Resultat Undersåkers kyrka - Undersåker

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 39
Mosvik IL
Johan Bugge
Motionsklassen
00:21:46
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Magnus Sirnes Hjellum
Motionsklassen
00:22:59
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 4
Strindheim IL
Erlend Sørtveit
Motionsklassen
00:23:08
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
OLE MARIUS BACH
Motionsklassen
00:23:54
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 38
Sportsgym
Johan Persson
Motionsklassen
00:24:11
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Simen Ellingsdalen
Motionsklassen
00:24:11
Plats: 7
Plats: 4
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
HALLVARD LØFALD
Motionsklassen
00:24:12
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 123
Motionsklassen
00:24:16
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Tomas Mikaelsson
Motionsklassen
00:24:23
Plats: 10
Plats: 6
Startnr: 129
Ogndal IL
Sondre Thorp Hynne
Motionsklassen
00:25:00
Plats: 11
Plats: 7
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Ola Skjølberg
Motionsklassen
00:25:39
Plats: 12
Plats: 8
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Henrik Ottosson
Motionsklassen
00:25:45
Plats: 13
Plats: 8
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Mattias Bångman
Motionsklassen
00:25:47
Plats: 14
Plats: 9
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Gjermund Løfald
Motionsklassen
00:25:54
Plats: 15
Plats: 10
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Odin Garli
Motionsklassen
00:26:09
Plats: 16
Plats: 10
Startnr: 10
Motionsklassen
00:26:17
Plats: 17
Plats: 11
Startnr: 110
Hommelvik il
Emil R. Ellingsen
Motionsklassen
00:26:44
Plats: 18
Plats: 12
Startnr: 140
Alsens IF
Fredrik Sätter
Motionsklassen
00:27:08
Plats: 19
Plats: 12
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
David Grabowski
Motionsklassen
00:27:11
Plats: 20
Plats: 12
Startnr: 281
RENÅ
Sigve Ness Rolland
Motionsklassen
00:27:17
Plats: 21
Plats: 12
Startnr: 150
Frosta IL
Erlend Kjørsvik
Motionsklassen
00:27:24
Plats: 22
Plats: 13
Startnr: 186
Bratsberg IL
Edvin Ingebrigtsen
Motionsklassen
00:27:26
Plats: 23
Plats: 14
Startnr: 170
Motionsklassen
00:27:36
Plats: 24
Plats: 14
Startnr: 185
Hattfjelldal il
kristoffer aakvik
Motionsklassen
00:27:41
Plats: 25
Plats: 15
Startnr: 138
Brunflo IF
Lars Johansson
Motionsklassen
00:27:42
Plats: 26
Plats: 16
Startnr: 103
Leinstrand IL
Ole Lauglo
Motionsklassen
00:28:01
Plats: 27
Plats: 17
Startnr: 243
Motion Damer
00:28:23
Plats: 28
Plats: 18
Startnr: 90
IL Skauga
Håkon Hauge Gunnes
Motionsklassen
00:28:33
Plats: 29
Plats: 19
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Margrethe Pedersen
Motionsklassen
00:28:45
Plats: 30
Plats: 19
Startnr: 28
Leirådal I.L
Geir Martin Bjørkeng
Motionsklassen
00:28:54
Plats: 31
Plats: 20
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Jonas Wingan
Motionsklassen
00:29:03
Plats: 32
Plats: 21
Startnr: 117
Östersunds kommun
Patrik Norberg
Motionsklassen
00:29:03
Plats: 33
Plats: 21
Startnr: 206
Leksvik il
Ole Lund
Motionsklassen
00:29:09
Plats: 34
Plats: 22
Startnr: 40
NTE BIL
Thor Gunnar Steinsli
Motionsklassen
00:29:21
Plats: 35
Plats: 22
Startnr: 24
Blecket
Lars "Linken" Lindqvist
Motionsklassen
00:29:39
Plats: 36
Plats: 22
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
William Fuglem
Motionsklassen
00:29:59
Plats: 37
Plats: 22
Startnr: 192
Campus Miun IF
David Engström
Motionsklassen
00:30:10
Plats: 38
Plats: 22
Startnr: 195
Vinne IL 1
Tobias Thomassen
Motionsklassen
00:30:13
Plats: 39
Plats: 22
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Amund Blikra
Motionsklassen
00:30:16
Plats: 40
Plats: 23
Startnr: 47
Lånke IL
Judas Jensen
Motionsklassen
00:30:21
Plats: 41
Plats: 24
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Martin Granheim
