Resultat Tullus - Nälden

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Ole Mikal Tørsdal
Motionsklassen
00:19:16
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
HÅVARD JAKOBSEN
Motionsklassen
00:20:20
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
HELGE LANGEN
Motionsklassen
00:20:35
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 4
Strindheim IL
Hallvard Grøvlen
Motionsklassen
00:20:50
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 235
Endagars dag 1
00:21:04
Plats: 6
Plats: 5
Startnr: 181
Motionsklassen
00:21:17
Plats: 7
Plats: 6
Startnr: 39
Mosvik IL
Petter Northug jr.
Motionsklassen
00:21:22
Plats: 8
Plats: 7
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Johan Riseth Hammer
Motionsklassen
00:21:23
Plats: 9
Plats: 8
Startnr: 145
Mörsils IF
Sebastian Olsson
Motionsklassen
00:21:26
Plats: 10
Plats: 8
Startnr: 206
Leksvik il
Roger ovesen
Motionsklassen
00:21:54
Plats: 11
Plats: 9
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Per Anders Føll
Motionsklassen
00:21:57
Plats: 12
Plats: 10
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Kenneth Myhre
Motionsklassen
00:22:12
Plats: 13
Plats: 10
Startnr: 243
Motion Damer
00:22:30
Plats: 14
Plats: 11
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Heike Aas Bjørseth
Motionsklassen
00:22:38
Plats: 15
Plats: 11
Startnr: 188
Hallkutarna
Emil Johansson
Motionsklassen
00:22:46
Plats: 16
Plats: 11
Startnr: 186
Bratsberg IL
Jorolf Wilhelm Withbro
Motionsklassen
00:22:57
Plats: 17
Plats: 12
Startnr: 170
Motionsklassen
00:22:59
Plats: 18
Plats: 12
Startnr: 10
Motionsklassen
00:23:20
Plats: 19
Plats: 13
Startnr: 30
Inderøy
Roger Melting
Motionsklassen
00:23:26
Plats: 20
Plats: 13
Startnr: 94
I.L Nor
Ola Svorkdal Hess
Motionsklassen
00:23:31
Plats: 21
Plats: 13
Startnr: 34
Motionsklassen
00:23:33
Plats: 22
Plats: 14
Startnr: 185
Hattfjelldal il
kjell vidar norheim
Motionsklassen
00:23:57
Plats: 23
Plats: 15
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Per Samuelsson
Motionsklassen
00:24:00
Plats: 24
Plats: 15
Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Vegard Hjelmstadbakk
Motionsklassen
00:24:13
Plats: 25
Plats: 16
Startnr: 110
Hommelvik il
Mads Halstadtrø
Motionsklassen
00:24:14
Plats: 26
Plats: 17
Startnr: 255
Byåsen IL
Ingvild Ytterhus Utengen
Motion Damer
00:24:29
Plats: 27
Plats: 18
Startnr: 195
Vinne IL 1
Are Steen
Motionsklassen
00:24:33
Plats: 28
Plats: 18
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Jone Hansen
Motionsklassen
00:24:35
Plats: 29
Plats: 19
Startnr: 28
Leirådal I.L
Mathias Borgen
Motionsklassen
00:24:39
Plats: 30
Plats: 20
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Jens Røyrvik
Motionsklassen
00:25:04
Plats: 31
Plats: 21
Startnr: 129
Ogndal IL
Ola Berget
Motionsklassen
00:25:05
Plats: 32
Plats: 22
Startnr: 102
Ytterøy
Knut Arne Landfald
Motionsklassen
00:25:14
Plats: 33
Plats: 23
Startnr: 138
Brunflo IF
Laird Wharton
Motionsklassen
00:25:23
Plats: 34
Plats: 24
Startnr: 105
Motionsklassen
00:25:23
Plats: 35
Plats: 25
Startnr: 38
Sportsgym
Andreas Forss
Motionsklassen
00:25:24
Plats: 36
Plats: 25
Startnr: 54
Rønning runners
Stein Rønning
Motionsklassen
00:25:31
Plats: 37
Plats: 25
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Ida Höglund
Motionsklassen
00:25:40
Plats: 38
Plats: 25
Startnr: 91
Leik il
Kristine Unsgård
Motionsklassen
00:25:41
Plats: 39
Plats: 26
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Samuel Tyvold
Motionsklassen
00:25:46
Plats: 40
Plats: 27
Startnr: 155
Team Adonai
Bjørnar Rogne Halvorsen
Motionsklassen
00:25:49
Plats: 41
Plats: 27
Startnr: 157
Forra IL
Henrik Fossbakk
Motionsklassen
00:25:51
Plats: 42
Plats: 28
Startnr: 49
Jämtkraft
Fredrik Olsson
Motionsklassen
00:25:51
Plats: 43
Plats: 28
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Aksel Norli
Motionsklassen
00:25:52
Plats: 44
Plats: 29
Startnr: 26
Budal i.l
Peder Storlimo
Motionsklassen
