Resultat Mörsil - Järpen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Senay Fissehatsion
Motionsklassen
00:37:05
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Mats Bjørgum
Motionsklassen
00:38:50
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
HÅVARD FJÆRLI
Motionsklassen
00:39:04
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 169
Duveds IF
Habte Mariam Tadese
Motionsklassen
00:39:41
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 39
Mosvik IL
Vegard Johnsen
Motionsklassen
00:40:45
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Vegard Sivertsgård
Motionsklassen
00:40:57
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 38
Sportsgym
Olle Olsson
Motionsklassen
00:41:12
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Michael Ande Tesfamichael
Motionsklassen
00:41:15
Plats: 9
Plats: 5
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Jo-Inge Sandvik
Motionsklassen
00:42:51
Plats: 10
Plats: 6
Startnr: 54
Rønning runners
Sigurd Rønning
Motionsklassen
00:43:03
Plats: 11
Plats: 6
Startnr: 186
Bratsberg IL
Jonas Aamodt Moræus
Motionsklassen
00:43:06
Plats: 12
Plats: 7
Startnr: 110
Hommelvik il
Arnt Gunnar Winther
Motionsklassen
00:43:08
Plats: 13
Plats: 8
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Børge Leiren
Motionsklassen
00:43:21
Plats: 14
Plats: 9
Startnr: 87
Hedevikens IF
Björn Eriksson
Motionsklassen
00:43:24
Plats: 15
Plats: 9
Startnr: 79
Helgådal il
Tomas Haugan
Motionsklassen
00:43:26
Plats: 16
Plats: 9
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
LARS HAGEN
Motionsklassen
00:43:31
Plats: 17
Plats: 10
Startnr: 108
Motionsklassen
00:43:44
Plats: 18
Plats: 11
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Vegar Selnæs
Motionsklassen
00:43:51
Plats: 19
Plats: 11
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Edvard Sundman
Motionsklassen
00:43:54
Plats: 20
Plats: 11
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Lars Solheim
Motionsklassen
00:43:57
Plats: 21
Plats: 11
Startnr: 66
Meråker Mix
Tor Arne Hetland
Motionsklassen
00:44:01
Plats: 22
Plats: 11
Startnr: 181
Motionsklassen
00:44:12
Plats: 23
Plats: 12
Startnr: 47
Lånke IL
Arild Moen
Motionsklassen
00:44:15
Plats: 24
Plats: 13
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Jonas Torbergsen
Motionsklassen
00:44:26
Plats: 25
Plats: 14
Startnr: 142
Motionsklassen
00:44:36
Plats: 26
Plats: 15
Startnr: 10
Motionsklassen
00:44:42
Plats: 27
Plats: 16
Startnr: 138
Brunflo IF
Patrik Tallbom
Motionsklassen
00:44:44
Plats: 28
Plats: 17
Startnr: 129
Ogndal IL
Carlos Silva de Brito
Motionsklassen
00:44:56
Plats: 29
Plats: 18
Startnr: 91
Leik il
Even Opland
Motionsklassen
00:45:13
Plats: 30
Plats: 19
Startnr: 36
IL Dalebrand
Geir Johan Einang
Motionsklassen
00:45:15
Plats: 31
Plats: 20
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Håvard Høiaas
Motionsklassen
00:45:46
Plats: 32
Plats: 20
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Håvard Lorange
Motionsklassen
00:46:05
Plats: 33
Plats: 21
Startnr: 94
I.L Nor
Jon Vegard Grut
Motionsklassen
00:46:06
Plats: 34
Plats: 21
Startnr: 51
Ole Vig
Rolf Hernes
Motionsklassen
00:46:09
Plats: 35
Plats: 21
Startnr: 232
TrønderEnergi
Frode Solskinnsbakk
Motionsklassen
00:46:11
Plats: 36
Plats: 21
Startnr: 206
Leksvik il
Øystein Ramdal
Motionsklassen
00:46:16
Plats: 37
Plats: 22
Startnr: 58
Trondheim Brannkorps IL
Rune Aune Snildalsli
Motionsklassen
00:46:23
Plats: 38
Plats: 23
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Bjørn Vonheim
Motionsklassen
00:46:25
Plats: 39
Plats: 24
Startnr: 195
Vinne IL 1
Snorre Gudding
Motionsklassen
00:46:37
Plats: 40
Plats: 24
Startnr: 99
Motionsklassen
00:46:42
Plats: 41
Plats: 24
Startnr: 30
Inderøy
Einar Hedegart
Motionsklassen
00:46:49
Plats: 42
Plats: 24
Startnr: 25
Kværner BIL
Atle Dengerud
Endagars dag 1
