Tävlingsresultat för

Röde Runners

Lagledare:
Ulrika Öberg
Startnummer:
95
Klass:
Motionsklassen
Land:

Om laget
Alsenbygdens kanske mest färgstarka löpargäng. För oss är ingen nedförsbacke för brant och ingen uppförsbacke för flack.

Dag 1

(134)
09:48:01
Gustav Wolf-Watz
Östersund - Valla Skola, 4.4 km
Tid/km:
05:20
Plats:
121
Tid:
00:23:29
Mellantid:
Ida Wolf Watz
Valla Skola - Frösö -Camping, 1.8 km
Tid/km:
06:56
Plats:
134
Tid:
00:12:29
Mellantid:
Tova Björngard
Frösö Camping - Frösö Park, 3.5 km
Tid/km:
05:38
Plats:
112
Tid:
00:19:44
Mellantid:
Andrew Sutherland
Frösö Park - Rödön, 8.5 km
Tid/km:
05:31
Plats:
138
Tid:
00:46:56
Mellantid:
Andrew Sutherland
Rödön - Tullus, 8.9 km
Tid/km:
05:52
Plats:
141
Tid:
00:52:17
Mellantid:
Cajsa Connysson
Tullus - Nälden, 6.1 km
Tid/km:
05:36
Plats:
125
Tid:
00:34:15
Mellantid:
Tobias Linestrand
Nälden - Valne, 7.2 km
Tid/km:
04:45
Plats:
76
Tid:
00:34:12
Mellantid:
Jan Bergetorp
Valne - Glösa, 5.9 km
Tid/km:
04:16
Plats:
36
Tid:
00:25:11
Mellantid:
Bo Eklöf
Glösa - Slåtte, 8.3 km
Tid/km:
05:14
Plats:
122
Tid:
00:43:32
Mellantid:
Agnes Degermark
Slåtte - Bleckåsen, 5.5 km
Tid/km:
05:32
Plats:
116
Tid:
00:30:31
Mellantid:
John Ekenlund
Bleckåsen - Andersböle, 4.6 km
Tid/km:
05:05
Plats:
78
Tid:
00:23:26
Mellantid:
Emma Flinkberg
Andersböle - Mörsil, 5.7 km
Tid/km:
05:13
Plats:
105
Tid:
00:29:49
Mellantid:
Olov Wolf-Watz
Mörsil - Järpen, 11.7 km
Tid/km:
04:30
Plats:
83
Tid:
00:52:44
Mellantid:
Pernilla Rydberg
Järpen - Undersåker kyrka, 6.2 km
Tid/km:
06:05
Plats:
138
Tid:
00:37:43
Mellantid:
Ulrika Öberg
Undersåkers kyrka - Undersåker, 6.7 km
Tid/km:
05:59
Plats:
135
Tid:
00:40:07
Mellantid:
Robert Björngard
Undersåker - Såå, 7.2 km
Tid/km:
04:19
Plats:
52
Tid:
00:31:06
Mellantid:
Malin Connysson
Såå - Åre, 8.0 km
Tid/km:
06:18
Plats:
143
Tid:
00:50:30
Mellantid:

Dag 2

(136)
05:27:14
David Wolf Watz
Åre - Ängarna, 3.8 km
Tid/km:
04:37
Plats:
80
Tid:
00:17:33
Mellantid:
Ida Wolf Watz
Ängarna - Duved, 3.9 km
Tid/km:
06:43
Plats:
145
Tid:
00:26:14
Mellantid:
Pernilla Rydberg
Duved - Staakurvan, 7.9 km
Tid/km:
06:12
Plats:
144
Tid:
00:49:01
Mellantid:
Kerstin Wolf Watz
Staakurvan - Tännforsen, 4.2 km
Tid/km:
06:12
Plats:
138
Tid:
00:26:03
Mellantid:
Cajsa Connysson
Tännforsen - Bodsjöbränna, 7.0 km
Tid/km:
05:47
Plats:
140
Tid:
00:40:35
Mellantid:
Olov Wolf-Watz
Bodsjöbränna - Stalltjärnsgropen, 7.9 km
Tid/km:
04:35
Plats:
77
Tid:
00:36:13
Mellantid:
Gustav Wolf-Watz
Stalltjärnsgropen - Asån, 3.9 km
Tid/km:
05:15
Plats:
97
Tid:
00:20:31
Mellantid:
Jan Bergetorp
Asån - Saxån, 7.4 km
Tid/km:
04:27
Plats:
79
Tid:
00:32:59
Mellantid:
Tova Björngard
Saxån - Skalsstugan, 4.9 km
Tid/km:
06:31
Plats:
145
Tid:
00:32:00
Mellantid:
Robert Björngard
Skalstugan - Sandvika, 11.0 km
Tid/km:
04:11
Plats:
73
Tid:
00:46:05
Mellantid:

Dag 3

(129)
05:19:37
Malin Connysson
Sandvika - St Olavsbrua, 5.4 km
Tid/km:
05:57
Plats:
143
Tid:
00:32:08
Mellantid:
Robert Björngard
St Olavsbrua - Sul, 9.0 km
Tid/km:
03:58
Plats:
64
Tid:
00:35:44
Mellantid:
Anna Lindam
Sul - Vaterholmen, 8.8 km
Tid/km:
05:22
Plats:
134
Tid:
00:47:22
Mellantid:
Jan Bergetorp
Vaterholmen - Indal, 7.3 km
Tid/km:
04:17
Plats:
69
Tid:
00:31:18
Mellantid:
Kerstin Wolf Watz
Indal - Gropa, 2.9 km
Tid/km:
05:30
Plats:
125
Tid:
00:15:59
Mellantid:
Pernilla Rydberg
Gropa- Leirådal, 7.2 km
Tid/km:
06:16
Plats:
145
Tid:
00:45:10
Mellantid:
Tobias Linestrand
Leirådal - Stiklestad, 6.0 km
Tid/km:
04:46
Plats:
93
Tid:
00:28:37
Mellantid:
Cajsa Connysson
Stiklestad - Verdalsöra, 5.1 km
Tid/km:
05:35
Plats:
128
Tid:
00:28:30
Mellantid:
Olov Wolf-Watz
Verdalsöra - Mule, 6.7 km
Tid/km:
04:17
Plats:
57
Tid:
00:28:43
Mellantid:
Gustav Wolf-Watz
Mule - Levanger, 5.0 km
Tid/km:
05:13
Plats:
117
Tid:
00:26:06
Mellantid:

Dag 4

(137)
09:06:13
Ulrika Öberg
Levanger - Skogn, 7.5 km
Tid/km:
05:44
Plats:
138
Tid:
00:43:05
Mellantid:
Cajsa Connysson
Skogn - Ronglan, 6.2 km
Tid/km:
05:50
Plats:
129
Tid:
00:36:13
Mellantid:
Mikael Andersson
Ronglan - Åsen, 8.1 km
Tid/km:
03:48
Plats:
12
Tid:
00:30:47
Mellantid:
David Wolf Watz
Åsen - Åsenfjord, 4.1 km
Tid/km:
05:33
Plats:
101
Tid:
00:22:48
Mellantid:
Robert Björngard
Åsenfjord - Fattenfjord, 7.7 km
Tid/km:
04:47
Plats:
75
Tid:
00:36:53
Mellantid:
Tobias Linestrand
Fattenfjord - Steinvikholmen, 8.1 km
Tid/km:
04:46
Plats:
83
Tid:
00:38:40
Mellantid:
Anna Lindam
Steinvikholmen - Framnes, 7.2 km
Tid/km:
06:15
Plats:
141
Tid:
00:45:06
Mellantid:
Pernilla Rydberg
Framnes - Stjördal, 9.2 km
Tid/km:
06:33
Plats:
145
Tid:
01:00:16
Mellantid:
Pernilla Rydberg
Stjördal - Gevingåsen, 6.7 km
Tid/km:
07:28
Plats:
146
Tid:
00:50:03
Mellantid:
Malin Connysson
Gevingåsen - Hommelvik, 8.7 km
Tid/km:
06:04
Plats:
145
Tid:
00:52:52
Mellantid:
Olov Wolf-Watz
Hommelvik - Malvik, 10.7 km
Tid/km:
04:36
Plats:
84
Tid:
00:49:17
Mellantid:
Mikael Andersson
Malvik - Ranheim, 7.4 km
Tid/km:
03:50
Plats:
8
Tid:
00:28:24
Mellantid:
Robert Björngard
Ranheim - Lade, 5.9 km
Tid/km:
04:36
Plats:
50
Tid:
00:27:14
Mellantid:
Ida Wolf Watz
Lade - Trondheim, 4.0 km
Tid/km:
06:08
Plats:
139
Tid:
00:24:35
Mellantid:
Total
(138)
29:41:05
Genomsnittlig tid per km 05:17