Resultat Rödön - Tullus

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Trond Ørjan Eide
Motionsklassen
00:28:55
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 39
Mosvik IL
Ola Berg Fines
Motionsklassen
00:29:15
Plats: 3
Plats: 3
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Magnus Sirnes Hjellum
Motionsklassen
00:29:17
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Thomas Fremo
Motionsklassen
00:29:21
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
DADAFO DHAQABI
Motionsklassen
00:30:08
Plats: 6
Plats: 5
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Simen Ellingsdalen
Motionsklassen
00:30:36
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Simen Thune Rolfsen
Motionsklassen
00:30:52
Plats: 8
Plats: 6
Startnr: 38
Sportsgym
Perra Hellström
Motionsklassen
00:31:18
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
LARS MORTEN BARDAL
Motionsklassen
00:31:38
Plats: 10
Plats: 7
Startnr: 186
Bratsberg IL
Kai Robert Vandsvik
Motionsklassen
00:31:45
Plats: 11
Plats: 8
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Magnus Wiig
Motionsklassen
00:31:58
Plats: 12
Plats: 8
Startnr: 110
Hommelvik il
Jan Thomas Jenssen
Motionsklassen
00:32:03
Plats: 13
Plats: 9
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Johan Tøndel Hammer
Motionsklassen
00:32:14
Plats: 14
Plats: 10
Startnr: 243
Motion Damer
00:32:23
Plats: 15
Plats: 11
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Gisle Holberg
Motionsklassen
00:32:57
Plats: 16
Plats: 12
Startnr: 235
Trångsvikens IF Motion
Martin Kristiansson
Endagars dag 1
00:33:13
Plats: 17
Plats: 13
Startnr: 34
Motionsklassen
00:33:19
Plats: 18
Plats: 14
Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Kenneth Skjerve
Motionsklassen
00:34:12
Plats: 19
Plats: 15
Startnr: 111
Malvik IL
Petter Andreas Bergh
Motionsklassen
00:34:22
Plats: 20
Plats: 16
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Asbjørn Sigstadstø
Motionsklassen
00:34:26
Plats: 21
Plats: 16
Startnr: 255
Byåsen IL
Julie Myhre
Motion Damer
00:34:33
Plats: 22
Plats: 17
Startnr: 129
Ogndal IL
Sigurd Landsem Melhus
Motionsklassen
00:34:35
Plats: 23
Plats: 18
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Sivert Granheim
Motionsklassen
00:34:36
Plats: 24
Plats: 19
Startnr: 91
Leik il
Jonas Unsgård
Motionsklassen
00:34:42
Plats: 25
Plats: 20
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Fredrik Lillevik
Motionsklassen
00:34:44
Plats: 26
Plats: 21
Startnr: 260
Motionsklassen
00:34:50
Plats: 27
Plats: 21
Startnr: 103
Leinstrand IL
Johannes Svendsen
Motionsklassen
00:34:51
Plats: 28
Plats: 22
Startnr: 188
Hallkutarna
Christian Olsson
Motionsklassen
00:34:53
Plats: 29
Plats: 22
Startnr: 60
ATT-Fram
Henrik MYHR
Motionsklassen
00:35:01
Plats: 30
Plats: 22
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Geir Dahlsveen
Motionsklassen
00:35:16
Plats: 31
Plats: 23
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Johnny Hördell
Motionsklassen
00:35:17
Plats: 32
Plats: 24
Startnr: 138
Brunflo IF
Laird Wharton
Motionsklassen
00:35:21
Plats: 33
Plats: 25
Startnr: 28
Leirådal I.L
Sivert Borgen
Motionsklassen
00:35:22
Plats: 34
Plats: 26
Startnr: 183
SPILLUM IL
Martin Reppen
Motionsklassen
00:35:35
Plats: 35
Plats: 27
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Johan Halvarsson
Motionsklassen
00:35:45
Plats: 36
Plats: 27
Startnr: 65
Sjetne
Fredrik Landstad
Motionsklassen
00:35:56
Plats: 37
Plats: 28
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Jonas "Sorkpesten" Danvind
Motionsklassen
00:36:13
Plats: 38
Plats: 28
Startnr: 47
Lånke IL
Bård Kjesbu
Motionsklassen
00:36:21
Plats: 39
Plats: 29
Startnr: 94
I.L Nor
Arne Berg
Motionsklassen
00:36:24
Plats: 40
Plats: 29
Startnr: 189
Motionsklassen
00:36:25
