Tävlingsresultat för

Aspås IF Motion

Lagledare:
Peter K Berlén
Startnummer:
53
Klass:
Motionsklassen
Land:

Om laget
Aspåsbygden mönstrar ett rent motionslag i varierande åldrar med fokus "löpglädje och sammanhållning".

Dag 1

(136)
09:51:55
Isa-Li Åberg
Östersund - Valla Skola, 4.4 km
Tid/km:
05:42
Plats:
133
Tid:
00:25:06
Mellantid:
Nora Berlén
Valla Skola - Frösö -Camping, 1.8 km
Tid/km:
07:17
Plats:
140
Tid:
00:13:07
Mellantid:
Marianne Wold
Frösö Camping - Frösö Park, 3.5 km
Tid/km:
06:00
Plats:
128
Tid:
00:21:01
Mellantid:
Therese Nygren
Frösö Park - Rödön, 8.5 km
Tid/km:
04:46
Plats:
96
Tid:
00:40:36
Mellantid:
Erik Andersson
Rödön - Tullus, 8.9 km
Tid/km:
05:18
Plats:
129
Tid:
00:47:17
Mellantid:
Hans Jonsson
Tullus - Nälden, 6.1 km
Tid/km:
04:51
Plats:
83
Tid:
00:29:38
Mellantid:
Marit Åberg
Nälden - Valne, 7.2 km
Tid/km:
05:03
Plats:
111
Tid:
00:36:28
Mellantid:
Ulrica Berlén
Valne - Glösa, 5.9 km
Tid/km:
05:42
Plats:
125
Tid:
00:33:41
Mellantid:
Hallgeir Kveli
Glösa - Slåtte, 8.3 km
Tid/km:
05:08
Plats:
118
Tid:
00:42:40
Mellantid:
Alva Nilsson
Slåtte - Bleckåsen, 5.5 km
Tid/km:
05:31
Plats:
114
Tid:
00:30:24
Mellantid:
Edvin Jonsson
Bleckåsen - Andersböle, 4.6 km
Tid/km:
06:20
Plats:
133
Tid:
00:29:10
Mellantid:
Stefan Svensson
Andersböle - Mörsil, 5.7 km
Tid/km:
04:40
Plats:
75
Tid:
00:26:41
Mellantid:
Thomas Lindqvist
Mörsil - Järpen, 11.7 km
Tid/km:
04:22
Plats:
73
Tid:
00:51:14
Mellantid:
Elice Sundström
Järpen - Undersåker kyrka, 6.2 km
Tid/km:
06:06
Plats:
139
Tid:
00:37:50
Mellantid:
Lars Fjällman
Undersåkers kyrka - Undersåker, 6.7 km
Tid/km:
06:44
Plats:
143
Tid:
00:45:10
Mellantid:
Mattis Lindqvist
Undersåker - Såå, 7.2 km
Tid/km:
05:33
Plats:
134
Tid:
00:39:58
Mellantid:
Robin Bergetoft
Såå - Åre, 8.0 km
Tid/km:
05:14
Plats:
124
Tid:
00:41:54
Mellantid:

Dag 2

(132)
05:24:21
Wilmer Handler
Åre - Ängarna, 3.8 km
Tid/km:
04:46
Plats:
94
Tid:
00:18:07
Mellantid:
Patrik Åslund
Ängarna - Duved, 3.9 km
Tid/km:
04:26
Plats:
51
Tid:
00:17:19
Mellantid:
Thomas Sundin
Duved - Staakurvan, 7.9 km
Tid/km:
05:02
Plats:
121
Tid:
00:39:52
Mellantid:
Nora Berlén
Staakurvan - Tännforsen, 4.2 km
Tid/km:
07:22
Plats:
144
Tid:
00:30:58
Mellantid:
Peter Palmqvist
Tännforsen - Bodsjöbränna, 7.0 km
Tid/km:
05:28
Plats:
129
Tid:
00:38:21
Mellantid:
Peter Berlén
Bodsjöbränna - Stalltjärnsgropen, 7.9 km
Tid/km:
04:49
Plats:
103
Tid:
00:38:07
Mellantid:
Saga Mehlhorn
Stalltjärnsgropen - Asån, 3.9 km
Tid/km:
06:43
Plats:
143
Tid:
00:26:13
Mellantid:
Magnus Adolfsson
Asån - Saxån, 7.4 km
Tid/km:
05:20
Plats:
129
Tid:
00:39:31
Mellantid:
Pia Karlsson
Saxån - Skalsstugan, 4.9 km
Tid/km:
05:26
Plats:
119
Tid:
00:26:38
Mellantid:
Nils Håhus
Skalstugan - Sandvika, 11.0 km
Tid/km:
04:28
Plats:
103
Tid:
00:49:15
Mellantid:

Dag 3

(139)
05:28:00
Elice Sundström
Sandvika - St Olavsbrua, 5.4 km
Tid/km:
05:14
Plats:
120
Tid:
00:28:18
Mellantid:
Marit Åberg
St Olavsbrua - Sul, 9.0 km
Tid/km:
04:46
Plats:
132
Tid:
00:42:58
Mellantid:
Maria Ivarsson
Sul - Vaterholmen, 8.8 km
Tid/km:
05:56
Plats:
144
Tid:
00:52:21
Mellantid:
Patrik Åslund
Vaterholmen - Indal, 7.3 km
Tid/km:
04:44
Plats:
104
Tid:
00:34:38
Mellantid:
Saga Mehlhorn
Indal - Gropa, 2.9 km
Tid/km:
06:23
Plats:
143
Tid:
00:18:33
Mellantid:
Albin Cooper
Gropa- Leirådal, 7.2 km
Tid/km:
04:33
Plats:
77
Tid:
00:32:47
Mellantid:
Per Åslund
Leirådal - Stiklestad, 6.0 km
Tid/km:
05:52
Plats:
138
Tid:
00:35:17
Mellantid:
Per G Berlén
Stiklestad - Verdalsöra, 5.1 km
Tid/km:
04:44
Plats:
85
Tid:
00:24:13
Mellantid:
Peter Berlén
Verdalsöra - Mule, 6.7 km
Tid/km:
04:39
Plats:
83
Tid:
00:31:12
Mellantid:
Isa-Li Åberg
Mule - Levanger, 5.0 km
Tid/km:
05:32
Plats:
131
Tid:
00:27:43
Mellantid:

Dag 4

(144)
09:28:11
Öivind Kveli
Levanger - Skogn, 7.5 km
Tid/km:
05:03
Plats:
113
Tid:
00:37:57
Mellantid:
Emma Mattsson
Skogn - Ronglan, 6.2 km
Tid/km:
05:54
Plats:
133
Tid:
00:36:35
Mellantid:
Per G Berlén
Ronglan - Åsen, 8.1 km
Tid/km:
05:20
Plats:
111
Tid:
00:43:14
Mellantid:
Elice Sundström
Åsen - Åsenfjord, 4.1 km
Tid/km:
05:04
Plats:
76
Tid:
00:20:49
Mellantid:
Patrik Åslund
Åsenfjord - Fattenfjord, 7.7 km
Tid/km:
05:42
Plats:
128
Tid:
00:43:57
Mellantid:
Albin Cooper
Fattenfjord - Steinvikholmen, 8.1 km
Tid/km:
04:44
Plats:
82
Tid:
00:38:28
Mellantid:
Johan Sundström
Steinvikholmen - Framnes, 7.2 km
Tid/km:
05:54
Plats:
137
Tid:
00:42:29
Mellantid:
Julie Gausen
Framnes - Stjördal, 9.2 km
Tid/km:
04:55
Plats:
114
Tid:
00:45:18
Mellantid:
Maria Ivarsson
Stjördal - Gevingåsen, 6.7 km
Tid/km:
07:04
Plats:
145
Tid:
00:47:26
Mellantid:
Peter Berlén
Gevingåsen - Hommelvik, 8.7 km
Tid/km:
04:22
Plats:
76
Tid:
00:38:02
Mellantid:
Kajsa Mattsson
Hommelvik - Malvik, 10.7 km
Tid/km:
05:52
Plats:
145
Tid:
01:02:52
Mellantid:
Lars Fjällman
Malvik - Ranheim, 7.4 km
Tid/km:
07:25
Plats:
146
Tid:
00:54:59
Mellantid:
Erik Mattsson
Ranheim - Lade, 5.9 km
Tid/km:
06:20
Plats:
140
Tid:
00:37:26
Mellantid:
Marit Åberg
Lade - Trondheim, 4.0 km
Tid/km:
04:39
Plats:
81
Tid:
00:18:39
Mellantid:
Total
(141)
30:12:27
Genomsnittlig tid per km 05:22