Resultat Nälden - Valne

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 39
Mosvik IL
Marius Vedvik
Motionsklassen
00:22:37
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 284
Motionsklassen
00:23:12
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 4
Strindheim IL
Petter Rypdal
Motionsklassen
00:23:25
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
JAN OLAV SMALÅS
Motionsklassen
00:25:28
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 84
Motionsklassen
00:25:29
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Andreas Fjorden Ree
Motionsklassen
00:25:58
Plats: 7
Plats: 4
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Miki Dawit Kifle
Motionsklassen
00:26:10
Plats: 8
Plats: 4
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Vegard Myklegard Kristiansen
Motionsklassen
00:26:29
Plats: 9
Plats: 5
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
DAVID SOMMERVOLD
Motionsklassen
00:26:35
Plats: 10
Plats: 6
Startnr: 129
Ogndal IL
Thomas Austheim
Motionsklassen
00:26:37
Plats: 11
Plats: 7
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Trond Forfot
Motionsklassen
00:27:28
Plats: 12
Plats: 8
Startnr: 186
Bratsberg IL
Thomas Alne
Motionsklassen
00:27:48
Plats: 13
Plats: 9
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Henrik Kvennås
Motionsklassen
00:27:49
Plats: 14
Plats: 10
Startnr: 38
Sportsgym
Peja Lindholm
Motionsklassen
00:27:52
Plats: 15
Plats: 10
Startnr: 206
Leksvik il
Roger ovesen
Motionsklassen
00:27:53
Plats: 16
Plats: 11
Startnr: 138
Brunflo IF
Thomas Lindh
Motionsklassen
00:28:02
Plats: 17
Plats: 12
Startnr: 110
Hommelvik il
Erling Flataker
Motionsklassen
00:28:11
Plats: 18
Plats: 13
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Magnus Høgli
Motionsklassen
00:28:14
Plats: 19
Plats: 13
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Anders Arvesen
Motionsklassen
00:28:17
Plats: 20
Plats: 14
Startnr: 181
Motionsklassen
00:28:29
Plats: 21
Plats: 15
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Martin Kåsbøl
Motionsklassen
00:28:36
Plats: 22
Plats: 16
Startnr: 255
Byåsen IL
Ingeborg Eide
Motion Damer
00:28:39
Plats: 23
Plats: 17
Startnr: 105
Motionsklassen
00:28:44
Plats: 24
Plats: 18
Startnr: 163
Team Alseth
Ståle Alseth Eikebrokk
Motionsklassen
00:28:50
Plats: 25
Plats: 18
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Martin Jenssen Sandvik
Motionsklassen
00:28:59
Plats: 26
Plats: 18
Startnr: 145
Mörsils IF
Andreas Englund
Motionsklassen
00:29:03
Plats: 27
Plats: 18
Startnr: 10
Motionsklassen
00:29:04
Plats: 28
Plats: 19
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Ida Mogstad
Motionsklassen
00:29:09
Plats: 29
Plats: 20
Startnr: 36
IL Dalebrand
Arnt Ove Fordal
Motionsklassen
00:29:45
Plats: 30
Plats: 21
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
kenneth fremo
Motionsklassen
00:29:53
Plats: 31
Plats: 22
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Hallbjørn Holberg
Motionsklassen
00:30:13
Plats: 32
Plats: 23
Startnr: 140
Alsens IF
Lukas Malmrot
Motionsklassen
00:30:19
Plats: 33
Plats: 23
Startnr: 199
Microchip Norway
Roy Vegsundvåg
Endagars dag 1
00:30:23
Plats: 34
Plats: 23
Startnr: 195
Vinne IL 1
Tobias Tangstad
Motionsklassen
00:30:27
Plats: 35
Plats: 23
Startnr: 169
Duveds IF
Ludvig Hellstrand
Motionsklassen
00:30:34
Plats: 36
Plats: 23
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Julie Dahl Benum
Motion Damer
00:30:41
Plats: 37
Plats: 23
Startnr: 183
SPILLUM IL
Arne Ugseth
Motionsklassen
00:30:43
Plats: 38
Plats: 24
Startnr: 26
Budal i.l
Magnus Nideng
Motionsklassen
00:30:44
Plats: 39
Plats: 24
Startnr: 71
Motionsklassen
00:30:48
Plats: 40
Plats: 24
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Tim Wiklund
Motionsklassen
00:30:51
Plats: 41
Plats: 24
Startnr: 237
Teknikens Under
Erik Löfgren
Motionsklassen
