Resultat Undersåker - Såå

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Ebrahim Abdulaziz
Motionsklassen
00:23:28
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
NILS MAGNUS BØEN GRAVE
Motionsklassen
00:24:09
Plats: 3
Plats: 3
Startnr: 186
Bratsberg IL
Sean Chester
Motionsklassen
00:24:25
Plats: 4
Plats: 4
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Ole Mikal Tørsdal
Motionsklassen
00:25:07
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 116
Motionsklassen
00:25:37
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
SIGMUND OFSTAD
Motionsklassen
00:25:40
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 39
Mosvik IL
Arne Fodstad Karlsen
Motionsklassen
00:26:14
Plats: 8
Plats: 6
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Audun Thonstad
Motionsklassen
00:26:49
Plats: 9
Plats: 7
Startnr: 145
Mörsils IF
Sebastian Olsson
Motionsklassen
00:27:01
Plats: 10
Plats: 7
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Gustav Rotvold
Motionsklassen
00:27:03
Plats: 11
Plats: 7
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Erik Ottosson
Motionsklassen
00:27:05
Plats: 12
Plats: 8
Startnr: 10
Motionsklassen
00:27:10
Plats: 13
Plats: 9
Startnr: 131
Motionsklassen
00:27:35
Plats: 14
Plats: 9
Startnr: 38
Sportsgym
Jennifer Asp
Motionsklassen
00:27:38
Plats: 15
Plats: 9
Startnr: 81
Motionsklassen
00:27:42
Plats: 16
Plats: 9
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Øystein Sæther Lettpåtå
Motionsklassen
00:27:53
Plats: 17
Plats: 10
Startnr: 58
Motionsklassen
00:27:58
Plats: 18
Plats: 11
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Anton "Fjäderlätt" Olofsson
Motionsklassen
00:28:02
Plats: 19
Plats: 11
Startnr: 34
Motionsklassen
00:28:13
Plats: 20
Plats: 12
Startnr: 138
Brunflo IF
Martin Hedberg
Motionsklassen
00:28:14
Plats: 21
Plats: 13
Startnr: 99
Motionsklassen
00:28:17
Plats: 22
Plats: 13
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Johannes Listhaug
Motionsklassen
00:28:17
Plats: 23
Plats: 14
Startnr: 166
Motionsklassen
00:28:30
Plats: 24
Plats: 14
Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Kjell Einar Skaret
Motionsklassen
00:28:37
Plats: 25
Plats: 15
Startnr: 201
HV-12
Per Odd Rygg
Motionsklassen
00:28:39
Plats: 26
Plats: 15
Startnr: 110
Hommelvik il
Bård Aksnes
Motionsklassen
00:28:39
Plats: 27
Plats: 16
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Roy Andreas Karlsen
Motionsklassen
00:28:43
Plats: 28
Plats: 17
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Martin Aadahl
Motionsklassen
00:28:53
Plats: 29
Plats: 17
Startnr: 27
Motionsklassen
00:28:53
Plats: 30
Plats: 17
Startnr: 169
Duveds IF
Andreas Hansson
Motionsklassen
00:29:10
Plats: 31
Plats: 17
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Kristian Sæther
Motionsklassen
00:29:18
Plats: 32
Plats: 18
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Håkon Selvnes
Motionsklassen
00:29:24
Plats: 33
Plats: 19
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Nils Ole Fuglem
Motionsklassen
00:29:26
Plats: 34
Plats: 19
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Roar Krogstad
Motionsklassen
00:29:31
Plats: 35
Plats: 19
Startnr: 195
Vinne IL 1
Iver Gjerdrem Lund
Motionsklassen
00:29:33
Plats: 36
Plats: 19
Startnr: 237
Teknikens Under
Lars Norlander
Motionsklassen
00:29:38
Plats: 37
Plats: 19
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Pål Rolfsen
Motionsklassen
00:29:40
Plats: 38
Plats: 20
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
David Grabowski
Motionsklassen
00:29:49
Plats: 39
Plats: 20
Startnr: 206
Leksvik il
Sture Ramdal
Motionsklassen
00:29:51
Plats: 40
Plats: 21
Startnr: 103
Leinstrand IL
Joakim Sæther
Motionsklassen
00:29:54
Plats: 41
Plats: 22
Startnr: 114
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 3
JAN SVERRE FJÆRLI
