Tävlingsresultat för

Primärvården Jämtland

Lagledare:
Olof Englund
Startnummer:
70
Klass:
Motionsklassen
Land:

Om laget
Utpräglat motionslag med deltagare från primärvården förstärkta av sjukhusfolk och andra sjukvårdsaktörer. Målet är att gå i mål med ett leende på läpparna.

Dag 1

(125)
09:33:02
Anna Granevärn
Östersund - Valla Skola, 4.4 km
Tid/km:
05:52
Plats:
136
Tid:
00:25:52
Mellantid:
Christina Wedin
Valla Skola - Frösö -Camping, 1.8 km
Tid/km:
05:27
Plats:
76
Tid:
00:09:49
Mellantid:
Christina Wedin
Frösö Camping - Frösö Park, 3.5 km
Tid/km:
04:45
Plats:
61
Tid:
00:16:39
Mellantid:
Madeleine Omma
Frösö Park - Rödön, 8.5 km
Tid/km:
04:43
Plats:
94
Tid:
00:40:13
Mellantid:
Anders Hedlund
Rödön - Tullus, 8.9 km
Tid/km:
04:47
Plats:
103
Tid:
00:42:40
Mellantid:
Bodel Göransson
Tullus - Nälden, 6.1 km
Tid/km:
05:28
Plats:
122
Tid:
00:33:26
Mellantid:
Magnus Gibson
Nälden - Valne, 7.2 km
Tid/km:
05:03
Plats:
108
Tid:
00:36:24
Mellantid:
Lisbet Gibson
Valne - Glösa, 5.9 km
Tid/km:
06:02
Plats:
136
Tid:
00:35:41
Mellantid:
Hans-Ove Nordin
Glösa - Slåtte, 8.3 km
Tid/km:
06:04
Plats:
145
Tid:
00:50:23
Mellantid:
MajBritt Karlsson
Slåtte - Bleckåsen, 5.5 km
Tid/km:
05:57
Plats:
129
Tid:
00:32:44
Mellantid:
Eivor Lindgren
Bleckåsen - Andersböle, 4.6 km
Tid/km:
06:06
Plats:
127
Tid:
00:28:05
Mellantid:
Cornelia Orhagen
Andersböle - Mörsil, 5.7 km
Tid/km:
05:57
Plats:
132
Tid:
00:33:56
Mellantid:
Anders Rehn
Mörsil - Järpen, 11.7 km
Tid/km:
04:45
Plats:
112
Tid:
00:55:39
Mellantid:
Cecilia Nordin
Järpen - Undersåker kyrka, 6.2 km
Tid/km:
04:57
Plats:
98
Tid:
00:30:46
Mellantid:
Hanna Nordin
Undersåkers kyrka - Undersåker, 6.7 km
Tid/km:
05:10
Plats:
100
Tid:
00:34:42
Mellantid:
Tommy Nordin
Undersåker - Såå, 7.2 km
Tid/km:
04:16
Plats:
47
Tid:
00:30:46
Mellantid:
Karin Alverlind
Såå - Åre, 8.0 km
Tid/km:
04:24
Plats:
69
Tid:
00:35:17
Mellantid:

Dag 2

(138)
05:30:38
Kalle Englund
Åre - Ängarna, 3.8 km
Tid/km:
04:18
Plats:
58
Tid:
00:16:22
Mellantid:
Tommy Nordin
Ängarna - Duved, 3.9 km
Tid/km:
04:31
Plats:
57
Tid:
00:17:38
Mellantid:
Bengt Lövros
Duved - Staakurvan, 7.9 km
Tid/km:
08:09
Plats:
146
Tid:
01:04:29
Mellantid:
Håkan Gadd
Staakurvan - Tännforsen, 4.2 km
Tid/km:
05:09
Plats:
93
Tid:
00:21:39
Mellantid:
Anita Englund
Tännforsen - Bodsjöbränna, 7.0 km
Tid/km:
05:27
Plats:
127
Tid:
00:38:10
Mellantid:
Anders Rehn
Bodsjöbränna - Stalltjärnsgropen, 7.9 km
Tid/km:
04:46
Plats:
93
Tid:
00:37:47
Mellantid:
Kalle Englund
Stalltjärnsgropen - Asån, 3.9 km
Tid/km:
04:45
Plats:
69
Tid:
00:18:32
Mellantid:
Hanna Nordin
Asån - Saxån, 7.4 km
Tid/km:
04:48
Plats:
102
Tid:
00:35:36
Mellantid:
Tommy Nordin
Saxån - Skalsstugan, 4.9 km
Tid/km:
04:12
Plats:
37
Tid:
00:20:37
Mellantid:
Lars Grangert
Skalstugan - Sandvika, 11.0 km
Tid/km:
05:26
Plats:
142
Tid:
00:59:48
Mellantid:

Dag 3

(146)
05:56:20
Kristina Halldorf
Sandvika - St Olavsbrua, 5.4 km
Tid/km:
05:15
Plats:
121
Tid:
00:28:22
Mellantid:
Lars Grangert
St Olavsbrua - Sul, 9.0 km
Tid/km:
05:10
Plats:
142
Tid:
00:46:37
Mellantid:
Hans-Ove Nordin
Sul - Vaterholmen, 8.8 km
Tid/km:
05:58
Plats:
145
Tid:
00:52:37
Mellantid:
Kalle Englund
Vaterholmen - Indal, 7.3 km
Tid/km:
04:40
Plats:
98
Tid:
00:34:09
Mellantid:
Tommy Nordin
Indal - Gropa, 2.9 km
Tid/km:
03:38
Plats:
21
Tid:
00:10:33
Mellantid:
Anita Englund
Gropa- Leirådal, 7.2 km
Tid/km:
05:45
Plats:
140
Tid:
00:41:28
Mellantid:
Eivor Lindgren
Leirådal - Stiklestad, 6.0 km
Tid/km:
05:40
Plats:
135
Tid:
00:34:02
Mellantid:
Gerd Eriksson
Stiklestad - Verdalsöra, 5.1 km
Tid/km:
06:35
Plats:
141
Tid:
00:33:36
Mellantid:
MajBritt Karlsson
Verdalsöra - Mule, 6.7 km
Tid/km:
06:47
Plats:
146
Tid:
00:45:33
Mellantid:
Gun Eriksson
Mule - Levanger, 5.0 km
Tid/km:
05:52
Plats:
137
Tid:
00:29:23
Mellantid:

Dag 4

(143)
09:27:52
Kalle Englund
Levanger - Skogn, 7.5 km
Tid/km:
04:48
Plats:
94
Tid:
00:36:02
Mellantid:
Anita Englund
Skogn - Ronglan, 6.2 km
Tid/km:
05:30
Plats:
120
Tid:
00:34:10
Mellantid:
MajBritt Karlsson
Ronglan - Åsen, 8.1 km
Tid/km:
06:28
Plats:
141
Tid:
00:52:23
Mellantid:
Gerd Eriksson
Åsen - Åsenfjord, 4.1 km
Tid/km:
06:31
Plats:
142
Tid:
00:26:44
Mellantid:
Eivor Lindgren
Åsenfjord - Fattenfjord, 7.7 km
Tid/km:
06:30
Plats:
143
Tid:
00:50:03
Mellantid:
Gun Eriksson
Fattenfjord - Steinvikholmen, 8.1 km
Tid/km:
06:24
Plats:
144
Tid:
00:51:51
Mellantid:
Anita Englund
Steinvikholmen - Framnes, 7.2 km
Tid/km:
06:22
Plats:
142
Tid:
00:45:51
Mellantid:
Hans-Ove Nordin
Framnes - Stjördal, 9.2 km
Tid/km:
06:31
Plats:
144
Tid:
01:00:00
Mellantid:
Tommy Nordin
Stjördal - Gevingåsen, 6.7 km
Tid/km:
04:22
Plats:
43
Tid:
00:29:17
Mellantid:
Björn Eriksson
Gevingåsen - Hommelvik, 8.7 km
Tid/km:
04:22
Plats:
78
Tid:
00:38:04
Mellantid:
Tomas Nord
Hommelvik - Malvik, 10.7 km
Tid/km:
04:57
Plats:
112
Tid:
00:53:01
Mellantid:
Lena Olofsson
Malvik - Ranheim, 7.4 km
Tid/km:
06:14
Plats:
140
Tid:
00:46:08
Mellantid:
Birgitta Wärdell
Ranheim - Lade, 5.9 km
Tid/km:
04:58
Plats:
80
Tid:
00:29:19
Mellantid:
Lina Hennings
Lade - Trondheim, 4.0 km
Tid/km:
03:44
Plats:
21
Tid:
00:14:59
Mellantid:
Total
(143)
30:27:52
Genomsnittlig tid per km 05:25