00:46:56
Plats: 43
Plats: 25
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Bendik Ramstad
Motionsklassen
00:47:01
Plats: 44
Plats: 25
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Lars Ove Aunli
Motionsklassen
00:47:10
Plats: 45
Plats: 26
Startnr: 199
Microchip Norway
Rune André Bjørnerud
Endagars dag 1
00:47:11
Plats: 46
Plats: 26
Startnr: 237
Teknikens Under
Mårten Persson
Motionsklassen
00:47:15
Plats: 47
Plats: 26
Startnr: 103
Leinstrand IL
Gudleik Husby
Motionsklassen
00:47:22
Plats: 48
Plats: 27
Startnr: 112
Byneset il
Tommy Olsen
Motionsklassen
00:47:46
Plats: 49
Plats: 28
Startnr: 255
Byåsen IL
Anne Kjersti Kalvå
Motion Damer
00:47:47
Plats: 50
Plats: 29
Startnr: 50
Skogn IL
Martin Aune
Motionsklassen
00:47:50
Plats: 51
Plats: 30
Startnr: 81
Motionsklassen
00:48:01
Plats: 52
Plats: 30
Startnr: 235
Trångsvikens IF Motion
Daniel Robertsson
Endagars dag 1
00:48:09
Plats: 53
Plats: 31
Startnr: 171
Motionsklassen
00:48:18
Plats: 54
Plats: 31
Startnr: 183
SPILLUM IL
Andreas Vannebo
Motionsklassen
00:48:22
Plats: 55
Plats: 32
Startnr: 233
Prima
Toril Krokan
Motionsklassen
00:48:24
Plats: 56
Plats: 32
Startnr: 101
Støtet
Knut Hegvold
Motionsklassen
00:48:28
Plats: 57
Plats: 32
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Thomas Mjølhus
Motionsklassen
00:48:30
Plats: 58
Plats: 32
Startnr: 43
Lättja IF
Fredrik Svärd
Motionsklassen
00:48:34
Plats: 59
Plats: 32
Startnr: 145
Mörsils IF
Kristofer Eliasson
Motionsklassen
00:48:35
Plats: 60
Plats: 32
Startnr: 131
Motionsklassen
00:48:44
Plats: 61
Plats: 32
Startnr: 28
Leirådal I.L
Jon Sivertsen
Motionsklassen
00:48:47
Plats: 62
Plats: 33
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Sebastian Aas
Motionsklassen
00:49:10
Plats: 63
Plats: 34
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Rolf Karlsen
Motionsklassen
00:49:15
Plats: 64
Plats: 35
Startnr: 90
IL Skauga
Truls Løvaas Søvik
Motionsklassen
00:49:16
Plats: 65
Plats: 36
Startnr: 62
Motionsklassen
00:49:29
Plats: 66
Plats: 37
Startnr: 49
Jämtkraft
Jonas Vestun
Motionsklassen
00:49:30
Plats: 67
Plats: 37
Startnr: 281
RENÅ
Marius Moe Renå
Motionsklassen
00:50:02
Plats: 68
Plats: 37
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Mimmi "Lilla" Björn
Motionsklassen
00:50:03
Plats: 69
Plats: 37
Startnr: 155
Team Adonai
Tor Johan Askeland
Motionsklassen
00:50:08
Plats: 70
Plats: 37
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Egil Rangul
Motionsklassen
00:50:09
Plats: 71
Plats: 38
Startnr: 157
Forra IL
Lutz Mütschard
Motionsklassen
00:50:10
Plats: 72
Plats: 39
Startnr: 243
Motion Damer
00:50:21
Plats: 73
Plats: 40
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Mona Grindberg
Motion Damer
00:50:31
Plats: 74
Plats: 40
Startnr: 318
Endagars dag 1
00:50:43
Plats: 75
Plats: 40
Startnr: 260
FSK Östersund
Tim Larsson
Motionsklassen
00:50:45
Plats: 76
Plats: 40
Startnr: 189
Motionsklassen
00:50:55
Plats: 77
Plats: 40
Startnr: 185
Hattfjelldal il
jan helge balto
Motionsklassen
00:50:56
Plats: 78
Plats: 41
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Magnus Valøen
Motionsklassen
00:50:57
Plats: 79
Plats: 41
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Wilheim Beck
Motionsklassen
00:51:13
Plats: 80
Plats: 41
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Thomas Lindqvist
Motionsklassen
00:51:14
Plats: 81
Plats: 41
Startnr: 67
Motionsklassen
00:51:23
Plats: 82
Plats: 41
Startnr: 215
Rödöns SK
Kalle Winblad
Motionsklassen
00:51:28
Plats: 83
Plats: 41
Startnr: 214
Motionsklassen
00:51:32
Plats: 84
Plats: 41
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Ingebrikt Bones
Motionsklassen
00:51:42
Plats: 85
Plats: 41
Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Ola Andreas Skjermo
Endagars dag 1
00:51:50
Plats: 86
Plats: 41
Startnr: 92
Rapp IL
Joel Østerlie
Motionsklassen
