Resultat Östersund - Valla Skola

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 284
Motionsklassen
00:14:01
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Trond Einar Moen Pedersli
Motionsklassen
00:14:07
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Thomas Fremo
Motionsklassen
00:14:10
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Joakim Sødal
Motionsklassen
00:14:10
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
NILS MAGNUS BØEN GRAVE
Motionsklassen
00:14:17
Plats: 6
Plats: 5
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
HALLVARD LØFALD
Motionsklassen
00:14:32
Plats: 7
Plats: 6
Startnr: 39
Mosvik IL
Petter Northug jr.
Motionsklassen
00:14:44
Plats: 8
Plats: 7
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Henning Mæhle
Motionsklassen
00:14:50
Plats: 9
Plats: 7
Startnr: 235
Trångsvikens IF Motion
Erik Melin-Söderström
Endagars dag 1
00:15:00
Plats: 10
Plats: 8
Startnr: 138
Brunflo IF
Jerry Ahrlin
Motionsklassen
00:15:17
Plats: 11
Plats: 9
Startnr: 186
Bratsberg IL
Erlend Bjerkås
Motionsklassen
00:15:26
Plats: 12
Plats: 10
Startnr: 110
Hommelvik il
Sindre Øwre Haugan
Motionsklassen
00:15:41
Plats: 13
Plats: 11
Startnr: 129
Ogndal IL
Erik Kjøsnes Wekre
Motionsklassen
00:15:44
Plats: 14
Plats: 12
Startnr: 10
Motionsklassen
00:15:52
Plats: 15
Plats: 13
Startnr: 157
Forra IL
Vegard Vigdenes
Motionsklassen
00:15:55
Plats: 16
Plats: 14
Startnr: 112
Byneset il
Alexander Kolstad
Motionsklassen
00:15:56
Plats: 17
Plats: 15
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Johannes Andersson
Motionsklassen
00:15:59
Plats: 18
Plats: 16
Startnr: 36
IL Dalebrand
Sonny Bolin
Motionsklassen
00:16:04
Plats: 19
Plats: 17
Startnr: 91
Leik il
Jørn Talsnes
Motionsklassen
00:16:21
Plats: 20
Plats: 18
Startnr: 199
Microchip Norway
Rune André Bjørnerud
Endagars dag 1
00:16:31
Plats: 21
Plats: 18
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Øyvind Kvennås
Motionsklassen
00:16:35
Plats: 22
Plats: 19
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Syver Nygård
Motionsklassen
00:16:35
Plats: 23
Plats: 20
Startnr: 47
Lånke IL
Gunder Dybvad
Motionsklassen
00:16:40
Plats: 24
Plats: 21
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Markus "Skabbkrullet" Hansson
Motionsklassen
00:16:49
Plats: 25
Plats: 21
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Hans Erlend Meland
Motionsklassen
00:16:50
Plats: 26
Plats: 21
Startnr: 38
Sportsgym
Simon Jörgensen
Motionsklassen
00:16:54
Plats: 27
Plats: 21
Startnr: 108
Motionsklassen
00:16:56
Plats: 28
Plats: 22
Startnr: 24
Blecket
Casper "The Cesp" Strindberg
Motionsklassen
00:16:59
Plats: 29
Plats: 22
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Martin Aadahl
Motionsklassen
00:17:02
Plats: 30
Plats: 22
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Bjørn Sæther
Motionsklassen
00:17:04
Plats: 31
Plats: 23
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Øyvind Skauge Paus
Motionsklassen
00:17:05
Plats: 32
Plats: 24
Startnr: 183
SPILLUM IL
Torkil Klingen
Motionsklassen
00:17:12
Plats: 33
Plats: 25
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Tor-Arne Fjellvikås
Motionsklassen
00:17:12
Plats: 34
Plats: 25
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Vebjørn Midtun
Motionsklassen
00:17:16
Plats: 35
Plats: 26
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Siverti Garli
Motionsklassen
00:17:17
Plats: 36
Plats: 26
Startnr: 243
Motion Damer
00:17:19
Plats: 37
Plats: 27
Startnr: 51
Ole Vig
Rolf Hernes
Motionsklassen
00:17:26
Plats: 38
Plats: 27
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Bjarne Johansen
Motionsklassen
00:17:27
Plats: 39
Plats: 27
Startnr: 169
Duveds IF
Axel Jonsson
Motionsklassen
00:17:28
Plats: 40
Plats: 27
Startnr: 145
Mörsils IF
William Ehn
Motionsklassen
00:17:29
Plats: 41
Plats: 27
Startnr: 105
Motionsklassen
00:17:29
Plats: 42
Plats: 28
Startnr: 188
Hallkutarna
Ida Fors Källstrand
Motionsklassen
00:17:33
Plats: 43
