Resultat Åre - Ängarna

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 39
Mosvik IL
Ola Berg Fines
Motionsklassen
00:11:05
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 4
Strindheim IL
Mats Bjørgum
Motionsklassen
00:11:05
Plats: 3
Plats: 3
Startnr: 284
Motionsklassen
00:11:14
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Thomas Fremo
Motionsklassen
00:11:23
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 186
Bratsberg IL
Sean Chester
Motionsklassen
00:11:43
Plats: 6
Plats: 5
Startnr: 12
Motionsklassen
00:11:57
Plats: 7
Plats: 6
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Ole Arnold Sødal
Motionsklassen
00:12:08
Plats: 8
Plats: 7
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
ARNT INGE NILSEN
Motionsklassen
00:12:21
Plats: 9
Plats: 8
Startnr: 129
Ogndal IL
Thomas Austheim
Motionsklassen
00:12:24
Plats: 10
Plats: 9
Startnr: 10
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 2
JAN OLAV SMALÅS
Motionsklassen
00:12:26
Plats: 11
Plats: 10
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Jo-Inge Sandvik
Motionsklassen
00:12:39
Plats: 12
Plats: 11
Startnr: 181
Motionsklassen
00:12:44
Plats: 13
Plats: 12
Startnr: 183
SPILLUM IL
Martin Reppen
Motionsklassen
00:13:01
Plats: 14
Plats: 13
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Heike Bjørset
Motionsklassen
00:13:01
Plats: 15
Plats: 13
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Henrik Kvennås
Motionsklassen
00:13:02
Plats: 16
Plats: 14
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Håvard Høiaas
Motionsklassen
00:13:10
Plats: 17
Plats: 14
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Odmund Haugnes
Motionsklassen
00:13:11
Plats: 18
Plats: 15
Startnr: 101
Støtet
Brage Elias Berg
Motionsklassen
00:13:36
Plats: 19
Plats: 15
Startnr: 138
Brunflo IF
Laird Wharton
Motionsklassen
00:13:44
Plats: 20
Plats: 16
Startnr: 188
Hallkutarna
Lina El Kott Helander
Motionsklassen
00:13:49
Plats: 21
Plats: 16
Startnr: 38
Sportsgym
Sanna El Kott
Motionsklassen
00:14:11
Plats: 22
Plats: 16
Startnr: 28
Leirådal I.L
Petter Sagvold
Motionsklassen
00:14:13
Plats: 23
Plats: 17
Startnr: 195
Vinne IL 1
Ådne Lund
Motionsklassen
00:14:18
Plats: 24
Plats: 17
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Bjørn Vaagen
Motionsklassen
00:14:21
Plats: 25
Plats: 18
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Tobias Eid Løvås
Motionsklassen
00:14:22
Plats: 26
Plats: 19
Startnr: 116
Motionsklassen
00:14:23
Plats: 27
Plats: 19
Startnr: 56
Motionsklassen
00:14:26
Plats: 28
Plats: 19
Startnr: 112
Byneset il
Tommy Olsen
Motionsklassen
00:14:27
Plats: 29
Plats: 20
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Leif Harald Urlaub
Motionsklassen
00:14:38
Plats: 30
Plats: 20
Startnr: 26
Budal i.l
Jenny Enodd
Motionsklassen
00:14:39
Plats: 31
Plats: 20
Startnr: 105
Motionsklassen
00:14:42
Plats: 32
Plats: 21
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Kari-anne Myhre
Motion Damer
00:14:42
Plats: 33
Plats: 21
Startnr: 243
Namdal løpeklubb Damer 1
ELISABETH WENDELBO
Motion Damer
00:14:43
Plats: 34
Plats: 22
Startnr: 255
Byåsen IL
Kristin Haugland
Motion Damer
00:14:45
Plats: 35
Plats: 23
Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Daniel Rönsåsbjörg
Motionsklassen
00:14:47
Plats: 36
Plats: 24
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Vegar Bårsaune
Motionsklassen
00:14:49
Plats: 37
Plats: 24
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Stefan "Wolf-Heart" Moe
Motionsklassen
00:14:51
Plats: 38
Plats: 24
Startnr: 117
Östersunds kommun
Patrik Norberg
Motionsklassen
00:14:52
Plats: 39
Plats: 24
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Even Bakken
Motionsklassen
00:14:54
Plats: 40
Plats: 25
Startnr: 139
Endagars dag 2
00:15:00
Plats: 41
Plats: 25
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Martin Granheim
Motionsklassen
00:15:05
Plats: 42
Plats: 26
Startnr: 47
Lånke IL
Mads Egil
Motionsklassen
00:15:07
Plats: 43
Plats: 27
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Ole Christensen
Motionsklassen
00:15:21
Plats: 44
Plats: 27
Startnr: 49
Jämtkraft