00:30:57
Plats: 42
Plats: 24
Startnr: 243
Motion Damer
00:30:58
Plats: 43
Plats: 25
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Sander Sæther
Motionsklassen
00:31:00
Plats: 44
Plats: 26
Startnr: 317
Motionsklassen
00:31:02
Plats: 45
Plats: 26
Startnr: 114
Motionsklassen
00:31:04
Plats: 46
Plats: 26
Startnr: 67
Motionsklassen
00:31:05
Plats: 47
Plats: 26
Startnr: 91
Leik il
Morten Rikstaddal
Motionsklassen
00:31:06
Plats: 48
Plats: 27
Startnr: 188
Hallkutarna
Marcus Johansson
Motionsklassen
00:31:09
Plats: 49
Plats: 27
Startnr: 235
Trångsvikens IF Motion
Christian Sjöström
Endagars dag 1
00:31:13
Plats: 50
Plats: 28
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Øystein Pettersen
Motionsklassen
00:31:14
Plats: 51
Plats: 28
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Håvard Merkesnes
Motionsklassen
00:31:21
Plats: 52
Plats: 29
Startnr: 322
Världslaget
Mostafa Khavary
Endagars dag 1
00:31:28
Plats: 53
Plats: 29
Startnr: 112
Byneset il
Martin Unsgård
Motionsklassen
00:31:36
Plats: 54
Plats: 30
Startnr: 94
I.L Nor
Joakim Lystad Meås
Motionsklassen
00:31:41
Plats: 55
Plats: 30
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Tua Dahlgren
Motion Damer
00:31:46
Plats: 56
Plats: 31
Startnr: 185
Hattfjelldal il
sigurd farbu
Motionsklassen
00:31:51
Plats: 57
Plats: 32
Startnr: 54
Rønning runners
Torstein Reistadbakk
Motionsklassen
00:32:11
Plats: 58
Plats: 32
Startnr: 47
Lånke IL
Ståle Steel
Motionsklassen
00:32:14
Plats: 59
Plats: 33
Startnr: 108
Motionsklassen
00:32:14
Plats: 60
Plats: 34
Startnr: 232
Motionsklassen
00:32:22
Plats: 61
Plats: 34
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Sveinung Reitan
Motionsklassen
00:32:23
Plats: 62
Plats: 34
Startnr: 101
Støtet
Eirik Engan
Motionsklassen
00:32:31
Plats: 63
Plats: 34
Startnr: 43
Lättja IF
Jens Olsen
Motionsklassen
00:32:34
Plats: 64
Plats: 34
Startnr: 102
Ytterøy
Atle Olav Skjerve
Motionsklassen
00:32:36
Plats: 65
Plats: 35
Startnr: 58
Motionsklassen
00:32:40
Plats: 66
Plats: 36
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Ana Castanheira
Motionsklassen
00:32:44
Plats: 67
Plats: 36
Startnr: 281
RENÅ
Torbjørn Hammer
Motionsklassen
00:32:46
Plats: 68
Plats: 36
Startnr: 160
Motionsklassen
00:33:01
Plats: 69
Plats: 36
Startnr: 90
IL Skauga
Lasse Skånøy Søraas
Motionsklassen
00:33:17
Plats: 70
Plats: 37
Startnr: 50
Skogn IL
Øyvind Myren
Motionsklassen
00:33:20
Plats: 71
Plats: 38
Startnr: 98
Tullus Sjöbygdens Byalag
Lennart Petrusson
Motionsklassen
00:33:25
Plats: 72
Plats: 38
Startnr: 66
Meråker Mix
Trond Ringen
Motionsklassen
00:33:26
Plats: 73
Plats: 38
Startnr: 155
Team Adonai
Bjørnar Rogne Halvorsen
Motionsklassen
00:33:31
Plats: 74
Plats: 38
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Johan Sundberg
Motionsklassen
00:33:34
Plats: 75
Plats: 38
Startnr: 49
Jämtkraft
Alf Levin
Motionsklassen
00:33:34
Plats: 76
Plats: 38
Startnr: 42
Motionsklassen
00:33:42
Plats: 77
Plats: 38
Startnr: 81
Motionsklassen
00:33:47
Plats: 78
Plats: 38
Startnr: 28
Leirådal I.L
Ingrid Borgen
Motionsklassen
00:33:56
Plats: 79
Plats: 39
Startnr: 117
Östersunds kommun
Oskar Vikman
Motionsklassen
00:33:59
Plats: 80
Plats: 39
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Trond Mode´n
Motionsklassen
00:34:01
Plats: 81
Plats: 39
Startnr: 201
HV-12
Egil Haave
Motionsklassen
00:34:03
Plats: 82
Plats: 39
Startnr: 131
Motionsklassen
00:34:11
Plats: 83
Plats: 39
Startnr: 95
Röde Runners
Tobias Linestrand
Motionsklassen
00:34:12
Plats: 84
Plats: 39
Startnr: 29
Henning IL
Fridtjof Rannem
Motionsklassen
00:34:13
Plats: 85
Plats: 39
Startnr: 153
Motionsklassen
00:34:18
Plats: 86
Plats: 39
Startnr: 103
Leinstrand IL
Madelen Rekkebo
Motionsklassen
00:34:18
Plats: 87
Plats: 40
Startnr: 69
Kullarmark SK
Lars Nilsing
Motionsklassen
00:34:22
Plats: 88
Plats: 40
Startnr: 250