Plats: 28
Startnr: 28
Leirådal I.L
Arild Olav Sagvold
Motionsklassen
00:17:36
Plats: 44
Plats: 29
Startnr: 195
Vinne IL 1
Ronny Osen
Motionsklassen
00:18:02
Plats: 45
Plats: 29
Startnr: 287
Motionsklassen
00:18:13
Plats: 46
Plats: 29
Startnr: 26
Budal i.l
Arnt Ove Lodgaard
Motionsklassen
00:18:15
Plats: 47
Plats: 29
Startnr: 77
Motionsklassen
00:18:27
Plats: 48
Plats: 29
Startnr: 206
Leksvik il
Andreas Johansen
Motionsklassen
00:18:28
Plats: 49
Plats: 30
Startnr: 86
Möringan
Björn Anderson
Motionsklassen
00:18:35
Plats: 50
Plats: 30
Startnr: 208
Motionsklassen
00:18:37
Plats: 51
Plats: 30
Startnr: 94
I.L Nor
Ole Kristian Mogset
Motionsklassen
00:18:43
Plats: 52
Plats: 30
Startnr: 180
Adresseavisen
Oskar Dahl Johansen
Motionsklassen
00:18:55
Plats: 53
Plats: 30
Startnr: 131
Motionsklassen
00:19:02
Plats: 54
Plats: 30
Startnr: 56
Motionsklassen
00:19:06
Plats: 55
Plats: 30
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Hanne Strand
Motionsklassen
00:19:15
Plats: 56
Plats: 31
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Robin Sund
Motionsklassen
00:19:17
Plats: 57
Plats: 31
Startnr: 81
Motionsklassen
00:19:17
Plats: 58
Plats: 31
Startnr: 49
Jämtkraft
Stefan Stambej
Motionsklassen
00:19:19
Plats: 59
Plats: 31
Startnr: 143
Lag Olsson
Aron Westin
Motionsklassen
00:19:27
Plats: 60
Plats: 31
Startnr: 244
Byåsen damer
Anita Eidem
Motion Damer
00:19:32
Plats: 61
Plats: 32
Startnr: 281
RENÅ
Espen Solheim
Motionsklassen
00:19:32
Plats: 62
Plats: 32
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Ingrid Hallquist
Motionsklassen
00:19:32
Plats: 63
Plats: 32
Startnr: 255
Byåsen IL
Inga Landsem
Motion Damer
00:19:37
Plats: 64
Plats: 33
Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Tor Jarle Bolme
Endagars dag 1
00:19:37
Plats: 65
Plats: 33
Startnr: 215
Rödöns SK
Jan Olsson
Motionsklassen
00:19:39
Plats: 66
Plats: 33
Startnr: 237
Teknikens Under
Mats-Erik Wiktorsson
Motionsklassen
00:19:39
Plats: 67
Plats: 33
Startnr: 76
Marieby GIF
Tomas Olsson
Motionsklassen
00:19:40
Plats: 68
Plats: 34
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Sverre Homstad
Motionsklassen
00:19:42
Plats: 69
Plats: 34
Startnr: 109
Sætervik UIG
Christian Tørriseng
Motionsklassen
00:19:44
Plats: 70
Plats: 35
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Elin Andersson
Motion Damer
00:19:45
Plats: 71
Plats: 36
Startnr: 106
Team 3T
Jørgen Berg Lauvsnes
Motionsklassen
00:19:50
Plats: 72
Plats: 36
Startnr: 29
Henning IL
Berit Omli Øksnes
Motionsklassen
00:19:56
Plats: 73
Plats: 36
Startnr: 60
ATT-Fram
Martin Haugan SANDVIK
Motionsklassen
00:20:03
Plats: 74
Plats: 36
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Kari-anne Myhre
Motion Damer
00:20:04
Plats: 75
Plats: 36
Startnr: 103
Leinstrand IL
Emil Vestre
Motionsklassen
00:20:06
Plats: 76
Plats: 37
Startnr: 260
FSK Östersund
Niklas Sahlin
Motionsklassen
00:20:07
Plats: 77
Plats: 37
Startnr: 30
Inderøy
Leif Arne Sagmo
Motionsklassen
00:20:09
Plats: 78
Plats: 37
Startnr: 250
Motion Damer
00:20:12
Plats: 79
Plats: 38
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Kine Kristiansen
Motion Damer
00:20:12
Plats: 80
Plats: 38
Startnr: 58
Motionsklassen
00:20:12
Plats: 81
Plats: 39
Startnr: 101
Støtet
Kjell Hornslien
Motionsklassen
00:20:15
Plats: 82
Plats: 39
Startnr: 189
Motionsklassen
00:20:18
Plats: 83
Plats: 39
Startnr: 137
Undersåkers IF
Dag Lindmark
Motionsklassen
00:20:19
Plats: 84
Plats: 39
Startnr: 312
Alla Kan
Pontus Strindberg
Endagars dag 1
00:20:25
Plats: 85
Plats: 39
Startnr: 214
Motionsklassen
00:20:26
Plats: 86
Plats: 39
Startnr: 69
Kullarmark SK
David Lundgren
Motionsklassen
00:20:26
Plats: 87
Plats: 39
Startnr: 149
Kälens SK
Karin Rydh
Motionsklassen
00:20:26
Plats: 88
Plats: 39
Startnr: 65
Sjetne
Ingrid Island
Motionsklassen
00:20:27
Plats: 89
Plats: 40
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Anna Marie Grønning
Motionsklassen
00:20:30
Plats: 90
Plats: 41
Startnr: 160
Motionsklassen
00:20:30
