Resultat Bleckåsen - Andersböle

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 39
Mosvik IL
Johan Bugge
Motionsklassen
00:14:56
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 284
Motionsklassen
00:16:07
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
MORTEN SKARSTAD
Motionsklassen
00:16:53
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Håkan Emilsson
Motionsklassen
00:17:22
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 186
Bratsberg IL
Martin Spjøtvold
Motionsklassen
00:17:58
Plats: 6
Plats: 5
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Håkon Gorseth Halvorsen
Motionsklassen
00:18:00
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Martin Buvarp
Motionsklassen
00:18:02
Plats: 8
Plats: 6
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
JO SVINSÅS
Motionsklassen
00:18:06
Plats: 9
Plats: 7
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Ove Erik Tronvoll
Motionsklassen
00:18:20
Plats: 10
Plats: 8
Startnr: 43
Lättja IF
Nils Mårtenson
Motionsklassen
00:18:34
Plats: 11
Plats: 8
Startnr: 4
Strindheim IL
Håkon Kristoffersen
Motionsklassen
00:18:52
Plats: 12
Plats: 9
Startnr: 101
Støtet
Thomas Ekren
Motionsklassen
00:18:58
Plats: 13
Plats: 9
Startnr: 138
Brunflo IF
Jonathan Haraldsson
Motionsklassen
00:18:59
Plats: 14
Plats: 10
Startnr: 108
Motionsklassen
00:19:04
Plats: 15
Plats: 11
Startnr: 10
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 2
OLA RAAUM JANSEN
Motionsklassen
00:19:07
Plats: 16
Plats: 12
Startnr: 94
I.L Nor
Andreas Syrstad
Motionsklassen
00:19:11
Plats: 17
Plats: 12
Startnr: 145
Mörsils IF
Markus Englund
Motionsklassen
00:19:14
Plats: 18
Plats: 12
Startnr: 195
Vinne IL 1
Martin Vehus Skjerve
Motionsklassen
00:19:15
Plats: 19
Plats: 12
Startnr: 131
Motionsklassen
00:19:18
Plats: 20
Plats: 12
Startnr: 169
Duveds IF
Arvid Jonsson
Motionsklassen
00:19:25
Plats: 21
Plats: 12
Startnr: 47
Lånke IL
Per Erik Klæggen Klegseth
Motionsklassen
00:19:30
Plats: 22
Plats: 13
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Erik Tharaldsen
Motionsklassen
00:19:35
Plats: 23
Plats: 14
Startnr: 32
Motionsklassen
00:19:36
Plats: 24
Plats: 15
Startnr: 105
Motionsklassen
00:19:36
Plats: 25
Plats: 16
Startnr: 129
Ogndal IL
Sigur Johan Lillefjell
Motionsklassen
00:19:43
Plats: 26
Plats: 17
Startnr: 188
Hallkutarna
Sara Hallquist
Motionsklassen
00:19:45
Plats: 27
Plats: 17
Startnr: 185
Hattfjelldal il
vegard steinbakken
Motionsklassen
00:19:45
Plats: 28
Plats: 18
Startnr: 50
Skogn IL
Vegard Hoem
Motionsklassen
00:19:52
Plats: 29
Plats: 19
Startnr: 91
Leik il
Daniel Finnanger
Motionsklassen
00:19:59
Plats: 30
Plats: 20
Startnr: 171
Motionsklassen
00:20:11
Plats: 31
Plats: 20
Startnr: 243
Namdal løpeklubb Damer 1
TATJANA ALBERTSEN
Motion Damer
00:20:18
Plats: 32
Plats: 21
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Christian Myrvang
Motionsklassen
00:20:26
Plats: 33
Plats: 21
Startnr: 112
Byneset il
Helge Warholm
Motionsklassen
00:20:31
Plats: 34
Plats: 22
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Ragnhild Mogstad
Motionsklassen
00:20:31
Plats: 35
Plats: 23
Startnr: 157
Forra IL
Odd Even Fossen
Motionsklassen
00:20:39
Plats: 36
Plats: 24
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Dag "Störstmästarn" Wassdahl
Motionsklassen
00:20:45
Plats: 37
Plats: 24
Startnr: 110
Hommelvik il
Odin Aksnes
Motionsklassen
00:20:46
Plats: 38
Plats: 25
Startnr: 189
Motionsklassen
00:20:48
Plats: 39
Plats: 25
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Frida Haugskott
Motion Damer
00:20:50
Plats: 40
Plats: 25
Startnr: 116
Motionsklassen
00:20:53
Plats: 41
Plats: 25
Startnr: 26
Budal i.l
Martin Solberg
Motionsklassen
00:21:01
Plats: 42
Plats: 25
Startnr: 49
Jämtkraft
Björn Nässen
Motionsklassen
00:21:02
Plats: 43
Plats: 25
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Joakim Hjeldnes
