Resultat Frösö Park - Rödön

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Ebrahim Abdulaziz
Motionsklassen
00:26:59
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 235
Endagars dag 1
00:27:35
Plats: 3
Plats: 3
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Alexander Kirkeberg
Motionsklassen
00:27:56
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 186
Bratsberg IL
Sean Chester
Motionsklassen
00:28:18
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
SOLOMON ACHAME
Motionsklassen
00:28:28
Plats: 6
Plats: 5
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Ole Arnold Sødal
Motionsklassen
00:29:18
Plats: 7
Plats: 6
Startnr: 39
Mosvik IL
Jan Sandstad Næss
Motionsklassen
00:29:28
Plats: 8
Plats: 7
Startnr: 116
Motionsklassen
00:30:16
Plats: 9
Plats: 7
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Sondre Vårheim
Motionsklassen
00:30:38
Plats: 10
Plats: 8
Startnr: 110
Hommelvik il
Eivind Kjennerud
Motionsklassen
00:30:47
Plats: 11
Plats: 9
Startnr: 129
Ogndal IL
Svein Anders Melhus
Motionsklassen
00:30:58
Plats: 12
Plats: 10
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
STIAN OLDERVIK
Motionsklassen
00:30:58
Plats: 13
Plats: 11
Startnr: 54
Rønning runners
Bernhard Rønning
Motionsklassen
00:31:02
Plats: 14
Plats: 11
Startnr: 38
Sportsgym
Andreas Holmberg
Motionsklassen
00:31:08
Plats: 15
Plats: 11
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Alf Bjørnar Bertnum
Motionsklassen
00:31:31
Plats: 16
Plats: 11
Startnr: 181
Motionsklassen
00:31:38
Plats: 17
Plats: 12
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Svein Erik Halvorsen
Motionsklassen
00:31:39
Plats: 18
Plats: 12
Startnr: 10
Motionsklassen
00:31:54
Plats: 19
Plats: 13
Startnr: 66
Meråker Mix
Jonas Sæther
Motionsklassen
00:32:04
Plats: 20
Plats: 13
Startnr: 170
Motionsklassen
00:32:07
Plats: 21
Plats: 13
Startnr: 138
Brunflo IF
Anders Johansson
Motionsklassen
00:32:11
Plats: 22
Plats: 14
Startnr: 169
Duveds IF
Martin Persson
Motionsklassen
00:32:12
Plats: 23
Plats: 14
Startnr: 157
Forra IL
Vegard Vigdenes
Motionsklassen
00:32:24
Plats: 24
Plats: 15
Startnr: 195
Vinne IL 1
Trond Andre Kolstad
Motionsklassen
00:32:28
Plats: 25
Plats: 15
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Jonas Holberg
Motionsklassen
00:32:29
Plats: 26
Plats: 16
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Eirik Selvnes
Motionsklassen
00:32:41
Plats: 27
Plats: 17
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Gustav Pålsson
Motionsklassen
00:32:42
Plats: 28
Plats: 17
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
John Leander
Motionsklassen
00:32:44
Plats: 29
Plats: 17
Startnr: 117
Östersunds kommun
Anders Burman
Motionsklassen
00:32:54
Plats: 30
Plats: 17
Startnr: 50
Skogn IL
Trym Nergård Rønning
Motionsklassen
00:32:55
Plats: 31
Plats: 18
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Ole Andreas Brækken
Motionsklassen
00:33:00
Plats: 32
Plats: 19
Startnr: 36
IL Dalebrand
Sonny Bolin
Motionsklassen
00:33:05
Plats: 33
Plats: 20
Startnr: 206
Leksvik il
Steffen Dahl
Motionsklassen
00:33:06
Plats: 34
Plats: 21
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Pål Sæther
Motionsklassen
00:33:18
Plats: 35
Plats: 21
Startnr: 91
Leik il
Odin Unsgård
Motionsklassen
00:33:22
Plats: 36
Plats: 22
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Tommy Andre Haugen
Motionsklassen
00:33:29
Plats: 37
Plats: 23
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Jens "Sub3" Larsson
Motionsklassen
00:33:35
Plats: 38
Plats: 23
Startnr: 32
Motionsklassen
00:33:37
Plats: 39
Plats: 24
Startnr: 28
Leirådal I.L
Ole Jermstad
Motionsklassen
00:33:41
Plats: 40
Plats: 25
Startnr: 281
RENÅ
Eivind Furunes
Motionsklassen
00:33:43
Plats: 41
Plats: 25
Startnr: 47
Lånke IL
Henrik Sesseng
Motionsklassen
00:33:44