Motionsklassen
00:30:21
Plats: 42
Plats: 25
Startnr: 142
Motionsklassen
00:30:23
Plats: 43
Plats: 26
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Erlend Flø Gustad
Motionsklassen
00:30:27
Plats: 44
Plats: 27
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Stefan "Wolf-Heart" Moe
Motionsklassen
00:30:34
Plats: 45
Plats: 27
Startnr: 30
Inderøy
Kristian Melting
Motionsklassen
00:30:34
Plats: 46
Plats: 27
Startnr: 137
Undersåkers IF
Jörgen Ollas
Motionsklassen
00:30:42
Plats: 47
Plats: 27
Startnr: 54
Rønning runners
Tuva Rønning
Motionsklassen
00:30:45
Plats: 48
Plats: 27
Startnr: 232
TrønderEnergi
Oda Grauff Erntsen
Motionsklassen
00:30:53
Plats: 49
Plats: 27
Startnr: 145
Mörsils IF
Magnus Olofsson
Motionsklassen
00:31:06
Plats: 50
Plats: 27
Startnr: 91
Leik il
John Olav Næve
Motionsklassen
00:31:08
Plats: 51
Plats: 28
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Daniel Eriksson
Motionsklassen
00:31:10
Plats: 52
Plats: 29
Startnr: 66
Meråker Mix
Per Øyvind Torvik
Motionsklassen
00:31:19
Plats: 53
Plats: 29
Startnr: 111
Malvik IL
Rosetta Steeneveldt
Motionsklassen
00:31:23
Plats: 54
Plats: 30
Startnr: 26
Budal i.l
Tone Rønning
Motionsklassen
00:31:25
Plats: 55
Plats: 30
Startnr: 57
I.L Aasguten
Jonas Myhr
Motionsklassen
00:31:32
Plats: 56
Plats: 31
Startnr: 43
Lättja IF
Andreas Hallberg
Motionsklassen
00:31:41
Plats: 57
Plats: 31
Startnr: 229
NGU bedriftsidrettslag
Ivar Henrik Haukdal
Motionsklassen
00:31:43
Plats: 58
Plats: 32
Startnr: 102
Ytterøy
Atle Olav Skjerve
Motionsklassen
00:31:43
Plats: 59
Plats: 33
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Sturla Lorås
Motionsklassen
00:31:44
Plats: 60
Plats: 34
Startnr: 157
Forra IL
Per Erik Moen
Motionsklassen
00:31:51
Plats: 61
Plats: 35
Startnr: 214
Motionsklassen
00:31:58
Plats: 62
Plats: 35
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Frode Flægstad
Motionsklassen
00:32:01
Plats: 63
Plats: 36
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Jan Magne Vesterdal
Motionsklassen
00:32:04
Plats: 64
Plats: 36
Startnr: 169
Duveds IF
Filippa Lindman
Motionsklassen
00:32:07
Plats: 65
Plats: 36
Startnr: 94
I.L Nor
Bjørn Svorkdal
Motionsklassen
00:32:07
Plats: 66
Plats: 36
Startnr: 49
Jämtkraft
Anna-Karin Enerlöv
Motionsklassen
00:32:07
Plats: 67
Plats: 36
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Kåre Indhaug
Motionsklassen
00:32:09
Plats: 68
Plats: 36
Startnr: 255
Byåsen IL
Wenche Snildalsli
Motion Damer
00:32:11
Plats: 69
Plats: 37
Startnr: 153
Motionsklassen
00:32:16
Plats: 70
Plats: 37
Startnr: 76
Marieby GIF
Mattias Höglin
Motionsklassen
00:32:18
Plats: 71
Plats: 38
Startnr: 183
SPILLUM IL
Mathias Mørkved
Motionsklassen
00:32:19
Plats: 72
Plats: 39
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Eirik Bruset
Motionsklassen
00:32:21
Plats: 73
Plats: 39
Startnr: 233
Prima
Kennet Rannem
Motionsklassen
00:32:24
Plats: 74
Plats: 39
Startnr: 278
Motionsklassen
00:32:34
Plats: 75
Plats: 39
Startnr: 50
Skogn IL
Håkon Skaufel
Motionsklassen
00:32:38
Plats: 76
Plats: 40
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Oddgeir Sausjord
Motionsklassen
00:32:43
Plats: 77
Plats: 41
Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Fredrik Knipenberg
Motionsklassen
00:32:47
Plats: 78
Plats: 42
Startnr: 60
ATT-Fram
Jon Erik HALLAN
Motionsklassen
00:32:48
Plats: 79
Plats: 42
Startnr: 112
Byneset il
Robin Rødsjø
Motionsklassen
00:32:53
Plats: 80
Plats: 43
Startnr: 105
Motionsklassen
00:32:55
Plats: 81
Plats: 44
Startnr: 81
Skaula roadrunners 2
Hampus Isaksson
Motionsklassen
00:32:58
Plats: 82
Plats: 44
Startnr: 235
Endagars dag 1
00:32:59
Plats: 83
Plats: 45
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Magnus Mostad
Motionsklassen
00:33:00
Plats: 84
Plats: 45
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Simon Kelloniemi
Motionsklassen
