Tävlingsresultat för

Marieby GIF

Lagledare:
Eivor Ranbrandt
Startnummer:
76
Klass:
Motionsklassen
Land:

Om laget
Ett helt igenom motionslag med deltagare i alla åldrar och kapaciteter. Vi har varit med alla år och har två medlemmar som deltagit alla år hittills. Vi deltar mest för att det är så himla skoj.

Dag 1

(82)
08:56:33
Tomas Olsson
Östersund - Valla Skola, 4.4 km
Tid/km:
04:28
Plats:
61
Tid:
00:19:40
Mellantid:
Tomas Olsson
Valla Skola - Frösö -Camping, 1.8 km
Tid/km:
05:07
Plats:
54
Tid:
00:09:13
Mellantid:
Vera Johansson
Frösö Camping - Frösö Park, 3.5 km
Tid/km:
04:29
Plats:
44
Tid:
00:15:43
Mellantid:
Stefan Jonsson
Frösö Park - Rödön, 8.5 km
Tid/km:
04:49
Plats:
103
Tid:
00:40:58
Mellantid:
Jens Norrlund
Rödön - Tullus, 8.9 km
Tid/km:
05:27
Plats:
136
Tid:
00:48:37
Mellantid:
Helena Wiik
Tullus - Nälden, 6.1 km
Tid/km:
05:47
Plats:
134
Tid:
00:35:22
Mellantid:
Heidi Granrud
Nälden - Valne, 7.2 km
Tid/km:
04:56
Plats:
94
Tid:
00:35:36
Mellantid:
Anna Wikström
Valne - Glösa, 5.9 km
Tid/km:
04:53
Plats:
90
Tid:
00:28:52
Mellantid:
Henrik Westling
Glösa - Slåtte, 8.3 km
Tid/km:
04:29
Plats:
68
Tid:
00:37:19
Mellantid:
Christine Larsson
Slåtte - Bleckåsen, 5.5 km
Tid/km:
05:08
Plats:
95
Tid:
00:28:19
Mellantid:
Linda Karlsson
Bleckåsen - Andersböle, 4.6 km
Tid/km:
05:59
Plats:
120
Tid:
00:27:34
Mellantid:
Martin Jonsson
Andersböle - Mörsil, 5.7 km
Tid/km:
03:50
Plats:
13
Tid:
00:21:56
Mellantid:
Erik Edler
Mörsil - Järpen, 11.7 km
Tid/km:
04:47
Plats:
114
Tid:
00:55:58
Mellantid:
Måns Halldorf
Järpen - Undersåker kyrka, 6.2 km
Tid/km:
04:36
Plats:
69
Tid:
00:28:33
Mellantid:
Mattias Höglin
Undersåkers kyrka - Undersåker, 6.7 km
Tid/km:
04:49
Plats:
68
Tid:
00:32:18
Mellantid:
Torbjörn Persson
Undersåker - Såå, 7.2 km
Tid/km:
04:13
Plats:
44
Tid:
00:30:24
Mellantid:
Matilda Jacobs
Såå - Åre, 8.0 km
Tid/km:
05:01
Plats:
114
Tid:
00:40:11
Mellantid:

Dag 2

(81)
04:49:14
Maksio Dubinski
Åre - Ängarna, 3.8 km
Tid/km:
05:10
Plats:
119
Tid:
00:19:39
Mellantid:
Nils Halldorf
Ängarna - Duved, 3.9 km
Tid/km:
05:35
Plats:
121
Tid:
00:21:47
Mellantid:
Jesper Oskarsson
Duved - Staakurvan, 7.9 km
Tid/km:
03:58
Plats:
36
Tid:
00:31:26
Mellantid:
Jesper Oskarsson
Staakurvan - Tännforsen, 4.2 km
Tid/km:
04:26
Plats:
45
Tid:
00:18:41
Mellantid:
Kristoffer Theland
Tännforsen - Bodsjöbränna, 7.0 km
Tid/km:
04:01
Plats:
33
Tid:
00:28:07
Mellantid:
Kristoffer Theland
Bodsjöbränna - Stalltjärnsgropen, 7.9 km
Tid/km:
04:24
Plats:
66
Tid:
00:34:52
Mellantid:
Robban Walenty
Stalltjärnsgropen - Asån, 3.9 km
Tid/km:
05:37
Plats:
121
Tid:
00:21:58
Mellantid:
Robban Walenty
Asån - Saxån, 7.4 km
Tid/km:
04:10
Plats:
52
Tid:
00:30:51
Mellantid:
Linn Walenty
Saxån - Skalsstugan, 4.9 km
Tid/km:
04:43
Plats:
72
Tid:
00:23:08
Mellantid:
Kristina Halldorf
Skalstugan - Sandvika, 11.0 km
Tid/km:
05:20
Plats:
140
Tid:
00:58:45
Mellantid:

Dag 3

(102)
04:59:59
Franio Dubinski
Sandvika - St Olavsbrua, 5.4 km
Tid/km:
04:41
Plats:
84
Tid:
00:25:22
Mellantid:
Maciej Dubinski
St Olavsbrua - Sul, 9.0 km
Tid/km:
04:11
Plats:
89
Tid:
00:37:39
Mellantid:
Torbjörn Persson
Sul - Vaterholmen, 8.8 km
Tid/km:
04:10
Plats:
63
Tid:
00:36:47
Mellantid:
Christine Larsson
Vaterholmen - Indal, 7.3 km
Tid/km:
05:03
Plats:
121
Tid:
00:36:54
Mellantid:
Tomas Olsson
Indal - Gropa, 2.9 km
Tid/km:
04:15
Plats:
45
Tid:
00:12:21
Mellantid:
Tomas Olsson
Gropa- Leirådal, 7.2 km
Tid/km:
05:01
Plats:
113
Tid:
00:36:12
Mellantid:
Linn Walenty
Leirådal - Stiklestad, 6.0 km
Tid/km:
04:48
Plats:
98
Tid:
00:28:49
Mellantid:
Måns Halldorf
Stiklestad - Verdalsöra, 5.1 km
Tid/km:
05:13
Plats:
114
Tid:
00:26:40
Mellantid:
Måns Halldorf
Verdalsöra - Mule, 6.7 km
Tid/km:
05:40
Plats:
138
Tid:
00:38:02
Mellantid:
Linda Hopstadius
Mule - Levanger, 5.0 km
Tid/km:
04:14
Plats:
56
Tid:
00:21:13
Mellantid:

Dag 4

(88)
08:16:56
Johan Ranbrandt
Levanger - Skogn, 7.5 km
Tid/km:
04:32
Plats:
71
Tid:
00:34:01
Mellantid:
Johan Ranbrandt
Skogn - Ronglan, 6.2 km
Tid/km:
04:52
Plats:
88
Tid:
00:30:16
Mellantid:
Linda Hopstadius
Ronglan - Åsen, 8.1 km
Tid/km:
04:52
Plats:
85
Tid:
00:39:32
Mellantid:
Marie Ranbrandt
Åsen - Åsenfjord, 4.1 km
Tid/km:
05:23
Plats:
95
Tid:
00:22:06
Mellantid:
Robban Walenty
Åsenfjord - Fattenfjord, 7.7 km
Tid/km:
05:17
Plats:
114
Tid:
00:40:45
Mellantid:
Kristina Halldorf
Fattenfjord - Steinvikholmen, 8.1 km
Tid/km:
05:43
Plats:
133
Tid:
00:46:26
Mellantid:
Jesper Oskarsson
Steinvikholmen - Framnes, 7.2 km
Tid/km:
04:09
Plats:
30
Tid:
00:29:53
Mellantid:
Kristoffer Theland
Framnes - Stjördal, 9.2 km
Tid/km:
03:56
Plats:
43
Tid:
00:36:16
Mellantid:
Erik Edler
Stjördal - Gevingåsen, 6.7 km
Tid/km:
05:04
Plats:
95
Tid:
00:34:02
Mellantid:
Maciej Dubinski
Gevingåsen - Hommelvik, 8.7 km
Tid/km:
04:19
Plats:
72
Tid:
00:37:39
Mellantid:
Mattias Höglin
Hommelvik - Malvik, 10.7 km
Tid/km:
04:50
Plats:
105
Tid:
00:51:43
Mellantid:
Charlotte Esping Svarc
Malvik - Ranheim, 7.4 km
Tid/km:
06:08
Plats:
138
Tid:
00:45:24
Mellantid:
Martin Thomtén
Ranheim - Lade, 5.9 km
Tid/km:
04:48
Plats:
62
Tid:
00:28:24
Mellantid:
Leif Gustafsson
Lade - Trondheim, 4.0 km
Tid/km:
05:07
Plats:
110
Tid:
00:20:29
Mellantid:
Total
(82)
27:02:42
Genomsnittlig tid per km 04:48