00:25:57
Plats: 45
Plats: 29
Startnr: 58
Motionsklassen
00:26:07
Plats: 46
Plats: 30
Startnr: 66
Meråker Mix
Hilde Stav
Motionsklassen
00:26:08
Plats: 47
Plats: 30
Startnr: 322
Världslaget
Abbas Nouri
Endagars dag 1
00:26:23
Plats: 48
Plats: 30
Startnr: 169
Duveds IF
Roger Jonsson
Motionsklassen
00:26:35
Plats: 49
Plats: 30
Startnr: 71
Motionsklassen
00:26:45
Plats: 50
Plats: 30
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Hedda Tveit
Motionsklassen
00:27:00
Plats: 51
Plats: 31
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Borgar Føll Flytør
Motionsklassen
00:27:18
Plats: 52
Plats: 32
Startnr: 131
Motionsklassen
00:27:26
Plats: 53
Plats: 32
Startnr: 245
Motion Damer
00:27:27
Plats: 54
Plats: 32
Startnr: 311
Tikab.se
Henrik Berg
Endagars dag 1
00:27:27
Plats: 55
Plats: 32
Startnr: 241
Motion Damer
00:27:29
Plats: 56
Plats: 33
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Jan Olav Finstad
Motionsklassen
00:27:32
Plats: 57
Plats: 33
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Kristine Høgli
Motionsklassen
00:27:38
Plats: 58
Plats: 33
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Crister Löfgren
Motionsklassen
00:27:40
Plats: 59
Plats: 33
Startnr: 300
FMV Sport
Ulf Jonsson
Endagars dag 1
00:27:47
Plats: 60
Plats: 33
Startnr: 90
IL Skauga
Elin Skånøy
Motionsklassen
00:27:52
Plats: 61
Plats: 34
Startnr: 106
Team 3T
Roald Lilletvedt
Motionsklassen
00:27:53
Plats: 62
Plats: 34
Startnr: 67
Motionsklassen
00:27:54
Plats: 63
Plats: 34
Startnr: 60
ATT-Fram
Ingrid OPHEIM
Motionsklassen
00:27:57
Plats: 64
Plats: 34
Startnr: 257
Motion Damer
00:28:06
Plats: 65
Plats: 34
Startnr: 151
Motionsklassen
00:28:08
Plats: 66
Plats: 34
Startnr: 183
SPILLUM IL
Jonatan Devik
Motionsklassen
00:28:09
Plats: 67
Plats: 35
Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Nils Ingar Halgunset
Endagars dag 1
00:28:19
Plats: 68
Plats: 35
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Johanna Morin
Motionsklassen
00:28:20
Plats: 69
Plats: 35
Startnr: 112
Byneset il
Tom Ovesen
Motionsklassen
00:28:28
Plats: 70
Plats: 36
Startnr: 99
Motionsklassen
00:28:32
Plats: 71
Plats: 36
Startnr: 103
Leinstrand IL
Svein Tore Sæther
Motionsklassen
00:28:32
Plats: 72
Plats: 37
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Morten Warankov
Motionsklassen
00:28:33
Plats: 73
Plats: 37
Startnr: 86
Möringan
Wega Högberg
Motionsklassen
00:28:38
Plats: 74
Plats: 37
Startnr: 192
Campus Miun IF
Joakim Samuelsson
Motionsklassen
00:28:39
Plats: 75
Plats: 37
Startnr: 187
Endagars dag 1
00:28:43
Plats: 76
Plats: 37
Startnr: 317
Motionsklassen
00:28:44
Plats: 77
Plats: 37
Startnr: 160
Motionsklassen
00:28:44
Plats: 78
Plats: 37
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Ola Martin Aksnes
Motionsklassen
00:28:45
Plats: 79
Plats: 38
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Vilde Fjorden Ree
Motionsklassen
00:28:47
Plats: 80
Plats: 38
Startnr: 47
Lånke IL
Mads Egil
Motionsklassen
00:28:52
Plats: 81
Plats: 39
Startnr: 111
Malvik IL
Kåre Loeng
Motionsklassen
00:28:52
Plats: 82
Plats: 40
Startnr: 29
Henning IL
Nora Hegdahl
Motionsklassen
00:28:53
Plats: 83
Plats: 40
Startnr: 142
Motionsklassen
00:29:04
Plats: 84
Plats: 41
Startnr: 130
Vallbo sk
Hanna Lindblom
Motionsklassen
00:29:06
Plats: 85
Plats: 41
Startnr: 205
Nidarosdomen
Åse Huseth
Motionsklassen
00:29:08
Plats: 86
Plats: 41
Startnr: 150
Frosta IL
Berit Undersåker Skaslien
Motionsklassen
00:29:09
Plats: 87
Plats: 42
Startnr: 199
Microchip Norway
Åsmund Braathen
Endagars dag 1
00:29:17
Plats: 88
Plats: 42
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Mari Müller
Motionsklassen
00:29:18
Plats: 89
Plats: 43
Startnr: 137
Undersåkers IF
Linnea Mobärg
Motionsklassen
00:29:19
Plats: 90
Plats: 43
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Per Olav Gundersen
Motionsklassen
00:29:23
Plats: 91
Plats: 43
Startnr: 180
Adresseavisen
Simen Granviken
Motionsklassen