00:52:09
Plats: 87
Plats: 42
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Morten Åge Storrø
Motionsklassen
00:52:11
Plats: 88
Plats: 42
Startnr: 109
Sætervik UIG
Hans Ola Fuglu
Motionsklassen
00:52:13
Plats: 89
Plats: 43
Startnr: 148
Motionsklassen
00:52:14
Plats: 90
Plats: 43
Startnr: 57
I.L Aasguten
Kristian Evenhus
Motionsklassen
00:52:42
Plats: 91
Plats: 44
Startnr: 40
NTE BIL
Odd-Eirik Grøttheim
Motionsklassen
00:52:44
Plats: 92
Plats: 44
Startnr: 95
Röde Runners
Olov Wolf-Watz
Motionsklassen
00:52:44
Plats: 93
Plats: 44
Startnr: 63
Motionsklassen
00:52:45
Plats: 94
Plats: 44
Startnr: 317
Motionsklassen
00:52:46
Plats: 95
Plats: 44
Startnr: 26
Budal i.l
Emma E Hansen
Motionsklassen
00:52:54
Plats: 96
Plats: 44
Startnr: 172
Motionsklassen
00:52:55
Plats: 97
Plats: 44
Startnr: 114
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 3
JØRGEN LØVSETH
Motionsklassen
00:52:57
Plats: 98
Plats: 44
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Eirik Skorstad
Motionsklassen
00:53:00
Plats: 99
Plats: 44
Startnr: 188
Hallkutarna
Mikael Gradelin
Motionsklassen
00:53:26
Plats: 100
Plats: 44
Startnr: 60
ATT-Fram
Rasmus LIE
Motionsklassen
00:53:36
Plats: 101
Plats: 44
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Patricia Ivansson
Motion Damer
00:53:39
Plats: 102
Plats: 45
Startnr: 151
Motionsklassen
00:53:42
Plats: 103
Plats: 45
Startnr: 197
Namdalseid IL
Ottar Anton Kaldal
Motionsklassen
00:53:46
Plats: 104
Plats: 46
Startnr: 149
Kälens SK
Frej van den Brink
Motionsklassen
00:53:53
Plats: 105
Plats: 46
Startnr: 180
Adresseavisen
Joakim Johanson
Motionsklassen
00:54:03
Plats: 106
Plats: 46
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Inga Aftret Brøndbo
Motion Damer
00:54:06
Plats: 107
Plats: 46
Startnr: 182
Motionsklassen
00:54:11
Plats: 108
Plats: 46
Startnr: 86
Möringan
Lars Hedström
Motionsklassen
00:54:15
Plats: 109
Plats: 46
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Knut Ove Hellandsjø
Motionsklassen
00:54:19
Plats: 110
Plats: 46
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Marcus Flinkberg
Motionsklassen
00:54:26
Plats: 111
Plats: 46
Startnr: 111
Malvik IL
Aslak Buan
Motionsklassen
00:54:29
Plats: 112
Plats: 47
Startnr: 98
Tullus Sjöbygdens Byalag
Fredrik Ericksson
Motionsklassen
00:54:32
Plats: 113
Plats: 47
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Sondre Musum
Motionsklassen
00:54:46
Plats: 114
Plats: 48
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Geir Rune Sletvold
Motionsklassen
00:54:46
Plats: 115
Plats: 49
Startnr: 139
Endagars dag 1
00:54:47
Plats: 116
Plats: 49
Startnr: 140
Alsens IF
Håkan Melander
Motionsklassen
00:54:54
Plats: 117
Plats: 49
Startnr: 205
Nidarosdomen
David Scott Hamnes
Motionsklassen
00:55:00
Plats: 118
Plats: 49
Startnr: 163
Team Alseth
Ingrun Alseth
Motionsklassen
00:55:03
Plats: 119
Plats: 49
Startnr: 24
Blecket
William "Gunde" Selander
Motionsklassen
00:55:11
Plats: 120
Plats: 49
Startnr: 137
Undersåkers IF
Bosse Berglund
Motionsklassen
00:55:34
Plats: 121
Plats: 49
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Bård Rannem
Motionsklassen
00:55:38
Plats: 122
Plats: 49
Startnr: 130
Vallbo sk
Jonas Eriksson
Motionsklassen
00:55:38
Plats: 123
Plats: 49
Startnr: 320
Endagars dag 1
00:55:39
Plats: 124
Plats: 49
Startnr: 70
Motionsklassen
00:55:39
Plats: 125
Plats: 49
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Anders Stubban
Motionsklassen
00:55:48
Plats: 126
Plats: 49
Startnr: 76
Marieby GIF
Erik Edler
Motionsklassen
00:55:58
Plats: 127
Plats: 50
Startnr: 319
Semså Fritid
David Håkansson
Endagars dag 1
00:56:25
Plats: 128
Plats: 50
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Freddie Schumann
Motionsklassen
00:56:28
Plats: 129
Plats: 50
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Janne Brenne