Plats: 42
Plats: 26
Startnr: 237
Teknikens Under
Gustav Storvik
Motionsklassen
00:33:45
Plats: 43
Plats: 26
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Aksel Veske
Motionsklassen
00:34:05
Plats: 44
Plats: 27
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Jakob Rømo Skille
Motionsklassen
00:34:13
Plats: 45
Plats: 27
Startnr: 131
Selbu & Tydal Løperteam Lag 2
Kristian Aftret Haave
Motionsklassen
00:34:15
Plats: 46
Plats: 27
Startnr: 320
Endagars dag 1
00:34:24
Plats: 47
Plats: 27
Startnr: 94
I.L Nor
Arne Berg
Motionsklassen
00:34:24
Plats: 48
Plats: 27
Startnr: 188
Hallkutarna
Olle Hallström
Motionsklassen
00:34:49
Plats: 49
Plats: 27
Startnr: 214
Motionsklassen
00:35:08
Plats: 50
Plats: 27
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Øyvind Øyen
Motionsklassen
00:35:09
Plats: 51
Plats: 27
Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Morten Langseth
Motionsklassen
00:35:10
Plats: 52
Plats: 28
Startnr: 155
Team Adonai
Olav Veiteberg
Motionsklassen
00:35:13
Plats: 53
Plats: 28
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Håkon Frøseth
Motionsklassen
00:35:15
Plats: 54
Plats: 28
Startnr: 103
Leinstrand IL
Anders I. Lauglo
Motionsklassen
00:35:20
Plats: 55
Plats: 29
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Kasper Remseth
Motionsklassen
00:35:22
Plats: 56
Plats: 30
Startnr: 145
Mörsils IF
Klas Österlind
Motionsklassen
00:35:23
Plats: 57
Plats: 30
Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Torstein Heggem
Endagars dag 1
00:35:29
Plats: 58
Plats: 30
Startnr: 183
SPILLUM IL
Martin Jakobsen
Motionsklassen
00:35:30
Plats: 59
Plats: 31
Startnr: 185
Hattfjelldal il
Torbjørn Larsen
Motionsklassen
00:35:33
Plats: 60
Plats: 32
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Olav Arild Hasselvold
Motionsklassen
00:35:42
Plats: 61
Plats: 33
Startnr: 90
IL Skauga
Roar Bjørnerås
Motionsklassen
00:35:49
Plats: 62
Plats: 34
Startnr: 58
Motionsklassen
00:35:51
Plats: 63
Plats: 35
Startnr: 197
Namdalseid IL
Bård Jørgen Elden
Motionsklassen
00:36:06
Plats: 64
Plats: 36
Startnr: 255
Byåsen IL
Mari Muan
Motion Damer
00:36:16
Plats: 65
Plats: 37
Startnr: 243
Motion Damer
00:36:16
Plats: 66
Plats: 38
Startnr: 26
Budal i.l
Johan L Sandnes
Motionsklassen
00:36:17
Plats: 67
Plats: 38
Startnr: 229
Motionsklassen
00:36:18
Plats: 68
Plats: 39
Startnr: 322
Världslaget
Latif Rahimi
Endagars dag 1
00:36:20
Plats: 69
Plats: 39
Startnr: 86
Möringan
Mattias Lagerkvist
Motionsklassen
00:36:30
Plats: 70
Plats: 39
Startnr: 149
Kälens SK
Niklas Blomberg
Motionsklassen
00:36:31
Plats: 71
Plats: 39
Startnr: 71
Motionsklassen
00:36:33
Plats: 72
Plats: 39
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Johan Bergqvist
Motionsklassen
00:37:20
Plats: 73
Plats: 39
Startnr: 233
Prima
Børge Andersen
Motionsklassen
00:37:21
Plats: 74
Plats: 39
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
John Arild Sødal
Motionsklassen
00:37:22
Plats: 75
Plats: 39
Startnr: 278
Motionsklassen
00:37:22
Plats: 76
Plats: 39
Startnr: 60
ATT-Fram
Lotte LIE
Motionsklassen
00:37:30
Plats: 77
Plats: 39
Startnr: 114
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 3
HÅVARD NUFSFJORD
Motionsklassen
00:37:30
Plats: 78
Plats: 39
Startnr: 111
Malvik IL
Hans Jakob Jakobsen
Motionsklassen
00:37:52
Plats: 79
Plats: 40
Startnr: 30
Inderøy
Nils Martin Ringstad
Motionsklassen
00:37:54
Plats: 80
Plats: 40
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Kristoffer Lurvik
Motionsklassen
00:38:01
Plats: 81
Plats: 41
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Geir Hultgren
Motionsklassen
00:38:10
Plats: 82
Plats: 41
Startnr: 92
Rapp IL
Halvard Rekkebo
Motionsklassen
00:38:20
Plats: 83
Plats: 42
Startnr: 140
Alsens IF
Erik Johansson
Motionsklassen
00:38:23
Plats: 84
Plats: 42
