Tävlingsresultat för

Skatteverket IT - Skattevärk

Lagledare:
Susanne Emanuelsson
Startnummer:
189
Klass:
Motionsklassen
Land:

Om laget
Kallar sig även De långbenta taxarna. Strävar efter att bredda e-vägen och är offensiva, hjälpsamma och pålitliga. Ambitionsnivå: Ha roligt!

Dag 1

(92)
09:00:52
David Kunze
Östersund - Valla Skola, 4.4 km
Tid/km:
04:36
Plats:
72
Tid:
00:20:18
Mellantid:
Johan Kangas
Valla Skola - Frösö -Camping, 1.8 km
Tid/km:
05:28
Plats:
77
Tid:
00:09:51
Mellantid:
Birgitta Rhodin
Frösö Camping - Frösö Park, 3.5 km
Tid/km:
06:17
Plats:
134
Tid:
00:22:01
Mellantid:
Pär-Mikael Salomonsson
Frösö Park - Rödön, 8.5 km
Tid/km:
05:12
Plats:
124
Tid:
00:44:12
Mellantid:
Johan Ramstedt
Rödön - Tullus, 8.9 km
Tid/km:
04:05
Plats:
37
Tid:
00:36:25
Mellantid:
Anita Scott
Tullus - Nälden, 6.1 km
Tid/km:
06:07
Plats:
139
Tid:
00:37:20
Mellantid:
Kent Loo
Nälden - Valne, 7.2 km
Tid/km:
06:22
Plats:
142
Tid:
00:45:54
Mellantid:
Anna Sundell
Valne - Glösa, 5.9 km
Tid/km:
05:31
Plats:
117
Tid:
00:32:35
Mellantid:
Johan Bartelmess
Glösa - Slåtte, 8.3 km
Tid/km:
04:10
Plats:
43
Tid:
00:34:41
Mellantid:
Göran Larsson
Slåtte - Bleckåsen, 5.5 km
Tid/km:
05:01
Plats:
83
Tid:
00:27:40
Mellantid:
Sebastian Jansson
Bleckåsen - Andersböle, 4.6 km
Tid/km:
04:31
Plats:
37
Tid:
00:20:48
Mellantid:
Sebastian Jansson
Andersböle - Mörsil, 5.7 km
Tid/km:
04:27
Plats:
54
Tid:
00:25:22
Mellantid:
Jerker Hagman
Mörsil - Järpen, 11.7 km
Tid/km:
04:21
Plats:
69
Tid:
00:50:55
Mellantid:
Joel Håkansson
Järpen - Undersåker kyrka, 6.2 km
Tid/km:
04:37
Plats:
71
Tid:
00:28:41
Mellantid:
Leif Näsberg
Undersåkers kyrka - Undersåker, 6.7 km
Tid/km:
05:01
Plats:
88
Tid:
00:33:42
Mellantid:
Tobias Klasson
Undersåker - Såå, 7.2 km
Tid/km:
04:57
Plats:
98
Tid:
00:35:40
Mellantid:
Martin Andersson
Såå - Åre, 8.0 km
Tid/km:
04:20
Plats:
61
Tid:
00:34:47
Mellantid:

Dag 2

(141)
05:33:15
Thomas Hamrén
Åre - Ängarna, 3.8 km
Tid/km:
04:52
Plats:
108
Tid:
00:18:32
Mellantid:
Håkan Axelsson
Ängarna - Duved, 3.9 km
Tid/km:
06:16
Plats:
138
Tid:
00:24:29
Mellantid:
Thomas Sundberg
Duved - Staakurvan, 7.9 km
Tid/km:
05:32
Plats:
139
Tid:
00:43:47
Mellantid:
Peter Nordbakk
Staakurvan - Tännforsen, 4.2 km
Tid/km:
06:47
Plats:
142
Tid:
00:28:32
Mellantid:
Ulf Bengtsson
Tännforsen - Bodsjöbränna, 7.0 km
Tid/km:
04:31
Plats:
74
Tid:
00:31:37
Mellantid:
Robin Hammarstedt
Bodsjöbränna - Stalltjärnsgropen, 7.9 km
Tid/km:
05:06
Plats:
119
Tid:
00:40:18
Mellantid:
Leif Näsberg
Stalltjärnsgropen - Asån, 3.9 km
Tid/km:
05:19
Plats:
106
Tid:
00:20:45
Mellantid:
Leif Näsberg
Asån - Saxån, 7.4 km
Tid/km:
04:25
Plats:
74
Tid:
00:32:45
Mellantid:
Anna Söderström
Saxån - Skalsstugan, 4.9 km
Tid/km:
05:50
Plats:
135
Tid:
00:28:36
Mellantid:
Anna-Karin Sundberg
Skalstugan - Sandvika, 11.0 km
Tid/km:
05:48
Plats:
146
Tid:
01:03:54
Mellantid:

Dag 3

(105)
05:02:08
Martin Hallgren
Sandvika - St Olavsbrua, 5.4 km
Tid/km:
04:16
Plats:
58
Tid:
00:23:07
Mellantid:
Martin Hallgren
St Olavsbrua - Sul, 9.0 km
Tid/km:
04:14
Plats:
96
Tid:
00:38:14
Mellantid:
Martin Andersson
Sul - Vaterholmen, 8.8 km
Tid/km:
04:15
Plats:
70
Tid:
00:37:26
Mellantid:
Niklas Allberg
Vaterholmen - Indal, 7.3 km
Tid/km:
05:53
Plats:
146
Tid:
00:42:57
Mellantid:
Isak Wettersten
Indal - Gropa, 2.9 km
Tid/km:
04:53
Plats:
91
Tid:
00:14:10
Mellantid:
Thomas Hamrén
Gropa- Leirådal, 7.2 km
Tid/km:
05:21
Plats:
125
Tid:
00:38:36
Mellantid:
Daniel Rydén
Leirådal - Stiklestad, 6.0 km
Tid/km:
04:24
Plats:
59
Tid:
00:26:26
Mellantid:
Susanne Emanuelsson
Stiklestad - Verdalsöra, 5.1 km
Tid/km:
05:08
Plats:
110
Tid:
00:26:11
Mellantid:
Leif Engman
Verdalsöra - Mule, 6.7 km
Tid/km:
04:11
Plats:
48
Tid:
00:28:04
Mellantid:
Erik Hagström
Mule - Levanger, 5.0 km
Tid/km:
05:23
Plats:
126
Tid:
00:26:57
Mellantid:

Dag 4

(127)
08:52:43
Isak Wettersten
Levanger - Skogn, 7.5 km
Tid/km:
05:15
Plats:
124
Tid:
00:39:26
Mellantid:
Erik Hagström
Skogn - Ronglan, 6.2 km
Tid/km:
05:36
Plats:
124
Tid:
00:34:47
Mellantid:
Emil Markusson
Ronglan - Åsen, 8.1 km
Tid/km:
04:44
Plats:
70
Tid:
00:38:22
Mellantid:
Martin Hallgren
Åsen - Åsenfjord, 4.1 km
Tid/km:
04:18
Plats:
29
Tid:
00:17:40
Mellantid:
Leif Engman
Åsenfjord - Fattenfjord, 7.7 km
Tid/km:
04:34
Plats:
55
Tid:
00:35:10
Mellantid:
Anna-Karin Sundberg
Fattenfjord - Steinvikholmen, 8.1 km
Tid/km:
05:52
Plats:
138
Tid:
00:47:37
Mellantid:
Daniel Rydén
Steinvikholmen - Framnes, 7.2 km
Tid/km:
05:02
Plats:
95
Tid:
00:36:17
Mellantid:
Daniel Rydén
Framnes - Stjördal, 9.2 km
Tid/km:
05:39
Plats:
140
Tid:
00:52:03
Mellantid:
Lydia Håkansson
Stjördal - Gevingåsen, 6.7 km
Tid/km:
05:15
Plats:
110
Tid:
00:35:11
Mellantid:
Monica Håkansson
Gevingåsen - Hommelvik, 8.7 km
Tid/km:
05:41
Plats:
141
Tid:
00:49:34
Mellantid:
Thomas Hamrén
Hommelvik - Malvik, 10.7 km
Tid/km:
05:46
Plats:
144
Tid:
01:01:43
Mellantid:
David Kunze
Malvik - Ranheim, 7.4 km
Tid/km:
05:01
Plats:
89
Tid:
00:37:09
Mellantid:
Martin Hallgren
Ranheim - Lade, 5.9 km
Tid/km:
04:43
Plats:
57
Tid:
00:27:51
Mellantid:
Susanne Emanuelsson
Lade - Trondheim, 4.0 km
Tid/km:
04:58
Plats:
101
Tid:
00:19:53
Mellantid:
Total
(119)
28:28:58
Genomsnittlig tid per km 05:04