00:29:30
Plats: 92
Plats: 43
Startnr: 117
Östersunds kommun
Håkan Hagström
Motionsklassen
00:29:31
Plats: 93
Plats: 43
Startnr: 96
Motionsklassen
00:29:34
Plats: 94
Plats: 43
Startnr: 233
Prima
Jannicke Hegge
Motionsklassen
00:29:35
Plats: 95
Plats: 43
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Hans Jonsson
Motionsklassen
00:29:38
Plats: 96
Plats: 43
Startnr: 140
Alsens IF
Frida Folkesson
Motionsklassen
00:29:43
Plats: 97
Plats: 43
Startnr: 79
Helgådal il
Ole Andreas Westerfjell
Motionsklassen
00:29:43
Plats: 98
Plats: 43
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Ludvik Skjelstad
Motionsklassen
00:29:43
Plats: 99
Plats: 44
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Ole Tobias Dullum
Motionsklassen
00:29:45
Plats: 100
Plats: 44
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Jørn Skorstad
Motionsklassen
00:29:46
Plats: 101
Plats: 44
Startnr: 50
Skogn IL
Maria Aune Krogstad
Motionsklassen
00:29:48
Plats: 102
Plats: 45
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Julian Thyholt Henriksen
Motionsklassen
00:29:48
Plats: 103
Plats: 45
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Solvor Moen
Motionsklassen
00:29:58
Plats: 104
Plats: 46
Startnr: 281
RENÅ
Sunniva Renå Hamre
Motionsklassen
00:29:59
Plats: 105
Plats: 46
Startnr: 36
IL Dalebrand
Kjell Olav Storflor
Motionsklassen
00:30:04
Plats: 106
Plats: 47
Startnr: 98
Motionsklassen
00:30:11
Plats: 107
Plats: 47
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Kolbjørn Moe
Motionsklassen
00:30:22
Plats: 108
Plats: 48
Startnr: 229
NGU bedriftsidrettslag
Nicole Jeanne Baeten
Motionsklassen
00:30:23
Plats: 109
Plats: 49
Startnr: 171
Motionsklassen
00:30:26
Plats: 110
Plats: 49
Startnr: 214
Motionsklassen
00:30:35
Plats: 111
Plats: 49
Startnr: 43
Lättja IF
Emma Svedberg
Motionsklassen
00:30:39
Plats: 112
Plats: 49
Startnr: 101
Støtet
Rolf Sivertsen
Motionsklassen
00:30:40
Plats: 113
Plats: 49
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Hans Stierna
Motionsklassen
00:30:42
Plats: 114
Plats: 49
Startnr: 40
NTE BIL
Jan Inge Østerås
Motionsklassen
00:30:48
Plats: 115
Plats: 49
Startnr: 69
Kullarmark SK
Andreas Sjödin
Motionsklassen
00:30:51
Plats: 116
Plats: 49
Startnr: 25
Kværner BIL
Terje Sjøvold
Endagars dag 1
00:30:57
Plats: 117
Plats: 50
Startnr: 109
Sætervik UIG
Håvard Ørsnes
Motionsklassen
00:30:58
Plats: 118
Plats: 51
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Frøydis Hollakleiv
Motion Damer
00:31:07
Plats: 119
Plats: 51
Startnr: 312
Alla Kan
Ermin Sabic
Endagars dag 1
00:31:09
Plats: 120
Plats: 51
Startnr: 201
HV-12
Torgrim Sund
Motionsklassen
00:31:12
Plats: 121
Plats: 51
Startnr: 320
Endagars dag 1
00:31:16
Plats: 122
Plats: 51
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Ingeborg Lorås
Motionsklassen
00:31:23
Plats: 123
Plats: 52
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Guro Vilvang
Motionsklassen
00:31:27
Plats: 124
Plats: 52
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Trond Rønningen
Motionsklassen
00:31:29
Plats: 125
Plats: 52
Startnr: 92
Rapp IL
Johanne Rekkebo
Motionsklassen
00:31:30
Plats: 126
Plats: 53
Startnr: 319
Endagars dag 1
00:31:30
Plats: 127
Plats: 53
Startnr: 161
Motionsklassen
00:31:50
Plats: 128
Plats: 54
Startnr: 114
Motionsklassen
00:31:58
Plats: 129
Plats: 54
Startnr: 324
Kreti & Pleti
Tomas Östman
Endagars dag 1
00:31:59
Plats: 130
Plats: 54
Startnr: 278
Motionsklassen
00:32:04
Plats: 131
Plats: 54
Startnr: 314
Endagars dag 1
00:32:07
Plats: 132
Plats: 54
Startnr: 149
Kälens SK
Emil Lögdberg
Motionsklassen
00:32:07
Plats: 133
Plats: 54
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Pål Theodorsen
Motionsklassen
00:32:10
Plats: 134
Plats: 54
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Ragnhild Kolberg
Motion Damer
00:32:16
Plats: 135
Plats: 54
Startnr: 42
Motionsklassen
00:32:35
Plats: 136
Plats: 54
Startnr: 196
Vinne IL 2
Gunnhild Viken
