Resultat Valne - Glösa

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Henrik Nordtug
Motionsklassen
00:18:49
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Emil Svensson
Motionsklassen
00:19:09
Plats: 3
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Eskil Blix
Motionsklassen
00:19:30
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
ERIK GRIMSTAD
Motionsklassen
00:20:18
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
OLE SÆTERBØ
Motionsklassen
00:20:22
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Mikael Andersson
Motionsklassen
00:20:40
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
John Einar Føll Flytør
Motionsklassen
00:21:13
Plats: 8
Plats: 6
Startnr: 188
Hallkutarna
Jesper Jacobsson
Motionsklassen
00:21:21
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 186
Bratsberg IL
Terje Sliper
Motionsklassen
00:21:44
Plats: 10
Plats: 7
Startnr: 39
Mosvik IL
Bivar Baker
Motionsklassen
00:21:51
Plats: 11
Plats: 8
Startnr: 36
IL Dalebrand
Arnt Ove Fordal
Motionsklassen
00:22:05
Plats: 12
Plats: 9
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Tor-Einar Sandvik
Motionsklassen
00:22:05
Plats: 13
Plats: 10
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Sigurd Fagerholt
Motionsklassen
00:22:07
Plats: 14
Plats: 11
Startnr: 129
Ogndal IL
Marius Møller
Motionsklassen
00:22:17
Plats: 15
Plats: 12
Startnr: 58
Trondheim Brannkorps IL
Christian Widén-Björk
Motionsklassen
00:22:42
Plats: 16
Plats: 13
Startnr: 157
Forra IL
Vegard Vigdenes
Motionsklassen
00:22:43
Plats: 17
Plats: 14
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Kristoffer Moe
Motionsklassen
00:22:49
Plats: 18
Plats: 14
Startnr: 10
Motionsklassen
00:22:49
Plats: 19
Plats: 15
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Anders Arvesen
Motionsklassen
00:22:54
Plats: 20
Plats: 16
Startnr: 214
Motionsklassen
00:23:06
Plats: 21
Plats: 16
Startnr: 49
Jämtkraft
Jonas Berglund
Motionsklassen
00:23:09
Plats: 22
Plats: 16
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Aksel Veske
Motionsklassen
00:23:11
Plats: 23
Plats: 17
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Odin Rundberget
Motionsklassen
00:23:13
Plats: 24
Plats: 17
Startnr: 67
Motionsklassen
00:23:36
Plats: 25
Plats: 17
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Eirik Kvernstad
Motionsklassen
00:23:42
Plats: 26
Plats: 18
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Martin Kåsbøl
Motionsklassen
00:23:47
Plats: 27
Plats: 19
Startnr: 105
Motionsklassen
00:24:00
Plats: 28
Plats: 20
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Morten Stegavik
Motionsklassen
00:24:04
Plats: 29
Plats: 20
Startnr: 110
Hommelvik il
Amund Flataker
Motionsklassen
00:24:09
Plats: 30
Plats: 21
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Hallvar Hallan
Motionsklassen
00:24:24
Plats: 31
Plats: 22
Startnr: 185
Hattfjelldal il
ståle jarmund
Motionsklassen
00:24:31
Plats: 32
Plats: 23
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Snorre Bakken Aas
Motionsklassen
00:24:31
Plats: 33
Plats: 23
Startnr: 28
Leirådal I.L
Simon Landfald
Motionsklassen
00:24:44
Plats: 34
Plats: 24
Startnr: 199
Microchip Norway
Svenn-Ivar Svendsen
Endagars dag 1
00:24:46
Plats: 35
Plats: 24
Startnr: 38
Sportsgym
Thomas Jönsson
Motionsklassen
00:24:47
Plats: 36
Plats: 24
Startnr: 145
Mörsils IF
Daniel Bixo
Motionsklassen
00:24:58
Plats: 37
Plats: 24
Startnr: 95
Röde Runners
Jan Bergetorp
Motionsklassen
00:25:11
Plats: 38
Plats: 24
Startnr: 255
Byåsen IL
Karoline Wollan
Motion Damer
00:25:24
Plats: 39
Plats: 25
Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Anders Skjerve
Motionsklassen
00:25:24
Plats: 40
Plats: 26
Startnr: 31
Motionsklassen
00:25:31
Plats: 41
Plats: 27
Startnr: 99
Motionsklassen
00:25:33
Plats: 42