Motionsklassen
00:56:42
Plats: 130
Plats: 50
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Erik Stjerna
Motionsklassen
00:56:51
Plats: 131
Plats: 50
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Erlend Farbu
Motionsklassen
00:56:53
Plats: 132
Plats: 51
Startnr: 23
Motionsklassen
00:57:09
Plats: 133
Plats: 51
Startnr: 69
Kullarmark SK
Andreas Svensson
Motionsklassen
00:57:21
Plats: 134
Plats: 51
Startnr: 300
FMV Sport
Ola Andersson
Endagars dag 1
00:57:28
Plats: 135
Plats: 51
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Even Knipenberg
Motionsklassen
00:57:44
Plats: 136
Plats: 52
Startnr: 105
Motionsklassen
00:57:45
Plats: 137
Plats: 53
Startnr: 201
HV-12
Sivert Lyngstad
Motionsklassen
00:57:47
Plats: 138
Plats: 53
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Linda Mørkve
Motion Damer
00:58:14
Plats: 139
Plats: 53
Startnr: 83
Vänsterpartiet / SV
Claudiu Ciobanu
Motionsklassen
00:58:51
Plats: 140
Plats: 53
Startnr: 143
Lag Olsson
Christina Spörndly
Motionsklassen
00:59:04
Plats: 141
Plats: 53
Startnr: 324
Kreti & Pleti
Stefan Stefan
Endagars dag 1
00:59:06
Plats: 142
Plats: 53
Startnr: 97
Kalls IF
Dag Svensson
Endagars dag 1
00:59:43
Plats: 143
Plats: 53
Startnr: 244
Byåsen damer
Tone Ramstad
Motion Damer
00:59:50
Plats: 144
Plats: 54
Startnr: 312
Alla Kan
André Olsson
Endagars dag 1
01:00:05
Plats: 145
Plats: 54
Startnr: 278
Motionsklassen
01:00:06
Plats: 146
Plats: 54
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Lars Christensen
Motionsklassen
01:00:11
Plats: 147
Plats: 54
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Annika Willhelmsson
Motionsklassen
01:00:18
Plats: 148
Plats: 54
Startnr: 160
Motionsklassen
01:00:21
Plats: 149
Plats: 54
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Lars Egil Seighoinn Vårum
Motionsklassen
01:00:27
Plats: 150
Plats: 55
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Maria Mikaelsson
Motionsklassen
01:00:30
Plats: 151
Plats: 55
Startnr: 250
Namdal løpeklubb Damer 2
ANNE KRISTIN MELGÅRD
Motion Damer
01:00:35
Plats: 152
Plats: 56
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Birgitta Edfalk
Motion Damer
01:01:04
Plats: 153
Plats: 56
Startnr: 150
Frosta IL
Solveig Kandahl
Motionsklassen
01:01:06
Plats: 154
Plats: 57
Startnr: 322
Världslaget
Roholla Världslaget
Endagars dag 1
01:01:09
Plats: 155
Plats: 57
Startnr: 85
Domstolene
Kristina Grandin
Motionsklassen
01:01:18
Plats: 156
Plats: 57
Startnr: 71
Motionsklassen
01:02:39
Plats: 157
Plats: 57
Startnr: 257
Motion Damer
01:02:43
Plats: 158
Plats: 57
Startnr: 192
Campus Miun IF
Amjad Abu Leil
Motionsklassen
01:02:53
Plats: 159
Plats: 57
Startnr: 313
Endagars dag 1
01:03:36
Plats: 160
Plats: 57
Startnr: 106
Team 3T
Ingrid Elisabeth Sellæg
Motionsklassen
01:03:43
Plats: 161
Plats: 57
Startnr: 102
Ytterøy
Oddmund Skjørstad
Motionsklassen
01:03:50
Plats: 162
Plats: 58
Startnr: 96
Motionsklassen
01:04:57
Plats: 163
Plats: 58
Startnr: 29
Henning IL
Rune Nilsen
Motionsklassen
01:05:00
Plats: 164
Plats: 58
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Irene Wormdahl
Motionsklassen
01:05:20
Plats: 165
Plats: 59
Startnr: 292
Hemit
Knut Torp
Motionsklassen
01:05:27
Plats: 166
Plats: 59
Startnr: 314
Endagars dag 1
01:05:39
Plats: 167
Plats: 59
Startnr: 229
NGU bedriftsidrettslag
Henrik Schiellerup
Motionsklassen
01:06:03
Plats: 168
Plats: 60
Startnr: 117
Östersunds kommun
Arne Hjalmarsson
Motionsklassen
01:07:54
Plats: 169
Plats: 60
Startnr: 65
Sjetne
Finn Kristian Landstad
Motionsklassen
01:08:01
Plats: 170
Plats: 61
Startnr: 42
Motionsklassen
01:08:03
Plats: 171
Plats: 61
Startnr: 311
Tikab.se
Mathias Österberg
Endagars dag 1
01:08:34
Plats: 172
Plats: 61
Startnr: 196
Vinne IL 2
Rune Gudding
Motionsklassen
01:18:10
Plats: 173
Plats: 62
Startnr: 187
Endagars dag 1
01:23:36