Plats: 41
Plats: 29
Startnr: 206
Leksvik il
Torkil Berg
Motionsklassen
00:36:40
Plats: 42
Plats: 30
Startnr: 180
Adresseavisen
Åge Wangberg
Motionsklassen
00:36:52
Plats: 43
Plats: 30
Startnr: 114
Motionsklassen
00:36:53
Plats: 44
Plats: 30
Startnr: 237
Teknikens Under
Roger Åslund
Motionsklassen
00:36:54
Plats: 45
Plats: 30
Startnr: 155
Team Adonai
Olav Veiteberg
Motionsklassen
00:36:59
Plats: 46
Plats: 30
Startnr: 10
Motionsklassen
00:37:01
Plats: 47
Plats: 31
Startnr: 54
Rønning runners
Stian Berre
Motionsklassen
00:37:02
Plats: 48
Plats: 31
Startnr: 81
Skaula roadrunners 2
Gustav Hedström
Motionsklassen
00:37:04
Plats: 49
Plats: 31
Startnr: 50
Skogn IL
Bjørn Ståle Eikrem
Motionsklassen
00:37:06
Plats: 50
Plats: 32
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Karl Sterner
Motionsklassen
00:37:23
Plats: 51
Plats: 32
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Tor Erik Guin
Motionsklassen
00:37:29
Plats: 52
Plats: 32
Startnr: 169
Duveds IF
Johnny Gode
Motionsklassen
00:37:30
Plats: 53
Plats: 32
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Trond Sliper
Motionsklassen
00:37:37
Plats: 54
Plats: 32
Startnr: 148
Motionsklassen
00:37:40
Plats: 55
Plats: 32
Startnr: 29
Henning IL
Emil Rødsjø
Motionsklassen
00:37:41
Plats: 56
Plats: 32
Startnr: 99
Motionsklassen
00:37:44
Plats: 57
Plats: 32
Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Anders Løfald
Endagars dag 1
00:37:50
Plats: 58
Plats: 32
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Henka Jonsson GP
Motionsklassen
00:37:53
Plats: 59
Plats: 32
Startnr: 36
IL Dalebrand
Geir-Arve Clausen
Motionsklassen
00:37:59
Plats: 60
Plats: 33
Startnr: 199
Endagars dag 1
00:38:33
Plats: 61
Plats: 33
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Kjersti Sollie
Motion Damer
00:38:39
Plats: 62
Plats: 33
Startnr: 49
Jämtkraft
Fredrik Olsson
Motionsklassen
00:38:42
Plats: 63
Plats: 33
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Norvald Grønning
Motionsklassen
00:38:42
Plats: 64
Plats: 34
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Christian Fuglem
Motionsklassen
00:38:51
Plats: 65
Plats: 34
Startnr: 92
Rapp IL
Vebjørn Rekkebo
Motionsklassen
00:38:53
Plats: 66
Plats: 35
Startnr: 86
Möringan
Peter Boije
Motionsklassen
00:39:01
Plats: 67
Plats: 35
Startnr: 26
Budal i.l
Torgeir Moen
Motionsklassen
00:39:03
Plats: 68
Plats: 35
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
John Harald Elven
Motionsklassen
00:39:05
Plats: 69
Plats: 36
Startnr: 300
FMV Sport
Albin Lindé
Endagars dag 1
00:39:09
Plats: 70
Plats: 36
Startnr: 196
Vinne IL 2
Stig Viken
Motionsklassen
00:39:10
Plats: 71
Plats: 37
Startnr: 197
Namdalseid IL
Carl Andrew Sæther
Motionsklassen
00:39:12
Plats: 72
Plats: 38
Startnr: 205
Nidarosdomen
Jan Strand
Motionsklassen
00:39:14
Plats: 73
Plats: 38
Startnr: 90
IL Skauga
Roar Bjørnerås
Motionsklassen
00:39:15
Plats: 74
Plats: 39
Startnr: 229
Motionsklassen
00:39:19
Plats: 75
Plats: 40
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Egil Bårseth
Motionsklassen
00:39:29
Plats: 76
Plats: 40
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Kjersti Nordberg
Motion Damer
00:39:36
Plats: 77
Plats: 40
Startnr: 214
Motionsklassen
00:39:47
Plats: 78
Plats: 40
Startnr: 96
Motionsklassen
00:39:49
Plats: 79
Plats: 40
Startnr: 163
Team Alseth
Kjell Alseth
Motionsklassen
00:39:49
Plats: 80
Plats: 40
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Borgar Føll Flytør
Motionsklassen
00:39:57
Plats: 81
Plats: 41
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Simen Rømo Skille
Motionsklassen
00:39:57
Plats: 82
Plats: 41
Startnr: 149
Kälens SK
Andreas Johansson
Motionsklassen
00:40:07
Plats: 83
Plats: 41
Startnr: 278
Motionsklassen
00:40:15
Plats: 84
