Resultat Såå - Åre

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Trond Ørjan Eide
Motionsklassen
00:25:30
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Ørjan Kjeldsli
Motionsklassen
00:25:42
Plats: 3
Plats: 3
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Alexander Kirkeberg
Motionsklassen
00:25:51
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 232
TrønderEnergi
Niklas Dyrhaug
Motionsklassen
00:26:02
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 12
Motionsklassen
00:27:00
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 186
Bratsberg IL
Sean Chester
Motionsklassen
00:27:28
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Øystein Solligård
Motionsklassen
00:27:28
Plats: 8
Plats: 6
Startnr: 10
Motionsklassen
00:28:52
Plats: 9
Plats: 7
Startnr: 39
Mosvik IL
Halvor Eidissen
Motionsklassen
00:28:57
Plats: 10
Plats: 8
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Ole Arnold Sødal
Motionsklassen
00:29:39
Plats: 11
Plats: 9
Startnr: 54
Rønning runners
Kasper Komnæs Rønning
Motionsklassen
00:29:46
Plats: 12
Plats: 9
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Odd Egil Brobakk
Motionsklassen
00:29:55
Plats: 13
Plats: 9
Startnr: 94
I.L Nor
Lars Svorkdal
Motionsklassen
00:30:11
Plats: 14
Plats: 9
Startnr: 66
Meråker Mix
Stig Rune Kveen
Motionsklassen
00:30:13
Plats: 15
Plats: 9
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
HELGE LANGEN
Motionsklassen
00:30:18
Plats: 16
Plats: 10
Startnr: 243
Motion Damer
00:30:29
Plats: 17
Plats: 11
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Bjørn Slåen
Motionsklassen
00:30:40
Plats: 18
Plats: 12
Startnr: 105
Motionsklassen
00:30:47
Plats: 19
Plats: 13
Startnr: 170
Motionsklassen
00:30:52
Plats: 20
Plats: 13
Startnr: 50
Skogn IL
Erlend Aune Krogstad
Motionsklassen
00:30:55
Plats: 21
Plats: 14
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Bjarne Lien
Motionsklassen
00:30:56
Plats: 22
Plats: 15
Startnr: 47
Lånke IL
Rune Moen
Motionsklassen
00:31:01
Plats: 23
Plats: 16
Startnr: 38
Sportsgym
Lina El Kott
Motionsklassen
00:31:07
Plats: 24
Plats: 16
Startnr: 26
Budal i.l
Bjørn Ivar Haugen
Motionsklassen
00:31:17
Plats: 25
Plats: 16
Startnr: 81
Motionsklassen
00:31:18
Plats: 26
Plats: 16
Startnr: 116
Motionsklassen
00:31:25
Plats: 27
Plats: 16
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Jan Romundstad
Motionsklassen
00:31:28
Plats: 28
Plats: 17
Startnr: 169
Duveds IF
Erik Edsås
Motionsklassen
00:31:32
Plats: 29
Plats: 17
Startnr: 195
Vinne IL 1
Ådne Lund
Motionsklassen
00:31:41
Plats: 30
Plats: 17
Startnr: 110
Hommelvik il
Amund Godal
Motionsklassen
00:31:42
Plats: 31
Plats: 18
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Bernt Emil Rognes
Motionsklassen
00:31:42
Plats: 32
Plats: 19
Startnr: 36
IL Dalebrand
Victor Bolin
Motionsklassen
00:31:50
Plats: 33
Plats: 20
Startnr: 188
Hallkutarna
Sanna El Kott Helander
Motionsklassen
00:31:56
Plats: 34
Plats: 20
Startnr: 103
Leinstrand IL
Håvard Græsli
Motionsklassen
00:32:04
Plats: 35
Plats: 21
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Tor-Arne Fjellvikås
Motionsklassen
00:32:04
Plats: 36
Plats: 21
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Bjørnar Hynne
Motionsklassen
00:32:06
Plats: 37
Plats: 22
Startnr: 58
Motionsklassen
00:32:06
Plats: 38
Plats: 23
Startnr: 108
Motionsklassen
00:32:13
Plats: 39
Plats: 24
Startnr: 29
Henning IL
Jørgen Wekre
Motionsklassen
00:32:15
Plats: 40
Plats: 24
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Bjarne Johansen
Motionsklassen
00:32:25
Plats: 41
Plats: 24
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Vebjørn Midtun
Motionsklassen
00:32:49
Plats: 42
Plats: 25
Startnr: 131
Motionsklassen
00:33:01
Plats: 43
Plats: 25
Startnr: 117
Östersunds kommun
