Resultat Frösö Camping - Frösö Park

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 39
Mosvik IL
Marius Vedvik
Motionsklassen
00:10:13
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 4
Strindheim IL
Erlend Sørtveit
Motionsklassen
00:10:42
Plats: 3
Plats: 3
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Eivind Jenssen
Motionsklassen
00:10:58
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
OLE JØRGEN BRUVOLL
Motionsklassen
00:11:02
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Håkon Simonsen
Motionsklassen
00:11:14
Plats: 6
Plats: 5
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Michael Ande Tesfamichael
Motionsklassen
00:11:26
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
SIGMUND OFSTAD
Motionsklassen
00:11:40
Plats: 8
Plats: 6
Startnr: 138
Brunflo IF
Jerry Ahrlin
Motionsklassen
00:12:18
Plats: 9
Plats: 7
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Lars Svorkdal
Motionsklassen
00:12:19
Plats: 10
Plats: 8
Startnr: 112
Byneset il
Alexander Kolstad
Motionsklassen
00:12:37
Plats: 11
Plats: 9
Startnr: 170
Motionsklassen
00:12:42
Plats: 12
Plats: 9
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Johannes Andersson
Motionsklassen
00:12:53
Plats: 13
Plats: 10
Startnr: 186
Bratsberg IL
Emil Christoffer Haugen
Motionsklassen
00:12:56
Plats: 14
Plats: 11
Startnr: 10
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 2
TOR MORTEN KLINGEN
Motionsklassen
00:13:12
Plats: 15
Plats: 12
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Mali Eidnes Bakken
Motionsklassen
00:13:14
Plats: 16
Plats: 13
Startnr: 28
Leirådal I.L
Petter Sagvold
Motionsklassen
00:13:17
Plats: 17
Plats: 14
Startnr: 195
Vinne IL 1
jonas Veie Daling
Motionsklassen
00:13:24
Plats: 18
Plats: 14
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Ole-Kristian Mellemsether
Motionsklassen
00:13:27
Plats: 19
Plats: 15
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Øyvind Skauge Paus
Motionsklassen
00:13:30
Plats: 20
Plats: 16
Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Morten Langseth
Motionsklassen
00:13:31
Plats: 21
Plats: 17
Startnr: 155
Team Adonai
Olav Veiteberg
Motionsklassen
00:13:41
Plats: 22
Plats: 17
Startnr: 243
Motion Damer
00:13:42
Plats: 23
Plats: 18
Startnr: 58
Motionsklassen
00:13:49
Plats: 24
Plats: 19
Startnr: 36
IL Dalebrand
Sonny Bolin
Motionsklassen
00:13:50
Plats: 25
Plats: 20
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Arnt Tomas Sundli
Motionsklassen
00:13:51
Plats: 26
Plats: 20
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Oddvar Korsnes
Motionsklassen
00:13:55
Plats: 27
Plats: 21
Startnr: 129
Ogndal IL
Jan Olav Dagsvik
Motionsklassen
00:14:11
Plats: 28
Plats: 22
Startnr: 50
Skogn IL
Terje Rønning
Motionsklassen
00:14:12
Plats: 29
Plats: 23
Startnr: 229
Motionsklassen
00:14:13
Plats: 30
Plats: 24
Startnr: 208
Motionsklassen
00:14:29
Plats: 31
Plats: 24
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Bjarne Johansen
Motionsklassen
00:14:29
Plats: 32
Plats: 24
Startnr: 94
I.L Nor
Eskil Lystad Meås
Motionsklassen
00:14:31
Plats: 33
Plats: 24
Startnr: 77
Motionsklassen
00:14:38
Plats: 34
Plats: 24
Startnr: 90
IL Skauga
Lars Ingar Enebakk
Motionsklassen
00:14:41
Plats: 35
Plats: 25
Startnr: 38
Sportsgym
Peder Lind
Motionsklassen
00:14:42
Plats: 36
Plats: 25
Startnr: 300
FMV Sport
Niklas Hjelte
Endagars dag 1
00:14:46
Plats: 37
Plats: 25
Startnr: 91
Leik il
Rune Talsnes
Motionsklassen
00:14:47
Plats: 38
Plats: 26
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Hanne Strand
Motionsklassen
00:14:53
Plats: 39
Plats: 27
Startnr: 255
Byåsen IL
Kristine Høgli
Motion Damer
00:15:00
Plats: 40
Plats: 28
Startnr: 66
Meråker Mix
Ola Stormo
Motionsklassen
00:15:08
Plats: 41
Plats: 28
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Tone Petersen
