Resultat Järpen - Undersåker kyrka

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Trond Einar Moen Pedersli
Motionsklassen
00:19:16
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 284
Motionsklassen
00:19:22
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
OLE JØRGEN BRUVOLL
Motionsklassen
00:20:31
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 38
Sportsgym
Hans Ahlberg
Motionsklassen
00:21:50
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 186
Bratsberg IL
Erlend Bjerkås
Motionsklassen
00:21:58
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Kenneth Myhre
Motionsklassen
00:22:00
Plats: 7
Plats: 4
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
JONAS AASBØ
Motionsklassen
00:22:03
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Vegard Vårheim
Motionsklassen
00:22:32
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
David Grabowski
Motionsklassen
00:22:43
Plats: 10
Plats: 6
Startnr: 39
Mosvik IL
Vidar Undebakke
Motionsklassen
00:22:56
Plats: 11
Plats: 7
Startnr: 91
Leik il
Rune Talsnes
Motionsklassen
00:22:59
Plats: 12
Plats: 8
Startnr: 142
Motionsklassen
00:23:17
Plats: 13
Plats: 9
Startnr: 129
Ogndal IL
August Helland Iversen
Motionsklassen
00:23:32
Plats: 14
Plats: 10
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Bjørn Sæther
Motionsklassen
00:23:41
Plats: 15
Plats: 11
Startnr: 90
IL Skauga
John Isak Furuseth
Motionsklassen
00:23:49
Plats: 16
Plats: 12
Startnr: 183
SPILLUM IL
Hanna Mørkved
Motionsklassen
00:23:49
Plats: 17
Plats: 13
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Per Hjalmarsson
Motionsklassen
00:23:51
Plats: 18
Plats: 13
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Adrian Fløttum
Motionsklassen
00:23:52
Plats: 19
Plats: 13
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Christian Fjærli Aune
Motionsklassen
00:23:57
Plats: 20
Plats: 13
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Fredrik Lillevik
Motionsklassen
00:24:00
Plats: 21
Plats: 14
Startnr: 10
Motionsklassen
00:24:08
Plats: 22
Plats: 15
Startnr: 170
Motionsklassen
00:24:09
Plats: 23
Plats: 15
Startnr: 138
Brunflo IF
August Nilsson
Motionsklassen
00:24:15
Plats: 24
Plats: 16
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Åke Wickman
Motionsklassen
00:24:19
Plats: 25
Plats: 16
Startnr: 105
Motionsklassen
00:24:33
Plats: 26
Plats: 17
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Vegard Selvnes
Motionsklassen
00:24:41
Plats: 27
Plats: 18
Startnr: 30
Inderøy
Roger Melting
Motionsklassen
00:24:53
Plats: 28
Plats: 18
Startnr: 112
Byneset il
Eivind Fallan
Motionsklassen
00:24:55
Plats: 29
Plats: 19
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Håkon Markussen
Motionsklassen
00:24:55
Plats: 30
Plats: 20
Startnr: 24
Blecket
Theo "skalman" Ulin
Motionsklassen
00:25:09
Plats: 31
Plats: 20
Startnr: 238
Motionsklassen
00:25:11
Plats: 32
Plats: 21
Startnr: 108
Motionsklassen
00:25:15
Plats: 33
Plats: 22
Startnr: 110
Hommelvik il
Mads Ellingsen
Motionsklassen
00:25:18
Plats: 34
Plats: 23
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Sander Stiklestad
Motionsklassen
00:25:31
Plats: 35
Plats: 24
Startnr: 50
Skogn IL
Håkon Skaufel
Motionsklassen
00:25:32
Plats: 36
Plats: 25
Startnr: 188
Hallkutarna
Simon Karlsson
Motionsklassen
00:25:40
Plats: 37
Plats: 25
Startnr: 58
Motionsklassen
00:25:40
Plats: 38
Plats: 26
Startnr: 56
Motionsklassen
00:25:44
Plats: 39
Plats: 26
Startnr: 103
Leinstrand IL
Jørgen Sæther
Motionsklassen
00:25:48
Plats: 40
Plats: 27
Startnr: 255
Byåsen IL
Kristin Haugland
Motion Damer
00:25:56
Plats: 41
Plats: 28
Startnr: 181
Motionsklassen
00:26:30
Plats: 42
Plats: 29
Startnr: 101
Støtet
Bjørn Austbø
Motionsklassen
00:26:31
Plats: 43
Plats: 29
Startnr: 157
Forra IL