00:33:01
Plats: 85
Plats: 45
Startnr: 58
Motionsklassen
00:33:02
Plats: 86
Plats: 46
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Ida-Marie Laxaa
Motion Damer
00:33:13
Plats: 87
Plats: 46
Startnr: 188
Hallkutarna
André Toresson
Motionsklassen
00:33:15
Plats: 88
Plats: 46
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Eirik Lohne
Motionsklassen
00:33:15
Plats: 89
Plats: 46
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Kristin Moslet
Motionsklassen
00:33:16
Plats: 90
Plats: 47
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Lilli Marie Ofstad
Motionsklassen
00:33:28
Plats: 91
Plats: 47
Startnr: 63
Motionsklassen
00:33:41
Plats: 92
Plats: 47
Startnr: 189
Motionsklassen
00:33:42
Plats: 93
Plats: 47
Startnr: 114
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 3
NILS IVAR WALLINDER
Motionsklassen
00:33:43
Plats: 94
Plats: 47
Startnr: 201
HV-12
Tor Ola Johansen
Motionsklassen
00:33:45
Plats: 95
Plats: 47
Startnr: 29
Henning IL
Roald Wekre
Motionsklassen
00:33:46
Plats: 96
Plats: 47
Startnr: 65
Sjetne
Helge Johansen
Motionsklassen
00:33:47
Plats: 97
Plats: 48
Startnr: 320
Endagars dag 1
00:33:51
Plats: 98
Plats: 48
Startnr: 224
Endagars dag 1
00:33:52
Plats: 99
Plats: 48
Startnr: 245
Motion Damer
00:33:57
Plats: 100
Plats: 48
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Ingrid Svendgård
Motionsklassen
00:33:59
Plats: 101
Plats: 49
Startnr: 318
Endagars dag 1
00:34:03
Plats: 102
Plats: 49
Startnr: 155
Team Adonai
Stig-Jonny Hanssen
Motionsklassen
00:34:07
Plats: 103
Plats: 49
Startnr: 101
Støtet
Oliver Løvseth
Motionsklassen
00:34:22
Plats: 104
Plats: 49
Startnr: 196
Vinne IL 2
Olav Gjedrem Lund
Motionsklassen
00:34:24
Plats: 105
Plats: 50
Startnr: 85
Domstolene
Gustav Söderberg
Motionsklassen
00:34:25
Plats: 106
Plats: 50
Startnr: 130
Vallbo sk
Johan Reinklou
Motionsklassen
00:34:28
Plats: 107
Plats: 50
Startnr: 99
Motionsklassen
00:34:33
Plats: 108
Plats: 50
Startnr: 70
Motionsklassen
00:34:42
Plats: 109
Plats: 50
Startnr: 205
Nidarosdomen
Steinar Leirvik
Motionsklassen
00:34:45
Plats: 110
Plats: 50
Startnr: 131
Selbu & Tydal Løperteam Lag 2
Frank Robert Solheim
Motionsklassen
00:35:08
Plats: 111
Plats: 50
Startnr: 92
Rapp IL
Jørgen Husby
Motionsklassen
00:35:13
Plats: 112
Plats: 51
Startnr: 51
Ole Vig
Arne Strand
Motionsklassen
00:35:19
Plats: 113
Plats: 51
Startnr: 98
Motionsklassen
00:35:23
Plats: 114
Plats: 51
Startnr: 97
Kalls IF
Tomas Eijvergård
Endagars dag 1
00:35:24
Plats: 115
Plats: 51
Startnr: 96
Motionsklassen
00:35:31
Plats: 116
Plats: 51
Startnr: 109
Sætervik UIG
Ingemar Fuglu
Motionsklassen
00:35:31
Plats: 117
Plats: 52
Startnr: 197
Namdalseid IL
Arne Staven
Motionsklassen
00:35:36
Plats: 118
Plats: 53
Startnr: 250
Motion Damer
00:35:52
Plats: 119
Plats: 54
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Thomas Stræte
Motionsklassen
00:36:00
Plats: 120
Plats: 54
Startnr: 139
Endagars dag 1
00:36:04
Plats: 121
Plats: 54
Startnr: 87
Hedevikens IF
Henrik Revelj
Motionsklassen
00:36:08
Plats: 122
Plats: 54
Startnr: 324
Kreti & Pleti
Joel Andersson
Endagars dag 1
00:36:17
Plats: 123
Plats: 54
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Sigrid Vehus Skjerve
Motion Damer
00:36:24
Plats: 124
Plats: 54
Startnr: 292
Hemit
Vegard Busse
Motionsklassen
00:36:29
Plats: 125
Plats: 54
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Carina Rudhager
Motionsklassen
00:36:30
Plats: 126
Plats: 54
Startnr: 300
FMV Sport
Eva Falk
Endagars dag 1
00:36:31
Plats: 127
Plats: 54
Startnr: 79
Helgådal il
Bjørn Johan Hafstad Skjerve
Motionsklassen
00:36:54
Plats: 128
Plats: 54
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Anna-Karin Edholm
Motion Damer
00:36:56
Plats: 129
Plats: 54
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Jens Borgar Aarhaug
Motionsklassen
00:37:01
Plats: 130
Plats: 54