Motionsklassen
00:15:17
Plats: 42
Plats: 28
Startnr: 101
Støtet
Svein Gunnar Karlstrøm
Motionsklassen
00:15:25
Plats: 43
Plats: 28
Startnr: 244
Byåsen damer
Anita Eidem
Motion Damer
00:15:26
Plats: 44
Plats: 29
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Kjell Johan Rosvoll
Motionsklassen
00:15:27
Plats: 45
Plats: 29
Startnr: 183
SPILLUM IL
Are Fossheim
Motionsklassen
00:15:32
Plats: 46
Plats: 30
Startnr: 137
Undersåkers IF
Anton Rasteby
Motionsklassen
00:15:40
Plats: 47
Plats: 30
Startnr: 185
Hattfjelldal il
Sigrid Kapskarmo
Motionsklassen
00:15:41
Plats: 48
Plats: 31
Startnr: 60
ATT-Fram
Lotte LIE
Motionsklassen
00:15:43
Plats: 49
Plats: 31
Startnr: 76
Marieby GIF
Vera Johansson
Motionsklassen
00:15:43
Plats: 50
Plats: 32
Startnr: 169
Duveds IF
Ellen Sjölund
Motionsklassen
00:15:45
Plats: 51
Plats: 32
Startnr: 110
Hommelvik il
Viktoria Røvik Kvamvold
Motionsklassen
00:15:45
Plats: 52
Plats: 33
Startnr: 324
Kreti & Pleti
Daniel Frånberg
Endagars dag 1
00:15:50
Plats: 53
Plats: 33
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Marius Mandal
Motionsklassen
00:15:50
Plats: 54
Plats: 34
Startnr: 314
Endagars dag 1
00:15:51
Plats: 55
Plats: 34
Startnr: 51
Ole Vig
Johan Reinert Vikan
Motionsklassen
00:15:51
Plats: 56
Plats: 34
Startnr: 103
Leinstrand IL
Lucas Sørgjerd
Motionsklassen
00:15:55
Plats: 57
Plats: 35
Startnr: 206
Leksvik il
Frida Kopreitan Dahl
Motionsklassen
00:15:55
Plats: 58
Plats: 36
Startnr: 322
Världslaget
Lee Cader
Endagars dag 1
00:16:04
Plats: 59
Plats: 36
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Ann Eline Skjerve
Motion Damer
00:16:04
Plats: 60
Plats: 36
Startnr: 69
Kullarmark SK
Mikael Andersson
Motionsklassen
00:16:10
Plats: 61
Plats: 36
Startnr: 235
Trångsvikens IF Motion
Bo-Gunnar Jonsson
Endagars dag 1
00:16:13
Plats: 62
Plats: 37
Startnr: 232
TrønderEnergi
Ole Marius Ingvaldsen
Motionsklassen
00:16:13
Plats: 63
Plats: 37
Startnr: 250
Motion Damer
00:16:16
Plats: 64
Plats: 38
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Ann Helen Skistad
Motionsklassen
00:16:19
Plats: 65
Plats: 38
Startnr: 40
NTE BIL
Tor Martin Fossan
Motionsklassen
00:16:23
Plats: 66
Plats: 38
Startnr: 79
Helgådal il
Fredrik Ness
Motionsklassen
00:16:27
Plats: 67
Plats: 38
Startnr: 49
Jämtkraft
Camilla Stambej
Motionsklassen
00:16:31
Plats: 68
Plats: 38
Startnr: 196
Vinne IL 2
Ingrid Kolstad
Motionsklassen
00:16:31
Plats: 69
Plats: 39
Startnr: 105
Motionsklassen
00:16:36
Plats: 70
Plats: 40
Startnr: 87
Hedevikens IF
Jack Persson
Motionsklassen
00:16:38
Plats: 71
Plats: 40
Startnr: 70
Motionsklassen
00:16:39
Plats: 72
Plats: 40
Startnr: 67
Motionsklassen
00:16:43
Plats: 73
Plats: 40
Startnr: 114
Motionsklassen
00:16:47
Plats: 74
Plats: 40
Startnr: 260
FSK Östersund
Kevin Ahlström
Motionsklassen
00:16:49
Plats: 75
Plats: 40
Startnr: 160
Motionsklassen
00:16:53
Plats: 76
Plats: 40
Startnr: 197
Namdalseid IL
Erlend Vesterdal Roel
Motionsklassen
00:16:56
Plats: 77
Plats: 41
Startnr: 47
Lånke IL
Eline Lerfall
Motionsklassen
00:17:00
Plats: 78
Plats: 42
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Märtha "Skabbhjärta" Moe
Motionsklassen
00:17:01
Plats: 79
Plats: 42
Startnr: 188
Hallkutarna
Vera Johansson
Motionsklassen
00:17:02
Plats: 80
Plats: 42
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Christian Drøyvold
Motionsklassen
00:17:06
Plats: 81
Plats: 43
Startnr: 23
Motionsklassen
00:17:09
Plats: 82
Plats: 43
Startnr: 29
Henning IL
Arne Olav Øksnes
Motionsklassen
00:17:09
Plats: 83
Plats: 43
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Irma Östberg
Motionsklassen
00:17:12
Plats: 84
Plats: 43
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Adrian Skånøy Storsve
Motionsklassen
00:17:14
Plats: 85
Plats: 44
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Marit Johanne Fuglem