Plats: 41
Startnr: 137
Undersåkers IF
David Mobärg
Motionsklassen
00:40:19
Plats: 85
Plats: 41
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Mihoub Bouchama
Motionsklassen
00:40:20
Plats: 86
Plats: 41
Startnr: 233
Prima
Atle Kevin Angvik
Motionsklassen
00:40:26
Plats: 87
Plats: 41
Startnr: 101
Støtet
Truls Gundersen
Motionsklassen
00:40:27
Plats: 88
Plats: 41
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Kjell Ove P. Tiller
Motionsklassen
00:40:29
Plats: 89
Plats: 42
Startnr: 215
Rödöns SK
Mats-Erik Wiktorsson
Motionsklassen
00:40:29
Plats: 90
Plats: 42
Startnr: 187
Endagars dag 1
00:40:29
Plats: 91
Plats: 42
Startnr: 139
Endagars dag 1
00:40:30
Plats: 92
Plats: 42
Startnr: 67
Motionsklassen
00:40:31
Plats: 93
Plats: 42
Startnr: 40
NTE BIL
Espen Lilleby
Motionsklassen
00:40:50
Plats: 94
Plats: 42
Startnr: 185
Hattfjelldal il
jan inge helmersen
Motionsklassen
00:40:53
Plats: 95
Plats: 43
Startnr: 71
Östersunds Hushållsservice
Elin Kristoffersson
Motionsklassen
00:40:53
Plats: 96
Plats: 43
Startnr: 232
TrønderEnergi
Frode Vassenden
Motionsklassen
00:40:57
Plats: 97
Plats: 43
Startnr: 105
Motionsklassen
00:41:02
Plats: 98
Plats: 44
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Crister Löfgren
Motionsklassen
00:41:05
Plats: 99
Plats: 44
Startnr: 31
Motionsklassen
00:41:08
Plats: 100
Plats: 45
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Håvard Mostad
Motionsklassen
00:41:09
Plats: 101
Plats: 45
Startnr: 130
Vallbo sk
Jonny Engberg
Motionsklassen
00:41:27
Plats: 102
Plats: 45
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Ingolf Robert Gilde
Motionsklassen
00:41:35
Plats: 103
Plats: 45
Startnr: 192
Campus Miun IF
Elisabet Rondung
Motionsklassen
00:41:41
Plats: 104
Plats: 45
Startnr: 66
Meråker Mix
Lina Røvik
Motionsklassen
00:41:54
Plats: 105
Plats: 45
Startnr: 58
Motionsklassen
00:41:55
Plats: 106
Plats: 46
Startnr: 85
Domstolene
Lina Hallqvist
Motionsklassen
00:42:02
Plats: 107
Plats: 46
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Marius Finstad
Motionsklassen
00:42:02
Plats: 108
Plats: 46
Startnr: 311
Tikab.se
Henrik Berg
Endagars dag 1
00:42:03
Plats: 109
Plats: 46
Startnr: 30
Inderøy
Vilde S. Bakkhaug
Motionsklassen
00:42:05
Plats: 110
Plats: 46
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Gørill Gyllan
Motionsklassen
00:42:12
Plats: 111
Plats: 46
Startnr: 195
Vinne IL 1
Maren Smulan Sagland
Motionsklassen
00:42:13
Plats: 112
Plats: 46
Startnr: 98
Motionsklassen
00:42:17
Plats: 113
Plats: 46
Startnr: 42
Motionsklassen
00:42:33
Plats: 114
Plats: 46
Startnr: 320
Endagars dag 1
00:42:34
Plats: 115
Plats: 46
Startnr: 70
Motionsklassen
00:42:40
Plats: 116
Plats: 46
Startnr: 112
Byneset il
Bård Karsten Jørgensen
Motionsklassen
00:42:41
Plats: 117
Plats: 47
Startnr: 142
Motionsklassen
00:42:57
Plats: 118
Plats: 48
Startnr: 160
Motionsklassen
00:42:59
Plats: 119
Plats: 48
Startnr: 322
Världslaget
Mohammad Världslaget
Endagars dag 1
00:43:00
Plats: 120
Plats: 48
Startnr: 25
Kværner BIL
Holger Berg Sørensen
Endagars dag 1
00:43:04
Plats: 121
Plats: 49
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Truls V. Johansen
Motionsklassen
00:43:07
Plats: 122
Plats: 50
Startnr: 140
Alsens IF
Peter Hallberg
Motionsklassen
00:43:26
Plats: 123
Plats: 50
Startnr: 109
Sætervik UIG
Randi Sæther
Motionsklassen
00:43:41
Plats: 124
Plats: 51
Startnr: 102
Ytterøy
Eline Vandsvik
Motionsklassen
00:43:42
Plats: 125
Plats: 52
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Jan Steinar Augdal
Motionsklassen
00:43:43
Plats: 126
Plats: 53
Startnr: 171
Motionsklassen
00:43:52
Plats: 127
Plats: 53
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Sergei Ivanov
Motionsklassen
00:43:54
Plats: 128
Plats: 53
Startnr: 257
Motion Damer
00:43:58
