Resultat Valla Skola - Frösö -Camping

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Trond Einar Moen Pedersli
Motionsklassen
00:06:12
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 284
Motionsklassen
00:06:15
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Joakim Sødal
Motionsklassen
00:06:16
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
JONAS AASBØ
Motionsklassen
00:06:32
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 39
Mosvik IL
Tomas Northug
Motionsklassen
00:06:34
Plats: 6
Plats: 5
Startnr: 12
Motionsklassen
00:06:44
Plats: 7
Plats: 6
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Håkon Gorseth Halvorsen
Motionsklassen
00:06:47
Plats: 8
Plats: 6
Startnr: 235
Trångsvikens IF Motion
Erik Melin-Söderström
Endagars dag 1
00:07:00
Plats: 9
Plats: 7
Startnr: 138
Brunflo IF
Jerry Ahrlin
Motionsklassen
00:07:11
Plats: 10
Plats: 8
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Johannes Andersson
Motionsklassen
00:07:15
Plats: 11
Plats: 9
Startnr: 186
Bratsberg IL
Christian Fjærli Aune
Motionsklassen
00:07:17
Plats: 12
Plats: 10
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Nils Kjølsø
Motionsklassen
00:07:24
Plats: 13
Plats: 10
Startnr: 10
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 2
TOR MORTEN KLINGEN
Motionsklassen
00:07:26
Plats: 14
Plats: 11
Startnr: 112
Byneset il
Alexander Kolstad
Motionsklassen
00:07:27
Plats: 15
Plats: 12
Startnr: 123
Motionsklassen
00:07:29
Plats: 16
Plats: 13
Startnr: 36
IL Dalebrand
Sonny Bolin
Motionsklassen
00:07:40
Plats: 17
Plats: 14
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Andreas Fagerli
Motionsklassen
00:07:42
Plats: 18
Plats: 15
Startnr: 170
Motionsklassen
00:07:48
Plats: 19
Plats: 15
Startnr: 91
Leik il
Rune Talsnes
Motionsklassen
00:07:50
Plats: 20
Plats: 16
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Stefan "Wolf-Heart" Moe
Motionsklassen
00:07:51
Plats: 21
Plats: 16
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Øyvind Skauge Paus
Motionsklassen
00:07:54
Plats: 22
Plats: 17
Startnr: 243
Motion Damer
00:08:00
Plats: 23
Plats: 18
Startnr: 129
Ogndal IL
Mari Ann Melhus Landsem
Motionsklassen
00:08:02
Plats: 24
Plats: 19
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Hans Erlend Meland
Motionsklassen
00:08:03
Plats: 25
Plats: 19
Startnr: 51
Ole Vig
Rolf Hernes
Motionsklassen
00:08:05
Plats: 26
Plats: 19
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Bjørn Sæther
Motionsklassen
00:08:07
Plats: 27
Plats: 20
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Øyvind Kvennås
Motionsklassen
00:08:08
Plats: 28
Plats: 21
Startnr: 195
Vinne IL 1
Ronny Osen
Motionsklassen
00:08:08
Plats: 29
Plats: 21
Startnr: 24
Blecket
Casper "The Cesp" Strindberg
Motionsklassen
00:08:09
Plats: 30
Plats: 21
Startnr: 322
Världslaget
Afsin Ahmadi
Endagars dag 1
00:08:11
Plats: 31
Plats: 21
Startnr: 108
Motionsklassen
00:08:12
Plats: 32
Plats: 22
Startnr: 105
Motionsklassen
00:08:15
Plats: 33
Plats: 23
Startnr: 149
Kälens SK
Torbjörn Skytt
Motionsklassen
00:08:16
Plats: 34
Plats: 23
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Håvard Håskjold
Motionsklassen
00:08:16
Plats: 35
Plats: 23
Startnr: 188
Hallkutarna
Ida Fors Källstrand
Motionsklassen
00:08:18
Plats: 36
Plats: 23
Startnr: 145
Mörsils IF
Mattias Engström
Motionsklassen
00:08:19
Plats: 37
Plats: 23
Startnr: 137
Undersåkers IF
Anton Rasteby
Motionsklassen
00:08:19
Plats: 38
Plats: 23
Startnr: 314
Endagars dag 1
00:08:20
Plats: 39
Plats: 23
Startnr: 90
IL Skauga
Lars Ingar Enebakk
Motionsklassen
00:08:23
Plats: 40
Plats: 24
Startnr: 169
Duveds IF
Axel Jonsson
Motionsklassen
00:08:25
Plats: 41
Plats: 24
Startnr: 86
Möringan
Björn Anderson
Motionsklassen
00:08:29
Plats: 42
Plats: 24
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Ole Christensen
