Resultat Andersböle - Mörsil

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 284
Motionsklassen
00:18:51
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
JØRGEN ULVANG
Motionsklassen
00:19:47
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 4
Strindheim IL
Henning Andersson
Motionsklassen
00:19:47
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
ARNT INGE NILSEN
Motionsklassen
00:20:10
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 188
Hallkutarna
Gunnar Hellström
Motionsklassen
00:20:23
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 39
Mosvik IL
Hallvard Dahle
Motionsklassen
00:20:31
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Håkon Halseth
Motionsklassen
00:20:49
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Håkan Emilsson
Motionsklassen
00:20:56
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 186
Bratsberg IL
Jørgen Sæther
Motionsklassen
00:21:03
Plats: 10
Plats: 7
Startnr: 38
Sportsgym
Mikael Andersson
Motionsklassen
00:21:03
Plats: 11
Plats: 7
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Tobias Jonsson
Motionsklassen
00:21:46
Plats: 12
Plats: 7
Startnr: 137
Undersåkers IF
Kilian Stözel
Motionsklassen
00:21:47
Plats: 13
Plats: 7
Startnr: 76
Marieby GIF
Martin Jonsson
Motionsklassen
00:21:56
Plats: 14
Plats: 8
Startnr: 108
Motionsklassen
00:22:00
Plats: 15
Plats: 9
Startnr: 91
Leik il
Ingebrigt Eid
Motionsklassen
00:22:08
Plats: 16
Plats: 10
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Tommy Andre Haugen
Motionsklassen
00:22:18
Plats: 17
Plats: 11
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Hans Erlend Meland
Motionsklassen
00:22:27
Plats: 18
Plats: 11
Startnr: 43
Lättja IF
Nils Mårtenson
Motionsklassen
00:22:31
Plats: 19
Plats: 11
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Nils Kjølsø
Motionsklassen
00:22:33
Plats: 20
Plats: 11
Startnr: 28
Leirådal I.L
Arild Olav Sagvold
Motionsklassen
00:22:40
Plats: 21
Plats: 12
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Helge Pålhålet Sæther
Motionsklassen
00:22:47
Plats: 22
Plats: 13
Startnr: 206
Leksvik il
Daniel Øverlland
Motionsklassen
00:22:50
Plats: 23
Plats: 14
Startnr: 155
Team Adonai
Tor Johan Askeland
Motionsklassen
00:22:50
Plats: 24
Plats: 14
Startnr: 10
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 2
OLA RAAUM JANSEN
Motionsklassen
00:22:51
Plats: 25
Plats: 15
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Jan Erik Engan
Motionsklassen
00:22:53
Plats: 26
Plats: 15
Startnr: 255
Byåsen IL
Marte Skaanes
Motion Damer
00:22:57
Plats: 27
Plats: 16
Startnr: 185
Hattfjelldal il
vegard steinbakken
Motionsklassen
00:22:58
Plats: 28
Plats: 17
Startnr: 287
Motionsklassen
00:23:09
Plats: 29
Plats: 17
Startnr: 105
Motionsklassen
00:23:17
Plats: 30
Plats: 18
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Hallvard Stemshaug
Motionsklassen
00:23:25
Plats: 31
Plats: 19
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Sverre Martin Falstad
Motionsklassen
00:23:35
Plats: 32
Plats: 20
Startnr: 47
Lånke IL
John Lang Dybvad
Motionsklassen
00:23:35
Plats: 33
Plats: 21
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Dag "Störstmästarn" Wassdahl
Motionsklassen
00:23:47
Plats: 34
Plats: 21
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Adrian Skar
Motionsklassen
00:23:47
Plats: 35
Plats: 22
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Sigurd Dyvik Vasseljen
Motionsklassen
00:23:49
Plats: 36
Plats: 22
Startnr: 81
Motionsklassen
00:24:00
Plats: 37
Plats: 22
Startnr: 195
Vinne IL 1
Ole Marius Berg
Motionsklassen
00:24:06
Plats: 38
Plats: 22
Startnr: 129