Plats: 91
Plats: 41
Startnr: 90
IL Skauga
Halvor Sæther
Motionsklassen
00:20:33
Plats: 92
Plats: 42
Startnr: 114
Motionsklassen
00:20:38
Plats: 93
Plats: 42
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Terje Bjørnes
Motionsklassen
00:20:45
Plats: 94
Plats: 42
Startnr: 197
Namdalseid IL
Tor Kristian Roel
Motionsklassen
00:20:45
Plats: 95
Plats: 43
Startnr: 117
Östersunds kommun
Göran Tronde
Motionsklassen
00:20:49
Plats: 96
Plats: 43
Startnr: 233
Prima
Eirik Wahl Thomsen
Motionsklassen
00:20:50
Plats: 97
Plats: 43
Startnr: 150
Frosta IL
Bodil Skaslien
Motionsklassen
00:20:56
Plats: 98
Plats: 44
Startnr: 111
Malvik IL
Kyrre Auran
Motionsklassen
00:20:57
Plats: 99
Plats: 45
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Kyrre Moe
Motionsklassen
00:20:58
Plats: 100
Plats: 46
Startnr: 92
Rapp IL
Oliver Reitan
Motionsklassen
00:20:58
Plats: 101
Plats: 47
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Markus Näsman
Motionsklassen
00:20:59
Plats: 102
Plats: 47
Startnr: 292
Hemit
Eric Lehouillier
Motionsklassen
00:21:14
Plats: 103
Plats: 47
Startnr: 43
Lättja IF
Patrik Jemteborn
Motionsklassen
00:21:18
Plats: 104
Plats: 47
Startnr: 140
Alsens IF
Lars Åsenlund
Motionsklassen
00:21:28
Plats: 105
Plats: 47
Startnr: 324
Kreti & Pleti
Adam Adam
Endagars dag 1
00:21:29
Plats: 106
Plats: 47
Startnr: 79
Helgådal il
Kim Roar Flyum
Motionsklassen
00:21:30
Plats: 107
Plats: 47
Startnr: 96
Motionsklassen
00:21:34
Plats: 108
Plats: 47
Startnr: 196
Vinne IL 2
Robertus Bergstrøm
Motionsklassen
00:21:34
Plats: 109
Plats: 48
Startnr: 201
HV-12
Einar Kvemo
Motionsklassen
00:21:40
Plats: 110
Plats: 48
Startnr: 185
Hattfjelldal il
isak Larsen
Motionsklassen
00:21:44
Plats: 111
Plats: 49
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Stig Morten Negård
Motionsklassen
00:21:53
Plats: 112
Plats: 49
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Erik Simonsen
Motionsklassen
00:21:55
Plats: 113
Plats: 50
Startnr: 99
Motionsklassen
00:22:05
Plats: 114
Plats: 50
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Heidi Hesselberg Rendal
Motionsklassen
00:22:17
Plats: 115
Plats: 50
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Filip Tveit
Motionsklassen
00:22:26
Plats: 116
Plats: 51
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Haakon Konradsen
Motionsklassen
00:22:32
Plats: 117
Plats: 52
Startnr: 50
Skogn IL
Ingrid Veske
Motionsklassen
00:22:32
Plats: 118
Plats: 53
Startnr: 139
Endagars dag 1
00:22:33
Plats: 119
Plats: 53
Startnr: 42
Karolinernas Återkomst
Emilia Norlander
Motionsklassen
00:22:34
Plats: 120
Plats: 53
Startnr: 229
NGU bedriftsidrettslag
Bjørn Ivar Rindstad
Motionsklassen
00:22:34
Plats: 121
Plats: 54
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Ståle Svendgård
Motionsklassen
00:22:44
Plats: 122
Plats: 55
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Karl-Olov Norman
Motionsklassen
00:22:46
Plats: 123
Plats: 55
Startnr: 98
Motionsklassen
00:22:46
Plats: 124
Plats: 55
Startnr: 205
Nidarosdomen
Birgitta Syrstad Gran
Motionsklassen
00:22:47
Plats: 125
Plats: 55
Startnr: 130
Vallbo sk
Maria Hellbom
Motionsklassen
00:22:47
Plats: 126
Plats: 55
Startnr: 322
Världslaget
Ali Moradi
Endagars dag 1
00:22:50
Plats: 127
Plats: 55
Startnr: 317
Länsförsäkringar Jämtland
Kristofer Hellström
Motionsklassen
00:22:54
Plats: 128
Plats: 55
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Siri Tangstad
Motionsklassen
00:22:56
Plats: 129
Plats: 55
Startnr: 192
Campus Miun IF
Lovisa Högberg
Motionsklassen
00:22:57
Plats: 130
Plats: 55
Startnr: 54
Rønning runners
Ragne Rønning
Motionsklassen
00:22:59
Plats: 131
Plats: 55
Startnr: 300
FMV Sport
Joakim Espell
Endagars dag 1
00:23:00
Plats: 132
Plats: 55
Startnr: 257
Motion Damer
00:23:04
Plats: 133
Plats: 55
Startnr: 232
TrønderEnergi
Anders Dahl
Motionsklassen
00:23:08
Plats: 134
Plats: 55
Startnr: 171
Motionsklassen
00:23:14
Plats: 135
Plats: 55
Startnr: 87
Hedevikens IF
Jocke Hedberg