Motionsklassen
00:08:33
Plats: 43
Plats: 24
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Bjarne Johansen
Motionsklassen
00:08:37
Plats: 44
Plats: 24
Startnr: 94
I.L Nor
Morten Grut
Motionsklassen
00:08:39
Plats: 45
Plats: 24
Startnr: 99
Motionsklassen
00:08:42
Plats: 46
Plats: 24
Startnr: 300
FMV Sport
Peter Wilhelmsson
Endagars dag 1
00:08:47
Plats: 47
Plats: 24
Startnr: 281
RENÅ
Espen Solheim
Motionsklassen
00:08:48
Plats: 48
Plats: 24
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Aksel Wormdahl
Motionsklassen
00:08:49
Plats: 49
Plats: 25
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Kjell Ove P. Tiller
Motionsklassen
00:08:50
Plats: 50
Plats: 26
Startnr: 244
Byåsen damer
Anita Eidem
Motion Damer
00:08:51
Plats: 51
Plats: 27
Startnr: 77
Motionsklassen
00:08:51
Plats: 52
Plats: 27
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Hanne Strand
Motionsklassen
00:08:52
Plats: 53
Plats: 28
Startnr: 114
Motionsklassen
00:08:52
Plats: 54
Plats: 28
Startnr: 208
Motionsklassen
00:08:52
Plats: 55
Plats: 28
Startnr: 92
Rapp IL
Emil Reitan
Motionsklassen
00:08:54
Plats: 56
Plats: 29
Startnr: 255
Byåsen IL
Marie Wollan Benum
Motion Damer
00:08:59
Plats: 57
Plats: 30
Startnr: 58
Motionsklassen
00:08:59
Plats: 58
Plats: 31
Startnr: 60
ATT-Fram
Lotte LIE
Motionsklassen
00:09:05
Plats: 59
Plats: 31
Startnr: 215
Rödöns SK
Jan Olsson
Motionsklassen
00:09:07
Plats: 60
Plats: 31
Startnr: 311
Tikab.se
Niklas Tinnsten
Endagars dag 1
00:09:09
Plats: 61
Plats: 31
Startnr: 111
Malvik IL
Gabriel Steneveeldt
Motionsklassen
00:09:12
Plats: 62
Plats: 32
Startnr: 76
Marieby GIF
Tomas Olsson
Motionsklassen
00:09:13
Plats: 63
Plats: 33
Startnr: 150
Frosta IL
Alina Vårvik
Motionsklassen
00:09:14
Plats: 64
Plats: 34
Startnr: 49
Jämtkraft
Camilla Stambej
Motionsklassen
00:09:14
Plats: 65
Plats: 34
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Edvard Fuglem
Motionsklassen
00:09:14
Plats: 66
Plats: 34
Startnr: 47
Lånke IL
Ida Kjesbu
Motionsklassen
00:09:16
Plats: 67
Plats: 35
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Sigrid Haugskott
Motion Damer
00:09:17
Plats: 68
Plats: 35
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Christian Drøyvold
Motionsklassen
00:09:17
Plats: 69
Plats: 36
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Crister Sätter
Motionsklassen
00:09:20
Plats: 70
Plats: 36
Startnr: 187
SEE Personlig Assistans AB
Freja Crespi Alvarez
Endagars dag 1
00:09:21
Plats: 71
Plats: 36
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Alice Liljefelt
Motionsklassen
00:09:22
Plats: 72
Plats: 36
Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Øystein Sæther
Endagars dag 1
00:09:23
Plats: 73
Plats: 36
Startnr: 183
SPILLUM IL
Hanna Fossheim
Motionsklassen
00:09:28
Plats: 74
Plats: 37
Startnr: 40
NTE BIL
Ademir Viteskic
Motionsklassen
00:09:29
Plats: 75
Plats: 37
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Vibeke Stenhaug Langaas
Motion Damer
00:09:29
Plats: 76
Plats: 37
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Ingrid Hallquist
Motionsklassen
00:09:32
Plats: 77
Plats: 37
Startnr: 65
Sjetne
Ingrid Island
Motionsklassen
00:09:33
Plats: 78
Plats: 38
Startnr: 180
Adresseavisen
Mathilde Dahl Johansen
Motionsklassen
00:09:35
Plats: 79
Plats: 38
Startnr: 87
Hedevikens IF
Jack Persson
Motionsklassen
00:09:39
Plats: 80
Plats: 38
Startnr: 233
Prima
Eirik Wahl Thomsen
Motionsklassen
00:09:39
Plats: 81
Plats: 38
Startnr: 185
Hattfjelldal il
sigurd mjølkalid
Motionsklassen
00:09:40
Plats: 82
Plats: 39
Startnr: 199
Endagars dag 1
00:09:40
Plats: 83
Plats: 39
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Kyrre Moe
Motionsklassen
00:09:42
Plats: 84
Plats: 40
Startnr: 110
Hommelvik il
Elisabeth Jenssen
Motionsklassen
00:09:42
Plats: 85
Plats: 41
Startnr: 206
Leksvik il
Marion Røst Sæter