Motion Damer
00:34:22
Plats: 89
Plats: 41
Startnr: 57
I.L Aasguten
Anders Holmen Gundersen
Motionsklassen
00:34:23
Plats: 90
Plats: 42
Startnr: 233
Prima
Randi Nermo Leer
Motionsklassen
00:34:24
Plats: 91
Plats: 42
Startnr: 214
Motionsklassen
00:34:27
Plats: 92
Plats: 42
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Sigrid Riiber
Motionsklassen
00:34:28
Plats: 93
Plats: 42
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Jakob "Silverfisken" Flykt
Motionsklassen
00:34:54
Plats: 94
Plats: 42
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Jørund Eggen
Motionsklassen
00:34:55
Plats: 95
Plats: 43
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Gøril Holmvassdal
Motionsklassen
00:34:55
Plats: 96
Plats: 43
Startnr: 157
Forra IL
Bjørn Ivar Hage
Motionsklassen
00:35:01
Plats: 97
Plats: 44
Startnr: 314
Endagars dag 1
00:35:11
Plats: 98
Plats: 44
Startnr: 86
Möringan
Urban Isberg
Motionsklassen
00:35:11
Plats: 99
Plats: 44
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Astrid Bjørgum
Motion Damer
00:35:14
Plats: 100
Plats: 44
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Odd Magne Gjersvold
Motionsklassen
00:35:17
Plats: 101
Plats: 44
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Tonje Kroglund Rian
Motionsklassen
00:35:21
Plats: 102
Plats: 44
Startnr: 300
FMV Sport
Alf Andersson
Endagars dag 1
00:35:25
Plats: 103
Plats: 44
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Tor Andre Hellandsjø
Motionsklassen
00:35:28
Plats: 104
Plats: 44
Startnr: 137
Undersåkers IF
Emil Eriksson
Motionsklassen
00:35:31
Plats: 105
Plats: 44
Startnr: 257
Motion Damer
00:35:35
Plats: 106
Plats: 44
Startnr: 76
Marieby GIF
Heidi Granrud
Motionsklassen
00:35:36
Plats: 107
Plats: 45
Startnr: 192
Campus Miun IF
Joakim Samuelsson
Motionsklassen
00:35:42
Plats: 108
Plats: 45
Startnr: 320
Endagars dag 1
00:35:44
Plats: 109
Plats: 45
Startnr: 143
Lag Olsson
Erik Olsson
Motionsklassen
00:35:44
Plats: 110
Plats: 45
Startnr: 65
Sjetne
Marit Myhre
Motionsklassen
00:35:44
Plats: 111
Plats: 46
Startnr: 60
ATT-Fram
Vegard Rønning VALSTADSVE
Motionsklassen
00:35:49
Plats: 112
Plats: 46
Startnr: 149
Kälens SK
Jörgen Tyrebo
Motionsklassen
00:35:52
Plats: 113
Plats: 46
Startnr: 106
Team 3T
Anette Andrea Kastnes
Motionsklassen
00:35:56
Plats: 114
Plats: 46
Startnr: 96
Motionsklassen
00:35:58
Plats: 115
Plats: 46
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Marte Langen Bjørvik
Motionsklassen
00:36:01
Plats: 116
Plats: 46
Startnr: 150
Frosta IL
Janne Iren Hovdal
Motionsklassen
00:36:02
Plats: 117
Plats: 47
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Odd Robert Hatling
Motionsklassen
00:36:04
Plats: 118
Plats: 47
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Monika Eriksson
Motionsklassen
00:36:05
Plats: 119
Plats: 48
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Hanne Strøm, Trønnes
Motionsklassen
00:36:07
Plats: 120
Plats: 49
Startnr: 229
Motionsklassen
00:36:18
Plats: 121
Plats: 50
Startnr: 70
Motionsklassen
00:36:24
Plats: 122
Plats: 50
Startnr: 196
Vinne IL 2
Bjørn Kolstad
Motionsklassen
00:36:24
Plats: 123
Plats: 51
Startnr: 92
Rapp IL
Anders Husby
Motionsklassen
00:36:26
Plats: 124
Plats: 52
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Marit Åberg
Motionsklassen
00:36:28
Plats: 125
Plats: 52
Startnr: 215
Rödöns SK
Emma Persson
Motionsklassen
00:36:56
Plats: 126
Plats: 52
Startnr: 130
Vallbo sk
Ann Svensson
Motionsklassen
00:36:59
Plats: 127
Plats: 52
Startnr: 260
FSK Östersund
Lennart Isaksson
Motionsklassen
00:37:11
Plats: 128
Plats: 52
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Stine Valstad
Motion Damer
00:37:21
Plats: 129
Plats: 52
Startnr: 205
Nidarosdomen
Roald Huseth
Motionsklassen
00:37:22
Plats: 130
Plats: 52
Startnr: 278
Motionsklassen
00:37:39
Plats: 131
Plats: 52
Startnr: 30
Inderøy