Motionsklassen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Senay Fissehatsion
Motionsklassen
00:37:05
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Mats Bjørgum
Motionsklassen
00:38:50
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
HÅVARD FJÆRLI
Motionsklassen
00:39:04
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 169
Duveds IF
Habte Mariam Tadese
Motionsklassen
00:39:41
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 39
Mosvik IL
Vegard Johnsen
Motionsklassen
00:40:45
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Vegard Sivertsgård
Motionsklassen
00:40:57
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 38
Sportsgym
Olle Olsson
Motionsklassen
00:41:12
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Michael Ande Tesfamichael
Motionsklassen
00:41:15
Plats: 9
Plats: 5
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Jo-Inge Sandvik
Motionsklassen
00:42:51
Plats: 10
Plats: 6
Startnr: 54
Rønning runners
Sigurd Rønning
Motionsklassen
00:43:03
Plats: 11
Plats: 6
Startnr: 186
Bratsberg IL
Jonas Aamodt Moræus
Motionsklassen
00:43:06
Plats: 12
Plats: 7
Startnr: 110
Hommelvik il
Arnt Gunnar Winther
Motionsklassen
00:43:08
Plats: 13
Plats: 8
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Børge Leiren
Motionsklassen
00:43:21
Plats: 14
Plats: 9
Startnr: 87
Hedevikens IF
Björn Eriksson
Motionsklassen
00:43:24
Plats: 15
Plats: 9
Startnr: 79
Helgådal il
Tomas Haugan
Motionsklassen
00:43:26
Plats: 16
Plats: 9
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
LARS HAGEN
Motionsklassen
00:43:31
Plats: 17
Plats: 10
Startnr: 108
Motionsklassen
00:43:44
Plats: 18
Plats: 11
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Vegar Selnæs
Motionsklassen
00:43:51
Plats: 19
Plats: 11
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Edvard Sundman
Motionsklassen
00:43:54
Plats: 20
Plats: 11
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Lars Solheim
Motionsklassen
00:43:57
Plats: 21
Plats: 11
Startnr: 66
Meråker Mix
Tor Arne Hetland
Motionsklassen
00:44:01
Plats: 22
Plats: 11
Startnr: 181
Motionsklassen
00:44:12
Plats: 23
Plats: 12
Startnr: 47
Lånke IL
Arild Moen
Motionsklassen
00:44:15
Plats: 24
Plats: 13
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Jonas Torbergsen
Motionsklassen
00:44:26
Plats: 25
Plats: 14
Startnr: 142
Motionsklassen
00:44:36
Plats: 26
Plats: 15
Startnr: 10
Motionsklassen
00:44:42
Plats: 27
Plats: 16
Startnr: 138
Brunflo IF
Patrik Tallbom
Motionsklassen
00:44:44
Plats: 28
Plats: 17
Startnr: 129
Ogndal IL
Carlos Silva de Brito
Motionsklassen
00:44:56
Plats: 29
Plats: 18
Startnr: 91
Leik il
Even Opland
Motionsklassen
00:45:13
Plats: 30
Plats: 19
Startnr: 36
IL Dalebrand
Geir Johan Einang
Motionsklassen
00:45:15
Plats: 31
Plats: 20
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Håvard Høiaas
Motionsklassen
00:45:46
Plats: 32
Plats: 20
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Håvard Lorange
Motionsklassen
00:46:05
Plats: 33
Plats: 21
Startnr: 94
I.L Nor
Jon Vegard Grut
Motionsklassen
00:46:06
Plats: 34
Plats: 21
Startnr: 51
Ole Vig
Rolf Hernes
Motionsklassen
00:46:09
Plats: 35
Plats: 21
Startnr: 232
TrønderEnergi
Frode Solskinnsbakk
Motionsklassen
00:46:11
Plats: 36
Plats: 21
Startnr: 206
Leksvik il
Øystein Ramdal
Motionsklassen
00:46:16
Plats: 37
Plats: 22
Startnr: 58
Trondheim Brannkorps IL
Rune Aune Snildalsli
Motionsklassen
00:46:23
Plats: 38
Plats: 23
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Bjørn Vonheim
Motionsklassen
00:46:25
Plats: 39
Plats: 24
Startnr: 195
Vinne IL 1
Snorre Gudding
Motionsklassen
00:46:37
Plats: 40
Plats: 24
Startnr: 99
Motionsklassen
00:46:42
Plats: 41
Plats: 24
Startnr: 30
Inderøy
Einar Hedegart
Motionsklassen
00:46:49
Plats: 42
Plats: 24
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Bendik Ramstad
Motionsklassen