Motionsklassen
00:29:58
Plats: 42
Plats: 22
Startnr: 235
Endagars dag 1
00:30:04
Plats: 43
Plats: 23
Startnr: 255
Byåsen IL
Synne Brovold
Motion Damer
00:30:07
Plats: 44
Plats: 24
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Bjørn Vaagen
Motionsklassen
00:30:11
Plats: 45
Plats: 25
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Henrik Sesseng
Motionsklassen
00:30:23
Plats: 46
Plats: 25
Startnr: 28
Leirådal I.L
Sture Sivertsen
Motionsklassen
00:30:24
Plats: 47
Plats: 26
Startnr: 76
Marieby GIF
Torbjörn Persson
Motionsklassen
00:30:24
Plats: 48
Plats: 27
Startnr: 42
Karolinernas Återkomst
William Moverare
Motionsklassen
00:30:41
Plats: 49
Plats: 27
Startnr: 70
Motionsklassen
00:30:46
Plats: 50
Plats: 27
Startnr: 287
Motionsklassen
00:30:50
Plats: 51
Plats: 27
Startnr: 199
Microchip Norway
Jan Egil Ruud
Endagars dag 1
00:30:50
Plats: 52
Plats: 27
Startnr: 129
Ogndal IL
Niklas Melhus Landsem
Motionsklassen
00:30:54
Plats: 53
Plats: 28
Startnr: 90
IL Skauga
Jon Inge Hegerberg
Motionsklassen
00:30:56
Plats: 54
Plats: 29
Startnr: 47
Lånke IL
Håvard Kjesbu
Motionsklassen
00:31:02
Plats: 55
Plats: 30
Startnr: 43
Lättja IF
Henrik Öhrberg
Motionsklassen
00:31:06
Plats: 56
Plats: 30
Startnr: 95
Röde Runners
Robert Björngard
Motionsklassen
00:31:06
Plats: 57
Plats: 30
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Lasse Hågensen Kokås
Motionsklassen
00:31:08
Plats: 58
Plats: 31
Startnr: 66
Meråker Mix
Odd Wæhre
Motionsklassen
00:31:15
Plats: 59
Plats: 31
Startnr: 40
NTE BIL
Thor Gunnar Steinsli
Motionsklassen
00:31:15
Plats: 60
Plats: 31
Startnr: 105
Politiets IL Sør-Trøndelag
Stein Frode Haugbjørg
Motionsklassen
00:31:24
Plats: 61
Plats: 32
Startnr: 243
Namdal løpeklubb Damer 1
ELISABETH WENDELBO
Motion Damer
00:31:29
Plats: 62
Plats: 33
Startnr: 112
Byneset il
Remy Solem
Motionsklassen
00:31:38
Plats: 63
Plats: 34
Startnr: 188
Hallkutarna
Johan Huczkowski
Motionsklassen
00:31:38
Plats: 64
Plats: 34
Startnr: 97
Kalls IF
Abdullah Idris
Endagars dag 1
00:31:39
Plats: 65
Plats: 34
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Torgeir Brurok
Motionsklassen
00:31:40
Plats: 66
Plats: 35
Startnr: 163
Team Alseth
Bjørnar Alseth
Motionsklassen
00:31:44
Plats: 67
Plats: 35
Startnr: 50
Skogn IL
Morten Hovdal Aaknes
Motionsklassen
00:32:17
Plats: 68
Plats: 36
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Martin Stubban
Motionsklassen
00:32:19
Plats: 69
Plats: 36
Startnr: 24
Blecket
Lars "Linken" Lindqvist
Motionsklassen
00:32:22
Plats: 70
Plats: 36
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
John Anders Gustad
Motionsklassen
00:32:27
Plats: 71
Plats: 37
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
John Arild Sødal
Motionsklassen
00:32:27
Plats: 72
Plats: 37
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Fredrik Tung
Motionsklassen
00:32:27
Plats: 73
Plats: 38
Startnr: 322
Världslaget
Eliyas Rezai
Endagars dag 1
00:32:29
Plats: 74
Plats: 38
Startnr: 183
SPILLUM IL
Knut Lian
Motionsklassen
00:32:32
Plats: 75
Plats: 39
Startnr: 71
Motionsklassen
00:32:39
Plats: 76
Plats: 39
Startnr: 60
ATT-Fram
Hans Ole JOHANSEN
Motionsklassen
00:32:52
Plats: 77
Plats: 39
Startnr: 54
Rønning runners
Ragnhild Rønning
Motionsklassen
00:32:58
Plats: 78
Plats: 39
Startnr: 241
Motion Damer
00:33:06
Plats: 79
Plats: 40
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Marie Fuglesang
Motion Damer
00:33:09
Plats: 80
Plats: 40
Startnr: 192
Campus Miun IF
David Engström
Motionsklassen
00:33:15
Plats: 81
Plats: 40
Startnr: 49
Jämtkraft
Caroline Hilldahl
Motionsklassen
00:33:25
Plats: 82
Plats: 40
Startnr: 157
Forra IL
Martin Øygarden
Motionsklassen
00:33:31
Plats: 83
Plats: 41
Startnr: 196
Vinne IL 2
Ole Marius Berg
Motionsklassen
00:33:33
Plats: 84
Plats: 42
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Jon Magne Nielsen