Motionsklassen
00:21:03
Plats: 44
Plats: 25
Startnr: 40
NTE BIL
Pål Rune Nyvik
Motionsklassen
00:21:14
Plats: 45
Plats: 25
Startnr: 201
HV-12
Simen Barstad Sund
Motionsklassen
00:21:15
Plats: 46
Plats: 25
Startnr: 114
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 3
TOM ANDRE BREDESEN
Motionsklassen
00:21:17
Plats: 47
Plats: 25
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Katharina Kahrs
Motionsklassen
00:21:19
Plats: 48
Plats: 25
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Marius Wiborg
Motionsklassen
00:21:23
Plats: 49
Plats: 26
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Mikael Persson
Motionsklassen
00:21:25
Plats: 50
Plats: 26
Startnr: 54
Rønning runners
Olav Rønning
Motionsklassen
00:21:27
Plats: 51
Plats: 26
Startnr: 86
Möringan
Joakim Nordlund
Motionsklassen
00:21:32
Plats: 52
Plats: 26
Startnr: 58
Trondheim Brannkorps IL
Christian Kvatningen
Motionsklassen
00:21:35
Plats: 53
Plats: 27
Startnr: 79
Helgådal il
Aleksander Haga
Motionsklassen
00:21:37
Plats: 54
Plats: 27
Startnr: 90
IL Skauga
Ole Anders Hegerberg
Motionsklassen
00:21:38
Plats: 55
Plats: 28
Startnr: 102
Ytterøy
Peder Tvete
Motionsklassen
00:21:49
Plats: 56
Plats: 29
Startnr: 292
Hemit
Jan Magne Avlesbug
Motionsklassen
00:21:52
Plats: 57
Plats: 29
Startnr: 235
Endagars dag 1
00:21:54
Plats: 58
Plats: 30
Startnr: 281
RENÅ
Tine Marit Renå
Motionsklassen
00:21:56
Plats: 59
Plats: 30
Startnr: 229
NGU bedriftsidrettslag
Håvard Skistad Thorsnes
Motionsklassen
00:22:05
Plats: 60
Plats: 31
Startnr: 36
IL Dalebrand
Eirik Mæland Yven
Motionsklassen
00:22:07
Plats: 61
Plats: 32
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Lorns Finserås
Motionsklassen
00:22:12
Plats: 62
Plats: 33
Startnr: 99
Motionsklassen
00:22:14
Plats: 63
Plats: 33
Startnr: 151
Motionsklassen
00:22:18
Plats: 64
Plats: 33
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Tuva Grøtte
Motionsklassen
00:22:18
Plats: 65
Plats: 34
Startnr: 199
Microchip Norway
Magne Tørresen
Endagars dag 1
00:22:19
Plats: 66
Plats: 34
Startnr: 65
Sjetne
Janne Sandrød
Motionsklassen
00:22:19
Plats: 67
Plats: 35
Startnr: 130
Vallbo sk
Lennart Långström
Motionsklassen
00:22:28
Plats: 68
Plats: 35
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Anders Ulvolden
Motionsklassen
00:22:34
Plats: 69
Plats: 35
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Håkon Musum
Motionsklassen
00:22:35
Plats: 70
Plats: 36
Startnr: 163
Team Alseth
Stian Alseth
Motionsklassen
00:22:36
Plats: 71
Plats: 36
Startnr: 98
Motionsklassen
00:22:38
Plats: 72
Plats: 36
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Anders Stubban
Motionsklassen
00:22:40
Plats: 73
Plats: 36
Startnr: 245
Motion Damer
00:22:41
Plats: 74
Plats: 36
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Simon Liljedahl
Motionsklassen
00:22:42
Plats: 75
Plats: 36
Startnr: 29
Henning IL
Sivert Røset
Motionsklassen
00:22:51
Plats: 76
Plats: 36
Startnr: 24
Blecket
Fabian "The Fabulous" Strindberg
Motionsklassen
00:22:57
Plats: 77
Plats: 36
Startnr: 137
Undersåkers IF
Dag Lindmark
Motionsklassen
00:23:06
Plats: 78
Plats: 36
Startnr: 300
FMV Sport
Göran Lindé
Endagars dag 1
00:23:10
Plats: 79
Plats: 36
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Ole Christensen
Motionsklassen
00:23:10
Plats: 80
Plats: 36
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Tobias Eid Løvås
Motionsklassen
00:23:14
Plats: 81
Plats: 37
Startnr: 67
Motionsklassen
00:23:18
Plats: 82
Plats: 37
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Sigurd Finstad
Motionsklassen
00:23:21
Plats: 83
Plats: 37
Startnr: 206
Leksvik il
Daniel Dretvik
Motionsklassen
00:23:21
Plats: 84
Plats: 38
Startnr: 60
ATT-Fram
Jon FLØAN
Motionsklassen
00:23:26
Plats: 85
Plats: 38
Startnr: 66
Meråker Mix
Mia Mossige
Motionsklassen
00:23:26
Plats: 86
Plats: 38
Startnr: 95
Röde Runners