Agnar Kvam
Motionsklassen
00:37:43
Plats: 132
Plats: 52
Startnr: 79
Helgådal il
Ole Andreas Westerfjell
Motionsklassen
00:37:44
Plats: 133
Plats: 52
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Kristoffer Gresseth
Motionsklassen
00:37:44
Plats: 134
Plats: 53
Startnr: 244
Byåsen damer
Berit Kvaal
Motion Damer
00:37:51
Plats: 135
Plats: 54
Startnr: 318
De e bäre å kuut pöjkan
Alexander Forsberg
Endagars dag 1
00:38:04
Plats: 136
Plats: 54
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Eva Ingebrigtsen
Motionsklassen
00:38:36
Plats: 137
Plats: 54
Startnr: 292
Hemit
Kim Bolle
Motionsklassen
00:38:44
Plats: 138
Plats: 54
Startnr: 51
Ole Vig
Ellen Kvalheim
Motionsklassen
00:38:45
Plats: 139
Plats: 54
Startnr: 24
Blecket
Jörgen "Svågern" Gustafsson
Motionsklassen
00:38:46
Plats: 140
Plats: 54
Startnr: 97
Kalls IF
Astrid Olsen
Endagars dag 1
00:38:46
Plats: 141
Plats: 54
Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Morten Møller
Endagars dag 1
00:38:46
Plats: 142
Plats: 54
Startnr: 171
Motionsklassen
00:38:50
Plats: 143
Plats: 54
Startnr: 180
Adresseavisen
Jon Overland
Motionsklassen
00:38:58
Plats: 144
Plats: 54
Startnr: 25
Kværner BIL
Johnny Karlsen
Endagars dag 1
00:39:21
Plats: 145
Plats: 55
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Iver Skreden
Motionsklassen
00:39:26
Plats: 146
Plats: 56
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Karen Ringvold
Motionsklassen
00:39:42
Plats: 147
Plats: 56
Startnr: 111
Malvik IL
Christer Skaug
Motionsklassen
00:39:44
Plats: 148
Plats: 57
Startnr: 83
Motionsklassen
00:39:49
Plats: 149
Plats: 57
Startnr: 313
Endagars dag 1
00:39:56
Plats: 150
Plats: 57
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Fredrik Stighall
Motionsklassen
00:40:03
Plats: 151
Plats: 57
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Oddvar Njåstad
Motionsklassen
00:40:27
Plats: 152
Plats: 57
Startnr: 99
Motionsklassen
00:41:08
Plats: 153
Plats: 57
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Kaja Knipenberg
Motionsklassen
00:41:19
Plats: 154
Plats: 58
Startnr: 172
Motionsklassen
00:41:23
Plats: 155
Plats: 58
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Mona Johansen
Motionsklassen
00:41:36
Plats: 156
Plats: 59
Startnr: 312
Alla Kan
Anna Berkestedt Jonsson
Endagars dag 1
00:42:07
Plats: 157
Plats: 59
Startnr: 197
Namdalseid IL
Andreas Kaldal
Motionsklassen
00:42:07
Plats: 158
Plats: 60
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Rokas Jonutis
Motionsklassen
00:42:32
Plats: 159
Plats: 60
Startnr: 319
Semså Fritid
Anna Hagelin
Endagars dag 1
00:43:07
Plats: 160
Plats: 60
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Kristina Persson
Motionsklassen
00:43:12
Plats: 161
Plats: 60
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Camilla Svedberg
Motion Damer
00:43:12
Plats: 162
Plats: 60
Startnr: 151
Motionsklassen
00:43:39
Plats: 163
Plats: 60
Startnr: 40
NTE BIL
Henrik Berg
Motionsklassen
00:44:53
Plats: 164
Plats: 60
Startnr: 139
Svenska kyrkan Östersund
Anders Gustafsson
Endagars dag 1
00:45:11
Plats: 165
Plats: 60
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Stig Morten Negård
Motionsklassen
00:45:21
Plats: 166
Plats: 60
Startnr: 189
Motionsklassen
00:45:54
Plats: 167
Plats: 60
Startnr: 142
Motionsklassen
00:45:54
Plats: 168
Plats: 61
Startnr: 187
Endagars dag 1
00:46:45
Plats: 169
Plats: 61
Startnr: 109
Sætervik UIG
Lasse Aagård
Motionsklassen
00:47:33
Plats: 170
Plats: 62
Startnr: 85
Domstolene
Malin O. Almquist
Motionsklassen
00:48:00
Plats: 171
Plats: 62
Startnr: 311
Tikab.se
Daniel Natanaelsson
Endagars dag 1
00:48:32
Plats: 172
Plats: 62
Startnr: 87
Hedevikens IF
Ola Hansen
Motionsklassen
00:50:03
Plats: 173
Plats: 62
Startnr: 324
Kreti & Pleti
Eva Enqvist
Endagars dag 1
00:52:01

Motionsklassen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 39