Motionsklassen
00:23:22
Plats: 136
Plats: 55
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Morten Lønseth
Motionsklassen
00:23:23
Plats: 137
Plats: 55
Startnr: 95
Röde Runners
Gustav Wolf-Watz
Motionsklassen
00:23:29
Plats: 138
Plats: 55
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Monica Forren
Motion Damer
00:23:35
Plats: 139
Plats: 55
Startnr: 57
I.L Aasguten
Even Alstad
Motionsklassen
00:23:40
Plats: 140
Plats: 56
Startnr: 97
Kalls IF
Matti Lindman
Endagars dag 1
00:23:41
Plats: 141
Plats: 56
Startnr: 67
Motionsklassen
00:23:55
Plats: 142
Plats: 56
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Andreas Sundal
Motionsklassen
00:23:56
Plats: 143
Plats: 56
Startnr: 187
Endagars dag 1
00:23:57
Plats: 144
Plats: 56
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Laila Fagerstad
Motionsklassen
00:23:58
Plats: 145
Plats: 57
Startnr: 71
Motionsklassen
00:24:04
Plats: 146
Plats: 57
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Maja Pålsson
Motionsklassen
00:24:12
Plats: 147
Plats: 57
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Ole Andreas Veske
Motionsklassen
00:24:14
Plats: 148
Plats: 58
Startnr: 163
Team Alseth
Jan Erik Rønning
Motionsklassen
00:24:16
Plats: 149
Plats: 58
Startnr: 278
Motionsklassen
00:24:23
Plats: 150
Plats: 58
Startnr: 318
Endagars dag 1
00:24:27
Plats: 151
Plats: 58
Startnr: 25
Kværner BIL
Bjørn Hauge
Endagars dag 1
00:24:50
Plats: 152
Plats: 59
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Anne Grethe Roarsen
Motionsklassen
00:24:52
Plats: 153
Plats: 59
Startnr: 320
Endagars dag 1
00:25:00
Plats: 154
Plats: 59
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Vilde Korsnes
Motionsklassen
00:25:05
Plats: 155
Plats: 60
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Isa-Li Åberg
Motionsklassen
00:25:06
Plats: 156
Plats: 60
Startnr: 102
Ytterøy
Gunhild Nøst
Motionsklassen
00:25:10
Plats: 157
Plats: 61
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Guri H. Modell
Motionsklassen
00:25:11
Plats: 158
Plats: 61
Startnr: 313
Endagars dag 1
00:25:34
Plats: 159
Plats: 61
Startnr: 319
Semså Fritid
Roger Matzén
Endagars dag 1
00:25:40
Plats: 160
Plats: 61
Startnr: 70
Motionsklassen
00:25:52
Plats: 161
Plats: 61
Startnr: 142
Motionsklassen
00:26:03
Plats: 162
Plats: 62
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Lisa Falch Nilsen
Motionsklassen
00:26:11
Plats: 163
Plats: 62
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Sylvia Sparrok
Motion Damer
00:26:28
Plats: 164
Plats: 62
Startnr: 40
NTE BIL
Ademir Viteskic
Motionsklassen
00:26:37
Plats: 165
Plats: 62
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Daniel Rosøy
Motionsklassen
00:26:59
Plats: 166
Plats: 62
Startnr: 172
Motionsklassen
00:27:32
Plats: 167
Plats: 62
Startnr: 83
Vänsterpartiet / SV
Anna Bäckström
Motionsklassen
00:27:34
Plats: 168
Plats: 62
Startnr: 85
Domstolene
Alexandra Tavaststjerna
Motionsklassen
00:27:35
Plats: 169
Plats: 62
Startnr: 66
Meråker Mix
Sigrid Lovise Ringen
Motionsklassen
00:27:50
Plats: 170
Plats: 62
Startnr: 155
Team Adonai
Andrea Hetland
Motionsklassen
00:29:43
Plats: 171
Plats: 62
Startnr: 151
Motionsklassen
00:29:49
Plats: 172
Plats: 62
Startnr: 314
Endagars dag 1
00:29:56
Plats: 173
Plats: 62
Startnr: 311
Tikab.se
Gabriel Månsson
Endagars dag 1
00:31:32

Motionsklassen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 284
Motionsklassen
00:14:01
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Trond Einar Moen Pedersli
Motionsklassen
00:14:07
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Thomas Fremo
Motionsklassen
00:14:10
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Joakim Sødal
Motionsklassen
00:14:10
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
NILS MAGNUS BØEN GRAVE
Motionsklassen
00:14:17
Plats: 6
Plats: 5
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
HALLVARD LØFALD
Motionsklassen
00:14:32
Plats: 7
Plats: 6
Startnr: 39
Mosvik IL
Petter Northug jr.