Motionsklassen
00:09:42
Plats: 86
Plats: 42
Startnr: 196
Vinne IL 2
kristine Eriksen
Motionsklassen
00:09:45
Plats: 87
Plats: 43
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Knut Åge Hals
Motionsklassen
00:09:46
Plats: 88
Plats: 43
Startnr: 69
Kullarmark SK
David Lundgren
Motionsklassen
00:09:48
Plats: 89
Plats: 43
Startnr: 70
Motionsklassen
00:09:49
Plats: 90
Plats: 43
Startnr: 250
Motion Damer
00:09:51
Plats: 91
Plats: 44
Startnr: 189
Motionsklassen
00:09:51
Plats: 92
Plats: 44
Startnr: 81
Skaula roadrunners 2
Zakris Handler
Motionsklassen
00:09:51
Plats: 93
Plats: 44
Startnr: 57
I.L Aasguten
Eirik Selven
Motionsklassen
00:09:52
Plats: 94
Plats: 45
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Carl Rasmus Aarhaug
Motionsklassen
00:09:52
Plats: 95
Plats: 45
Startnr: 151
Motionsklassen
00:09:53
Plats: 96
Plats: 45
Startnr: 160
Motionsklassen
00:09:53
Plats: 97
Plats: 45
Startnr: 29
Henning IL
Arne Olav Øksnes
Motionsklassen
00:09:54
Plats: 98
Plats: 45
Startnr: 201
HV-12
Einar Kvemo
Motionsklassen
00:10:00
Plats: 99
Plats: 45
Startnr: 66
Meråker Mix
Tor Inge Ringen
Motionsklassen
00:10:01
Plats: 100
Plats: 45
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Sivert Hoff Hoel
Motionsklassen
00:10:05
Plats: 101
Plats: 45
Startnr: 26
Budal i.l
Sandra Broen
Motionsklassen
00:10:06
Plats: 102
Plats: 45
Startnr: 171
Kroglund slækt og påfyill
Nora Margrete Hernes
Motionsklassen
00:10:07
Plats: 103
Plats: 45
Startnr: 260
FSK Östersund
Sanne Bäck
Motionsklassen
00:10:08
Plats: 104
Plats: 45
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Stig Morten Negård
Motionsklassen
00:10:09
Plats: 105
Plats: 45
Startnr: 79
Helgådal il
Fredrik Ness
Motionsklassen
00:10:10
Plats: 106
Plats: 45
Startnr: 117
Östersunds kommun
Göran Tronde
Motionsklassen
00:10:10
Plats: 107
Plats: 45
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Terje Bjørnes
Motionsklassen
00:10:12
Plats: 108
Plats: 45
Startnr: 43
Lättja IF
Patrik Jemteborn
Motionsklassen
00:10:13
Plats: 109
Plats: 45
Startnr: 67
Ørland Flystasjon/Flyteknisk
Nikolai Askjemshalten
Motionsklassen
00:10:14
Plats: 110
Plats: 45
Startnr: 131
Motionsklassen
00:10:15
Plats: 111
Plats: 45
Startnr: 106
Team 3T
Andrea Rossvold
Motionsklassen
00:10:21
Plats: 112
Plats: 45
Startnr: 317
Motionsklassen
00:10:22
Plats: 113
Plats: 45
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Frøydis Lorås
Motionsklassen
00:10:22
Plats: 114
Plats: 46
Startnr: 30
Inderøy
Aleksander Dagsvik
Motionsklassen
00:10:24
Plats: 115
Plats: 46
Startnr: 50
Skogn IL
Ingrid A Fallan
Motionsklassen
00:10:24
Plats: 116
Plats: 47
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Ole Johan Modell
Motionsklassen
00:10:31
Plats: 117
Plats: 47
Startnr: 103
Leinstrand IL
Julie Sæther
Motionsklassen
00:10:35
Plats: 118
Plats: 48
Startnr: 42
Motionsklassen
00:10:40
Plats: 119
Plats: 48
Startnr: 278
Motionsklassen
00:10:41
Plats: 120
Plats: 48
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Abigely Abigely
Motion Damer
00:10:43
Plats: 121
Plats: 49
Startnr: 102
Ytterøy
Ester Nøst
Motionsklassen
00:10:50
Plats: 122
Plats: 50
Startnr: 143
Lag Olsson
Olivia Dahlén
Motionsklassen
00:10:52
Plats: 123
Plats: 50
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Erik Simonsen
Motionsklassen
00:10:53
Plats: 124
Plats: 51
Startnr: 98
Tullus Sjöbygdens Byalag
Lovisa Liljequist
Motionsklassen
00:10:55
Plats: 125
Plats: 51
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Linnea Sæther
Motionsklassen
00:10:57
Plats: 126
Plats: 52
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Celina Kolstad
Motion Damer
00:10:59
Plats: 127
Plats: 52
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Lisa Falch Nilsen
Motionsklassen
00:11:00
Plats: 128
Plats: 52
Startnr: 192
Campus Miun IF
Lovisa Högberg
Motionsklassen
00:11:04