Per Erik Moen
Motionsklassen
00:26:32
Plats: 44
Plats: 30
Startnr: 60
ATT-Fram
Jon Erik HALLAN
Motionsklassen
00:26:33
Plats: 45
Plats: 30
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Ole Kristian Husby
Motionsklassen
00:26:48
Plats: 46
Plats: 30
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Victor Svensson
Motionsklassen
00:26:50
Plats: 47
Plats: 30
Startnr: 28
Leirådal I.L
Johannes Strand
Motionsklassen
00:26:54
Plats: 48
Plats: 31
Startnr: 111
Malvik IL
Christian Skumsvoll
Motionsklassen
00:27:03
Plats: 49
Plats: 32
Startnr: 66
Meråker Mix
Jorun Aase Ringen
Motionsklassen
00:27:10
Plats: 50
Plats: 32
Startnr: 94
I.L Nor
Marit Østhus
Motionsklassen
00:27:13
Plats: 51
Plats: 32
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Julia Nilsson
Motion Damer
00:27:15
Plats: 52
Plats: 33
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Kåre Indhaug
Motionsklassen
00:27:20
Plats: 53
Plats: 33
Startnr: 43
Lättja IF
John Nyberg
Motionsklassen
00:27:23
Plats: 54
Plats: 33
Startnr: 243
Motion Damer
00:27:30
Plats: 55
Plats: 34
Startnr: 54
Rønning runners
An-Magritt Rønning
Motionsklassen
00:27:36
Plats: 56
Plats: 34
Startnr: 145
Mörsils IF
Taba Ahmad
Motionsklassen
00:27:43
Plats: 57
Plats: 34
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Emil Skotnes
Motionsklassen
00:27:43
Plats: 58
Plats: 34
Startnr: 214
Hej främling! - Inlöparna
Abdalrahim Mussa Hassen
Motionsklassen
00:27:49
Plats: 59
Plats: 34
Startnr: 98
Motionsklassen
00:27:57
Plats: 60
Plats: 34
Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Torstein Heggem
Endagars dag 1
00:27:58
Plats: 61
Plats: 34
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Angelica Saur
Motionsklassen
00:28:06
Plats: 62
Plats: 34
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Linn Mikalsen Rolfsen
Motionsklassen
00:28:08
Plats: 63
Plats: 35
Startnr: 42
Motionsklassen
00:28:08
Plats: 64
Plats: 35
Startnr: 215
Rödöns SK
Helena Wiktorsson
Motionsklassen
00:28:09
Plats: 65
Plats: 35
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Arnstein Ukkelberg
Motionsklassen
00:28:11
Plats: 66
Plats: 36
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Sander Striger Halset
Motionsklassen
00:28:15
Plats: 67
Plats: 37
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Ådne Bjørkøy
Motionsklassen
00:28:16
Plats: 68
Plats: 38
Startnr: 317
Motionsklassen
00:28:17
Plats: 69
Plats: 38
Startnr: 40
NTE BIL
Odd-Eirik Grøttheim
Motionsklassen
00:28:19
Plats: 70
Plats: 38
Startnr: 232
TrønderEnergi
Christian Tørriseng
Motionsklassen
00:28:23
Plats: 71
Plats: 38
Startnr: 114
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 3
NILS IVAR WALLINDER
Motionsklassen
00:28:24
Plats: 72
Plats: 38
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Hedda Askheim
Motionsklassen
00:28:26
Plats: 73
Plats: 39
Startnr: 76
Marieby GIF
Måns Halldorf
Motionsklassen
00:28:33
Plats: 74
Plats: 40
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Jørgen Lauvsnes
Motionsklassen
00:28:35
Plats: 75
Plats: 40
Startnr: 189
Motionsklassen
00:28:41
Plats: 76
Plats: 40
Startnr: 151
Motionsklassen
00:28:45
Plats: 77
Plats: 40
Startnr: 237
Teknikens Under
Lars Kongsholm
Motionsklassen
00:28:52
Plats: 78
Plats: 40
Startnr: 150
Frosta IL
Ingrid Nilssen
Motionsklassen
00:28:57
Plats: 79
Plats: 41
Startnr: 195
Vinne IL 1
Eirik Lund
Motionsklassen
00:29:00
Plats: 80
Plats: 41
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Kari-anne Myhre
Motion Damer
00:29:00
Plats: 81
Plats: 41
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Morten Eliassen
Motionsklassen
00:29:17
Plats: 82
Plats: 41
Startnr: 314
Endagars dag 1
00:29:28
Plats: 83
Plats: 41
Startnr: 92
Rapp IL
Håvard Augdal
Motionsklassen
00:29:28
Plats: 84