Plats: 27
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Casper Tøndel Sliper
Motionsklassen
00:25:46
Plats: 43
Plats: 27
Startnr: 138
Brunflo IF
Katrine Johansson
Motionsklassen
00:25:48
Plats: 44
Plats: 28
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Henrik Elven
Motionsklassen
00:25:49
Plats: 45
Plats: 29
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Anders Olsson
Motionsklassen
00:25:54
Plats: 46
Plats: 29
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Tim Wiklund
Motionsklassen
00:26:01
Plats: 47
Plats: 29
Startnr: 25
Kværner BIL
Kjersti Kvistad Dengerud
Endagars dag 1
00:26:10
Plats: 48
Plats: 30
Startnr: 155
Team Adonai
Bjørnar Rogne Halvorsen
Motionsklassen
00:26:11
Plats: 49
Plats: 30
Startnr: 101
Støtet
Hege Benedicte Ekren
Motionsklassen
00:26:12
Plats: 50
Plats: 30
Startnr: 142
Motionsklassen
00:26:18
Plats: 51
Plats: 31
Startnr: 114
Motionsklassen
00:26:20
Plats: 52
Plats: 31
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Stefan Jacobsen
Motionsklassen
00:26:24
Plats: 53
Plats: 31
Startnr: 197
Namdalseid IL
Kristoffer Reitan Buvarp
Motionsklassen
00:26:26
Plats: 54
Plats: 32
Startnr: 131
Motionsklassen
00:26:31
Plats: 55
Plats: 32
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Gabriella Pålsson
Motionsklassen
00:26:34
Plats: 56
Plats: 32
Startnr: 47
Lånke IL
Guri Wangberg
Motionsklassen
00:26:46
Plats: 57
Plats: 33
Startnr: 56
Motionsklassen
00:26:48
Plats: 58
Plats: 33
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Sindre Finstad
Motionsklassen
00:26:51
Plats: 59
Plats: 33
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Ingrid Vuttudal
Motionsklassen
00:26:52
Plats: 60
Plats: 33
Startnr: 91
Leik il
Håkon Estenstad
Motionsklassen
00:26:52
Plats: 61
Plats: 34
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Sander Fagerstad
Motionsklassen
00:26:53
Plats: 62
Plats: 35
Startnr: 196
Vinne IL 2
Svenn Arne Lersveen
Motionsklassen
00:26:53
Plats: 63
Plats: 36
Startnr: 65
Sjetne
Jørgen Myhre
Motionsklassen
00:26:56
Plats: 64
Plats: 37
Startnr: 66
Meråker Mix
Line Skjelstadås
Motionsklassen
00:27:00
Plats: 65
Plats: 37
Startnr: 278
Motionsklassen
00:27:03
Plats: 66
Plats: 37
Startnr: 137
Undersåkers IF
Susanne Attskog
Motionsklassen
00:27:03
Plats: 67
Plats: 37
Startnr: 150
Frosta IL
Kristin Einarson Berg
Motionsklassen
00:27:05
Plats: 68
Plats: 38
Startnr: 69
Kullarmark SK
Lars Nilsing
Motionsklassen
00:27:05
Plats: 69
Plats: 38
Startnr: 257
Motion Damer
00:27:05
Plats: 70
Plats: 38
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Tone Petersen
Motionsklassen
00:27:07
Plats: 71
Plats: 38
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
David Hansen
Motionsklassen
00:27:11
Plats: 72
Plats: 39
Startnr: 111
Malvik IL
Øyvind Skaug
Motionsklassen
00:27:15
Plats: 73
Plats: 40
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Gunhild Eggen Vatne
Motion Damer
00:27:15
Plats: 74
Plats: 40
Startnr: 102
Ytterøy
Stein Ove Winnberg
Motionsklassen
00:27:17
Plats: 75
Plats: 41
Startnr: 314
Endagars dag 1
00:27:18
Plats: 76
Plats: 41
Startnr: 30
Inderøy
Maren Mjømen
Motionsklassen
00:27:19
Plats: 77
Plats: 41
Startnr: 250
Motion Damer
00:27:20
Plats: 78
Plats: 42
Startnr: 195
Vinne IL 1
Lars Mathisen
Motionsklassen
00:27:27
Plats: 79
Plats: 42
Startnr: 40
NTE BIL
Odd Åge Toldnes
Motionsklassen
00:27:30
Plats: 80
Plats: 42
Startnr: 94
I.L Nor
Camilla Borchsenius
Motionsklassen
00:27:35
Plats: 81
Plats: 42
Startnr: 243
Motion Damer
00:27:38
Plats: 82
Plats: 43
Startnr: 71
Motionsklassen
00:27:42
Plats: 83
Plats: 43
Startnr: 281
RENÅ
Thomas Kvello
Motionsklassen
00:27:46
Plats: 84
Plats: 43
Startnr: 23
Motionsklassen
00:27:47
Plats: 85
Plats: 43
Startnr: 26
Budal i.l
Ida Malum
Motionsklassen
00:27:57
Plats: 86
Plats: 43
Startnr: 92
Rapp IL