Plats: 129
Plats: 52
Startnr: 23
Motionsklassen
00:11:06
Plats: 130
Plats: 52
Startnr: 292
Hemit
Per Øystein Saksvik
Motionsklassen
00:11:07
Plats: 131
Plats: 52
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Ruben Småvik Torgersen
Motionsklassen
00:11:09
Plats: 132
Plats: 53
Startnr: 85
Domstolene
Julia Forser
Motionsklassen
00:11:10
Plats: 133
Plats: 53
Startnr: 214
Motionsklassen
00:11:10
Plats: 134
Plats: 53
Startnr: 38
Sportsgym
Sören Lind
Motionsklassen
00:11:11
Plats: 135
Plats: 53
Startnr: 163
Team Alseth
Runa Haarberg
Motionsklassen
00:11:13
Plats: 136
Plats: 53
Startnr: 25
Kværner BIL
Grete Kristiansen
Endagars dag 1
00:11:14
Plats: 137
Plats: 54
Startnr: 197
Namdalseid IL
Jørgen Vesterdal Bendiksen
Motionsklassen
00:11:16
Plats: 138
Plats: 55
Startnr: 257
Motion Damer
00:11:20
Plats: 139
Plats: 55
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Iver Magnus Hammer
Motionsklassen
00:11:20
Plats: 140
Plats: 56
Startnr: 140
Alsens IF
Nike woxlägd
Motionsklassen
00:11:22
Plats: 141
Plats: 56
Startnr: 83
Motionsklassen
00:11:23
Plats: 142
Plats: 56
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Vegard Sundal
Motionsklassen
00:11:31
Plats: 143
Plats: 56
Startnr: 109
Sætervik UIG
Sebastian Appelbom
Motionsklassen
00:11:34
Plats: 144
Plats: 57
Startnr: 142
Motionsklassen
00:11:35
Plats: 145
Plats: 58
Startnr: 96
Motionsklassen
00:11:39
Plats: 146
Plats: 58
Startnr: 139
Endagars dag 1
00:11:39
Plats: 147
Plats: 58
Startnr: 59
Motionsklassen
00:11:42
Plats: 148
Plats: 58
Startnr: 28
Leirådal I.L
Aleksander Tanem Iversen
Motionsklassen
00:11:42
Plats: 149
Plats: 59
Startnr: 54
Rønning runners
Ellinor Rønning
Motionsklassen
00:11:47
Plats: 150
Plats: 59
Startnr: 324
Kreti & Pleti
Elin Eriksson
Endagars dag 1
00:11:48
Plats: 151
Plats: 59
Startnr: 71
Motionsklassen
00:11:48
Plats: 152
Plats: 59
Startnr: 232
TrønderEnergi
Ane Kråkmo
Motionsklassen
00:11:49
Plats: 153
Plats: 59
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Ludvig Thorsen-Olsen
Motionsklassen
00:12:21
Plats: 154
Plats: 59
Startnr: 95
Röde Runners
Ida Wolf Watz
Motionsklassen
00:12:29
Plats: 155
Plats: 59
Startnr: 319
Semså Fritid
Erika Olsson
Endagars dag 1
00:12:33
Plats: 156
Plats: 59
Startnr: 229
Motionsklassen
00:12:34
Plats: 157
Plats: 60
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Paulina Svensson
Motionsklassen
00:12:38
Plats: 158
Plats: 60
Startnr: 205
Nidarosdomen
Laila Strøm-Rognhaug
Motionsklassen
00:12:48
Plats: 159
Plats: 60
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Madeleine Valø
Motionsklassen
00:12:49
Plats: 160
Plats: 61
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Cina Eijvergård
Motion Damer
00:12:51
Plats: 161
Plats: 61
Startnr: 155
Team Adonai
Andrea Hetland
Motionsklassen
00:12:55
Plats: 162
Plats: 61
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Nora Berlén
Motionsklassen
00:13:07
Plats: 163
Plats: 61
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Anne Grethe Roarsen
Motionsklassen
00:13:10
Plats: 164
Plats: 61
Startnr: 101
Støtet
Tore Oldeide
Motionsklassen
00:13:18
Plats: 165
Plats: 61
Startnr: 318
Endagars dag 1
00:13:23
Plats: 166
Plats: 61
Startnr: 157
Forra IL
Oline Larsson Vigdenes
Motionsklassen
00:13:25
Plats: 167
Plats: 62
Startnr: 97
Kalls IF
Evelina Christensen
Endagars dag 1
00:13:28
Plats: 168
Plats: 62
Startnr: 237
Teknikens Under
Erik Wiktorsson
Motionsklassen
00:13:45
Plats: 169
Plats: 62
Startnr: 320
Endagars dag 1
00:14:05
Plats: 170
Plats: 62
Startnr: 130
Vallbo sk
Ruben Kivimaa Långström
Motionsklassen
00:15:02
Plats: 171
Plats: 62
Startnr: 172
Motionsklassen
00:15:05
Plats: 172
Plats: 62
Startnr: 313
Endagars dag 1
00:16:25
Plats: 173
Plats: 62
Startnr: 312
Alla Kan
Mats Lindman
Endagars dag 1
00:17:26

Motionsklassen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Trond Einar Moen Pedersli