Ogndal IL
Halvor Brønstad
Motionsklassen
00:24:07
Plats: 39
Plats: 23
Startnr: 243
Namdal løpeklubb Damer 1
TATJANA ALBERTSEN
Motion Damer
00:24:10
Plats: 40
Plats: 24
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Ingebrigt Vaagan Gravdal
Motionsklassen
00:24:11
Plats: 41
Plats: 25
Startnr: 110
Hommelvik il
Hedda Aksnes
Motionsklassen
00:24:12
Plats: 42
Plats: 26
Startnr: 201
HV-12
Sivert Lyngstad
Motionsklassen
00:24:19
Plats: 43
Plats: 26
Startnr: 112
Byneset il
Helge Warholm
Motionsklassen
00:24:22
Plats: 44
Plats: 27
Startnr: 145
Mörsils IF
Erik Hemlin
Motionsklassen
00:24:27
Plats: 45
Plats: 27
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Øystein Iversen
Motionsklassen
00:24:33
Plats: 46
Plats: 27
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Even Dybwad
Motionsklassen
00:24:39
Plats: 47
Plats: 28
Startnr: 66
Meråker Mix
Per Øyvind Torvik
Motionsklassen
00:24:41
Plats: 48
Plats: 28
Startnr: 58
Trondheim Brannkorps IL
Christian Kvatningen
Motionsklassen
00:24:41
Plats: 49
Plats: 29
Startnr: 50
Skogn IL
Arnt Snorre Rogstad
Motionsklassen
00:24:49
Plats: 50
Plats: 30
Startnr: 157
Forra IL
Odd Even Fossen
Motionsklassen
00:24:54
Plats: 51
Plats: 31
Startnr: 32
Motionsklassen
00:25:02
Plats: 52
Plats: 32
Startnr: 131
Motionsklassen
00:25:06
Plats: 53
Plats: 32
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Bård Rannem
Motionsklassen
00:25:19
Plats: 54
Plats: 32
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Steffen Hasselvold
Motionsklassen
00:25:20
Plats: 55
Plats: 33
Startnr: 138
Brunflo IF
Per Steen
Motionsklassen
00:25:21
Plats: 56
Plats: 34
Startnr: 189
Motionsklassen
00:25:22
Plats: 57
Plats: 34
Startnr: 40
NTE BIL
Pål Rune Nyvik
Motionsklassen
00:25:24
Plats: 58
Plats: 34
Startnr: 171
Kroglund slækt og påfyill
Karl Kristian Lehn
Motionsklassen
00:25:25
Plats: 59
Plats: 34
Startnr: 130
Vallbo sk
Lennart Långström
Motionsklassen
00:25:30
Plats: 60
Plats: 34
Startnr: 92
Rapp IL
Emil Reitan
Motionsklassen
00:25:34
Plats: 61
Plats: 35
Startnr: 79
Helgådal il
Alexander Haga
Motionsklassen
00:25:41
Plats: 62
Plats: 35
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Ole Christensen
Motionsklassen
00:25:43
Plats: 63
Plats: 35
Startnr: 94
I.L Nor
Marion Steigedal
Motionsklassen
00:25:45
Plats: 64
Plats: 35
Startnr: 103
Leinstrand IL
David Rekkebo
Motionsklassen
00:25:46
Plats: 65
Plats: 36
Startnr: 86
Möringan
Joakim Nordlund
Motionsklassen
00:25:46
Plats: 66
Plats: 36
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Eskild Bjørklimark
Motionsklassen
00:25:47
Plats: 67
Plats: 36
Startnr: 49
Jämtkraft
Björn Nässen
Motionsklassen
00:25:57
Plats: 68
Plats: 36
Startnr: 101
Støtet
Thomas Ekren
Motionsklassen
00:26:00
Plats: 69
Plats: 36
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Henning Hamland
Motionsklassen
00:26:02
Plats: 70
Plats: 37
Startnr: 151
Motionsklassen
00:26:04
Plats: 71
Plats: 37
Startnr: 90
IL Skauga
Robin Sandvold
Motionsklassen
00:26:20
Plats: 72
Plats: 38
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Anders Stubban
Motionsklassen
00:26:21
Plats: 73
Plats: 38
Startnr: 214
Motionsklassen
00:26:22
Plats: 74
Plats: 38
Startnr: 98
Motionsklassen
00:26:26
Plats: 75
Plats: 38
Startnr: 199
Microchip Norway
Henrik Sundbeck
Endagars dag 1
00:26:27
Plats: 76
Plats: 38
Startnr: 87
Hedevikens IF
Fredrik Göstas
Motionsklassen
00:26:29
Plats: 77
Plats: 38
Startnr: 300
FMV Sport
Ulf Jonsson
Endagars dag 1
00:26:33
Plats: 78
Plats: 38
Startnr: 106
Team 3T
Johan Karlsen
Motionsklassen
00:26:38
Plats: 79
Plats: 38
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Stefan Svensson