Plats: 129
Plats: 53
Startnr: 201
HV-12
Birk Sund
Motionsklassen
00:44:19
Plats: 130
Plats: 53
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Malin Johansson
Motion Damer
00:44:20
Plats: 131
Plats: 54
Startnr: 97
Kalls IF
Signe Svensson
Endagars dag 1
00:44:24
Plats: 132
Plats: 54
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Johan Storseth
Motionsklassen
00:44:25
Plats: 133
Plats: 54
Startnr: 87
Hedevikens IF
Jon Långström
Motionsklassen
00:44:51
Plats: 134
Plats: 54
Startnr: 51
Ole Vig
Hans Tore Mikkelsen
Motionsklassen
00:44:53
Plats: 135
Plats: 54
Startnr: 24
Blecket
Nadja Isberg
Motionsklassen
00:44:57
Plats: 136
Plats: 54
Startnr: 145
Mörsils IF
Kevin Sjöberg
Motionsklassen
00:44:59
Plats: 137
Plats: 54
Startnr: 317
Motionsklassen
00:45:00
Plats: 138
Plats: 54
Startnr: 143
Lag Olsson
Kicki Huss
Motionsklassen
00:45:02
Plats: 139
Plats: 54
Startnr: 250
Motion Damer
00:45:05
Plats: 140
Plats: 55
Startnr: 157
Forra IL
Kim Buan
Motionsklassen
00:45:16
Plats: 141
Plats: 56
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Svein Jarle Slenes
Motionsklassen
00:45:29
Plats: 142
Plats: 57
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Lina Lindberg
Motionsklassen
00:45:37
Plats: 143
Plats: 57
Startnr: 69
Kullarmark SK
Andreas Sjödin
Motionsklassen
00:45:39
Plats: 144
Plats: 57
Startnr: 281
RENÅ
Carl Petter Svanholm
Motionsklassen
00:45:47
Plats: 145
Plats: 57
Startnr: 79
Helgådal il
Ronny Aarstad
Motionsklassen
00:46:12
Plats: 146
Plats: 57
Startnr: 151
Motionsklassen
00:46:22
Plats: 147
Plats: 57
Startnr: 314
Endagars dag 1
00:47:05
Plats: 148
Plats: 57
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Erik Andersson
Motionsklassen
00:47:17
Plats: 149
Plats: 57
Startnr: 117
Östersunds kommun
Tobias Lundberg
Motionsklassen
00:47:37
Plats: 150
Plats: 57
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Hanna Mårtensson
Motionsklassen
00:48:03
Plats: 151
Plats: 57
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Pål Theodorsen
Motionsklassen
00:48:10
Plats: 152
Plats: 57
Startnr: 131
Motionsklassen
00:48:14
Plats: 153
Plats: 57
Startnr: 150
Frosta IL
Elise Lein
Motionsklassen
00:48:30
Plats: 154
Plats: 58
Startnr: 292
Hemit
Nils Sigurd Klykken
Motionsklassen
00:48:33
Plats: 155
Plats: 58
Startnr: 76
Marieby GIF
Jens Norrlund
Motionsklassen
00:48:37
Plats: 156
Plats: 59
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Anders Petersen
Motionsklassen
00:48:55
Plats: 157
Plats: 59
Startnr: 319
Semså Fritid
Mats Karlström
Endagars dag 1
00:49:48
Plats: 158
Plats: 59
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Stig Morten Negård
Motionsklassen
00:50:05
Plats: 159
Plats: 59
Startnr: 324
Kreti & Pleti
Maria Vykander
Endagars dag 1
00:50:11
Plats: 160
Plats: 59
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Ann-Christin Konstenius
Motion Damer
00:50:18
Plats: 161
Plats: 59
Startnr: 244
Byåsen damer
Lisbeth Selnes Jensen
Motion Damer
00:50:51
Plats: 162
Plats: 60
Startnr: 83
Motionsklassen
00:51:19
Plats: 163
Plats: 60
Startnr: 57
I.L Aasguten
Kjeldrun Undlien
Motionsklassen
00:51:33
Plats: 164
Plats: 61
Startnr: 95
Röde Runners
Andrew Sutherland
Motionsklassen
00:52:17
Plats: 165
Plats: 61
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Kai- Richard Ernstsen
Motionsklassen
00:52:24
Plats: 166
Plats: 61
Startnr: 106
Team 3T
Per Inge Pedersen
Motionsklassen
00:52:24
Plats: 167
Plats: 61
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Åshild G Bye
Motion Damer
00:52:58
Plats: 168
Plats: 61
Startnr: 312
Alla Kan
alla kan
Endagars dag 1
00:52:59
Plats: 169
Plats: 61
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Mia Standal
Motionsklassen
00:53:23
Plats: 170
Plats: 62
Startnr: 313
De e bäre å kuut, Stårsan!