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Arne Olav Haugan
Motionsklassen
00:38:23
Plats: 85
Plats: 43
Startnr: 87
Hedevikens IF
Stefan Eriksson
Motionsklassen
00:38:26
Plats: 86
Plats: 43
Startnr: 98
Motionsklassen
00:38:28
Plats: 87
Plats: 43
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Katrine Sandbakk
Motionsklassen
00:38:35
Plats: 88
Plats: 43
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Jörgen Svedin
Motionsklassen
00:38:36
Plats: 89
Plats: 43
Startnr: 23
Motionsklassen
00:38:45
Plats: 90
Plats: 43
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Kjetil Stubbom
Motionsklassen
00:38:48
Plats: 91
Plats: 43
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Ragnhild Grandetrø
Motion Damer
00:39:01
Plats: 92
Plats: 43
Startnr: 112
Byneset il
Henry Haug
Motionsklassen
00:39:15
Plats: 93
Plats: 44
Startnr: 314
Endagars dag 1
00:39:19
Plats: 94
Plats: 44
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Liv Thommesen
Motion Damer
00:39:20
Plats: 95
Plats: 44
Startnr: 196
Vinne IL 2
Jan Eivind Østnes
Motionsklassen
00:39:22
Plats: 96
Plats: 45
Startnr: 317
Motionsklassen
00:39:25
Plats: 97
Plats: 45
Startnr: 56
Motionsklassen
00:39:32
Plats: 98
Plats: 45
Startnr: 130
Vallbo sk
Gustav Boberg
Motionsklassen
00:39:33
Plats: 99
Plats: 45
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Martin Finstad
Motionsklassen
00:39:40
Plats: 100
Plats: 45
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Emelie Eriksson
Motion Damer
00:39:51
Plats: 101
Plats: 46
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Tor Inge Indset
Motionsklassen
00:40:01
Plats: 102
Plats: 46
Startnr: 106
Motionsklassen
00:40:11
Plats: 103
Plats: 46
Startnr: 150
Frosta IL
Magne Vårvik
Motionsklassen
00:40:12
Plats: 104
Plats: 47
Startnr: 70
Motionsklassen
00:40:13
Plats: 105
Plats: 47
Startnr: 311
Tikab.se
Henrik Berg
Endagars dag 1
00:40:25
Plats: 106
Plats: 47
Startnr: 232
TrønderEnergi
Jonas Renhult Skaug
Motionsklassen
00:40:27
Plats: 107
Plats: 47
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Therese Nygren
Motionsklassen
00:40:36
Plats: 108
Plats: 47
Startnr: 24
Blecket
Paul "Åder Pål" Martinsson
Motionsklassen
00:40:36
Plats: 109
Plats: 47
Startnr: 85
Domstolene
Gustav Söderberg
Motionsklassen
00:40:41
Plats: 110
Plats: 47
Startnr: 105
Motionsklassen
00:40:47
Plats: 111
Plats: 48
Startnr: 96
Motionsklassen
00:40:48
Plats: 112
Plats: 48
Startnr: 29
Henning IL
Lars Omli Øksnes
Motionsklassen
00:40:49
Plats: 113
Plats: 48
Startnr: 65
Sjetne
Anne Grete Myhre
Motionsklassen
00:40:51
Plats: 114
Plats: 49
Startnr: 76
Marieby GIF
Stefan Jonsson
Motionsklassen
00:40:58
Plats: 115
Plats: 50
Startnr: 199
Microchip Norway
Tor Urdalen
Endagars dag 1
00:40:58
Plats: 116
Plats: 50
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Petter Skjelstad
Motionsklassen
00:41:16
Plats: 117
Plats: 51
Startnr: 142
Vegvesenets BIL Trøndelag
Hlynur Gudmundsson
Motionsklassen
00:41:22
Plats: 118
Plats: 52
Startnr: 79
Helgådal il
Hege Aas
Motionsklassen
00:41:23
Plats: 119
Plats: 52
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Ann Sissel Vehus
Motion Damer
00:41:23
Plats: 120
Plats: 52
Startnr: 99
Motionsklassen
00:41:28
Plats: 121
Plats: 52
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Mari Moen, Slenes
Motionsklassen
00:41:35
Plats: 122
Plats: 53
Startnr: 69
Kullarmark SK
Mikael Andersson
Motionsklassen
00:41:49
Plats: 123
Plats: 53
Startnr: 67
Motionsklassen
00:42:00
Plats: 124
Plats: 53
Startnr: 215
Rödöns SK
Lasse Söderberg
Motionsklassen
00:42:03
Plats: 125
Plats: 53
Startnr: 163
Team Alseth
Erik Knudsen Garcia
Motionsklassen
00:42:04
Plats: 126
Plats: 53
Startnr: 180
Adresseavisen
Anne-Marit Dahl
Motionsklassen
00:42:11
Plats: 127
Plats: 53
Startnr: 49
Jämtkraft
Josefin Hjelte
Motionsklassen
00:42:12
Plats: 128
