Resultat Slåtte - Bleckåsen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Jon Arne Gaundal
Motionsklassen
00:18:00
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
ANDRE HAMMERØ LØSETH
Motionsklassen
00:18:25
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 186
Bratsberg IL
Martin Spjøtvold
Motionsklassen
00:18:43
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
EIRIK LORENTSEN
Motionsklassen
00:19:13
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 110
Hommelvik il
Ole Morten Flataker
Motionsklassen
00:20:00
Plats: 6
Plats: 5
Startnr: 4
Strindheim IL
Thomas Renå
Motionsklassen
00:20:31
Plats: 7
Plats: 6
Startnr: 32
Motionsklassen
00:20:36
Plats: 8
Plats: 7
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Erik Christiansen
Motionsklassen
00:20:36
Plats: 9
Plats: 8
Startnr: 84
Motionsklassen
00:20:56
Plats: 10
Plats: 8
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Erik Tharaldsen
Motionsklassen
00:20:57
Plats: 11
Plats: 9
Startnr: 39
Mosvik IL
Svein Berg Fines
Motionsklassen
00:21:09
Plats: 12
Plats: 10
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Jan Romundstad
Motionsklassen
00:21:29
Plats: 13
Plats: 11
Startnr: 10
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 2
THOMAS LINDSTRØM SKOGMO
Motionsklassen
00:21:30
Plats: 14
Plats: 12
Startnr: 102
Ytterøy
Lars Erik Vandsvik
Motionsklassen
00:21:32
Plats: 15
Plats: 13
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Håkon Fjærli
Motionsklassen
00:21:34
Plats: 16
Plats: 14
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Håkon Frøseth
Motionsklassen
00:21:37
Plats: 17
Plats: 14
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Joakim Hjeldnes
Motionsklassen
00:21:43
Plats: 18
Plats: 14
Startnr: 101
Støtet
Morten Sørtømme
Motionsklassen
00:21:44
Plats: 19
Plats: 14
Startnr: 112
Byneset il
Even Unsgård
Motionsklassen
00:22:00
Plats: 20
Plats: 15
Startnr: 145
Mörsils IF
Samial Berhe Suma
Motionsklassen
00:22:03
Plats: 21
Plats: 15
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
John Eriksson
Motionsklassen
00:22:46
Plats: 22
Plats: 16
Startnr: 201
HV-12
Simen Barstad Sund
Motionsklassen
00:22:51
Plats: 23
Plats: 16
Startnr: 129
Ogndal IL
Roar Lillefjell
Motionsklassen
00:22:54
Plats: 24
Plats: 17
Startnr: 195
Vinne IL 1
Pål Schei
Motionsklassen
00:22:54
Plats: 25
Plats: 17
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Tobias Eid Løvås
Motionsklassen
00:23:10
Plats: 26
Plats: 18
Startnr: 292
Hemit
Jan Magne Avlesbug
Motionsklassen
00:23:25
Plats: 27
Plats: 18
Startnr: 94
I.L Nor
Håvard Solfeldt
Motionsklassen
00:23:26
Plats: 28
Plats: 18
Startnr: 36
IL Dalebrand
Eirik Mæland Yven
Motionsklassen
00:23:32
Plats: 29
Plats: 19
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Håkon Musum
Motionsklassen
00:23:45
Plats: 30
Plats: 20
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Katharina Kahrs
Motionsklassen
00:23:55
Plats: 31
Plats: 20
Startnr: 50
Skogn IL
Marius Grindheim
Motionsklassen
00:23:55
Plats: 32
Plats: 21
Startnr: 38
Sportsgym
Mårten Eneberg
Motionsklassen
00:23:57
Plats: 33
Plats: 21
Startnr: 166
Motionsklassen
00:23:59
Plats: 34
Plats: 21
Startnr: 199
Microchip Norway
Magne Tørresen
Endagars dag 1
00:24:09
Plats: 35
Plats: 21
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Sivert Granheim
Motionsklassen
00:24:10
Plats: 36
Plats: 22
Startnr: 235
Trångsvikens IF Motion
Niklas Dahlqvist
Endagars dag 1
00:24:14
Plats: 37
Plats: 23
Startnr: 90
IL Skauga
Lars Ingar Enebakk