Motionsklassen
00:33:36
Plats: 85
Plats: 42
Startnr: 281
RENÅ
Anitra Vognild
Motionsklassen
00:33:39
Plats: 86
Plats: 42
Startnr: 101
Støtet
Svein Gunnar Karlstrøm
Motionsklassen
00:33:48
Plats: 87
Plats: 42
Startnr: 160
Motionsklassen
00:33:49
Plats: 88
Plats: 42
Startnr: 36
IL Dalebrand
Eva Bjørnevik
Motionsklassen
00:33:59
Plats: 89
Plats: 43
Startnr: 300
FMV Sport
Peter Wilhelmsson
Endagars dag 1
00:34:04
Plats: 90
Plats: 43
Startnr: 91
Leik il
Stine Lillebudal Næve
Motionsklassen
00:34:09
Plats: 91
Plats: 44
Startnr: 153
Motionsklassen
00:34:12
Plats: 92
Plats: 44
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Antaris Persson
Motionsklassen
00:34:22
Plats: 93
Plats: 44
Startnr: 96
Motionsklassen
00:34:34
Plats: 94
Plats: 44
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Kari Elise Storrø
Motionsklassen
00:34:36
Plats: 95
Plats: 44
Startnr: 155
Team Adonai
Even Hammer Thodesen
Motionsklassen
00:34:38
Plats: 96
Plats: 44
Startnr: 111
Malvik IL
Gørill Gyllan
Motionsklassen
00:34:48
Plats: 97
Plats: 45
Startnr: 150
Frosta IL
Jannicke Aunan
Motionsklassen
00:34:49
Plats: 98
Plats: 46
Startnr: 94
I.L Nor
Bjørn Svorkdal
Motionsklassen
00:34:58
Plats: 99
Plats: 46
Startnr: 65
Sjetne
Sven Inge Kildal
Motionsklassen
00:35:04
Plats: 100
Plats: 47
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Eirik Bruset
Motionsklassen
00:35:15
Plats: 101
Plats: 47
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Jonas Jonsson
Motionsklassen
00:35:18
Plats: 102
Plats: 47
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Randi Aakervik
Motionsklassen
00:35:21
Plats: 103
Plats: 47
Startnr: 86
Möringan
Annica Boije
Motionsklassen
00:35:22
Plats: 104
Plats: 47
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Lars Håvard Tømmervik
Motionsklassen
00:35:25
Plats: 105
Plats: 47
Startnr: 98
Motionsklassen
00:35:26
Plats: 106
Plats: 47
Startnr: 26
Budal i.l
Åge Westrum
Motionsklassen
00:35:39
Plats: 107
Plats: 47
Startnr: 189
Motionsklassen
00:35:40
Plats: 108
Plats: 47
Startnr: 250
Motion Damer
00:35:41
Plats: 109
Plats: 48
Startnr: 215
Rödöns SK
Ninni Söderberg
Motionsklassen
00:35:42
Plats: 110
Plats: 48
Startnr: 85
Domstolene
Anders Carling
Motionsklassen
00:35:48
Plats: 111
Plats: 48
Startnr: 214
Motionsklassen
00:35:48
Plats: 112
Plats: 48
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Daniel Stræte
Motionsklassen
00:35:52
Plats: 113
Plats: 48
Startnr: 137
Undersåkers IF
Mattias Linderström
Motionsklassen
00:35:53
Plats: 114
Plats: 48
Startnr: 106
Team 3T
Maria Holm Foosnæs
Motionsklassen
00:35:55
Plats: 115
Plats: 48
Startnr: 69
Kullarmark SK
Maria Lundgren
Motionsklassen
00:35:57
Plats: 116
Plats: 48
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Niklas Jonsson
Motionsklassen
00:36:12
Plats: 117
Plats: 48
Startnr: 92
Rapp IL
Benjamin Reitan
Motionsklassen
00:36:17
Plats: 118
Plats: 49
Startnr: 109
Sætervik UIG
Randi Sæther
Motionsklassen
00:36:19
Plats: 119
Plats: 50
Startnr: 51
Ole Vig
Terje Olav Harnes
Motionsklassen
00:36:20
Plats: 120
Plats: 50
Startnr: 324
Kreti & Pleti
Ebba Hägglund
Endagars dag 1
00:36:33
Plats: 121
Plats: 50
Startnr: 224
Endagars dag 1
00:36:34
Plats: 122
Plats: 50
Startnr: 317
Motionsklassen
00:36:35
Plats: 123
Plats: 50
Startnr: 87
Hedevikens IF
Lars Björnmyr
Motionsklassen
00:36:37
Plats: 124
Plats: 50
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Øyvind Finstad
Motionsklassen
00:36:40
Plats: 125
Plats: 50
Startnr: 67
Motionsklassen
00:36:41
Plats: 126
Plats: 50
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Olav M. Salater
Motionsklassen
00:36:50
Plats: 127
Plats: 51
Startnr: 83
Motionsklassen
00:36:57
Plats: 128
Plats: 51
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Mats Pettersson
Motionsklassen
00:37:09
Plats: 129
Plats: 51
Startnr: 205