John Ekenlund
Motionsklassen
00:23:26
Plats: 87
Plats: 38
Startnr: 38
Sportsgym
Linda Eriksson
Motionsklassen
00:23:28
Plats: 88
Plats: 38
Startnr: 166
Motionsklassen
00:23:37
Plats: 89
Plats: 38
Startnr: 312
Alla Kan
Jonas Milton
Endagars dag 1
00:23:40
Plats: 90
Plats: 38
Startnr: 111
Malvik IL
Vetle Ballestad
Motionsklassen
00:23:53
Plats: 91
Plats: 39
Startnr: 192
Campus Miun IF
Magnus Norberg
Motionsklassen
00:24:00
Plats: 92
Plats: 39
Startnr: 92
Rapp IL
Oddgeir Alstad
Motionsklassen
00:24:01
Plats: 93
Plats: 40
Startnr: 150
Frosta IL
Kristin Bratsvedal
Motionsklassen
00:24:02
Plats: 94
Plats: 41
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Emma Wikberg
Motionsklassen
00:24:03
Plats: 95
Plats: 41
Startnr: 155
Team Adonai
Eddy-Robin Hanssen
Motionsklassen
00:24:04
Plats: 96
Plats: 41
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Ida Bäckebjörk
Motion Damer
00:24:11
Plats: 97
Plats: 42
Startnr: 143
Lag Olsson
Jörgen Olsson
Motionsklassen
00:24:13
Plats: 98
Plats: 42
Startnr: 318
Endagars dag 1
00:24:14
Plats: 99
Plats: 42
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Ole Morten Kjønsvik
Motionsklassen
00:24:16
Plats: 100
Plats: 43
Startnr: 320
Endagars dag 1
00:24:21
Plats: 101
Plats: 43
Startnr: 322
Världslaget
Sharaffudin Världslaget
Endagars dag 1
00:24:23
Plats: 102
Plats: 43
Startnr: 180
Adresseavisen
Andreas Wangberg
Motionsklassen
00:24:27
Plats: 103
Plats: 43
Startnr: 140
Alsens IF
Adam Åsenlund
Motionsklassen
00:24:30
Plats: 104
Plats: 43
Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Edvin Bakken
Endagars dag 1
00:24:38
Plats: 105
Plats: 43
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Gustav Ofstad
Motionsklassen
00:24:39
Plats: 106
Plats: 44
Startnr: 197
Namdalseid IL
Linn Gystad Sundvik
Motionsklassen
00:24:41
Plats: 107
Plats: 45
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Bente Arntsberg
Motionsklassen
00:24:44
Plats: 108
Plats: 46
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Terje Hågenstad
Motionsklassen
00:24:52
Plats: 109
Plats: 46
Startnr: 106
Team 3T
Ida Berglund
Motionsklassen
00:24:57
Plats: 110
Plats: 46
Startnr: 103
Leinstrand IL
Simon Leinum
Motionsklassen
00:25:04
Plats: 111
Plats: 47
Startnr: 260
FSK Östersund
Andreas Gärdin Hyttsten
Motionsklassen
00:25:05
Plats: 112
Plats: 47
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Christian Eggen
Motionsklassen
00:25:05
Plats: 113
Plats: 47
Startnr: 30
Inderøy
Stian Solberg Røvik
Motionsklassen
00:25:06
Plats: 114
Plats: 47
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Bernt Åge Kalnes
Motionsklassen
00:25:12
Plats: 115
Plats: 47
Startnr: 139
Endagars dag 1
00:25:15
Plats: 116
Plats: 47
Startnr: 205
Nidarosdomen
Morten Jøntvedt
Motionsklassen
00:25:21
Plats: 117
Plats: 47
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Katja Schwartz
Motionsklassen
00:25:24
Plats: 118
Plats: 47
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Bengt Fisken Olsson
Motionsklassen
00:25:25
Plats: 119
Plats: 47
Startnr: 117
Östersunds kommun
Karin Söderberg
Motionsklassen
00:25:25
Plats: 120
Plats: 47
Startnr: 244
Byåsen damer
Anne Berit Lund
Motion Damer
00:25:28
Plats: 121
Plats: 48
Startnr: 232
TrønderEnergi
Abraham Haile Tesfai
Motionsklassen
00:25:31
Plats: 122
Plats: 48
Startnr: 250
Motion Damer
00:25:32
Plats: 123
Plats: 49
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Tuva Snøfugl
Motion Damer
00:25:32
Plats: 124
Plats: 49
Startnr: 196
Vinne IL 2
Beate Kvernmo
Motionsklassen
00:25:45
Plats: 125
Plats: 50
Startnr: 183
SPILLUM IL
Daniel Gjørv Hovd
Motionsklassen
00:25:55
Plats: 126
Plats: 51
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Sigrid Skreden
Motionsklassen
00:26:00
Plats: 127
Plats: 52
Startnr: 81
Motionsklassen
00:26:16
Plats: 128
Plats: 52
Startnr: 120
Motionsklassen
00:26:36
Plats: 129