Startnr: 160
Motionsklassen
00:37:12
Plats: 131
Plats: 54
Startnr: 215
Rödöns SK
Johanna Höglind
Motionsklassen
00:37:15
Plats: 132
Plats: 54
Startnr: 69
Kullarmark SK
Tobias Lundgren
Motionsklassen
00:37:20
Plats: 133
Plats: 54
Startnr: 260
FSK Östersund
Caroline Gärdin Hyttsten
Motionsklassen
00:37:23
Plats: 134
Plats: 54
Startnr: 71
Östersunds Hushållsservice
Anders Kristoffersson
Motionsklassen
00:37:24
Plats: 135
Plats: 54
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Morten Eliassen
Motionsklassen
00:37:38
Plats: 136
Plats: 54
Startnr: 67
Motionsklassen
00:37:48
Plats: 137
Plats: 54
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Ingunn Vikhamar
Motionsklassen
00:37:50
Plats: 138
Plats: 55
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Anna Svensson
Motionsklassen
00:37:52
Plats: 139
Plats: 55
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Sverre Skalmerås
Motionsklassen
00:37:55
Plats: 140
Plats: 56
Startnr: 36
IL Dalebrand
Jon Daniel Storflor
Motionsklassen
00:37:57
Plats: 141
Plats: 57
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Jakob Koldingsnes
Motionsklassen
00:38:03
Plats: 142
Plats: 57
Startnr: 180
Adresseavisen
Joakim Slettebak Wangen
Motionsklassen
00:38:06
Plats: 143
Plats: 57
Startnr: 143
Lag Olsson
Tim Olsson
Motionsklassen
00:38:17
Plats: 144
Plats: 57
Startnr: 106
Team 3T
Siv Elin Skogen
Motionsklassen
00:38:23
Plats: 145
Plats: 57
Startnr: 237
Teknikens Under
Magnus Persson
Motionsklassen
00:38:43
Plats: 146
Plats: 57
Startnr: 257
Motion Damer
00:38:51
Plats: 147
Plats: 57
Startnr: 25
Kværner BIL
Kurt Ove Vollan
Endagars dag 1
00:39:19
Plats: 148
Plats: 58
Startnr: 171
Motionsklassen
00:39:23
Plats: 149
Plats: 58
Startnr: 163
Team Alseth
Ingvild Fløtre
Motionsklassen
00:39:34
Plats: 150
Plats: 58
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Katarina Blahova
Motion Damer
00:39:40
Plats: 151
Plats: 59
Startnr: 86
Möringan
Håkan Wallin
Motionsklassen
00:40:05
Plats: 152
Plats: 59
Startnr: 172
Motionsklassen
00:40:05
Plats: 153
Plats: 59
Startnr: 95
Röde Runners
Ulrika Öberg
Motionsklassen
00:40:07
Plats: 154
Plats: 59
Startnr: 244
Byåsen damer
Janne Staulen Venes
Motion Damer
00:40:16
Plats: 155
Plats: 60
Startnr: 83
Vänsterpartiet / SV
Reidar Söderin
Motionsklassen
00:40:45
Plats: 156
Plats: 60
Startnr: 322
Världslaget
Vahid Världslaget
Endagars dag 1
00:41:00
Plats: 157
Plats: 60
Startnr: 149
Kälens SK
Tua van den Brink
Motionsklassen
00:41:03
Plats: 158
Plats: 60
Startnr: 314
Endagars dag 1
00:41:26
Plats: 159
Plats: 60
Startnr: 312
Alla Kan
Sara Anselmby
Endagars dag 1
00:41:50
Plats: 160
Plats: 60
Startnr: 42
Motionsklassen
00:42:42
Plats: 161
Plats: 60
Startnr: 311
Tikab.se
Magnus Persson
Endagars dag 1
00:43:01
Plats: 162
Plats: 60
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Ingrid Berg
Motionsklassen
00:43:08
Plats: 163
Plats: 60
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Christian Johnsen
Motionsklassen
00:43:17
Plats: 164
Plats: 60
Startnr: 313
Endagars dag 1
00:44:24
Plats: 165
Plats: 60
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Marianne Næss
Motionsklassen
00:44:43
Plats: 166
Plats: 61
Startnr: 199
Microchip Norway
Siv Ruud-Hansen
Endagars dag 1
00:45:07
Plats: 167
Plats: 61
Startnr: 317
Motionsklassen
00:45:08
Plats: 168
Plats: 61
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Lars Fjällman
Motionsklassen
00:45:10
Plats: 169
Plats: 61
Startnr: 187
Endagars dag 1
00:45:17
Plats: 170
Plats: 61
Startnr: 151
Motionsklassen
00:45:47
Plats: 171
Plats: 61
Startnr: 319
Semså Fritid
Anna Gutke Bergqvist
Endagars dag 1
00:46:38
Plats: 172
Plats: 61
Startnr: 31
Motionsklassen
00:47:39
Plats: 173
Plats: 62
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Emma Jonsson
Motionsklassen
00:52:05

Motionsklassen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 39