Nidarosdomen
Gunnar Winther
Motionsklassen
00:37:25
Plats: 130
Plats: 51
Startnr: 31
Motionsklassen
00:37:25
Plats: 131
Plats: 52
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Erik Simonsen
Motionsklassen
00:37:32
Plats: 132
Plats: 53
Startnr: 30
Inderøy
Anna Sofie Jørstad
Motionsklassen
00:37:32
Plats: 133
Plats: 53
Startnr: 130
Vallbo sk
Johan Reinklou
Motionsklassen
00:37:40
Plats: 134
Plats: 53
Startnr: 149
Kälens SK
Petter Ström
Motionsklassen
00:37:43
Plats: 135
Plats: 53
Startnr: 185
Hattfjelldal il
robert valleraune
Motionsklassen
00:37:58
Plats: 136
Plats: 54
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Ingrid Gagnås
Motion Damer
00:38:00
Plats: 137
Plats: 54
Startnr: 313
Endagars dag 1
00:38:07
Plats: 138
Plats: 54
Startnr: 143
Lag Olsson
Mattias Wärdell
Motionsklassen
00:38:09
Plats: 139
Plats: 54
Startnr: 140
Alsens IF
Sven Hagström
Motionsklassen
00:38:19
Plats: 140
Plats: 54
Startnr: 232
TrønderEnergi
Morten Volden
Motionsklassen
00:38:31
Plats: 141
Plats: 54
Startnr: 139
Endagars dag 1
00:38:40
Plats: 142
Plats: 54
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Christian Eggen
Motionsklassen
00:38:41
Plats: 143
Plats: 54
Startnr: 319
Semså Fritid
Peter Larsson
Endagars dag 1
00:38:48
Plats: 144
Plats: 54
Startnr: 312
Alla Kan
Helena Lindberg
Endagars dag 1
00:38:52
Plats: 145
Plats: 54
Startnr: 172
Motionsklassen
00:38:55
Plats: 146
Plats: 54
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Elina Ottosson
Motionsklassen
00:39:06
Plats: 147
Plats: 54
Startnr: 278
Motionsklassen
00:39:06
Plats: 148
Plats: 54
Startnr: 29
Henning IL
Anders Hallem Iversen
Motionsklassen
00:39:10
Plats: 149
Plats: 54
Startnr: 142
Motionsklassen
00:39:33
Plats: 150
Plats: 55
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Minna Sjöberg
Motion Damer
00:39:37
Plats: 151
Plats: 55
Startnr: 171
Kroglund slækt og påfyill
Monica Kaspersen Kyrkjebø
Motionsklassen
00:39:41
Plats: 152
Plats: 55
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Mattis Lindqvist
Motionsklassen
00:39:58
Plats: 153
Plats: 55
Startnr: 260
FSK Östersund
Joakim Wiklund
Motionsklassen
00:39:58
Plats: 154
Plats: 55
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Hanne Sund
Motion Damer
00:40:00
Plats: 155
Plats: 55
Startnr: 57
I.L Aasguten
Jarle Selven
Motionsklassen
00:40:03
Plats: 156
Plats: 56
Startnr: 292
Hemit
Gunnhild Berg Saksvik
Motionsklassen
00:40:17
Plats: 157
Plats: 56
Startnr: 117
Östersunds kommun
Jenny Wikner
Motionsklassen
00:40:17
Plats: 158
Plats: 56
Startnr: 79
Helgådal il
Bjørn Johan Hafstad Skjerve
Motionsklassen
00:40:23
Plats: 159
Plats: 56
Startnr: 320
Endagars dag 1
00:41:03
Plats: 160
Plats: 56
Startnr: 180
Adresseavisen
Per Axel Koch
Motionsklassen
00:41:08
Plats: 161
Plats: 56
Startnr: 233
Prima
Jeanette Johansen
Motionsklassen
00:41:19
Plats: 162
Plats: 56
Startnr: 25
Kværner BIL
Tom Rune Granheim
Endagars dag 1
00:42:00
Plats: 163
Plats: 57
Startnr: 257
Motion Damer
00:42:09
Plats: 164
Plats: 57
Startnr: 102
Ytterøy
Bernt Kvål
Motionsklassen
00:43:00
Plats: 165
Plats: 58
Startnr: 151
Motionsklassen
00:43:28
Plats: 166
Plats: 58
Startnr: 187
Endagars dag 1
00:43:31
Plats: 167
Plats: 58
Startnr: 229
NGU bedriftsidrettslag
kay Sindre Skogseth
Motionsklassen
00:43:42
Plats: 168
Plats: 59
Startnr: 311
Tikab.se
Irene Kempe
Endagars dag 1
00:43:49
Plats: 169
Plats: 59
Startnr: 244
Byåsen damer
Berit J Olsen Vaagen
Motion Damer
00:45:51
Plats: 170
Plats: 60
Startnr: 197
Namdalseid IL
Julie Maria Larson
Motionsklassen
00:46:17
Plats: 171
Plats: 61
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Eirik Vinje Rygg
Motionsklassen
00:47:01
Plats: 172
Plats: 62
Startnr: 318
Endagars dag 1
00:50:23
Plats: 173
Plats: 62
Startnr: 314
Endagars dag 1
00:56:27

Motionsklassen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Ebrahim Abdulaziz