Plats: 52
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Tove Mette Aufles
Motionsklassen
00:26:43
Plats: 130
Plats: 52
Startnr: 71
Östersunds Hushållsservice
Andreas Tjernström
Motionsklassen
00:26:49
Plats: 131
Plats: 52
Startnr: 97
Kalls IF
Per-Erik Olsen
Endagars dag 1
00:26:54
Plats: 132
Plats: 52
Startnr: 87
Hedevikens IF
Anders Bäck
Motionsklassen
00:26:55
Plats: 133
Plats: 52
Startnr: 57
I.L Aasguten
Birk Aarnseth
Motionsklassen
00:26:57
Plats: 134
Plats: 53
Startnr: 278
Motionsklassen
00:27:03
Plats: 135
Plats: 53
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Morten Hoel
Motionsklassen
00:27:15
Plats: 136
Plats: 53
Startnr: 85
Domstolene
Nathalie Edlund
Motionsklassen
00:27:24
Plats: 137
Plats: 53
Startnr: 76
Marieby GIF
Linda Karlsson
Motionsklassen
00:27:34
Plats: 138
Plats: 54
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Sara Dølvik Husbyn
Motionsklassen
00:27:43
Plats: 139
Plats: 55
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Julian Svarliaunet
Motionsklassen
00:27:47
Plats: 140
Plats: 55
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Håkon Fuglem
Motionsklassen
00:27:49
Plats: 141
Plats: 55
Startnr: 149
Kälens SK
Daniel Godén
Motionsklassen
00:27:58
Plats: 142
Plats: 55
Startnr: 172
Motionsklassen
00:27:59
Plats: 143
Plats: 55
Startnr: 173
Motionsklassen
00:27:59
Plats: 144
Plats: 55
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Magdalena Arvidsson
Motion Damer
00:28:04
Plats: 145
Plats: 55
Startnr: 70
Motionsklassen
00:28:05
Plats: 146
Plats: 55
Startnr: 142
Motionsklassen
00:28:15
Plats: 147
Plats: 56
Startnr: 83
Motionsklassen
00:28:16
Plats: 148
Plats: 56
Startnr: 255
Byåsen IL
Anna Holstad
Motion Damer
00:28:18
Plats: 149
Plats: 57
Startnr: 28
Leirådal I.L
Maren Bjørken
Motionsklassen
00:28:19
Plats: 150
Plats: 58
Startnr: 187
SEE Personlig Assistans AB
Vincent Zerrudo-Sivertsson
Endagars dag 1
00:28:32
Plats: 151
Plats: 58
Startnr: 314
Endagars dag 1
00:28:38
Plats: 152
Plats: 58
Startnr: 257
Motion Damer
00:28:41
Plats: 153
Plats: 58
Startnr: 214
Motionsklassen
00:28:47
Plats: 154
Plats: 58
Startnr: 233
Prima
Benjamin Krokan
Motionsklassen
00:28:56
Plats: 155
Plats: 58
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Edvin Jonsson
Motionsklassen
00:29:10
Plats: 156
Plats: 58
Startnr: 160
Ytre Geitastrand Langsprengarlag
Martine Landrø Monsen
Motionsklassen
00:29:18
Plats: 157
Plats: 58
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Aleksander Svendgård
Motionsklassen
00:29:20
Plats: 158
Plats: 59
Startnr: 42
Motionsklassen
00:29:24
Plats: 159
Plats: 59
Startnr: 319
Semså Fritid
Patrik Jonsson
Endagars dag 1
00:29:32
Plats: 160
Plats: 59
Startnr: 161
Motionsklassen
00:29:41
Plats: 161
Plats: 60
Startnr: 51
Ole Vig
Andre Naustvik
Motionsklassen
00:29:55
Plats: 162
Plats: 60
Startnr: 69
Kullarmark SK
Olov Lundgren
Motionsklassen
00:30:27
Plats: 163
Plats: 60
Startnr: 96
Motionsklassen
00:30:34
Plats: 164
Plats: 60
Startnr: 317
Motionsklassen
00:30:36
Plats: 165
Plats: 60
Startnr: 215
Rödöns SK
Malin Schleenvoigt
Motionsklassen
00:30:58
Plats: 166
Plats: 60
Startnr: 311
Tikab.se
Stefan Andersson
Endagars dag 1
00:31:11
Plats: 167
Plats: 60
Startnr: 237
Teknikens Under
Annicka Innervik
Motionsklassen
00:31:21
Plats: 168
Plats: 60
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Endre Bjørkøy
Motionsklassen
00:31:22
Plats: 169
Plats: 60
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Elin Wickman
Motionsklassen
00:31:55
Plats: 170
Plats: 60
Startnr: 25
Kværner BIL
Håvard Indergård
Endagars dag 1
00:32:03
Plats: 171
Plats: 61
Startnr: 313
Endagars dag 1
00:37:51
Plats: 172
Plats: 61
Startnr: 109
Sætervik UIG
Ingunn Tiltnes Bach
Motionsklassen
00:41:09
Plats: 173
Plats: 62
Startnr: 324
Kreti & Pleti
Elin Wiklund
Endagars dag 1
00:42:53

Motionsklassen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 39