Erika Lindström
Motionsklassen
00:33:05
Plats: 44
Plats: 25
Startnr: 30
Inderøy
Marit Anita Karlsen
Motionsklassen
00:33:08
Plats: 45
Plats: 25
Startnr: 57
I.L Aasguten
Andreas Aune
Motionsklassen
00:33:18
Plats: 46
Plats: 26
Startnr: 111
Malvik IL
Ludvig W Strømsnes
Motionsklassen
00:33:20
Plats: 47
Plats: 27
Startnr: 60
ATT-Fram
Einar WANGBERG
Motionsklassen
00:33:28
Plats: 48
Plats: 27
Startnr: 201
HV-12
Per Odd Rygg
Motionsklassen
00:33:30
Plats: 49
Plats: 27
Startnr: 67
Motionsklassen
00:33:33
Plats: 50
Plats: 27
Startnr: 71
Motionsklassen
00:33:35
Plats: 51
Plats: 27
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Thomas Chytra
Motionsklassen
00:33:48
Plats: 52
Plats: 27
Startnr: 91
Leik il
Simon Gåsbakk
Motionsklassen
00:34:00
Plats: 53
Plats: 28
Startnr: 206
Leksvik il
Merethe Kopreitan Dahl
Motionsklassen
00:34:03
Plats: 54
Plats: 29
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Leif Harald Urlaub
Motionsklassen
00:34:05
Plats: 55
Plats: 29
Startnr: 129
Ogndal IL
Sebastian Benonisen
Motionsklassen
00:34:05
Plats: 56
Plats: 30
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Henka Jonsson GP
Motionsklassen
00:34:10
Plats: 57
Plats: 30
Startnr: 281
RENÅ
Simen Smiseth
Motionsklassen
00:34:14
Plats: 58
Plats: 30
Startnr: 90
IL Skauga
Hanne Hegerberg
Motionsklassen
00:34:17
Plats: 59
Plats: 31
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Arnt Tomas Sundli
Motionsklassen
00:34:29
Plats: 60
Plats: 31
Startnr: 287
Motionsklassen
00:34:31
Plats: 61
Plats: 31
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Marte Kristin Skjørstad
Motion Damer
00:34:40
Plats: 62
Plats: 31
Startnr: 163
Team Alseth
Bjørnar Alseth
Motionsklassen
00:34:42
Plats: 63
Plats: 31
Startnr: 189
Motionsklassen
00:34:47
Plats: 64
Plats: 31
Startnr: 180
Adresseavisen
Øyvind Johansen
Motionsklassen
00:34:54
Plats: 65
Plats: 31
Startnr: 196
Vinne IL 2
Geir Kolstad
Motionsklassen
00:34:54
Plats: 66
Plats: 32
Startnr: 235
Trångsvikens IF Motion
Marie Robertsson
Endagars dag 1
00:34:55
Plats: 67
Plats: 33
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Morten Berg
Motionsklassen
00:34:57
Plats: 68
Plats: 33
Startnr: 114
Motionsklassen
00:35:05
Plats: 69
Plats: 33
Startnr: 83
Motionsklassen
00:35:05
Plats: 70
Plats: 33
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Gösta Wistemar
Motionsklassen
00:35:07
Plats: 71
Plats: 33
Startnr: 43
Lättja IF
Henrik Öhrberg
Motionsklassen
00:35:15
Plats: 72
Plats: 33
Startnr: 70
Motionsklassen
00:35:17
Plats: 73
Plats: 33
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Jonas Hågensen Kokås
Motionsklassen
00:35:18
Plats: 74
Plats: 34
Startnr: 233
Prima
Sondre Hegge
Motionsklassen
00:35:20
Plats: 75
Plats: 34
Startnr: 229
NGU bedriftsidrettslag
Håvard Skistad Thorsnes
Motionsklassen
00:35:25
Plats: 76
Plats: 35
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Erik Wocalewski
Motionsklassen
00:35:26
Plats: 77
Plats: 35
Startnr: 140
Alsens IF
Emil Malmtot
Motionsklassen
00:35:35
Plats: 78
Plats: 35
Startnr: 255
Byåsen IL
Julie Spets
Motion Damer
00:35:40
Plats: 79
Plats: 36
Startnr: 112
Byneset il
Edvind By
Motionsklassen
00:35:42
Plats: 80
Plats: 37
Startnr: 92
Rapp IL
Rune Hønnås
Motionsklassen
00:35:50
Plats: 81
Plats: 38
Startnr: 278
Motionsklassen
00:35:51
Plats: 82
Plats: 38
Startnr: 65
Sjetne
Marius Myklebust
Motionsklassen
00:35:53
Plats: 83
Plats: 39
Startnr: 199
Microchip Norway
Jan Egil Ruud
Endagars dag 1
00:35:54
Plats: 84
Plats: 39
Startnr: 106
Team 3T
Bjørn Lindgaard
Motionsklassen
00:35:56
Plats: 85
Plats: 39
Startnr: 56
Motionsklassen
00:35:57
Plats: 86
Plats: 39
Startnr: 137
Undersåkers IF
Anita Mobärg
Motionsklassen
00:36:08
Plats: 87
Plats: 39
Startnr: 205
Nidarosdomen
Anna Storvig Winther