Motionsklassen
00:23:28
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
NILS MAGNUS BØEN GRAVE
Motionsklassen
00:24:09
Plats: 3
Plats: 3
Startnr: 186
Bratsberg IL
Sean Chester
Motionsklassen
00:24:25
Plats: 4
Plats: 4
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Ole Mikal Tørsdal
Motionsklassen
00:25:07
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 116
Motionsklassen
00:25:37
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
SIGMUND OFSTAD
Motionsklassen
00:25:40
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 39
Mosvik IL
Arne Fodstad Karlsen
Motionsklassen
00:26:14
Plats: 8
Plats: 6
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Audun Thonstad
Motionsklassen
00:26:49
Plats: 9
Plats: 7
Startnr: 145
Mörsils IF
Sebastian Olsson
Motionsklassen
00:27:01
Plats: 10
Plats: 7
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Gustav Rotvold
Motionsklassen
00:27:03
Plats: 11
Plats: 7
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Erik Ottosson
Motionsklassen
00:27:05
Plats: 12
Plats: 8
Startnr: 10
Motionsklassen
00:27:10
Plats: 13
Plats: 9
Startnr: 131
Motionsklassen
00:27:35
Plats: 14
Plats: 9
Startnr: 38
Sportsgym
Jennifer Asp
Motionsklassen
00:27:38
Plats: 15
Plats: 9
Startnr: 81
Motionsklassen
00:27:42
Plats: 16
Plats: 9
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Øystein Sæther Lettpåtå
Motionsklassen
00:27:53
Plats: 17
Plats: 10
Startnr: 58
Motionsklassen
00:27:58
Plats: 18
Plats: 11
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Anton "Fjäderlätt" Olofsson
Motionsklassen
00:28:02
Plats: 19
Plats: 11
Startnr: 34
Motionsklassen
00:28:13
Plats: 20
Plats: 12
Startnr: 138
Brunflo IF
Martin Hedberg
Motionsklassen
00:28:14
Plats: 21
Plats: 13
Startnr: 99
Motionsklassen
00:28:17
Plats: 22
Plats: 13
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Johannes Listhaug
Motionsklassen
00:28:17
Plats: 23
Plats: 14
Startnr: 166
Motionsklassen
00:28:30
Plats: 24
Plats: 14
Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Kjell Einar Skaret
Motionsklassen
00:28:37
Plats: 25
Plats: 15
Startnr: 201
HV-12
Per Odd Rygg
Motionsklassen
00:28:39
Plats: 26
Plats: 15
Startnr: 110
Hommelvik il
Bård Aksnes
Motionsklassen
00:28:39
Plats: 27
Plats: 16
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Roy Andreas Karlsen
Motionsklassen
00:28:43
Plats: 28
Plats: 17
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Martin Aadahl
Motionsklassen
00:28:53
Plats: 29
Plats: 17
Startnr: 27
Motionsklassen
00:28:53
Plats: 30
Plats: 17
Startnr: 169
Duveds IF
Andreas Hansson
Motionsklassen
00:29:10
Plats: 31
Plats: 17
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Kristian Sæther
Motionsklassen
00:29:18
Plats: 32
Plats: 18
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Håkon Selvnes
Motionsklassen
00:29:24
Plats: 33
Plats: 19
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Nils Ole Fuglem
Motionsklassen
00:29:26
Plats: 34
Plats: 19
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Roar Krogstad
Motionsklassen
00:29:31
Plats: 35
Plats: 19
Startnr: 195
Vinne IL 1
Iver Gjerdrem Lund
Motionsklassen
00:29:33
Plats: 36
Plats: 19
Startnr: 237
Teknikens Under
Lars Norlander
Motionsklassen
00:29:38
Plats: 37
Plats: 19
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Pål Rolfsen
Motionsklassen
00:29:40
Plats: 38
Plats: 20
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
David Grabowski
Motionsklassen
00:29:49
Plats: 39
Plats: 20
Startnr: 206
Leksvik il
Sture Ramdal
Motionsklassen
00:29:51
Plats: 40
Plats: 21
Startnr: 103
Leinstrand IL
Joakim Sæther
Motionsklassen
00:29:54
Plats: 41
Plats: 22
Startnr: 114
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 3
JAN SVERRE FJÆRLI
Motionsklassen
00:29:58
Plats: 42
Plats: 22