Mosvik IL
Johan Bugge
Motionsklassen
00:14:56
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 284
Motionsklassen
00:16:07
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
MORTEN SKARSTAD
Motionsklassen
00:16:53
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Håkan Emilsson
Motionsklassen
00:17:22
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 186
Bratsberg IL
Martin Spjøtvold
Motionsklassen
00:17:58
Plats: 6
Plats: 5
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Håkon Gorseth Halvorsen
Motionsklassen
00:18:00
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Martin Buvarp
Motionsklassen
00:18:02
Plats: 8
Plats: 6
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
JO SVINSÅS
Motionsklassen
00:18:06
Plats: 9
Plats: 7
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Ove Erik Tronvoll
Motionsklassen
00:18:20
Plats: 10
Plats: 8
Startnr: 43
Lättja IF
Nils Mårtenson
Motionsklassen
00:18:34
Plats: 11
Plats: 8
Startnr: 4
Strindheim IL
Håkon Kristoffersen
Motionsklassen
00:18:52
Plats: 12
Plats: 9
Startnr: 101
Støtet
Thomas Ekren
Motionsklassen
00:18:58
Plats: 13
Plats: 9
Startnr: 138
Brunflo IF
Jonathan Haraldsson
Motionsklassen
00:18:59
Plats: 14
Plats: 10
Startnr: 108
Motionsklassen
00:19:04
Plats: 15
Plats: 11
Startnr: 10
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 2
OLA RAAUM JANSEN
Motionsklassen
00:19:07
Plats: 16
Plats: 12
Startnr: 94
I.L Nor
Andreas Syrstad
Motionsklassen
00:19:11
Plats: 17
Plats: 12
Startnr: 145
Mörsils IF
Markus Englund
Motionsklassen
00:19:14
Plats: 18
Plats: 12
Startnr: 195
Vinne IL 1
Martin Vehus Skjerve
Motionsklassen
00:19:15
Plats: 19
Plats: 12
Startnr: 131
Motionsklassen
00:19:18
Plats: 20
Plats: 12
Startnr: 169
Duveds IF
Arvid Jonsson
Motionsklassen
00:19:25
Plats: 21
Plats: 12
Startnr: 47
Lånke IL
Per Erik Klæggen Klegseth
Motionsklassen
00:19:30
Plats: 22
Plats: 13
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Erik Tharaldsen
Motionsklassen
00:19:35
Plats: 23
Plats: 14
Startnr: 32
Motionsklassen
00:19:36
Plats: 24
Plats: 15
Startnr: 105
Motionsklassen
00:19:36
Plats: 25
Plats: 16
Startnr: 129
Ogndal IL
Sigur Johan Lillefjell
Motionsklassen
00:19:43
Plats: 26
Plats: 17
Startnr: 188
Hallkutarna
Sara Hallquist
Motionsklassen
00:19:45
Plats: 27
Plats: 17
Startnr: 185
Hattfjelldal il
vegard steinbakken
Motionsklassen
00:19:45
Plats: 28
Plats: 18
Startnr: 50
Skogn IL
Vegard Hoem
Motionsklassen
00:19:52
Plats: 29
Plats: 19
Startnr: 91
Leik il
Daniel Finnanger
Motionsklassen
00:19:59
Plats: 30
Plats: 20
Startnr: 171
Motionsklassen
00:20:11
Plats: 31
Plats: 20
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Christian Myrvang
Motionsklassen
00:20:26
Plats: 32
Plats: 20
Startnr: 112
Byneset il
Helge Warholm
Motionsklassen
00:20:31
Plats: 33
Plats: 21
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Ragnhild Mogstad
Motionsklassen
00:20:31
Plats: 34
Plats: 22
Startnr: 157
Forra IL
Odd Even Fossen
Motionsklassen
00:20:39
Plats: 35
Plats: 23
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Dag "Störstmästarn" Wassdahl
Motionsklassen
00:20:45
Plats: 36
Plats: 23
Startnr: 110
Hommelvik il
Odin Aksnes
Motionsklassen
00:20:46
Plats: 37
Plats: 24
Startnr: 189
Motionsklassen
00:20:48
Plats: 38
Plats: 24
Startnr: 116
Motionsklassen
00:20:53
Plats: 39
Plats: 24
Startnr: 26
Budal i.l
Martin Solberg
Motionsklassen
00:21:01
Plats: 40
Plats: 24
Startnr: 49
Jämtkraft
Björn Nässen
Motionsklassen
00:21:02
Plats: 41
Plats: 24
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Joakim Hjeldnes
Motionsklassen
00:21:03
Plats: 42
Plats: 24
Startnr: 40
NTE BIL
Pål Rune Nyvik
Motionsklassen
00:21:14
Plats: 43
Plats: 24
Startnr: 201
HV-12
Simen Barstad Sund
Motionsklassen
00:21:15
Plats: 44
Plats: 24
Startnr: 114
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 3