Plats: 53
Startnr: 300
FMV Sport
Jonas Nordvall
Endagars dag 1
00:42:18
Plats: 129
Plats: 53
Startnr: 292
Hemit
Martin Raanes
Motionsklassen
00:42:23
Plats: 130
Plats: 53
Startnr: 51
Ole Vig
Johan Reinert Vikan
Motionsklassen
00:42:33
Plats: 131
Plats: 53
Startnr: 319
Semså Fritid
Per Jonsson
Endagars dag 1
00:42:40
Plats: 132
Plats: 53
Startnr: 250
Motion Damer
00:43:02
Plats: 133
Plats: 54
Startnr: 260
FSK Östersund
Oskar Brorsson
Motionsklassen
00:43:11
Plats: 134
Plats: 54
Startnr: 171
Motionsklassen
00:43:18
Plats: 135
Plats: 54
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Håvard Grønning
Motionsklassen
00:43:26
Plats: 136
Plats: 55
Startnr: 160
Motionsklassen
00:43:26
Plats: 137
Plats: 55
Startnr: 277
Motionsklassen
00:43:29
Plats: 138
Plats: 55
Startnr: 40
NTE BIL
Tor Martin Fossan
Motionsklassen
00:43:34
Plats: 139
Plats: 55
Startnr: 57
I.L Aasguten
Ingeborg Einarsve Nikolaisen
Motionsklassen
00:43:50
Plats: 140
Plats: 56
Startnr: 189
Skatteverket IT - Skattevärk
Pär-Mikael Salomonsson
Motionsklassen
00:44:12
Plats: 141
Plats: 56
Startnr: 205
Nidarosdomen
Hans Morten Løvrød
Motionsklassen
00:44:18
Plats: 142
Plats: 56
Startnr: 42
Motionsklassen
00:44:22
Plats: 143
Plats: 56
Startnr: 83
Motionsklassen
00:44:27
Plats: 144
Plats: 56
Startnr: 102
Ytterøy
Jorunn Winnberg
Motionsklassen
00:44:28
Plats: 145
Plats: 57
Startnr: 109
Sætervik UIG
Sara Fuglu
Motionsklassen
00:44:37
Plats: 146
Plats: 58
Startnr: 143
Lag Olsson
Anna Leiler
Motionsklassen
00:44:49
Plats: 147
Plats: 58
Startnr: 192
Campus Miun IF
Andreas Karlsson
Motionsklassen
00:44:56
Plats: 148
Plats: 58
Startnr: 81
Skaula roadrunners 2
Carl-Edvin Handler
Motionsklassen
00:45:23
Plats: 149
Plats: 58
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Stig Morten Negård
Motionsklassen
00:45:24
Plats: 150
Plats: 58
Startnr: 77
Motionsklassen
00:45:38
Plats: 151
Plats: 58
Startnr: 257
Motion Damer
00:45:47
Plats: 152
Plats: 58
Startnr: 25
Kværner BIL
Åge Nessemo
Endagars dag 1
00:45:50
Plats: 153
Plats: 59
Startnr: 139
Endagars dag 1
00:45:52
Plats: 154
Plats: 59
Startnr: 201
HV-12
Stein Harald Vedal
Motionsklassen
00:45:56
Plats: 155
Plats: 59
Startnr: 97
Kalls IF
Jo Dalton
Endagars dag 1
00:46:05
Plats: 156
Plats: 59
Startnr: 43
Lättja IF
Linnea Sandberg
Motionsklassen
00:46:12
Plats: 157
Plats: 59
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Sofie Aslaksen Aasly
Motionsklassen
00:46:30
Plats: 158
Plats: 60
Startnr: 318
Endagars dag 1
00:46:45
Plats: 159
Plats: 60
Startnr: 244
Byåsen damer
Lisbeth Grandetrø Hølås
Motion Damer
00:46:53
Plats: 160
Plats: 61
Startnr: 95
Röde Runners
Andrew Sutherland
Motionsklassen
00:46:56
Plats: 161
Plats: 61
Startnr: 324
Kreti & Pleti
Rickard Frånberg
Endagars dag 1
00:47:09
Plats: 162
Plats: 61
Startnr: 172
Motionsklassen
00:47:35
Plats: 163
Plats: 61
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Anders Petersen
Motionsklassen
00:47:37
Plats: 164
Plats: 61
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Katrine Nordlund Holte
Motionsklassen
00:47:53
Plats: 165
Plats: 61
Startnr: 313
Endagars dag 1
00:48:21
Plats: 166
Plats: 61
Startnr: 187
Endagars dag 1
00:48:30
Plats: 167
Plats: 61
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Hanna Knipenberg
Motionsklassen
00:48:53
Plats: 168
Plats: 62
Startnr: 151
Motionsklassen
00:49:30
Plats: 169
Plats: 62
Startnr: 101
Støtet
Emilie Johansen
Motionsklassen
00:49:31
Plats: 170
Plats: 62
Startnr: 137
Undersåkers IF
Olle Mobärg
Motionsklassen
00:49:43
Plats: 171
Plats: 62
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Maria Eriksson
Motion Damer
00:50:45
Plats: 172
Plats: 62
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Eirik Lothe Foseid
Motionsklassen
00:51:52
Plats: 173
Plats: 62
Startnr: 312
Alla Kan
alla kan
Endagars dag 1