Mosvik IL
Marius Vedvik
Motionsklassen
00:22:37
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 284
Motionsklassen
00:23:12
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 4
Strindheim IL
Petter Rypdal
Motionsklassen
00:23:25
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
JAN OLAV SMALÅS
Motionsklassen
00:25:28
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 84
Motionsklassen
00:25:29
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Andreas Fjorden Ree
Motionsklassen
00:25:58
Plats: 7
Plats: 4
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Miki Dawit Kifle
Motionsklassen
00:26:10
Plats: 8
Plats: 4
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Vegard Myklegard Kristiansen
Motionsklassen
00:26:29
Plats: 9
Plats: 5
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
DAVID SOMMERVOLD
Motionsklassen
00:26:35
Plats: 10
Plats: 6
Startnr: 129
Ogndal IL
Thomas Austheim
Motionsklassen
00:26:37
Plats: 11
Plats: 7
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Trond Forfot
Motionsklassen
00:27:28
Plats: 12
Plats: 8
Startnr: 186
Bratsberg IL
Thomas Alne
Motionsklassen
00:27:48
Plats: 13
Plats: 9
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Henrik Kvennås
Motionsklassen
00:27:49
Plats: 14
Plats: 10
Startnr: 38
Sportsgym
Peja Lindholm
Motionsklassen
00:27:52
Plats: 15
Plats: 10
Startnr: 206
Leksvik il
Roger ovesen
Motionsklassen
00:27:53
Plats: 16
Plats: 11
Startnr: 138
Brunflo IF
Thomas Lindh
Motionsklassen
00:28:02
Plats: 17
Plats: 12
Startnr: 110
Hommelvik il
Erling Flataker
Motionsklassen
00:28:11
Plats: 18
Plats: 13
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Magnus Høgli
Motionsklassen
00:28:14
Plats: 19
Plats: 13
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Anders Arvesen
Motionsklassen
00:28:17
Plats: 20
Plats: 14
Startnr: 181
Motionsklassen
00:28:29
Plats: 21
Plats: 15
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Martin Kåsbøl
Motionsklassen
00:28:36
Plats: 22
Plats: 16
Startnr: 105
Motionsklassen
00:28:44
Plats: 23
Plats: 17
Startnr: 163
Team Alseth
Ståle Alseth Eikebrokk
Motionsklassen
00:28:50
Plats: 24
Plats: 17
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Martin Jenssen Sandvik
Motionsklassen
00:28:59
Plats: 25
Plats: 17
Startnr: 145
Mörsils IF
Andreas Englund
Motionsklassen
00:29:03
Plats: 26
Plats: 17
Startnr: 10
Motionsklassen
00:29:04
Plats: 27
Plats: 18
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Ida Mogstad
Motionsklassen
00:29:09
Plats: 28
Plats: 19
Startnr: 36
IL Dalebrand
Arnt Ove Fordal
Motionsklassen
00:29:45
Plats: 29
Plats: 20
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
kenneth fremo
Motionsklassen
00:29:53
Plats: 30
Plats: 21
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Hallbjørn Holberg
Motionsklassen
00:30:13
Plats: 31
Plats: 22
Startnr: 140
Alsens IF
Lukas Malmrot
Motionsklassen
00:30:19
Plats: 32
Plats: 22
Startnr: 195
Vinne IL 1
Tobias Tangstad
Motionsklassen
00:30:27
Plats: 33
Plats: 22
Startnr: 169
Duveds IF
Ludvig Hellstrand
Motionsklassen
00:30:34
Plats: 34
Plats: 22
Startnr: 183
SPILLUM IL
Arne Ugseth
Motionsklassen
00:30:43
Plats: 35
Plats: 23
Startnr: 26
Budal i.l
Magnus Nideng
Motionsklassen
00:30:44
Plats: 36
Plats: 23
Startnr: 71
Motionsklassen
00:30:48
Plats: 37
Plats: 23
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Tim Wiklund
Motionsklassen
00:30:51
Plats: 38
Plats: 23
Startnr: 237
Teknikens Under
Erik Löfgren
Motionsklassen
00:30:57
Plats: 39
Plats: 23
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Sander Sæther
Motionsklassen
00:31:00
Plats: 40
Plats: 24
Startnr: 317
Motionsklassen
00:31:02
Plats: 41
Plats: 24
Startnr: 114
Motionsklassen
00:31:04
Plats: 42
Plats: 24
Startnr: 67
Motionsklassen
00:31:05
Plats: 43
Plats: 24
Startnr: 91
Leik il
Morten Rikstaddal
