Tävlingsresultat för

FSK Östersund

Lagledare:
Andreas Gärdin Hyttsten
Startnummer:
260
Klass:
Motionsklassen
Land:

Om laget
Fotbollsförening och löpteam från Östersund som i år gör sitt tredje deltagande i ST Olavsloppet!

Dag 1

(115)
09:23:26
Niklas Sahlin
Östersund - Valla Skola, 4.4 km
Tid/km:
04:34
Plats:
68
Tid:
00:20:07
Mellantid:
Sanne Bäck
Valla Skola - Frösö -Camping, 1.8 km
Tid/km:
05:37
Plats:
89
Tid:
00:10:08
Mellantid:
Kevin Ahlström
Frösö Camping - Frösö Park, 3.5 km
Tid/km:
04:48
Plats:
64
Tid:
00:16:49
Mellantid:
Oskar Brorsson
Frösö Park - Rödön, 8.5 km
Tid/km:
05:04
Plats:
117
Tid:
00:43:11
Mellantid:
Micke Elf
Rödön - Tullus, 8.9 km
Tid/km:
03:54
Plats:
23
Tid:
00:34:50
Mellantid:
Hanna Isaksson
Tullus - Nälden, 6.1 km
Tid/km:
05:54
Plats:
135
Tid:
00:36:03
Mellantid:
Lennart Isaksson
Nälden - Valne, 7.2 km
Tid/km:
05:09
Plats:
114
Tid:
00:37:11
Mellantid:
Johan Kristoffersson
Valne - Glösa, 5.9 km
Tid/km:
04:46
Plats:
82
Tid:
00:28:08
Mellantid:
Madelene Karlsson
Glösa - Slåtte, 8.3 km
Tid/km:
04:38
Plats:
87
Tid:
00:38:33
Mellantid:
Andreas Gärdin Hyttsten
Slåtte - Bleckåsen, 5.5 km
Tid/km:
04:43
Plats:
58
Tid:
00:25:57
Mellantid:
Andreas Gärdin Hyttsten
Bleckåsen - Andersböle, 4.6 km
Tid/km:
05:27
Plats:
99
Tid:
00:25:05
Mellantid:
Andreas Gärdin Hyttsten
Andersböle - Mörsil, 5.7 km
Tid/km:
06:03
Plats:
134
Tid:
00:34:34
Mellantid:
Tim Larsson
Mörsil - Järpen, 11.7 km
Tid/km:
04:20
Plats:
68
Tid:
00:50:45
Mellantid:
Tim Larsson
Järpen - Undersåker kyrka, 6.2 km
Tid/km:
05:22
Plats:
117
Tid:
00:33:20
Mellantid:
Caroline Gärdin Hyttsten
Undersåkers kyrka - Undersåker, 6.7 km
Tid/km:
05:34
Plats:
118
Tid:
00:37:23
Mellantid:
Joakim Wiklund
Undersåker - Såå, 7.2 km
Tid/km:
05:33
Plats:
134
Tid:
00:39:58
Mellantid:
Maja Norberg
Såå - Åre, 8.0 km
Tid/km:
06:25
Plats:
145
Tid:
00:51:24
Mellantid:

Dag 2

(107)
05:05:58
Andreas Gärdin Hyttsten
Åre - Ängarna, 3.8 km
Tid/km:
04:21
Plats:
61
Tid:
00:16:35
Mellantid:
Erik Hyttsten
Ängarna - Duved, 3.9 km
Tid/km:
05:04
Plats:
97
Tid:
00:19:46
Mellantid:
Joacim Martinsson
Duved - Staakurvan, 7.9 km
Tid/km:
04:10
Plats:
58
Tid:
00:32:59
Mellantid:
Joacim Martinsson
Staakurvan - Tännforsen, 4.2 km
Tid/km:
04:25
Plats:
42
Tid:
00:18:37
Mellantid:
Joacim Martinsson
Tännforsen - Bodsjöbränna, 7.0 km
Tid/km:
04:14
Plats:
51
Tid:
00:29:41
Mellantid:
Tim Larsson
Bodsjöbränna - Stalltjärnsgropen, 7.9 km
Tid/km:
04:49
Plats:
103
Tid:
00:38:07
Mellantid:
Tim Larsson
Stalltjärnsgropen - Asån, 3.9 km
Tid/km:
05:03
Plats:
83
Tid:
00:19:44
Mellantid:
Tim Larsson
Asån - Saxån, 7.4 km
Tid/km:
05:29
Plats:
133
Tid:
00:40:36
Mellantid:
Maja Norberg
Saxån - Skalsstugan, 4.9 km
Tid/km:
06:23
Plats:
142
Tid:
00:31:19
Mellantid:
Caroline Gärdin Hyttsten
Skalstugan - Sandvika, 11.0 km
Tid/km:
05:19
Plats:
138
Tid:
00:58:34
Mellantid:

Dag 3

(107)
05:04:44
Alfred Åkerlund
Sandvika - St Olavsbrua, 5.4 km
Tid/km:
05:11
Plats:
117
Tid:
00:28:04
Mellantid:
Jonas Jonsson
St Olavsbrua - Sul, 9.0 km
Tid/km:
04:32
Plats:
120
Tid:
00:40:49
Mellantid:
Andreas Gärdin Hyttsten
Sul - Vaterholmen, 8.8 km
Tid/km:
04:37
Plats:
103
Tid:
00:40:46
Mellantid:
Joakim Wiklund
Vaterholmen - Indal, 7.3 km
Tid/km:
05:30
Plats:
141
Tid:
00:40:12
Mellantid:
Maja Norberg
Indal - Gropa, 2.9 km
Tid/km:
05:26
Plats:
122
Tid:
00:15:48
Mellantid:
Christoffer Svedin
Gropa- Leirådal, 7.2 km
Tid/km:
04:19
Plats:
61
Tid:
00:31:08
Mellantid:
Christoffer Svedin
Leirådal - Stiklestad, 6.0 km
Tid/km:
04:30
Plats:
68
Tid:
00:27:05
Mellantid:
Christopher Johansson
Stiklestad - Verdalsöra, 5.1 km
Tid/km:
04:33
Plats:
68
Tid:
00:23:17
Mellantid:
Christopher Johansson
Verdalsöra - Mule, 6.7 km
Tid/km:
04:53
Plats:
101
Tid:
00:32:47
Mellantid:
Caroline Gärdin Hyttsten
Mule - Levanger, 5.0 km
Tid/km:
04:57
Plats:
110
Tid:
00:24:48
Mellantid:

Dag 4

(135)
09:02:37
Maja Norberg
Levanger - Skogn, 7.5 km
Tid/km:
07:00
Plats:
146
Tid:
00:52:37
Mellantid:
Jonas Jonsson
Skogn - Ronglan, 6.2 km
Tid/km:
04:47
Plats:
79
Tid:
00:29:41
Mellantid:
Alfred Åkerlund
Ronglan - Åsen, 8.1 km
Tid/km:
05:57
Plats:
133
Tid:
00:48:16
Mellantid:
Erik Hyttsten
Åsen - Åsenfjord, 4.1 km
Tid/km:
05:09
Plats:
81
Tid:
00:21:07
Mellantid:
Caroline Gärdin Hyttsten
Åsenfjord - Fattenfjord, 7.7 km
Tid/km:
05:56
Plats:
133
Tid:
00:45:48
Mellantid:
Christoffer Svedin
Fattenfjord - Steinvikholmen, 8.1 km
Tid/km:
04:27
Plats:
63
Tid:
00:36:09
Mellantid:
Christoffer Svedin
Steinvikholmen - Framnes, 7.2 km
Tid/km:
04:46
Plats:
81
Tid:
00:34:22
Mellantid:
Tom Eriksson
Framnes - Stjördal, 9.2 km
Tid/km:
04:51
Plats:
109
Tid:
00:44:42
Mellantid:
Tom Eriksson
Stjördal - Gevingåsen, 6.7 km
Tid/km:
06:23
Plats:
141
Tid:
00:42:51
Mellantid:
Jonas Jonsson
Gevingåsen - Hommelvik, 8.7 km
Tid/km:
04:41
Plats:
108
Tid:
00:40:53
Mellantid:
Christopher Johansson
Hommelvik - Malvik, 10.7 km
Tid/km:
05:22
Plats:
133
Tid:
00:57:29
Mellantid:
Joakim Wiklund
Malvik - Ranheim, 7.4 km
Tid/km:
05:31
Plats:
125
Tid:
00:40:55
Mellantid:
Andreas Gärdin Hyttsten
Ranheim - Lade, 5.9 km
Tid/km:
04:56
Plats:
77
Tid:
00:29:11
Mellantid:
Andreas Gärdin Hyttsten
Lade - Trondheim, 4.0 km
Tid/km:
04:39
Plats:
80
Tid:
00:18:36
Mellantid:
Total
(120)
28:36:45
Genomsnittlig tid per km 05:05