Christine Fredriksson
Endagars dag 1
00:53:48
Plats: 171
Plats: 62
Startnr: 318
Endagars dag 1
01:00:34
Plats: 172
Plats: 62
Startnr: 172
Motionsklassen
01:00:57
Plats: 173
Plats: 62
Startnr: 43
Lättja IF
Jenny Sundin
Motionsklassen
01:01:46

Motionsklassen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Trond Ørjan Eide
Motionsklassen
00:28:55
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 39
Mosvik IL
Ola Berg Fines
Motionsklassen
00:29:15
Plats: 3
Plats: 3
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Magnus Sirnes Hjellum
Motionsklassen
00:29:17
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Thomas Fremo
Motionsklassen
00:29:21
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
DADAFO DHAQABI
Motionsklassen
00:30:08
Plats: 6
Plats: 5
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Simen Ellingsdalen
Motionsklassen
00:30:36
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Simen Thune Rolfsen
Motionsklassen
00:30:52
Plats: 8
Plats: 6
Startnr: 38
Sportsgym
Perra Hellström
Motionsklassen
00:31:18
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
LARS MORTEN BARDAL
Motionsklassen
00:31:38
Plats: 10
Plats: 7
Startnr: 186
Bratsberg IL
Kai Robert Vandsvik
Motionsklassen
00:31:45
Plats: 11
Plats: 8
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Magnus Wiig
Motionsklassen
00:31:58
Plats: 12
Plats: 8
Startnr: 110
Hommelvik il
Jan Thomas Jenssen
Motionsklassen
00:32:03
Plats: 13
Plats: 9
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Johan Tøndel Hammer
Motionsklassen
00:32:14
Plats: 14
Plats: 10
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Gisle Holberg
Motionsklassen
00:32:57
Plats: 15
Plats: 11
Startnr: 34
Motionsklassen
00:33:19
Plats: 16
Plats: 12
Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Kenneth Skjerve
Motionsklassen
00:34:12
Plats: 17
Plats: 13
Startnr: 111
Malvik IL
Petter Andreas Bergh
Motionsklassen
00:34:22
Plats: 18
Plats: 14
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Asbjørn Sigstadstø
Motionsklassen
00:34:26
Plats: 19
Plats: 14
Startnr: 129
Ogndal IL
Sigurd Landsem Melhus
Motionsklassen
00:34:35
Plats: 20
Plats: 15
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Sivert Granheim
Motionsklassen
00:34:36
Plats: 21
Plats: 16
Startnr: 91
Leik il
Jonas Unsgård
Motionsklassen
00:34:42
Plats: 22
Plats: 17
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Fredrik Lillevik
Motionsklassen
00:34:44
Plats: 23
Plats: 18
Startnr: 260
Motionsklassen
00:34:50
Plats: 24
Plats: 18
Startnr: 103
Leinstrand IL
Johannes Svendsen
Motionsklassen
00:34:51
Plats: 25
Plats: 19
Startnr: 188
Hallkutarna
Christian Olsson
Motionsklassen
00:34:53
Plats: 26
Plats: 19
Startnr: 60
ATT-Fram
Henrik MYHR
Motionsklassen
00:35:01
Plats: 27
Plats: 19
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Geir Dahlsveen
Motionsklassen
00:35:16
Plats: 28
Plats: 20
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Johnny Hördell
Motionsklassen
00:35:17
Plats: 29
Plats: 21
Startnr: 138
Brunflo IF
Laird Wharton
Motionsklassen
00:35:21
Plats: 30
Plats: 22
Startnr: 28
Leirådal I.L
Sivert Borgen
Motionsklassen
00:35:22
Plats: 31
Plats: 23
Startnr: 183
SPILLUM IL
Martin Reppen
Motionsklassen
00:35:35
Plats: 32
Plats: 24
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Johan Halvarsson
Motionsklassen
00:35:45
Plats: 33
Plats: 24
Startnr: 65
Sjetne
Fredrik Landstad
Motionsklassen
00:35:56
Plats: 34
Plats: 25
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Jonas "Sorkpesten" Danvind
Motionsklassen
00:36:13
Plats: 35
Plats: 25
Startnr: 47
Lånke IL
Bård Kjesbu
Motionsklassen
00:36:21
Plats: 36
Plats: 26
Startnr: 94
I.L Nor
Arne Berg
Motionsklassen
00:36:24
Plats: 37
Plats: 26
Startnr: 189
Motionsklassen
00:36:25
Plats: 38
Plats: 26
Startnr: 206
Leksvik il
Torkil Berg
Motionsklassen
00:36:40
Plats: 39
Plats: 27
Startnr: 180
Adresseavisen