Kim Rune Hovdal
Motionsklassen
00:27:59
Plats: 87
Plats: 44
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Vegard Brustad
Motionsklassen
00:28:00
Plats: 88
Plats: 45
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Sigurd Solli
Motionsklassen
00:28:01
Plats: 89
Plats: 46
Startnr: 50
Skogn IL
Vemund Roe Svendgård
Motionsklassen
00:28:07
Plats: 90
Plats: 47
Startnr: 169
Duveds IF
Anette Andersson
Motionsklassen
00:28:08
Plats: 91
Plats: 47
Startnr: 260
FSK Östersund
Johan Kristoffersson
Motionsklassen
00:28:08
Plats: 92
Plats: 47
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Tove Fjorden Ree
Motionsklassen
00:28:10
Plats: 93
Plats: 47
Startnr: 106
Motionsklassen
00:28:21
Plats: 94
Plats: 47
Startnr: 160
Motionsklassen
00:28:26
Plats: 95
Plats: 47
Startnr: 63
Motionsklassen
00:28:30
Plats: 96
Plats: 47
Startnr: 143
Lag Olsson
Gustav Dahlén
Motionsklassen
00:28:46
Plats: 97
Plats: 47
Startnr: 237
Teknikens Under
Magnus Hansson
Motionsklassen
00:28:50
Plats: 98
Plats: 47
Startnr: 76
Marieby GIF
Anna Wikström
Motionsklassen
00:28:52
Plats: 99
Plats: 48
Startnr: 206
Leksvik il
Emelie Hønnås
Motionsklassen
00:29:01
Plats: 100
Plats: 49
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Odd-Arne Henriksen
Motionsklassen
00:29:05
Plats: 101
Plats: 49
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Ida Erlandsen
Motion Damer
00:29:09
Plats: 102
Plats: 49
Startnr: 81
Motionsklassen
00:29:23
Plats: 103
Plats: 49
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Sandra Torgersen
Motionsklassen
00:29:37
Plats: 104
Plats: 50
Startnr: 201
HV-12
Sara Eek
Motionsklassen
00:29:38
Plats: 105
Plats: 50
Startnr: 151
Motionsklassen
00:29:40
Plats: 106
Plats: 50
Startnr: 229
Motionsklassen
00:29:42
Plats: 107
Plats: 51
Startnr: 187
Endagars dag 1
00:29:43
Plats: 108
Plats: 51
Startnr: 90
IL Skauga
Kjell Søraas
Motionsklassen
00:30:00
Plats: 109
Plats: 52
Startnr: 205
Nidarosdomen
Odd Inge Holmberget
Motionsklassen
00:30:00
Plats: 110
Plats: 52
Startnr: 232
TrønderEnergi
Diana Nielsen
Motionsklassen
00:30:02
Plats: 111
Plats: 52
Startnr: 79
Helgådal il
Ola Haugskott
Motionsklassen
00:30:03
Plats: 112
Plats: 52
Startnr: 149
Kälens SK
Tim van den Brink
Motionsklassen
00:30:07
Plats: 113
Plats: 52
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Berit Myren
Motion Damer
00:30:11
Plats: 114
Plats: 52
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Steinar Eriksen
Motionsklassen
00:30:11
Plats: 115
Plats: 53
Startnr: 130
Vallbo sk
Ann Svensson
Motionsklassen
00:30:27
Plats: 116
Plats: 53
Startnr: 103
Leinstrand IL
Hanne Møllenhus
Motionsklassen
00:30:30
Plats: 117
Plats: 54
Startnr: 112
Byneset il
Siw Rødsjø
Motionsklassen
00:30:35
Plats: 118
Plats: 55
Startnr: 183
SPILLUM IL
Tor Morten Jansen
Motionsklassen
00:30:51
Plats: 119
Plats: 56
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Lindha Emilsson
Motion Damer
00:30:58
Plats: 120
Plats: 57
Startnr: 29
Henning IL
Martin Vang Johansen
Motionsklassen
00:31:02
Plats: 121
Plats: 57
Startnr: 24
Blecket
Pontus "The Beast" Strindberg
Motionsklassen
00:31:07
Plats: 122
Plats: 57
Startnr: 244
Byåsen damer
Sirin Løvseth
Motion Damer
00:31:11
Plats: 123
Plats: 58
Startnr: 322
Världslaget
Mohammad R Världslaget
Endagars dag 1
00:31:16
Plats: 124
Plats: 58
Startnr: 97
Kalls IF
Martin Olofsson
Endagars dag 1
00:31:25
Plats: 125
Plats: 58
Startnr: 171
Motionsklassen
00:31:27
Plats: 126
Plats: 58
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Elin Børseth Eidissen
Motionsklassen
00:31:33
Plats: 127
Plats: 58
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Oddvar Njåstad
Motionsklassen
00:31:35
Plats: 128
Plats: 58
Startnr: 86
Möringan
Ulrika Forss
Motionsklassen
00:31:38
Plats: 129
Plats: 58
Startnr: 292
Hemit
Kajsa Dahlgren