00:54:22

Motionsklassen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Ebrahim Abdulaziz
Motionsklassen
00:26:59
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Alexander Kirkeberg
Motionsklassen
00:27:56
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 186
Bratsberg IL
Sean Chester
Motionsklassen
00:28:18
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
SOLOMON ACHAME
Motionsklassen
00:28:28
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Ole Arnold Sødal
Motionsklassen
00:29:18
Plats: 6
Plats: 5
Startnr: 39
Mosvik IL
Jan Sandstad Næss
Motionsklassen
00:29:28
Plats: 7
Plats: 6
Startnr: 116
Motionsklassen
00:30:16
Plats: 8
Plats: 6
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Sondre Vårheim
Motionsklassen
00:30:38
Plats: 9
Plats: 7
Startnr: 110
Hommelvik il
Eivind Kjennerud
Motionsklassen
00:30:47
Plats: 10
Plats: 8
Startnr: 129
Ogndal IL
Svein Anders Melhus
Motionsklassen
00:30:58
Plats: 11
Plats: 9
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
STIAN OLDERVIK
Motionsklassen
00:30:58
Plats: 12
Plats: 10
Startnr: 54
Rønning runners
Bernhard Rønning
Motionsklassen
00:31:02
Plats: 13
Plats: 10
Startnr: 38
Sportsgym
Andreas Holmberg
Motionsklassen
00:31:08
Plats: 14
Plats: 10
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Alf Bjørnar Bertnum
Motionsklassen
00:31:31
Plats: 15
Plats: 10
Startnr: 181
Motionsklassen
00:31:38
Plats: 16
Plats: 11
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Svein Erik Halvorsen
Motionsklassen
00:31:39
Plats: 17
Plats: 11
Startnr: 10
Motionsklassen
00:31:54
Plats: 18
Plats: 12
Startnr: 66
Meråker Mix
Jonas Sæther
Motionsklassen
00:32:04
Plats: 19
Plats: 12
Startnr: 170
Motionsklassen
00:32:07
Plats: 20
Plats: 12
Startnr: 138
Brunflo IF
Anders Johansson
Motionsklassen
00:32:11
Plats: 21
Plats: 13
Startnr: 169
Duveds IF
Martin Persson
Motionsklassen
00:32:12
Plats: 22
Plats: 13
Startnr: 157
Forra IL
Vegard Vigdenes
Motionsklassen
00:32:24
Plats: 23
Plats: 14
Startnr: 195
Vinne IL 1
Trond Andre Kolstad
Motionsklassen
00:32:28
Plats: 24
Plats: 14
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Jonas Holberg
Motionsklassen
00:32:29
Plats: 25
Plats: 15
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Eirik Selvnes
Motionsklassen
00:32:41
Plats: 26
Plats: 16
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Gustav Pålsson
Motionsklassen
00:32:42
Plats: 27
Plats: 16
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
John Leander
Motionsklassen
00:32:44
Plats: 28
Plats: 16
Startnr: 117
Östersunds kommun
Anders Burman
Motionsklassen
00:32:54
Plats: 29
Plats: 16
Startnr: 50
Skogn IL
Trym Nergård Rønning
Motionsklassen
00:32:55
Plats: 30
Plats: 17
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Ole Andreas Brækken
Motionsklassen
00:33:00
Plats: 31
Plats: 18
Startnr: 36
IL Dalebrand
Sonny Bolin
Motionsklassen
00:33:05
Plats: 32
Plats: 19
Startnr: 206
Leksvik il
Steffen Dahl
Motionsklassen
00:33:06
Plats: 33
Plats: 20
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Pål Sæther
Motionsklassen
00:33:18
Plats: 34
Plats: 20
Startnr: 91
Leik il
Odin Unsgård
Motionsklassen
00:33:22
Plats: 35
Plats: 21
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Tommy Andre Haugen
Motionsklassen
00:33:29
Plats: 36
Plats: 22
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Jens "Sub3" Larsson
Motionsklassen
00:33:35
Plats: 37
Plats: 22
Startnr: 32
Motionsklassen
00:33:37
Plats: 38
Plats: 23
Startnr: 28
Leirådal I.L
Ole Jermstad
Motionsklassen
00:33:41
Plats: 39
Plats: 24
Startnr: 281
RENÅ
Eivind Furunes
Motionsklassen
00:33:43
Plats: 40
Plats: 24
Startnr: 47
Lånke IL
Henrik Sesseng
Motionsklassen
00:33:44
Plats: 41
Plats: 25
Startnr: 237
Teknikens Under
Gustav Storvik
Motionsklassen
00:33:45
Plats: 42
Plats: 25