Åge Wangberg
Motionsklassen
00:36:52
Plats: 40
Plats: 27
Startnr: 114
Motionsklassen
00:36:53
Plats: 41
Plats: 27
Startnr: 237
Teknikens Under
Roger Åslund
Motionsklassen
00:36:54
Plats: 42
Plats: 27
Startnr: 155
Team Adonai
Olav Veiteberg
Motionsklassen
00:36:59
Plats: 43
Plats: 27
Startnr: 10
Motionsklassen
00:37:01
Plats: 44
Plats: 28
Startnr: 54
Rønning runners
Stian Berre
Motionsklassen
00:37:02
Plats: 45
Plats: 28
Startnr: 81
Skaula roadrunners 2
Gustav Hedström
Motionsklassen
00:37:04
Plats: 46
Plats: 28
Startnr: 50
Skogn IL
Bjørn Ståle Eikrem
Motionsklassen
00:37:06
Plats: 47
Plats: 29
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Karl Sterner
Motionsklassen
00:37:23
Plats: 48
Plats: 29
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Tor Erik Guin
Motionsklassen
00:37:29
Plats: 49
Plats: 29
Startnr: 169
Duveds IF
Johnny Gode
Motionsklassen
00:37:30
Plats: 50
Plats: 29
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Trond Sliper
Motionsklassen
00:37:37
Plats: 51
Plats: 29
Startnr: 148
Motionsklassen
00:37:40
Plats: 52
Plats: 29
Startnr: 29
Henning IL
Emil Rødsjø
Motionsklassen
00:37:41
Plats: 53
Plats: 29
Startnr: 99
Motionsklassen
00:37:44
Plats: 54
Plats: 29
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Henka Jonsson GP
Motionsklassen
00:37:53
Plats: 55
Plats: 29
Startnr: 36
IL Dalebrand
Geir-Arve Clausen
Motionsklassen
00:37:59
Plats: 56
Plats: 30
Startnr: 49
Jämtkraft
Fredrik Olsson
Motionsklassen
00:38:42
Plats: 57
Plats: 30
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Norvald Grønning
Motionsklassen
00:38:42
Plats: 58
Plats: 31
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Christian Fuglem
Motionsklassen
00:38:51
Plats: 59
Plats: 31
Startnr: 92
Rapp IL
Vebjørn Rekkebo
Motionsklassen
00:38:53
Plats: 60
Plats: 32
Startnr: 86
Möringan
Peter Boije
Motionsklassen
00:39:01
Plats: 61
Plats: 32
Startnr: 26
Budal i.l
Torgeir Moen
Motionsklassen
00:39:03
Plats: 62
Plats: 32
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
John Harald Elven
Motionsklassen
00:39:05
Plats: 63
Plats: 33
Startnr: 196
Vinne IL 2
Stig Viken
Motionsklassen
00:39:10
Plats: 64
Plats: 34
Startnr: 197
Namdalseid IL
Carl Andrew Sæther
Motionsklassen
00:39:12
Plats: 65
Plats: 35
Startnr: 205
Nidarosdomen
Jan Strand
Motionsklassen
00:39:14
Plats: 66
Plats: 35
Startnr: 90
IL Skauga
Roar Bjørnerås
Motionsklassen
00:39:15
Plats: 67
Plats: 36
Startnr: 229
Motionsklassen
00:39:19
Plats: 68
Plats: 37
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Egil Bårseth
Motionsklassen
00:39:29
Plats: 69
Plats: 37
Startnr: 214
Motionsklassen
00:39:47
Plats: 70
Plats: 37
Startnr: 96
Motionsklassen
00:39:49
Plats: 71
Plats: 37
Startnr: 163
Team Alseth
Kjell Alseth
Motionsklassen
00:39:49
Plats: 72
Plats: 37
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Borgar Føll Flytør
Motionsklassen
00:39:57
Plats: 73
Plats: 38
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Simen Rømo Skille
Motionsklassen
00:39:57
Plats: 74
Plats: 38
Startnr: 149
Kälens SK
Andreas Johansson
Motionsklassen
00:40:07
Plats: 75
Plats: 38
Startnr: 278
Motionsklassen
00:40:15
Plats: 76
Plats: 38
Startnr: 137
Undersåkers IF
David Mobärg
Motionsklassen
00:40:19
Plats: 77
Plats: 38
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Mihoub Bouchama
Motionsklassen
00:40:20
Plats: 78
Plats: 38
Startnr: 233
Prima
Atle Kevin Angvik
Motionsklassen
00:40:26
Plats: 79
Plats: 38
Startnr: 101
Støtet
Truls Gundersen
Motionsklassen
00:40:27
Plats: 80
Plats: 38
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Kjell Ove P. Tiller
Motionsklassen
00:40:29
Plats: 81
Plats: 39
Startnr: 215
Rödöns SK
Mats-Erik Wiktorsson
Motionsklassen
00:40:29
Plats: 82
Plats: 39
Startnr: 67
Motionsklassen
00:40:31
Plats: 83
Plats: 39
Startnr: 40
NTE BIL
Espen Lilleby
Motionsklassen
00:40:50
Plats: 84
Plats: 39
Startnr: 185
Hattfjelldal il