Motionsklassen
00:14:44
Plats: 8
Plats: 7
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Henning Mæhle
Motionsklassen
00:14:50
Plats: 9
Plats: 7
Startnr: 138
Brunflo IF
Jerry Ahrlin
Motionsklassen
00:15:17
Plats: 10
Plats: 8
Startnr: 186
Bratsberg IL
Erlend Bjerkås
Motionsklassen
00:15:26
Plats: 11
Plats: 9
Startnr: 110
Hommelvik il
Sindre Øwre Haugan
Motionsklassen
00:15:41
Plats: 12
Plats: 10
Startnr: 129
Ogndal IL
Erik Kjøsnes Wekre
Motionsklassen
00:15:44
Plats: 13
Plats: 11
Startnr: 10
Motionsklassen
00:15:52
Plats: 14
Plats: 12
Startnr: 157
Forra IL
Vegard Vigdenes
Motionsklassen
00:15:55
Plats: 15
Plats: 13
Startnr: 112
Byneset il
Alexander Kolstad
Motionsklassen
00:15:56
Plats: 16
Plats: 14
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Johannes Andersson
Motionsklassen
00:15:59
Plats: 17
Plats: 15
Startnr: 36
IL Dalebrand
Sonny Bolin
Motionsklassen
00:16:04
Plats: 18
Plats: 16
Startnr: 91
Leik il
Jørn Talsnes
Motionsklassen
00:16:21
Plats: 19
Plats: 17
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Øyvind Kvennås
Motionsklassen
00:16:35
Plats: 20
Plats: 18
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Syver Nygård
Motionsklassen
00:16:35
Plats: 21
Plats: 19
Startnr: 47
Lånke IL
Gunder Dybvad
Motionsklassen
00:16:40
Plats: 22
Plats: 20
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Markus "Skabbkrullet" Hansson
Motionsklassen
00:16:49
Plats: 23
Plats: 20
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Hans Erlend Meland
Motionsklassen
00:16:50
Plats: 24
Plats: 20
Startnr: 38
Sportsgym
Simon Jörgensen
Motionsklassen
00:16:54
Plats: 25
Plats: 20
Startnr: 108
Motionsklassen
00:16:56
Plats: 26
Plats: 21
Startnr: 24
Blecket
Casper "The Cesp" Strindberg
Motionsklassen
00:16:59
Plats: 27
Plats: 21
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Martin Aadahl
Motionsklassen
00:17:02
Plats: 28
Plats: 21
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Bjørn Sæther
Motionsklassen
00:17:04
Plats: 29
Plats: 22
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Øyvind Skauge Paus
Motionsklassen
00:17:05
Plats: 30
Plats: 23
Startnr: 183
SPILLUM IL
Torkil Klingen
Motionsklassen
00:17:12
Plats: 31
Plats: 24
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Tor-Arne Fjellvikås
Motionsklassen
00:17:12
Plats: 32
Plats: 24
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Vebjørn Midtun
Motionsklassen
00:17:16
Plats: 33
Plats: 25
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Siverti Garli
Motionsklassen
00:17:17
Plats: 34
Plats: 25
Startnr: 51
Ole Vig
Rolf Hernes
Motionsklassen
00:17:26
Plats: 35
Plats: 25
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Bjarne Johansen
Motionsklassen
00:17:27
Plats: 36
Plats: 25
Startnr: 169
Duveds IF
Axel Jonsson
Motionsklassen
00:17:28
Plats: 37
Plats: 25
Startnr: 145
Mörsils IF
William Ehn
Motionsklassen
00:17:29
Plats: 38
Plats: 25
Startnr: 105
Motionsklassen
00:17:29
Plats: 39
Plats: 26
Startnr: 188
Hallkutarna
Ida Fors Källstrand
Motionsklassen
00:17:33
Plats: 40
Plats: 26
Startnr: 28
Leirådal I.L
Arild Olav Sagvold
Motionsklassen
00:17:36
Plats: 41
Plats: 27
Startnr: 195
Vinne IL 1
Ronny Osen
Motionsklassen
00:18:02
Plats: 42
Plats: 27
Startnr: 287
Motionsklassen
00:18:13
Plats: 43
Plats: 27
Startnr: 26
Budal i.l
Arnt Ove Lodgaard
Motionsklassen
00:18:15
Plats: 44
Plats: 27
Startnr: 77
Motionsklassen
00:18:27
Plats: 45
Plats: 27
Startnr: 206
Leksvik il
Andreas Johansen
Motionsklassen
00:18:28
Plats: 46
Plats: 28
Startnr: 86
Möringan
Björn Anderson
Motionsklassen
00:18:35
Plats: 47
Plats: 28
Startnr: 208
Motionsklassen
00:18:37
Plats: 48
Plats: 28
Startnr: 94