Motionsklassen
00:36:10
Plats: 88
Plats: 39
Startnr: 181
Motionsklassen
00:36:22
Plats: 89
Plats: 40
Startnr: 101
Støtet
Kjell Hornslien
Motionsklassen
00:36:44
Plats: 90
Plats: 40
Startnr: 171
Kroglund slækt og påfyill
Robin Winter Fløan
Motionsklassen
00:36:53
Plats: 91
Plats: 40
Startnr: 185
Hattfjelldal il
adrian steinbakken
Motionsklassen
00:36:57
Plats: 92
Plats: 41
Startnr: 187
Endagars dag 1
00:36:59
Plats: 93
Plats: 41
Startnr: 197
Namdalseid IL
Tor Ludvig Bøgseth
Motionsklassen
00:37:03
Plats: 94
Plats: 42
Startnr: 97
Kalls IF
Jonathan efternamn
Endagars dag 1
00:37:22
Plats: 95
Plats: 42
Startnr: 28
Leirådal I.L
Geir Rydvik
Motionsklassen
00:37:24
Plats: 96
Plats: 43
Startnr: 214
Hej främling! - Inlöparna
Diaa Aldeen Abdullah
Motionsklassen
00:37:32
Plats: 97
Plats: 43
Startnr: 31
Motionsklassen
00:37:40
Plats: 98
Plats: 44
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Magne Tung
Motionsklassen
00:37:42
Plats: 99
Plats: 45
Startnr: 99
Motionsklassen
00:37:43
Plats: 100
Plats: 45
Startnr: 157
Forra IL
Torbjørn Rolseth
Motionsklassen
00:37:54
Plats: 101
Plats: 46
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Trine Aakervik
Motionsklassen
00:37:58
Plats: 102
Plats: 46
Startnr: 244
Byåsen damer
Wenche Lande
Motion Damer
00:38:06
Plats: 103
Plats: 47
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Håkan Svensson
Motionsklassen
00:38:16
Plats: 104
Plats: 47
Startnr: 317
Motionsklassen
00:38:18
Plats: 105
Plats: 47
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Ingvild Saksvik-Lehouillier
Motion Damer
00:38:28
Plats: 106
Plats: 47
Startnr: 192
Campus Miun IF
David Engström
Motionsklassen
00:38:29
Plats: 107
Plats: 47
Startnr: 250
Motion Damer
00:38:30
Plats: 108
Plats: 48
Startnr: 79
Helgådal il
Jonny Haugan
Motionsklassen
00:38:53
Plats: 109
Plats: 48
Startnr: 300
FMV Sport
Göran Lindé
Endagars dag 1
00:38:57
Plats: 110
Plats: 48
Startnr: 143
Lag Olsson
Erik Dahlén
Motionsklassen
00:38:58
Plats: 111
Plats: 48
Startnr: 183
SPILLUM IL
Ådne Geitsund
Motionsklassen
00:39:02
Plats: 112
Plats: 49
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Elin Engelin
Motion Damer
00:39:05
Plats: 113
Plats: 50
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Siri Pettersen
Motion Damer
00:39:08
Plats: 114
Plats: 50
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Vibeke Remseth
Motionsklassen
00:39:14
Plats: 115
Plats: 51
Startnr: 237
Teknikens Under
Patrik Finn
Motionsklassen
00:39:15
Plats: 116
Plats: 51
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Mohammad Hosseiny
Motionsklassen
00:39:16
Plats: 117
Plats: 51
Startnr: 138
Brunflo IF
Stefan Andersson
Motionsklassen
00:39:27
Plats: 118
Plats: 52
Startnr: 160
Motionsklassen
00:39:34
Plats: 119
Plats: 52
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Øystein Tveit
Motionsklassen
00:39:35
Plats: 120
Plats: 52
Startnr: 25
Kværner BIL
Holger Berg Sørensen
Endagars dag 1
00:39:37
Plats: 121
Plats: 53
Startnr: 320
Endagars dag 1
00:39:41
Plats: 122
Plats: 53
Startnr: 150
Frosta IL
Jurga Vold
Motionsklassen
00:39:45
Plats: 123
Plats: 54
Startnr: 319
Semså Fritid
Peter Larsson
Endagars dag 1
00:39:48
Plats: 124
Plats: 54
Startnr: 109
Sætervik UIG
Camilla Sørgjerd
Motionsklassen
00:39:50
Plats: 125
Plats: 55
Startnr: 69
Kullarmark SK
David Lundgren
Motionsklassen
00:39:56
Plats: 126
Plats: 55
Startnr: 85
Domstolene
Lars Edlund
Motionsklassen
00:40:02
Plats: 127
Plats: 55
Startnr: 49
Jämtkraft
Anna-Lena Frykman
Motionsklassen
00:40:06
Plats: 128
Plats: 55
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Tove Norbotn
Motionsklassen
00:40:07
Plats: 129
Plats: 56
Startnr: 102
Ytterøy
Ole Martin Torhvaldsen
Motionsklassen
00:40:10
Plats: 130
Plats: 57
Startnr: 76
Marieby GIF
Matilda Jacobs