Motionsklassen
00:32:37
Plats: 137
Plats: 55
Startnr: 24
Blecket
Gabriella "Frun" Gustafsson
Motionsklassen
00:32:46
Plats: 138
Plats: 55
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Astrid Gustavsson
Motion Damer
00:32:48
Plats: 139
Plats: 55
Startnr: 197
Namdalseid IL
Helga Ystad Derås
Motionsklassen
00:32:56
Plats: 140
Plats: 56
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Karianne Haugen
Motionsklassen
00:33:01
Plats: 141
Plats: 57
Startnr: 87
Hedevikens IF
Ronja Revelj
Motionsklassen
00:33:17
Plats: 142
Plats: 57
Startnr: 143
Lag Olsson
Linnéa Jacobsson
Motionsklassen
00:33:18
Plats: 143
Plats: 57
Startnr: 70
Primärvården Jämtland
Bodel Göransson
Motionsklassen
00:33:26
Plats: 144
Plats: 57
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Kristian Stensen
Motionsklassen
00:33:46
Plats: 145
Plats: 57
Startnr: 250
Namdal løpeklubb Damer 2
HANNA B. KVÆRNØ
Motion Damer
00:33:49
Plats: 146
Plats: 58
Startnr: 85
Domstolene
Viveca Jonsson
Motionsklassen
00:34:13
Plats: 147
Plats: 58
Startnr: 95
Röde Runners
Cajsa Connysson
Motionsklassen
00:34:15
Plats: 148
Plats: 58
Startnr: 232
TrønderEnergi
Roger Lillevik
Motionsklassen
00:34:20
Plats: 149
Plats: 58
Startnr: 244
Byåsen damer
Aud Stenvik
Motion Damer
00:34:32
Plats: 150
Plats: 59
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Frida "Frajdäj" Berglund
Motionsklassen
00:34:39
Plats: 151
Plats: 59
Startnr: 51
Ole Vig
Dag Petter Slungård
Motionsklassen
00:34:39
Plats: 152
Plats: 59
Startnr: 237
Teknikens Under
Helena Wiktorsson
Motionsklassen
00:34:39
Plats: 153
Plats: 59
Startnr: 97
Kalls IF
Anna Christensen
Endagars dag 1
00:34:49
Plats: 154
Plats: 59
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Kristin Leiseth
Motionsklassen
00:35:00
Plats: 155
Plats: 59
Startnr: 163
Team Alseth
Anne Grethe Eidevig
Motionsklassen
00:35:04
Plats: 156
Plats: 59
Startnr: 292
Hemit
Christian Wråli
Motionsklassen
00:35:18
Plats: 157
Plats: 59
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Kai- Richard Ernstsen
Motionsklassen
00:35:18
Plats: 158
Plats: 59
Startnr: 76
Marieby GIF
Helena Wiik
Motionsklassen
00:35:22
Plats: 159
Plats: 60
Startnr: 260
FSK Östersund
Hanna Isaksson
Motionsklassen
00:36:03
Plats: 160
Plats: 60
Startnr: 139
Endagars dag 1
00:36:10
Plats: 161
Plats: 60
Startnr: 318
Endagars dag 1
00:36:23
Plats: 162
Plats: 60
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Per Danielsson
Motionsklassen
00:36:44
Plats: 163
Plats: 60
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Stig Morten Negård
Motionsklassen
00:36:49
Plats: 164
Plats: 60
Startnr: 81
Motionsklassen
00:36:50
Plats: 165
Plats: 60
Startnr: 189
Motionsklassen
00:37:20
Plats: 166
Plats: 60
Startnr: 172
Motionsklassen
00:37:41
Plats: 167
Plats: 60
Startnr: 215
Rödöns SK
Ulf Hedenström
Motionsklassen
00:37:58
Plats: 168
Plats: 60
Startnr: 57
I.L Aasguten
Kjeldrun Undlien
Motionsklassen
00:38:23
Plats: 169
Plats: 61
Startnr: 65
Sjetne
Mariann Landstad
Motionsklassen
00:38:37
Plats: 170
Plats: 62
Startnr: 313
Endagars dag 1
00:38:48
Plats: 171
Plats: 62
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Kristin V Hofset
Motionsklassen
00:39:02
Plats: 172
Plats: 62
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Anja Sterten
Motionsklassen
00:39:32
Plats: 173
Plats: 62
Startnr: 83
Vänsterpartiet / SV
Kenneth Hugdahl
Motionsklassen
00:40:13

Motionsklassen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Ole Mikal Tørsdal
Motionsklassen
00:19:16
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
HÅVARD JAKOBSEN
Motionsklassen
00:20:20
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
HELGE LANGEN
Motionsklassen
00:20:35
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 4
Strindheim IL
Hallvard Grøvlen
Motionsklassen
00:20:50
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 181
Motionsklassen
00:21:17
Plats: 6
Plats: 5
Startnr: 39
Mosvik IL
Petter Northug jr.