Motionsklassen
00:24:16
Plats: 38
Plats: 24
Startnr: 56
Motionsklassen
00:24:17
Plats: 39
Plats: 24
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Ole Petter Meland
Motionsklassen
00:24:19
Plats: 40
Plats: 24
Startnr: 67
Motionsklassen
00:24:31
Plats: 41
Plats: 24
Startnr: 106
Team 3T
Paul Daniel Johansen
Motionsklassen
00:24:40
Plats: 42
Plats: 24
Startnr: 214
Motionsklassen
00:24:45
Plats: 43
Plats: 24
Startnr: 245
Motion Damer
00:24:57
Plats: 44
Plats: 24
Startnr: 169
Duveds IF
Sarah Berg
Motionsklassen
00:25:07
Plats: 45
Plats: 24
Startnr: 138
Brunflo IF
Martin Ekstöm
Motionsklassen
00:25:08
Plats: 46
Plats: 25
Startnr: 69
Kullarmark SK
David Lundgren
Motionsklassen
00:25:12
Plats: 47
Plats: 25
Startnr: 66
Meråker Mix
Roar Stav
Motionsklassen
00:25:16
Plats: 48
Plats: 25
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Ragnhild Wingan
Motionsklassen
00:25:18
Plats: 49
Plats: 26
Startnr: 79
Helgådal il
Petter Thome
Motionsklassen
00:25:21
Plats: 50
Plats: 26
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Hermod Hatling
Motionsklassen
00:25:23
Plats: 51
Plats: 26
Startnr: 243
Motion Damer
00:25:25
Plats: 52
Plats: 27
Startnr: 155
Team Adonai
Eddy-Robin Hanssen
Motionsklassen
00:25:28
Plats: 53
Plats: 27
Startnr: 188
Hallkutarna
Johanna Lindqvist
Motionsklassen
00:25:33
Plats: 54
Plats: 27
Startnr: 111
Malvik IL
Emil Kristoffer Auran
Motionsklassen
00:25:36
Plats: 55
Plats: 28
Startnr: 197
Namdalseid IL
Morten Gystad Sundvik
Motionsklassen
00:25:37
Plats: 56
Plats: 29
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Rune Myrvang
Motionsklassen
00:25:37
Plats: 57
Plats: 29
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Emil Israelsson
Motionsklassen
00:25:43
Plats: 58
Plats: 30
Startnr: 49
Jämtkraft
Sofia Lagerström
Motionsklassen
00:25:43
Plats: 59
Plats: 30
Startnr: 28
Leirådal I.L
camilla høyem
Motionsklassen
00:25:47
Plats: 60
Plats: 31
Startnr: 180
Adresseavisen
Håvard Kvalheim
Motionsklassen
00:25:49
Plats: 61
Plats: 31
Startnr: 207
Motionsklassen
00:25:52
Plats: 62
Plats: 32
Startnr: 260
FSK Östersund
Andreas Gärdin Hyttsten
Motionsklassen
00:25:57
Plats: 63
Plats: 32
Startnr: 108
Motionsklassen
00:26:01
Plats: 64
Plats: 33
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Tor Jørgen Fossum
Motionsklassen
00:26:03
Plats: 65
Plats: 33
Startnr: 185
Hattfjelldal il
sondre mjølkalid
Motionsklassen
00:26:06
Plats: 66
Plats: 34
Startnr: 206
Leksvik il
Kirstina Hønnås
Motionsklassen
00:26:07
Plats: 67
Plats: 35
Startnr: 105
Motionsklassen
00:26:13
Plats: 68
Plats: 36
Startnr: 215
Rödöns SK
Anders Nilsson
Motionsklassen
00:26:22
Plats: 69
Plats: 36
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Bente Kjønstad
Motionsklassen
00:26:29
Plats: 70
Plats: 37
Startnr: 71
Motionsklassen
00:26:37
Plats: 71
Plats: 37
Startnr: 196
Vinne IL 2
Ellev Østnes
Motionsklassen
00:26:41
Plats: 72
Plats: 38
Startnr: 54
Rønning runners
Astrid von Heimburg
Motionsklassen
00:26:42
Plats: 73
Plats: 38
Startnr: 250
Motion Damer
00:26:47
Plats: 74
Plats: 39
Startnr: 96
Motionsklassen
00:26:49
Plats: 75
Plats: 39
Startnr: 63
Motionsklassen
00:26:54
Plats: 76
Plats: 39
Startnr: 183
SPILLUM IL
Lene Klingen
Motionsklassen
00:26:57
Plats: 77
Plats: 40
Startnr: 65
Sjetne
Filip Andreassen
Motionsklassen
00:27:00
Plats: 78
Plats: 41
Startnr: 98
Motionsklassen
00:27:00
Plats: 79
Plats: 41
Startnr: 150
Frosta IL
Marthe Lein
Motionsklassen
00:27:04
Plats: 80
Plats: 42
Startnr: 238
Motionsklassen
00:27:07
Plats: 81