Motionsklassen
00:26:41
Plats: 80
Plats: 38
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Ole Martin Veske
Motionsklassen
00:26:45
Plats: 81
Plats: 39
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Anders Ulvolden
Motionsklassen
00:26:54
Plats: 82
Plats: 39
Startnr: 149
Kälens SK
Måns Skytt
Motionsklassen
00:26:58
Plats: 83
Plats: 39
Startnr: 235
Endagars dag 1
00:26:59
Plats: 84
Plats: 40
Startnr: 111
Malvik IL
Lars Erik Strømsnes
Motionsklassen
00:27:14
Plats: 85
Plats: 41
Startnr: 205
Nidarosdomen
Torbjørn Dybsland
Motionsklassen
00:27:14
Plats: 86
Plats: 41
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Ida Marie Berdal
Motionsklassen
00:27:17
Plats: 87
Plats: 41
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Mattias Hallquist
Motionsklassen
00:27:29
Plats: 88
Plats: 41
Startnr: 160
Motionsklassen
00:27:37
Plats: 89
Plats: 41
Startnr: 67
Ørland Flystasjon/Flyteknisk
Karoline Askjemshalten
Motionsklassen
00:27:43
Plats: 90
Plats: 41
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Gunn Tove Leiren
Motionsklassen
00:27:45
Plats: 91
Plats: 42
Startnr: 65
Sjetne
Elias Sandrød Hovdal
Motionsklassen
00:27:53
Plats: 92
Plats: 43
Startnr: 30
Inderøy
Kari Elise Jørstad
Motionsklassen
00:27:58
Plats: 93
Plats: 43
Startnr: 281
RENÅ
Jone Aurora Renå
Motionsklassen
00:28:16
Plats: 94
Plats: 43
Startnr: 192
Campus Miun IF
Magnus Norberg
Motionsklassen
00:28:18
Plats: 95
Plats: 43
Startnr: 150
Frosta IL
Elin Långås Lunde
Motionsklassen
00:28:20
Plats: 96
Plats: 44
Startnr: 42
Motionsklassen
00:28:25
Plats: 97
Plats: 44
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Terje Hågenstad
Motionsklassen
00:28:32
Plats: 98
Plats: 44
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Amalie Fenstad
Motionsklassen
00:28:33
Plats: 99
Plats: 45
Startnr: 99
Motionsklassen
00:28:34
Plats: 100
Plats: 45
Startnr: 29
Henning IL
Ellen Schjei Wekre
Motionsklassen
00:28:36
Plats: 101
Plats: 45
Startnr: 102
Ytterøy
Helga Nøst
Motionsklassen
00:28:37
Plats: 102
Plats: 46
Startnr: 31
Motionsklassen
00:28:43
Plats: 103
Plats: 47
Startnr: 278
Motionsklassen
00:28:47
Plats: 104
Plats: 47
Startnr: 59
Motionsklassen
00:28:51
Plats: 105
Plats: 47
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Margrete Trebostad
Motionsklassen
00:29:00
Plats: 106
Plats: 47
Startnr: 163
Team Alseth
Kirsti Alseth Fløtre
Motionsklassen
00:29:01
Plats: 107
Plats: 47
Startnr: 57
I.L Aasguten
Anikken Evenhus
Motionsklassen
00:29:06
Plats: 108
Plats: 48
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Bente Arntsberg
Motionsklassen
00:29:27
Plats: 109
Plats: 49
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Siri Veslemøy Strand
Motion Damer
00:29:31
Plats: 110
Plats: 49
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Emilie Hermann
Motion Damer
00:29:36
Plats: 111
Plats: 49
Startnr: 143
Lag Olsson
Melker Zetterlund (Bettans)
Motionsklassen
00:29:44
Plats: 112
Plats: 49
Startnr: 95
Röde Runners
Emma Flinkberg
Motionsklassen
00:29:49
Plats: 113
Plats: 49
Startnr: 183
SPILLUM IL
Anita Hovd
Motionsklassen
00:29:54
Plats: 114
Plats: 50
Startnr: 292
Hemit
Atle Naavik
Motionsklassen
00:29:56
Plats: 115
Plats: 50
Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Edvin Bakken
Endagars dag 1
00:30:00
Plats: 116
Plats: 50
Startnr: 142
Vegvesenets BIL Trøndelag
Kjell Morten Haavet
Motionsklassen
00:30:08
Plats: 117
Plats: 51
Startnr: 250
Motion Damer
00:30:09
Plats: 118
Plats: 52
Startnr: 117
Östersunds kommun
Karin Söderberg
Motionsklassen
00:30:16
Plats: 119
Plats: 52
Startnr: 180
Adresseavisen
Ingrid Moen
Motionsklassen
00:30:19