Motionsklassen
00:17:14
Plats: 86
Plats: 44
Startnr: 153
Motionsklassen
00:17:15
Plats: 87
Plats: 44
Startnr: 106
Team 3T
Andrea Rossvold
Motionsklassen
00:17:15
Plats: 88
Plats: 44
Startnr: 26
Budal i.l
Kari Røttum
Motionsklassen
00:17:25
Plats: 89
Plats: 44
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Wilma Karlsson
Motionsklassen
00:17:26
Plats: 90
Plats: 44
Startnr: 201
HV-12
Einar Kvemo
Motionsklassen
00:17:39
Plats: 91
Plats: 44
Startnr: 233
Prima
Karianne Krokan Kragseth
Motionsklassen
00:17:39
Plats: 92
Plats: 44
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Ragnhild Brå Vardehaug
Motion Damer
00:17:40
Plats: 93
Plats: 44
Startnr: 281
RENÅ
Caroline Øien
Motionsklassen
00:17:54
Plats: 94
Plats: 44
Startnr: 145
Mörsils IF
Julle Engström
Motionsklassen
00:17:58
Plats: 95
Plats: 44
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Frøydis Lorås
Motionsklassen
00:18:00
Plats: 96
Plats: 45
Startnr: 318
Endagars dag 1
00:18:06
Plats: 97
Plats: 45
Startnr: 257
Motion Damer
00:18:09
Plats: 98
Plats: 45
Startnr: 71
Motionsklassen
00:18:09
Plats: 99
Plats: 45
Startnr: 214
Motionsklassen
00:18:10
Plats: 100
Plats: 45
Startnr: 317
Motionsklassen
00:18:13
Plats: 101
Plats: 45
Startnr: 312
Alla Kan
Gustav Berkestedt
Endagars dag 1
00:18:16
Plats: 102
Plats: 45
Startnr: 111
Malvik IL
Knut Eirik Ballestad
Motionsklassen
00:18:16
Plats: 103
Plats: 46
Startnr: 180
Adresseavisen
Hege Møllevik
Motionsklassen
00:18:18
Plats: 104
Plats: 46
Startnr: 102
Ytterøy
Serine Tvete
Motionsklassen
00:18:19
Plats: 105
Plats: 47
Startnr: 157
Forra IL
Ellen Larsson Vigdenes
Motionsklassen
00:18:20
Plats: 106
Plats: 48
Startnr: 120
Motionsklassen
00:18:20
Plats: 107
Plats: 48
Startnr: 215
Rödöns SK
Björg Olsson
Motionsklassen
00:18:24
Plats: 108
Plats: 48
Startnr: 292
Hemit
Siri Berg
Motionsklassen
00:18:27
Plats: 109
Plats: 48
Startnr: 143
Lag Olsson
Jennie Dahlén
Motionsklassen
00:18:31
Plats: 110
Plats: 48
Startnr: 25
Kværner BIL
Grete Kristiansen
Endagars dag 1
00:18:35
Plats: 111
Plats: 49
Startnr: 192
Campus Miun IF
Sam Rondung
Motionsklassen
00:18:44
Plats: 112
Plats: 49
Startnr: 278
Motionsklassen
00:18:44
Plats: 113
Plats: 49
Startnr: 187
Endagars dag 1
00:18:44
Plats: 114
Plats: 49
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Silje Marie Finstad
Motionsklassen
00:18:48
Plats: 115
Plats: 49
Startnr: 96
Motionsklassen
00:18:49
Plats: 116
Plats: 49
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Stig Morten Negård
Motionsklassen
00:18:51
Plats: 117
Plats: 49
Startnr: 142
Motionsklassen
00:18:54
Plats: 118
Plats: 50
Startnr: 150
Frosta IL
Juliana Vårvik
Motionsklassen
00:18:58
Plats: 119
Plats: 51
Startnr: 98
Tullus Sjöbygdens Byalag
Anna Lena Petrusson
Motionsklassen
00:19:01
Plats: 120
Plats: 51
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Katrin Reitz
Motionsklassen
00:19:02
Plats: 121
Plats: 52
Startnr: 65
Sjetne
Ole Andreas Gussøy
Motionsklassen
00:19:07
Plats: 122
Plats: 53
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Kjersti Wannebo Nilsen
Motionsklassen
00:19:08
Plats: 123
Plats: 53
Startnr: 131
Motionsklassen
00:19:08
Plats: 124
Plats: 53
Startnr: 43
Lättja IF
Ida Nyberg
Motionsklassen
00:19:19
Plats: 125
Plats: 53
Startnr: 140
Alsens IF
Mikael Johansson
Motionsklassen
00:19:28
Plats: 126
Plats: 53
Startnr: 205
Nidarosdomen
Leonora Skjørland Halsetrønning
Motionsklassen
00:19:40
Plats: 127
Plats: 53
Startnr: 42
Motionsklassen
00:19:41
Plats: 128
Plats: 53
Startnr: 95
Röde Runners
Tova Björngard
Motionsklassen
00:19:44
Plats: 129
Plats: 53
Startnr: 204
Motionsklassen
00:19:49
Plats: 130
Plats: 53
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Reidun Gomo
Motionsklassen
00:19:50
Plats: 131
Plats: 54
Startnr: 99
Motionsklassen
00:19:55
Plats: 132
Plats: 54