Motionsklassen
00:31:06
Plats: 44
Plats: 25
Startnr: 188
Hallkutarna
Marcus Johansson
Motionsklassen
00:31:09
Plats: 45
Plats: 25
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Øystein Pettersen
Motionsklassen
00:31:14
Plats: 46
Plats: 25
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Håvard Merkesnes
Motionsklassen
00:31:21
Plats: 47
Plats: 26
Startnr: 112
Byneset il
Martin Unsgård
Motionsklassen
00:31:36
Plats: 48
Plats: 27
Startnr: 94
I.L Nor
Joakim Lystad Meås
Motionsklassen
00:31:41
Plats: 49
Plats: 27
Startnr: 185
Hattfjelldal il
sigurd farbu
Motionsklassen
00:31:51
Plats: 50
Plats: 28
Startnr: 54
Rønning runners
Torstein Reistadbakk
Motionsklassen
00:32:11
Plats: 51
Plats: 28
Startnr: 47
Lånke IL
Ståle Steel
Motionsklassen
00:32:14
Plats: 52
Plats: 29
Startnr: 108
Motionsklassen
00:32:14
Plats: 53
Plats: 30
Startnr: 232
Motionsklassen
00:32:22
Plats: 54
Plats: 30
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Sveinung Reitan
Motionsklassen
00:32:23
Plats: 55
Plats: 30
Startnr: 101
Støtet
Eirik Engan
Motionsklassen
00:32:31
Plats: 56
Plats: 30
Startnr: 43
Lättja IF
Jens Olsen
Motionsklassen
00:32:34
Plats: 57
Plats: 30
Startnr: 102
Ytterøy
Atle Olav Skjerve
Motionsklassen
00:32:36
Plats: 58
Plats: 31
Startnr: 58
Motionsklassen
00:32:40
Plats: 59
Plats: 32
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Ana Castanheira
Motionsklassen
00:32:44
Plats: 60
Plats: 32
Startnr: 281
RENÅ
Torbjørn Hammer
Motionsklassen
00:32:46
Plats: 61
Plats: 32
Startnr: 160
Motionsklassen
00:33:01
Plats: 62
Plats: 32
Startnr: 90
IL Skauga
Lasse Skånøy Søraas
Motionsklassen
00:33:17
Plats: 63
Plats: 33
Startnr: 50
Skogn IL
Øyvind Myren
Motionsklassen
00:33:20
Plats: 64
Plats: 34
Startnr: 98
Tullus Sjöbygdens Byalag
Lennart Petrusson
Motionsklassen
00:33:25
Plats: 65
Plats: 34
Startnr: 66
Meråker Mix
Trond Ringen
Motionsklassen
00:33:26
Plats: 66
Plats: 34
Startnr: 155
Team Adonai
Bjørnar Rogne Halvorsen
Motionsklassen
00:33:31
Plats: 67
Plats: 34
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Johan Sundberg
Motionsklassen
00:33:34
Plats: 68
Plats: 34
Startnr: 49
Jämtkraft
Alf Levin
Motionsklassen
00:33:34
Plats: 69
Plats: 34
Startnr: 42
Motionsklassen
00:33:42
Plats: 70
Plats: 34
Startnr: 81
Motionsklassen
00:33:47
Plats: 71
Plats: 34
Startnr: 28
Leirådal I.L
Ingrid Borgen
Motionsklassen
00:33:56
Plats: 72
Plats: 35
Startnr: 117
Östersunds kommun
Oskar Vikman
Motionsklassen
00:33:59
Plats: 73
Plats: 35
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Trond Mode´n
Motionsklassen
00:34:01
Plats: 74
Plats: 35
Startnr: 201
HV-12
Egil Haave
Motionsklassen
00:34:03
Plats: 75
Plats: 35
Startnr: 131
Motionsklassen
00:34:11
Plats: 76
Plats: 35
Startnr: 95
Röde Runners
Tobias Linestrand
Motionsklassen
00:34:12
Plats: 77
Plats: 35
Startnr: 29
Henning IL
Fridtjof Rannem
Motionsklassen
00:34:13
Plats: 78
Plats: 35
Startnr: 153
Motionsklassen
00:34:18
Plats: 79
Plats: 35
Startnr: 103
Leinstrand IL
Madelen Rekkebo
Motionsklassen
00:34:18
Plats: 80
Plats: 36
Startnr: 69
Kullarmark SK
Lars Nilsing
Motionsklassen
00:34:22
Plats: 81
Plats: 36
Startnr: 57
I.L Aasguten
Anders Holmen Gundersen
Motionsklassen
00:34:23
Plats: 82
Plats: 37
Startnr: 233
Prima
Randi Nermo Leer
Motionsklassen
00:34:24
Plats: 83
Plats: 37
Startnr: 214
Motionsklassen
00:34:27
Plats: 84
Plats: 37
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Sigrid Riiber
Motionsklassen
00:34:28
Plats: 85
Plats: 37
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Jakob "Silverfisken" Flykt
Motionsklassen
00:34:54
Plats: 86
Plats: 37
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Jørund Eggen
Motionsklassen
00:34:55
Plats: 87
Plats: 38
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Gøril Holmvassdal
Motionsklassen
00:34:55
Plats: 88
Plats: 38
Startnr: 157
Forra IL