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Aksel Veske
Motionsklassen
00:34:05
Plats: 43
Plats: 26
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Jakob Rømo Skille
Motionsklassen
00:34:13
Plats: 44
Plats: 26
Startnr: 131
Selbu & Tydal Løperteam Lag 2
Kristian Aftret Haave
Motionsklassen
00:34:15
Plats: 45
Plats: 26
Startnr: 94
I.L Nor
Arne Berg
Motionsklassen
00:34:24
Plats: 46
Plats: 26
Startnr: 188
Hallkutarna
Olle Hallström
Motionsklassen
00:34:49
Plats: 47
Plats: 26
Startnr: 214
Motionsklassen
00:35:08
Plats: 48
Plats: 26
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Øyvind Øyen
Motionsklassen
00:35:09
Plats: 49
Plats: 26
Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Morten Langseth
Motionsklassen
00:35:10
Plats: 50
Plats: 27
Startnr: 155
Team Adonai
Olav Veiteberg
Motionsklassen
00:35:13
Plats: 51
Plats: 27
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Håkon Frøseth
Motionsklassen
00:35:15
Plats: 52
Plats: 27
Startnr: 103
Leinstrand IL
Anders I. Lauglo
Motionsklassen
00:35:20
Plats: 53
Plats: 28
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Kasper Remseth
Motionsklassen
00:35:22
Plats: 54
Plats: 29
Startnr: 145
Mörsils IF
Klas Österlind
Motionsklassen
00:35:23
Plats: 55
Plats: 29
Startnr: 183
SPILLUM IL
Martin Jakobsen
Motionsklassen
00:35:30
Plats: 56
Plats: 30
Startnr: 185
Hattfjelldal il
Torbjørn Larsen
Motionsklassen
00:35:33
Plats: 57
Plats: 31
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Olav Arild Hasselvold
Motionsklassen
00:35:42
Plats: 58
Plats: 32
Startnr: 90
IL Skauga
Roar Bjørnerås
Motionsklassen
00:35:49
Plats: 59
Plats: 33
Startnr: 58
Motionsklassen
00:35:51
Plats: 60
Plats: 34
Startnr: 197
Namdalseid IL
Bård Jørgen Elden
Motionsklassen
00:36:06
Plats: 61
Plats: 35
Startnr: 26
Budal i.l
Johan L Sandnes
Motionsklassen
00:36:17
Plats: 62
Plats: 35
Startnr: 229
Motionsklassen
00:36:18
Plats: 63
Plats: 36
Startnr: 86
Möringan
Mattias Lagerkvist
Motionsklassen
00:36:30
Plats: 64
Plats: 36
Startnr: 149
Kälens SK
Niklas Blomberg
Motionsklassen
00:36:31
Plats: 65
Plats: 36
Startnr: 71
Motionsklassen
00:36:33
Plats: 66
Plats: 36
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Johan Bergqvist
Motionsklassen
00:37:20
Plats: 67
Plats: 36
Startnr: 233
Prima
Børge Andersen
Motionsklassen
00:37:21
Plats: 68
Plats: 36
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
John Arild Sødal
Motionsklassen
00:37:22
Plats: 69
Plats: 36
Startnr: 278
Motionsklassen
00:37:22
Plats: 70
Plats: 36
Startnr: 60
ATT-Fram
Lotte LIE
Motionsklassen
00:37:30
Plats: 71
Plats: 36
Startnr: 114
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 3
HÅVARD NUFSFJORD
Motionsklassen
00:37:30
Plats: 72
Plats: 36
Startnr: 111
Malvik IL
Hans Jakob Jakobsen
Motionsklassen
00:37:52
Plats: 73
Plats: 37
Startnr: 30
Inderøy
Nils Martin Ringstad
Motionsklassen
00:37:54
Plats: 74
Plats: 37
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Kristoffer Lurvik
Motionsklassen
00:38:01
Plats: 75
Plats: 38
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Geir Hultgren
Motionsklassen
00:38:10
Plats: 76
Plats: 38
Startnr: 92
Rapp IL
Halvard Rekkebo
Motionsklassen
00:38:20
Plats: 77
Plats: 39
Startnr: 140
Alsens IF
Erik Johansson
Motionsklassen
00:38:23
Plats: 78
Plats: 39
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Arne Olav Haugan
Motionsklassen
00:38:23
Plats: 79
Plats: 40
Startnr: 87
Hedevikens IF
Stefan Eriksson
Motionsklassen
00:38:26
Plats: 80
Plats: 40
Startnr: 98
Motionsklassen
00:38:28
Plats: 81
Plats: 40
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Katrine Sandbakk
Motionsklassen
00:38:35
Plats: 82
Plats: 40
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Jörgen Svedin
Motionsklassen
00:38:36
Plats: 83
Plats: 40
Startnr: 23
Motionsklassen
00:38:45
Plats: 84