Startnr: 199
Microchip Norway
Snorre Vestli
Endagars dag 1
00:20:02
Plats: 133
Plats: 54
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Oskar Brurok
Motionsklassen
00:20:03
Plats: 134
Plats: 55
Startnr: 57
I.L Aasguten
Hege Almlid
Motionsklassen
00:20:04
Plats: 135
Plats: 56
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Kristin Haugen
Motionsklassen
00:20:06
Plats: 136
Plats: 57
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Emilia Engelin
Motion Damer
00:20:08
Plats: 137
Plats: 58
Startnr: 92
Rapp IL
Boje Reitan
Motionsklassen
00:20:21
Plats: 138
Plats: 59
Startnr: 86
Möringan
Örjan Bengtsson
Motionsklassen
00:20:28
Plats: 139
Plats: 59
Startnr: 151
Motionsklassen
00:20:29
Plats: 140
Plats: 59
Startnr: 172
Motionsklassen
00:20:31
Plats: 141
Plats: 59
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Malin Leiren
Motionsklassen
00:20:35
Plats: 142
Plats: 60
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Madeleine Sienna Sliper
Motionsklassen
00:20:37
Plats: 143
Plats: 60
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Marianne Sigstadstø
Motionsklassen
00:20:43
Plats: 144
Plats: 60
Startnr: 117
Motionsklassen
00:20:43
Plats: 145
Plats: 60
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Karolin Edfalk
Motion Damer
00:20:44
Plats: 146
Plats: 60
Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Håken Heggem
Endagars dag 1
00:20:47
Plats: 147
Plats: 60
Startnr: 54
Rønning runners
Ingrid von Heimburg
Motionsklassen
00:20:54
Plats: 148
Plats: 60
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Marianne Wold
Motionsklassen
00:21:01
Plats: 149
Plats: 60
Startnr: 171
Motionsklassen
00:21:06
Plats: 150
Plats: 60
Startnr: 319
Semså Fritid
Erika Olsson
Endagars dag 1
00:21:08
Plats: 151
Plats: 60
Startnr: 163
Team Alseth
Ida Haarberg Jørgensen
Motionsklassen
00:21:25
Plats: 152
Plats: 60
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Kristian H. Sødal
Motionsklassen
00:21:32
Plats: 153
Plats: 60
Startnr: 139
Endagars dag 1
00:21:32
Plats: 154
Plats: 60
Startnr: 97
Kalls IF
Philip Raftheim
Endagars dag 1
00:21:33
Plats: 155
Plats: 60
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Britt-Marie Svensson
Motionsklassen
00:21:33
Plats: 156
Plats: 60
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Ingrid Sofie Hammer
Motionsklassen
00:21:44
Plats: 157
Plats: 61
Startnr: 189
Motionsklassen
00:22:01
Plats: 158
Plats: 61
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Ragnhild Bergsmyr
Motionsklassen
00:22:03
Plats: 159
Plats: 61
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Christina Forren
Motion Damer
00:22:20
Plats: 160
Plats: 61
Startnr: 41
Motionsklassen
00:22:53
Plats: 161
Plats: 61
Startnr: 85
Domstolene
Therese Fällgren
Motionsklassen
00:23:01
Plats: 162
Plats: 61
Startnr: 149
Kälens SK
Johanna Emond
Motionsklassen
00:23:19
Plats: 163
Plats: 61
Startnr: 320
Endagars dag 1
00:23:48
Plats: 164
Plats: 61
Startnr: 30
Inderøy
Amalie Dagsvik
Motionsklassen
00:24:15
Plats: 165
Plats: 61
Startnr: 130
Vallbo sk
Julian Kivimaa Långström
Motionsklassen
00:24:35
Plats: 166
Plats: 61
Startnr: 237
Teknikens Under
John Wiktorsson
Motionsklassen
00:24:41
Plats: 167
Plats: 61
Startnr: 83
Vänsterpartiet / SV
Wenche Margrethe Kulmo
Motionsklassen
00:24:50
Plats: 168
Plats: 61
Startnr: 24
Blecket
Rasmus "Kipketer" Strindberg
Motionsklassen
00:25:22
Plats: 169
Plats: 61
Startnr: 81
Motionsklassen
00:25:57
Plats: 170
Plats: 61
Startnr: 313
Endagars dag 1
00:26:08
Plats: 171
Plats: 61
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
John Østhus
Motionsklassen
00:27:02
Plats: 172
Plats: 61
Startnr: 109
Sætervik UIG
Solvår Johansen
Motionsklassen
00:27:33
Plats: 173
Plats: 62
Startnr: 311
Tikab.se
Lisbeth Nilsen
Endagars dag 1
00:28:29