Motionsklassen
00:31:46
Plats: 130
Plats: 58
Startnr: 51
Ole Vig
Heidi Katerine Brathlie
Motionsklassen
00:32:13
Plats: 131
Plats: 58
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Ingrid Graneggen Bjørklimark
Motionsklassen
00:32:29
Plats: 132
Plats: 58
Startnr: 312
Alla Kan
Elisabeth Wickzell
Endagars dag 1
00:32:31
Plats: 133
Plats: 58
Startnr: 249
Motion Damer
00:32:32
Plats: 134
Plats: 58
Startnr: 189
Motionsklassen
00:32:35
Plats: 135
Plats: 58
Startnr: 98
Motionsklassen
00:32:40
Plats: 136
Plats: 58
Startnr: 83
Motionsklassen
00:32:40
Plats: 137
Plats: 58
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Odin Johansen
Motionsklassen
00:32:44
Plats: 138
Plats: 59
Startnr: 140
Alsens IF
Carola Johansson
Motionsklassen
00:32:48
Plats: 139
Plats: 59
Startnr: 317
Motionsklassen
00:32:49
Plats: 140
Plats: 59
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Hanne Svegaard
Motionsklassen
00:32:49
Plats: 141
Plats: 59
Startnr: 324
Kreti & Pleti
Evelina Eriksson
Endagars dag 1
00:33:03
Plats: 142
Plats: 59
Startnr: 60
ATT-Fram
Nina DAMÅS
Motionsklassen
00:33:19
Plats: 143
Plats: 59
Startnr: 320
Endagars dag 1
00:33:35
Plats: 144
Plats: 59
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Ulrica Berlén
Motionsklassen
00:33:41
Plats: 145
Plats: 59
Startnr: 233
Prima
Bodil Krokan
Motionsklassen
00:33:44
Plats: 146
Plats: 59
Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Tølløv Heggem
Endagars dag 1
00:33:46
Plats: 147
Plats: 59
Startnr: 163
Team Alseth
Jørn Fløtre
Motionsklassen
00:33:47
Plats: 148
Plats: 59
Startnr: 235
Endagars dag 1
00:33:52
Plats: 149
Plats: 60
Startnr: 85
Domstolene
Sofie Lilja
Motionsklassen
00:34:04
Plats: 150
Plats: 60
Startnr: 117
Östersunds kommun
Erika Holmqvist
Motionsklassen
00:34:13
Plats: 151
Plats: 60
Startnr: 192
Campus Miun IF
Wietske ten Berge
Motionsklassen
00:34:18
Plats: 152
Plats: 60
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Håkan "Horseman" Munksten
Motionsklassen
00:34:23
Plats: 153
Plats: 60
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Stig Morten Negård
Motionsklassen
00:35:02
Plats: 154
Plats: 60
Startnr: 300
FMV Sport
Mats Mathiasson
Endagars dag 1
00:35:05
Plats: 155
Plats: 60
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Fredrik Stighall
Motionsklassen
00:35:12
Plats: 156
Plats: 60
Startnr: 43
Lättja IF
Fredrik Adamsson
Motionsklassen
00:35:18
Plats: 157
Plats: 60
Startnr: 180
Adresseavisen
Gunnar Okstad
Motionsklassen
00:35:22
Plats: 158
Plats: 60
Startnr: 70
Motionsklassen
00:35:41
Plats: 159
Plats: 60
Startnr: 96
Motionsklassen
00:35:43
Plats: 160
Plats: 60
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Vibeke Indergård
Motionsklassen
00:35:45
Plats: 161
Plats: 60
Startnr: 57
I.L Aasguten
Kari Skagen Aas
Motionsklassen
00:35:45
Plats: 162
Plats: 61
Startnr: 215
Rödöns SK
Sabina Eriksson
Motionsklassen
00:35:50
Plats: 163
Plats: 61
Startnr: 42
Motionsklassen
00:35:52
Plats: 164
Plats: 61
Startnr: 318
Endagars dag 1
00:36:13
Plats: 165
Plats: 61
Startnr: 54
Rønning runners
Øyvind Reistadbakk
Motionsklassen
00:36:30
Plats: 166
Plats: 61
Startnr: 172
Motionsklassen
00:36:31
Plats: 167
Plats: 61
Startnr: 311
Tikab.se
Björn Lindberg
Endagars dag 1
00:37:01
Plats: 168
Plats: 61
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Eirik Lothe Foseid
Motionsklassen
00:38:24
Plats: 169
Plats: 61
Startnr: 139
Endagars dag 1
00:38:36
Plats: 170
Plats: 61
Startnr: 109
Sætervik UIG
Linn Sofie Mork
Motionsklassen
00:39:11
Plats: 171
Plats: 62
Startnr: 319
Semså Fritid
Håkan Gruen
Endagars dag 1
00:41:21
Plats: 172
Plats: 62
Startnr: 87
Hedevikens IF
Kerstin Persson
Motionsklassen
00:41:59
Plats: 173
Plats: 62
Startnr: 313
Endagars dag 1
00:49:10

Motionsklassen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Henrik Nordtug