Motionsklassen
00:21:22
Plats: 7
Plats: 6
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Johan Riseth Hammer
Motionsklassen
00:21:23
Plats: 8
Plats: 7
Startnr: 145
Mörsils IF
Sebastian Olsson
Motionsklassen
00:21:26
Plats: 9
Plats: 7
Startnr: 206
Leksvik il
Roger ovesen
Motionsklassen
00:21:54
Plats: 10
Plats: 8
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Per Anders Føll
Motionsklassen
00:21:57
Plats: 11
Plats: 9
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Kenneth Myhre
Motionsklassen
00:22:12
Plats: 12
Plats: 9
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Heike Aas Bjørseth
Motionsklassen
00:22:38
Plats: 13
Plats: 9
Startnr: 188
Hallkutarna
Emil Johansson
Motionsklassen
00:22:46
Plats: 14
Plats: 9
Startnr: 186
Bratsberg IL
Jorolf Wilhelm Withbro
Motionsklassen
00:22:57
Plats: 15
Plats: 10
Startnr: 170
Motionsklassen
00:22:59
Plats: 16
Plats: 10
Startnr: 10
Motionsklassen
00:23:20
Plats: 17
Plats: 11
Startnr: 30
Inderøy
Roger Melting
Motionsklassen
00:23:26
Plats: 18
Plats: 11
Startnr: 94
I.L Nor
Ola Svorkdal Hess
Motionsklassen
00:23:31
Plats: 19
Plats: 11
Startnr: 34
Motionsklassen
00:23:33
Plats: 20
Plats: 12
Startnr: 185
Hattfjelldal il
kjell vidar norheim
Motionsklassen
00:23:57
Plats: 21
Plats: 13
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Per Samuelsson
Motionsklassen
00:24:00
Plats: 22
Plats: 13
Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Vegard Hjelmstadbakk
Motionsklassen
00:24:13
Plats: 23
Plats: 14
Startnr: 110
Hommelvik il
Mads Halstadtrø
Motionsklassen
00:24:14
Plats: 24
Plats: 15
Startnr: 195
Vinne IL 1
Are Steen
Motionsklassen
00:24:33
Plats: 25
Plats: 15
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Jone Hansen
Motionsklassen
00:24:35
Plats: 26
Plats: 16
Startnr: 28
Leirådal I.L
Mathias Borgen
Motionsklassen
00:24:39
Plats: 27
Plats: 17
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Jens Røyrvik
Motionsklassen
00:25:04
Plats: 28
Plats: 18
Startnr: 129
Ogndal IL
Ola Berget
Motionsklassen
00:25:05
Plats: 29
Plats: 19
Startnr: 102
Ytterøy
Knut Arne Landfald
Motionsklassen
00:25:14
Plats: 30
Plats: 20
Startnr: 138
Brunflo IF
Laird Wharton
Motionsklassen
00:25:23
Plats: 31
Plats: 21
Startnr: 105
Motionsklassen
00:25:23
Plats: 32
Plats: 22
Startnr: 38
Sportsgym
Andreas Forss
Motionsklassen
00:25:24
Plats: 33
Plats: 22
Startnr: 54
Rønning runners
Stein Rønning
Motionsklassen
00:25:31
Plats: 34
Plats: 22
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Ida Höglund
Motionsklassen
00:25:40
Plats: 35
Plats: 22
Startnr: 91
Leik il
Kristine Unsgård
Motionsklassen
00:25:41
Plats: 36
Plats: 23
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Samuel Tyvold
Motionsklassen
00:25:46
Plats: 37
Plats: 24
Startnr: 155
Team Adonai
Bjørnar Rogne Halvorsen
Motionsklassen
00:25:49
Plats: 38
Plats: 24
Startnr: 157
Forra IL
Henrik Fossbakk
Motionsklassen
00:25:51
Plats: 39
Plats: 25
Startnr: 49
Jämtkraft
Fredrik Olsson
Motionsklassen
00:25:51
Plats: 40
Plats: 25
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Aksel Norli
Motionsklassen
00:25:52
Plats: 41
Plats: 26
Startnr: 26
Budal i.l
Peder Storlimo
Motionsklassen
00:25:57
Plats: 42
Plats: 26
Startnr: 58
Motionsklassen
00:26:07
Plats: 43
Plats: 27
Startnr: 66
Meråker Mix
Hilde Stav
Motionsklassen
00:26:08
Plats: 44
Plats: 27
Startnr: 169
Duveds IF
Roger Jonsson
Motionsklassen
00:26:35
Plats: 45
Plats: 27
Startnr: 71
Motionsklassen
00:26:45
Plats: 46
Plats: 27
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Hedda Tveit
Motionsklassen
00:27:00
Plats: 47
Plats: 28
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Borgar Føll Flytør
Motionsklassen
00:27:18
Plats: 48
Plats: 29