Mosvik IL
Johan Bugge
Motionsklassen
00:21:46
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Magnus Sirnes Hjellum
Motionsklassen
00:22:59
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 4
Strindheim IL
Erlend Sørtveit
Motionsklassen
00:23:08
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
OLE MARIUS BACH
Motionsklassen
00:23:54
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 38
Sportsgym
Johan Persson
Motionsklassen
00:24:11
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Simen Ellingsdalen
Motionsklassen
00:24:11
Plats: 7
Plats: 4
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
HALLVARD LØFALD
Motionsklassen
00:24:12
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 123
Motionsklassen
00:24:16
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Tomas Mikaelsson
Motionsklassen
00:24:23
Plats: 10
Plats: 6
Startnr: 129
Ogndal IL
Sondre Thorp Hynne
Motionsklassen
00:25:00
Plats: 11
Plats: 7
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Ola Skjølberg
Motionsklassen
00:25:39
Plats: 12
Plats: 8
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Henrik Ottosson
Motionsklassen
00:25:45
Plats: 13
Plats: 8
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Mattias Bångman
Motionsklassen
00:25:47
Plats: 14
Plats: 9
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Gjermund Løfald
Motionsklassen
00:25:54
Plats: 15
Plats: 10
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Odin Garli
Motionsklassen
00:26:09
Plats: 16
Plats: 10
Startnr: 10
Motionsklassen
00:26:17
Plats: 17
Plats: 11
Startnr: 110
Hommelvik il
Emil R. Ellingsen
Motionsklassen
00:26:44
Plats: 18
Plats: 12
Startnr: 140
Alsens IF
Fredrik Sätter
Motionsklassen
00:27:08
Plats: 19
Plats: 12
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
David Grabowski
Motionsklassen
00:27:11
Plats: 20
Plats: 12
Startnr: 281
RENÅ
Sigve Ness Rolland
Motionsklassen
00:27:17
Plats: 21
Plats: 12
Startnr: 150
Frosta IL
Erlend Kjørsvik
Motionsklassen
00:27:24
Plats: 22
Plats: 13
Startnr: 186
Bratsberg IL
Edvin Ingebrigtsen
Motionsklassen
00:27:26
Plats: 23
Plats: 14
Startnr: 170
Motionsklassen
00:27:36
Plats: 24
Plats: 14
Startnr: 185
Hattfjelldal il
kristoffer aakvik
Motionsklassen
00:27:41
Plats: 25
Plats: 15
Startnr: 138
Brunflo IF
Lars Johansson
Motionsklassen
00:27:42
Plats: 26
Plats: 16
Startnr: 103
Leinstrand IL
Ole Lauglo
Motionsklassen
00:28:01
Plats: 27
Plats: 17
Startnr: 90
IL Skauga
Håkon Hauge Gunnes
Motionsklassen
00:28:33
Plats: 28
Plats: 18
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Margrethe Pedersen
Motionsklassen
00:28:45
Plats: 29
Plats: 18
Startnr: 28
Leirådal I.L
Geir Martin Bjørkeng
Motionsklassen
00:28:54
Plats: 30
Plats: 19
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Jonas Wingan
Motionsklassen
00:29:03
Plats: 31
Plats: 20
Startnr: 117
Östersunds kommun
Patrik Norberg
Motionsklassen
00:29:03
Plats: 32
Plats: 20
Startnr: 206
Leksvik il
Ole Lund
Motionsklassen
00:29:09
Plats: 33
Plats: 21
Startnr: 40
NTE BIL
Thor Gunnar Steinsli
Motionsklassen
00:29:21
Plats: 34
Plats: 21
Startnr: 24
Blecket
Lars "Linken" Lindqvist
Motionsklassen
00:29:39
Plats: 35
Plats: 21
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
William Fuglem
Motionsklassen
00:29:59
Plats: 36
Plats: 21
Startnr: 192
Campus Miun IF
David Engström
Motionsklassen
00:30:10
Plats: 37
Plats: 21
Startnr: 195
Vinne IL 1
Tobias Thomassen
Motionsklassen
00:30:13
Plats: 38
Plats: 21
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Amund Blikra
Motionsklassen
00:30:16
Plats: 39
Plats: 22
Startnr: 47
Lånke IL
Judas Jensen
Motionsklassen
00:30:21
Plats: 40
Plats: 23
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Martin Granheim
Motionsklassen
00:30:21
Plats: 41
Plats: 24
Startnr: 142
Motionsklassen
00:30:23
Plats: 42
Plats: 25