Motionsklassen
00:18:49
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Emil Svensson
Motionsklassen
00:19:09
Plats: 3
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Eskil Blix
Motionsklassen
00:19:30
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
ERIK GRIMSTAD
Motionsklassen
00:20:18
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
OLE SÆTERBØ
Motionsklassen
00:20:22
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Mikael Andersson
Motionsklassen
00:20:40
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
John Einar Føll Flytør
Motionsklassen
00:21:13
Plats: 8
Plats: 6
Startnr: 188
Hallkutarna
Jesper Jacobsson
Motionsklassen
00:21:21
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 186
Bratsberg IL
Terje Sliper
Motionsklassen
00:21:44
Plats: 10
Plats: 7
Startnr: 39
Mosvik IL
Bivar Baker
Motionsklassen
00:21:51
Plats: 11
Plats: 8
Startnr: 36
IL Dalebrand
Arnt Ove Fordal
Motionsklassen
00:22:05
Plats: 12
Plats: 9
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Tor-Einar Sandvik
Motionsklassen
00:22:05
Plats: 13
Plats: 10
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Sigurd Fagerholt
Motionsklassen
00:22:07
Plats: 14
Plats: 11
Startnr: 129
Ogndal IL
Marius Møller
Motionsklassen
00:22:17
Plats: 15
Plats: 12
Startnr: 58
Trondheim Brannkorps IL
Christian Widén-Björk
Motionsklassen
00:22:42
Plats: 16
Plats: 13
Startnr: 157
Forra IL
Vegard Vigdenes
Motionsklassen
00:22:43
Plats: 17
Plats: 14
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Kristoffer Moe
Motionsklassen
00:22:49
Plats: 18
Plats: 14
Startnr: 10
Motionsklassen
00:22:49
Plats: 19
Plats: 15
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Anders Arvesen
Motionsklassen
00:22:54
Plats: 20
Plats: 16
Startnr: 214
Motionsklassen
00:23:06
Plats: 21
Plats: 16
Startnr: 49
Jämtkraft
Jonas Berglund
Motionsklassen
00:23:09
Plats: 22
Plats: 16
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Aksel Veske
Motionsklassen
00:23:11
Plats: 23
Plats: 17
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Odin Rundberget
Motionsklassen
00:23:13
Plats: 24
Plats: 17
Startnr: 67
Motionsklassen
00:23:36
Plats: 25
Plats: 17
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Eirik Kvernstad
Motionsklassen
00:23:42
Plats: 26
Plats: 18
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Martin Kåsbøl
Motionsklassen
00:23:47
Plats: 27
Plats: 19
Startnr: 105
Motionsklassen
00:24:00
Plats: 28
Plats: 20
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Morten Stegavik
Motionsklassen
00:24:04
Plats: 29
Plats: 20
Startnr: 110
Hommelvik il
Amund Flataker
Motionsklassen
00:24:09
Plats: 30
Plats: 21
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Hallvar Hallan
Motionsklassen
00:24:24
Plats: 31
Plats: 22
Startnr: 185
Hattfjelldal il
ståle jarmund
Motionsklassen
00:24:31
Plats: 32
Plats: 23
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Snorre Bakken Aas
Motionsklassen
00:24:31
Plats: 33
Plats: 23
Startnr: 28
Leirådal I.L
Simon Landfald
Motionsklassen
00:24:44
Plats: 34
Plats: 24
Startnr: 38
Sportsgym
Thomas Jönsson
Motionsklassen
00:24:47
Plats: 35
Plats: 24
Startnr: 145
Mörsils IF
Daniel Bixo
Motionsklassen
00:24:58
Plats: 36
Plats: 24
Startnr: 95
Röde Runners
Jan Bergetorp
Motionsklassen
00:25:11
Plats: 37
Plats: 24
Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Anders Skjerve
Motionsklassen
00:25:24
Plats: 38
Plats: 25
Startnr: 31
Motionsklassen
00:25:31
Plats: 39
Plats: 26
Startnr: 99
Motionsklassen
00:25:33
Plats: 40
Plats: 26
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Casper Tøndel Sliper
Motionsklassen
00:25:46
Plats: 41
Plats: 26
Startnr: 138
Brunflo IF
Katrine Johansson
Motionsklassen
00:25:48
Plats: 42
Plats: 27
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Henrik Elven