00:47:01
Plats: 43
Plats: 24
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Lars Ove Aunli
Motionsklassen
00:47:10
Plats: 44
Plats: 25
Startnr: 237
Teknikens Under
Mårten Persson
Motionsklassen
00:47:15
Plats: 45
Plats: 25
Startnr: 103
Leinstrand IL
Gudleik Husby
Motionsklassen
00:47:22
Plats: 46
Plats: 26
Startnr: 112
Byneset il
Tommy Olsen
Motionsklassen
00:47:46
Plats: 47
Plats: 27
Startnr: 50
Skogn IL
Martin Aune
Motionsklassen
00:47:50
Plats: 48
Plats: 28
Startnr: 81
Motionsklassen
00:48:01
Plats: 49
Plats: 28
Startnr: 171
Motionsklassen
00:48:18
Plats: 50
Plats: 28
Startnr: 183
SPILLUM IL
Andreas Vannebo
Motionsklassen
00:48:22
Plats: 51
Plats: 29
Startnr: 233
Prima
Toril Krokan
Motionsklassen
00:48:24
Plats: 52
Plats: 29
Startnr: 101
Støtet
Knut Hegvold
Motionsklassen
00:48:28
Plats: 53
Plats: 29
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Thomas Mjølhus
Motionsklassen
00:48:30
Plats: 54
Plats: 29
Startnr: 43
Lättja IF
Fredrik Svärd
Motionsklassen
00:48:34
Plats: 55
Plats: 29
Startnr: 145
Mörsils IF
Kristofer Eliasson
Motionsklassen
00:48:35
Plats: 56
Plats: 29
Startnr: 131
Motionsklassen
00:48:44
Plats: 57
Plats: 29
Startnr: 28
Leirådal I.L
Jon Sivertsen
Motionsklassen
00:48:47
Plats: 58
Plats: 30
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Sebastian Aas
Motionsklassen
00:49:10
Plats: 59
Plats: 31
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Rolf Karlsen
Motionsklassen
00:49:15
Plats: 60
Plats: 32
Startnr: 90
IL Skauga
Truls Løvaas Søvik
Motionsklassen
00:49:16
Plats: 61
Plats: 33
Startnr: 62
Motionsklassen
00:49:29
Plats: 62
Plats: 34
Startnr: 49
Jämtkraft
Jonas Vestun
Motionsklassen
00:49:30
Plats: 63
Plats: 34
Startnr: 281
RENÅ
Marius Moe Renå
Motionsklassen
00:50:02
Plats: 64
Plats: 34
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Mimmi "Lilla" Björn
Motionsklassen
00:50:03
Plats: 65
Plats: 34
Startnr: 155
Team Adonai
Tor Johan Askeland
Motionsklassen
00:50:08
Plats: 66
Plats: 34
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Egil Rangul
Motionsklassen
00:50:09
Plats: 67
Plats: 35
Startnr: 157
Forra IL
Lutz Mütschard
Motionsklassen
00:50:10
Plats: 68
Plats: 36
Startnr: 260
FSK Östersund
Tim Larsson
Motionsklassen
00:50:45
Plats: 69
Plats: 36
Startnr: 189
Motionsklassen
00:50:55
Plats: 70
Plats: 36
Startnr: 185
Hattfjelldal il
jan helge balto
Motionsklassen
00:50:56
Plats: 71
Plats: 37
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Magnus Valøen
Motionsklassen
00:50:57
Plats: 72
Plats: 37
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Wilheim Beck
Motionsklassen
00:51:13
Plats: 73
Plats: 37
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Thomas Lindqvist
Motionsklassen
00:51:14
Plats: 74
Plats: 37
Startnr: 67
Motionsklassen
00:51:23
Plats: 75
Plats: 37
Startnr: 215
Rödöns SK
Kalle Winblad
Motionsklassen
00:51:28
Plats: 76
Plats: 37
Startnr: 214
Motionsklassen
00:51:32
Plats: 77
Plats: 37
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Ingebrikt Bones
Motionsklassen
00:51:42
Plats: 78
Plats: 37
Startnr: 92
Rapp IL
Joel Østerlie
Motionsklassen
00:52:09
Plats: 79
Plats: 38
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Morten Åge Storrø
Motionsklassen
00:52:11
Plats: 80
Plats: 38
Startnr: 109
Sætervik UIG
Hans Ola Fuglu
Motionsklassen
00:52:13
Plats: 81
Plats: 39
Startnr: 148
Motionsklassen
00:52:14
Plats: 82
Plats: 39
Startnr: 57
I.L Aasguten
Kristian Evenhus
Motionsklassen
00:52:42
Plats: 83
Plats: 40
Startnr: 40
NTE BIL
Odd-Eirik Grøttheim
Motionsklassen
00:52:44
Plats: 84
Plats: 40
Startnr: 95
Röde Runners
Olov Wolf-Watz
Motionsklassen
00:52:44
Plats: 85
Plats: 40
Startnr: 63
Motionsklassen
00:52:45
Plats: 86
Plats: 40
Startnr: 317
Motionsklassen
00:52:46
Plats: 87
Plats: 40
Startnr: 26
Budal i.l
Emma E Hansen
Motionsklassen
00:52:54
Plats: 88