jan inge helmersen
Motionsklassen
00:40:53
Plats: 85
Plats: 40
Startnr: 71
Östersunds Hushållsservice
Elin Kristoffersson
Motionsklassen
00:40:53
Plats: 86
Plats: 40
Startnr: 232
TrønderEnergi
Frode Vassenden
Motionsklassen
00:40:57
Plats: 87
Plats: 40
Startnr: 105
Motionsklassen
00:41:02
Plats: 88
Plats: 41
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Crister Löfgren
Motionsklassen
00:41:05
Plats: 89
Plats: 41
Startnr: 31
Motionsklassen
00:41:08
Plats: 90
Plats: 42
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Håvard Mostad
Motionsklassen
00:41:09
Plats: 91
Plats: 42
Startnr: 130
Vallbo sk
Jonny Engberg
Motionsklassen
00:41:27
Plats: 92
Plats: 42
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Ingolf Robert Gilde
Motionsklassen
00:41:35
Plats: 93
Plats: 42
Startnr: 192
Campus Miun IF
Elisabet Rondung
Motionsklassen
00:41:41
Plats: 94
Plats: 42
Startnr: 66
Meråker Mix
Lina Røvik
Motionsklassen
00:41:54
Plats: 95
Plats: 42
Startnr: 58
Motionsklassen
00:41:55
Plats: 96
Plats: 43
Startnr: 85
Domstolene
Lina Hallqvist
Motionsklassen
00:42:02
Plats: 97
Plats: 43
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Marius Finstad
Motionsklassen
00:42:02
Plats: 98
Plats: 43
Startnr: 30
Inderøy
Vilde S. Bakkhaug
Motionsklassen
00:42:05
Plats: 99
Plats: 43
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Gørill Gyllan
Motionsklassen
00:42:12
Plats: 100
Plats: 43
Startnr: 195
Vinne IL 1
Maren Smulan Sagland
Motionsklassen
00:42:13
Plats: 101
Plats: 43
Startnr: 98
Motionsklassen
00:42:17
Plats: 102
Plats: 43
Startnr: 42
Motionsklassen
00:42:33
Plats: 103
Plats: 43
Startnr: 70
Motionsklassen
00:42:40
Plats: 104
Plats: 43
Startnr: 112
Byneset il
Bård Karsten Jørgensen
Motionsklassen
00:42:41
Plats: 105
Plats: 44
Startnr: 142
Motionsklassen
00:42:57
Plats: 106
Plats: 45
Startnr: 160
Motionsklassen
00:42:59
Plats: 107
Plats: 45
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Truls V. Johansen
Motionsklassen
00:43:07
Plats: 108
Plats: 46
Startnr: 140
Alsens IF
Peter Hallberg
Motionsklassen
00:43:26
Plats: 109
Plats: 46
Startnr: 109
Sætervik UIG
Randi Sæther
Motionsklassen
00:43:41
Plats: 110
Plats: 47
Startnr: 102
Ytterøy
Eline Vandsvik
Motionsklassen
00:43:42
Plats: 111
Plats: 48
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Jan Steinar Augdal
Motionsklassen
00:43:43
Plats: 112
Plats: 49
Startnr: 171
Motionsklassen
00:43:52
Plats: 113
Plats: 49
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Sergei Ivanov
Motionsklassen
00:43:54
Plats: 114
Plats: 49
Startnr: 201
HV-12
Birk Sund
Motionsklassen
00:44:19
Plats: 115
Plats: 49
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Johan Storseth
Motionsklassen
00:44:25
Plats: 116
Plats: 49
Startnr: 87
Hedevikens IF
Jon Långström
Motionsklassen
00:44:51
Plats: 117
Plats: 49
Startnr: 51
Ole Vig
Hans Tore Mikkelsen
Motionsklassen
00:44:53
Plats: 118
Plats: 49
Startnr: 24
Blecket
Nadja Isberg
Motionsklassen
00:44:57
Plats: 119
Plats: 49
Startnr: 145
Mörsils IF
Kevin Sjöberg
Motionsklassen
00:44:59
Plats: 120
Plats: 49
Startnr: 317
Motionsklassen
00:45:00
Plats: 121
Plats: 49
Startnr: 143
Lag Olsson
Kicki Huss
Motionsklassen
00:45:02
Plats: 122
Plats: 49
Startnr: 157
Forra IL
Kim Buan
Motionsklassen
00:45:16
Plats: 123
Plats: 50
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Svein Jarle Slenes
Motionsklassen
00:45:29
Plats: 124
Plats: 51
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Lina Lindberg
Motionsklassen
00:45:37
Plats: 125
Plats: 51
Startnr: 69
Kullarmark SK
Andreas Sjödin
Motionsklassen
00:45:39
Plats: 126
Plats: 51
Startnr: 281
RENÅ
Carl Petter Svanholm
Motionsklassen
00:45:47
Plats: 127
Plats: 51
Startnr: 79
Helgådal il
Ronny Aarstad
Motionsklassen
00:46:12
Plats: 128
Plats: 51
Startnr: 151
Motionsklassen
00:46:22
Plats: 129
Plats: 51
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Erik Andersson
Motionsklassen