Motionsklassen
00:40:11
Plats: 131
Plats: 58
Startnr: 149
Kälens SK
Paul van den Brink
Motionsklassen
00:40:21
Plats: 132
Plats: 58
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Tiril Vaarum
Motionsklassen
00:40:32
Plats: 133
Plats: 59
Startnr: 322
Världslaget
Hamza Världslaget
Endagars dag 1
00:40:34
Plats: 134
Plats: 59
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Marion Ramberghaug
Motionsklassen
00:40:42
Plats: 135
Plats: 59
Startnr: 292
Hemit
Paul Gundersen
Motionsklassen
00:40:42
Plats: 136
Plats: 59
Startnr: 130
Vallbo sk
Maria Gyllner
Motionsklassen
00:41:11
Plats: 137
Plats: 59
Startnr: 51
Ole Vig
Terje Olav Harnes
Motionsklassen
00:41:17
Plats: 138
Plats: 59
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Arvid "Rä-Volt" Hedin
Motionsklassen
00:41:38
Plats: 139
Plats: 59
Startnr: 145
Mörsils IF
Andreas Hägg
Motionsklassen
00:41:41
Plats: 140
Plats: 59
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Eirik Skreden
Motionsklassen
00:41:42
Plats: 141
Plats: 60
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Robin Bergetoft
Motionsklassen
00:41:54
Plats: 142
Plats: 60
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Lars-Pär Mårtensson
Motionsklassen
00:41:56
Plats: 143
Plats: 60
Startnr: 318
Endagars dag 1
00:41:59
Plats: 144
Plats: 60
Startnr: 172
Motionsklassen
00:42:17
Plats: 145
Plats: 60
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Ingvild Stornes
Motionsklassen
00:42:24
Plats: 146
Plats: 60
Startnr: 98
Motionsklassen
00:42:31
Plats: 147
Plats: 60
Startnr: 139
Endagars dag 1
00:42:35
Plats: 148
Plats: 60
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Espen Birger Augdal
Motionsklassen
00:42:38
Plats: 149
Plats: 61
Startnr: 40
NTE BIL
Robert Ødegård
Motionsklassen
00:42:49
Plats: 150
Plats: 61
Startnr: 314
Endagars dag 1
00:42:56
Plats: 151
Plats: 61
Startnr: 42
Motionsklassen
00:43:04
Plats: 152
Plats: 61
Startnr: 257
Selbu & Tydal Løperteam lag 1 Drek
Berit Elverum Slundgård
Motion Damer
00:43:05
Plats: 153
Plats: 61
Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Ola Inge Svinsås
Endagars dag 1
00:43:26
Plats: 154
Plats: 61
Startnr: 155
Team Adonai
Joar Hofstad
Motionsklassen
00:43:42
Plats: 155
Plats: 61
Startnr: 142
Motionsklassen
00:43:47
Plats: 156
Plats: 62
Startnr: 312
Alla Kan
Helena Lindberg
Endagars dag 1
00:44:19
Plats: 157
Plats: 62
Startnr: 24
Blecket
Markus "Mackan" Näslund
Motionsklassen
00:44:37
Plats: 158
Plats: 62
Startnr: 313
De e bäre å kuut, Stårsan!
Evelina Von sneidern
Endagars dag 1
00:45:42
Plats: 159
Plats: 62
Startnr: 208
Motionsklassen
00:45:50
Plats: 160
Plats: 62
Startnr: 63
Motionsklassen
00:46:22
Plats: 161
Plats: 62
Startnr: 96
Motionsklassen
00:46:46
Plats: 162
Plats: 62
Startnr: 87
Motionsklassen
00:47:11
Plats: 163
Plats: 62
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Marie Karlsson - Callerstrand
Motion Damer
00:47:21
Plats: 164
Plats: 62
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Kerry Maria Agustsson
Motionsklassen
00:47:42
Plats: 165
Plats: 62
Startnr: 173
Motionsklassen
00:48:02
Plats: 166
Plats: 62
Startnr: 151
Motionsklassen
00:48:10
Plats: 167
Plats: 62
Startnr: 324
Kreti & Pleti
jakob persson
Endagars dag 1
00:48:20
Plats: 168
Plats: 62
Startnr: 215
Rödöns SK
Matilda Winblad
Motionsklassen
00:48:53
Plats: 169
Plats: 62
Startnr: 311
Tikab.se
Håkan Grafström
Endagars dag 1
00:50:16
Plats: 170
Plats: 62
Startnr: 95
Röde Runners
Malin Connysson
Motionsklassen
00:50:30
Plats: 171
Plats: 62
Startnr: 59
Motionsklassen
00:51:11
Plats: 172
Plats: 62
Startnr: 260
FSK Östersund
Maja Norberg
Motionsklassen
00:51:24
Plats: 173
Plats: 62
Startnr: 86
Möringan
Jessica Flodin
Motionsklassen
00:55:03

Motionsklassen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Trond Ørjan Eide