Plats: 40
Startnr: 172
Motionsklassen
00:52:55
Plats: 89
Plats: 40
Startnr: 114
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 3
JØRGEN LØVSETH
Motionsklassen
00:52:57
Plats: 90
Plats: 40
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Eirik Skorstad
Motionsklassen
00:53:00
Plats: 91
Plats: 40
Startnr: 188
Hallkutarna
Mikael Gradelin
Motionsklassen
00:53:26
Plats: 92
Plats: 40
Startnr: 60
ATT-Fram
Rasmus LIE
Motionsklassen
00:53:36
Plats: 93
Plats: 40
Startnr: 151
Motionsklassen
00:53:42
Plats: 94
Plats: 40
Startnr: 197
Namdalseid IL
Ottar Anton Kaldal
Motionsklassen
00:53:46
Plats: 95
Plats: 41
Startnr: 149
Kälens SK
Frej van den Brink
Motionsklassen
00:53:53
Plats: 96
Plats: 41
Startnr: 180
Adresseavisen
Joakim Johanson
Motionsklassen
00:54:03
Plats: 97
Plats: 41
Startnr: 182
Motionsklassen
00:54:11
Plats: 98
Plats: 41
Startnr: 86
Möringan
Lars Hedström
Motionsklassen
00:54:15
Plats: 99
Plats: 41
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Knut Ove Hellandsjø
Motionsklassen
00:54:19
Plats: 100
Plats: 41
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Marcus Flinkberg
Motionsklassen
00:54:26
Plats: 101
Plats: 41
Startnr: 111
Malvik IL
Aslak Buan
Motionsklassen
00:54:29
Plats: 102
Plats: 42
Startnr: 98
Tullus Sjöbygdens Byalag
Fredrik Ericksson
Motionsklassen
00:54:32
Plats: 103
Plats: 42
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Sondre Musum
Motionsklassen
00:54:46
Plats: 104
Plats: 43
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Geir Rune Sletvold
Motionsklassen
00:54:46
Plats: 105
Plats: 44
Startnr: 140
Alsens IF
Håkan Melander
Motionsklassen
00:54:54
Plats: 106
Plats: 44
Startnr: 205
Nidarosdomen
David Scott Hamnes
Motionsklassen
00:55:00
Plats: 107
Plats: 44
Startnr: 163
Team Alseth
Ingrun Alseth
Motionsklassen
00:55:03
Plats: 108
Plats: 44
Startnr: 24
Blecket
William "Gunde" Selander
Motionsklassen
00:55:11
Plats: 109
Plats: 44
Startnr: 137
Undersåkers IF
Bosse Berglund
Motionsklassen
00:55:34
Plats: 110
Plats: 44
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Bård Rannem
Motionsklassen
00:55:38
Plats: 111
Plats: 44
Startnr: 130
Vallbo sk
Jonas Eriksson
Motionsklassen
00:55:38
Plats: 112
Plats: 44
Startnr: 70
Motionsklassen
00:55:39
Plats: 113
Plats: 44
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Anders Stubban
Motionsklassen
00:55:48
Plats: 114
Plats: 44
Startnr: 76
Marieby GIF
Erik Edler
Motionsklassen
00:55:58
Plats: 115
Plats: 45
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Freddie Schumann
Motionsklassen
00:56:28
Plats: 116
Plats: 45
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Janne Brenne
Motionsklassen
00:56:42
Plats: 117
Plats: 45
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Erik Stjerna
Motionsklassen
00:56:51
Plats: 118
Plats: 45
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Erlend Farbu
Motionsklassen
00:56:53
Plats: 119
Plats: 46
Startnr: 23
Motionsklassen
00:57:09
Plats: 120
Plats: 46
Startnr: 69
Kullarmark SK
Andreas Svensson
Motionsklassen
00:57:21
Plats: 121
Plats: 46
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Even Knipenberg
Motionsklassen
00:57:44
Plats: 122
Plats: 47
Startnr: 105
Motionsklassen
00:57:45
Plats: 123
Plats: 48
Startnr: 201
HV-12
Sivert Lyngstad
Motionsklassen
00:57:47
Plats: 124
Plats: 48
Startnr: 83
Vänsterpartiet / SV
Claudiu Ciobanu
Motionsklassen
00:58:51
Plats: 125
Plats: 48
Startnr: 143
Lag Olsson
Christina Spörndly
Motionsklassen
00:59:04
Plats: 126
Plats: 48
Startnr: 278
Motionsklassen
01:00:06
Plats: 127
Plats: 48
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Lars Christensen
Motionsklassen
01:00:11
Plats: 128
Plats: 48
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Annika Willhelmsson
Motionsklassen
01:00:18
Plats: 129
Plats: 48
Startnr: 160
Motionsklassen
01:00:21