Plats: 120
Plats: 52
Startnr: 257
Motion Damer
00:30:20
Plats: 121
Plats: 52
Startnr: 26
Budal i.l
Eli Storrø
Motionsklassen
00:30:21
Plats: 122
Plats: 52
Startnr: 60
ATT-Fram
Anita FLØAN
Motionsklassen
00:30:29
Plats: 123
Plats: 52
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Hilde Grimsbu
Motion Damer
00:30:32
Plats: 124
Plats: 52
Startnr: 109
Sætervik UIG
Fredrik Buhaug
Motionsklassen
00:30:36
Plats: 125
Plats: 53
Startnr: 319
Semså Fritid
Björn Ollars
Endagars dag 1
00:30:39
Plats: 126
Plats: 53
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Irma Mattsson
Motionsklassen
00:30:46
Plats: 127
Plats: 53
Startnr: 54
Rønning runners
Anne Rønning
Motionsklassen
00:30:53
Plats: 128
Plats: 53
Startnr: 187
Endagars dag 1
00:31:03
Plats: 129
Plats: 53
Startnr: 169
Duveds IF
Annika Sjölund
Motionsklassen
00:31:05
Plats: 130
Plats: 53
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Caroline Nilsson
Motion Damer
00:31:24
Plats: 131
Plats: 54
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Maren Saur Holte
Motionsklassen
00:31:24
Plats: 132
Plats: 55
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Erika Dahlqvist
Motionsklassen
00:31:27
Plats: 133
Plats: 55
Startnr: 311
Tikab.se
Mathias Österberg
Endagars dag 1
00:31:36
Plats: 134
Plats: 55
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Morten Hoel
Motionsklassen
00:31:53
Plats: 135
Plats: 55
Startnr: 24
Blecket
Ruben Olsson
Motionsklassen
00:31:55
Plats: 136
Plats: 55
Startnr: 25
Kværner BIL
Åge Nessemo
Endagars dag 1
00:31:57
Plats: 137
Plats: 56
Startnr: 51
Ole Vig
Anne Westerheim
Motionsklassen
00:32:07
Plats: 138
Plats: 56
Startnr: 114
Motionsklassen
00:32:09
Plats: 139
Plats: 56
Startnr: 322
Världslaget
Abolfazl Världslaget
Endagars dag 1
00:32:12
Plats: 140
Plats: 56
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Henric Björklund
Motionsklassen
00:32:43
Plats: 141
Plats: 56
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Sara Prestberg
Motion Damer
00:32:46
Plats: 142
Plats: 56
Startnr: 312
Alla Kan
Gabriella Pettersson Gustafsson
Endagars dag 1
00:32:50
Plats: 143
Plats: 56
Startnr: 320
Endagars dag 1
00:32:52
Plats: 144
Plats: 56
Startnr: 85
Domstolene
Sofie Edlund
Motionsklassen
00:32:57
Plats: 145
Plats: 56
Startnr: 229
NGU bedriftsidrettslag
Hild Sissel S. Thorsnes
Motionsklassen
00:33:03
Plats: 146
Plats: 57
Startnr: 71
Motionsklassen
00:33:03
Plats: 147
Plats: 57
Startnr: 140
Alsens IF
Viggo Lindholm
Motionsklassen
00:33:05
Plats: 148
Plats: 57
Startnr: 61
Motionsklassen
00:33:07
Plats: 149
Plats: 58
Startnr: 314
Endagars dag 1
00:33:27
Plats: 150
Plats: 58
Startnr: 36
IL Dalebrand
Harald Storflor
Motionsklassen
00:33:37
Plats: 151
Plats: 59
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Linnea Wikberg
Motionsklassen
00:33:46
Plats: 152
Plats: 59
Startnr: 215
Rödöns SK
Agneta Söderberg
Motionsklassen
00:33:55
Plats: 153
Plats: 59
Startnr: 70
Primärvården Jämtland
Cornelia Orhagen
Motionsklassen
00:33:56
Plats: 154
Plats: 59
Startnr: 244
Byåsen damer
Anita Gjellan
Motion Damer
00:33:57
Plats: 155
Plats: 60
Startnr: 97
Kalls IF
Sara Esberg
Endagars dag 1
00:34:05
Plats: 156
Plats: 60
Startnr: 197
Namdalseid IL
Hermann Melø
Motionsklassen
00:34:24
Plats: 157
Plats: 61
Startnr: 260
FSK Östersund
Andreas Gärdin Hyttsten
Motionsklassen
00:34:34
Plats: 158
Plats: 61
Startnr: 317
Länsförsäkringar Jämtland
Alexandra Råstander
Motionsklassen
00:34:37
Plats: 159
Plats: 61
Startnr: 139
Endagars dag 1
00:34:55
Plats: 160
Plats: 61
Startnr: 208
Motionsklassen
00:34:57
Plats: 161
Plats: 61
Startnr: 313
De e bäre å kuut, Stårsan!