TOM ANDRE BREDESEN
Motionsklassen
00:21:17
Plats: 45
Plats: 24
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Katharina Kahrs
Motionsklassen
00:21:19
Plats: 46
Plats: 24
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Marius Wiborg
Motionsklassen
00:21:23
Plats: 47
Plats: 25
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Mikael Persson
Motionsklassen
00:21:25
Plats: 48
Plats: 25
Startnr: 54
Rønning runners
Olav Rønning
Motionsklassen
00:21:27
Plats: 49
Plats: 25
Startnr: 86
Möringan
Joakim Nordlund
Motionsklassen
00:21:32
Plats: 50
Plats: 25
Startnr: 58
Trondheim Brannkorps IL
Christian Kvatningen
Motionsklassen
00:21:35
Plats: 51
Plats: 26
Startnr: 79
Helgådal il
Aleksander Haga
Motionsklassen
00:21:37
Plats: 52
Plats: 26
Startnr: 90
IL Skauga
Ole Anders Hegerberg
Motionsklassen
00:21:38
Plats: 53
Plats: 27
Startnr: 102
Ytterøy
Peder Tvete
Motionsklassen
00:21:49
Plats: 54
Plats: 28
Startnr: 292
Hemit
Jan Magne Avlesbug
Motionsklassen
00:21:52
Plats: 55
Plats: 28
Startnr: 281
RENÅ
Tine Marit Renå
Motionsklassen
00:21:56
Plats: 56
Plats: 28
Startnr: 229
NGU bedriftsidrettslag
Håvard Skistad Thorsnes
Motionsklassen
00:22:05
Plats: 57
Plats: 29
Startnr: 36
IL Dalebrand
Eirik Mæland Yven
Motionsklassen
00:22:07
Plats: 58
Plats: 30
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Lorns Finserås
Motionsklassen
00:22:12
Plats: 59
Plats: 31
Startnr: 99
Motionsklassen
00:22:14
Plats: 60
Plats: 31
Startnr: 151
Motionsklassen
00:22:18
Plats: 61
Plats: 31
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Tuva Grøtte
Motionsklassen
00:22:18
Plats: 62
Plats: 32
Startnr: 65
Sjetne
Janne Sandrød
Motionsklassen
00:22:19
Plats: 63
Plats: 33
Startnr: 130
Vallbo sk
Lennart Långström
Motionsklassen
00:22:28
Plats: 64
Plats: 33
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Anders Ulvolden
Motionsklassen
00:22:34
Plats: 65
Plats: 33
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Håkon Musum
Motionsklassen
00:22:35
Plats: 66
Plats: 34
Startnr: 163
Team Alseth
Stian Alseth
Motionsklassen
00:22:36
Plats: 67
Plats: 34
Startnr: 98
Motionsklassen
00:22:38
Plats: 68
Plats: 34
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Anders Stubban
Motionsklassen
00:22:40
Plats: 69
Plats: 34
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Simon Liljedahl
Motionsklassen
00:22:42
Plats: 70
Plats: 34
Startnr: 29
Henning IL
Sivert Røset
Motionsklassen
00:22:51
Plats: 71
Plats: 34
Startnr: 24
Blecket
Fabian "The Fabulous" Strindberg
Motionsklassen
00:22:57
Plats: 72
Plats: 34
Startnr: 137
Undersåkers IF
Dag Lindmark
Motionsklassen
00:23:06
Plats: 73
Plats: 34
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Ole Christensen
Motionsklassen
00:23:10
Plats: 74
Plats: 34
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Tobias Eid Løvås
Motionsklassen
00:23:14
Plats: 75
Plats: 35
Startnr: 67
Motionsklassen
00:23:18
Plats: 76
Plats: 35
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Sigurd Finstad
Motionsklassen
00:23:21
Plats: 77
Plats: 35
Startnr: 206
Leksvik il
Daniel Dretvik
Motionsklassen
00:23:21
Plats: 78
Plats: 36
Startnr: 60
ATT-Fram
Jon FLØAN
Motionsklassen
00:23:26
Plats: 79
Plats: 36
Startnr: 66
Meråker Mix
Mia Mossige
Motionsklassen
00:23:26
Plats: 80
Plats: 36
Startnr: 95
Röde Runners
John Ekenlund
Motionsklassen
00:23:26
Plats: 81
Plats: 36
Startnr: 38
Sportsgym
Linda Eriksson
Motionsklassen
00:23:28
Plats: 82
Plats: 36
Startnr: 166
Motionsklassen
00:23:37
Plats: 83
Plats: 36
Startnr: 111
Malvik IL
Vetle Ballestad
Motionsklassen
00:23:53
Plats: 84
Plats: 37
Startnr: 192
Campus Miun IF
Magnus Norberg
Motionsklassen
00:24:00
Plats: 85
Plats: 37
Startnr: 92
Rapp IL
Oddgeir Alstad
Motionsklassen
00:24:01
Plats: 86
Plats: 38
Startnr: 150
Frosta IL
Kristin Bratsvedal
Motionsklassen
00:24:02
Plats: 87
Plats: 39