Motionsklassen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 39
Mosvik IL
Marius Vedvik
Motionsklassen
00:10:13
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 4
Strindheim IL
Erlend Sørtveit
Motionsklassen
00:10:42
Plats: 3
Plats: 3
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Eivind Jenssen
Motionsklassen
00:10:58
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
OLE JØRGEN BRUVOLL
Motionsklassen
00:11:02
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Håkon Simonsen
Motionsklassen
00:11:14
Plats: 6
Plats: 5
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Michael Ande Tesfamichael
Motionsklassen
00:11:26
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
SIGMUND OFSTAD
Motionsklassen
00:11:40
Plats: 8
Plats: 6
Startnr: 138
Brunflo IF
Jerry Ahrlin
Motionsklassen
00:12:18
Plats: 9
Plats: 7
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Lars Svorkdal
Motionsklassen
00:12:19
Plats: 10
Plats: 8
Startnr: 112
Byneset il
Alexander Kolstad
Motionsklassen
00:12:37
Plats: 11
Plats: 9
Startnr: 170
Motionsklassen
00:12:42
Plats: 12
Plats: 9
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Johannes Andersson
Motionsklassen
00:12:53
Plats: 13
Plats: 10
Startnr: 186
Bratsberg IL
Emil Christoffer Haugen
Motionsklassen
00:12:56
Plats: 14
Plats: 11
Startnr: 10
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 2
TOR MORTEN KLINGEN
Motionsklassen
00:13:12
Plats: 15
Plats: 12
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Mali Eidnes Bakken
Motionsklassen
00:13:14
Plats: 16
Plats: 13
Startnr: 28
Leirådal I.L
Petter Sagvold
Motionsklassen
00:13:17
Plats: 17
Plats: 14
Startnr: 195
Vinne IL 1
jonas Veie Daling
Motionsklassen
00:13:24
Plats: 18
Plats: 14
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Ole-Kristian Mellemsether
Motionsklassen
00:13:27
Plats: 19
Plats: 15
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Øyvind Skauge Paus
Motionsklassen
00:13:30
Plats: 20
Plats: 16
Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Morten Langseth
Motionsklassen
00:13:31
Plats: 21
Plats: 17
Startnr: 155
Team Adonai
Olav Veiteberg
Motionsklassen
00:13:41
Plats: 22
Plats: 17
Startnr: 58
Motionsklassen
00:13:49
Plats: 23
Plats: 18
Startnr: 36
IL Dalebrand
Sonny Bolin
Motionsklassen
00:13:50
Plats: 24
Plats: 19
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Arnt Tomas Sundli
Motionsklassen
00:13:51
Plats: 25
Plats: 19
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Oddvar Korsnes
Motionsklassen
00:13:55
Plats: 26
Plats: 20
Startnr: 129
Ogndal IL
Jan Olav Dagsvik
Motionsklassen
00:14:11
Plats: 27
Plats: 21
Startnr: 50
Skogn IL
Terje Rønning
Motionsklassen
00:14:12
Plats: 28
Plats: 22
Startnr: 229
Motionsklassen
00:14:13
Plats: 29
Plats: 23
Startnr: 208
Motionsklassen
00:14:29
Plats: 30
Plats: 23
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Bjarne Johansen
Motionsklassen
00:14:29
Plats: 31
Plats: 23
Startnr: 94
I.L Nor
Eskil Lystad Meås
Motionsklassen
00:14:31
Plats: 32
Plats: 23
Startnr: 77
Motionsklassen
00:14:38
Plats: 33
Plats: 23
Startnr: 90
IL Skauga
Lars Ingar Enebakk
Motionsklassen
00:14:41
Plats: 34
Plats: 24
Startnr: 38
Sportsgym
Peder Lind
Motionsklassen
00:14:42
Plats: 35
Plats: 24
Startnr: 91
Leik il
Rune Talsnes
Motionsklassen
00:14:47
Plats: 36
Plats: 25
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Hanne Strand
Motionsklassen
00:14:53
Plats: 37
Plats: 26
Startnr: 66
Meråker Mix
Ola Stormo
Motionsklassen
00:15:08
Plats: 38
Plats: 26
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Tone Petersen
Motionsklassen
00:15:17
Plats: 39
Plats: 26
Startnr: 101
Støtet
Svein Gunnar Karlstrøm
Motionsklassen
00:15:25
Plats: 40
Plats: 26
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Kjell Johan Rosvoll
Motionsklassen
00:15:27
Plats: 41
Plats: 26
Startnr: 183
SPILLUM IL