Plats: 42
Startnr: 139
Endagars dag 1
00:29:39
Plats: 85
Plats: 42
Startnr: 47
Lånke IL
Lena Bjørgum
Motionsklassen
00:29:44
Plats: 86
Plats: 43
Startnr: 29
Henning IL
Ann Karin Vang
Motionsklassen
00:29:45
Plats: 87
Plats: 43
Startnr: 277
Motionsklassen
00:29:47
Plats: 88
Plats: 43
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Anders Stubban
Motionsklassen
00:29:51
Plats: 89
Plats: 43
Startnr: 67
Motionsklassen
00:29:52
Plats: 90
Plats: 43
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Magne Rudi
Motionsklassen
00:29:53
Plats: 91
Plats: 44
Startnr: 59
Motionsklassen
00:29:55
Plats: 92
Plats: 44
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Tore "Skogman" Norkvist
Motionsklassen
00:29:56
Plats: 93
Plats: 44
Startnr: 102
Ytterøy
Stein Ove Winnberg
Motionsklassen
00:29:56
Plats: 94
Plats: 45
Startnr: 71
Motionsklassen
00:29:57
Plats: 95
Plats: 45
Startnr: 131
Motionsklassen
00:30:02
Plats: 96
Plats: 45
Startnr: 23
Motionsklassen
00:30:15
Plats: 97
Plats: 45
Startnr: 292
Hemit
Vegard Busse
Motionsklassen
00:30:16
Plats: 98
Plats: 45
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Monika Willumsen Hansen
Motion Damer
00:30:18
Plats: 99
Plats: 45
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Grethe Albrektsen
Motion Damer
00:30:18
Plats: 100
Plats: 45
Startnr: 207
Motionsklassen
00:30:20
Plats: 101
Plats: 46
Startnr: 185
Hattfjelldal il
henrik vesterlid
Motionsklassen
00:30:25
Plats: 102
Plats: 47
Startnr: 233
Prima
Emilie Hegge
Motionsklassen
00:30:26
Plats: 103
Plats: 47
Startnr: 26
Budal i.l
Sissel Enodd
Motionsklassen
00:30:27
Plats: 104
Plats: 47
Startnr: 140
Alsens IF
Björn Hagström
Motionsklassen
00:30:32
Plats: 105
Plats: 47
Startnr: 229
Motionsklassen
00:30:32
Plats: 106
Plats: 48
Startnr: 206
Leksvik il
Mette Rian Berg
Motionsklassen
00:30:40
Plats: 107
Plats: 49
Startnr: 70
Motionsklassen
00:30:46
Plats: 108
Plats: 49
Startnr: 171
Motionsklassen
00:31:08
Plats: 109
Plats: 49
Startnr: 130
Vallbo sk
Karin Estensson
Motionsklassen
00:31:11
Plats: 110
Plats: 49
Startnr: 120
Motionsklassen
00:31:12
Plats: 111
Plats: 49
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Vilde Brustad
Motionsklassen
00:31:13
Plats: 112
Plats: 50
Startnr: 57
I.L Aasguten
Øyvind Evenhus
Motionsklassen
00:31:16
Plats: 113
Plats: 51
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Stina Jonsson
Motionsklassen
00:31:36
Plats: 114
Plats: 51
Startnr: 31
Motionsklassen
00:31:38
Plats: 115
Plats: 52
Startnr: 117
Östersunds kommun
Susanne Wågegård
Motionsklassen
00:31:59
Plats: 116
Plats: 52
Startnr: 160
Motionsklassen
00:32:00
Plats: 117
Plats: 52
Startnr: 196
Vinne IL 2
Torstein Gjerdrem Lund
Motionsklassen
00:32:04
Plats: 118
Plats: 53
Startnr: 322
Världslaget
Moustafa T Världslaget
Endagars dag 1
00:32:05
Plats: 119
Plats: 53
Startnr: 106
Team 3T
Beate Selbo
Motionsklassen
00:32:09
Plats: 120
Plats: 53
Startnr: 69
Kullarmark SK
Tobias Lundgren
Motionsklassen
00:32:10
Plats: 121
Plats: 53
Startnr: 149
Kälens SK
Jan-Peter Magnusson
Motionsklassen
00:32:21
Plats: 122
Plats: 53
Startnr: 244
Byåsen damer
Tone Ramstad
Motion Damer
00:32:25
Plats: 123
Plats: 54
Startnr: 86
Möringan
Inger Nesterud
Motionsklassen
00:32:31
Plats: 124
Plats: 54
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Atle Havik Heia
Motionsklassen
00:32:35
Plats: 125
Plats: 54
Startnr: 79
Helgådal il
Stian Haugan
Motionsklassen
00:32:40
Plats: 126
Plats: 54
Startnr: 201
HV-12
Hans Petter Hestmo
Motionsklassen
00:33:02
Plats: 127
Plats: 54
Startnr: 169
Duveds IF
Anneli Hellstrand
Motionsklassen
00:33:06
Plats: 128
Plats: 54
Startnr: 250
Motion Damer
00:33:06
Plats: 129
Plats: 55
Startnr: 260
FSK Östersund
Tim Larsson
Motionsklassen
00:33:20
Plats: 130
Plats: 55