Motionsklassen
00:25:30
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Ørjan Kjeldsli
Motionsklassen
00:25:42
Plats: 3
Plats: 3
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Alexander Kirkeberg
Motionsklassen
00:25:51
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 232
TrønderEnergi
Niklas Dyrhaug
Motionsklassen
00:26:02
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 12
Motionsklassen
00:27:00
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 186
Bratsberg IL
Sean Chester
Motionsklassen
00:27:28
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Øystein Solligård
Motionsklassen
00:27:28
Plats: 8
Plats: 6
Startnr: 10
Motionsklassen
00:28:52
Plats: 9
Plats: 7
Startnr: 39
Mosvik IL
Halvor Eidissen
Motionsklassen
00:28:57
Plats: 10
Plats: 8
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Ole Arnold Sødal
Motionsklassen
00:29:39
Plats: 11
Plats: 9
Startnr: 54
Rønning runners
Kasper Komnæs Rønning
Motionsklassen
00:29:46
Plats: 12
Plats: 9
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Odd Egil Brobakk
Motionsklassen
00:29:55
Plats: 13
Plats: 9
Startnr: 94
I.L Nor
Lars Svorkdal
Motionsklassen
00:30:11
Plats: 14
Plats: 9
Startnr: 66
Meråker Mix
Stig Rune Kveen
Motionsklassen
00:30:13
Plats: 15
Plats: 9
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
HELGE LANGEN
Motionsklassen
00:30:18
Plats: 16
Plats: 10
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Bjørn Slåen
Motionsklassen
00:30:40
Plats: 17
Plats: 11
Startnr: 105
Motionsklassen
00:30:47
Plats: 18
Plats: 12
Startnr: 170
Motionsklassen
00:30:52
Plats: 19
Plats: 12
Startnr: 50
Skogn IL
Erlend Aune Krogstad
Motionsklassen
00:30:55
Plats: 20
Plats: 13
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Bjarne Lien
Motionsklassen
00:30:56
Plats: 21
Plats: 14
Startnr: 47
Lånke IL
Rune Moen
Motionsklassen
00:31:01
Plats: 22
Plats: 15
Startnr: 38
Sportsgym
Lina El Kott
Motionsklassen
00:31:07
Plats: 23
Plats: 15
Startnr: 26
Budal i.l
Bjørn Ivar Haugen
Motionsklassen
00:31:17
Plats: 24
Plats: 15
Startnr: 81
Motionsklassen
00:31:18
Plats: 25
Plats: 15
Startnr: 116
Motionsklassen
00:31:25
Plats: 26
Plats: 15
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Jan Romundstad
Motionsklassen
00:31:28
Plats: 27
Plats: 16
Startnr: 169
Duveds IF
Erik Edsås
Motionsklassen
00:31:32
Plats: 28
Plats: 16
Startnr: 195
Vinne IL 1
Ådne Lund
Motionsklassen
00:31:41
Plats: 29
Plats: 16
Startnr: 110
Hommelvik il
Amund Godal
Motionsklassen
00:31:42
Plats: 30
Plats: 17
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Bernt Emil Rognes
Motionsklassen
00:31:42
Plats: 31
Plats: 18
Startnr: 36
IL Dalebrand
Victor Bolin
Motionsklassen
00:31:50
Plats: 32
Plats: 19
Startnr: 188
Hallkutarna
Sanna El Kott Helander
Motionsklassen
00:31:56
Plats: 33
Plats: 19
Startnr: 103
Leinstrand IL
Håvard Græsli
Motionsklassen
00:32:04
Plats: 34
Plats: 20
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Tor-Arne Fjellvikås
Motionsklassen
00:32:04
Plats: 35
Plats: 20
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Bjørnar Hynne
Motionsklassen
00:32:06
Plats: 36
Plats: 21
Startnr: 58
Motionsklassen
00:32:06
Plats: 37
Plats: 22
Startnr: 108
Motionsklassen
00:32:13
Plats: 38
Plats: 23
Startnr: 29
Henning IL
Jørgen Wekre
Motionsklassen
00:32:15
Plats: 39
Plats: 23
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Bjarne Johansen
Motionsklassen
00:32:25
Plats: 40
Plats: 23
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Vebjørn Midtun
Motionsklassen
00:32:49
Plats: 41
Plats: 24
Startnr: 131
Motionsklassen
00:33:01
Plats: 42
Plats: 24
Startnr: 117
Östersunds kommun
Erika Lindström
Motionsklassen
00:33:05
Plats: 43
Plats: 24
Startnr: 30
Inderøy
Marit Anita Karlsen
Motionsklassen