I.L Nor
Ole Kristian Mogset
Motionsklassen
00:18:43
Plats: 49
Plats: 28
Startnr: 180
Adresseavisen
Oskar Dahl Johansen
Motionsklassen
00:18:55
Plats: 50
Plats: 28
Startnr: 131
Motionsklassen
00:19:02
Plats: 51
Plats: 28
Startnr: 56
Motionsklassen
00:19:06
Plats: 52
Plats: 28
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Hanne Strand
Motionsklassen
00:19:15
Plats: 53
Plats: 29
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Robin Sund
Motionsklassen
00:19:17
Plats: 54
Plats: 29
Startnr: 81
Motionsklassen
00:19:17
Plats: 55
Plats: 29
Startnr: 49
Jämtkraft
Stefan Stambej
Motionsklassen
00:19:19
Plats: 56
Plats: 29
Startnr: 143
Lag Olsson
Aron Westin
Motionsklassen
00:19:27
Plats: 57
Plats: 29
Startnr: 281
RENÅ
Espen Solheim
Motionsklassen
00:19:32
Plats: 58
Plats: 29
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Ingrid Hallquist
Motionsklassen
00:19:32
Plats: 59
Plats: 29
Startnr: 215
Rödöns SK
Jan Olsson
Motionsklassen
00:19:39
Plats: 60
Plats: 29
Startnr: 237
Teknikens Under
Mats-Erik Wiktorsson
Motionsklassen
00:19:39
Plats: 61
Plats: 29
Startnr: 76
Marieby GIF
Tomas Olsson
Motionsklassen
00:19:40
Plats: 62
Plats: 30
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Sverre Homstad
Motionsklassen
00:19:42
Plats: 63
Plats: 30
Startnr: 109
Sætervik UIG
Christian Tørriseng
Motionsklassen
00:19:44
Plats: 64
Plats: 31
Startnr: 106
Team 3T
Jørgen Berg Lauvsnes
Motionsklassen
00:19:50
Plats: 65
Plats: 31
Startnr: 29
Henning IL
Berit Omli Øksnes
Motionsklassen
00:19:56
Plats: 66
Plats: 31
Startnr: 60
ATT-Fram
Martin Haugan SANDVIK
Motionsklassen
00:20:03
Plats: 67
Plats: 31
Startnr: 103
Leinstrand IL
Emil Vestre
Motionsklassen
00:20:06
Plats: 68
Plats: 32
Startnr: 260
FSK Östersund
Niklas Sahlin
Motionsklassen
00:20:07
Plats: 69
Plats: 32
Startnr: 30
Inderøy
Leif Arne Sagmo
Motionsklassen
00:20:09
Plats: 70
Plats: 32
Startnr: 58
Motionsklassen
00:20:12
Plats: 71
Plats: 33
Startnr: 101
Støtet
Kjell Hornslien
Motionsklassen
00:20:15
Plats: 72
Plats: 33
Startnr: 189
Motionsklassen
00:20:18
Plats: 73
Plats: 33
Startnr: 137
Undersåkers IF
Dag Lindmark
Motionsklassen
00:20:19
Plats: 74
Plats: 33
Startnr: 214
Motionsklassen
00:20:26
Plats: 75
Plats: 33
Startnr: 69
Kullarmark SK
David Lundgren
Motionsklassen
00:20:26
Plats: 76
Plats: 33
Startnr: 149
Kälens SK
Karin Rydh
Motionsklassen
00:20:26
Plats: 77
Plats: 33
Startnr: 65
Sjetne
Ingrid Island
Motionsklassen
00:20:27
Plats: 78
Plats: 34
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Anna Marie Grønning
Motionsklassen
00:20:30
Plats: 79
Plats: 35
Startnr: 160
Motionsklassen
00:20:30
Plats: 80
Plats: 35
Startnr: 90
IL Skauga
Halvor Sæther
Motionsklassen
00:20:33
Plats: 81
Plats: 36
Startnr: 114
Motionsklassen
00:20:38
Plats: 82
Plats: 36
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Terje Bjørnes
Motionsklassen
00:20:45
Plats: 83
Plats: 36
Startnr: 197
Namdalseid IL
Tor Kristian Roel
Motionsklassen
00:20:45
Plats: 84
Plats: 37
Startnr: 117
Östersunds kommun
Göran Tronde
Motionsklassen
00:20:49
Plats: 85
Plats: 37
Startnr: 233
Prima
Eirik Wahl Thomsen
Motionsklassen
00:20:50
Plats: 86
Plats: 37
Startnr: 150
Frosta IL
Bodil Skaslien
Motionsklassen
00:20:56
Plats: 87
Plats: 38
Startnr: 111
Malvik IL
Kyrre Auran
Motionsklassen
00:20:57
Plats: 88
Plats: 39
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Kyrre Moe
Motionsklassen
00:20:58
Plats: 89
Plats: 40
Startnr: 92
Rapp IL
Oliver Reitan
Motionsklassen
00:20:58
Plats: 90
Plats: 41
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Markus Näsman
Motionsklassen
00:20:59
Plats: 91
Plats: 41
Startnr: 292
Hemit
Eric Lehouillier
Motionsklassen