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Pål Jakobsen
Motionsklassen
00:33:21
Plats: 131
Plats: 55
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Hilde Olsen
Motionsklassen
00:33:28
Plats: 132
Plats: 55
Startnr: 205
Nidarosdomen
Gustav Danielsen
Motionsklassen
00:33:30
Plats: 133
Plats: 55
Startnr: 49
Jämtkraft
Lisa Kärnebro Berggren
Motionsklassen
00:33:37
Plats: 134
Plats: 55
Startnr: 324
Kreti & Pleti
Fredrik Westerlund
Endagars dag 1
00:33:37
Plats: 135
Plats: 55
Startnr: 180
Adresseavisen
John Sund
Motionsklassen
00:33:47
Plats: 136
Plats: 55
Startnr: 143
Lag Olsson
Morgan Englin
Motionsklassen
00:33:47
Plats: 137
Plats: 55
Startnr: 281
RENÅ
Renate Renå Sand
Motionsklassen
00:33:59
Plats: 138
Plats: 55
Startnr: 109
Sætervik UIG
Tonje Marlen Aagård
Motionsklassen
00:34:01
Plats: 139
Plats: 56
Startnr: 36
IL Dalebrand
Odd Rune Molland
Motionsklassen
00:34:11
Plats: 140
Plats: 57
Startnr: 257
Selbu & Tydal Løperteam lag 1 Drek
Hilde Lilletrøen Trondseth
Motion Damer
00:34:12
Plats: 141
Plats: 57
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Katarina Ståhl
Motion Damer
00:34:13
Plats: 142
Plats: 57
Startnr: 85
Domstolene
Lars-Gunnar Sjölund
Motionsklassen
00:34:16
Plats: 143
Plats: 57
Startnr: 319
Semså Fritid
Clara Möller
Endagars dag 1
00:34:29
Plats: 144
Plats: 57
Startnr: 235
Trångsvikens IF Motion
Michaela Backlund
Endagars dag 1
00:34:49
Plats: 145
Plats: 58
Startnr: 312
Alla Kan
Therese Olsson
Endagars dag 1
00:35:29
Plats: 146
Plats: 58
Startnr: 163
Team Alseth
Karoline Fløtre
Motionsklassen
00:35:36
Plats: 147
Plats: 58
Startnr: 81
Motionsklassen
00:35:39
Plats: 148
Plats: 58
Startnr: 96
Motionsklassen
00:36:02
Plats: 149
Plats: 58
Startnr: 300
FMV Sport
Michael Falk
Endagars dag 1
00:36:04
Plats: 150
Plats: 58
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Jonas Johansen
Motionsklassen
00:36:09
Plats: 151
Plats: 59
Startnr: 51
Ole Vig
Odd - Inge Strandheim
Motionsklassen
00:36:31
Plats: 152
Plats: 59
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Ingunn Frengen
Motionsklassen
00:36:32
Plats: 153
Plats: 59
Startnr: 137
Undersåkers IF
Ulrika Neiman
Motionsklassen
00:36:37
Plats: 154
Plats: 59
Startnr: 25
Kværner BIL
Einar Ramberg
Endagars dag 1
00:36:42
Plats: 155
Plats: 60
Startnr: 318
Endagars dag 1
00:36:47
Plats: 156
Plats: 60
Startnr: 192
Campus Miun IF
Ingrid Zakrisson
Motionsklassen
00:36:55
Plats: 157
Plats: 60
Startnr: 197
Namdalseid IL
Stine Melø
Motionsklassen
00:37:08
Plats: 158
Plats: 61
Startnr: 87
Hedevikens IF
Henrik Revelj
Motionsklassen
00:37:09
Plats: 159
Plats: 61
Startnr: 95
Röde Runners
Pernilla Rydberg
Motionsklassen
00:37:43
Plats: 160
Plats: 61
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Elice Sundström
Motionsklassen
00:37:50
Plats: 161
Plats: 61
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Per Helge Rise
Motionsklassen
00:38:04
Plats: 162
Plats: 61
Startnr: 311
Tikab.se
Torbjörn Sörlin
Endagars dag 1
00:38:07
Plats: 163
Plats: 61
Startnr: 83
Vänsterpartiet / SV
Robert Ingvarsson
Motionsklassen
00:38:11
Plats: 164
Plats: 61
Startnr: 65
Sjetne
Camilla Landstad
Motionsklassen
00:39:24
Plats: 165
Plats: 62
Startnr: 155
Team Adonai
Eivind Nilsen
Motionsklassen
00:40:20
Plats: 166
Plats: 62
Startnr: 187
Endagars dag 1
00:40:23
Plats: 167
Plats: 62
Startnr: 172
Motionsklassen
00:40:37
Plats: 168
Plats: 62
Startnr: 99
Motionsklassen
00:40:38
Plats: 169
Plats: 62
Startnr: 320
Endagars dag 1
00:40:53
Plats: 170
Plats: 62
Startnr: 278
Motionsklassen
00:41:36
Plats: 171
Plats: 62
Startnr: 97
Kalls IF
Lina Bengtsson
Endagars dag 1
00:43:26
Plats: 172
Plats: 62
Startnr: 313
Endagars dag 1
00:43:59
Plats: 173
Plats: 62
Startnr: 199
Microchip Norway
Fredrik Bakken
Endagars dag 1