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Erlend Flø Gustad
Motionsklassen
00:30:27
Plats: 43
Plats: 26
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Stefan "Wolf-Heart" Moe
Motionsklassen
00:30:34
Plats: 44
Plats: 26
Startnr: 30
Inderøy
Kristian Melting
Motionsklassen
00:30:34
Plats: 45
Plats: 26
Startnr: 137
Undersåkers IF
Jörgen Ollas
Motionsklassen
00:30:42
Plats: 46
Plats: 26
Startnr: 54
Rønning runners
Tuva Rønning
Motionsklassen
00:30:45
Plats: 47
Plats: 26
Startnr: 232
TrønderEnergi
Oda Grauff Erntsen
Motionsklassen
00:30:53
Plats: 48
Plats: 26
Startnr: 145
Mörsils IF
Magnus Olofsson
Motionsklassen
00:31:06
Plats: 49
Plats: 26
Startnr: 91
Leik il
John Olav Næve
Motionsklassen
00:31:08
Plats: 50
Plats: 27
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Daniel Eriksson
Motionsklassen
00:31:10
Plats: 51
Plats: 28
Startnr: 66
Meråker Mix
Per Øyvind Torvik
Motionsklassen
00:31:19
Plats: 52
Plats: 28
Startnr: 111
Malvik IL
Rosetta Steeneveldt
Motionsklassen
00:31:23
Plats: 53
Plats: 29
Startnr: 26
Budal i.l
Tone Rønning
Motionsklassen
00:31:25
Plats: 54
Plats: 29
Startnr: 57
I.L Aasguten
Jonas Myhr
Motionsklassen
00:31:32
Plats: 55
Plats: 30
Startnr: 43
Lättja IF
Andreas Hallberg
Motionsklassen
00:31:41
Plats: 56
Plats: 30
Startnr: 229
NGU bedriftsidrettslag
Ivar Henrik Haukdal
Motionsklassen
00:31:43
Plats: 57
Plats: 31
Startnr: 102
Ytterøy
Atle Olav Skjerve
Motionsklassen
00:31:43
Plats: 58
Plats: 32
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Sturla Lorås
Motionsklassen
00:31:44
Plats: 59
Plats: 33
Startnr: 157
Forra IL
Per Erik Moen
Motionsklassen
00:31:51
Plats: 60
Plats: 34
Startnr: 214
Motionsklassen
00:31:58
Plats: 61
Plats: 34
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Frode Flægstad
Motionsklassen
00:32:01
Plats: 62
Plats: 35
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Jan Magne Vesterdal
Motionsklassen
00:32:04
Plats: 63
Plats: 35
Startnr: 169
Duveds IF
Filippa Lindman
Motionsklassen
00:32:07
Plats: 64
Plats: 35
Startnr: 94
I.L Nor
Bjørn Svorkdal
Motionsklassen
00:32:07
Plats: 65
Plats: 35
Startnr: 49
Jämtkraft
Anna-Karin Enerlöv
Motionsklassen
00:32:07
Plats: 66
Plats: 35
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Kåre Indhaug
Motionsklassen
00:32:09
Plats: 67
Plats: 35
Startnr: 153
Motionsklassen
00:32:16
Plats: 68
Plats: 35
Startnr: 76
Marieby GIF
Mattias Höglin
Motionsklassen
00:32:18
Plats: 69
Plats: 36
Startnr: 183
SPILLUM IL
Mathias Mørkved
Motionsklassen
00:32:19
Plats: 70
Plats: 37
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Eirik Bruset
Motionsklassen
00:32:21
Plats: 71
Plats: 37
Startnr: 233
Prima
Kennet Rannem
Motionsklassen
00:32:24
Plats: 72
Plats: 37
Startnr: 278
Motionsklassen
00:32:34
Plats: 73
Plats: 37
Startnr: 50
Skogn IL
Håkon Skaufel
Motionsklassen
00:32:38
Plats: 74
Plats: 38
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Oddgeir Sausjord
Motionsklassen
00:32:43
Plats: 75
Plats: 39
Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Fredrik Knipenberg
Motionsklassen
00:32:47
Plats: 76
Plats: 40
Startnr: 60
ATT-Fram
Jon Erik HALLAN
Motionsklassen
00:32:48
Plats: 77
Plats: 40
Startnr: 112
Byneset il
Robin Rødsjø
Motionsklassen
00:32:53
Plats: 78
Plats: 41
Startnr: 105
Motionsklassen
00:32:55
Plats: 79
Plats: 42
Startnr: 81
Skaula roadrunners 2
Hampus Isaksson
Motionsklassen
00:32:58
Plats: 80
Plats: 42
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Magnus Mostad
Motionsklassen
00:33:00
Plats: 81
Plats: 42
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Simon Kelloniemi
Motionsklassen
00:33:01
Plats: 82
Plats: 42
Startnr: 58
Motionsklassen
00:33:02
Plats: 83
Plats: 43
Startnr: 188
Hallkutarna
André Toresson
Motionsklassen
00:33:15
Plats: 84
Plats: 43
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Eirik Lohne
Motionsklassen
00:33:15
Plats: 85
Plats: 43