Felicia Staf Rosengren
Endagars dag 1
00:35:12
Plats: 162
Plats: 61
Startnr: 237
Teknikens Under
Torbjörn Innervik
Motionsklassen
00:35:12
Plats: 163
Plats: 61
Startnr: 233
Prima
Vivian Grønnesby
Motionsklassen
00:36:06
Plats: 164
Plats: 61
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Kristoffer Olsen
Motionsklassen
00:36:17
Plats: 165
Plats: 61
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Wenche Almbakk
Motionsklassen
00:36:26
Plats: 166
Plats: 61
Startnr: 96
Motionsklassen
00:36:58
Plats: 167
Plats: 61
Startnr: 318
Endagars dag 1
00:37:03
Plats: 168
Plats: 61
Startnr: 69
Kullarmark SK
Anna Huldin
Motionsklassen
00:38:04
Plats: 169
Plats: 61
Startnr: 172
Motionsklassen
00:38:53
Plats: 170
Plats: 61
Startnr: 196
Vinne IL 2
Truls Tangstad
Motionsklassen
00:39:22
Plats: 171
Plats: 62
Startnr: 324
Kreti & Pleti
Lillemor Svensdotter
Endagars dag 1
00:39:32
Plats: 172
Plats: 62
Startnr: 83
Motionsklassen
00:40:30
Plats: 173
Plats: 62
Startnr: 232
TrønderEnergi
Espen Steneng
Motionsklassen
00:42:42

Motionsklassen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 284
Motionsklassen
00:18:51
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
JØRGEN ULVANG
Motionsklassen
00:19:47
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 4
Strindheim IL
Henning Andersson
Motionsklassen
00:19:47
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
ARNT INGE NILSEN
Motionsklassen
00:20:10
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 188
Hallkutarna
Gunnar Hellström
Motionsklassen
00:20:23
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 39
Mosvik IL
Hallvard Dahle
Motionsklassen
00:20:31
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Håkon Halseth
Motionsklassen
00:20:49
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Håkan Emilsson
Motionsklassen
00:20:56
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 186
Bratsberg IL
Jørgen Sæther
Motionsklassen
00:21:03
Plats: 10
Plats: 7
Startnr: 38
Sportsgym
Mikael Andersson
Motionsklassen
00:21:03
Plats: 11
Plats: 7
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Tobias Jonsson
Motionsklassen
00:21:46
Plats: 12
Plats: 7
Startnr: 137
Undersåkers IF
Kilian Stözel
Motionsklassen
00:21:47
Plats: 13
Plats: 7
Startnr: 76
Marieby GIF
Martin Jonsson
Motionsklassen
00:21:56
Plats: 14
Plats: 8
Startnr: 108
Motionsklassen
00:22:00
Plats: 15
Plats: 9
Startnr: 91
Leik il
Ingebrigt Eid
Motionsklassen
00:22:08
Plats: 16
Plats: 10
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Tommy Andre Haugen
Motionsklassen
00:22:18
Plats: 17
Plats: 11
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Hans Erlend Meland
Motionsklassen
00:22:27
Plats: 18
Plats: 11
Startnr: 43
Lättja IF
Nils Mårtenson
Motionsklassen
00:22:31
Plats: 19
Plats: 11
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Nils Kjølsø
Motionsklassen
00:22:33
Plats: 20
Plats: 11
Startnr: 28
Leirådal I.L
Arild Olav Sagvold
Motionsklassen
00:22:40
Plats: 21
Plats: 12
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Helge Pålhålet Sæther
Motionsklassen
00:22:47
Plats: 22
Plats: 13
Startnr: 206
Leksvik il
Daniel Øverlland
Motionsklassen
00:22:50
Plats: 23
Plats: 14
Startnr: 155
Team Adonai
Tor Johan Askeland
Motionsklassen
00:22:50
Plats: 24
Plats: 14
Startnr: 10
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 2
OLA RAAUM JANSEN
Motionsklassen
00:22:51
Plats: 25
Plats: 15
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Jan Erik Engan
Motionsklassen
00:22:53
Plats: 26
Plats: 15
Startnr: 185
Hattfjelldal il
vegard steinbakken
Motionsklassen
00:22:58
Plats: 27
Plats: 16
Startnr: 287
Motionsklassen
00:23:09
Plats: 28
Plats: 16
Startnr: 105
Motionsklassen
00:23:17
Plats: 29
Plats: 17
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Hallvard Stemshaug
Motionsklassen
00:23:25
Plats: 30
Plats: 18
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Sverre Martin Falstad
Motionsklassen
00:23:35
Plats: 31
Plats: 19
Startnr: 47
Lånke IL
John Lang Dybvad
Motionsklassen
00:23:35
Plats: 32
Plats: 20
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Dag "Störstmästarn" Wassdahl
Motionsklassen
00:23:47
