Tävlingsresultat för

Blecket

Lagledare:
Jörgen Pettersson
Startnummer:
24
Klass:
Motionsklassen
Land:

Om laget
Laget "BLECKET" är ett enmans företag (snickar plåtblecka å litte tå vert) som bygger allt och även tillverkar plåtbleck till fönster och tak. Laget består till största del av familje medlemmar så det är många barn och syskon kusiner och andra släkt och vänner som är med ett mycket glatt gäng helt enkelt en del av oss har varit med i andra lag genom åren så rutin finns i laget och alla har vi gemensamt att ha st olavs loppet som en morot att träna

Dag 1

(93)
09:02:08
Casper "The Cesp" Strindberg
Östersund - Valla Skola, 4.4 km
Tid/km:
03:51
Plats:
26
Tid:
00:16:59
Mellantid:
Casper "The Cesp" Strindberg
Valla Skola - Frösö -Camping, 1.8 km
Tid/km:
04:31
Plats:
27
Tid:
00:08:09
Mellantid:
Rasmus "Kipketer" Strindberg
Frösö Camping - Frösö Park, 3.5 km
Tid/km:
07:14
Plats:
143
Tid:
00:25:22
Mellantid:
Paul "Åder Pål" Martinsson
Frösö Park - Rödön, 8.5 km
Tid/km:
04:46
Plats:
96
Tid:
00:40:36
Mellantid:
Nadja Isberg
Rödön - Tullus, 8.9 km
Tid/km:
05:03
Plats:
118
Tid:
00:44:57
Mellantid:
Gabriella "Frun" Gustafsson
Tullus - Nälden, 6.1 km
Tid/km:
05:22
Plats:
117
Tid:
00:32:46
Mellantid:
Jörgen "Svågern" Gustafsson
Nälden - Valne, 7.2 km
Tid/km:
05:23
Plats:
123
Tid:
00:38:46
Mellantid:
Pontus "The Beast" Strindberg
Valne - Glösa, 5.9 km
Tid/km:
05:16
Plats:
109
Tid:
00:31:07
Mellantid:
Hans "Star Player" Strindberg
Glösa - Slåtte, 8.3 km
Tid/km:
04:05
Plats:
34
Tid:
00:33:58
Mellantid:
Filip Sandbom
Slåtte - Bleckåsen, 5.5 km
Tid/km:
05:01
Plats:
82
Tid:
00:27:38
Mellantid:
Fabian "The Fabulous" Strindberg
Bleckåsen - Andersböle, 4.6 km
Tid/km:
04:59
Plats:
71
Tid:
00:22:57
Mellantid:
Ruben Olsson
Andersböle - Mörsil, 5.7 km
Tid/km:
05:35
Plats:
120
Tid:
00:31:55
Mellantid:
William "Gunde" Selander
Mörsil - Järpen, 11.7 km
Tid/km:
04:42
Plats:
108
Tid:
00:55:11
Mellantid:
Theo "skalman" Ulin
Järpen - Undersåker kyrka, 6.2 km
Tid/km:
04:03
Plats:
30
Tid:
00:25:09
Mellantid:
Lars "Linken" Lindqvist
Undersåkers kyrka - Undersåker, 6.7 km
Tid/km:
04:25
Plats:
34
Tid:
00:29:39
Mellantid:
Lars "Linken" Lindqvist
Undersåker - Såå, 7.2 km
Tid/km:
04:29
Plats:
64
Tid:
00:32:22
Mellantid:
Markus "Mackan" Näslund
Såå - Åre, 8.0 km
Tid/km:
05:34
Plats:
134
Tid:
00:44:37
Mellantid:

Dag 2

(61)
04:39:07
Fabian "The Fabulous" Strindberg
Åre - Ängarna, 3.8 km
Tid/km:
04:32
Plats:
74
Tid:
00:17:14
Mellantid:
Pontus "The Beast" Strindberg
Ängarna - Duved, 3.9 km
Tid/km:
04:46
Plats:
74
Tid:
00:18:39
Mellantid:
Theo "skalman" Ulin
Duved - Staakurvan, 7.9 km
Tid/km:
04:17
Plats:
68
Tid:
00:33:57
Mellantid:
William "Gunde" Selander
Staakurvan - Tännforsen, 4.2 km
Tid/km:
04:10
Plats:
24
Tid:
00:17:32
Mellantid:
Markus "Mackan" Näslund
Tännforsen - Bodsjöbränna, 7.0 km
Tid/km:
05:18
Plats:
121
Tid:
00:37:10
Mellantid:
Lars "Linken" Lindqvist
Bodsjöbränna - Stalltjärnsgropen, 7.9 km
Tid/km:
04:18
Plats:
60
Tid:
00:34:03
Mellantid:
Filip Sandbom
Stalltjärnsgropen - Asån, 3.9 km
Tid/km:
04:56
Plats:
79
Tid:
00:19:17
Mellantid:
Hans "Star Player" Strindberg
Asån - Saxån, 7.4 km
Tid/km:
04:03
Plats:
45
Tid:
00:30:03
Mellantid:
Gabriella "Frun" Gustafsson
Saxån - Skalsstugan, 4.9 km
Tid/km:
05:36
Plats:
131
Tid:
00:27:28
Mellantid:
Casper "The Cesp" Strindberg
Skalstugan - Sandvika, 11.0 km
Tid/km:
03:58
Plats:
45
Tid:
00:43:44
Mellantid:

Dag 3

(91)
04:56:15
Pontus "The Beast" Strindberg
Sandvika - St Olavsbrua, 5.4 km
Tid/km:
04:48
Plats:
92
Tid:
00:25:59
Mellantid:
Hans "Star Player" Strindberg
St Olavsbrua - Sul, 9.0 km
Tid/km:
03:53
Plats:
58
Tid:
00:35:03
Mellantid:
Casper "The Cesp" Strindberg
Sul - Vaterholmen, 8.8 km
Tid/km:
03:59
Plats:
44
Tid:
00:35:08
Mellantid:
William "Gunde" Selander
Vaterholmen - Indal, 7.3 km
Tid/km:
03:57
Plats:
38
Tid:
00:28:55
Mellantid:
Johanna "Sölve" Pettersson
Indal - Gropa, 2.9 km
Tid/km:
07:14
Plats:
146
Tid:
00:21:01
Mellantid:
Markus "Mackan" Näslund
Gropa- Leirådal, 7.2 km
Tid/km:
05:32
Plats:
132
Tid:
00:39:56
Mellantid:
Filip Sandbom
Leirådal - Stiklestad, 6.0 km
Tid/km:
05:17
Plats:
123
Tid:
00:31:47
Mellantid:
Gabriella "Frun" Gustafsson
Stiklestad - Verdalsöra, 5.1 km
Tid/km:
05:18
Plats:
119
Tid:
00:27:06
Mellantid:
Theo "skalman" Ulin
Verdalsöra - Mule, 6.7 km
Tid/km:
04:17
Plats:
57
Tid:
00:28:43
Mellantid:
Fabian "The Fabulous" Strindberg
Mule - Levanger, 5.0 km
Tid/km:
04:31
Plats:
79
Tid:
00:22:37
Mellantid:

Dag 4

(101)
08:27:05
Hans "Star Player" Strindberg
Levanger - Skogn, 7.5 km
Tid/km:
04:19
Plats:
58
Tid:
00:32:27
Mellantid:
Fabian "The Fabulous" Strindberg
Skogn - Ronglan, 6.2 km
Tid/km:
04:48
Plats:
81
Tid:
00:29:50
Mellantid:
Gabriella "Frun" Gustafsson
Ronglan - Åsen, 8.1 km
Tid/km:
05:53
Plats:
131
Tid:
00:47:42
Mellantid:
Rasmus "Kipketer" Strindberg
Åsen - Åsenfjord, 4.1 km
Tid/km:
07:36
Plats:
146
Tid:
00:31:11
Mellantid:
William "Gunde" Selander
Åsenfjord - Fattenfjord, 7.7 km
Tid/km:
04:28
Plats:
48
Tid:
00:34:25
Mellantid:
Mårten Eneberg
Fattenfjord - Steinvikholmen, 8.1 km
Tid/km:
04:40
Plats:
75
Tid:
00:37:56
Mellantid:
Mårten Eneberg
Steinvikholmen - Framnes, 7.2 km
Tid/km:
05:03
Plats:
96
Tid:
00:36:25
Mellantid:
Theo "skalman" Ulin
Framnes - Stjördal, 9.2 km
Tid/km:
04:53
Plats:
111
Tid:
00:44:59
Mellantid:
Markus "Mackan" Näslund
Stjördal - Gevingåsen, 6.7 km
Tid/km:
05:40
Plats:
129
Tid:
00:37:59
Mellantid:
Casper "The Cesp" Strindberg
Gevingåsen - Hommelvik, 8.7 km
Tid/km:
03:47
Plats:
30
Tid:
00:32:57
Mellantid:
Hans "Star Player" Strindberg
Hommelvik - Malvik, 10.7 km
Tid/km:
04:40
Plats:
88
Tid:
00:50:00
Mellantid:
Pontus "The Beast" Strindberg
Malvik - Ranheim, 7.4 km
Tid/km:
05:11
Plats:
103
Tid:
00:38:25
Mellantid:
Filip Sandbom
Ranheim - Lade, 5.9 km
Tid/km:
05:08
Plats:
92
Tid:
00:30:21
Mellantid:
Jörgen "BLECKET" Pettersson
Lade - Trondheim, 4.0 km
Tid/km:
05:37
Plats:
130
Tid:
00:22:28
Mellantid:
Total
(84)
27:04:35
Genomsnittlig tid per km 04:49