Plats: 43
Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Maja Reitan
Endagars dag 1
00:27:11
Plats: 82
Plats: 43
Startnr: 281
RENÅ
Sondre Kvello
Motionsklassen
00:27:16
Plats: 83
Plats: 43
Startnr: 187
Endagars dag 1
00:27:19
Plats: 84
Plats: 43
Startnr: 103
Leinstrand IL
Eva Ingebrigtsen Lauglo
Motionsklassen
00:27:23
Plats: 85
Plats: 44
Startnr: 114
Motionsklassen
00:27:25
Plats: 86
Plats: 44
Startnr: 142
Vegvesenets BIL Trøndelag
Bjørn Roger Bjerke
Motionsklassen
00:27:30
Plats: 87
Plats: 45
Startnr: 29
Henning IL
Arne Olav Øksnes
Motionsklassen
00:27:34
Plats: 88
Plats: 45
Startnr: 61
Motionsklassen
00:27:35
Plats: 89
Plats: 46
Startnr: 255
Byåsen IL
Tale Dybvad
Motion Damer
00:27:37
Plats: 90
Plats: 47
Startnr: 24
Blecket
Filip Sandbom
Motionsklassen
00:27:38
Plats: 91
Plats: 47
Startnr: 189
Motionsklassen
00:27:40
Plats: 92
Plats: 47
Startnr: 40
NTE BIL
Jan Inge Nymann
Motionsklassen
00:27:42
Plats: 93
Plats: 47
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Phuwanai Munkham
Motionsklassen
00:27:48
Plats: 94
Plats: 47
Startnr: 47
Lånke IL
Isak Moen Hognes
Motionsklassen
00:27:51
Plats: 95
Plats: 48
Startnr: 91
Leik il
Maren Unsgård
Motionsklassen
00:27:57
Plats: 96
Plats: 49
Startnr: 151
Motionsklassen
00:28:01
Plats: 97
Plats: 49
Startnr: 300
FMV Sport
Jonas Nordvall
Endagars dag 1
00:28:03
Plats: 98
Plats: 49
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Eldar Rønning
Motionsklassen
00:28:03
Plats: 99
Plats: 49
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Ola Næverdal
Motionsklassen
00:28:08
Plats: 100
Plats: 49
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Henning Nilsson
Motionsklassen
00:28:11
Plats: 101
Plats: 49
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Levina Lönnberg
Motionsklassen
00:28:11
Plats: 102
Plats: 49
Startnr: 160
Motionsklassen
00:28:14
Plats: 103
Plats: 49
Startnr: 153
Motionsklassen
00:28:17
Plats: 104
Plats: 49
Startnr: 76
Marieby GIF
Christine Larsson
Motionsklassen
00:28:19
Plats: 105
Plats: 50
Startnr: 205
Nidarosdomen
Sander Skjørland Halsetrønning
Motionsklassen
00:28:19
Plats: 106
Plats: 50
Startnr: 43
Lättja IF
Eddy Serwadda
Motionsklassen
00:28:44
Plats: 107
Plats: 50
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Kevin Nilsson
Motionsklassen
00:28:45
Plats: 108
Plats: 50
Startnr: 87
Hedevikens IF
Anneli Bodén
Motionsklassen
00:28:45
Plats: 109
Plats: 50
Startnr: 130
Vallbo sk
Tove Ivarsson
Motionsklassen
00:28:46
Plats: 110
Plats: 50
Startnr: 137
Undersåkers IF
Jonas Eriksson
Motionsklassen
00:28:52
Plats: 111
Plats: 50
Startnr: 277
Motionsklassen
00:28:56
Plats: 112
Plats: 50
Startnr: 157
Forra IL
Tor Buan
Motionsklassen
00:29:15
Plats: 113
Plats: 51
Startnr: 204
Motionsklassen
00:29:24
Plats: 114
Plats: 51
Startnr: 143
Lag Olsson
Hans Nilsson
Motionsklassen
00:29:28
Plats: 115
Plats: 51
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Heidi Langen
Motion Damer
00:29:31
Plats: 116
Plats: 51
Startnr: 83
Vänsterpartiet / SV
Reidar Söderin
Motionsklassen
00:29:34
Plats: 117
Plats: 51
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Sofia Nilsson
Motion Damer
00:29:35
Plats: 118
Plats: 52
Startnr: 140
Alsens IF
Pauline Gunnman
Motionsklassen
00:29:42
Plats: 119
Plats: 52
Startnr: 86
Möringan
Maria Ahnér
Motionsklassen
00:29:51
Plats: 120
Plats: 52
Startnr: 31
Motionsklassen
00:29:51
Plats: 121
Plats: 53
Startnr: 131
Motionsklassen
00:29:53
Plats: 122
Plats: 53
Startnr: 171
Motionsklassen
00:29:55
Plats: 123