00:33:08
Plats: 44
Plats: 24
Startnr: 57
I.L Aasguten
Andreas Aune
Motionsklassen
00:33:18
Plats: 45
Plats: 25
Startnr: 111
Malvik IL
Ludvig W Strømsnes
Motionsklassen
00:33:20
Plats: 46
Plats: 26
Startnr: 60
ATT-Fram
Einar WANGBERG
Motionsklassen
00:33:28
Plats: 47
Plats: 26
Startnr: 201
HV-12
Per Odd Rygg
Motionsklassen
00:33:30
Plats: 48
Plats: 26
Startnr: 67
Motionsklassen
00:33:33
Plats: 49
Plats: 26
Startnr: 71
Motionsklassen
00:33:35
Plats: 50
Plats: 26
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Thomas Chytra
Motionsklassen
00:33:48
Plats: 51
Plats: 26
Startnr: 91
Leik il
Simon Gåsbakk
Motionsklassen
00:34:00
Plats: 52
Plats: 27
Startnr: 206
Leksvik il
Merethe Kopreitan Dahl
Motionsklassen
00:34:03
Plats: 53
Plats: 28
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Leif Harald Urlaub
Motionsklassen
00:34:05
Plats: 54
Plats: 28
Startnr: 129
Ogndal IL
Sebastian Benonisen
Motionsklassen
00:34:05
Plats: 55
Plats: 29
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Henka Jonsson GP
Motionsklassen
00:34:10
Plats: 56
Plats: 29
Startnr: 281
RENÅ
Simen Smiseth
Motionsklassen
00:34:14
Plats: 57
Plats: 29
Startnr: 90
IL Skauga
Hanne Hegerberg
Motionsklassen
00:34:17
Plats: 58
Plats: 30
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Arnt Tomas Sundli
Motionsklassen
00:34:29
Plats: 59
Plats: 30
Startnr: 287
Motionsklassen
00:34:31
Plats: 60
Plats: 30
Startnr: 163
Team Alseth
Bjørnar Alseth
Motionsklassen
00:34:42
Plats: 61
Plats: 30
Startnr: 189
Motionsklassen
00:34:47
Plats: 62
Plats: 30
Startnr: 180
Adresseavisen
Øyvind Johansen
Motionsklassen
00:34:54
Plats: 63
Plats: 30
Startnr: 196
Vinne IL 2
Geir Kolstad
Motionsklassen
00:34:54
Plats: 64
Plats: 31
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Morten Berg
Motionsklassen
00:34:57
Plats: 65
Plats: 31
Startnr: 114
Motionsklassen
00:35:05
Plats: 66
Plats: 31
Startnr: 83
Motionsklassen
00:35:05
Plats: 67
Plats: 31
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Gösta Wistemar
Motionsklassen
00:35:07
Plats: 68
Plats: 31
Startnr: 43
Lättja IF
Henrik Öhrberg
Motionsklassen
00:35:15
Plats: 69
Plats: 31
Startnr: 70
Motionsklassen
00:35:17
Plats: 70
Plats: 31
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Jonas Hågensen Kokås
Motionsklassen
00:35:18
Plats: 71
Plats: 32
Startnr: 233
Prima
Sondre Hegge
Motionsklassen
00:35:20
Plats: 72
Plats: 32
Startnr: 229
NGU bedriftsidrettslag
Håvard Skistad Thorsnes
Motionsklassen
00:35:25
Plats: 73
Plats: 33
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Erik Wocalewski
Motionsklassen
00:35:26
Plats: 74
Plats: 33
Startnr: 140
Alsens IF
Emil Malmtot
Motionsklassen
00:35:35
Plats: 75
Plats: 33
Startnr: 112
Byneset il
Edvind By
Motionsklassen
00:35:42
Plats: 76
Plats: 34
Startnr: 92
Rapp IL
Rune Hønnås
Motionsklassen
00:35:50
Plats: 77
Plats: 35
Startnr: 278
Motionsklassen
00:35:51
Plats: 78
Plats: 35
Startnr: 65
Sjetne
Marius Myklebust
Motionsklassen
00:35:53
Plats: 79
Plats: 36
Startnr: 106
Team 3T
Bjørn Lindgaard
Motionsklassen
00:35:56
Plats: 80
Plats: 36
Startnr: 56
Motionsklassen
00:35:57
Plats: 81
Plats: 36
Startnr: 137
Undersåkers IF
Anita Mobärg
Motionsklassen
00:36:08
Plats: 82
Plats: 36
Startnr: 205
Nidarosdomen
Anna Storvig Winther
Motionsklassen
00:36:10
Plats: 83
Plats: 36
Startnr: 181
Motionsklassen
00:36:22
Plats: 84
Plats: 37
Startnr: 101
Støtet
Kjell Hornslien
Motionsklassen
00:36:44
Plats: 85
Plats: 37
Startnr: 171
Kroglund slækt og påfyill
Robin Winter Fløan
Motionsklassen
00:36:53
Plats: 86
Plats: 37
Startnr: 185
Hattfjelldal il
adrian steinbakken
Motionsklassen
00:36:57
Plats: 87
Plats: 38
Startnr: 197
Namdalseid IL
Tor Ludvig Bøgseth
Motionsklassen
00:37:03
Plats: 88
Plats: 39
Startnr: 28
Leirådal I.L
Geir Rydvik