Plats: 40
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Kjetil Stubbom
Motionsklassen
00:38:48
Plats: 85
Plats: 40
Startnr: 112
Byneset il
Henry Haug
Motionsklassen
00:39:15
Plats: 86
Plats: 41
Startnr: 196
Vinne IL 2
Jan Eivind Østnes
Motionsklassen
00:39:22
Plats: 87
Plats: 42
Startnr: 317
Motionsklassen
00:39:25
Plats: 88
Plats: 42
Startnr: 56
Motionsklassen
00:39:32
Plats: 89
Plats: 42
Startnr: 130
Vallbo sk
Gustav Boberg
Motionsklassen
00:39:33
Plats: 90
Plats: 42
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Martin Finstad
Motionsklassen
00:39:40
Plats: 91
Plats: 42
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Tor Inge Indset
Motionsklassen
00:40:01
Plats: 92
Plats: 42
Startnr: 106
Motionsklassen
00:40:11
Plats: 93
Plats: 42
Startnr: 150
Frosta IL
Magne Vårvik
Motionsklassen
00:40:12
Plats: 94
Plats: 43
Startnr: 70
Motionsklassen
00:40:13
Plats: 95
Plats: 43
Startnr: 232
TrønderEnergi
Jonas Renhult Skaug
Motionsklassen
00:40:27
Plats: 96
Plats: 43
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Therese Nygren
Motionsklassen
00:40:36
Plats: 97
Plats: 43
Startnr: 24
Blecket
Paul "Åder Pål" Martinsson
Motionsklassen
00:40:36
Plats: 98
Plats: 43
Startnr: 85
Domstolene
Gustav Söderberg
Motionsklassen
00:40:41
Plats: 99
Plats: 43
Startnr: 105
Motionsklassen
00:40:47
Plats: 100
Plats: 44
Startnr: 96
Motionsklassen
00:40:48
Plats: 101
Plats: 44
Startnr: 29
Henning IL
Lars Omli Øksnes
Motionsklassen
00:40:49
Plats: 102
Plats: 44
Startnr: 65
Sjetne
Anne Grete Myhre
Motionsklassen
00:40:51
Plats: 103
Plats: 45
Startnr: 76
Marieby GIF
Stefan Jonsson
Motionsklassen
00:40:58
Plats: 104
Plats: 46
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Petter Skjelstad
Motionsklassen
00:41:16
Plats: 105
Plats: 47
Startnr: 142
Vegvesenets BIL Trøndelag
Hlynur Gudmundsson
Motionsklassen
00:41:22
Plats: 106
Plats: 48
Startnr: 79
Helgådal il
Hege Aas
Motionsklassen
00:41:23
Plats: 107
Plats: 48
Startnr: 99
Motionsklassen
00:41:28
Plats: 108
Plats: 48
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Mari Moen, Slenes
Motionsklassen
00:41:35
Plats: 109
Plats: 49
Startnr: 69
Kullarmark SK
Mikael Andersson
Motionsklassen
00:41:49
Plats: 110
Plats: 49
Startnr: 67
Motionsklassen
00:42:00
Plats: 111
Plats: 49
Startnr: 215
Rödöns SK
Lasse Söderberg
Motionsklassen
00:42:03
Plats: 112
Plats: 49
Startnr: 163
Team Alseth
Erik Knudsen Garcia
Motionsklassen
00:42:04
Plats: 113
Plats: 49
Startnr: 180
Adresseavisen
Anne-Marit Dahl
Motionsklassen
00:42:11
Plats: 114
Plats: 49
Startnr: 49
Jämtkraft
Josefin Hjelte
Motionsklassen
00:42:12
Plats: 115
Plats: 49
Startnr: 292
Hemit
Martin Raanes
Motionsklassen
00:42:23
Plats: 116
Plats: 49
Startnr: 51
Ole Vig
Johan Reinert Vikan
Motionsklassen
00:42:33
Plats: 117
Plats: 49
Startnr: 260
FSK Östersund
Oskar Brorsson
Motionsklassen
00:43:11
Plats: 118
Plats: 49
Startnr: 171
Motionsklassen
00:43:18
Plats: 119
Plats: 49
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Håvard Grønning
Motionsklassen
00:43:26
Plats: 120
Plats: 50
Startnr: 160
Motionsklassen
00:43:26
Plats: 121
Plats: 50
Startnr: 277
Motionsklassen
00:43:29
Plats: 122
Plats: 50
Startnr: 40
NTE BIL
Tor Martin Fossan
Motionsklassen
00:43:34
Plats: 123
Plats: 50
Startnr: 57
I.L Aasguten
Ingeborg Einarsve Nikolaisen
Motionsklassen
00:43:50
Plats: 124
Plats: 51
Startnr: 189
Skatteverket IT - Skattevärk
Pär-Mikael Salomonsson
Motionsklassen
00:44:12
Plats: 125
Plats: 51
Startnr: 205
Nidarosdomen
Hans Morten Løvrød
Motionsklassen
00:44:18
Plats: 126
Plats: 51
Startnr: 42
Motionsklassen
00:44:22
Plats: 127
Plats: 51
Startnr: 83
Motionsklassen
00:44:27
Plats: 128
Plats: 51
Startnr: 102
Ytterøy
Jorunn Winnberg
Motionsklassen
00:44:28
Plats: 129
Plats: 52
Startnr: 109
Sætervik UIG
Sara Fuglu
Motionsklassen
00:44:37