Plats: 53
Startnr: 85
Domstolene
Isak Västerbo
Motionsklassen
00:30:04
Plats: 124
Plats: 53
Startnr: 51
Ole Vig
Erika Ross
Motionsklassen
00:30:08
Plats: 125
Plats: 53
Startnr: 314
Endagars dag 1
00:30:11
Plats: 126
Plats: 53
Startnr: 257
Motion Damer
00:30:13
Plats: 127
Plats: 53
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Alva Nilsson
Motionsklassen
00:30:24
Plats: 128
Plats: 53
Startnr: 233
Prima
Annette Munkvik
Motionsklassen
00:30:25
Plats: 129
Plats: 53
Startnr: 95
Röde Runners
Agnes Degermark
Motionsklassen
00:30:31
Plats: 130
Plats: 53
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Hampus "Bus" Björn
Motionsklassen
00:30:39
Plats: 131
Plats: 53
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Jadwiga Svemark
Motionsklassen
00:30:40
Plats: 132
Plats: 53
Startnr: 322
Världslaget
Ali Världslaget
Endagars dag 1
00:30:48
Plats: 133
Plats: 53
Startnr: 312
Alla Kan
Marie Lindgren
Endagars dag 1
00:30:55
Plats: 134
Plats: 53
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Odd-Arne Henriksen
Motionsklassen
00:30:55
Plats: 135
Plats: 53
Startnr: 58
Motionsklassen
00:31:05
Plats: 136
Plats: 54
Startnr: 311
Tikab.se
Sandra Björk
Endagars dag 1
00:31:10
Plats: 137
Plats: 54
Startnr: 318
De e bäre å kuut pöjkan
Mattias Fjällberg
Endagars dag 1
00:31:24
Plats: 138
Plats: 54
Startnr: 229
NGU bedriftsidrettslag
Alexandra Jarna
Motionsklassen
00:31:30
Plats: 139
Plats: 55
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Johanne Nygård
Motionsklassen
00:31:44
Plats: 140
Plats: 55
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Kristine Næss
Motionsklassen
00:32:02
Plats: 141
Plats: 56
Startnr: 237
Teknikens Under
Wilgot Persson
Motionsklassen
00:32:06
Plats: 142
Plats: 56
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Marita Småvik
Motionsklassen
00:32:19
Plats: 143
Plats: 57
Startnr: 172
Motionsklassen
00:32:20
Plats: 144
Plats: 57
Startnr: 92
Rapp IL
Janne Helen Strand Alstad
Motionsklassen
00:32:21
Plats: 145
Plats: 58
Startnr: 81
Motionsklassen
00:32:26
Plats: 146
Plats: 58
Startnr: 70
Primärvården Jämtland
MajBritt Karlsson
Motionsklassen
00:32:44
Plats: 147
Plats: 58
Startnr: 97
Kalls IF
Erik Lindman
Endagars dag 1
00:32:50
Plats: 148
Plats: 58
Startnr: 26
Budal i.l
Marthe Vik
Motionsklassen
00:33:00
Plats: 149
Plats: 58
Startnr: 149
Kälens SK
Nemo van den Brink
Motionsklassen
00:33:11
Plats: 150
Plats: 58
Startnr: 30
Inderøy
Bjørn Inge Tangstad
Motionsklassen
00:33:15
Plats: 151
Plats: 58
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Svein Joar Murvold
Motionsklassen
00:33:16
Plats: 152
Plats: 58
Startnr: 319
Semså Fritid
Jörgen Olsson
Endagars dag 1
00:33:17
Plats: 153
Plats: 58
Startnr: 57
I.L Aasguten
Jannicke Larsen
Motionsklassen
00:33:18
Plats: 154
Plats: 59
Startnr: 317
Motionsklassen
00:33:24
Plats: 155
Plats: 59
Startnr: 244
Byåsen damer
Elin Nypan
Motion Damer
00:33:26
Plats: 156
Plats: 60
Startnr: 232
TrønderEnergi
Mina Vikersveen
Motionsklassen
00:33:32
Plats: 157
Plats: 60
Startnr: 25
Kværner BIL
Håvard Indergård
Endagars dag 1
00:33:42
Plats: 158
Plats: 61
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Agnes Stjerna
Motionsklassen
00:33:55
Plats: 159
Plats: 61
Startnr: 192
Campus Miun IF
Per Gradin
Motionsklassen
00:33:58
Plats: 160
Plats: 61
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Bente Stamnes
Motion Damer
00:34:00
Plats: 161
Plats: 61
Startnr: 117
Motionsklassen
00:34:18
Plats: 162
Plats: 61
Startnr: 313
De e bäre å kuut, Stårsan!