Motionsklassen
00:37:24
Plats: 89
Plats: 40
Startnr: 214
Hej främling! - Inlöparna
Diaa Aldeen Abdullah
Motionsklassen
00:37:32
Plats: 90
Plats: 40
Startnr: 31
Motionsklassen
00:37:40
Plats: 91
Plats: 41
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Magne Tung
Motionsklassen
00:37:42
Plats: 92
Plats: 42
Startnr: 99
Motionsklassen
00:37:43
Plats: 93
Plats: 42
Startnr: 157
Forra IL
Torbjørn Rolseth
Motionsklassen
00:37:54
Plats: 94
Plats: 43
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Trine Aakervik
Motionsklassen
00:37:58
Plats: 95
Plats: 43
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Håkan Svensson
Motionsklassen
00:38:16
Plats: 96
Plats: 43
Startnr: 317
Motionsklassen
00:38:18
Plats: 97
Plats: 43
Startnr: 192
Campus Miun IF
David Engström
Motionsklassen
00:38:29
Plats: 98
Plats: 43
Startnr: 79
Helgådal il
Jonny Haugan
Motionsklassen
00:38:53
Plats: 99
Plats: 43
Startnr: 143
Lag Olsson
Erik Dahlén
Motionsklassen
00:38:58
Plats: 100
Plats: 43
Startnr: 183
SPILLUM IL
Ådne Geitsund
Motionsklassen
00:39:02
Plats: 101
Plats: 44
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Vibeke Remseth
Motionsklassen
00:39:14
Plats: 102
Plats: 45
Startnr: 237
Teknikens Under
Patrik Finn
Motionsklassen
00:39:15
Plats: 103
Plats: 45
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Mohammad Hosseiny
Motionsklassen
00:39:16
Plats: 104
Plats: 45
Startnr: 138
Brunflo IF
Stefan Andersson
Motionsklassen
00:39:27
Plats: 105
Plats: 46
Startnr: 160
Motionsklassen
00:39:34
Plats: 106
Plats: 46
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Øystein Tveit
Motionsklassen
00:39:35
Plats: 107
Plats: 46
Startnr: 150
Frosta IL
Jurga Vold
Motionsklassen
00:39:45
Plats: 108
Plats: 47
Startnr: 109
Sætervik UIG
Camilla Sørgjerd
Motionsklassen
00:39:50
Plats: 109
Plats: 48
Startnr: 69
Kullarmark SK
David Lundgren
Motionsklassen
00:39:56
Plats: 110
Plats: 48
Startnr: 85
Domstolene
Lars Edlund
Motionsklassen
00:40:02
Plats: 111
Plats: 48
Startnr: 49
Jämtkraft
Anna-Lena Frykman
Motionsklassen
00:40:06
Plats: 112
Plats: 48
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Tove Norbotn
Motionsklassen
00:40:07
Plats: 113
Plats: 49
Startnr: 102
Ytterøy
Ole Martin Torhvaldsen
Motionsklassen
00:40:10
Plats: 114
Plats: 50
Startnr: 76
Marieby GIF
Matilda Jacobs
Motionsklassen
00:40:11
Plats: 115
Plats: 51
Startnr: 149
Kälens SK
Paul van den Brink
Motionsklassen
00:40:21
Plats: 116
Plats: 51
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Tiril Vaarum
Motionsklassen
00:40:32
Plats: 117
Plats: 52
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Marion Ramberghaug
Motionsklassen
00:40:42
Plats: 118
Plats: 52
Startnr: 292
Hemit
Paul Gundersen
Motionsklassen
00:40:42
Plats: 119
Plats: 52
Startnr: 130
Vallbo sk
Maria Gyllner
Motionsklassen
00:41:11
Plats: 120
Plats: 52
Startnr: 51
Ole Vig
Terje Olav Harnes
Motionsklassen
00:41:17
Plats: 121
Plats: 52
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Arvid "Rä-Volt" Hedin
Motionsklassen
00:41:38
Plats: 122
Plats: 52
Startnr: 145
Mörsils IF
Andreas Hägg
Motionsklassen
00:41:41
Plats: 123
Plats: 52
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Eirik Skreden
Motionsklassen
00:41:42
Plats: 124
Plats: 53
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Robin Bergetoft
Motionsklassen
00:41:54
Plats: 125
Plats: 53
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Lars-Pär Mårtensson
Motionsklassen
00:41:56
Plats: 126
Plats: 53
Startnr: 172
Motionsklassen
00:42:17
Plats: 127
Plats: 53
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Ingvild Stornes
Motionsklassen
00:42:24
Plats: 128
Plats: 53
Startnr: 98
Motionsklassen
00:42:31
Plats: 129
Plats: 53
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Espen Birger Augdal
