Tävlingsresultat för

Offerdals SK Damer

Lagledare:
Linnea Bångman
Startnummer:
241
Klass:
Motion Damer
Land:

Om laget
Skidklubb som vintertid åker skidor samt arrangerar längdskidtävling. Klubbens medlemmar deltar sommartid i löpartävlingar samt arrangerar löpartävlingar. Deltagarna i laget är från 11 år och uppåt. Samtliga deltagare i laget har anknytning till bygden.

Dag 1

(4)
09:05:33
Elin Andersson
Östersund - Valla Skola, 4.4 km
Tid/km:
04:29
Plats:
4
Tid:
00:19:45
Mellantid:
Abigely Abigely
Valla Skola - Frösö -Camping, 1.8 km
Tid/km:
05:57
Plats:
7
Tid:
00:10:43
Mellantid:
Emilia Engelin
Frösö Camping - Frösö Park, 3.5 km
Tid/km:
05:45
Plats:
8
Tid:
00:20:08
Mellantid:
Emelie Eriksson
Frösö Park - Rödön, 8.5 km
Tid/km:
04:41
Plats:
5
Tid:
00:39:51
Mellantid:
Malin Johansson
Rödön - Tullus, 8.9 km
Tid/km:
04:58
Plats:
6
Tid:
00:44:20
Mellantid:
Anna Novak
Tullus - Nälden, 6.1 km
Tid/km:
04:30
Plats:
4
Tid:
00:27:29
Mellantid:
Tua Dahlgren
Nälden - Valne, 7.2 km
Tid/km:
04:24
Plats:
4
Tid:
00:31:46
Mellantid:
Lindha Emilsson
Valne - Glösa, 5.9 km
Tid/km:
05:14
Plats:
8
Tid:
00:30:58
Mellantid:
Sara-Kajsa Hermansson
Glösa - Slåtte, 8.3 km
Tid/km:
05:08
Plats:
6
Tid:
00:42:38
Mellantid:
Sofia Nilsson
Slåtte - Bleckåsen, 5.5 km
Tid/km:
05:22
Plats:
6
Tid:
00:29:35
Mellantid:
Ida Bäckebjörk
Bleckåsen - Andersböle, 4.6 km
Tid/km:
05:15
Plats:
4
Tid:
00:24:11
Mellantid:
Caroline Nilsson
Andersböle - Mörsil, 5.7 km
Tid/km:
05:30
Plats:
8
Tid:
00:31:24
Mellantid:
Patricia Ivansson
Mörsil - Järpen, 11.7 km
Tid/km:
04:35
Plats:
4
Tid:
00:53:39
Mellantid:
Julia Nilsson
Järpen - Undersåker kyrka, 6.2 km
Tid/km:
04:23
Plats:
2
Tid:
00:27:15
Mellantid:
Katarina Blahova
Undersåkers kyrka - Undersåker, 6.7 km
Tid/km:
05:55
Plats:
9
Tid:
00:39:40
Mellantid:
Maria Novak
Undersåker - Såå, 7.2 km
Tid/km:
04:35
Plats:
3
Tid:
00:33:06
Mellantid:
Elin Engelin
Såå - Åre, 8.0 km
Tid/km:
04:53
Plats:
7
Tid:
00:39:05
Mellantid:

Dag 2

(7)
04:59:14
Hanna Bångman
Åre - Ängarna, 3.8 km
Tid/km:
05:01
Plats:
9
Tid:
00:19:06
Mellantid:
Tove Svedberg
Ängarna - Duved, 3.9 km
Tid/km:
05:45
Plats:
9
Tid:
00:22:27
Mellantid:
Ida Bäckebjörk
Duved - Staakurvan, 7.9 km
Tid/km:
04:51
Plats:
7
Tid:
00:38:19
Mellantid:
Anna Blahova
Staakurvan - Tännforsen, 4.2 km
Tid/km:
05:30
Plats:
7
Tid:
00:23:08
Mellantid:
Patricia Ivansson
Tännforsen - Bodsjöbränna, 7.0 km
Tid/km:
04:23
Plats:
5
Tid:
00:30:41
Mellantid:
Maria Novak
Bodsjöbränna - Stalltjärnsgropen, 7.9 km
Tid/km:
04:42
Plats:
4
Tid:
00:37:11
Mellantid:
Ella Thorèn
Stalltjärnsgropen - Asån, 3.9 km
Tid/km:
05:18
Plats:
10
Tid:
00:20:41
Mellantid:
Jana Novak
Asån - Saxån, 7.4 km
Tid/km:
04:31
Plats:
3
Tid:
00:33:26
Mellantid:
Malin Johansson
Saxån - Skalsstugan, 4.9 km
Tid/km:
04:45
Plats:
5
Tid:
00:23:17
Mellantid:
Emelie Eriksson
Skalstugan - Sandvika, 11.0 km
Tid/km:
04:38
Plats:
8
Tid:
00:50:58
Mellantid:

Dag 3

(6)
05:05:39
Kaisa Engstrom
Sandvika - St Olavsbrua, 5.4 km
Tid/km:
05:15
Plats:
8
Tid:
00:28:23
Mellantid:
Jana Novak
St Olavsbrua - Sul, 9.0 km
Tid/km:
04:20
Plats:
6
Tid:
00:39:01
Mellantid:
Emelie Eriksson
Sul - Vaterholmen, 8.8 km
Tid/km:
04:32
Plats:
5
Tid:
00:39:56
Mellantid:
Elin Andersson
Vaterholmen - Indal, 7.3 km
Tid/km:
04:27
Plats:
4
Tid:
00:32:33
Mellantid:
Sofia Nilsson
Indal - Gropa, 2.9 km
Tid/km:
04:32
Plats:
5
Tid:
00:13:09
Mellantid:
Therese Andersson
Gropa- Leirådal, 7.2 km
Tid/km:
05:27
Plats:
9
Tid:
00:39:15
Mellantid:
Elvira Hermansson
Leirådal - Stiklestad, 6.0 km
Tid/km:
05:17
Plats:
9
Tid:
00:31:42
Mellantid:
Julia Nilsson
Stiklestad - Verdalsöra, 5.1 km
Tid/km:
04:08
Plats:
3
Tid:
00:21:09
Mellantid:
Ida Wasell
Verdalsöra - Mule, 6.7 km
Tid/km:
04:39
Plats:
4
Tid:
00:31:13
Mellantid:
Julia Stefansson
Mule - Levanger, 5.0 km
Tid/km:
05:51
Plats:
10
Tid:
00:29:18
Mellantid:

Dag 4

(9)
08:59:16
Malin Johansson
Levanger - Skogn, 7.5 km
Tid/km:
04:51
Plats:
6
Tid:
00:36:29
Mellantid:
Tove Svedberg
Skogn - Ronglan, 6.2 km
Tid/km:
06:05
Plats:
10
Tid:
00:37:43
Mellantid:
Julia Nilsson
Ronglan - Åsen, 8.1 km
Tid/km:
04:43
Plats:
4
Tid:
00:38:20
Mellantid:
Caroline Nilsson
Åsen - Åsenfjord, 4.1 km
Tid/km:
05:20
Plats:
6
Tid:
00:21:56
Mellantid:
Sara-Kajsa Hermansson
Åsenfjord - Fattenfjord, 7.7 km
Tid/km:
05:31
Plats:
9
Tid:
00:42:32
Mellantid:
Elisabeth Landegren
Fattenfjord - Steinvikholmen, 8.1 km
Tid/km:
05:47
Plats:
10
Tid:
00:46:52
Mellantid:
Katarina Emilsson
Steinvikholmen - Framnes, 7.2 km
Tid/km:
06:11
Plats:
10
Tid:
00:44:34
Mellantid:
Elin Engelin
Framnes - Stjördal, 9.2 km
Tid/km:
04:57
Plats:
9
Tid:
00:45:34
Mellantid:
Elvira Hermansson
Stjördal - Gevingåsen, 6.7 km
Tid/km:
05:06
Plats:
4
Tid:
00:34:15
Mellantid:
Ida Wasell
Gevingåsen - Hommelvik, 8.7 km
Tid/km:
05:00
Plats:
9
Tid:
00:43:36
Mellantid:
Patricia Ivansson
Hommelvik - Malvik, 10.7 km
Tid/km:
04:42
Plats:
4
Tid:
00:50:20
Mellantid:
Ylva Olsson
Malvik - Ranheim, 7.4 km
Tid/km:
05:05
Plats:
7
Tid:
00:37:43
Mellantid:
Elin Engelin
Ranheim - Lade, 5.9 km
Tid/km:
06:42
Plats:
10
Tid:
00:39:33
Mellantid:
Ella Thorèn
Lade - Trondheim, 4.0 km
Tid/km:
04:57
Plats:
7
Tid:
00:19:49
Mellantid:
Total
(7)
28:09:42
Genomsnittlig tid per km 05:00