Motionsklassen
00:06:12
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 284
Motionsklassen
00:06:15
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Joakim Sødal
Motionsklassen
00:06:16
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
JONAS AASBØ
Motionsklassen
00:06:32
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 39
Mosvik IL
Tomas Northug
Motionsklassen
00:06:34
Plats: 6
Plats: 5
Startnr: 12
Motionsklassen
00:06:44
Plats: 7
Plats: 6
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Håkon Gorseth Halvorsen
Motionsklassen
00:06:47
Plats: 8
Plats: 6
Startnr: 138
Brunflo IF
Jerry Ahrlin
Motionsklassen
00:07:11
Plats: 9
Plats: 7
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Johannes Andersson
Motionsklassen
00:07:15
Plats: 10
Plats: 8
Startnr: 186
Bratsberg IL
Christian Fjærli Aune
Motionsklassen
00:07:17
Plats: 11
Plats: 9
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Nils Kjølsø
Motionsklassen
00:07:24
Plats: 12
Plats: 9
Startnr: 10
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 2
TOR MORTEN KLINGEN
Motionsklassen
00:07:26
Plats: 13
Plats: 10
Startnr: 112
Byneset il
Alexander Kolstad
Motionsklassen
00:07:27
Plats: 14
Plats: 11
Startnr: 123
Motionsklassen
00:07:29
Plats: 15
Plats: 12
Startnr: 36
IL Dalebrand
Sonny Bolin
Motionsklassen
00:07:40
Plats: 16
Plats: 13
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Andreas Fagerli
Motionsklassen
00:07:42
Plats: 17
Plats: 14
Startnr: 170
Motionsklassen
00:07:48
Plats: 18
Plats: 14
Startnr: 91
Leik il
Rune Talsnes
Motionsklassen
00:07:50
Plats: 19
Plats: 15
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Stefan "Wolf-Heart" Moe
Motionsklassen
00:07:51
Plats: 20
Plats: 15
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Øyvind Skauge Paus
Motionsklassen
00:07:54
Plats: 21
Plats: 16
Startnr: 129
Ogndal IL
Mari Ann Melhus Landsem
Motionsklassen
00:08:02
Plats: 22
Plats: 17
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Hans Erlend Meland
Motionsklassen
00:08:03
Plats: 23
Plats: 17
Startnr: 51
Ole Vig
Rolf Hernes
Motionsklassen
00:08:05
Plats: 24
Plats: 17
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Bjørn Sæther
Motionsklassen
00:08:07
Plats: 25
Plats: 18
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Øyvind Kvennås
Motionsklassen
00:08:08
Plats: 26
Plats: 19
Startnr: 195
Vinne IL 1
Ronny Osen
Motionsklassen
00:08:08
Plats: 27
Plats: 19
Startnr: 24
Blecket
Casper "The Cesp" Strindberg
Motionsklassen
00:08:09
Plats: 28
Plats: 19
Startnr: 108
Motionsklassen
00:08:12
Plats: 29
Plats: 20
Startnr: 105
Motionsklassen
00:08:15
Plats: 30
Plats: 21
Startnr: 149
Kälens SK
Torbjörn Skytt
Motionsklassen
00:08:16
Plats: 31
Plats: 21
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Håvard Håskjold
Motionsklassen
00:08:16
Plats: 32
Plats: 21
Startnr: 188
Hallkutarna
Ida Fors Källstrand
Motionsklassen
00:08:18
Plats: 33
Plats: 21
Startnr: 145
Mörsils IF
Mattias Engström
Motionsklassen
00:08:19
Plats: 34
Plats: 21
Startnr: 137
Undersåkers IF
Anton Rasteby
Motionsklassen
00:08:19
Plats: 35
Plats: 21
Startnr: 90
IL Skauga
Lars Ingar Enebakk
Motionsklassen
00:08:23
Plats: 36
Plats: 22
Startnr: 169
Duveds IF
Axel Jonsson
Motionsklassen
00:08:25
Plats: 37
Plats: 22
Startnr: 86
Möringan
Björn Anderson
Motionsklassen
00:08:29
Plats: 38
Plats: 22
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Ole Christensen
Motionsklassen
00:08:33
Plats: 39
Plats: 22
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Bjarne Johansen
Motionsklassen
00:08:37
Plats: 40
Plats: 22
Startnr: 94
I.L Nor
Morten Grut
Motionsklassen
00:08:39
Plats: 41
Plats: 22
Startnr: 99
Motionsklassen
00:08:42
Plats: 42
Plats: 22
Startnr: 281
RENÅ
Espen Solheim
Motionsklassen
00:08:48
Plats: 43
Plats: 22