00:47:23

Motionsklassen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Trond Einar Moen Pedersli
Motionsklassen
00:19:16
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 284
Motionsklassen
00:19:22
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
OLE JØRGEN BRUVOLL
Motionsklassen
00:20:31
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 38
Sportsgym
Hans Ahlberg
Motionsklassen
00:21:50
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 186
Bratsberg IL
Erlend Bjerkås
Motionsklassen
00:21:58
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Kenneth Myhre
Motionsklassen
00:22:00
Plats: 7
Plats: 4
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
JONAS AASBØ
Motionsklassen
00:22:03
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Vegard Vårheim
Motionsklassen
00:22:32
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
David Grabowski
Motionsklassen
00:22:43
Plats: 10
Plats: 6
Startnr: 39
Mosvik IL
Vidar Undebakke
Motionsklassen
00:22:56
Plats: 11
Plats: 7
Startnr: 91
Leik il
Rune Talsnes
Motionsklassen
00:22:59
Plats: 12
Plats: 8
Startnr: 142
Motionsklassen
00:23:17
Plats: 13
Plats: 9
Startnr: 129
Ogndal IL
August Helland Iversen
Motionsklassen
00:23:32
Plats: 14
Plats: 10
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Bjørn Sæther
Motionsklassen
00:23:41
Plats: 15
Plats: 11
Startnr: 90
IL Skauga
John Isak Furuseth
Motionsklassen
00:23:49
Plats: 16
Plats: 12
Startnr: 183
SPILLUM IL
Hanna Mørkved
Motionsklassen
00:23:49
Plats: 17
Plats: 13
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Per Hjalmarsson
Motionsklassen
00:23:51
Plats: 18
Plats: 13
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Adrian Fløttum
Motionsklassen
00:23:52
Plats: 19
Plats: 13
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Christian Fjærli Aune
Motionsklassen
00:23:57
Plats: 20
Plats: 13
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Fredrik Lillevik
Motionsklassen
00:24:00
Plats: 21
Plats: 14
Startnr: 10
Motionsklassen
00:24:08
Plats: 22
Plats: 15
Startnr: 170
Motionsklassen
00:24:09
Plats: 23
Plats: 15
Startnr: 138
Brunflo IF
August Nilsson
Motionsklassen
00:24:15
Plats: 24
Plats: 16
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Åke Wickman
Motionsklassen
00:24:19
Plats: 25
Plats: 16
Startnr: 105
Motionsklassen
00:24:33
Plats: 26
Plats: 17
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Vegard Selvnes
Motionsklassen
00:24:41
Plats: 27
Plats: 18
Startnr: 30
Inderøy
Roger Melting
Motionsklassen
00:24:53
Plats: 28
Plats: 18
Startnr: 112
Byneset il
Eivind Fallan
Motionsklassen
00:24:55
Plats: 29
Plats: 19
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Håkon Markussen
Motionsklassen
00:24:55
Plats: 30
Plats: 20
Startnr: 24
Blecket
Theo "skalman" Ulin
Motionsklassen
00:25:09
Plats: 31
Plats: 20
Startnr: 238
Motionsklassen
00:25:11
Plats: 32
Plats: 21
Startnr: 108
Motionsklassen
00:25:15
Plats: 33
Plats: 22
Startnr: 110
Hommelvik il
Mads Ellingsen
Motionsklassen
00:25:18
Plats: 34
Plats: 23
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Sander Stiklestad
Motionsklassen
00:25:31
Plats: 35
Plats: 24
Startnr: 50
Skogn IL
Håkon Skaufel
Motionsklassen
00:25:32
Plats: 36
Plats: 25
Startnr: 188
Hallkutarna
Simon Karlsson
Motionsklassen
00:25:40
Plats: 37
Plats: 25
Startnr: 58
Motionsklassen
00:25:40
Plats: 38
Plats: 26
Startnr: 56
Motionsklassen
00:25:44
Plats: 39
Plats: 26
Startnr: 103
Leinstrand IL
Jørgen Sæther
Motionsklassen
00:25:48
Plats: 40
Plats: 27
Startnr: 181
Motionsklassen
00:26:30
Plats: 41
Plats: 28
Startnr: 101
Støtet
Bjørn Austbø
Motionsklassen
00:26:31
Plats: 42
Plats: 28
Startnr: 157
Forra IL
Per Erik Moen
Motionsklassen
00:26:32
Plats: 43
Plats: 29
Startnr: 60
ATT-Fram