Plats: 33
Plats: 20
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Adrian Skar
Motionsklassen
00:23:47
Plats: 34
Plats: 21
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Sigurd Dyvik Vasseljen
Motionsklassen
00:23:49
Plats: 35
Plats: 21
Startnr: 81
Motionsklassen
00:24:00
Plats: 36
Plats: 21
Startnr: 195
Vinne IL 1
Ole Marius Berg
Motionsklassen
00:24:06
Plats: 37
Plats: 21
Startnr: 129
Ogndal IL
Halvor Brønstad
Motionsklassen
00:24:07
Plats: 38
Plats: 22
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Ingebrigt Vaagan Gravdal
Motionsklassen
00:24:11
Plats: 39
Plats: 23
Startnr: 110
Hommelvik il
Hedda Aksnes
Motionsklassen
00:24:12
Plats: 40
Plats: 24
Startnr: 201
HV-12
Sivert Lyngstad
Motionsklassen
00:24:19
Plats: 41
Plats: 24
Startnr: 112
Byneset il
Helge Warholm
Motionsklassen
00:24:22
Plats: 42
Plats: 25
Startnr: 145
Mörsils IF
Erik Hemlin
Motionsklassen
00:24:27
Plats: 43
Plats: 25
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Øystein Iversen
Motionsklassen
00:24:33
Plats: 44
Plats: 25
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Even Dybwad
Motionsklassen
00:24:39
Plats: 45
Plats: 26
Startnr: 66
Meråker Mix
Per Øyvind Torvik
Motionsklassen
00:24:41
Plats: 46
Plats: 26
Startnr: 58
Trondheim Brannkorps IL
Christian Kvatningen
Motionsklassen
00:24:41
Plats: 47
Plats: 27
Startnr: 50
Skogn IL
Arnt Snorre Rogstad
Motionsklassen
00:24:49
Plats: 48
Plats: 28
Startnr: 157
Forra IL
Odd Even Fossen
Motionsklassen
00:24:54
Plats: 49
Plats: 29
Startnr: 32
Motionsklassen
00:25:02
Plats: 50
Plats: 30
Startnr: 131
Motionsklassen
00:25:06
Plats: 51
Plats: 30
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Bård Rannem
Motionsklassen
00:25:19
Plats: 52
Plats: 30
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Steffen Hasselvold
Motionsklassen
00:25:20
Plats: 53
Plats: 31
Startnr: 138
Brunflo IF
Per Steen
Motionsklassen
00:25:21
Plats: 54
Plats: 32
Startnr: 189
Motionsklassen
00:25:22
Plats: 55
Plats: 32
Startnr: 40
NTE BIL
Pål Rune Nyvik
Motionsklassen
00:25:24
Plats: 56
Plats: 32
Startnr: 171
Kroglund slækt og påfyill
Karl Kristian Lehn
Motionsklassen
00:25:25
Plats: 57
Plats: 32
Startnr: 130
Vallbo sk
Lennart Långström
Motionsklassen
00:25:30
Plats: 58
Plats: 32
Startnr: 92
Rapp IL
Emil Reitan
Motionsklassen
00:25:34
Plats: 59
Plats: 33
Startnr: 79
Helgådal il
Alexander Haga
Motionsklassen
00:25:41
Plats: 60
Plats: 33
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Ole Christensen
Motionsklassen
00:25:43
Plats: 61
Plats: 33
Startnr: 94
I.L Nor
Marion Steigedal
Motionsklassen
00:25:45
Plats: 62
Plats: 33
Startnr: 103
Leinstrand IL
David Rekkebo
Motionsklassen
00:25:46
Plats: 63
Plats: 34
Startnr: 86
Möringan
Joakim Nordlund
Motionsklassen
00:25:46
Plats: 64
Plats: 34
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Eskild Bjørklimark
Motionsklassen
00:25:47
Plats: 65
Plats: 34
Startnr: 49
Jämtkraft
Björn Nässen
Motionsklassen
00:25:57
Plats: 66
Plats: 34
Startnr: 101
Støtet
Thomas Ekren
Motionsklassen
00:26:00
Plats: 67
Plats: 34
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Henning Hamland
Motionsklassen
00:26:02
Plats: 68
Plats: 35
Startnr: 151
Motionsklassen
00:26:04
Plats: 69
Plats: 35
Startnr: 90
IL Skauga
Robin Sandvold
Motionsklassen
00:26:20
Plats: 70
Plats: 36
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Anders Stubban
Motionsklassen
00:26:21
Plats: 71
Plats: 36
Startnr: 214
Motionsklassen
00:26:22
Plats: 72
Plats: 36
Startnr: 98
Motionsklassen
00:26:26
Plats: 73
Plats: 36
Startnr: 87
Hedevikens IF
Fredrik Göstas
Motionsklassen
00:26:29
Plats: 74
Plats: 36
Startnr: 106
Team 3T
Johan Karlsen
Motionsklassen
00:26:38
Plats: 75
Plats: 36
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Stefan Svensson
Motionsklassen
00:26:41
Plats: 76
Plats: 36
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Ole Martin Veske
Motionsklassen
00:26:45
Plats: 77
Plats: 37
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Anders Ulvolden
Motionsklassen
00:26:54
Plats: 78
Plats: 37
Startnr: 149
Kälens SK
Måns Skytt
Motionsklassen
00:26:58
Plats: 79
Plats: 37
Startnr: 111
Malvik IL
Lars Erik Strømsnes