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Aksel Wormdahl
Motionsklassen
00:08:49
Plats: 44
Plats: 23
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Kjell Ove P. Tiller
Motionsklassen
00:08:50
Plats: 45
Plats: 24
Startnr: 77
Motionsklassen
00:08:51
Plats: 46
Plats: 24
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Hanne Strand
Motionsklassen
00:08:52
Plats: 47
Plats: 25
Startnr: 114
Motionsklassen
00:08:52
Plats: 48
Plats: 25
Startnr: 208
Motionsklassen
00:08:52
Plats: 49
Plats: 25
Startnr: 92
Rapp IL
Emil Reitan
Motionsklassen
00:08:54
Plats: 50
Plats: 26
Startnr: 58
Motionsklassen
00:08:59
Plats: 51
Plats: 27
Startnr: 60
ATT-Fram
Lotte LIE
Motionsklassen
00:09:05
Plats: 52
Plats: 27
Startnr: 215
Rödöns SK
Jan Olsson
Motionsklassen
00:09:07
Plats: 53
Plats: 27
Startnr: 111
Malvik IL
Gabriel Steneveeldt
Motionsklassen
00:09:12
Plats: 54
Plats: 28
Startnr: 76
Marieby GIF
Tomas Olsson
Motionsklassen
00:09:13
Plats: 55
Plats: 29
Startnr: 150
Frosta IL
Alina Vårvik
Motionsklassen
00:09:14
Plats: 56
Plats: 30
Startnr: 49
Jämtkraft
Camilla Stambej
Motionsklassen
00:09:14
Plats: 57
Plats: 30
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Edvard Fuglem
Motionsklassen
00:09:14
Plats: 58
Plats: 30
Startnr: 47
Lånke IL
Ida Kjesbu
Motionsklassen
00:09:16
Plats: 59
Plats: 31
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Christian Drøyvold
Motionsklassen
00:09:17
Plats: 60
Plats: 32
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Crister Sätter
Motionsklassen
00:09:20
Plats: 61
Plats: 32
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Alice Liljefelt
Motionsklassen
00:09:22
Plats: 62
Plats: 32
Startnr: 183
SPILLUM IL
Hanna Fossheim
Motionsklassen
00:09:28
Plats: 63
Plats: 33
Startnr: 40
NTE BIL
Ademir Viteskic
Motionsklassen
00:09:29
Plats: 64
Plats: 33
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Ingrid Hallquist
Motionsklassen
00:09:32
Plats: 65
Plats: 33
Startnr: 65
Sjetne
Ingrid Island
Motionsklassen
00:09:33
Plats: 66
Plats: 34
Startnr: 180
Adresseavisen
Mathilde Dahl Johansen
Motionsklassen
00:09:35
Plats: 67
Plats: 34
Startnr: 87
Hedevikens IF
Jack Persson
Motionsklassen
00:09:39
Plats: 68
Plats: 34
Startnr: 233
Prima
Eirik Wahl Thomsen
Motionsklassen
00:09:39
Plats: 69
Plats: 34
Startnr: 185
Hattfjelldal il
sigurd mjølkalid
Motionsklassen
00:09:40
Plats: 70
Plats: 35
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Kyrre Moe
Motionsklassen
00:09:42
Plats: 71
Plats: 36
Startnr: 110
Hommelvik il
Elisabeth Jenssen
Motionsklassen
00:09:42
Plats: 72
Plats: 37
Startnr: 206
Leksvik il
Marion Røst Sæter
Motionsklassen
00:09:42
Plats: 73
Plats: 38
Startnr: 196
Vinne IL 2
kristine Eriksen
Motionsklassen
00:09:45
Plats: 74
Plats: 39
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Knut Åge Hals
Motionsklassen
00:09:46
Plats: 75
Plats: 39
Startnr: 69
Kullarmark SK
David Lundgren
Motionsklassen
00:09:48
Plats: 76
Plats: 39
Startnr: 70
Motionsklassen
00:09:49
Plats: 77
Plats: 39
Startnr: 189
Motionsklassen
00:09:51
Plats: 78
Plats: 39
Startnr: 81
Skaula roadrunners 2
Zakris Handler
Motionsklassen
00:09:51
Plats: 79
Plats: 39
Startnr: 57
I.L Aasguten
Eirik Selven
Motionsklassen
00:09:52
Plats: 80
Plats: 40
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Carl Rasmus Aarhaug
Motionsklassen
00:09:52
Plats: 81
Plats: 40
Startnr: 151
Motionsklassen
00:09:53
Plats: 82
Plats: 40
Startnr: 160
Motionsklassen
00:09:53
Plats: 83
Plats: 40
Startnr: 29
Henning IL
Arne Olav Øksnes
Motionsklassen
00:09:54
Plats: 84
Plats: 40
Startnr: 201
HV-12
Einar Kvemo
Motionsklassen
00:10:00
Plats: 85
Plats: 40
Startnr: 66
Meråker Mix
Tor Inge Ringen
Motionsklassen
00:10:01
Plats: 86
Plats: 40
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Sivert Hoff Hoel
Motionsklassen
00:10:05
Plats: 87
Plats: 40
Startnr: 26
Budal i.l