Hanna Staf Rosengren
Endagars dag 1
00:34:36
Plats: 163
Plats: 61
Startnr: 139
Endagars dag 1
00:34:56
Plats: 164
Plats: 61
Startnr: 249
Motion Damer
00:35:31
Plats: 165
Plats: 61
Startnr: 278
Motionsklassen
00:35:40
Plats: 166
Plats: 61
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Tora V Hofset
Motionsklassen
00:35:43
Plats: 167
Plats: 61
Startnr: 42
Motionsklassen
00:36:43
Plats: 168
Plats: 61
Startnr: 60
ATT-Fram
Trine Damås HAMMER
Motionsklassen
00:37:48
Plats: 169
Plats: 61
Startnr: 324
Kreti & Pleti
Kristen Snyder
Endagars dag 1
00:37:53
Plats: 170
Plats: 61
Startnr: 320
Endagars dag 1
00:37:59
Plats: 171
Plats: 61
Startnr: 109
Sætervik UIG
Siri Mette Hårstad
Motionsklassen
00:38:01
Plats: 172
Plats: 62
Startnr: 163
Team Alseth
Inger Haarberg
Motionsklassen
00:38:11
Plats: 173
Plats: 62
Startnr: 99
Motionsklassen
00:38:45

Motionsklassen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Jon Arne Gaundal
Motionsklassen
00:18:00
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
ANDRE HAMMERØ LØSETH
Motionsklassen
00:18:25
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 186
Bratsberg IL
Martin Spjøtvold
Motionsklassen
00:18:43
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
EIRIK LORENTSEN
Motionsklassen
00:19:13
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 110
Hommelvik il
Ole Morten Flataker
Motionsklassen
00:20:00
Plats: 6
Plats: 5
Startnr: 4
Strindheim IL
Thomas Renå
Motionsklassen
00:20:31
Plats: 7
Plats: 6
Startnr: 32
Motionsklassen
00:20:36
Plats: 8
Plats: 7
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Erik Christiansen
Motionsklassen
00:20:36
Plats: 9
Plats: 8
Startnr: 84
Motionsklassen
00:20:56
Plats: 10
Plats: 8
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Erik Tharaldsen
Motionsklassen
00:20:57
Plats: 11
Plats: 9
Startnr: 39
Mosvik IL
Svein Berg Fines
Motionsklassen
00:21:09
Plats: 12
Plats: 10
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Jan Romundstad
Motionsklassen
00:21:29
Plats: 13
Plats: 11
Startnr: 10
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 2
THOMAS LINDSTRØM SKOGMO
Motionsklassen
00:21:30
Plats: 14
Plats: 12
Startnr: 102
Ytterøy
Lars Erik Vandsvik
Motionsklassen
00:21:32
Plats: 15
Plats: 13
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Håkon Fjærli
Motionsklassen
00:21:34
Plats: 16
Plats: 14
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Håkon Frøseth
Motionsklassen
00:21:37
Plats: 17
Plats: 14
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Joakim Hjeldnes
Motionsklassen
00:21:43
Plats: 18
Plats: 14
Startnr: 101
Støtet
Morten Sørtømme
Motionsklassen
00:21:44
Plats: 19
Plats: 14
Startnr: 112
Byneset il
Even Unsgård
Motionsklassen
00:22:00
Plats: 20
Plats: 15
Startnr: 145
Mörsils IF
Samial Berhe Suma
Motionsklassen
00:22:03
Plats: 21
Plats: 15
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
John Eriksson
Motionsklassen
00:22:46
Plats: 22
Plats: 16
Startnr: 201
HV-12
Simen Barstad Sund
Motionsklassen
00:22:51
Plats: 23
Plats: 16
Startnr: 129
Ogndal IL
Roar Lillefjell
Motionsklassen
00:22:54
Plats: 24
Plats: 17
Startnr: 195
Vinne IL 1
Pål Schei
Motionsklassen
00:22:54
Plats: 25
Plats: 17
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Tobias Eid Løvås
Motionsklassen
00:23:10
Plats: 26
Plats: 18
Startnr: 292
Hemit
Jan Magne Avlesbug
Motionsklassen
00:23:25
Plats: 27
Plats: 18
Startnr: 94
I.L Nor
Håvard Solfeldt
Motionsklassen
00:23:26
Plats: 28
Plats: 18
Startnr: 36
IL Dalebrand
Eirik Mæland Yven
Motionsklassen
00:23:32
Plats: 29
Plats: 19
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Håkon Musum
Motionsklassen
00:23:45
Plats: 30
Plats: 20
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Katharina Kahrs
Motionsklassen
00:23:55
Plats: 31
Plats: 20
Startnr: 50
Skogn IL
Marius Grindheim
Motionsklassen
00:23:55
Plats: 32
Plats: 21
Startnr: 38
Sportsgym
Mårten Eneberg
Motionsklassen
00:23:57
Plats: 33
Plats: 21
Startnr: 166
