Tävlingsresultat för

Haraldreina Gammeldansforening

Lagledare:
Steinar Lundemo
Startnummer:
96
Klass:
Motionsklassen
Land:

Om laget
Vi har tidligere hatt startnr 96 Lagleder: Steinar Lundemo Dullumsgryta 17, 7509 Stjørdal Epost: hgf.loppet@gmail.com Telefon: +47936 55 559

Dag 1

(132)
09:44:45
Aase Lydvo Vikan
Östersund - Valla Skola, 4.4 km
Tid/km:
04:54
Plats:
95
Tid:
00:21:34
Mellantid:
Tor Bjørn Vikan
Valla Skola - Frösö -Camping, 1.8 km
Tid/km:
06:28
Plats:
127
Tid:
00:11:39
Mellantid:
Karina Lydvo Vikan
Frösö Camping - Frösö Park, 3.5 km
Tid/km:
05:22
Plats:
99
Tid:
00:18:49
Mellantid:
Marius Lydvo Vikan
Frösö Park - Rödön, 8.5 km
Tid/km:
04:48
Plats:
100
Tid:
00:40:48
Mellantid:
Robert Ledang
Rödön - Tullus, 8.9 km
Tid/km:
04:28
Plats:
70
Tid:
00:39:49
Mellantid:
Vilde Austad
Tullus - Nälden, 6.1 km
Tid/km:
04:50
Plats:
81
Tid:
00:29:34
Mellantid:
Ole Andreas Moksnes
Nälden - Valne, 7.2 km
Tid/km:
04:59
Plats:
101
Tid:
00:35:58
Mellantid:
Tomas Bjørgum
Valne - Glösa, 5.9 km
Tid/km:
06:03
Plats:
137
Tid:
00:35:43
Mellantid:
Leif Martin Bjørgum
Glösa - Slåtte, 8.3 km
Tid/km:
04:39
Plats:
90
Tid:
00:38:40
Mellantid:
Emil Vold
Slåtte - Bleckåsen, 5.5 km
Tid/km:
04:52
Plats:
69
Tid:
00:26:49
Mellantid:
Helene Kostadmo
Bleckåsen - Andersböle, 4.6 km
Tid/km:
06:38
Plats:
140
Tid:
00:30:34
Mellantid:
Olaf Lydvo
Andersböle - Mörsil, 5.7 km
Tid/km:
06:29
Plats:
141
Tid:
00:36:58
Mellantid:
Joakim Weiseth
Mörsil - Järpen, 11.7 km
Tid/km:
05:33
Plats:
138
Tid:
01:04:57
Mellantid:
Walter Sæther
Järpen - Undersåker kyrka, 6.2 km
Tid/km:
05:48
Plats:
130
Tid:
00:36:02
Mellantid:
Bjørn Ove Stamnes
Undersåkers kyrka - Undersåker, 6.7 km
Tid/km:
05:18
Plats:
106
Tid:
00:35:31
Mellantid:
Magnus Kostadmo
Undersåker - Såå, 7.2 km
Tid/km:
04:48
Plats:
84
Tid:
00:34:34
Mellantid:
Jan Nilsson
Såå - Åre, 8.0 km
Tid/km:
05:50
Plats:
137
Tid:
00:46:46
Mellantid:

Dag 2

(130)
05:21:09
Emilie Solberg
Åre - Ängarna, 3.8 km
Tid/km:
06:14
Plats:
141
Tid:
00:23:43
Mellantid:
Jørgen Røssing
Ängarna - Duved, 3.9 km
Tid/km:
04:34
Plats:
64
Tid:
00:17:52
Mellantid:
Renate Fornes
Duved - Staakurvan, 7.9 km
Tid/km:
04:58
Plats:
118
Tid:
00:39:21
Mellantid:
Håkon Hammerhaug
Staakurvan - Tännforsen, 4.2 km
Tid/km:
06:02
Plats:
135
Tid:
00:25:22
Mellantid:
Robin Ekren
Tännforsen - Bodsjöbränna, 7.0 km
Tid/km:
05:39
Plats:
138
Tid:
00:39:33
Mellantid:
Tomas Bjørgum
Bodsjöbränna - Stalltjärnsgropen, 7.9 km
Tid/km:
06:23
Plats:
146
Tid:
00:50:26
Mellantid:
Sigurd Vasseljen
Stalltjärnsgropen - Asån, 3.9 km
Tid/km:
04:20
Plats:
43
Tid:
00:16:55
Mellantid:
Sigurd Vasseljen
Asån - Saxån, 7.4 km
Tid/km:
04:35
Plats:
90
Tid:
00:33:58
Mellantid:
Ole Daniel Prigge
Saxån - Skalsstugan, 4.9 km
Tid/km:
04:28
Plats:
54
Tid:
00:21:55
Mellantid:
Frithjof Prigge
Skalstugan - Sandvika, 11.0 km
Tid/km:
04:44
Plats:
123
Tid:
00:52:04
Mellantid:

Dag 3

(121)
05:15:00
John Hagen
Sandvika - St Olavsbrua, 5.4 km
Tid/km:
04:07
Plats:
46
Tid:
00:22:14
Mellantid:
Tony Mathisen
St Olavsbrua - Sul, 9.0 km
Tid/km:
04:08
Plats:
86
Tid:
00:37:17
Mellantid:
Arnfinn Eggen
Sul - Vaterholmen, 8.8 km
Tid/km:
05:00
Plats:
124
Tid:
00:44:00
Mellantid:
Peder Olsen
Vaterholmen - Indal, 7.3 km
Tid/km:
05:37
Plats:
142
Tid:
00:41:01
Mellantid:
Haakon Fossen
Indal - Gropa, 2.9 km
Tid/km:
05:38
Plats:
128
Tid:
00:16:22
Mellantid:
Bernhard Richter
Gropa- Leirådal, 7.2 km
Tid/km:
04:56
Plats:
106
Tid:
00:35:33
Mellantid:
Bernhard Richter
Leirådal - Stiklestad, 6.0 km
Tid/km:
05:56
Plats:
140
Tid:
00:35:39
Mellantid:
Greta Aune
Stiklestad - Verdalsöra, 5.1 km
Tid/km:
05:56
Plats:
132
Tid:
00:30:17
Mellantid:
Roar Oskar Kulseth
Verdalsöra - Mule, 6.7 km
Tid/km:
04:43
Plats:
89
Tid:
00:31:41
Mellantid:
Richard Edvinsen
Mule - Levanger, 5.0 km
Tid/km:
04:11
Plats:
53
Tid:
00:20:56
Mellantid:

Dag 4

(136)
09:03:25
Espen Hilmarsen
Levanger - Skogn, 7.5 km
Tid/km:
04:12
Plats:
42
Tid:
00:31:33
Mellantid:
Ruben Holberg
Skogn - Ronglan, 6.2 km
Tid/km:
06:23
Plats:
141
Tid:
00:39:36
Mellantid:
Jan Nilsson
Ronglan - Åsen, 8.1 km
Tid/km:
06:34
Plats:
143
Tid:
00:53:12
Mellantid:
Ariana Rismark
Åsen - Åsenfjord, 4.1 km
Tid/km:
06:35
Plats:
143
Tid:
00:27:01
Mellantid:
Yngve Rismark
Åsenfjord - Fattenfjord, 7.7 km
Tid/km:
05:44
Plats:
129
Tid:
00:44:15
Mellantid:
Daniel Holberg
Fattenfjord - Steinvikholmen, 8.1 km
Tid/km:
05:33
Plats:
128
Tid:
00:44:58
Mellantid:
John Hagen
Steinvikholmen - Framnes, 7.2 km
Tid/km:
04:33
Plats:
65
Tid:
00:32:46
Mellantid:
Morten Hegseth
Framnes - Stjördal, 9.2 km
Tid/km:
05:16
Plats:
125
Tid:
00:48:36
Mellantid:
Marte Aagesen
Stjördal - Gevingåsen, 6.7 km
Tid/km:
06:00
Plats:
140
Tid:
00:40:15
Mellantid:
Robin Ekren
Gevingåsen - Hommelvik, 8.7 km
Tid/km:
05:13
Plats:
129
Tid:
00:45:31
Mellantid:
Peter Kollie
Hommelvik - Malvik, 10.7 km
Tid/km:
04:44
Plats:
97
Tid:
00:50:47
Mellantid:
Leif Martin Bjørgum
Malvik - Ranheim, 7.4 km
Tid/km:
04:46
Plats:
71
Tid:
00:35:21
Mellantid:
Arild Aagesen
Ranheim - Lade, 5.9 km
Tid/km:
05:33
Plats:
120
Tid:
00:32:46
Mellantid:
Ole Daniel Prigge
Lade - Trondheim, 4.0 km
Tid/km:
04:12
Plats:
43
Tid:
00:16:48
Mellantid:
Total
(136)
29:24:19
Genomsnittlig tid per km 05:14