Sandra Broen
Motionsklassen
00:10:06
Plats: 88
Plats: 40
Startnr: 171
Kroglund slækt og påfyill
Nora Margrete Hernes
Motionsklassen
00:10:07
Plats: 89
Plats: 40
Startnr: 260
FSK Östersund
Sanne Bäck
Motionsklassen
00:10:08
Plats: 90
Plats: 40
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Stig Morten Negård
Motionsklassen
00:10:09
Plats: 91
Plats: 40
Startnr: 79
Helgådal il
Fredrik Ness
Motionsklassen
00:10:10
Plats: 92
Plats: 40
Startnr: 117
Östersunds kommun
Göran Tronde
Motionsklassen
00:10:10
Plats: 93
Plats: 40
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Terje Bjørnes
Motionsklassen
00:10:12
Plats: 94
Plats: 40
Startnr: 43
Lättja IF
Patrik Jemteborn
Motionsklassen
00:10:13
Plats: 95
Plats: 40
Startnr: 67
Ørland Flystasjon/Flyteknisk
Nikolai Askjemshalten
Motionsklassen
00:10:14
Plats: 96
Plats: 40
Startnr: 131
Motionsklassen
00:10:15
Plats: 97
Plats: 40
Startnr: 106
Team 3T
Andrea Rossvold
Motionsklassen
00:10:21
Plats: 98
Plats: 40
Startnr: 317
Motionsklassen
00:10:22
Plats: 99
Plats: 40
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Frøydis Lorås
Motionsklassen
00:10:22
Plats: 100
Plats: 41
Startnr: 30
Inderøy
Aleksander Dagsvik
Motionsklassen
00:10:24
Plats: 101
Plats: 41
Startnr: 50
Skogn IL
Ingrid A Fallan
Motionsklassen
00:10:24
Plats: 102
Plats: 42
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Ole Johan Modell
Motionsklassen
00:10:31
Plats: 103
Plats: 42
Startnr: 103
Leinstrand IL
Julie Sæther
Motionsklassen
00:10:35
Plats: 104
Plats: 43
Startnr: 42
Motionsklassen
00:10:40
Plats: 105
Plats: 43
Startnr: 278
Motionsklassen
00:10:41
Plats: 106
Plats: 43
Startnr: 102
Ytterøy
Ester Nøst
Motionsklassen
00:10:50
Plats: 107
Plats: 44
Startnr: 143
Lag Olsson
Olivia Dahlén
Motionsklassen
00:10:52
Plats: 108
Plats: 44
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Erik Simonsen
Motionsklassen
00:10:53
Plats: 109
Plats: 45
Startnr: 98
Tullus Sjöbygdens Byalag
Lovisa Liljequist
Motionsklassen
00:10:55
Plats: 110
Plats: 45
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Linnea Sæther
Motionsklassen
00:10:57
Plats: 111
Plats: 46
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Lisa Falch Nilsen
Motionsklassen
00:11:00
Plats: 112
Plats: 46
Startnr: 192
Campus Miun IF
Lovisa Högberg
Motionsklassen
00:11:04
Plats: 113
Plats: 46
Startnr: 23
Motionsklassen
00:11:06
Plats: 114
Plats: 46
Startnr: 292
Hemit
Per Øystein Saksvik
Motionsklassen
00:11:07
Plats: 115
Plats: 46
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Ruben Småvik Torgersen
Motionsklassen
00:11:09
Plats: 116
Plats: 47
Startnr: 85
Domstolene
Julia Forser
Motionsklassen
00:11:10
Plats: 117
Plats: 47
Startnr: 214
Motionsklassen
00:11:10
Plats: 118
Plats: 47
Startnr: 38
Sportsgym
Sören Lind
Motionsklassen
00:11:11
Plats: 119
Plats: 47
Startnr: 163
Team Alseth
Runa Haarberg
Motionsklassen
00:11:13
Plats: 120
Plats: 47
Startnr: 197
Namdalseid IL
Jørgen Vesterdal Bendiksen
Motionsklassen
00:11:16
Plats: 121
Plats: 48
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Iver Magnus Hammer
Motionsklassen
00:11:20
Plats: 122
Plats: 49
Startnr: 140
Alsens IF
Nike woxlägd
Motionsklassen
00:11:22
Plats: 123
Plats: 49
Startnr: 83
Motionsklassen
00:11:23
Plats: 124
Plats: 49
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Vegard Sundal
Motionsklassen
00:11:31
Plats: 125
Plats: 49
Startnr: 109
Sætervik UIG
Sebastian Appelbom
Motionsklassen
00:11:34
Plats: 126
Plats: 50
Startnr: 142
Motionsklassen
00:11:35
Plats: 127
Plats: 51
Startnr: 96
Motionsklassen
00:11:39
Plats: 128
Plats: 51
Startnr: 59
Motionsklassen
00:11:42
Plats: 129
Plats: 51
Startnr: 28
Leirådal I.L
Aleksander Tanem Iversen
Motionsklassen
00:11:42
Plats: 130
Plats: 52
Startnr: 54
Rønning runners
Ellinor Rønning
Motionsklassen
00:11:47
Plats: 131
Plats: 52
Startnr: 71