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Bjørn Vaagen
Motionsklassen
00:30:11
Plats: 43
Plats: 23
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Henrik Sesseng
Motionsklassen
00:30:23
Plats: 44
Plats: 23
Startnr: 28
Leirådal I.L
Sture Sivertsen
Motionsklassen
00:30:24
Plats: 45
Plats: 24
Startnr: 76
Marieby GIF
Torbjörn Persson
Motionsklassen
00:30:24
Plats: 46
Plats: 25
Startnr: 42
Karolinernas Återkomst
William Moverare
Motionsklassen
00:30:41
Plats: 47
Plats: 25
Startnr: 70
Motionsklassen
00:30:46
Plats: 48
Plats: 25
Startnr: 287
Motionsklassen
00:30:50
Plats: 49
Plats: 25
Startnr: 129
Ogndal IL
Niklas Melhus Landsem
Motionsklassen
00:30:54
Plats: 50
Plats: 26
Startnr: 90
IL Skauga
Jon Inge Hegerberg
Motionsklassen
00:30:56
Plats: 51
Plats: 27
Startnr: 47
Lånke IL
Håvard Kjesbu
Motionsklassen
00:31:02
Plats: 52
Plats: 28
Startnr: 43
Lättja IF
Henrik Öhrberg
Motionsklassen
00:31:06
Plats: 53
Plats: 28
Startnr: 95
Röde Runners
Robert Björngard
Motionsklassen
00:31:06
Plats: 54
Plats: 28
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Lasse Hågensen Kokås
Motionsklassen
00:31:08
Plats: 55
Plats: 29
Startnr: 66
Meråker Mix
Odd Wæhre
Motionsklassen
00:31:15
Plats: 56
Plats: 29
Startnr: 40
NTE BIL
Thor Gunnar Steinsli
Motionsklassen
00:31:15
Plats: 57
Plats: 29
Startnr: 105
Politiets IL Sør-Trøndelag
Stein Frode Haugbjørg
Motionsklassen
00:31:24
Plats: 58
Plats: 30
Startnr: 112
Byneset il
Remy Solem
Motionsklassen
00:31:38
Plats: 59
Plats: 31
Startnr: 188
Hallkutarna
Johan Huczkowski
Motionsklassen
00:31:38
Plats: 60
Plats: 31
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Torgeir Brurok
Motionsklassen
00:31:40
Plats: 61
Plats: 32
Startnr: 163
Team Alseth
Bjørnar Alseth
Motionsklassen
00:31:44
Plats: 62
Plats: 32
Startnr: 50
Skogn IL
Morten Hovdal Aaknes
Motionsklassen
00:32:17
Plats: 63
Plats: 33
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Martin Stubban
Motionsklassen
00:32:19
Plats: 64
Plats: 33
Startnr: 24
Blecket
Lars "Linken" Lindqvist
Motionsklassen
00:32:22
Plats: 65
Plats: 33
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
John Anders Gustad
Motionsklassen
00:32:27
Plats: 66
Plats: 34
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
John Arild Sødal
Motionsklassen
00:32:27
Plats: 67
Plats: 34
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Fredrik Tung
Motionsklassen
00:32:27
Plats: 68
Plats: 35
Startnr: 183
SPILLUM IL
Knut Lian
Motionsklassen
00:32:32
Plats: 69
Plats: 36
Startnr: 71
Motionsklassen
00:32:39
Plats: 70
Plats: 36
Startnr: 60
ATT-Fram
Hans Ole JOHANSEN
Motionsklassen
00:32:52
Plats: 71
Plats: 36
Startnr: 54
Rønning runners
Ragnhild Rønning
Motionsklassen
00:32:58
Plats: 72
Plats: 36
Startnr: 192
Campus Miun IF
David Engström
Motionsklassen
00:33:15
Plats: 73
Plats: 36
Startnr: 49
Jämtkraft
Caroline Hilldahl
Motionsklassen
00:33:25
Plats: 74
Plats: 36
Startnr: 157
Forra IL
Martin Øygarden
Motionsklassen
00:33:31
Plats: 75
Plats: 37
Startnr: 196
Vinne IL 2
Ole Marius Berg
Motionsklassen
00:33:33
Plats: 76
Plats: 38
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Jon Magne Nielsen
Motionsklassen
00:33:36
Plats: 77
Plats: 38
Startnr: 281
RENÅ
Anitra Vognild
Motionsklassen
00:33:39
Plats: 78
Plats: 38
Startnr: 101
Støtet
Svein Gunnar Karlstrøm
Motionsklassen
00:33:48
Plats: 79
Plats: 38
Startnr: 160
Motionsklassen
00:33:49
Plats: 80
Plats: 38
Startnr: 36
IL Dalebrand
Eva Bjørnevik
Motionsklassen
00:33:59
Plats: 81
Plats: 39
Startnr: 91
Leik il
Stine Lillebudal Næve
Motionsklassen
00:34:09
Plats: 82
Plats: 40
Startnr: 153
Motionsklassen
00:34:12
Plats: 83
Plats: 40
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Antaris Persson
Motionsklassen
00:34:22
Plats: 84
Plats: 40
Startnr: 96
Motionsklassen
00:34:34
Plats: 85
Plats: 40
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Kari Elise Storrø