Startnr: 131
Motionsklassen
00:27:26
Plats: 49
Plats: 29
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Jan Olav Finstad
Motionsklassen
00:27:32
Plats: 50
Plats: 29
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Kristine Høgli
Motionsklassen
00:27:38
Plats: 51
Plats: 29
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Crister Löfgren
Motionsklassen
00:27:40
Plats: 52
Plats: 29
Startnr: 90
IL Skauga
Elin Skånøy
Motionsklassen
00:27:52
Plats: 53
Plats: 30
Startnr: 106
Team 3T
Roald Lilletvedt
Motionsklassen
00:27:53
Plats: 54
Plats: 30
Startnr: 67
Motionsklassen
00:27:54
Plats: 55
Plats: 30
Startnr: 60
ATT-Fram
Ingrid OPHEIM
Motionsklassen
00:27:57
Plats: 56
Plats: 30
Startnr: 151
Motionsklassen
00:28:08
Plats: 57
Plats: 30
Startnr: 183
SPILLUM IL
Jonatan Devik
Motionsklassen
00:28:09
Plats: 58
Plats: 31
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Johanna Morin
Motionsklassen
00:28:20
Plats: 59
Plats: 31
Startnr: 112
Byneset il
Tom Ovesen
Motionsklassen
00:28:28
Plats: 60
Plats: 32
Startnr: 99
Motionsklassen
00:28:32
Plats: 61
Plats: 32
Startnr: 103
Leinstrand IL
Svein Tore Sæther
Motionsklassen
00:28:32
Plats: 62
Plats: 33
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Morten Warankov
Motionsklassen
00:28:33
Plats: 63
Plats: 33
Startnr: 86
Möringan
Wega Högberg
Motionsklassen
00:28:38
Plats: 64
Plats: 33
Startnr: 192
Campus Miun IF
Joakim Samuelsson
Motionsklassen
00:28:39
Plats: 65
Plats: 33
Startnr: 317
Motionsklassen
00:28:44
Plats: 66
Plats: 33
Startnr: 160
Motionsklassen
00:28:44
Plats: 67
Plats: 33
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Ola Martin Aksnes
Motionsklassen
00:28:45
Plats: 68
Plats: 34
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Vilde Fjorden Ree
Motionsklassen
00:28:47
Plats: 69
Plats: 34
Startnr: 47
Lånke IL
Mads Egil
Motionsklassen
00:28:52
Plats: 70
Plats: 35
Startnr: 111
Malvik IL
Kåre Loeng
Motionsklassen
00:28:52
Plats: 71
Plats: 36
Startnr: 29
Henning IL
Nora Hegdahl
Motionsklassen
00:28:53
Plats: 72
Plats: 36
Startnr: 142
Motionsklassen
00:29:04
Plats: 73
Plats: 37
Startnr: 130
Vallbo sk
Hanna Lindblom
Motionsklassen
00:29:06
Plats: 74
Plats: 37
Startnr: 205
Nidarosdomen
Åse Huseth
Motionsklassen
00:29:08
Plats: 75
Plats: 37
Startnr: 150
Frosta IL
Berit Undersåker Skaslien
Motionsklassen
00:29:09
Plats: 76
Plats: 38
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Mari Müller
Motionsklassen
00:29:18
Plats: 77
Plats: 39
Startnr: 137
Undersåkers IF
Linnea Mobärg
Motionsklassen
00:29:19
Plats: 78
Plats: 39
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Per Olav Gundersen
Motionsklassen
00:29:23
Plats: 79
Plats: 39
Startnr: 180
Adresseavisen
Simen Granviken
Motionsklassen
00:29:30
Plats: 80
Plats: 39
Startnr: 117
Östersunds kommun
Håkan Hagström
Motionsklassen
00:29:31
Plats: 81
Plats: 39
Startnr: 96
Motionsklassen
00:29:34
Plats: 82
Plats: 39
Startnr: 233
Prima
Jannicke Hegge
Motionsklassen
00:29:35
Plats: 83
Plats: 39
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Hans Jonsson
Motionsklassen
00:29:38
Plats: 84
Plats: 39
Startnr: 140
Alsens IF
Frida Folkesson
Motionsklassen
00:29:43
Plats: 85
Plats: 39
Startnr: 79
Helgådal il
Ole Andreas Westerfjell
Motionsklassen
00:29:43
Plats: 86
Plats: 39
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Ludvik Skjelstad
Motionsklassen
00:29:43
Plats: 87
Plats: 40
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Ole Tobias Dullum
Motionsklassen
00:29:45
Plats: 88
Plats: 40
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Jørn Skorstad
Motionsklassen
00:29:46
Plats: 89
Plats: 40
Startnr: 50
Skogn IL
Maria Aune Krogstad
Motionsklassen
00:29:48
Plats: 90