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Emma Wikberg
Motionsklassen
00:24:03
Plats: 88
Plats: 39
Startnr: 155
Team Adonai
Eddy-Robin Hanssen
Motionsklassen
00:24:04
Plats: 89
Plats: 39
Startnr: 143
Lag Olsson
Jörgen Olsson
Motionsklassen
00:24:13
Plats: 90
Plats: 39
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Ole Morten Kjønsvik
Motionsklassen
00:24:16
Plats: 91
Plats: 40
Startnr: 180
Adresseavisen
Andreas Wangberg
Motionsklassen
00:24:27
Plats: 92
Plats: 40
Startnr: 140
Alsens IF
Adam Åsenlund
Motionsklassen
00:24:30
Plats: 93
Plats: 40
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Gustav Ofstad
Motionsklassen
00:24:39
Plats: 94
Plats: 41
Startnr: 197
Namdalseid IL
Linn Gystad Sundvik
Motionsklassen
00:24:41
Plats: 95
Plats: 42
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Bente Arntsberg
Motionsklassen
00:24:44
Plats: 96
Plats: 43
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Terje Hågenstad
Motionsklassen
00:24:52
Plats: 97
Plats: 43
Startnr: 106
Team 3T
Ida Berglund
Motionsklassen
00:24:57
Plats: 98
Plats: 43
Startnr: 103
Leinstrand IL
Simon Leinum
Motionsklassen
00:25:04
Plats: 99
Plats: 44
Startnr: 260
FSK Östersund
Andreas Gärdin Hyttsten
Motionsklassen
00:25:05
Plats: 100
Plats: 44
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Christian Eggen
Motionsklassen
00:25:05
Plats: 101
Plats: 44
Startnr: 30
Inderøy
Stian Solberg Røvik
Motionsklassen
00:25:06
Plats: 102
Plats: 44
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Bernt Åge Kalnes
Motionsklassen
00:25:12
Plats: 103
Plats: 44
Startnr: 205
Nidarosdomen
Morten Jøntvedt
Motionsklassen
00:25:21
Plats: 104
Plats: 44
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Katja Schwartz
Motionsklassen
00:25:24
Plats: 105
Plats: 44
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Bengt Fisken Olsson
Motionsklassen
00:25:25
Plats: 106
Plats: 44
Startnr: 117
Östersunds kommun
Karin Söderberg
Motionsklassen
00:25:25
Plats: 107
Plats: 44
Startnr: 232
TrønderEnergi
Abraham Haile Tesfai
Motionsklassen
00:25:31
Plats: 108
Plats: 44
Startnr: 196
Vinne IL 2
Beate Kvernmo
Motionsklassen
00:25:45
Plats: 109
Plats: 45
Startnr: 183
SPILLUM IL
Daniel Gjørv Hovd
Motionsklassen
00:25:55
Plats: 110
Plats: 46
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Sigrid Skreden
Motionsklassen
00:26:00
Plats: 111
Plats: 47
Startnr: 81
Motionsklassen
00:26:16
Plats: 112
Plats: 47
Startnr: 120
Motionsklassen
00:26:36
Plats: 113
Plats: 47
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Tove Mette Aufles
Motionsklassen
00:26:43
Plats: 114
Plats: 47
Startnr: 71
Östersunds Hushållsservice
Andreas Tjernström
Motionsklassen
00:26:49
Plats: 115
Plats: 47
Startnr: 87
Hedevikens IF
Anders Bäck
Motionsklassen
00:26:55
Plats: 116
Plats: 47
Startnr: 57
I.L Aasguten
Birk Aarnseth
Motionsklassen
00:26:57
Plats: 117
Plats: 48
Startnr: 278
Motionsklassen
00:27:03
Plats: 118
Plats: 48
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Morten Hoel
Motionsklassen
00:27:15
Plats: 119
Plats: 48
Startnr: 85
Domstolene
Nathalie Edlund
Motionsklassen
00:27:24
Plats: 120
Plats: 48
Startnr: 76
Marieby GIF
Linda Karlsson
Motionsklassen
00:27:34
Plats: 121
Plats: 49
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Sara Dølvik Husbyn
Motionsklassen
00:27:43
Plats: 122
Plats: 50
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Julian Svarliaunet
Motionsklassen
00:27:47
Plats: 123
Plats: 50
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Håkon Fuglem
Motionsklassen
00:27:49
Plats: 124
Plats: 50
Startnr: 149
Kälens SK
Daniel Godén
Motionsklassen
00:27:58
Plats: 125
Plats: 50
Startnr: 172
Motionsklassen
00:27:59
Plats: 126
Plats: 50
Startnr: 173
Motionsklassen
00:27:59
Plats: 127
Plats: 50
Startnr: 70
Motionsklassen
00:28:05
Plats: 128
Plats: 50
Startnr: 142
Motionsklassen
00:28:15
Plats: 129