Motionsklassen
00:34:36
Plats: 86
Plats: 40
Startnr: 155
Team Adonai
Even Hammer Thodesen
Motionsklassen
00:34:38
Plats: 87
Plats: 40
Startnr: 111
Malvik IL
Gørill Gyllan
Motionsklassen
00:34:48
Plats: 88
Plats: 41
Startnr: 150
Frosta IL
Jannicke Aunan
Motionsklassen
00:34:49
Plats: 89
Plats: 42
Startnr: 94
I.L Nor
Bjørn Svorkdal
Motionsklassen
00:34:58
Plats: 90
Plats: 42
Startnr: 65
Sjetne
Sven Inge Kildal
Motionsklassen
00:35:04
Plats: 91
Plats: 43
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Eirik Bruset
Motionsklassen
00:35:15
Plats: 92
Plats: 43
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Jonas Jonsson
Motionsklassen
00:35:18
Plats: 93
Plats: 43
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Randi Aakervik
Motionsklassen
00:35:21
Plats: 94
Plats: 43
Startnr: 86
Möringan
Annica Boije
Motionsklassen
00:35:22
Plats: 95
Plats: 43
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Lars Håvard Tømmervik
Motionsklassen
00:35:25
Plats: 96
Plats: 43
Startnr: 98
Motionsklassen
00:35:26
Plats: 97
Plats: 43
Startnr: 26
Budal i.l
Åge Westrum
Motionsklassen
00:35:39
Plats: 98
Plats: 43
Startnr: 189
Motionsklassen
00:35:40
Plats: 99
Plats: 43
Startnr: 215
Rödöns SK
Ninni Söderberg
Motionsklassen
00:35:42
Plats: 100
Plats: 43
Startnr: 85
Domstolene
Anders Carling
Motionsklassen
00:35:48
Plats: 101
Plats: 43
Startnr: 214
Motionsklassen
00:35:48
Plats: 102
Plats: 43
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Daniel Stræte
Motionsklassen
00:35:52
Plats: 103
Plats: 43
Startnr: 137
Undersåkers IF
Mattias Linderström
Motionsklassen
00:35:53
Plats: 104
Plats: 43
Startnr: 106
Team 3T
Maria Holm Foosnæs
Motionsklassen
00:35:55
Plats: 105
Plats: 43
Startnr: 69
Kullarmark SK
Maria Lundgren
Motionsklassen
00:35:57
Plats: 106
Plats: 43
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Niklas Jonsson
Motionsklassen
00:36:12
Plats: 107
Plats: 43
Startnr: 92
Rapp IL
Benjamin Reitan
Motionsklassen
00:36:17
Plats: 108
Plats: 44
Startnr: 109
Sætervik UIG
Randi Sæther
Motionsklassen
00:36:19
Plats: 109
Plats: 45
Startnr: 51
Ole Vig
Terje Olav Harnes
Motionsklassen
00:36:20
Plats: 110
Plats: 45
Startnr: 317
Motionsklassen
00:36:35
Plats: 111
Plats: 45
Startnr: 87
Hedevikens IF
Lars Björnmyr
Motionsklassen
00:36:37
Plats: 112
Plats: 45
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Øyvind Finstad
Motionsklassen
00:36:40
Plats: 113
Plats: 45
Startnr: 67
Motionsklassen
00:36:41
Plats: 114
Plats: 45
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Olav M. Salater
Motionsklassen
00:36:50
Plats: 115
Plats: 46
Startnr: 83
Motionsklassen
00:36:57
Plats: 116
Plats: 46
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Mats Pettersson
Motionsklassen
00:37:09
Plats: 117
Plats: 46
Startnr: 205
Nidarosdomen
Gunnar Winther
Motionsklassen
00:37:25
Plats: 118
Plats: 46
Startnr: 31
Motionsklassen
00:37:25
Plats: 119
Plats: 47
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Erik Simonsen
Motionsklassen
00:37:32
Plats: 120
Plats: 48
Startnr: 30
Inderøy
Anna Sofie Jørstad
Motionsklassen
00:37:32
Plats: 121
Plats: 48
Startnr: 130
Vallbo sk
Johan Reinklou
Motionsklassen
00:37:40
Plats: 122
Plats: 48
Startnr: 149
Kälens SK
Petter Ström
Motionsklassen
00:37:43
Plats: 123
Plats: 48
Startnr: 185
Hattfjelldal il
robert valleraune
Motionsklassen
00:37:58
Plats: 124
Plats: 49
Startnr: 143
Lag Olsson
Mattias Wärdell
Motionsklassen
00:38:09
Plats: 125
Plats: 49
Startnr: 140
Alsens IF
Sven Hagström
Motionsklassen
00:38:19
Plats: 126
Plats: 49
Startnr: 232
TrønderEnergi
Morten Volden
Motionsklassen
00:38:31
Plats: 127
Plats: 49
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Christian Eggen
Motionsklassen
00:38:41
Plats: 128
Plats: 49
Startnr: 172
Motionsklassen
00:38:55
Plats: 129
Plats: 49