Bjørn Ivar Hage
Motionsklassen
00:35:01
Plats: 89
Plats: 39
Startnr: 86
Möringan
Urban Isberg
Motionsklassen
00:35:11
Plats: 90
Plats: 39
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Odd Magne Gjersvold
Motionsklassen
00:35:17
Plats: 91
Plats: 39
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Tonje Kroglund Rian
Motionsklassen
00:35:21
Plats: 92
Plats: 39
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Tor Andre Hellandsjø
Motionsklassen
00:35:28
Plats: 93
Plats: 39
Startnr: 137
Undersåkers IF
Emil Eriksson
Motionsklassen
00:35:31
Plats: 94
Plats: 39
Startnr: 76
Marieby GIF
Heidi Granrud
Motionsklassen
00:35:36
Plats: 95
Plats: 40
Startnr: 192
Campus Miun IF
Joakim Samuelsson
Motionsklassen
00:35:42
Plats: 96
Plats: 40
Startnr: 143
Lag Olsson
Erik Olsson
Motionsklassen
00:35:44
Plats: 97
Plats: 40
Startnr: 65
Sjetne
Marit Myhre
Motionsklassen
00:35:44
Plats: 98
Plats: 41
Startnr: 60
ATT-Fram
Vegard Rønning VALSTADSVE
Motionsklassen
00:35:49
Plats: 99
Plats: 41
Startnr: 149
Kälens SK
Jörgen Tyrebo
Motionsklassen
00:35:52
Plats: 100
Plats: 41
Startnr: 106
Team 3T
Anette Andrea Kastnes
Motionsklassen
00:35:56
Plats: 101
Plats: 41
Startnr: 96
Motionsklassen
00:35:58
Plats: 102
Plats: 41
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Marte Langen Bjørvik
Motionsklassen
00:36:01
Plats: 103
Plats: 41
Startnr: 150
Frosta IL
Janne Iren Hovdal
Motionsklassen
00:36:02
Plats: 104
Plats: 42
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Odd Robert Hatling
Motionsklassen
00:36:04
Plats: 105
Plats: 42
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Monika Eriksson
Motionsklassen
00:36:05
Plats: 106
Plats: 43
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Hanne Strøm, Trønnes
Motionsklassen
00:36:07
Plats: 107
Plats: 44
Startnr: 229
Motionsklassen
00:36:18
Plats: 108
Plats: 45
Startnr: 70
Motionsklassen
00:36:24
Plats: 109
Plats: 45
Startnr: 196
Vinne IL 2
Bjørn Kolstad
Motionsklassen
00:36:24
Plats: 110
Plats: 46
Startnr: 92
Rapp IL
Anders Husby
Motionsklassen
00:36:26
Plats: 111
Plats: 47
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Marit Åberg
Motionsklassen
00:36:28
Plats: 112
Plats: 47
Startnr: 215
Rödöns SK
Emma Persson
Motionsklassen
00:36:56
Plats: 113
Plats: 47
Startnr: 130
Vallbo sk
Ann Svensson
Motionsklassen
00:36:59
Plats: 114
Plats: 47
Startnr: 260
FSK Östersund
Lennart Isaksson
Motionsklassen
00:37:11
Plats: 115
Plats: 47
Startnr: 205
Nidarosdomen
Roald Huseth
Motionsklassen
00:37:22
Plats: 116
Plats: 47
Startnr: 278
Motionsklassen
00:37:39
Plats: 117
Plats: 47
Startnr: 30
Inderøy
Agnar Kvam
Motionsklassen
00:37:43
Plats: 118
Plats: 47
Startnr: 79
Helgådal il
Ole Andreas Westerfjell
Motionsklassen
00:37:44
Plats: 119
Plats: 47
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Kristoffer Gresseth
Motionsklassen
00:37:44
Plats: 120
Plats: 48
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Eva Ingebrigtsen
Motionsklassen
00:38:36
Plats: 121
Plats: 48
Startnr: 292
Hemit
Kim Bolle
Motionsklassen
00:38:44
Plats: 122
Plats: 48
Startnr: 51
Ole Vig
Ellen Kvalheim
Motionsklassen
00:38:45
Plats: 123
Plats: 48
Startnr: 24
Blecket
Jörgen "Svågern" Gustafsson
Motionsklassen
00:38:46
Plats: 124
Plats: 48
Startnr: 171
Motionsklassen
00:38:50
Plats: 125
Plats: 48
Startnr: 180
Adresseavisen
Jon Overland
Motionsklassen
00:38:58
Plats: 126
Plats: 48
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Iver Skreden
Motionsklassen
00:39:26
Plats: 127
Plats: 49
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Karen Ringvold
Motionsklassen
00:39:42
Plats: 128
Plats: 49
Startnr: 111
Malvik IL
Christer Skaug
Motionsklassen
00:39:44
Plats: 129
Plats: 50
Startnr: 83
Motionsklassen
00:39:49
Plats: 130
Plats: 50
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Fredrik Stighall
Motionsklassen
00:40:03