Plats: 130
Plats: 48
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Lars Egil Seighoinn Vårum
Motionsklassen
01:00:27
Plats: 131
Plats: 49
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Maria Mikaelsson
Motionsklassen
01:00:30
Plats: 132
Plats: 49
Startnr: 150
Frosta IL
Solveig Kandahl
Motionsklassen
01:01:06
Plats: 133
Plats: 50
Startnr: 85
Domstolene
Kristina Grandin
Motionsklassen
01:01:18
Plats: 134
Plats: 50
Startnr: 71
Motionsklassen
01:02:39
Plats: 135
Plats: 50
Startnr: 192
Campus Miun IF
Amjad Abu Leil
Motionsklassen
01:02:53
Plats: 136
Plats: 50
Startnr: 106
Team 3T
Ingrid Elisabeth Sellæg
Motionsklassen
01:03:43
Plats: 137
Plats: 50
Startnr: 102
Ytterøy
Oddmund Skjørstad
Motionsklassen
01:03:50
Plats: 138
Plats: 51
Startnr: 96
Motionsklassen
01:04:57
Plats: 139
Plats: 51
Startnr: 29
Henning IL
Rune Nilsen
Motionsklassen
01:05:00
Plats: 140
Plats: 51
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Irene Wormdahl
Motionsklassen
01:05:20
Plats: 141
Plats: 52
Startnr: 292
Hemit
Knut Torp
Motionsklassen
01:05:27
Plats: 142
Plats: 52
Startnr: 229
NGU bedriftsidrettslag
Henrik Schiellerup
Motionsklassen
01:06:03
Plats: 143
Plats: 53
Startnr: 117
Östersunds kommun
Arne Hjalmarsson
Motionsklassen
01:07:54
Plats: 144
Plats: 53
Startnr: 65
Sjetne
Finn Kristian Landstad
Motionsklassen
01:08:01
Plats: 145
Plats: 54
Startnr: 42
Motionsklassen
01:08:03
Plats: 146
Plats: 54
Startnr: 196
Vinne IL 2
Rune Gudding
Motionsklassen
01:18:10

Motion Damer

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 255
Byåsen IL
Anne Kjersti Kalvå
Motion Damer
00:47:47
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 243
Motion Damer
00:50:21
Plats: 3
Plats: 3
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Mona Grindberg
Motion Damer
00:50:31
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Patricia Ivansson
Motion Damer
00:53:39
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Inga Aftret Brøndbo
Motion Damer
00:54:06
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Linda Mørkve
Motion Damer
00:58:14
Plats: 7
Plats: 4
Startnr: 244
Byåsen damer
Tone Ramstad
Motion Damer
00:59:50
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 250
Namdal løpeklubb Damer 2
ANNE KRISTIN MELGÅRD
Motion Damer
01:00:35
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Birgitta Edfalk
Motion Damer
01:01:04
Plats: 10
Plats: 6
Startnr: 257
Motion Damer
01:02:43

Endagars dag 1

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 25
Kværner BIL
Atle Dengerud
Endagars dag 1
00:46:56
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 199
Microchip Norway
Rune André Bjørnerud
Endagars dag 1
00:47:11
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 235
Trångsvikens IF Motion
Daniel Robertsson
Endagars dag 1
00:48:09
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 318
Endagars dag 1
00:50:43
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Ola Andreas Skjermo
Endagars dag 1
00:51:50
Plats: 6
Plats: 3
Startnr: 139
Endagars dag 1
00:54:47
Plats: 7
Plats: 3
Startnr: 320
Endagars dag 1
00:55:39
Plats: 8
Plats: 3
Startnr: 319
Semså Fritid
David Håkansson
Endagars dag 1
00:56:25
Plats: 9
Plats: 3
Startnr: 300
FMV Sport
Ola Andersson
Endagars dag 1
00:57:28
Plats: 10
Plats: 3
Startnr: 324
Kreti & Pleti
Stefan Stefan
Endagars dag 1
00:59:06
Plats: 11
Plats: 3
Startnr: 97
Kalls IF
Dag Svensson
Endagars dag 1
00:59:43
Plats: 12
Plats: 3
Startnr: 312
Alla Kan
André Olsson
Endagars dag 1
01:00:05
Plats: 13
Plats: 3
Startnr: 322
Världslaget
Roholla Världslaget
Endagars dag 1
01:01:09
Plats: 14
Plats: 3
Startnr: 313
Endagars dag 1
01:03:36
Plats: 15
Plats: 3
Startnr: 314
Endagars dag 1
01:05:39
Plats: 16
Plats: 3
Startnr: 311
Tikab.se
Mathias Österberg
Endagars dag 1
01:08:34
Plats: 17
Plats: 3
Startnr: 187
Endagars dag 1
01:23:36