Motionsklassen
00:27:14
Plats: 80
Plats: 38
Startnr: 205
Nidarosdomen
Torbjørn Dybsland
Motionsklassen
00:27:14
Plats: 81
Plats: 38
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Ida Marie Berdal
Motionsklassen
00:27:17
Plats: 82
Plats: 38
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Mattias Hallquist
Motionsklassen
00:27:29
Plats: 83
Plats: 38
Startnr: 160
Motionsklassen
00:27:37
Plats: 84
Plats: 38
Startnr: 67
Ørland Flystasjon/Flyteknisk
Karoline Askjemshalten
Motionsklassen
00:27:43
Plats: 85
Plats: 38
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Gunn Tove Leiren
Motionsklassen
00:27:45
Plats: 86
Plats: 39
Startnr: 65
Sjetne
Elias Sandrød Hovdal
Motionsklassen
00:27:53
Plats: 87
Plats: 40
Startnr: 30
Inderøy
Kari Elise Jørstad
Motionsklassen
00:27:58
Plats: 88
Plats: 40
Startnr: 281
RENÅ
Jone Aurora Renå
Motionsklassen
00:28:16
Plats: 89
Plats: 40
Startnr: 192
Campus Miun IF
Magnus Norberg
Motionsklassen
00:28:18
Plats: 90
Plats: 40
Startnr: 150
Frosta IL
Elin Långås Lunde
Motionsklassen
00:28:20
Plats: 91
Plats: 41
Startnr: 42
Motionsklassen
00:28:25
Plats: 92
Plats: 41
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Terje Hågenstad
Motionsklassen
00:28:32
Plats: 93
Plats: 41
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Amalie Fenstad
Motionsklassen
00:28:33
Plats: 94
Plats: 42
Startnr: 99
Motionsklassen
00:28:34
Plats: 95
Plats: 42
Startnr: 29
Henning IL
Ellen Schjei Wekre
Motionsklassen
00:28:36
Plats: 96
Plats: 42
Startnr: 102
Ytterøy
Helga Nøst
Motionsklassen
00:28:37
Plats: 97
Plats: 43
Startnr: 31
Motionsklassen
00:28:43
Plats: 98
Plats: 44
Startnr: 278
Motionsklassen
00:28:47
Plats: 99
Plats: 44
Startnr: 59
Motionsklassen
00:28:51
Plats: 100
Plats: 44
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Margrete Trebostad
Motionsklassen
00:29:00
Plats: 101
Plats: 44
Startnr: 163
Team Alseth
Kirsti Alseth Fløtre
Motionsklassen
00:29:01
Plats: 102
Plats: 44
Startnr: 57
I.L Aasguten
Anikken Evenhus
Motionsklassen
00:29:06
Plats: 103
Plats: 45
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Bente Arntsberg
Motionsklassen
00:29:27
Plats: 104
Plats: 46
Startnr: 143
Lag Olsson
Melker Zetterlund (Bettans)
Motionsklassen
00:29:44
Plats: 105
Plats: 46
Startnr: 95
Röde Runners
Emma Flinkberg
Motionsklassen
00:29:49
Plats: 106
Plats: 46
Startnr: 183
SPILLUM IL
Anita Hovd
Motionsklassen
00:29:54
Plats: 107
Plats: 47
Startnr: 292
Hemit
Atle Naavik
Motionsklassen
00:29:56
Plats: 108
Plats: 47
Startnr: 142
Vegvesenets BIL Trøndelag
Kjell Morten Haavet
Motionsklassen
00:30:08
Plats: 109
Plats: 48
Startnr: 117
Östersunds kommun
Karin Söderberg
Motionsklassen
00:30:16
Plats: 110
Plats: 48
Startnr: 180
Adresseavisen
Ingrid Moen
Motionsklassen
00:30:19
Plats: 111
Plats: 48
Startnr: 26
Budal i.l
Eli Storrø
Motionsklassen
00:30:21
Plats: 112
Plats: 48
Startnr: 60
ATT-Fram
Anita FLØAN
Motionsklassen
00:30:29
Plats: 113
Plats: 48
Startnr: 109
Sætervik UIG
Fredrik Buhaug
Motionsklassen
00:30:36
Plats: 114
Plats: 49
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Irma Mattsson
Motionsklassen
00:30:46
Plats: 115
Plats: 49
Startnr: 54
Rønning runners
Anne Rønning
Motionsklassen
00:30:53
Plats: 116
Plats: 49
Startnr: 169
Duveds IF
Annika Sjölund
Motionsklassen
00:31:05
Plats: 117
Plats: 49
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Maren Saur Holte
Motionsklassen
00:31:24
Plats: 118
Plats: 50
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Erika Dahlqvist
Motionsklassen
00:31:27
Plats: 119
Plats: 50
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Morten Hoel
Motionsklassen
00:31:53
Plats: 120
Plats: 50
Startnr: 24
Blecket
Ruben Olsson
Motionsklassen
00:31:55
Plats: 121
Plats: 50
Startnr: 51
Ole Vig
Anne Westerheim
Motionsklassen
00:32:07
Plats: 122
Plats: 50
Startnr: 114
Motionsklassen
00:32:09
Plats: 123
Plats: 50
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Henric Björklund
Motionsklassen
00:32:43
Plats: 124
Plats: 50
Startnr: 85
Domstolene
Sofie Edlund
Motionsklassen
00:32:57
Plats: 125
Plats: 50
Startnr: 229
NGU bedriftsidrettslag
Hild Sissel S. Thorsnes
Motionsklassen
00:33:03