Jon Erik HALLAN
Motionsklassen
00:26:33
Plats: 44
Plats: 29
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Ole Kristian Husby
Motionsklassen
00:26:48
Plats: 45
Plats: 29
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Victor Svensson
Motionsklassen
00:26:50
Plats: 46
Plats: 29
Startnr: 28
Leirådal I.L
Johannes Strand
Motionsklassen
00:26:54
Plats: 47
Plats: 30
Startnr: 111
Malvik IL
Christian Skumsvoll
Motionsklassen
00:27:03
Plats: 48
Plats: 31
Startnr: 66
Meråker Mix
Jorun Aase Ringen
Motionsklassen
00:27:10
Plats: 49
Plats: 31
Startnr: 94
I.L Nor
Marit Østhus
Motionsklassen
00:27:13
Plats: 50
Plats: 31
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Kåre Indhaug
Motionsklassen
00:27:20
Plats: 51
Plats: 31
Startnr: 43
Lättja IF
John Nyberg
Motionsklassen
00:27:23
Plats: 52
Plats: 31
Startnr: 54
Rønning runners
An-Magritt Rønning
Motionsklassen
00:27:36
Plats: 53
Plats: 31
Startnr: 145
Mörsils IF
Taba Ahmad
Motionsklassen
00:27:43
Plats: 54
Plats: 31
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Emil Skotnes
Motionsklassen
00:27:43
Plats: 55
Plats: 31
Startnr: 214
Hej främling! - Inlöparna
Abdalrahim Mussa Hassen
Motionsklassen
00:27:49
Plats: 56
Plats: 31
Startnr: 98
Motionsklassen
00:27:57
Plats: 57
Plats: 31
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Angelica Saur
Motionsklassen
00:28:06
Plats: 58
Plats: 31
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Linn Mikalsen Rolfsen
Motionsklassen
00:28:08
Plats: 59
Plats: 32
Startnr: 42
Motionsklassen
00:28:08
Plats: 60
Plats: 32
Startnr: 215
Rödöns SK
Helena Wiktorsson
Motionsklassen
00:28:09
Plats: 61
Plats: 32
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Arnstein Ukkelberg
Motionsklassen
00:28:11
Plats: 62
Plats: 33
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Sander Striger Halset
Motionsklassen
00:28:15
Plats: 63
Plats: 34
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Ådne Bjørkøy
Motionsklassen
00:28:16
Plats: 64
Plats: 35
Startnr: 317
Motionsklassen
00:28:17
Plats: 65
Plats: 35
Startnr: 40
NTE BIL
Odd-Eirik Grøttheim
Motionsklassen
00:28:19
Plats: 66
Plats: 35
Startnr: 232
TrønderEnergi
Christian Tørriseng
Motionsklassen
00:28:23
Plats: 67
Plats: 35
Startnr: 114
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 3
NILS IVAR WALLINDER
Motionsklassen
00:28:24
Plats: 68
Plats: 35
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Hedda Askheim
Motionsklassen
00:28:26
Plats: 69
Plats: 36
Startnr: 76
Marieby GIF
Måns Halldorf
Motionsklassen
00:28:33
Plats: 70
Plats: 37
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Jørgen Lauvsnes
Motionsklassen
00:28:35
Plats: 71
Plats: 37
Startnr: 189
Motionsklassen
00:28:41
Plats: 72
Plats: 37
Startnr: 151
Motionsklassen
00:28:45
Plats: 73
Plats: 37
Startnr: 237
Teknikens Under
Lars Kongsholm
Motionsklassen
00:28:52
Plats: 74
Plats: 37
Startnr: 150
Frosta IL
Ingrid Nilssen
Motionsklassen
00:28:57
Plats: 75
Plats: 38
Startnr: 195
Vinne IL 1
Eirik Lund
Motionsklassen
00:29:00
Plats: 76
Plats: 38
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Morten Eliassen
Motionsklassen
00:29:17
Plats: 77
Plats: 38
Startnr: 92
Rapp IL
Håvard Augdal
Motionsklassen
00:29:28
Plats: 78
Plats: 39
Startnr: 47
Lånke IL
Lena Bjørgum
Motionsklassen
00:29:44
Plats: 79
Plats: 40
Startnr: 29
Henning IL
Ann Karin Vang
Motionsklassen
00:29:45
Plats: 80
Plats: 40
Startnr: 277
Motionsklassen
00:29:47
Plats: 81
Plats: 40
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Anders Stubban
Motionsklassen
00:29:51
Plats: 82
Plats: 40
Startnr: 67
Motionsklassen
00:29:52
Plats: 83
Plats: 40
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Magne Rudi
Motionsklassen
00:29:53
Plats: 84
Plats: 41
Startnr: 59
Motionsklassen
00:29:55