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Kristin Moslet
Motionsklassen
00:33:16
Plats: 86
Plats: 44
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Lilli Marie Ofstad
Motionsklassen
00:33:28
Plats: 87
Plats: 44
Startnr: 63
Motionsklassen
00:33:41
Plats: 88
Plats: 44
Startnr: 189
Motionsklassen
00:33:42
Plats: 89
Plats: 44
Startnr: 114
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 3
NILS IVAR WALLINDER
Motionsklassen
00:33:43
Plats: 90
Plats: 44
Startnr: 201
HV-12
Tor Ola Johansen
Motionsklassen
00:33:45
Plats: 91
Plats: 44
Startnr: 29
Henning IL
Roald Wekre
Motionsklassen
00:33:46
Plats: 92
Plats: 44
Startnr: 65
Sjetne
Helge Johansen
Motionsklassen
00:33:47
Plats: 93
Plats: 45
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Ingrid Svendgård
Motionsklassen
00:33:59
Plats: 94
Plats: 46
Startnr: 155
Team Adonai
Stig-Jonny Hanssen
Motionsklassen
00:34:07
Plats: 95
Plats: 46
Startnr: 101
Støtet
Oliver Løvseth
Motionsklassen
00:34:22
Plats: 96
Plats: 46
Startnr: 196
Vinne IL 2
Olav Gjedrem Lund
Motionsklassen
00:34:24
Plats: 97
Plats: 47
Startnr: 85
Domstolene
Gustav Söderberg
Motionsklassen
00:34:25
Plats: 98
Plats: 47
Startnr: 130
Vallbo sk
Johan Reinklou
Motionsklassen
00:34:28
Plats: 99
Plats: 47
Startnr: 99
Motionsklassen
00:34:33
Plats: 100
Plats: 47
Startnr: 70
Motionsklassen
00:34:42
Plats: 101
Plats: 47
Startnr: 205
Nidarosdomen
Steinar Leirvik
Motionsklassen
00:34:45
Plats: 102
Plats: 47
Startnr: 131
Selbu & Tydal Løperteam Lag 2
Frank Robert Solheim
Motionsklassen
00:35:08
Plats: 103
Plats: 47
Startnr: 92
Rapp IL
Jørgen Husby
Motionsklassen
00:35:13
Plats: 104
Plats: 48
Startnr: 51
Ole Vig
Arne Strand
Motionsklassen
00:35:19
Plats: 105
Plats: 48
Startnr: 98
Motionsklassen
00:35:23
Plats: 106
Plats: 48
Startnr: 96
Motionsklassen
00:35:31
Plats: 107
Plats: 48
Startnr: 109
Sætervik UIG
Ingemar Fuglu
Motionsklassen
00:35:31
Plats: 108
Plats: 49
Startnr: 197
Namdalseid IL
Arne Staven
Motionsklassen
00:35:36
Plats: 109
Plats: 50
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Thomas Stræte
Motionsklassen
00:36:00
Plats: 110
Plats: 50
Startnr: 87
Hedevikens IF
Henrik Revelj
Motionsklassen
00:36:08
Plats: 111
Plats: 50
Startnr: 292
Hemit
Vegard Busse
Motionsklassen
00:36:29
Plats: 112
Plats: 50
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Carina Rudhager
Motionsklassen
00:36:30
Plats: 113
Plats: 50
Startnr: 79
Helgådal il
Bjørn Johan Hafstad Skjerve
Motionsklassen
00:36:54
Plats: 114
Plats: 50
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Jens Borgar Aarhaug
Motionsklassen
00:37:01
Plats: 115
Plats: 50
Startnr: 160
Motionsklassen
00:37:12
Plats: 116
Plats: 50
Startnr: 215
Rödöns SK
Johanna Höglind
Motionsklassen
00:37:15
Plats: 117
Plats: 50
Startnr: 69
Kullarmark SK
Tobias Lundgren
Motionsklassen
00:37:20
Plats: 118
Plats: 50
Startnr: 260
FSK Östersund
Caroline Gärdin Hyttsten
Motionsklassen
00:37:23
Plats: 119
Plats: 50
Startnr: 71
Östersunds Hushållsservice
Anders Kristoffersson
Motionsklassen
00:37:24
Plats: 120
Plats: 50
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Morten Eliassen
Motionsklassen
00:37:38
Plats: 121
Plats: 50
Startnr: 67
Motionsklassen
00:37:48
Plats: 122
Plats: 50
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Ingunn Vikhamar
Motionsklassen
00:37:50
Plats: 123
Plats: 51
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Anna Svensson
Motionsklassen
00:37:52
Plats: 124
Plats: 51
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Sverre Skalmerås
Motionsklassen
00:37:55
Plats: 125
Plats: 52
Startnr: 36
IL Dalebrand
Jon Daniel Storflor
Motionsklassen
00:37:57
Plats: 126
Plats: 53
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Jakob Koldingsnes
Motionsklassen
00:38:03
Plats: 127
Plats: 53
Startnr: 180
Adresseavisen
Joakim Slettebak Wangen
Motionsklassen
00:38:06