00:21:14
Plats: 92
Plats: 41
Startnr: 43
Lättja IF
Patrik Jemteborn
Motionsklassen
00:21:18
Plats: 93
Plats: 41
Startnr: 140
Alsens IF
Lars Åsenlund
Motionsklassen
00:21:28
Plats: 94
Plats: 41
Startnr: 79
Helgådal il
Kim Roar Flyum
Motionsklassen
00:21:30
Plats: 95
Plats: 41
Startnr: 96
Motionsklassen
00:21:34
Plats: 96
Plats: 41
Startnr: 196
Vinne IL 2
Robertus Bergstrøm
Motionsklassen
00:21:34
Plats: 97
Plats: 42
Startnr: 201
HV-12
Einar Kvemo
Motionsklassen
00:21:40
Plats: 98
Plats: 42
Startnr: 185
Hattfjelldal il
isak Larsen
Motionsklassen
00:21:44
Plats: 99
Plats: 43
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Stig Morten Negård
Motionsklassen
00:21:53
Plats: 100
Plats: 43
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Erik Simonsen
Motionsklassen
00:21:55
Plats: 101
Plats: 44
Startnr: 99
Motionsklassen
00:22:05
Plats: 102
Plats: 44
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Heidi Hesselberg Rendal
Motionsklassen
00:22:17
Plats: 103
Plats: 44
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Filip Tveit
Motionsklassen
00:22:26
Plats: 104
Plats: 45
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Haakon Konradsen
Motionsklassen
00:22:32
Plats: 105
Plats: 46
Startnr: 50
Skogn IL
Ingrid Veske
Motionsklassen
00:22:32
Plats: 106
Plats: 47
Startnr: 42
Karolinernas Återkomst
Emilia Norlander
Motionsklassen
00:22:34
Plats: 107
Plats: 47
Startnr: 229
NGU bedriftsidrettslag
Bjørn Ivar Rindstad
Motionsklassen
00:22:34
Plats: 108
Plats: 48
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Ståle Svendgård
Motionsklassen
00:22:44
Plats: 109
Plats: 49
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Karl-Olov Norman
Motionsklassen
00:22:46
Plats: 110
Plats: 49
Startnr: 98
Motionsklassen
00:22:46
Plats: 111
Plats: 49
Startnr: 205
Nidarosdomen
Birgitta Syrstad Gran
Motionsklassen
00:22:47
Plats: 112
Plats: 49
Startnr: 130
Vallbo sk
Maria Hellbom
Motionsklassen
00:22:47
Plats: 113
Plats: 49
Startnr: 317
Länsförsäkringar Jämtland
Kristofer Hellström
Motionsklassen
00:22:54
Plats: 114
Plats: 49
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Siri Tangstad
Motionsklassen
00:22:56
Plats: 115
Plats: 49
Startnr: 192
Campus Miun IF
Lovisa Högberg
Motionsklassen
00:22:57
Plats: 116
Plats: 49
Startnr: 54
Rønning runners
Ragne Rønning
Motionsklassen
00:22:59
Plats: 117
Plats: 49
Startnr: 232
TrønderEnergi
Anders Dahl
Motionsklassen
00:23:08
Plats: 118
Plats: 49
Startnr: 171
Motionsklassen
00:23:14
Plats: 119
Plats: 49
Startnr: 87
Hedevikens IF
Jocke Hedberg
Motionsklassen
00:23:22
Plats: 120
Plats: 49
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Morten Lønseth
Motionsklassen
00:23:23
Plats: 121
Plats: 49
Startnr: 95
Röde Runners
Gustav Wolf-Watz
Motionsklassen
00:23:29
Plats: 122
Plats: 49
Startnr: 57
I.L Aasguten
Even Alstad
Motionsklassen
00:23:40
Plats: 123
Plats: 50
Startnr: 67
Motionsklassen
00:23:55
Plats: 124
Plats: 50
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Andreas Sundal
Motionsklassen
00:23:56
Plats: 125
Plats: 50
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Laila Fagerstad
Motionsklassen
00:23:58
Plats: 126
Plats: 51
Startnr: 71
Motionsklassen
00:24:04
Plats: 127
Plats: 51
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Maja Pålsson
Motionsklassen
00:24:12
Plats: 128
Plats: 51
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Ole Andreas Veske
Motionsklassen
00:24:14
Plats: 129
Plats: 52
Startnr: 163
Team Alseth
Jan Erik Rønning
Motionsklassen
00:24:16
Plats: 130
Plats: 52
Startnr: 278
Motionsklassen
00:24:23
Plats: 131
Plats: 52
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Anne Grethe Roarsen