Motionsklassen
00:11:48
Plats: 132
Plats: 52
Startnr: 232
TrønderEnergi
Ane Kråkmo
Motionsklassen
00:11:49
Plats: 133
Plats: 52
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Ludvig Thorsen-Olsen
Motionsklassen
00:12:21
Plats: 134
Plats: 52
Startnr: 95
Röde Runners
Ida Wolf Watz
Motionsklassen
00:12:29
Plats: 135
Plats: 52
Startnr: 229
Motionsklassen
00:12:34
Plats: 136
Plats: 53
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Paulina Svensson
Motionsklassen
00:12:38
Plats: 137
Plats: 53
Startnr: 205
Nidarosdomen
Laila Strøm-Rognhaug
Motionsklassen
00:12:48
Plats: 138
Plats: 53
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Madeleine Valø
Motionsklassen
00:12:49
Plats: 139
Plats: 54
Startnr: 155
Team Adonai
Andrea Hetland
Motionsklassen
00:12:55
Plats: 140
Plats: 54
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Nora Berlén
Motionsklassen
00:13:07
Plats: 141
Plats: 54
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Anne Grethe Roarsen
Motionsklassen
00:13:10
Plats: 142
Plats: 54
Startnr: 101
Støtet
Tore Oldeide
Motionsklassen
00:13:18
Plats: 143
Plats: 54
Startnr: 157
Forra IL
Oline Larsson Vigdenes
Motionsklassen
00:13:25
Plats: 144
Plats: 55
Startnr: 237
Teknikens Under
Erik Wiktorsson
Motionsklassen
00:13:45
Plats: 145
Plats: 55
Startnr: 130
Vallbo sk
Ruben Kivimaa Långström
Motionsklassen
00:15:02
Plats: 146
Plats: 55
Startnr: 172
Motionsklassen
00:15:05

Motion Damer

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 243
Motion Damer
00:08:00
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 244
Byåsen damer
Anita Eidem
Motion Damer
00:08:51
Plats: 3
Plats: 3
Startnr: 255
Byåsen IL
Marie Wollan Benum
Motion Damer
00:08:59
Plats: 4
Plats: 4
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Sigrid Haugskott
Motion Damer
00:09:17
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Vibeke Stenhaug Langaas
Motion Damer
00:09:29
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 250
Motion Damer
00:09:51
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Abigely Abigely
Motion Damer
00:10:43
Plats: 8
Plats: 6
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Celina Kolstad
Motion Damer
00:10:59
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 257
Motion Damer
00:11:20
Plats: 10
Plats: 6
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Cina Eijvergård
Motion Damer
00:12:51

Endagars dag 1

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 235
Trångsvikens IF Motion
Erik Melin-Söderström
Endagars dag 1
00:07:00
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 322
Världslaget
Afsin Ahmadi
Endagars dag 1
00:08:11
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 314
Endagars dag 1
00:08:20
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 300
FMV Sport
Peter Wilhelmsson
Endagars dag 1
00:08:47
Plats: 5
Plats: 2
Startnr: 311
Tikab.se
Niklas Tinnsten
Endagars dag 1
00:09:09
Plats: 6
Plats: 2
Startnr: 187
SEE Personlig Assistans AB
Freja Crespi Alvarez
Endagars dag 1
00:09:21
Plats: 7
Plats: 2
Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Øystein Sæther
Endagars dag 1
00:09:23
Plats: 8
Plats: 2
Startnr: 199
Endagars dag 1
00:09:40
Plats: 9
Plats: 2
Startnr: 25
Kværner BIL
Grete Kristiansen
Endagars dag 1
00:11:14
Plats: 10
Plats: 3
Startnr: 139
Endagars dag 1
00:11:39
Plats: 11
Plats: 3
Startnr: 324
Kreti & Pleti
Elin Eriksson
Endagars dag 1
00:11:48
Plats: 12
Plats: 3
Startnr: 319
Semså Fritid
Erika Olsson
Endagars dag 1
00:12:33
Plats: 13
Plats: 3
Startnr: 318
Endagars dag 1
00:13:23
Plats: 14
Plats: 3
Startnr: 97
Kalls IF
Evelina Christensen
Endagars dag 1
00:13:28
Plats: 15
Plats: 3
Startnr: 320
Endagars dag 1
00:14:05
Plats: 16
Plats: 3
Startnr: 313
Endagars dag 1
00:16:25
Plats: 17
Plats: 3
Startnr: 312
Alla Kan
Mats Lindman
Endagars dag 1
00:17:26