Tävlingsresultat för

HALLSTRÖMS / NVI

Lagledare:
Erik Olsson
Startnummer:
41
Klass:
Motionsklassen
Land:

Om laget
Ett lag bestående av motionärer på olika nivå med st-olav som mål med träningen. Två syskonföretag med stor kundkrets i norge och sverige. Hallströms tillverkar rör och detaljer till ventilation, Näldens Värme Industri tillverkar skorstenar. Vi har deltagit i de flesta lopp utom något år då ingen lagledare funnits.

Dag 1

(112)
09:20:11
Markus Näsman
Östersund - Valla Skola, 4.4 km
Tid/km:
04:46
Plats:
90
Tid:
00:20:59
Mellantid:
Crister Sätter
Valla Skola - Frösö -Camping, 1.8 km
Tid/km:
05:11
Plats:
60
Tid:
00:09:20
Mellantid:
Hans Nordin
Frösö Camping - Frösö Park, 3.5 km
Tid/km:
06:32
Plats:
136
Tid:
00:22:53
Mellantid:
Johan Bergqvist
Frösö Park - Rödön, 8.5 km
Tid/km:
04:23
Plats:
66
Tid:
00:37:20
Mellantid:
Henka Jonsson GP
Rödön - Tullus, 8.9 km
Tid/km:
04:15
Plats:
54
Tid:
00:37:53
Mellantid:
Per Danielsson
Tullus - Nälden, 6.1 km
Tid/km:
06:01
Plats:
136
Tid:
00:36:44
Mellantid:
Trond Mode´n
Nälden - Valne, 7.2 km
Tid/km:
04:43
Plats:
73
Tid:
00:34:01
Mellantid:
Anders Olsson
Valne - Glösa, 5.9 km
Tid/km:
04:23
Plats:
43
Tid:
00:25:54
Mellantid:
Pär Jönsson
Glösa - Slåtte, 8.3 km
Tid/km:
05:06
Plats:
115
Tid:
00:42:28
Mellantid:
Kevin Nilsson
Slåtte - Bleckåsen, 5.5 km
Tid/km:
05:13
Plats:
98
Tid:
00:28:45
Mellantid:
Simon Liljedahl
Bleckåsen - Andersböle, 4.6 km
Tid/km:
04:56
Plats:
69
Tid:
00:22:42
Mellantid:
Henric Björklund
Andersböle - Mörsil, 5.7 km
Tid/km:
05:44
Plats:
123
Tid:
00:32:43
Mellantid:
Marcus Flinkberg
Mörsil - Järpen, 11.7 km
Tid/km:
04:39
Plats:
100
Tid:
00:54:26
Mellantid:
Stina Jonsson
Järpen - Undersåker kyrka, 6.2 km
Tid/km:
05:05
Plats:
104
Tid:
00:31:36
Mellantid:
Emma Jonsson
Undersåkers kyrka - Undersåker, 6.7 km
Tid/km:
07:46
Plats:
146
Tid:
00:52:05
Mellantid:
Niklas Jonsson
Undersåker - Såå, 7.2 km
Tid/km:
05:01
Plats:
106
Tid:
00:36:12
Mellantid:
Henka Jonsson GP
Såå - Åre, 8.0 km
Tid/km:
04:16
Plats:
55
Tid:
00:34:10
Mellantid:

Dag 2

(91)
04:53:28
Diana Olander
Åre - Ängarna, 3.8 km
Tid/km:
04:52
Plats:
107
Tid:
00:18:31
Mellantid:
Fabian Ring
Ängarna - Duved, 3.9 km
Tid/km:
04:52
Plats:
82
Tid:
00:18:59
Mellantid:
Tommy Mårtensson
Duved - Staakurvan, 7.9 km
Tid/km:
04:31
Plats:
87
Tid:
00:35:44
Mellantid:
Anton Molander
Staakurvan - Tännforsen, 4.2 km
Tid/km:
04:46
Plats:
66
Tid:
00:20:05
Mellantid:
Britta Sterner
Tännforsen - Bodsjöbränna, 7.0 km
Tid/km:
04:47
Plats:
95
Tid:
00:33:34
Mellantid:
Niklas Nord
Bodsjöbränna - Stalltjärnsgropen, 7.9 km
Tid/km:
04:47
Plats:
94
Tid:
00:37:48
Mellantid:
Anders Olsson
Stalltjärnsgropen - Asån, 3.9 km
Tid/km:
04:23
Plats:
52
Tid:
00:17:08
Mellantid:
Lars Eriksson
Asån - Saxån, 7.4 km
Tid/km:
05:20
Plats:
127
Tid:
00:39:28
Mellantid:
Anton Håkansson
Saxån - Skalsstugan, 4.9 km
Tid/km:
05:07
Plats:
98
Tid:
00:25:09
Mellantid:
Erik Olsson
Skalstugan - Sandvika, 11.0 km
Tid/km:
04:16
Plats:
82
Tid:
00:47:02
Mellantid:

Dag 3

(89)
04:54:27
Diana Olander
Sandvika - St Olavsbrua, 5.4 km
Tid/km:
05:21
Plats:
126
Tid:
00:28:57
Mellantid:
Niklas Nord
St Olavsbrua - Sul, 9.0 km
Tid/km:
04:11
Plats:
91
Tid:
00:37:44
Mellantid:
Melker Olsen
Sul - Vaterholmen, 8.8 km
Tid/km:
04:35
Plats:
98
Tid:
00:40:21
Mellantid:
Linda Eriksson
Vaterholmen - Indal, 7.3 km
Tid/km:
04:30
Plats:
85
Tid:
00:32:57
Mellantid:
Hans Nordin
Indal - Gropa, 2.9 km
Tid/km:
06:10
Plats:
142
Tid:
00:17:53
Mellantid:
Simon Liljedahl
Gropa- Leirådal, 7.2 km
Tid/km:
04:46
Plats:
99
Tid:
00:34:24
Mellantid:
Erik Olsson
Leirådal - Stiklestad, 6.0 km
Tid/km:
04:30
Plats:
67
Tid:
00:27:03
Mellantid:
Erik Olsson
Stiklestad - Verdalsöra, 5.1 km
Tid/km:
04:26
Plats:
58
Tid:
00:22:41
Mellantid:
Max Hansson
Verdalsöra - Mule, 6.7 km
Tid/km:
05:03
Plats:
112
Tid:
00:33:52
Mellantid:
Max Novac
Mule - Levanger, 5.0 km
Tid/km:
03:43
Plats:
24
Tid:
00:18:35
Mellantid:

Dag 4

(129)
08:55:13
Anders Olsson
Levanger - Skogn, 7.5 km
Tid/km:
05:01
Plats:
109
Tid:
00:37:43
Mellantid:
Max Hansson
Skogn - Ronglan, 6.2 km
Tid/km:
05:23
Plats:
112
Tid:
00:33:23
Mellantid:
Niklas Nord
Ronglan - Åsen, 8.1 km
Tid/km:
04:53
Plats:
87
Tid:
00:39:37
Mellantid:
Viktor Olsson
Åsen - Åsenfjord, 4.1 km
Tid/km:
06:02
Plats:
129
Tid:
00:24:48
Mellantid:
Melker Olsen
Åsenfjord - Fattenfjord, 7.7 km
Tid/km:
05:23
Plats:
118
Tid:
00:41:28
Mellantid:
Pontus Jonsson
Fattenfjord - Steinvikholmen, 8.1 km
Tid/km:
05:42
Plats:
132
Tid:
00:46:14
Mellantid:
Lars Eriksson
Steinvikholmen - Framnes, 7.2 km
Tid/km:
05:42
Plats:
131
Tid:
00:41:06
Mellantid:
Markus Flinkberg
Framnes - Stjördal, 9.2 km
Tid/km:
04:26
Plats:
82
Tid:
00:40:56
Mellantid:
Erik Olsson
Stjördal - Gevingåsen, 6.7 km
Tid/km:
04:44
Plats:
71
Tid:
00:31:43
Mellantid:
Crister Sätter
Gevingåsen - Hommelvik, 8.7 km
Tid/km:
04:58
Plats:
123
Tid:
00:43:17
Mellantid:
Linda Eriksson
Hommelvik - Malvik, 10.7 km
Tid/km:
05:10
Plats:
127
Tid:
00:55:17
Mellantid:
Kevin Nilsson
Malvik - Ranheim, 7.4 km
Tid/km:
05:23
Plats:
113
Tid:
00:39:53
Mellantid:
Hans Nordin
Ranheim - Lade, 5.9 km
Tid/km:
07:14
Plats:
145
Tid:
00:42:46
Mellantid:
Anton Håkansson
Lade - Trondheim, 4.0 km
Tid/km:
04:15
Plats:
52
Tid:
00:17:02
Mellantid:
Total
(110)
28:03:19
Genomsnittlig tid per km 04:59