Plats: 131
Plats: 50
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Oddvar Njåstad
Motionsklassen
00:40:27
Plats: 132
Plats: 50
Startnr: 99
Motionsklassen
00:41:08
Plats: 133
Plats: 50
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Kaja Knipenberg
Motionsklassen
00:41:19
Plats: 134
Plats: 51
Startnr: 172
Motionsklassen
00:41:23
Plats: 135
Plats: 51
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Mona Johansen
Motionsklassen
00:41:36
Plats: 136
Plats: 52
Startnr: 197
Namdalseid IL
Andreas Kaldal
Motionsklassen
00:42:07
Plats: 137
Plats: 53
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Rokas Jonutis
Motionsklassen
00:42:32
Plats: 138
Plats: 53
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Kristina Persson
Motionsklassen
00:43:12
Plats: 139
Plats: 53
Startnr: 151
Motionsklassen
00:43:39
Plats: 140
Plats: 53
Startnr: 40
NTE BIL
Henrik Berg
Motionsklassen
00:44:53
Plats: 141
Plats: 53
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Stig Morten Negård
Motionsklassen
00:45:21
Plats: 142
Plats: 53
Startnr: 189
Motionsklassen
00:45:54
Plats: 143
Plats: 53
Startnr: 142
Motionsklassen
00:45:54
Plats: 144
Plats: 54
Startnr: 109
Sætervik UIG
Lasse Aagård
Motionsklassen
00:47:33
Plats: 145
Plats: 55
Startnr: 85
Domstolene
Malin O. Almquist
Motionsklassen
00:48:00
Plats: 146
Plats: 55
Startnr: 87
Hedevikens IF
Ola Hansen
Motionsklassen
00:50:03

Motion Damer

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 255
Byåsen IL
Ingeborg Eide
Motion Damer
00:28:39
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Julie Dahl Benum
Motion Damer
00:30:41
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 243
Motion Damer
00:30:58
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Tua Dahlgren
Motion Damer
00:31:46
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 250
Motion Damer
00:34:22
Plats: 6
Plats: 5
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Astrid Bjørgum
Motion Damer
00:35:14
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 257
Motion Damer
00:35:35
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Stine Valstad
Motion Damer
00:37:21
Plats: 9
Plats: 5
Startnr: 244
Byåsen damer
Berit Kvaal
Motion Damer
00:37:51
Plats: 10
Plats: 6
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Camilla Svedberg
Motion Damer
00:43:12

Endagars dag 1

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 199
Microchip Norway
Roy Vegsundvåg
Endagars dag 1
00:30:23
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 235
Trångsvikens IF Motion
Christian Sjöström
Endagars dag 1
00:31:13
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 322
Världslaget
Mostafa Khavary
Endagars dag 1
00:31:28
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 314
Endagars dag 1
00:35:11
Plats: 5
Plats: 2
Startnr: 300
FMV Sport
Alf Andersson
Endagars dag 1
00:35:25
Plats: 6
Plats: 2
Startnr: 320
Endagars dag 1
00:35:44
Plats: 7
Plats: 2
Startnr: 318
De e bäre å kuut pöjkan
Alexander Forsberg
Endagars dag 1
00:38:04
Plats: 8
Plats: 2
Startnr: 97
Kalls IF
Astrid Olsen
Endagars dag 1
00:38:46
Plats: 9
Plats: 2
Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Morten Møller
Endagars dag 1
00:38:46
Plats: 10
Plats: 2
Startnr: 25
Kværner BIL
Johnny Karlsen
Endagars dag 1
00:39:21
Plats: 11
Plats: 3
Startnr: 313
Endagars dag 1
00:39:56
Plats: 12
Plats: 3
Startnr: 312
Alla Kan
Anna Berkestedt Jonsson
Endagars dag 1
00:42:07
Plats: 13
Plats: 3
Startnr: 319
Semså Fritid
Anna Hagelin
Endagars dag 1
00:43:07
Plats: 14
Plats: 3
Startnr: 139
Svenska kyrkan Östersund
Anders Gustafsson
Endagars dag 1
00:45:11
Plats: 15
Plats: 3
Startnr: 187
Endagars dag 1
00:46:45
Plats: 16
Plats: 3
Startnr: 311
Tikab.se
Daniel Natanaelsson
Endagars dag 1
00:48:32
Plats: 17
Plats: 3
Startnr: 324
Kreti & Pleti
Eva Enqvist
Endagars dag 1
00:52:01