Are Fossheim
Motionsklassen
00:15:32
Plats: 42
Plats: 27
Startnr: 137
Undersåkers IF
Anton Rasteby
Motionsklassen
00:15:40
Plats: 43
Plats: 27
Startnr: 185
Hattfjelldal il
Sigrid Kapskarmo
Motionsklassen
00:15:41
Plats: 44
Plats: 28
Startnr: 60
ATT-Fram
Lotte LIE
Motionsklassen
00:15:43
Plats: 45
Plats: 28
Startnr: 76
Marieby GIF
Vera Johansson
Motionsklassen
00:15:43
Plats: 46
Plats: 29
Startnr: 169
Duveds IF
Ellen Sjölund
Motionsklassen
00:15:45
Plats: 47
Plats: 29
Startnr: 110
Hommelvik il
Viktoria Røvik Kvamvold
Motionsklassen
00:15:45
Plats: 48
Plats: 30
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Marius Mandal
Motionsklassen
00:15:50
Plats: 49
Plats: 31
Startnr: 51
Ole Vig
Johan Reinert Vikan
Motionsklassen
00:15:51
Plats: 50
Plats: 31
Startnr: 103
Leinstrand IL
Lucas Sørgjerd
Motionsklassen
00:15:55
Plats: 51
Plats: 32
Startnr: 206
Leksvik il
Frida Kopreitan Dahl
Motionsklassen
00:15:55
Plats: 52
Plats: 33
Startnr: 69
Kullarmark SK
Mikael Andersson
Motionsklassen
00:16:10
Plats: 53
Plats: 33
Startnr: 232
TrønderEnergi
Ole Marius Ingvaldsen
Motionsklassen
00:16:13
Plats: 54
Plats: 33
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Ann Helen Skistad
Motionsklassen
00:16:19
Plats: 55
Plats: 33
Startnr: 40
NTE BIL
Tor Martin Fossan
Motionsklassen
00:16:23
Plats: 56
Plats: 33
Startnr: 79
Helgådal il
Fredrik Ness
Motionsklassen
00:16:27
Plats: 57
Plats: 33
Startnr: 49
Jämtkraft
Camilla Stambej
Motionsklassen
00:16:31
Plats: 58
Plats: 33
Startnr: 196
Vinne IL 2
Ingrid Kolstad
Motionsklassen
00:16:31
Plats: 59
Plats: 34
Startnr: 105
Motionsklassen
00:16:36
Plats: 60
Plats: 35
Startnr: 87
Hedevikens IF
Jack Persson
Motionsklassen
00:16:38
Plats: 61
Plats: 35
Startnr: 70
Motionsklassen
00:16:39
Plats: 62
Plats: 35
Startnr: 67
Motionsklassen
00:16:43
Plats: 63
Plats: 35
Startnr: 114
Motionsklassen
00:16:47
Plats: 64
Plats: 35
Startnr: 260
FSK Östersund
Kevin Ahlström
Motionsklassen
00:16:49
Plats: 65
Plats: 35
Startnr: 160
Motionsklassen
00:16:53
Plats: 66
Plats: 35
Startnr: 197
Namdalseid IL
Erlend Vesterdal Roel
Motionsklassen
00:16:56
Plats: 67
Plats: 36
Startnr: 47
Lånke IL
Eline Lerfall
Motionsklassen
00:17:00
Plats: 68
Plats: 37
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Märtha "Skabbhjärta" Moe
Motionsklassen
00:17:01
Plats: 69
Plats: 37
Startnr: 188
Hallkutarna
Vera Johansson
Motionsklassen
00:17:02
Plats: 70
Plats: 37
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Christian Drøyvold
Motionsklassen
00:17:06
Plats: 71
Plats: 38
Startnr: 23
Motionsklassen
00:17:09
Plats: 72
Plats: 38
Startnr: 29
Henning IL
Arne Olav Øksnes
Motionsklassen
00:17:09
Plats: 73
Plats: 38
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Irma Östberg
Motionsklassen
00:17:12
Plats: 74
Plats: 38
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Adrian Skånøy Storsve
Motionsklassen
00:17:14
Plats: 75
Plats: 39
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Marit Johanne Fuglem
Motionsklassen
00:17:14
Plats: 76
Plats: 39
Startnr: 153
Motionsklassen
00:17:15
Plats: 77
Plats: 39
Startnr: 106
Team 3T
Andrea Rossvold
Motionsklassen
00:17:15
Plats: 78
Plats: 39
Startnr: 26
Budal i.l
Kari Røttum
Motionsklassen
00:17:25
Plats: 79
Plats: 39
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Wilma Karlsson
Motionsklassen
00:17:26
Plats: 80
Plats: 39
Startnr: 201
HV-12
Einar Kvemo
Motionsklassen
00:17:39
Plats: 81
Plats: 39
Startnr: 233
Prima
Karianne Krokan Kragseth
Motionsklassen
00:17:39
Plats: 82
Plats: 39
Startnr: 281
RENÅ
Caroline Øien
Motionsklassen
00:17:54
Plats: 83
Plats: 39
Startnr: 145
Mörsils IF
Julle Engström
Motionsklassen
00:17:58
Plats: 84
Plats: 39
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Frøydis Lorås
Motionsklassen
00:18:00
Plats: 85
Plats: 40
Startnr: 71