Plats: 130
Plats: 53
Startnr: 143
Lag Olsson
Anna Leiler
Motionsklassen
00:44:49
Plats: 131
Plats: 53
Startnr: 192
Campus Miun IF
Andreas Karlsson
Motionsklassen
00:44:56
Plats: 132
Plats: 53
Startnr: 81
Skaula roadrunners 2
Carl-Edvin Handler
Motionsklassen
00:45:23
Plats: 133
Plats: 53
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Stig Morten Negård
Motionsklassen
00:45:24
Plats: 134
Plats: 53
Startnr: 77
Motionsklassen
00:45:38
Plats: 135
Plats: 53
Startnr: 201
HV-12
Stein Harald Vedal
Motionsklassen
00:45:56
Plats: 136
Plats: 53
Startnr: 43
Lättja IF
Linnea Sandberg
Motionsklassen
00:46:12
Plats: 137
Plats: 53
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Sofie Aslaksen Aasly
Motionsklassen
00:46:30
Plats: 138
Plats: 54
Startnr: 95
Röde Runners
Andrew Sutherland
Motionsklassen
00:46:56
Plats: 139
Plats: 54
Startnr: 172
Motionsklassen
00:47:35
Plats: 140
Plats: 54
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Anders Petersen
Motionsklassen
00:47:37
Plats: 141
Plats: 54
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Katrine Nordlund Holte
Motionsklassen
00:47:53
Plats: 142
Plats: 54
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Hanna Knipenberg
Motionsklassen
00:48:53
Plats: 143
Plats: 55
Startnr: 151
Motionsklassen
00:49:30
Plats: 144
Plats: 55
Startnr: 101
Støtet
Emilie Johansen
Motionsklassen
00:49:31
Plats: 145
Plats: 55
Startnr: 137
Undersåkers IF
Olle Mobärg
Motionsklassen
00:49:43
Plats: 146
Plats: 55
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Eirik Lothe Foseid
Motionsklassen
00:51:52

Motion Damer

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 255
Byåsen IL
Mari Muan
Motion Damer
00:36:16
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 243
Motion Damer
00:36:16
Plats: 3
Plats: 3
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Ragnhild Grandetrø
Motion Damer
00:39:01
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Liv Thommesen
Motion Damer
00:39:20
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Emelie Eriksson
Motion Damer
00:39:51
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Ann Sissel Vehus
Motion Damer
00:41:23
Plats: 7
Plats: 4
Startnr: 250
Motion Damer
00:43:02
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 257
Motion Damer
00:45:47
Plats: 9
Plats: 5
Startnr: 244
Byåsen damer
Lisbeth Grandetrø Hølås
Motion Damer
00:46:53
Plats: 10
Plats: 6
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Maria Eriksson
Motion Damer
00:50:45

Endagars dag 1

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 235
Endagars dag 1
00:27:35
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 320
Endagars dag 1
00:34:24
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Torstein Heggem
Endagars dag 1
00:35:29
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 322
Världslaget
Latif Rahimi
Endagars dag 1
00:36:20
Plats: 5
Plats: 2
Startnr: 314
Endagars dag 1
00:39:19
Plats: 6
Plats: 2
Startnr: 311
Tikab.se
Henrik Berg
Endagars dag 1
00:40:25
Plats: 7
Plats: 2
Startnr: 199
Microchip Norway
Tor Urdalen
Endagars dag 1
00:40:58
Plats: 8
Plats: 2
Startnr: 300
FMV Sport
Jonas Nordvall
Endagars dag 1
00:42:18
Plats: 9
Plats: 2
Startnr: 319
Semså Fritid
Per Jonsson
Endagars dag 1
00:42:40
Plats: 10
Plats: 2
Startnr: 25
Kværner BIL
Åge Nessemo
Endagars dag 1
00:45:50
Plats: 11
Plats: 3
Startnr: 139
Endagars dag 1
00:45:52
Plats: 12
Plats: 3
Startnr: 97
Kalls IF
Jo Dalton
Endagars dag 1
00:46:05
Plats: 13
Plats: 3
Startnr: 318
Endagars dag 1
00:46:45
Plats: 14
Plats: 3
Startnr: 324
Kreti & Pleti
Rickard Frånberg
Endagars dag 1
00:47:09
Plats: 15
Plats: 3
Startnr: 313
Endagars dag 1
00:48:21
Plats: 16
Plats: 3
Startnr: 187
Endagars dag 1
00:48:30
Plats: 17
Plats: 3
Startnr: 312
Alla Kan
alla kan
Endagars dag 1
00:54:22