Motionsklassen
00:24:52
Plats: 132
Plats: 52
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Vilde Korsnes
Motionsklassen
00:25:05
Plats: 133
Plats: 53
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Isa-Li Åberg
Motionsklassen
00:25:06
Plats: 134
Plats: 53
Startnr: 102
Ytterøy
Gunhild Nøst
Motionsklassen
00:25:10
Plats: 135
Plats: 54
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Guri H. Modell
Motionsklassen
00:25:11
Plats: 136
Plats: 54
Startnr: 70
Motionsklassen
00:25:52
Plats: 137
Plats: 54
Startnr: 142
Motionsklassen
00:26:03
Plats: 138
Plats: 55
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Lisa Falch Nilsen
Motionsklassen
00:26:11
Plats: 139
Plats: 55
Startnr: 40
NTE BIL
Ademir Viteskic
Motionsklassen
00:26:37
Plats: 140
Plats: 55
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Daniel Rosøy
Motionsklassen
00:26:59
Plats: 141
Plats: 55
Startnr: 172
Motionsklassen
00:27:32
Plats: 142
Plats: 55
Startnr: 83
Vänsterpartiet / SV
Anna Bäckström
Motionsklassen
00:27:34
Plats: 143
Plats: 55
Startnr: 85
Domstolene
Alexandra Tavaststjerna
Motionsklassen
00:27:35
Plats: 144
Plats: 55
Startnr: 66
Meråker Mix
Sigrid Lovise Ringen
Motionsklassen
00:27:50
Plats: 145
Plats: 55
Startnr: 155
Team Adonai
Andrea Hetland
Motionsklassen
00:29:43
Plats: 146
Plats: 55
Startnr: 151
Motionsklassen
00:29:49

Motion Damer

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 243
Motion Damer
00:17:19
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 244
Byåsen damer
Anita Eidem
Motion Damer
00:19:32
Plats: 3
Plats: 3
Startnr: 255
Byåsen IL
Inga Landsem
Motion Damer
00:19:37
Plats: 4
Plats: 4
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Elin Andersson
Motion Damer
00:19:45
Plats: 5
Plats: 5
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Kari-anne Myhre
Motion Damer
00:20:04
Plats: 6
Plats: 5
Startnr: 250
Motion Damer
00:20:12
Plats: 7
Plats: 6
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Kine Kristiansen
Motion Damer
00:20:12
Plats: 8
Plats: 6
Startnr: 257
Motion Damer
00:23:04
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Monica Forren
Motion Damer
00:23:35
Plats: 10
Plats: 6
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Sylvia Sparrok
Motion Damer
00:26:28

Endagars dag 1

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 235
Trångsvikens IF Motion
Erik Melin-Söderström
Endagars dag 1
00:15:00
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 199
Microchip Norway
Rune André Bjørnerud
Endagars dag 1
00:16:31
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Tor Jarle Bolme
Endagars dag 1
00:19:37
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 312
Alla Kan
Pontus Strindberg
Endagars dag 1
00:20:25
Plats: 5
Plats: 2
Startnr: 324
Kreti & Pleti
Adam Adam
Endagars dag 1
00:21:29
Plats: 6
Plats: 2
Startnr: 139
Endagars dag 1
00:22:33
Plats: 7
Plats: 2
Startnr: 322
Världslaget
Ali Moradi
Endagars dag 1
00:22:50
Plats: 8
Plats: 2
Startnr: 300
FMV Sport
Joakim Espell
Endagars dag 1
00:23:00
Plats: 9
Plats: 2
Startnr: 97
Kalls IF
Matti Lindman
Endagars dag 1
00:23:41
Plats: 10
Plats: 2
Startnr: 187
Endagars dag 1
00:23:57
Plats: 11
Plats: 2
Startnr: 318
Endagars dag 1
00:24:27
Plats: 12
Plats: 2
Startnr: 25
Kværner BIL
Bjørn Hauge
Endagars dag 1
00:24:50
Plats: 13
Plats: 3
Startnr: 320
Endagars dag 1
00:25:00
Plats: 14
Plats: 3
Startnr: 313
Endagars dag 1
00:25:34
Plats: 15
Plats: 3
Startnr: 319
Semså Fritid
Roger Matzén
Endagars dag 1
00:25:40
Plats: 16
Plats: 3
Startnr: 314
Endagars dag 1
00:29:56
Plats: 17
Plats: 3
Startnr: 311
Tikab.se
Gabriel Månsson
Endagars dag 1
00:31:32