Motionsklassen
00:18:09
Plats: 86
Plats: 40
Startnr: 214
Motionsklassen
00:18:10
Plats: 87
Plats: 40
Startnr: 317
Motionsklassen
00:18:13
Plats: 88
Plats: 40
Startnr: 111
Malvik IL
Knut Eirik Ballestad
Motionsklassen
00:18:16
Plats: 89
Plats: 41
Startnr: 180
Adresseavisen
Hege Møllevik
Motionsklassen
00:18:18
Plats: 90
Plats: 41
Startnr: 102
Ytterøy
Serine Tvete
Motionsklassen
00:18:19
Plats: 91
Plats: 42
Startnr: 157
Forra IL
Ellen Larsson Vigdenes
Motionsklassen
00:18:20
Plats: 92
Plats: 43
Startnr: 120
Motionsklassen
00:18:20
Plats: 93
Plats: 43
Startnr: 215
Rödöns SK
Björg Olsson
Motionsklassen
00:18:24
Plats: 94
Plats: 43
Startnr: 292
Hemit
Siri Berg
Motionsklassen
00:18:27
Plats: 95
Plats: 43
Startnr: 143
Lag Olsson
Jennie Dahlén
Motionsklassen
00:18:31
Plats: 96
Plats: 43
Startnr: 192
Campus Miun IF
Sam Rondung
Motionsklassen
00:18:44
Plats: 97
Plats: 43
Startnr: 278
Motionsklassen
00:18:44
Plats: 98
Plats: 43
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Silje Marie Finstad
Motionsklassen
00:18:48
Plats: 99
Plats: 43
Startnr: 96
Motionsklassen
00:18:49
Plats: 100
Plats: 43
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Stig Morten Negård
Motionsklassen
00:18:51
Plats: 101
Plats: 43
Startnr: 142
Motionsklassen
00:18:54
Plats: 102
Plats: 44
Startnr: 150
Frosta IL
Juliana Vårvik
Motionsklassen
00:18:58
Plats: 103
Plats: 45
Startnr: 98
Tullus Sjöbygdens Byalag
Anna Lena Petrusson
Motionsklassen
00:19:01
Plats: 104
Plats: 45
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Katrin Reitz
Motionsklassen
00:19:02
Plats: 105
Plats: 46
Startnr: 65
Sjetne
Ole Andreas Gussøy
Motionsklassen
00:19:07
Plats: 106
Plats: 47
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Kjersti Wannebo Nilsen
Motionsklassen
00:19:08
Plats: 107
Plats: 47
Startnr: 131
Motionsklassen
00:19:08
Plats: 108
Plats: 47
Startnr: 43
Lättja IF
Ida Nyberg
Motionsklassen
00:19:19
Plats: 109
Plats: 47
Startnr: 140
Alsens IF
Mikael Johansson
Motionsklassen
00:19:28
Plats: 110
Plats: 47
Startnr: 205
Nidarosdomen
Leonora Skjørland Halsetrønning
Motionsklassen
00:19:40
Plats: 111
Plats: 47
Startnr: 42
Motionsklassen
00:19:41
Plats: 112
Plats: 47
Startnr: 95
Röde Runners
Tova Björngard
Motionsklassen
00:19:44
Plats: 113
Plats: 47
Startnr: 204
Motionsklassen
00:19:49
Plats: 114
Plats: 47
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Reidun Gomo
Motionsklassen
00:19:50
Plats: 115
Plats: 48
Startnr: 99
Motionsklassen
00:19:55
Plats: 116
Plats: 48
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Oskar Brurok
Motionsklassen
00:20:03
Plats: 117
Plats: 49
Startnr: 57
I.L Aasguten
Hege Almlid
Motionsklassen
00:20:04
Plats: 118
Plats: 50
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Kristin Haugen
Motionsklassen
00:20:06
Plats: 119
Plats: 51
Startnr: 92
Rapp IL
Boje Reitan
Motionsklassen
00:20:21
Plats: 120
Plats: 52
Startnr: 86
Möringan
Örjan Bengtsson
Motionsklassen
00:20:28
Plats: 121
Plats: 52
Startnr: 151
Motionsklassen
00:20:29
Plats: 122
Plats: 52
Startnr: 172
Motionsklassen
00:20:31
Plats: 123
Plats: 52
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Malin Leiren
Motionsklassen
00:20:35
Plats: 124
Plats: 53
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Madeleine Sienna Sliper
Motionsklassen
00:20:37
Plats: 125
Plats: 53
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Marianne Sigstadstø
Motionsklassen
00:20:43
Plats: 126
Plats: 53
Startnr: 117
Motionsklassen
00:20:43
Plats: 127
Plats: 53
Startnr: 54
Rønning runners
Ingrid von Heimburg
Motionsklassen
00:20:54
Plats: 128
Plats: 53
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Marianne Wold
Motionsklassen
00:21:01
Plats: 129
Plats: 53
Startnr: 171
Motionsklassen
00:21:06
Plats: 130
Plats: 53
Startnr: 163
Team Alseth
Ida Haarberg Jørgensen
Motionsklassen