Motionsklassen
00:23:59
Plats: 34
Plats: 21
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Sivert Granheim
Motionsklassen
00:24:10
Plats: 35
Plats: 22
Startnr: 90
IL Skauga
Lars Ingar Enebakk
Motionsklassen
00:24:16
Plats: 36
Plats: 23
Startnr: 56
Motionsklassen
00:24:17
Plats: 37
Plats: 23
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Ole Petter Meland
Motionsklassen
00:24:19
Plats: 38
Plats: 23
Startnr: 67
Motionsklassen
00:24:31
Plats: 39
Plats: 23
Startnr: 106
Team 3T
Paul Daniel Johansen
Motionsklassen
00:24:40
Plats: 40
Plats: 23
Startnr: 214
Motionsklassen
00:24:45
Plats: 41
Plats: 23
Startnr: 169
Duveds IF
Sarah Berg
Motionsklassen
00:25:07
Plats: 42
Plats: 23
Startnr: 138
Brunflo IF
Martin Ekstöm
Motionsklassen
00:25:08
Plats: 43
Plats: 24
Startnr: 69
Kullarmark SK
David Lundgren
Motionsklassen
00:25:12
Plats: 44
Plats: 24
Startnr: 66
Meråker Mix
Roar Stav
Motionsklassen
00:25:16
Plats: 45
Plats: 24
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Ragnhild Wingan
Motionsklassen
00:25:18
Plats: 46
Plats: 25
Startnr: 79
Helgådal il
Petter Thome
Motionsklassen
00:25:21
Plats: 47
Plats: 25
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Hermod Hatling
Motionsklassen
00:25:23
Plats: 48
Plats: 25
Startnr: 155
Team Adonai
Eddy-Robin Hanssen
Motionsklassen
00:25:28
Plats: 49
Plats: 25
Startnr: 188
Hallkutarna
Johanna Lindqvist
Motionsklassen
00:25:33
Plats: 50
Plats: 25
Startnr: 111
Malvik IL
Emil Kristoffer Auran
Motionsklassen
00:25:36
Plats: 51
Plats: 26
Startnr: 197
Namdalseid IL
Morten Gystad Sundvik
Motionsklassen
00:25:37
Plats: 52
Plats: 27
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Rune Myrvang
Motionsklassen
00:25:37
Plats: 53
Plats: 27
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Emil Israelsson
Motionsklassen
00:25:43
Plats: 54
Plats: 28
Startnr: 49
Jämtkraft
Sofia Lagerström
Motionsklassen
00:25:43
Plats: 55
Plats: 28
Startnr: 28
Leirådal I.L
camilla høyem
Motionsklassen
00:25:47
Plats: 56
Plats: 29
Startnr: 180
Adresseavisen
Håvard Kvalheim
Motionsklassen
00:25:49
Plats: 57
Plats: 29
Startnr: 207
Motionsklassen
00:25:52
Plats: 58
Plats: 30
Startnr: 260
FSK Östersund
Andreas Gärdin Hyttsten
Motionsklassen
00:25:57
Plats: 59
Plats: 30
Startnr: 108
Motionsklassen
00:26:01
Plats: 60
Plats: 31
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Tor Jørgen Fossum
Motionsklassen
00:26:03
Plats: 61
Plats: 31
Startnr: 185
Hattfjelldal il
sondre mjølkalid
Motionsklassen
00:26:06
Plats: 62
Plats: 32
Startnr: 206
Leksvik il
Kirstina Hønnås
Motionsklassen
00:26:07
Plats: 63
Plats: 33
Startnr: 105
Motionsklassen
00:26:13
Plats: 64
Plats: 34
Startnr: 215
Rödöns SK
Anders Nilsson
Motionsklassen
00:26:22
Plats: 65
Plats: 34
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Bente Kjønstad
Motionsklassen
00:26:29
Plats: 66
Plats: 35
Startnr: 71
Motionsklassen
00:26:37
Plats: 67
Plats: 35
Startnr: 196
Vinne IL 2
Ellev Østnes
Motionsklassen
00:26:41
Plats: 68
Plats: 36
Startnr: 54
Rønning runners
Astrid von Heimburg
Motionsklassen
00:26:42
Plats: 69
Plats: 36
Startnr: 96
Motionsklassen
00:26:49
Plats: 70
Plats: 36
Startnr: 63
Motionsklassen
00:26:54
Plats: 71
Plats: 36
Startnr: 183
SPILLUM IL
Lene Klingen
Motionsklassen
00:26:57
Plats: 72
Plats: 37
Startnr: 65
Sjetne
Filip Andreassen
Motionsklassen
00:27:00
Plats: 73
Plats: 38
Startnr: 98
Motionsklassen
00:27:00
Plats: 74
Plats: 38
Startnr: 150
Frosta IL
Marthe Lein
Motionsklassen
00:27:04
Plats: 75
Plats: 39
Startnr: 238
Motionsklassen
00:27:07
Plats: 76
Plats: 40
Startnr: 281
RENÅ
Sondre Kvello
Motionsklassen
00:27:16
Plats: 77
Plats: 40
Startnr: 103
Leinstrand IL
Eva Ingebrigtsen Lauglo
Motionsklassen
00:27:23
Plats: 78
Plats: 41
Startnr: 114
Motionsklassen
00:27:25
Plats: 79
Plats: 41
Startnr: 142
Vegvesenets BIL Trøndelag
Bjørn Roger Bjerke
Motionsklassen
00:27:30
Plats: 80
Plats: 42
Startnr: 29
Henning IL
Arne Olav Øksnes
Motionsklassen
00:27:34
Plats: 81