00:47:17
Plats: 130
Plats: 51
Startnr: 117
Östersunds kommun
Tobias Lundberg
Motionsklassen
00:47:37
Plats: 131
Plats: 51
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Hanna Mårtensson
Motionsklassen
00:48:03
Plats: 132
Plats: 51
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Pål Theodorsen
Motionsklassen
00:48:10
Plats: 133
Plats: 51
Startnr: 131
Motionsklassen
00:48:14
Plats: 134
Plats: 51
Startnr: 150
Frosta IL
Elise Lein
Motionsklassen
00:48:30
Plats: 135
Plats: 52
Startnr: 292
Hemit
Nils Sigurd Klykken
Motionsklassen
00:48:33
Plats: 136
Plats: 52
Startnr: 76
Marieby GIF
Jens Norrlund
Motionsklassen
00:48:37
Plats: 137
Plats: 53
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Anders Petersen
Motionsklassen
00:48:55
Plats: 138
Plats: 53
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Stig Morten Negård
Motionsklassen
00:50:05
Plats: 139
Plats: 53
Startnr: 83
Motionsklassen
00:51:19
Plats: 140
Plats: 53
Startnr: 57
I.L Aasguten
Kjeldrun Undlien
Motionsklassen
00:51:33
Plats: 141
Plats: 54
Startnr: 95
Röde Runners
Andrew Sutherland
Motionsklassen
00:52:17
Plats: 142
Plats: 54
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Kai- Richard Ernstsen
Motionsklassen
00:52:24
Plats: 143
Plats: 54
Startnr: 106
Team 3T
Per Inge Pedersen
Motionsklassen
00:52:24
Plats: 144
Plats: 54
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Mia Standal
Motionsklassen
00:53:23
Plats: 145
Plats: 55
Startnr: 172
Motionsklassen
01:00:57
Plats: 146
Plats: 55
Startnr: 43
Lättja IF
Jenny Sundin
Motionsklassen
01:01:46

Motion Damer

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 243
Motion Damer
00:32:23
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 255
Byåsen IL
Julie Myhre
Motion Damer
00:34:33
Plats: 3
Plats: 3
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Kjersti Sollie
Motion Damer
00:38:39
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Kjersti Nordberg
Motion Damer
00:39:36
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 257
Motion Damer
00:43:58
Plats: 6
Plats: 3
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Malin Johansson
Motion Damer
00:44:20
Plats: 7
Plats: 4
Startnr: 250
Motion Damer
00:45:05
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Ann-Christin Konstenius
Motion Damer
00:50:18
Plats: 9
Plats: 5
Startnr: 244
Byåsen damer
Lisbeth Selnes Jensen
Motion Damer
00:50:51
Plats: 10
Plats: 6
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Åshild G Bye
Motion Damer
00:52:58

Endagars dag 1

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 235
Trångsvikens IF Motion
Martin Kristiansson
Endagars dag 1
00:33:13
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Anders Løfald
Endagars dag 1
00:37:50
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 199
Endagars dag 1
00:38:33
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 300
FMV Sport
Albin Lindé
Endagars dag 1
00:39:09
Plats: 5
Plats: 2
Startnr: 187
Endagars dag 1
00:40:29
Plats: 6
Plats: 2
Startnr: 139
Endagars dag 1
00:40:30
Plats: 7
Plats: 2
Startnr: 311
Tikab.se
Henrik Berg
Endagars dag 1
00:42:03
Plats: 8
Plats: 2
Startnr: 320
Endagars dag 1
00:42:34
Plats: 9
Plats: 2
Startnr: 322
Världslaget
Mohammad Världslaget
Endagars dag 1
00:43:00
Plats: 10
Plats: 2
Startnr: 25
Kværner BIL
Holger Berg Sørensen
Endagars dag 1
00:43:04
Plats: 11
Plats: 3
Startnr: 97
Kalls IF
Signe Svensson
Endagars dag 1
00:44:24
Plats: 12
Plats: 3
Startnr: 314
Endagars dag 1
00:47:05
Plats: 13
Plats: 3
Startnr: 319
Semså Fritid
Mats Karlström
Endagars dag 1
00:49:48
Plats: 14
Plats: 3
Startnr: 324
Kreti & Pleti
Maria Vykander
Endagars dag 1
00:50:11
Plats: 15
Plats: 3
Startnr: 312
Alla Kan
alla kan
Endagars dag 1
00:52:59
Plats: 16
Plats: 3
Startnr: 313
De e bäre å kuut, Stårsan!
Christine Fredriksson
Endagars dag 1
00:53:48
Plats: 17
Plats: 3
Startnr: 318
Endagars dag 1
01:00:34