl Olander
Åre - Ängarna, 3.8 km
Tid/km:
03:21
Plats:
12
Tid:
00:12:44
Mellantid:
Carl Olander
Ängarna - Duved, 3.9 km
Tid/km:
03:35
Plats:
8
Tid:
00:14:00
Mellantid:
Håkan Emilsson
Duved - Staakurvan, 7.9 km
Tid/km:
03:23
Plats:
4
Tid:
00:26:48
Mellantid:
Jon nilsson
Staakurvan - Tännforsen, 4.2 km
Tid/km:
04:13
Plats:
28
Tid:
00:17:44
Mellantid:
Ondrej Tuka
Tännforsen - Bodsjöbränna, 7.0 km
Tid/km:
03:54
Plats:
26
Tid:
00:27:19
Mellantid:
Ondrej Tuka
Bodsjöbränna - Stalltjärnsgropen, 7.9 km
Tid/km:
03:46
Plats:
13
Tid:
00:29:51
Mellantid:
Linus Sörlin
Stalltjärnsgropen - Asån, 3.9 km
Tid/km:
05:04
Plats:
85
Tid:
00:19:48
Mellantid:
Erik Engelin
Asån - Saxån, 7.4 km
Tid/km:
03:55
Plats:
35
Tid:
00:29:00
Mellantid:
Tilde Bångman
Saxån - Skalsstugan, 4.9 km
Tid/km:
04:01
Plats:
26
Tid:
00:19:42
Mellantid:
Erik Ottosson
Skalstugan - Sandvika, 11.0 km
Tid/km:
03:44
Plats:
22
Tid:
00:41:14
Mellantid:

Dag 3

(17)
04:01:44
Ondrej Tuka
Sandvika - St Olavsbrua, 5.4 km
Tid/km:
03:21
Plats:
9
Tid:
00:18:07
Mellantid:
Erik Ottosson
St Olavsbrua - Sul, 9.0 km
Tid/km:
03:35
Plats:
26
Tid:
00:32:20
Mellantid:
Max Novak
Sul - Vaterholmen, 8.8 km
Tid/km:
03:49
Plats:
35
Tid:
00:33:39
Mellantid:
Johan Nilsson
Vaterholmen - Indal, 7.3 km
Tid/km:
04:30
Plats:
86
Tid:
00:32:58
Mellantid:
Martin Emilsson
Indal - Gropa, 2.9 km
Tid/km:
03:22
Plats:
11
Tid:
00:09:47
Mellantid:
Martin Emilsson
Gropa- Leirådal, 7.2 km
Tid/km:
03:45
Plats:
19
Tid:
00:27:01
Mellantid:
Johnny Nilsson
Leirådal - Stiklestad, 6.0 km
Tid/km:
04:04
Plats:
31
Tid:
00:24:25
Mellantid:
Tilde Bångman
Stiklestad - Verdalsöra, 5.1 km
Tid/km:
03:51
Plats:
18
Tid:
00:19:42
Mellantid:
Ondrej Tuka
Verdalsöra - Mule, 6.7 km
Tid/km:
03:37
Plats:
11
Tid:
00:24:15
Mellantid:
Jon nilsson
Mule - Levanger, 5.0 km
Tid/km:
03:54
Plats:
35
Tid:
00:19:30
Mellantid:

Dag 4

(14)
06:42:08
Max Novak
Levanger - Skogn, 7.5 km
Tid/km:
04:02
Plats:
31
Tid:
00:30:22
Mellantid:
Bjarne Arvasli
Skogn - Ronglan, 6.2 km
Tid/km:
04:04
Plats:
23
Tid:
00:25:14
Mellantid:
Ondrej Tuka
Ronglan - Åsen, 8.1 km
Tid/km:
03:50
Plats:
13
Tid:
00:31:05
Mellantid:
Karel Novak
Åsen - Åsenfjord, 4.1 km
Tid/km:
04:43
Plats:
58
Tid:
00:19:22
Mellantid:
Erik Engelin
Åsenfjord - Fattenfjord, 7.7 km
Tid/km:
04:15
Plats:
29
Tid:
00:32:49
Mellantid:
Mattias Bångman
Fattenfjord - Steinvikholmen, 8.1 km
Tid/km:
03:36
Plats:
7
Tid:
00:29:13
Mellantid:
Jimmy Emilsson
Steinvikholmen - Framnes, 7.2 km
Tid/km:
03:55
Plats:
15
Tid:
00:28:17
Mellantid:
Per Anders Östberg
Framnes - Stjördal, 9.2 km
Tid/km:
03:52
Plats:
33
Tid:
00:35:39
Mellantid:
Martin Emilsson
Stjördal - Gevingåsen, 6.7 km
Tid/km:
03:56
Plats:
15
Tid:
00:26:25
Mellantid:
Erik Ottosson
Gevingåsen - Hommelvik, 8.7 km
Tid/km:
03:37
Plats:
17
Tid:
00:31:35
Mellantid:
Håkan Emilsson
Hommelvik - Malvik, 10.7 km
Tid/km:
03:39
Plats:
11
Tid:
00:39:11
Mellantid:
Johnny Nilsson
Malvik - Ranheim, 7.4 km
Tid/km:
04:21
Plats:
40
Tid:
00:32:14
Mellantid:
Mattias Bångman
Ranheim - Lade, 5.9 km
Tid/km:
03:51
Plats:
11
Tid:
00:22:44
Mellantid:
Fredrik Nilsson
Lade - Trondheim, 4.0 km
Tid/km:
04:29
Plats:
69
Tid:
00:17:58
Mellantid:
Total
(15)
21:49:20
Genomsnittlig tid per km 03:53