Plats: 42
Startnr: 61
Motionsklassen
00:27:35
Plats: 82
Plats: 43
Startnr: 24
Blecket
Filip Sandbom
Motionsklassen
00:27:38
Plats: 83
Plats: 43
Startnr: 189
Motionsklassen
00:27:40
Plats: 84
Plats: 43
Startnr: 40
NTE BIL
Jan Inge Nymann
Motionsklassen
00:27:42
Plats: 85
Plats: 43
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Phuwanai Munkham
Motionsklassen
00:27:48
Plats: 86
Plats: 43
Startnr: 47
Lånke IL
Isak Moen Hognes
Motionsklassen
00:27:51
Plats: 87
Plats: 44
Startnr: 91
Leik il
Maren Unsgård
Motionsklassen
00:27:57
Plats: 88
Plats: 45
Startnr: 151
Motionsklassen
00:28:01
Plats: 89
Plats: 45
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Eldar Rønning
Motionsklassen
00:28:03
Plats: 90
Plats: 45
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Ola Næverdal
Motionsklassen
00:28:08
Plats: 91
Plats: 45
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Henning Nilsson
Motionsklassen
00:28:11
Plats: 92
Plats: 45
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Levina Lönnberg
Motionsklassen
00:28:11
Plats: 93
Plats: 45
Startnr: 160
Motionsklassen
00:28:14
Plats: 94
Plats: 45
Startnr: 153
Motionsklassen
00:28:17
Plats: 95
Plats: 45
Startnr: 76
Marieby GIF
Christine Larsson
Motionsklassen
00:28:19
Plats: 96
Plats: 46
Startnr: 205
Nidarosdomen
Sander Skjørland Halsetrønning
Motionsklassen
00:28:19
Plats: 97
Plats: 46
Startnr: 43
Lättja IF
Eddy Serwadda
Motionsklassen
00:28:44
Plats: 98
Plats: 46
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Kevin Nilsson
Motionsklassen
00:28:45
Plats: 99
Plats: 46
Startnr: 87
Hedevikens IF
Anneli Bodén
Motionsklassen
00:28:45
Plats: 100
Plats: 46
Startnr: 130
Vallbo sk
Tove Ivarsson
Motionsklassen
00:28:46
Plats: 101
Plats: 46
Startnr: 137
Undersåkers IF
Jonas Eriksson
Motionsklassen
00:28:52
Plats: 102
Plats: 46
Startnr: 277
Motionsklassen
00:28:56
Plats: 103
Plats: 46
Startnr: 157
Forra IL
Tor Buan
Motionsklassen
00:29:15
Plats: 104
Plats: 47
Startnr: 204
Motionsklassen
00:29:24
Plats: 105
Plats: 47
Startnr: 143
Lag Olsson
Hans Nilsson
Motionsklassen
00:29:28
Plats: 106
Plats: 47
Startnr: 83
Vänsterpartiet / SV
Reidar Söderin
Motionsklassen
00:29:34
Plats: 107
Plats: 47
Startnr: 140
Alsens IF
Pauline Gunnman
Motionsklassen
00:29:42
Plats: 108
Plats: 47
Startnr: 86
Möringan
Maria Ahnér
Motionsklassen
00:29:51
Plats: 109
Plats: 47
Startnr: 31
Motionsklassen
00:29:51
Plats: 110
Plats: 48
Startnr: 131
Motionsklassen
00:29:53
Plats: 111
Plats: 48
Startnr: 171
Motionsklassen
00:29:55
Plats: 112
Plats: 48
Startnr: 85
Domstolene
Isak Västerbo
Motionsklassen
00:30:04
Plats: 113
Plats: 48
Startnr: 51
Ole Vig
Erika Ross
Motionsklassen
00:30:08
Plats: 114
Plats: 48
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Alva Nilsson
Motionsklassen
00:30:24
Plats: 115
Plats: 48
Startnr: 233
Prima
Annette Munkvik
Motionsklassen
00:30:25
Plats: 116
Plats: 48
Startnr: 95
Röde Runners
Agnes Degermark
Motionsklassen
00:30:31
Plats: 117
Plats: 48
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Hampus "Bus" Björn
Motionsklassen
00:30:39
Plats: 118
Plats: 48
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Jadwiga Svemark
Motionsklassen
00:30:40
Plats: 119
Plats: 48
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Odd-Arne Henriksen
Motionsklassen
00:30:55
Plats: 120
Plats: 48
Startnr: 58
Motionsklassen
00:31:05
Plats: 121
Plats: 49
Startnr: 229
NGU bedriftsidrettslag
Alexandra Jarna
Motionsklassen
00:31:30
Plats: 122
Plats: 50
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Johanne Nygård
Motionsklassen
00:31:44
Plats: 123
Plats: 50
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Kristine Næss
Motionsklassen
00:32:02
Plats: 124
Plats: 51
Startnr: 237
Teknikens Under
Wilgot Persson
Motionsklassen
00:32:06
Plats: 125
Plats: 51
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Marita Småvik
Motionsklassen
00:32:19
Plats: 126
Plats: 52
Startnr: 172
Motionsklassen
00:32:20
Plats: 127
Plats: 52