Plats: 41
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Julian Thyholt Henriksen
Motionsklassen
00:29:48
Plats: 91
Plats: 41
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Solvor Moen
Motionsklassen
00:29:58
Plats: 92
Plats: 42
Startnr: 281
RENÅ
Sunniva Renå Hamre
Motionsklassen
00:29:59
Plats: 93
Plats: 42
Startnr: 36
IL Dalebrand
Kjell Olav Storflor
Motionsklassen
00:30:04
Plats: 94
Plats: 43
Startnr: 98
Motionsklassen
00:30:11
Plats: 95
Plats: 43
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Kolbjørn Moe
Motionsklassen
00:30:22
Plats: 96
Plats: 44
Startnr: 229
NGU bedriftsidrettslag
Nicole Jeanne Baeten
Motionsklassen
00:30:23
Plats: 97
Plats: 45
Startnr: 171
Motionsklassen
00:30:26
Plats: 98
Plats: 45
Startnr: 214
Motionsklassen
00:30:35
Plats: 99
Plats: 45
Startnr: 43
Lättja IF
Emma Svedberg
Motionsklassen
00:30:39
Plats: 100
Plats: 45
Startnr: 101
Støtet
Rolf Sivertsen
Motionsklassen
00:30:40
Plats: 101
Plats: 45
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Hans Stierna
Motionsklassen
00:30:42
Plats: 102
Plats: 45
Startnr: 40
NTE BIL
Jan Inge Østerås
Motionsklassen
00:30:48
Plats: 103
Plats: 45
Startnr: 69
Kullarmark SK
Andreas Sjödin
Motionsklassen
00:30:51
Plats: 104
Plats: 45
Startnr: 109
Sætervik UIG
Håvard Ørsnes
Motionsklassen
00:30:58
Plats: 105
Plats: 46
Startnr: 201
HV-12
Torgrim Sund
Motionsklassen
00:31:12
Plats: 106
Plats: 46
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Ingeborg Lorås
Motionsklassen
00:31:23
Plats: 107
Plats: 47
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Guro Vilvang
Motionsklassen
00:31:27
Plats: 108
Plats: 47
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Trond Rønningen
Motionsklassen
00:31:29
Plats: 109
Plats: 47
Startnr: 92
Rapp IL
Johanne Rekkebo
Motionsklassen
00:31:30
Plats: 110
Plats: 48
Startnr: 161
Motionsklassen
00:31:50
Plats: 111
Plats: 49
Startnr: 114
Motionsklassen
00:31:58
Plats: 112
Plats: 49
Startnr: 278
Motionsklassen
00:32:04
Plats: 113
Plats: 49
Startnr: 149
Kälens SK
Emil Lögdberg
Motionsklassen
00:32:07
Plats: 114
Plats: 49
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Pål Theodorsen
Motionsklassen
00:32:10
Plats: 115
Plats: 49
Startnr: 42
Motionsklassen
00:32:35
Plats: 116
Plats: 49
Startnr: 196
Vinne IL 2
Gunnhild Viken
Motionsklassen
00:32:37
Plats: 117
Plats: 50
Startnr: 24
Blecket
Gabriella "Frun" Gustafsson
Motionsklassen
00:32:46
Plats: 118
Plats: 50
Startnr: 197
Namdalseid IL
Helga Ystad Derås
Motionsklassen
00:32:56
Plats: 119
Plats: 51
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Karianne Haugen
Motionsklassen
00:33:01
Plats: 120
Plats: 52
Startnr: 87
Hedevikens IF
Ronja Revelj
Motionsklassen
00:33:17
Plats: 121
Plats: 52
Startnr: 143
Lag Olsson
Linnéa Jacobsson
Motionsklassen
00:33:18
Plats: 122
Plats: 52
Startnr: 70
Primärvården Jämtland
Bodel Göransson
Motionsklassen
00:33:26
Plats: 123
Plats: 52
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Kristian Stensen
Motionsklassen
00:33:46
Plats: 124
Plats: 52
Startnr: 85
Domstolene
Viveca Jonsson
Motionsklassen
00:34:13
Plats: 125
Plats: 52
Startnr: 95
Röde Runners
Cajsa Connysson
Motionsklassen
00:34:15
Plats: 126
Plats: 52
Startnr: 232
TrønderEnergi
Roger Lillevik
Motionsklassen
00:34:20
Plats: 127
Plats: 52
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Frida "Frajdäj" Berglund
Motionsklassen
00:34:39
Plats: 128
Plats: 52
Startnr: 51
Ole Vig
Dag Petter Slungård
Motionsklassen
00:34:39
Plats: 129
Plats: 52
Startnr: 237
Teknikens Under
Helena Wiktorsson
Motionsklassen
00:34:39
Plats: 130
Plats: 52
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Kristin Leiseth
Motionsklassen
00:35:00
Plats: 131
