Tävlingsresultat för

Brandkårens IF Jämtlands Räddningstjänstförbund

Lagledare:
Jonatan Thoresson
Startnummer:
99
Klass:
Motionsklassen
Land:

Om laget
Räddningstjänsten Jämtlands lag bestående av anställda brandmän och administrativ personal.

Dag 1

(85)
08:57:52
Esbjörn Eriksson
Östersund - Valla Skola, 4.4 km
Tid/km:
05:01
Plats:
101
Tid:
00:22:05
Mellantid:
Emma Johansson
Valla Skola - Frösö -Camping, 1.8 km
Tid/km:
04:50
Plats:
41
Tid:
00:08:42
Mellantid:
Teresia Gustafsson
Frösö Camping - Frösö Park, 3.5 km
Tid/km:
05:41
Plats:
115
Tid:
00:19:55
Mellantid:
Kristian Lindström
Frösö Park - Rödön, 8.5 km
Tid/km:
04:52
Plats:
107
Tid:
00:41:28
Mellantid:
Thomas Rahm
Rödön - Tullus, 8.9 km
Tid/km:
04:14
Plats:
53
Tid:
00:37:44
Mellantid:
Erik Helmerius
Tullus - Nälden, 6.1 km
Tid/km:
04:40
Plats:
60
Tid:
00:28:32
Mellantid:
Sigrid Lindqvist
Nälden - Valne, 7.2 km
Tid/km:
05:42
Plats:
132
Tid:
00:41:08
Mellantid:
Erik Bysell
Valne - Glösa, 5.9 km
Tid/km:
04:19
Plats:
39
Tid:
00:25:33
Mellantid:
Henrik Thunborg
Glösa - Slåtte, 8.3 km
Tid/km:
04:15
Plats:
48
Tid:
00:35:19
Mellantid:
Anita Kårwik
Slåtte - Bleckåsen, 5.5 km
Tid/km:
07:02
Plats:
146
Tid:
00:38:45
Mellantid:
Mikael Andersson
Bleckåsen - Andersböle, 4.6 km
Tid/km:
04:50
Plats:
59
Tid:
00:22:14
Mellantid:
Lars Askrud
Andersböle - Mörsil, 5.7 km
Tid/km:
05:00
Plats:
94
Tid:
00:28:34
Mellantid:
Mikael Elf
Mörsil - Järpen, 11.7 km
Tid/km:
03:59
Plats:
40
Tid:
00:46:42
Mellantid:
Kicki Henriksson
Järpen - Undersåker kyrka, 6.2 km
Tid/km:
06:33
Plats:
145
Tid:
00:40:38
Mellantid:
Fredrik Boström
Undersåkers kyrka - Undersåker, 6.7 km
Tid/km:
05:09
Plats:
99
Tid:
00:34:33
Mellantid:
Mikael Söderström
Undersåker - Såå, 7.2 km
Tid/km:
03:55
Plats:
21
Tid:
00:28:17
Mellantid:
Madeleine Söderström
Såå - Åre, 8.0 km
Tid/km:
04:42
Plats:
92
Tid:
00:37:43
Mellantid:

Dag 2

(126)
05:16:14
Marie Larsson
Åre - Ängarna, 3.8 km
Tid/km:
05:37
Plats:
132
Tid:
00:21:21
Mellantid:
Sara Wickenberg
Ängarna - Duved, 3.9 km
Tid/km:
05:25
Plats:
113
Tid:
00:21:10
Mellantid:
Erik Bysell
Duved - Staakurvan, 7.9 km
Tid/km:
04:43
Plats:
100
Tid:
00:37:20
Mellantid:
Ola Willesgård
Staakurvan - Tännforsen, 4.2 km
Tid/km:
05:30
Plats:
109
Tid:
00:23:09
Mellantid:
Johan Bennmar
Tännforsen - Bodsjöbränna, 7.0 km
Tid/km:
04:39
Plats:
87
Tid:
00:32:37
Mellantid:
Andreas Lindström
Bodsjöbränna - Stalltjärnsgropen, 7.9 km
Tid/km:
04:54
Plats:
106
Tid:
00:38:43
Mellantid:
Fredrik Ericsson
Stalltjärnsgropen - Asån, 3.9 km
Tid/km:
05:20
Plats:
108
Tid:
00:20:48
Mellantid:
Mats Kronsten
Asån - Saxån, 7.4 km
Tid/km:
05:42
Plats:
138
Tid:
00:42:14
Mellantid:
Kicki Henriksson
Saxån - Skalsstugan, 4.9 km
Tid/km:
06:30
Plats:
144
Tid:
00:31:53
Mellantid:
Henrik Thunborg
Skalstugan - Sandvika, 11.0 km
Tid/km:
04:16
Plats:
81
Tid:
00:46:59
Mellantid:

Dag 3

(80)
04:48:06
Mats Kronsten
Sandvika - St Olavsbrua, 5.4 km
Tid/km:
05:29
Plats:
131
Tid:
00:29:39
Mellantid:
Jon Holmström
St Olavsbrua - Sul, 9.0 km
Tid/km:
03:37
Plats:
32
Tid:
00:32:37
Mellantid:
Thomas Rahm
Sul - Vaterholmen, 8.8 km
Tid/km:
04:06
Plats:
56
Tid:
00:36:11
Mellantid:
Johan Bennmar
Vaterholmen - Indal, 7.3 km
Tid/km:
04:32
Plats:
88
Tid:
00:33:09
Mellantid:
Johan Bennmar
Indal - Gropa, 2.9 km
Tid/km:
04:45
Plats:
82
Tid:
00:13:48
Mellantid:
Sigrid Lindqvist
Gropa- Leirådal, 7.2 km
Tid/km:
05:37
Plats:
136
Tid:
00:40:33
Mellantid:
Ida Indahl
Leirådal - Stiklestad, 6.0 km
Tid/km:
04:07
Plats:
35
Tid:
00:24:45
Mellantid:
Kicki Henriksson
Stiklestad - Verdalsöra, 5.1 km
Tid/km:
06:21
Plats:
139
Tid:
00:32:28
Mellantid:
Mikael Elf
Verdalsöra - Mule, 6.7 km
Tid/km:
03:51
Plats:
21
Tid:
00:25:51
Mellantid:
Mikael Elf
Mule - Levanger, 5.0 km
Tid/km:
03:49
Plats:
32
Tid:
00:19:05
Mellantid:

Dag 4

(87)
08:16:21
Ida Indahl
Levanger - Skogn, 7.5 km
Tid/km:
04:14
Plats:
48
Tid:
00:31:52
Mellantid:
Kicki Henriksson
Skogn - Ronglan, 6.2 km
Tid/km:
06:53
Plats:
144
Tid:
00:42:44
Mellantid:
Jon Holmström
Ronglan - Åsen, 8.1 km
Tid/km:
04:01
Plats:
25
Tid:
00:32:40
Mellantid:
Johan Dumky
Åsen - Åsenfjord, 4.1 km
Tid/km:
04:29
Plats:
40
Tid:
00:18:23
Mellantid:
Thomas Rahm
Åsenfjord - Fattenfjord, 7.7 km
Tid/km:
04:36
Plats:
60
Tid:
00:35:32
Mellantid:
Nils Ahlenius
Fattenfjord - Steinvikholmen, 8.1 km
Tid/km:
04:55
Plats:
101
Tid:
00:39:52
Mellantid:
Nils Ahlenius
Steinvikholmen - Framnes, 7.2 km
Tid/km:
06:00
Plats:
139
Tid:
00:43:15
Mellantid:
Emma Johansson
Framnes - Stjördal, 9.2 km
Tid/km:
04:41
Plats:
99
Tid:
00:43:14
Mellantid:
Rebecka Pålsmarker
Stjördal - Gevingåsen, 6.7 km
Tid/km:
05:10
Plats:
106
Tid:
00:34:37
Mellantid:
Henrik Thunborg
Gevingåsen - Hommelvik, 8.7 km
Tid/km:
04:00
Plats:
46
Tid:
00:34:51
Mellantid:
Ann Fahlander
Hommelvik - Malvik, 10.7 km
Tid/km:
05:31
Plats:
141
Tid:
00:59:05
Mellantid:
Andreas Lindström
Malvik - Ranheim, 7.4 km
Tid/km:
04:49
Plats:
75
Tid:
00:35:43
Mellantid:
Erik Bysell
Ranheim - Lade, 5.9 km
Tid/km:
04:41
Plats:
55
Tid:
00:27:43
Mellantid:
Fredrik Boström
Lade - Trondheim, 4.0 km
Tid/km:
04:12
Plats:
44
Tid:
00:16:50
Mellantid:
Total
(92)
27:18:33
Genomsnittlig tid per km 04:51