Plats: 51
Startnr: 83
Motionsklassen
00:28:16
Plats: 130
Plats: 51
Startnr: 28
Leirådal I.L
Maren Bjørken
Motionsklassen
00:28:19
Plats: 131
Plats: 52
Startnr: 214
Motionsklassen
00:28:47
Plats: 132
Plats: 52
Startnr: 233
Prima
Benjamin Krokan
Motionsklassen
00:28:56
Plats: 133
Plats: 52
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Edvin Jonsson
Motionsklassen
00:29:10
Plats: 134
Plats: 52
Startnr: 160
Ytre Geitastrand Langsprengarlag
Martine Landrø Monsen
Motionsklassen
00:29:18
Plats: 135
Plats: 52
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Aleksander Svendgård
Motionsklassen
00:29:20
Plats: 136
Plats: 53
Startnr: 42
Motionsklassen
00:29:24
Plats: 137
Plats: 53
Startnr: 161
Motionsklassen
00:29:41
Plats: 138
Plats: 54
Startnr: 51
Ole Vig
Andre Naustvik
Motionsklassen
00:29:55
Plats: 139
Plats: 54
Startnr: 69
Kullarmark SK
Olov Lundgren
Motionsklassen
00:30:27
Plats: 140
Plats: 54
Startnr: 96
Motionsklassen
00:30:34
Plats: 141
Plats: 54
Startnr: 317
Motionsklassen
00:30:36
Plats: 142
Plats: 54
Startnr: 215
Rödöns SK
Malin Schleenvoigt
Motionsklassen
00:30:58
Plats: 143
Plats: 54
Startnr: 237
Teknikens Under
Annicka Innervik
Motionsklassen
00:31:21
Plats: 144
Plats: 54
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Endre Bjørkøy
Motionsklassen
00:31:22
Plats: 145
Plats: 54
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Elin Wickman
Motionsklassen
00:31:55
Plats: 146
Plats: 54
Startnr: 109
Sætervik UIG
Ingunn Tiltnes Bach
Motionsklassen
00:41:09

Motion Damer

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 243
Namdal løpeklubb Damer 1
TATJANA ALBERTSEN
Motion Damer
00:20:18
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Frida Haugskott
Motion Damer
00:20:50
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 245
Motion Damer
00:22:41
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Ida Bäckebjörk
Motion Damer
00:24:11
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 244
Byåsen damer
Anne Berit Lund
Motion Damer
00:25:28
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 250
Motion Damer
00:25:32
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Tuva Snøfugl
Motion Damer
00:25:32
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Magdalena Arvidsson
Motion Damer
00:28:04
Plats: 9
Plats: 5
Startnr: 255
Byåsen IL
Anna Holstad
Motion Damer
00:28:18
Plats: 10
Plats: 6
Startnr: 257
Motion Damer
00:28:41

Endagars dag 1

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 235
Endagars dag 1
00:21:54
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 199
Microchip Norway
Magne Tørresen
Endagars dag 1
00:22:19
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 300
FMV Sport
Göran Lindé
Endagars dag 1
00:23:10
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 312
Alla Kan
Jonas Milton
Endagars dag 1
00:23:40
Plats: 5
Plats: 2
Startnr: 318
Endagars dag 1
00:24:14
Plats: 6
Plats: 2
Startnr: 320
Endagars dag 1
00:24:21
Plats: 7
Plats: 2
Startnr: 322
Världslaget
Sharaffudin Världslaget
Endagars dag 1
00:24:23
Plats: 8
Plats: 2
Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Edvin Bakken
Endagars dag 1
00:24:38
Plats: 9
Plats: 2
Startnr: 139
Endagars dag 1
00:25:15
Plats: 10
Plats: 2
Startnr: 97
Kalls IF
Per-Erik Olsen
Endagars dag 1
00:26:54
Plats: 11
Plats: 2
Startnr: 187
SEE Personlig Assistans AB
Vincent Zerrudo-Sivertsson
Endagars dag 1
00:28:32
Plats: 12
Plats: 2
Startnr: 314
Endagars dag 1
00:28:38
Plats: 13
Plats: 2
Startnr: 319
Semså Fritid
Patrik Jonsson
Endagars dag 1
00:29:32
Plats: 14
Plats: 2
Startnr: 311
Tikab.se
Stefan Andersson
Endagars dag 1
00:31:11
Plats: 15
Plats: 2
Startnr: 25
Kværner BIL
Håvard Indergård
Endagars dag 1
00:32:03
Plats: 16
Plats: 3
Startnr: 313
Endagars dag 1
00:37:51
Plats: 17
Plats: 3
Startnr: 324
Kreti & Pleti
Elin Wiklund
Endagars dag 1
00:42:53