Motionsklassen
00:25:49
Plats: 43
Plats: 28
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Anders Olsson
Motionsklassen
00:25:54
Plats: 44
Plats: 28
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Tim Wiklund
Motionsklassen
00:26:01
Plats: 45
Plats: 28
Startnr: 155
Team Adonai
Bjørnar Rogne Halvorsen
Motionsklassen
00:26:11
Plats: 46
Plats: 28
Startnr: 101
Støtet
Hege Benedicte Ekren
Motionsklassen
00:26:12
Plats: 47
Plats: 28
Startnr: 142
Motionsklassen
00:26:18
Plats: 48
Plats: 29
Startnr: 114
Motionsklassen
00:26:20
Plats: 49
Plats: 29
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Stefan Jacobsen
Motionsklassen
00:26:24
Plats: 50
Plats: 29
Startnr: 197
Namdalseid IL
Kristoffer Reitan Buvarp
Motionsklassen
00:26:26
Plats: 51
Plats: 30
Startnr: 131
Motionsklassen
00:26:31
Plats: 52
Plats: 30
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Gabriella Pålsson
Motionsklassen
00:26:34
Plats: 53
Plats: 30
Startnr: 47
Lånke IL
Guri Wangberg
Motionsklassen
00:26:46
Plats: 54
Plats: 31
Startnr: 56
Motionsklassen
00:26:48
Plats: 55
Plats: 31
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Sindre Finstad
Motionsklassen
00:26:51
Plats: 56
Plats: 31
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Ingrid Vuttudal
Motionsklassen
00:26:52
Plats: 57
Plats: 31
Startnr: 91
Leik il
Håkon Estenstad
Motionsklassen
00:26:52
Plats: 58
Plats: 32
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Sander Fagerstad
Motionsklassen
00:26:53
Plats: 59
Plats: 33
Startnr: 196
Vinne IL 2
Svenn Arne Lersveen
Motionsklassen
00:26:53
Plats: 60
Plats: 34
Startnr: 65
Sjetne
Jørgen Myhre
Motionsklassen
00:26:56
Plats: 61
Plats: 35
Startnr: 66
Meråker Mix
Line Skjelstadås
Motionsklassen
00:27:00
Plats: 62
Plats: 35
Startnr: 278
Motionsklassen
00:27:03
Plats: 63
Plats: 35
Startnr: 137
Undersåkers IF
Susanne Attskog
Motionsklassen
00:27:03
Plats: 64
Plats: 35
Startnr: 150
Frosta IL
Kristin Einarson Berg
Motionsklassen
00:27:05
Plats: 65
Plats: 36
Startnr: 69
Kullarmark SK
Lars Nilsing
Motionsklassen
00:27:05
Plats: 66
Plats: 36
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Tone Petersen
Motionsklassen
00:27:07
Plats: 67
Plats: 36
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
David Hansen
Motionsklassen
00:27:11
Plats: 68
Plats: 37
Startnr: 111
Malvik IL
Øyvind Skaug
Motionsklassen
00:27:15
Plats: 69
Plats: 38
Startnr: 102
Ytterøy
Stein Ove Winnberg
Motionsklassen
00:27:17
Plats: 70
Plats: 39
Startnr: 30
Inderøy
Maren Mjømen
Motionsklassen
00:27:19
Plats: 71
Plats: 39
Startnr: 195
Vinne IL 1
Lars Mathisen
Motionsklassen
00:27:27
Plats: 72
Plats: 39
Startnr: 40
NTE BIL
Odd Åge Toldnes
Motionsklassen
00:27:30
Plats: 73
Plats: 39
Startnr: 94
I.L Nor
Camilla Borchsenius
Motionsklassen
00:27:35
Plats: 74
Plats: 39
Startnr: 71
Motionsklassen
00:27:42
Plats: 75
Plats: 39
Startnr: 281
RENÅ
Thomas Kvello
Motionsklassen
00:27:46
Plats: 76
Plats: 39
Startnr: 23
Motionsklassen
00:27:47
Plats: 77
Plats: 39
Startnr: 26
Budal i.l
Ida Malum
Motionsklassen
00:27:57
Plats: 78
Plats: 39
Startnr: 92
Rapp IL
Kim Rune Hovdal
Motionsklassen
00:27:59
Plats: 79
Plats: 40
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Vegard Brustad
Motionsklassen
00:28:00
Plats: 80
Plats: 41
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Sigurd Solli
Motionsklassen
00:28:01
Plats: 81
Plats: 42
Startnr: 50
Skogn IL
Vemund Roe Svendgård
Motionsklassen
00:28:07
Plats: 82
Plats: 43
Startnr: 169
Duveds IF
Anette Andersson
Motionsklassen
00:28:08
Plats: 83
Plats: 43
Startnr: 260
FSK Östersund
Johan Kristoffersson
Motionsklassen
00:28:08
Plats: 84
Plats: 43
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Tove Fjorden Ree
Motionsklassen
00:28:10
Plats: 85
Plats: 43
Startnr: 106