Plats: 126
Plats: 51
Startnr: 71
Motionsklassen
00:33:03
Plats: 127
Plats: 51
Startnr: 140
Alsens IF
Viggo Lindholm
Motionsklassen
00:33:05
Plats: 128
Plats: 51
Startnr: 61
Motionsklassen
00:33:07
Plats: 129
Plats: 52
Startnr: 36
IL Dalebrand
Harald Storflor
Motionsklassen
00:33:37
Plats: 130
Plats: 53
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Linnea Wikberg
Motionsklassen
00:33:46
Plats: 131
Plats: 53
Startnr: 215
Rödöns SK
Agneta Söderberg
Motionsklassen
00:33:55
Plats: 132
Plats: 53
Startnr: 70
Primärvården Jämtland
Cornelia Orhagen
Motionsklassen
00:33:56
Plats: 133
Plats: 53
Startnr: 197
Namdalseid IL
Hermann Melø
Motionsklassen
00:34:24
Plats: 134
Plats: 54
Startnr: 260
FSK Östersund
Andreas Gärdin Hyttsten
Motionsklassen
00:34:34
Plats: 135
Plats: 54
Startnr: 317
Länsförsäkringar Jämtland
Alexandra Råstander
Motionsklassen
00:34:37
Plats: 136
Plats: 54
Startnr: 208
Motionsklassen
00:34:57
Plats: 137
Plats: 54
Startnr: 237
Teknikens Under
Torbjörn Innervik
Motionsklassen
00:35:12
Plats: 138
Plats: 54
Startnr: 233
Prima
Vivian Grønnesby
Motionsklassen
00:36:06
Plats: 139
Plats: 54
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Kristoffer Olsen
Motionsklassen
00:36:17
Plats: 140
Plats: 54
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Wenche Almbakk
Motionsklassen
00:36:26
Plats: 141
Plats: 54
Startnr: 96
Motionsklassen
00:36:58
Plats: 142
Plats: 54
Startnr: 69
Kullarmark SK
Anna Huldin
Motionsklassen
00:38:04
Plats: 143
Plats: 54
Startnr: 172
Motionsklassen
00:38:53
Plats: 144
Plats: 54
Startnr: 196
Vinne IL 2
Truls Tangstad
Motionsklassen
00:39:22
Plats: 145
Plats: 55
Startnr: 83
Motionsklassen
00:40:30
Plats: 146
Plats: 55
Startnr: 232
TrønderEnergi
Espen Steneng
Motionsklassen
00:42:42

Motion Damer

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 255
Byåsen IL
Marte Skaanes
Motion Damer
00:22:57
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 243
Namdal løpeklubb Damer 1
TATJANA ALBERTSEN
Motion Damer
00:24:10
Plats: 3
Plats: 3
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Siri Veslemøy Strand
Motion Damer
00:29:31
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Emilie Hermann
Motion Damer
00:29:36
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 250
Motion Damer
00:30:09
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 257
Motion Damer
00:30:20
Plats: 7
Plats: 4
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Hilde Grimsbu
Motion Damer
00:30:32
Plats: 8
Plats: 4
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Caroline Nilsson
Motion Damer
00:31:24
Plats: 9
Plats: 5
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Sara Prestberg
Motion Damer
00:32:46
Plats: 10
Plats: 5
Startnr: 244
Byåsen damer
Anita Gjellan
Motion Damer
00:33:57

Endagars dag 1

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 199
Microchip Norway
Henrik Sundbeck
Endagars dag 1
00:26:27
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 300
FMV Sport
Ulf Jonsson
Endagars dag 1
00:26:33
Plats: 3
Plats: 1
Startnr: 235
Endagars dag 1
00:26:59
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Edvin Bakken
Endagars dag 1
00:30:00
Plats: 5
Plats: 2
Startnr: 319
Semså Fritid
Björn Ollars
Endagars dag 1
00:30:39
Plats: 6
Plats: 2
Startnr: 187
Endagars dag 1
00:31:03
Plats: 7
Plats: 2
Startnr: 311
Tikab.se
Mathias Österberg
Endagars dag 1
00:31:36
Plats: 8
Plats: 2
Startnr: 25
Kværner BIL
Åge Nessemo
Endagars dag 1
00:31:57
Plats: 9
Plats: 3
Startnr: 322
Världslaget
Abolfazl Världslaget
Endagars dag 1
00:32:12
Plats: 10
Plats: 3
Startnr: 312
Alla Kan
Gabriella Pettersson Gustafsson
Endagars dag 1
00:32:50
Plats: 11
Plats: 3
Startnr: 320
Endagars dag 1
00:32:52
Plats: 12
Plats: 3
Startnr: 314
Endagars dag 1
00:33:27
Plats: 13
Plats: 3
Startnr: 97
Kalls IF
Sara Esberg
Endagars dag 1
00:34:05
Plats: 14
Plats: 3
Startnr: 139
Endagars dag 1
00:34:55
Plats: 15
Plats: 3
Startnr: 313
De e bäre å kuut, Stårsan!
Felicia Staf Rosengren
Endagars dag 1
00:35:12
Plats: 16
Plats: 3
Startnr: 318
Endagars dag 1
00:37:03
Plats: 17
Plats: 3
Startnr: 324
Kreti & Pleti
Lillemor Svensdotter
Endagars dag 1
00:39:32