Motionsklassen
00:42:38
Plats: 130
Plats: 54
Startnr: 40
NTE BIL
Robert Ødegård
Motionsklassen
00:42:49
Plats: 131
Plats: 54
Startnr: 42
Motionsklassen
00:43:04
Plats: 132
Plats: 54
Startnr: 155
Team Adonai
Joar Hofstad
Motionsklassen
00:43:42
Plats: 133
Plats: 54
Startnr: 142
Motionsklassen
00:43:47
Plats: 134
Plats: 55
Startnr: 24
Blecket
Markus "Mackan" Näslund
Motionsklassen
00:44:37
Plats: 135
Plats: 55
Startnr: 208
Motionsklassen
00:45:50
Plats: 136
Plats: 55
Startnr: 63
Motionsklassen
00:46:22
Plats: 137
Plats: 55
Startnr: 96
Motionsklassen
00:46:46
Plats: 138
Plats: 55
Startnr: 87
Motionsklassen
00:47:11
Plats: 139
Plats: 55
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Kerry Maria Agustsson
Motionsklassen
00:47:42
Plats: 140
Plats: 55
Startnr: 173
Motionsklassen
00:48:02
Plats: 141
Plats: 55
Startnr: 151
Motionsklassen
00:48:10
Plats: 142
Plats: 55
Startnr: 215
Rödöns SK
Matilda Winblad
Motionsklassen
00:48:53
Plats: 143
Plats: 55
Startnr: 95
Röde Runners
Malin Connysson
Motionsklassen
00:50:30
Plats: 144
Plats: 55
Startnr: 59
Motionsklassen
00:51:11
Plats: 145
Plats: 55
Startnr: 260
FSK Östersund
Maja Norberg
Motionsklassen
00:51:24
Plats: 146
Plats: 55
Startnr: 86
Möringan
Jessica Flodin
Motionsklassen
00:55:03

Motion Damer

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 243
Motion Damer
00:30:29
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Marte Kristin Skjørstad
Motion Damer
00:34:40
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 255
Byåsen IL
Julie Spets
Motion Damer
00:35:40
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 244
Byåsen damer
Wenche Lande
Motion Damer
00:38:06
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Ingvild Saksvik-Lehouillier
Motion Damer
00:38:28
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 250
Motion Damer
00:38:30
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Elin Engelin
Motion Damer
00:39:05
Plats: 8
Plats: 6
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Siri Pettersen
Motion Damer
00:39:08
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 257
Selbu & Tydal Løperteam lag 1 Drek
Berit Elverum Slundgård
Motion Damer
00:43:05
Plats: 10
Plats: 6
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Marie Karlsson - Callerstrand
Motion Damer
00:47:21

Endagars dag 1

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 235
Trångsvikens IF Motion
Marie Robertsson
Endagars dag 1
00:34:55
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 199
Microchip Norway
Jan Egil Ruud
Endagars dag 1
00:35:54
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 187
Endagars dag 1
00:36:59
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 97
Kalls IF
Jonathan efternamn
Endagars dag 1
00:37:22
Plats: 5
Plats: 2
Startnr: 300
FMV Sport
Göran Lindé
Endagars dag 1
00:38:57
Plats: 6
Plats: 2
Startnr: 25
Kværner BIL
Holger Berg Sørensen
Endagars dag 1
00:39:37
Plats: 7
Plats: 3
Startnr: 320
Endagars dag 1
00:39:41
Plats: 8
Plats: 3
Startnr: 319
Semså Fritid
Peter Larsson
Endagars dag 1
00:39:48
Plats: 9
Plats: 3
Startnr: 322
Världslaget
Hamza Världslaget
Endagars dag 1
00:40:34
Plats: 10
Plats: 3
Startnr: 318
Endagars dag 1
00:41:59
Plats: 11
Plats: 3
Startnr: 139
Endagars dag 1
00:42:35
Plats: 12
Plats: 3
Startnr: 314
Endagars dag 1
00:42:56
Plats: 13
Plats: 3
Startnr: 224
RINDAL IL LAG 3
Ola Inge Svinsås
Endagars dag 1
00:43:26
Plats: 14
Plats: 3
Startnr: 312
Alla Kan
Helena Lindberg
Endagars dag 1
00:44:19
Plats: 15
Plats: 3
Startnr: 313
De e bäre å kuut, Stårsan!
Evelina Von sneidern
Endagars dag 1
00:45:42
Plats: 16
Plats: 3
Startnr: 324
Kreti & Pleti
jakob persson
Endagars dag 1
00:48:20
Plats: 17
Plats: 3
Startnr: 311
Tikab.se
Håkan Grafström
Endagars dag 1
00:50:16