Startnr: 92
Rapp IL
Janne Helen Strand Alstad
Motionsklassen
00:32:21
Plats: 128
Plats: 53
Startnr: 81
Motionsklassen
00:32:26
Plats: 129
Plats: 53
Startnr: 70
Primärvården Jämtland
MajBritt Karlsson
Motionsklassen
00:32:44
Plats: 130
Plats: 53
Startnr: 26
Budal i.l
Marthe Vik
Motionsklassen
00:33:00
Plats: 131
Plats: 53
Startnr: 149
Kälens SK
Nemo van den Brink
Motionsklassen
00:33:11
Plats: 132
Plats: 53
Startnr: 30
Inderøy
Bjørn Inge Tangstad
Motionsklassen
00:33:15
Plats: 133
Plats: 53
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Svein Joar Murvold
Motionsklassen
00:33:16
Plats: 134
Plats: 53
Startnr: 57
I.L Aasguten
Jannicke Larsen
Motionsklassen
00:33:18
Plats: 135
Plats: 54
Startnr: 317
Motionsklassen
00:33:24
Plats: 136
Plats: 54
Startnr: 232
TrønderEnergi
Mina Vikersveen
Motionsklassen
00:33:32
Plats: 137
Plats: 54
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Agnes Stjerna
Motionsklassen
00:33:55
Plats: 138
Plats: 54
Startnr: 192
Campus Miun IF
Per Gradin
Motionsklassen
00:33:58
Plats: 139
Plats: 54
Startnr: 117
Motionsklassen
00:34:18
Plats: 140
Plats: 54
Startnr: 278
Motionsklassen
00:35:40
Plats: 141
Plats: 54
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Tora V Hofset
Motionsklassen
00:35:43
Plats: 142
Plats: 54
Startnr: 42
Motionsklassen
00:36:43
Plats: 143
Plats: 54
Startnr: 60
ATT-Fram
Trine Damås HAMMER
Motionsklassen
00:37:48
Plats: 144
Plats: 54
Startnr: 109
Sætervik UIG
Siri Mette Hårstad
Motionsklassen
00:38:01
Plats: 145
Plats: 55
Startnr: 163
Team Alseth
Inger Haarberg
Motionsklassen
00:38:11
Plats: 146
Plats: 55
Startnr: 99
Motionsklassen
00:38:45

Motion Damer

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 245
Motion Damer
00:24:57
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 243
Motion Damer
00:25:25
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 250
Motion Damer
00:26:47
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 255
Byåsen IL
Tale Dybvad
Motion Damer
00:27:37
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Heidi Langen
Motion Damer
00:29:31
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Sofia Nilsson
Motion Damer
00:29:35
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 257
Motion Damer
00:30:13
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 244
Byåsen damer
Elin Nypan
Motion Damer
00:33:26
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Bente Stamnes
Motion Damer
00:34:00
Plats: 10
Plats: 6
Startnr: 249
Motion Damer
00:35:31

Endagars dag 1

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 199
Microchip Norway
Magne Tørresen
Endagars dag 1
00:24:09
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 235
Trångsvikens IF Motion
Niklas Dahlqvist
Endagars dag 1
00:24:14
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Maja Reitan
Endagars dag 1
00:27:11
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 187
Endagars dag 1
00:27:19
Plats: 5
Plats: 2
Startnr: 300
FMV Sport
Jonas Nordvall
Endagars dag 1
00:28:03
Plats: 6
Plats: 2
Startnr: 314
Endagars dag 1
00:30:11
Plats: 7
Plats: 2
Startnr: 322
Världslaget
Ali Världslaget
Endagars dag 1
00:30:48
Plats: 8
Plats: 2
Startnr: 312
Alla Kan
Marie Lindgren
Endagars dag 1
00:30:55
Plats: 9
Plats: 2
Startnr: 311
Tikab.se
Sandra Björk
Endagars dag 1
00:31:10
Plats: 10
Plats: 2
Startnr: 318
De e bäre å kuut pöjkan
Mattias Fjällberg
Endagars dag 1
00:31:24
Plats: 11
Plats: 2
Startnr: 97
Kalls IF
Erik Lindman
Endagars dag 1
00:32:50
Plats: 12
Plats: 2
Startnr: 319
Semså Fritid
Jörgen Olsson
Endagars dag 1
00:33:17
Plats: 13
Plats: 2
Startnr: 25
Kværner BIL
Håvard Indergård
Endagars dag 1
00:33:42
Plats: 14
Plats: 3
Startnr: 313
De e bäre å kuut, Stårsan!
Hanna Staf Rosengren
Endagars dag 1
00:34:36
Plats: 15
Plats: 3
Startnr: 139
Endagars dag 1
00:34:56
Plats: 16
Plats: 3
Startnr: 324
Kreti & Pleti
Kristen Snyder
Endagars dag 1
00:37:53
Plats: 17
Plats: 3
Startnr: 320
Endagars dag 1
00:37:59