Tävlingsresultat för

Teknikens Under

Lagledare:
Mats-Erik Wiktorsson
Startnummer:
237
Klass:
Motionsklassen
Land:

Om laget
Kompislag som härstammar från 1980-talets Wargentinskolas Teknisk linje, deltar för 26 året!

Dag 1

(96)
09:04:23
Mats-Erik Wiktorsson
Östersund - Valla Skola, 4.4 km
Tid/km:
04:27
Plats:
59
Tid:
00:19:39
Mellantid:
Erik Wiktorsson
Valla Skola - Frösö -Camping, 1.8 km
Tid/km:
07:38
Plats:
144
Tid:
00:13:45
Mellantid:
John Wiktorsson
Frösö Camping - Frösö Park, 3.5 km
Tid/km:
07:03
Plats:
141
Tid:
00:24:41
Mellantid:
Gustav Storvik
Frösö Park - Rödön, 8.5 km
Tid/km:
03:58
Plats:
41
Tid:
00:33:45
Mellantid:
Roger Åslund
Rödön - Tullus, 8.9 km
Tid/km:
04:08
Plats:
41
Tid:
00:36:54
Mellantid:
Helena Wiktorsson
Tullus - Nälden, 6.1 km
Tid/km:
05:40
Plats:
127
Tid:
00:34:39
Mellantid:
Erik Löfgren
Nälden - Valne, 7.2 km
Tid/km:
04:17
Plats:
38
Tid:
00:30:57
Mellantid:
Magnus Hansson
Valne - Glösa, 5.9 km
Tid/km:
04:53
Plats:
89
Tid:
00:28:50
Mellantid:
Daniel Nilsson
Glösa - Slåtte, 8.3 km
Tid/km:
04:40
Plats:
92
Tid:
00:38:51
Mellantid:
Wilgot Persson
Slåtte - Bleckåsen, 5.5 km
Tid/km:
05:50
Plats:
124
Tid:
00:32:06
Mellantid:
Annicka Innervik
Bleckåsen - Andersböle, 4.6 km
Tid/km:
06:48
Plats:
143
Tid:
00:31:21
Mellantid:
Torbjörn Innervik
Andersböle - Mörsil, 5.7 km
Tid/km:
06:10
Plats:
137
Tid:
00:35:12
Mellantid:
Mårten Persson
Mörsil - Järpen, 11.7 km
Tid/km:
04:02
Plats:
44
Tid:
00:47:15
Mellantid:
Lars Kongsholm
Järpen - Undersåker kyrka, 6.2 km
Tid/km:
04:39
Plats:
73
Tid:
00:28:52
Mellantid:
Magnus Persson
Undersåkers kyrka - Undersåker, 6.7 km
Tid/km:
05:46
Plats:
130
Tid:
00:38:43
Mellantid:
Lars Norlander
Undersåker - Såå, 7.2 km
Tid/km:
04:06
Plats:
36
Tid:
00:29:38
Mellantid:
Patrik Finn
Såå - Åre, 8.0 km
Tid/km:
04:54
Plats:
102
Tid:
00:39:15
Mellantid:

Dag 2

(112)
05:08:29
Dennis Norlander
Åre - Ängarna, 3.8 km
Tid/km:
05:35
Plats:
131
Tid:
00:21:14
Mellantid:
Maja Finn
Ängarna - Duved, 3.9 km
Tid/km:
04:56
Plats:
87
Tid:
00:19:16
Mellantid:
Magnus Persson
Duved - Staakurvan, 7.9 km
Tid/km:
05:49
Plats:
142
Tid:
00:46:03
Mellantid:
Magnus Hansson
Staakurvan - Tännforsen, 4.2 km
Tid/km:
05:11
Plats:
94
Tid:
00:21:50
Mellantid:
Erik Löfgren
Tännforsen - Bodsjöbränna, 7.0 km
Tid/km:
04:07
Plats:
42
Tid:
00:28:51
Mellantid:
Lars Norlander
Bodsjöbränna - Stalltjärnsgropen, 7.9 km
Tid/km:
04:20
Plats:
63
Tid:
00:34:16
Mellantid:
Lars Norlander
Stalltjärnsgropen - Asån, 3.9 km
Tid/km:
04:30
Plats:
59
Tid:
00:17:34
Mellantid:
Magnus Persson
Asån - Saxån, 7.4 km
Tid/km:
06:13
Plats:
146
Tid:
00:46:01
Mellantid:
Magnus Persson
Saxån - Skalsstugan, 4.9 km
Tid/km:
05:07
Plats:
98
Tid:
00:25:09
Mellantid:
Mats-Erik Wiktorsson
Skalstugan - Sandvika, 11.0 km
Tid/km:
04:23
Plats:
89
Tid:
00:48:15
Mellantid:

Dag 3

(83)
04:49:49
Roger Åslund
Sandvika - St Olavsbrua, 5.4 km
Tid/km:
03:52
Plats:
28
Tid:
00:20:55
Mellantid:
Mats-Erik Wiktorsson
St Olavsbrua - Sul, 9.0 km
Tid/km:
04:12
Plats:
93
Tid:
00:37:49
Mellantid:
Pia Rickardsson
Sul - Vaterholmen, 8.8 km
Tid/km:
04:53
Plats:
115
Tid:
00:43:01
Mellantid:
Daniel Nilsson
Vaterholmen - Indal, 7.3 km
Tid/km:
04:34
Plats:
92
Tid:
00:33:26
Mellantid:
Stefan Lindberg
Indal - Gropa, 2.9 km
Tid/km:
04:29
Plats:
65
Tid:
00:13:02
Mellantid:
Magnus Persson
Gropa- Leirådal, 7.2 km
Tid/km:
05:35
Plats:
135
Tid:
00:40:13
Mellantid:
Magnus Hansson
Leirådal - Stiklestad, 6.0 km
Tid/km:
04:23
Plats:
57
Tid:
00:26:21
Mellantid:
Lars Christerson
Stiklestad - Verdalsöra, 5.1 km
Tid/km:
04:35
Plats:
70
Tid:
00:23:26
Mellantid:
Lars Norlander
Verdalsöra - Mule, 6.7 km
Tid/km:
04:02
Plats:
37
Tid:
00:27:06
Mellantid:
Lennart Ivarsson
Mule - Levanger, 5.0 km
Tid/km:
04:54
Plats:
105
Tid:
00:24:30
Mellantid:

Dag 4

(110)
08:35:03
Lars Norlander
Levanger - Skogn, 7.5 km
Tid/km:
04:13
Plats:
44
Tid:
00:31:41
Mellantid:
Pia Rickardsson
Skogn - Ronglan, 6.2 km
Tid/km:
04:35
Plats:
62
Tid:
00:28:28
Mellantid:
Lennart Ivarsson
Ronglan - Åsen, 8.1 km
Tid/km:
04:38
Plats:
64
Tid:
00:37:33
Mellantid:
Lars Christerson
Åsen - Åsenfjord, 4.1 km
Tid/km:
04:44
Plats:
60
Tid:
00:19:27
Mellantid:
Daniel Nilsson
Åsenfjord - Fattenfjord, 7.7 km
Tid/km:
05:31
Plats:
123
Tid:
00:42:33
Mellantid:
Magnus Hansson
Fattenfjord - Steinvikholmen, 8.1 km
Tid/km:
05:19
Plats:
117
Tid:
00:43:09
Mellantid:
Stefan Lindberg
Steinvikholmen - Framnes, 7.2 km
Tid/km:
05:27
Plats:
123
Tid:
00:39:18
Mellantid:
Pia Rickardsson
Framnes - Stjördal, 9.2 km
Tid/km:
04:57
Plats:
119
Tid:
00:45:33
Mellantid:
Magnus Persson
Stjördal - Gevingåsen, 6.7 km
Tid/km:
05:51
Plats:
137
Tid:
00:39:17
Mellantid:
Daniel Nilsson
Gevingåsen - Hommelvik, 8.7 km
Tid/km:
04:45
Plats:
113
Tid:
00:41:21
Mellantid:
Mats-Erik Wiktorsson
Hommelvik - Malvik, 10.7 km
Tid/km:
04:57
Plats:
111
Tid:
00:52:59
Mellantid:
Lars Norlander
Malvik - Ranheim, 7.4 km
Tid/km:
04:23
Plats:
44
Tid:
00:32:30
Mellantid:
Magnus Hansson
Ranheim - Lade, 5.9 km
Tid/km:
06:53
Plats:
144
Tid:
00:40:38
Mellantid:
Tuva Rickardsson
Lade - Trondheim, 4.0 km
Tid/km:
05:09
Plats:
115
Tid:
00:20:36
Mellantid:
Total
(102)
27:37:44
Genomsnittlig tid per km 04:55