Plats: 85
Plats: 41
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Tore "Skogman" Norkvist
Motionsklassen
00:29:56
Plats: 86
Plats: 41
Startnr: 102
Ytterøy
Stein Ove Winnberg
Motionsklassen
00:29:56
Plats: 87
Plats: 42
Startnr: 71
Motionsklassen
00:29:57
Plats: 88
Plats: 42
Startnr: 131
Motionsklassen
00:30:02
Plats: 89
Plats: 42
Startnr: 23
Motionsklassen
00:30:15
Plats: 90
Plats: 42
Startnr: 292
Hemit
Vegard Busse
Motionsklassen
00:30:16
Plats: 91
Plats: 42
Startnr: 207
Motionsklassen
00:30:20
Plats: 92
Plats: 43
Startnr: 185
Hattfjelldal il
henrik vesterlid
Motionsklassen
00:30:25
Plats: 93
Plats: 44
Startnr: 233
Prima
Emilie Hegge
Motionsklassen
00:30:26
Plats: 94
Plats: 44
Startnr: 26
Budal i.l
Sissel Enodd
Motionsklassen
00:30:27
Plats: 95
Plats: 44
Startnr: 140
Alsens IF
Björn Hagström
Motionsklassen
00:30:32
Plats: 96
Plats: 44
Startnr: 229
Motionsklassen
00:30:32
Plats: 97
Plats: 45
Startnr: 206
Leksvik il
Mette Rian Berg
Motionsklassen
00:30:40
Plats: 98
Plats: 46
Startnr: 70
Motionsklassen
00:30:46
Plats: 99
Plats: 46
Startnr: 171
Motionsklassen
00:31:08
Plats: 100
Plats: 46
Startnr: 130
Vallbo sk
Karin Estensson
Motionsklassen
00:31:11
Plats: 101
Plats: 46
Startnr: 120
Motionsklassen
00:31:12
Plats: 102
Plats: 46
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Vilde Brustad
Motionsklassen
00:31:13
Plats: 103
Plats: 47
Startnr: 57
I.L Aasguten
Øyvind Evenhus
Motionsklassen
00:31:16
Plats: 104
Plats: 48
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Stina Jonsson
Motionsklassen
00:31:36
Plats: 105
Plats: 48
Startnr: 31
Motionsklassen
00:31:38
Plats: 106
Plats: 49
Startnr: 117
Östersunds kommun
Susanne Wågegård
Motionsklassen
00:31:59
Plats: 107
Plats: 49
Startnr: 160
Motionsklassen
00:32:00
Plats: 108
Plats: 49
Startnr: 196
Vinne IL 2
Torstein Gjerdrem Lund
Motionsklassen
00:32:04
Plats: 109
Plats: 50
Startnr: 106
Team 3T
Beate Selbo
Motionsklassen
00:32:09
Plats: 110
Plats: 50
Startnr: 69
Kullarmark SK
Tobias Lundgren
Motionsklassen
00:32:10
Plats: 111
Plats: 50
Startnr: 149
Kälens SK
Jan-Peter Magnusson
Motionsklassen
00:32:21
Plats: 112
Plats: 50
Startnr: 86
Möringan
Inger Nesterud
Motionsklassen
00:32:31
Plats: 113
Plats: 50
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Atle Havik Heia
Motionsklassen
00:32:35
Plats: 114
Plats: 50
Startnr: 79
Helgådal il
Stian Haugan
Motionsklassen
00:32:40
Plats: 115
Plats: 50
Startnr: 201
HV-12
Hans Petter Hestmo
Motionsklassen
00:33:02
Plats: 116
Plats: 50
Startnr: 169
Duveds IF
Anneli Hellstrand
Motionsklassen
00:33:06
Plats: 117
Plats: 50
Startnr: 260
FSK Östersund
Tim Larsson
Motionsklassen
00:33:20
Plats: 118
Plats: 50
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Pål Jakobsen
Motionsklassen
00:33:21
Plats: 119
Plats: 50
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Hilde Olsen
Motionsklassen
00:33:28
Plats: 120
Plats: 50
Startnr: 205
Nidarosdomen
Gustav Danielsen
Motionsklassen
00:33:30
Plats: 121
Plats: 50
Startnr: 49
Jämtkraft
Lisa Kärnebro Berggren
Motionsklassen
00:33:37
Plats: 122
Plats: 50
Startnr: 180
Adresseavisen
John Sund
Motionsklassen
00:33:47
Plats: 123
Plats: 50
Startnr: 143
Lag Olsson
Morgan Englin
Motionsklassen
00:33:47
Plats: 124
Plats: 50
Startnr: 281
RENÅ
Renate Renå Sand
Motionsklassen
00:33:59
Plats: 125
Plats: 50
Startnr: 109
Sætervik UIG
Tonje Marlen Aagård
Motionsklassen
00:34:01
Plats: 126
Plats: 51
Startnr: 36
IL Dalebrand
Odd Rune Molland
Motionsklassen
00:34:11
Plats: 127
Plats: 52
Startnr: 85
Domstolene
Lars-Gunnar Sjölund
Motionsklassen
00:34:16
Plats: 128
Plats: 52
Startnr: 163
Team Alseth
Karoline Fløtre
Motionsklassen
00:35:36
Plats: 129
Plats: 52
Startnr: 81
Motionsklassen
00:35:39
Plats: 130
Plats: 52
Startnr: 96