Plats: 128
Plats: 53
Startnr: 143
Lag Olsson
Tim Olsson
Motionsklassen
00:38:17
Plats: 129
Plats: 53
Startnr: 106
Team 3T
Siv Elin Skogen
Motionsklassen
00:38:23
Plats: 130
Plats: 53
Startnr: 237
Teknikens Under
Magnus Persson
Motionsklassen
00:38:43
Plats: 131
Plats: 53
Startnr: 171
Motionsklassen
00:39:23
Plats: 132
Plats: 53
Startnr: 163
Team Alseth
Ingvild Fløtre
Motionsklassen
00:39:34
Plats: 133
Plats: 53
Startnr: 86
Möringan
Håkan Wallin
Motionsklassen
00:40:05
Plats: 134
Plats: 53
Startnr: 172
Motionsklassen
00:40:05
Plats: 135
Plats: 53
Startnr: 95
Röde Runners
Ulrika Öberg
Motionsklassen
00:40:07
Plats: 136
Plats: 53
Startnr: 83
Vänsterpartiet / SV
Reidar Söderin
Motionsklassen
00:40:45
Plats: 137
Plats: 53
Startnr: 149
Kälens SK
Tua van den Brink
Motionsklassen
00:41:03
Plats: 138
Plats: 53
Startnr: 42
Motionsklassen
00:42:42
Plats: 139
Plats: 53
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Ingrid Berg
Motionsklassen
00:43:08
Plats: 140
Plats: 53
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Christian Johnsen
Motionsklassen
00:43:17
Plats: 141
Plats: 53
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Marianne Næss
Motionsklassen
00:44:43
Plats: 142
Plats: 54
Startnr: 317
Motionsklassen
00:45:08
Plats: 143
Plats: 54
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Lars Fjällman
Motionsklassen
00:45:10
Plats: 144
Plats: 54
Startnr: 151
Motionsklassen
00:45:47
Plats: 145
Plats: 54
Startnr: 31
Motionsklassen
00:47:39
Plats: 146
Plats: 55
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Emma Jonsson
Motionsklassen
00:52:05

Motion Damer

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 243
Motion Damer
00:28:23
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 255
Byåsen IL
Wenche Snildalsli
Motion Damer
00:32:11
Plats: 3
Plats: 3
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Ida-Marie Laxaa
Motion Damer
00:33:13
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 245
Motion Damer
00:33:57
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 250
Motion Damer
00:35:52
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Sigrid Vehus Skjerve
Motion Damer
00:36:24
Plats: 7
Plats: 4
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Anna-Karin Edholm
Motion Damer
00:36:56
Plats: 8
Plats: 4
Startnr: 257
Motion Damer
00:38:51
Plats: 9
Plats: 4
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Katarina Blahova
Motion Damer
00:39:40
Plats: 10
Plats: 5
Startnr: 244
Byåsen damer
Janne Staulen Venes
Motion Damer
00:40:16

Endagars dag 1

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 235
Endagars dag 1
00:32:59
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 320
Endagars dag 1
00:33:51
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 224
Endagars dag 1
00:33:52
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 318
Endagars dag 1
00:34:03
Plats: 5
Plats: 2
Startnr: 97
Kalls IF
Tomas Eijvergård
Endagars dag 1
00:35:24
Plats: 6
Plats: 2
Startnr: 139
Endagars dag 1
00:36:04
Plats: 7
Plats: 2
Startnr: 324
Kreti & Pleti
Joel Andersson
Endagars dag 1
00:36:17
Plats: 8
Plats: 2
Startnr: 300
FMV Sport
Eva Falk
Endagars dag 1
00:36:31
Plats: 9
Plats: 2
Startnr: 25
Kværner BIL
Kurt Ove Vollan
Endagars dag 1
00:39:19
Plats: 10
Plats: 3
Startnr: 322
Världslaget
Vahid Världslaget
Endagars dag 1
00:41:00
Plats: 11
Plats: 3
Startnr: 314
Endagars dag 1
00:41:26
Plats: 12
Plats: 3
Startnr: 312
Alla Kan
Sara Anselmby
Endagars dag 1
00:41:50
Plats: 13
Plats: 3
Startnr: 311
Tikab.se
Magnus Persson
Endagars dag 1
00:43:01
Plats: 14
Plats: 3
Startnr: 313
Endagars dag 1
00:44:24
Plats: 15
Plats: 3
Startnr: 199
Microchip Norway
Siv Ruud-Hansen
Endagars dag 1
00:45:07
Plats: 16
Plats: 3
Startnr: 187
Endagars dag 1
00:45:17
Plats: 17
Plats: 3
Startnr: 319
Semså Fritid
Anna Gutke Bergqvist
Endagars dag 1
00:46:38