Plats: 52
Startnr: 163
Team Alseth
Anne Grethe Eidevig
Motionsklassen
00:35:04
Plats: 132
Plats: 52
Startnr: 292
Hemit
Christian Wråli
Motionsklassen
00:35:18
Plats: 133
Plats: 52
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Kai- Richard Ernstsen
Motionsklassen
00:35:18
Plats: 134
Plats: 52
Startnr: 76
Marieby GIF
Helena Wiik
Motionsklassen
00:35:22
Plats: 135
Plats: 53
Startnr: 260
FSK Östersund
Hanna Isaksson
Motionsklassen
00:36:03
Plats: 136
Plats: 53
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Per Danielsson
Motionsklassen
00:36:44
Plats: 137
Plats: 53
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Stig Morten Negård
Motionsklassen
00:36:49
Plats: 138
Plats: 53
Startnr: 81
Motionsklassen
00:36:50
Plats: 139
Plats: 53
Startnr: 189
Motionsklassen
00:37:20
Plats: 140
Plats: 53
Startnr: 172
Motionsklassen
00:37:41
Plats: 141
Plats: 53
Startnr: 215
Rödöns SK
Ulf Hedenström
Motionsklassen
00:37:58
Plats: 142
Plats: 53
Startnr: 57
I.L Aasguten
Kjeldrun Undlien
Motionsklassen
00:38:23
Plats: 143
Plats: 54
Startnr: 65
Sjetne
Mariann Landstad
Motionsklassen
00:38:37
Plats: 144
Plats: 55
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Kristin V Hofset
Motionsklassen
00:39:02
Plats: 145
Plats: 55
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Anja Sterten
Motionsklassen
00:39:32
Plats: 146
Plats: 55
Startnr: 83
Vänsterpartiet / SV
Kenneth Hugdahl
Motionsklassen
00:40:13

Motion Damer

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 243
Motion Damer
00:22:30
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 255
Byåsen IL
Ingvild Ytterhus Utengen
Motion Damer
00:24:29
Plats: 3
Plats: 3
Startnr: 245
Motion Damer
00:27:27
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 241
Motion Damer
00:27:29
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 257
Motion Damer
00:28:06
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Frøydis Hollakleiv
Motion Damer
00:31:07
Plats: 7
Plats: 4
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Ragnhild Kolberg
Motion Damer
00:32:16
Plats: 8
Plats: 4
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Astrid Gustavsson
Motion Damer
00:32:48
Plats: 9
Plats: 4
Startnr: 250
Namdal løpeklubb Damer 2
HANNA B. KVÆRNØ
Motion Damer
00:33:49
Plats: 10
Plats: 5
Startnr: 244
Byåsen damer
Aud Stenvik
Motion Damer
00:34:32

Endagars dag 1

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 235
Endagars dag 1
00:21:04
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 322
Världslaget
Abbas Nouri
Endagars dag 1
00:26:23
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 311
Tikab.se
Henrik Berg
Endagars dag 1
00:27:27
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 300
FMV Sport
Ulf Jonsson
Endagars dag 1
00:27:47
Plats: 5
Plats: 2
Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Nils Ingar Halgunset
Endagars dag 1
00:28:19
Plats: 6
Plats: 2
Startnr: 187
Endagars dag 1
00:28:43
Plats: 7
Plats: 2
Startnr: 199
Microchip Norway
Åsmund Braathen
Endagars dag 1
00:29:17
Plats: 8
Plats: 2
Startnr: 25
Kværner BIL
Terje Sjøvold
Endagars dag 1
00:30:57
Plats: 9
Plats: 3
Startnr: 312
Alla Kan
Ermin Sabic
Endagars dag 1
00:31:09
Plats: 10
Plats: 3
Startnr: 320
Endagars dag 1
00:31:16
Plats: 11
Plats: 3
Startnr: 319
Endagars dag 1
00:31:30
Plats: 12
Plats: 3
Startnr: 324
Kreti & Pleti
Tomas Östman
Endagars dag 1
00:31:59
Plats: 13
Plats: 3
Startnr: 314
Endagars dag 1
00:32:07
Plats: 14
Plats: 3
Startnr: 97
Kalls IF
Anna Christensen
Endagars dag 1
00:34:49
Plats: 15
Plats: 3
Startnr: 139
Endagars dag 1
00:36:10
Plats: 16
Plats: 3
Startnr: 318
Endagars dag 1
00:36:23
Plats: 17
Plats: 3
Startnr: 313
Endagars dag 1
00:38:48