Tävlingsresultat för

Domstolene

Lagledare:
May Kristin Lorvik
Startnummer:
85
Klass:
Motionsklassen
Land:

Om laget
Laget består av ansatte i domstolene i Midt-Norge, Midt-Sverige og Domstoladministrasjonen. I 2017 har vi jubileum med 10 års deltagelse.

Dag 1

(138)
09:55:37
Alexandra Tavaststjerna
Östersund - Valla Skola, 4.4 km
Tid/km:
06:16
Plats:
143
Tid:
00:27:35
Mellantid:
Julia Forser
Valla Skola - Frösö -Camping, 1.8 km
Tid/km:
06:12
Plats:
116
Tid:
00:11:10
Mellantid:
Therese Fällgren
Frösö Camping - Frösö Park, 3.5 km
Tid/km:
06:34
Plats:
137
Tid:
00:23:01
Mellantid:
Gustav Söderberg
Frösö Park - Rödön, 8.5 km
Tid/km:
04:47
Plats:
98
Tid:
00:40:41
Mellantid:
Lina Hallqvist
Rödön - Tullus, 8.9 km
Tid/km:
04:43
Plats:
96
Tid:
00:42:02
Mellantid:
Viveca Jonsson
Tullus - Nälden, 6.1 km
Tid/km:
05:36
Plats:
124
Tid:
00:34:13
Mellantid:
Malin O. Almquist
Nälden - Valne, 7.2 km
Tid/km:
06:40
Plats:
145
Tid:
00:48:00
Mellantid:
Sofie Lilja
Valne - Glösa, 5.9 km
Tid/km:
05:46
Plats:
128
Tid:
00:34:04
Mellantid:
Nils Persson
Glösa - Slåtte, 8.3 km
Tid/km:
04:39
Plats:
88
Tid:
00:38:37
Mellantid:
Isak Västerbo
Slåtte - Bleckåsen, 5.5 km
Tid/km:
05:28
Plats:
112
Tid:
00:30:04
Mellantid:
Nathalie Edlund
Bleckåsen - Andersböle, 4.6 km
Tid/km:
05:57
Plats:
119
Tid:
00:27:24
Mellantid:
Sofie Edlund
Andersböle - Mörsil, 5.7 km
Tid/km:
05:46
Plats:
124
Tid:
00:32:57
Mellantid:
Kristina Grandin
Mörsil - Järpen, 11.7 km
Tid/km:
05:14
Plats:
133
Tid:
01:01:18
Mellantid:
Lars-Gunnar Sjölund
Järpen - Undersåker kyrka, 6.2 km
Tid/km:
05:31
Plats:
127
Tid:
00:34:16
Mellantid:
Gustav Söderberg
Undersåkers kyrka - Undersåker, 6.7 km
Tid/km:
05:08
Plats:
97
Tid:
00:34:25
Mellantid:
Anders Carling
Undersåker - Såå, 7.2 km
Tid/km:
04:58
Plats:
100
Tid:
00:35:48
Mellantid:
Lars Edlund
Såå - Åre, 8.0 km
Tid/km:
05:00
Plats:
110
Tid:
00:40:02
Mellantid:

Dag 2

(73)
04:45:56
Vigdis Gabrielsen Sandø
Åre - Ängarna, 3.8 km
Tid/km:
04:56
Plats:
110
Tid:
00:18:45
Mellantid:
Vigdis Gabrielsen Sandø
Ängarna - Duved, 3.9 km
Tid/km:
05:08
Plats:
99
Tid:
00:20:02
Mellantid:
Frank Egil Holm
Duved - Staakurvan, 7.9 km
Tid/km:
04:24
Plats:
78
Tid:
00:34:51
Mellantid:
Frank Egil Holm
Staakurvan - Tännforsen, 4.2 km
Tid/km:
04:47
Plats:
68
Tid:
00:20:07
Mellantid:
May Kristin Lorvik
Tännforsen - Bodsjöbränna, 7.0 km
Tid/km:
05:36
Plats:
137
Tid:
00:39:15
Mellantid:
Arnstein Fikkan
Bodsjöbränna - Stalltjärnsgropen, 7.9 km
Tid/km:
04:05
Plats:
41
Tid:
00:32:21
Mellantid:
Arnstein Fikkan
Stalltjärnsgropen - Asån, 3.9 km
Tid/km:
04:22
Plats:
48
Tid:
00:17:03
Mellantid:
Roar Bakås
Asån - Saxån, 7.4 km
Tid/km:
04:07
Plats:
49
Tid:
00:30:34
Mellantid:
Roar Bakås
Saxån - Skalsstugan, 4.9 km
Tid/km:
04:13
Plats:
40
Tid:
00:20:43
Mellantid:
Øystein Folkvord
Skalstugan - Sandvika, 11.0 km
Tid/km:
04:45
Plats:
125
Tid:
00:52:15
Mellantid:

Dag 3

(122)
05:15:02
Tage Borøchstein
Sandvika - St Olavsbrua, 5.4 km
Tid/km:
04:51
Plats:
97
Tid:
00:26:16
Mellantid:
Tage Borøchstein
St Olavsbrua - Sul, 9.0 km
Tid/km:
04:36
Plats:
123
Tid:
00:41:24
Mellantid:
Kenneth Bull
Sul - Vaterholmen, 8.8 km
Tid/km:
05:21
Plats:
133
Tid:
00:47:06
Mellantid:
Kai Roger Thorsen
Vaterholmen - Indal, 7.3 km
Tid/km:
05:11
Plats:
127
Tid:
00:37:54
Mellantid:
Kai Roger Thorsen
Indal - Gropa, 2.9 km
Tid/km:
05:32
Plats:
126
Tid:
00:16:05
Mellantid:
Knut Brekka
Gropa- Leirådal, 7.2 km
Tid/km:
05:05
Plats:
117
Tid:
00:36:39
Mellantid:
Gunvor Løge
Leirådal - Stiklestad, 6.0 km
Tid/km:
05:26
Plats:
127
Tid:
00:32:41
Mellantid:
Morten Værnes
Stiklestad - Verdalsöra, 5.1 km
Tid/km:
04:21
Plats:
48
Tid:
00:22:14
Mellantid:
Max Casteleyn
Verdalsöra - Mule, 6.7 km
Tid/km:
04:36
Plats:
80
Tid:
00:30:51
Mellantid:
Max Casteleyn
Mule - Levanger, 5.0 km
Tid/km:
04:46
Plats:
96
Tid:
00:23:52
Mellantid:

Dag 4

(66)
07:58:08
Håvard Sæther
Levanger - Skogn, 7.5 km
Tid/km:
04:35
Plats:
76
Tid:
00:34:26
Mellantid:
Jann Ola Berget
Skogn - Ronglan, 6.2 km
Tid/km:
04:51
Plats:
85
Tid:
00:30:07
Mellantid:
Øystein Folkvord
Ronglan - Åsen, 8.1 km
Tid/km:
04:50
Plats:
83
Tid:
00:39:12
Mellantid:
Oliver Fikkan
Åsen - Åsenfjord, 4.1 km
Tid/km:
03:57
Plats:
15
Tid:
00:16:13
Mellantid:
Arnstein Fikkan
Åsenfjord - Fattenfjord, 7.7 km
Tid/km:
04:20
Plats:
34
Tid:
00:33:24
Mellantid:
Gunnar Kvitsand
Fattenfjord - Steinvikholmen, 8.1 km
Tid/km:
04:47
Plats:
86
Tid:
00:38:47
Mellantid:
Frank Egil Holm
Steinvikholmen - Framnes, 7.2 km
Tid/km:
04:31
Plats:
63
Tid:
00:32:35
Mellantid:
Roar Bakås
Framnes - Stjördal, 9.2 km
Tid/km:
04:07
Plats:
57
Tid:
00:37:58
Mellantid:
Max Casteleyn
Stjördal - Gevingåsen, 6.7 km
Tid/km:
04:41
Plats:
66
Tid:
00:31:24
Mellantid:
Max Casteleyn
Gevingåsen - Hommelvik, 8.7 km
Tid/km:
04:28
Plats:
88
Tid:
00:38:58
Mellantid:
Jarle Hildrum
Hommelvik - Malvik, 10.7 km
Tid/km:
05:11
Plats:
129
Tid:
00:55:33
Mellantid:
Vigdis Gabrielsen Sandø
Malvik - Ranheim, 7.4 km
Tid/km:
05:18
Plats:
107
Tid:
00:39:14
Mellantid:
Thomas Indrebø Andås
Ranheim - Lade, 5.9 km
Tid/km:
05:01
Plats:
83
Tid:
00:29:37
Mellantid:
May Kristin Lorvik
Lade - Trondheim, 4.0 km
Tid/km:
05:10
Plats:
116
Tid:
00:20:40
Mellantid:
Total
(107)
27:54:43
Genomsnittlig tid per km 04:58