Motionsklassen
00:28:21
Plats: 86
Plats: 43
Startnr: 160
Motionsklassen
00:28:26
Plats: 87
Plats: 43
Startnr: 63
Motionsklassen
00:28:30
Plats: 88
Plats: 43
Startnr: 143
Lag Olsson
Gustav Dahlén
Motionsklassen
00:28:46
Plats: 89
Plats: 43
Startnr: 237
Teknikens Under
Magnus Hansson
Motionsklassen
00:28:50
Plats: 90
Plats: 43
Startnr: 76
Marieby GIF
Anna Wikström
Motionsklassen
00:28:52
Plats: 91
Plats: 44
Startnr: 206
Leksvik il
Emelie Hønnås
Motionsklassen
00:29:01
Plats: 92
Plats: 45
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Odd-Arne Henriksen
Motionsklassen
00:29:05
Plats: 93
Plats: 45
Startnr: 81
Motionsklassen
00:29:23
Plats: 94
Plats: 45
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Sandra Torgersen
Motionsklassen
00:29:37
Plats: 95
Plats: 46
Startnr: 201
HV-12
Sara Eek
Motionsklassen
00:29:38
Plats: 96
Plats: 46
Startnr: 151
Motionsklassen
00:29:40
Plats: 97
Plats: 46
Startnr: 229
Motionsklassen
00:29:42
Plats: 98
Plats: 47
Startnr: 90
IL Skauga
Kjell Søraas
Motionsklassen
00:30:00
Plats: 99
Plats: 48
Startnr: 205
Nidarosdomen
Odd Inge Holmberget
Motionsklassen
00:30:00
Plats: 100
Plats: 48
Startnr: 232
TrønderEnergi
Diana Nielsen
Motionsklassen
00:30:02
Plats: 101
Plats: 48
Startnr: 79
Helgådal il
Ola Haugskott
Motionsklassen
00:30:03
Plats: 102
Plats: 48
Startnr: 149
Kälens SK
Tim van den Brink
Motionsklassen
00:30:07
Plats: 103
Plats: 48
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Steinar Eriksen
Motionsklassen
00:30:11
Plats: 104
Plats: 49
Startnr: 130
Vallbo sk
Ann Svensson
Motionsklassen
00:30:27
Plats: 105
Plats: 49
Startnr: 103
Leinstrand IL
Hanne Møllenhus
Motionsklassen
00:30:30
Plats: 106
Plats: 50
Startnr: 112
Byneset il
Siw Rødsjø
Motionsklassen
00:30:35
Plats: 107
Plats: 51
Startnr: 183
SPILLUM IL
Tor Morten Jansen
Motionsklassen
00:30:51
Plats: 108
Plats: 52
Startnr: 29
Henning IL
Martin Vang Johansen
Motionsklassen
00:31:02
Plats: 109
Plats: 52
Startnr: 24
Blecket
Pontus "The Beast" Strindberg
Motionsklassen
00:31:07
Plats: 110
Plats: 52
Startnr: 171
Motionsklassen
00:31:27
Plats: 111
Plats: 52
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Elin Børseth Eidissen
Motionsklassen
00:31:33
Plats: 112
Plats: 52
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Oddvar Njåstad
Motionsklassen
00:31:35
Plats: 113
Plats: 52
Startnr: 86
Möringan
Ulrika Forss
Motionsklassen
00:31:38
Plats: 114
Plats: 52
Startnr: 292
Hemit
Kajsa Dahlgren
Motionsklassen
00:31:46
Plats: 115
Plats: 52
Startnr: 51
Ole Vig
Heidi Katerine Brathlie
Motionsklassen
00:32:13
Plats: 116
Plats: 52
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Ingrid Graneggen Bjørklimark
Motionsklassen
00:32:29
Plats: 117
Plats: 52
Startnr: 189
Motionsklassen
00:32:35
Plats: 118
Plats: 52
Startnr: 98
Motionsklassen
00:32:40
Plats: 119
Plats: 52
Startnr: 83
Motionsklassen
00:32:40
Plats: 120
Plats: 52
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Odin Johansen
Motionsklassen
00:32:44
Plats: 121
Plats: 53
Startnr: 140
Alsens IF
Carola Johansson
Motionsklassen
00:32:48
Plats: 122
Plats: 53
Startnr: 317
Motionsklassen
00:32:49
Plats: 123
Plats: 53
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Hanne Svegaard
Motionsklassen
00:32:49
Plats: 124
Plats: 53
Startnr: 60
ATT-Fram
Nina DAMÅS
Motionsklassen
00:33:19
Plats: 125
Plats: 53
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Ulrica Berlén
Motionsklassen
00:33:41
Plats: 126
Plats: 53
Startnr: 233
Prima
Bodil Krokan
Motionsklassen
00:33:44
Plats: 127
Plats: 53
Startnr: 163
Team Alseth
Jørn Fløtre
Motionsklassen
00:33:47
Plats: 128
Plats: 53
Startnr: 85
Domstolene
Sofie Lilja
Motionsklassen
00:34:04
Plats: 129
Plats: 53
Startnr: 117
Östersunds kommun
Erika Holmqvist
Motionsklassen
00:34:13
Plats: 130
Plats: 53
Startnr: 192