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Elina Ottosson
Motionsklassen
00:39:06
Plats: 130
Plats: 49
Startnr: 278
Motionsklassen
00:39:06
Plats: 131
Plats: 49
Startnr: 29
Henning IL
Anders Hallem Iversen
Motionsklassen
00:39:10
Plats: 132
Plats: 49
Startnr: 142
Motionsklassen
00:39:33
Plats: 133
Plats: 50
Startnr: 171
Kroglund slækt og påfyill
Monica Kaspersen Kyrkjebø
Motionsklassen
00:39:41
Plats: 134
Plats: 50
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Mattis Lindqvist
Motionsklassen
00:39:58
Plats: 135
Plats: 50
Startnr: 260
FSK Östersund
Joakim Wiklund
Motionsklassen
00:39:58
Plats: 136
Plats: 50
Startnr: 57
I.L Aasguten
Jarle Selven
Motionsklassen
00:40:03
Plats: 137
Plats: 51
Startnr: 292
Hemit
Gunnhild Berg Saksvik
Motionsklassen
00:40:17
Plats: 138
Plats: 51
Startnr: 117
Östersunds kommun
Jenny Wikner
Motionsklassen
00:40:17
Plats: 139
Plats: 51
Startnr: 79
Helgådal il
Bjørn Johan Hafstad Skjerve
Motionsklassen
00:40:23
Plats: 140
Plats: 51
Startnr: 180
Adresseavisen
Per Axel Koch
Motionsklassen
00:41:08
Plats: 141
Plats: 51
Startnr: 233
Prima
Jeanette Johansen
Motionsklassen
00:41:19
Plats: 142
Plats: 51
Startnr: 102
Ytterøy
Bernt Kvål
Motionsklassen
00:43:00
Plats: 143
Plats: 52
Startnr: 151
Motionsklassen
00:43:28
Plats: 144
Plats: 52
Startnr: 229
NGU bedriftsidrettslag
kay Sindre Skogseth
Motionsklassen
00:43:42
Plats: 145
Plats: 53
Startnr: 197
Namdalseid IL
Julie Maria Larson
Motionsklassen
00:46:17
Plats: 146
Plats: 54
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Eirik Vinje Rygg
Motionsklassen
00:47:01

Motion Damer

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 255
Byåsen IL
Synne Brovold
Motion Damer
00:30:07
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 243
Namdal løpeklubb Damer 1
ELISABETH WENDELBO
Motion Damer
00:31:29
Plats: 3
Plats: 3
Startnr: 241
Motion Damer
00:33:06
Plats: 4
Plats: 4
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Marie Fuglesang
Motion Damer
00:33:09
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 250
Motion Damer
00:35:41
Plats: 6
Plats: 5
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Ingrid Gagnås
Motion Damer
00:38:00
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Minna Sjöberg
Motion Damer
00:39:37
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Hanne Sund
Motion Damer
00:40:00
Plats: 9
Plats: 5
Startnr: 257
Motion Damer
00:42:09
Plats: 10
Plats: 5
Startnr: 244
Byåsen damer
Berit J Olsen Vaagen
Motion Damer
00:45:51

Endagars dag 1

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 235
Endagars dag 1
00:30:04
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 199
Microchip Norway
Jan Egil Ruud
Endagars dag 1
00:30:50
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 97
Kalls IF
Abdullah Idris
Endagars dag 1
00:31:39
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 322
Världslaget
Eliyas Rezai
Endagars dag 1
00:32:29
Plats: 5
Plats: 2
Startnr: 300
FMV Sport
Peter Wilhelmsson
Endagars dag 1
00:34:04
Plats: 6
Plats: 2
Startnr: 324
Kreti & Pleti
Ebba Hägglund
Endagars dag 1
00:36:33
Plats: 7
Plats: 2
Startnr: 224
Endagars dag 1
00:36:34
Plats: 8
Plats: 2
Startnr: 313
Endagars dag 1
00:38:07
Plats: 9
Plats: 2
Startnr: 139
Endagars dag 1
00:38:40
Plats: 10
Plats: 2
Startnr: 319
Semså Fritid
Peter Larsson
Endagars dag 1
00:38:48
Plats: 11
Plats: 2
Startnr: 312
Alla Kan
Helena Lindberg
Endagars dag 1
00:38:52
Plats: 12
Plats: 2
Startnr: 320
Endagars dag 1
00:41:03
Plats: 13
Plats: 2
Startnr: 25
Kværner BIL
Tom Rune Granheim
Endagars dag 1
00:42:00
Plats: 14
Plats: 3
Startnr: 187
Endagars dag 1
00:43:31
Plats: 15
Plats: 3
Startnr: 311
Tikab.se
Irene Kempe
Endagars dag 1
00:43:49
Plats: 16
Plats: 3
Startnr: 318
Endagars dag 1
00:50:23
Plats: 17
Plats: 3
Startnr: 314
Endagars dag 1
00:56:27