00:21:25
Plats: 131
Plats: 53
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Kristian H. Sødal
Motionsklassen
00:21:32
Plats: 132
Plats: 53
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Britt-Marie Svensson
Motionsklassen
00:21:33
Plats: 133
Plats: 53
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Ingrid Sofie Hammer
Motionsklassen
00:21:44
Plats: 134
Plats: 54
Startnr: 189
Motionsklassen
00:22:01
Plats: 135
Plats: 54
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Ragnhild Bergsmyr
Motionsklassen
00:22:03
Plats: 136
Plats: 54
Startnr: 41
Motionsklassen
00:22:53
Plats: 137
Plats: 54
Startnr: 85
Domstolene
Therese Fällgren
Motionsklassen
00:23:01
Plats: 138
Plats: 54
Startnr: 149
Kälens SK
Johanna Emond
Motionsklassen
00:23:19
Plats: 139
Plats: 54
Startnr: 30
Inderøy
Amalie Dagsvik
Motionsklassen
00:24:15
Plats: 140
Plats: 54
Startnr: 130
Vallbo sk
Julian Kivimaa Långström
Motionsklassen
00:24:35
Plats: 141
Plats: 54
Startnr: 237
Teknikens Under
John Wiktorsson
Motionsklassen
00:24:41
Plats: 142
Plats: 54
Startnr: 83
Vänsterpartiet / SV
Wenche Margrethe Kulmo
Motionsklassen
00:24:50
Plats: 143
Plats: 54
Startnr: 24
Blecket
Rasmus "Kipketer" Strindberg
Motionsklassen
00:25:22
Plats: 144
Plats: 54
Startnr: 81
Motionsklassen
00:25:57
Plats: 145
Plats: 54
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
John Østhus
Motionsklassen
00:27:02
Plats: 146
Plats: 54
Startnr: 109
Sætervik UIG
Solvår Johansen
Motionsklassen
00:27:33

Motion Damer

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 243
Motion Damer
00:13:42
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 255
Byåsen IL
Kristine Høgli
Motion Damer
00:15:00
Plats: 3
Plats: 3
Startnr: 244
Byåsen damer
Anita Eidem
Motion Damer
00:15:26
Plats: 4
Plats: 4
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Ann Eline Skjerve
Motion Damer
00:16:04
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 250
Motion Damer
00:16:16
Plats: 6
Plats: 5
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Ragnhild Brå Vardehaug
Motion Damer
00:17:40
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 257
Motion Damer
00:18:09
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Emilia Engelin
Motion Damer
00:20:08
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Karolin Edfalk
Motion Damer
00:20:44
Plats: 10
Plats: 6
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Christina Forren
Motion Damer
00:22:20

Endagars dag 1

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 300
FMV Sport
Niklas Hjelte
Endagars dag 1
00:14:46
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 324
Kreti & Pleti
Daniel Frånberg
Endagars dag 1
00:15:50
Plats: 3
Plats: 1
Startnr: 314
Endagars dag 1
00:15:51
Plats: 4
Plats: 1
Startnr: 322
Världslaget
Lee Cader
Endagars dag 1
00:16:04
Plats: 5
Plats: 1
Startnr: 235
Trångsvikens IF Motion
Bo-Gunnar Jonsson
Endagars dag 1
00:16:13
Plats: 6
Plats: 2
Startnr: 318
Endagars dag 1
00:18:06
Plats: 7
Plats: 2
Startnr: 312
Alla Kan
Gustav Berkestedt
Endagars dag 1
00:18:16
Plats: 8
Plats: 2
Startnr: 25
Kværner BIL
Grete Kristiansen
Endagars dag 1
00:18:35
Plats: 9
Plats: 3
Startnr: 187
Endagars dag 1
00:18:44
Plats: 10
Plats: 3
Startnr: 199
Microchip Norway
Snorre Vestli
Endagars dag 1
00:20:02
Plats: 11
Plats: 3
Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Håken Heggem
Endagars dag 1
00:20:47
Plats: 12
Plats: 3
Startnr: 319
Semså Fritid
Erika Olsson
Endagars dag 1
00:21:08
Plats: 13
Plats: 3
Startnr: 139
Endagars dag 1
00:21:32
Plats: 14
Plats: 3
Startnr: 97
Kalls IF
Philip Raftheim
Endagars dag 1
00:21:33
Plats: 15
Plats: 3
Startnr: 320
Endagars dag 1
00:23:48
Plats: 16
Plats: 3
Startnr: 313
Endagars dag 1
00:26:08
Plats: 17
Plats: 3
Startnr: 311
Tikab.se
Lisbeth Nilsen
Endagars dag 1
00:28:29