Motionsklassen
00:36:02
Plats: 131
Plats: 52
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Jonas Johansen
Motionsklassen
00:36:09
Plats: 132
Plats: 53
Startnr: 51
Ole Vig
Odd - Inge Strandheim
Motionsklassen
00:36:31
Plats: 133
Plats: 53
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Ingunn Frengen
Motionsklassen
00:36:32
Plats: 134
Plats: 53
Startnr: 137
Undersåkers IF
Ulrika Neiman
Motionsklassen
00:36:37
Plats: 135
Plats: 53
Startnr: 192
Campus Miun IF
Ingrid Zakrisson
Motionsklassen
00:36:55
Plats: 136
Plats: 53
Startnr: 197
Namdalseid IL
Stine Melø
Motionsklassen
00:37:08
Plats: 137
Plats: 54
Startnr: 87
Hedevikens IF
Henrik Revelj
Motionsklassen
00:37:09
Plats: 138
Plats: 54
Startnr: 95
Röde Runners
Pernilla Rydberg
Motionsklassen
00:37:43
Plats: 139
Plats: 54
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Elice Sundström
Motionsklassen
00:37:50
Plats: 140
Plats: 54
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Per Helge Rise
Motionsklassen
00:38:04
Plats: 141
Plats: 54
Startnr: 83
Vänsterpartiet / SV
Robert Ingvarsson
Motionsklassen
00:38:11
Plats: 142
Plats: 54
Startnr: 65
Sjetne
Camilla Landstad
Motionsklassen
00:39:24
Plats: 143
Plats: 55
Startnr: 155
Team Adonai
Eivind Nilsen
Motionsklassen
00:40:20
Plats: 144
Plats: 55
Startnr: 172
Motionsklassen
00:40:37
Plats: 145
Plats: 55
Startnr: 99
Motionsklassen
00:40:38
Plats: 146
Plats: 55
Startnr: 278
Motionsklassen
00:41:36

Motion Damer

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 255
Byåsen IL
Kristin Haugland
Motion Damer
00:25:56
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Julia Nilsson
Motion Damer
00:27:15
Plats: 3
Plats: 3
Startnr: 243
Motion Damer
00:27:30
Plats: 4
Plats: 4
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Kari-anne Myhre
Motion Damer
00:29:00
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Monika Willumsen Hansen
Motion Damer
00:30:18
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Grethe Albrektsen
Motion Damer
00:30:18
Plats: 7
Plats: 4
Startnr: 244
Byåsen damer
Tone Ramstad
Motion Damer
00:32:25
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 250
Motion Damer
00:33:06
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 257
Selbu & Tydal Løperteam lag 1 Drek
Hilde Lilletrøen Trondseth
Motion Damer
00:34:12
Plats: 10
Plats: 6
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Katarina Ståhl
Motion Damer
00:34:13

Endagars dag 1

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Torstein Heggem
Endagars dag 1
00:27:58
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 314
Endagars dag 1
00:29:28
Plats: 3
Plats: 1
Startnr: 139
Endagars dag 1
00:29:39
Plats: 4
Plats: 1
Startnr: 322
Världslaget
Moustafa T Världslaget
Endagars dag 1
00:32:05
Plats: 5
Plats: 1
Startnr: 324
Kreti & Pleti
Fredrik Westerlund
Endagars dag 1
00:33:37
Plats: 6
Plats: 1
Startnr: 319
Semså Fritid
Clara Möller
Endagars dag 1
00:34:29
Plats: 7
Plats: 1
Startnr: 235
Trångsvikens IF Motion
Michaela Backlund
Endagars dag 1
00:34:49
Plats: 8
Plats: 2
Startnr: 312
Alla Kan
Therese Olsson
Endagars dag 1
00:35:29
Plats: 9
Plats: 2
Startnr: 300
FMV Sport
Michael Falk
Endagars dag 1
00:36:04
Plats: 10
Plats: 2
Startnr: 25
Kværner BIL
Einar Ramberg
Endagars dag 1
00:36:42
Plats: 11
Plats: 3
Startnr: 318
Endagars dag 1
00:36:47
Plats: 12
Plats: 3
Startnr: 311
Tikab.se
Torbjörn Sörlin
Endagars dag 1
00:38:07
Plats: 13
Plats: 3
Startnr: 187
Endagars dag 1
00:40:23
Plats: 14
Plats: 3
Startnr: 320
Endagars dag 1
00:40:53
Plats: 15
Plats: 3
Startnr: 97
Kalls IF
Lina Bengtsson
Endagars dag 1
00:43:26
Plats: 16
Plats: 3
Startnr: 313
Endagars dag 1
00:43:59
Plats: 17
Plats: 3
Startnr: 199
Microchip Norway
Fredrik Bakken
Endagars dag 1
00:47:23