Campus Miun IF
Wietske ten Berge
Motionsklassen
00:34:18
Plats: 131
Plats: 53
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Håkan "Horseman" Munksten
Motionsklassen
00:34:23
Plats: 132
Plats: 53
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Stig Morten Negård
Motionsklassen
00:35:02
Plats: 133
Plats: 53
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Fredrik Stighall
Motionsklassen
00:35:12
Plats: 134
Plats: 53
Startnr: 43
Lättja IF
Fredrik Adamsson
Motionsklassen
00:35:18
Plats: 135
Plats: 53
Startnr: 180
Adresseavisen
Gunnar Okstad
Motionsklassen
00:35:22
Plats: 136
Plats: 53
Startnr: 70
Motionsklassen
00:35:41
Plats: 137
Plats: 53
Startnr: 96
Motionsklassen
00:35:43
Plats: 138
Plats: 53
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Vibeke Indergård
Motionsklassen
00:35:45
Plats: 139
Plats: 53
Startnr: 57
I.L Aasguten
Kari Skagen Aas
Motionsklassen
00:35:45
Plats: 140
Plats: 54
Startnr: 215
Rödöns SK
Sabina Eriksson
Motionsklassen
00:35:50
Plats: 141
Plats: 54
Startnr: 42
Motionsklassen
00:35:52
Plats: 142
Plats: 54
Startnr: 54
Rønning runners
Øyvind Reistadbakk
Motionsklassen
00:36:30
Plats: 143
Plats: 54
Startnr: 172
Motionsklassen
00:36:31
Plats: 144
Plats: 54
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Eirik Lothe Foseid
Motionsklassen
00:38:24
Plats: 145
Plats: 54
Startnr: 109
Sætervik UIG
Linn Sofie Mork
Motionsklassen
00:39:11
Plats: 146
Plats: 55
Startnr: 87
Hedevikens IF
Kerstin Persson
Motionsklassen
00:41:59

Motion Damer

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 255
Byåsen IL
Karoline Wollan
Motion Damer
00:25:24
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 257
Motion Damer
00:27:05
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Gunhild Eggen Vatne
Motion Damer
00:27:15
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 250
Motion Damer
00:27:20
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 243
Motion Damer
00:27:38
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Ida Erlandsen
Motion Damer
00:29:09
Plats: 7
Plats: 4
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Berit Myren
Motion Damer
00:30:11
Plats: 8
Plats: 4
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Lindha Emilsson
Motion Damer
00:30:58
Plats: 9
Plats: 5
Startnr: 244
Byåsen damer
Sirin Løvseth
Motion Damer
00:31:11
Plats: 10
Plats: 6
Startnr: 249
Motion Damer
00:32:32

Endagars dag 1

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 199
Microchip Norway
Svenn-Ivar Svendsen
Endagars dag 1
00:24:46
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 25
Kværner BIL
Kjersti Kvistad Dengerud
Endagars dag 1
00:26:10
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 314
Endagars dag 1
00:27:18
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 187
Endagars dag 1
00:29:43
Plats: 5
Plats: 2
Startnr: 322
Världslaget
Mohammad R Världslaget
Endagars dag 1
00:31:16
Plats: 6
Plats: 2
Startnr: 97
Kalls IF
Martin Olofsson
Endagars dag 1
00:31:25
Plats: 7
Plats: 2
Startnr: 312
Alla Kan
Elisabeth Wickzell
Endagars dag 1
00:32:31
Plats: 8
Plats: 2
Startnr: 324
Kreti & Pleti
Evelina Eriksson
Endagars dag 1
00:33:03
Plats: 9
Plats: 2
Startnr: 320
Endagars dag 1
00:33:35
Plats: 10
Plats: 2
Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Tølløv Heggem
Endagars dag 1
00:33:46
Plats: 11
Plats: 2
Startnr: 235
Endagars dag 1
00:33:52
Plats: 12
Plats: 3
Startnr: 300
FMV Sport
Mats Mathiasson
Endagars dag 1
00:35:05
Plats: 13
Plats: 3
Startnr: 318
Endagars dag 1
00:36:13
Plats: 14
Plats: 3
Startnr: 311
Tikab.se
Björn Lindberg
Endagars dag 1
00:37:01
Plats: 15
Plats: 3
Startnr: 139
Endagars dag 1
00:38:36
Plats: 16
Plats: 3
Startnr: 319
Semså Fritid
Håkan Gruen
Endagars dag 1
00:41:21
Plats: 17
Plats: 3
Startnr: 313
Endagars dag 1
00:49:10