Tävlingsresultat för

Sportsgym

Lagledare:
Peder Lind
Startnummer:
38
Klass:
Motionsklassen
Land:

Om laget
Sportsgym består av personal och medlemmar på gymkedjan Sportsgym som återfinns från "Från Kust till Fjäll" i Sundsvall, Åre och Östersund

Dag 1

(13)
07:11:34
Simon Jörgensen
Östersund - Valla Skola, 4.4 km
Tid/km:
03:50
Plats:
24
Tid:
00:16:54
Mellantid:
Sören Lind
Valla Skola - Frösö -Camping, 1.8 km
Tid/km:
06:12
Plats:
118
Tid:
00:11:11
Mellantid:
Peder Lind
Frösö Camping - Frösö Park, 3.5 km
Tid/km:
04:12
Plats:
34
Tid:
00:14:42
Mellantid:
Andreas Holmberg
Frösö Park - Rödön, 8.5 km
Tid/km:
03:39
Plats:
13
Tid:
00:31:08
Mellantid:
Perra Hellström
Rödön - Tullus, 8.9 km
Tid/km:
03:31
Plats:
8
Tid:
00:31:18
Mellantid:
Andreas Forss
Tullus - Nälden, 6.1 km
Tid/km:
04:09
Plats:
32
Tid:
00:25:24
Mellantid:
Peja Lindholm
Nälden - Valne, 7.2 km
Tid/km:
03:52
Plats:
14
Tid:
00:27:52
Mellantid:
Thomas Jönsson
Valne - Glösa, 5.9 km
Tid/km:
04:12
Plats:
34
Tid:
00:24:47
Mellantid:
Andreas Edholm
Glösa - Slåtte, 8.3 km
Tid/km:
04:04
Plats:
32
Tid:
00:33:52
Mellantid:
Mårten Eneberg
Slåtte - Bleckåsen, 5.5 km
Tid/km:
04:21
Plats:
32
Tid:
00:23:57
Mellantid:
Linda Eriksson
Bleckåsen - Andersböle, 4.6 km
Tid/km:
05:06
Plats:
81
Tid:
00:23:28
Mellantid:
Mikael Andersson
Andersböle - Mörsil, 5.7 km
Tid/km:
03:41
Plats:
9
Tid:
00:21:03
Mellantid:
Olle Olsson
Mörsil - Järpen, 11.7 km
Tid/km:
03:31
Plats:
7
Tid:
00:41:12
Mellantid:
Hans Ahlberg
Järpen - Undersåker kyrka, 6.2 km
Tid/km:
03:31
Plats:
4
Tid:
00:21:50
Mellantid:
Johan Persson
Undersåkers kyrka - Undersåker, 6.7 km
Tid/km:
03:36
Plats:
5
Tid:
00:24:11
Mellantid:
Jennifer Asp
Undersåker - Såå, 7.2 km
Tid/km:
03:50
Plats:
14
Tid:
00:27:38
Mellantid:
Lina El Kott
Såå - Åre, 8.0 km
Tid/km:
03:53
Plats:
22
Tid:
00:31:07
Mellantid:

Dag 2

(12)
03:47:59
Sanna El Kott
Åre - Ängarna, 3.8 km
Tid/km:
03:43
Plats:
21
Tid:
00:14:11
Mellantid:
Sanna El Kott
Ängarna - Duved, 3.9 km
Tid/km:
04:06
Plats:
31
Tid:
00:16:03
Mellantid:
Jennifer Asp
Duved - Staakurvan, 7.9 km
Tid/km:
03:47
Plats:
25
Tid:
00:29:54
Mellantid:
Yoie Bohlin
Staakurvan - Tännforsen, 4.2 km
Tid/km:
03:41
Plats:
5
Tid:
00:15:30
Mellantid:
Andreas Holmberg
Tännforsen - Bodsjöbränna, 7.0 km
Tid/km:
03:29
Plats:
5
Tid:
00:24:28
Mellantid:
Johan Persson
Bodsjöbränna - Stalltjärnsgropen, 7.9 km
Tid/km:
03:33
Plats:
8
Tid:
00:28:08
Mellantid:
Simon Jörgensen
Stalltjärnsgropen - Asån, 3.9 km
Tid/km:
03:48
Plats:
18
Tid:
00:14:53
Mellantid:
Åsa Wiklund
Asån - Saxån, 7.4 km
Tid/km:
03:53
Plats:
30
Tid:
00:28:48
Mellantid:
Qvintus Rost
Saxån - Skalsstugan, 4.9 km
Tid/km:
03:47
Plats:
15
Tid:
00:18:34
Mellantid:
Andre Jonsson
Skalstugan - Sandvika, 11.0 km
Tid/km:
03:24
Plats:
7
Tid:
00:37:30
Mellantid:

Dag 3

(9)
03:38:30
Marcus Carlén
Sandvika - St Olavsbrua, 5.4 km
Tid/km:
03:41
Plats:
21
Tid:
00:19:54
Mellantid:
Perra Hellström
St Olavsbrua - Sul, 9.0 km
Tid/km:
03:09
Plats:
5
Tid:
00:28:24
Mellantid:
Oskar Kardin
Sul - Vaterholmen, 8.8 km
Tid/km:
03:21
Plats:
10
Tid:
00:29:33
Mellantid:
Petter Engdahl
Vaterholmen - Indal, 7.3 km
Tid/km:
03:07
Plats:
3
Tid:
00:22:46
Mellantid:
Åsa Wiklund
Indal - Gropa, 2.9 km
Tid/km:
03:30
Plats:
18
Tid:
00:10:11
Mellantid:
Yoie Bohlin
Gropa- Leirådal, 7.2 km
Tid/km:
03:38
Plats:
12
Tid:
00:26:12
Mellantid:
Andre Jonsson
Leirådal - Stiklestad, 6.0 km
Tid/km:
03:31
Plats:
6
Tid:
00:21:06
Mellantid:
Jenny Larsson
Stiklestad - Verdalsöra, 5.1 km
Tid/km:
03:39
Plats:
12
Tid:
00:18:39
Mellantid:
Viktor Brännmark
Verdalsöra - Mule, 6.7 km
Tid/km:
03:32
Plats:
9
Tid:
00:23:46
Mellantid:
Frida Hallqvist
Mule - Levanger, 5.0 km
Tid/km:
03:35
Plats:
21
Tid:
00:17:59
Mellantid:

Dag 4

(8)
06:22:12
Ola Ludvik Staurum
Levanger - Skogn, 7.5 km
Tid/km:
04:03
Plats:
33
Tid:
00:30:25
Mellantid:
Kent-Ove Lind
Skogn - Ronglan, 6.2 km
Tid/km:
03:53
Plats:
17
Tid:
00:24:09
Mellantid:
Marcus Carlén
Ronglan - Åsen, 8.1 km
Tid/km:
04:05
Plats:
32
Tid:
00:33:12
Mellantid:
Marcus Carlén
Åsen - Åsenfjord, 4.1 km
Tid/km:
04:10
Plats:
23
Tid:
00:17:05
Mellantid:
Frida Hallqvist
Åsenfjord - Fattenfjord, 7.7 km
Tid/km:
04:10
Plats:
20
Tid:
00:32:05
Mellantid:
Olle Olsson
Fattenfjord - Steinvikholmen, 8.1 km
Tid/km:
03:24
Plats:
4
Tid:
00:27:37
Mellantid:
Oskar Kardin
Steinvikholmen - Framnes, 7.2 km
Tid/km:
03:36
Plats:
6
Tid:
00:26:01
Mellantid:
Perra Hellström
Framnes - Stjördal, 9.2 km
Tid/km:
03:30
Plats:
10
Tid:
00:32:13
Mellantid:
Petter Engdahl
Stjördal - Gevingåsen, 6.7 km
Tid/km:
03:35
Plats:
2
Tid:
00:24:04
Mellantid:
Petter Engdahl
Gevingåsen - Hommelvik, 8.7 km
Tid/km:
03:17
Plats:
4
Tid:
00:28:35
Mellantid:
Viktor Brännmark
Hommelvik - Malvik, 10.7 km
Tid/km:
03:43
Plats:
13
Tid:
00:39:50
Mellantid:
Jenny Larsson
Malvik - Ranheim, 7.4 km
Tid/km:
04:00
Plats:
15
Tid:
00:29:42
Mellantid:
Hans Ahlberg
Ranheim - Lade, 5.9 km
Tid/km:
03:37
Plats:
5
Tid:
00:21:26
Mellantid:
Jack Sparrow
Lade - Trondheim, 4.0 km
Tid/km:
03:57
Plats:
30
Tid:
00:15:48
Mellantid:
Total
(10)
21:00:15
Genomsnittlig tid per km 03:44