Fredrik Olsson
Motionsklassen
00:15:22
Plats: 45
Plats: 27
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Petter Dalsplass
Motionsklassen
00:15:25
Plats: 46
Plats: 28
Startnr: 114
Motionsklassen
00:15:31
Plats: 47
Plats: 28
Startnr: 103
Leinstrand IL
Noah Sørgjerd
Motionsklassen
00:15:40
Plats: 48
Plats: 29
Startnr: 94
I.L Nor
Marit Østhus
Motionsklassen
00:15:41
Plats: 49
Plats: 29
Startnr: 69
Kullarmark SK
Lars Nilsing
Motionsklassen
00:15:41
Plats: 50
Plats: 29
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Eskild Bjørklimark
Motionsklassen
00:15:43
Plats: 51
Plats: 29
Startnr: 250
Motion Damer
00:15:45
Plats: 52
Plats: 30
Startnr: 215
Rödöns SK
Emma Persson
Motionsklassen
00:15:45
Plats: 53
Plats: 30
Startnr: 198
Teeness BIL
Magnus Klüver Ulset
Endagars dag 2
00:15:46
Plats: 54
Plats: 30
Startnr: 71
Motionsklassen
00:15:47
Plats: 55
Plats: 30
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Roger Dullum
Motionsklassen
00:15:50
Plats: 56
Plats: 30
Startnr: 91
Leik il
Daniel Finnanger
Motionsklassen
00:15:52
Plats: 57
Plats: 31
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Angelica Saur
Motionsklassen
00:15:53
Plats: 58
Plats: 31
Startnr: 30
Inderøy
Leif Arne Sagmo
Motionsklassen
00:16:06
Plats: 59
Plats: 31
Startnr: 169
Duveds IF
Hugo Hansson
Motionsklassen
00:16:10
Plats: 60
Plats: 31
Startnr: 131
Motionsklassen
00:16:14
Plats: 61
Plats: 31
Startnr: 58
Motionsklassen
00:16:14
Plats: 62
Plats: 32
Startnr: 29
Henning IL
Nora Hegdahl
Motionsklassen
00:16:18
Plats: 63
Plats: 32
Startnr: 163
Team Alseth
Erik Knudsen Garcia
Motionsklassen
00:16:18
Plats: 64
Plats: 32
Startnr: 70
Motionsklassen
00:16:22
Plats: 65
Plats: 32
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Lilli Marie Ofstad
Motionsklassen
00:16:23
Plats: 66
Plats: 32
Startnr: 90
IL Skauga
Monica Skalmeraas
Motionsklassen
00:16:26
Plats: 67
Plats: 33
Startnr: 260
FSK Östersund
Andreas Gärdin Hyttsten
Motionsklassen
00:16:35
Plats: 68
Plats: 33
Startnr: 160
Motionsklassen
00:16:38
Plats: 69
Plats: 33
Startnr: 235
Endagars dag 2
00:16:40
Plats: 70
Plats: 34
Startnr: 150
Frosta IL
Kristin Bratsvedal
Motionsklassen
00:16:46
Plats: 71
Plats: 35
Startnr: 199
Microchip Norway
Lars Even Almås
Endagars dag 2
00:16:55
Plats: 72
Plats: 35
Startnr: 66
Meråker Mix
Ida Sonflå
Motionsklassen
00:16:56
Plats: 73
Plats: 35
Startnr: 113
Innherred Samkommune
Bente Kjønstad
Endagars dag 2
00:16:58
Plats: 74
Plats: 35
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Joel Strömberg
Motionsklassen
00:16:59
Plats: 75
Plats: 35
Startnr: 65
Sjetne
Elias Sandrød Hovdal
Motionsklassen
00:16:59
Plats: 76
Plats: 36
Startnr: 63
Motionsklassen
00:17:02
Plats: 77
Plats: 36
Startnr: 206
Leksvik il
Kirstina Hønnås
Motionsklassen
00:17:04
Plats: 78
Plats: 37
Startnr: 201
HV-12
Christoffer Stav
Motionsklassen
00:17:05
Plats: 79
Plats: 37
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Mari Müller
Motionsklassen
00:17:06
Plats: 80
Plats: 38
Startnr: 232
TrønderEnergi
Ole Marius Ingvaldsen
Motionsklassen
00:17:07
Plats: 81
Plats: 38
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Mats Pettersson
Motionsklassen
00:17:08
Plats: 82
Plats: 38
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Ingvild Aksnes
Motionsklassen
00:17:12
Plats: 83
Plats: 39
Startnr: 24
Blecket
Fabian "The Fabulous" Strindberg
Motionsklassen
00:17:14
Plats: 84
Plats: 39
Startnr: 142
Motionsklassen
00:17:14
Plats: 85
Plats: 40
Startnr: 102
Ytterøy
Silje Brattaker
Motionsklassen
00:17:15
Plats: 86
Plats: 41
Startnr: 67
Motionsklassen
00:17:17
Plats: 87
Plats: 41
Startnr: 25
Kværner BIL
Arild Selseth
Endagars dag 2
00:17:24
Plats: 88
Plats: 42
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Øyvind Finstad
Motionsklassen
00:17:26
Plats: 89
Plats: 42
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Annika Willhelmsson
Motionsklassen
00:17:30
Plats: 90
Plats: 42
Startnr: 233
Prima
Benjamin Krokan
Motionsklassen
00:17:33
Plats: 91
Plats: 42
Startnr: 95
Röde Runners
David Wolf Watz
Motionsklassen
00:17:33
Plats: 92
Plats: 42
Startnr: 98
Motionsklassen
00:17:34
Plats: 93
Plats: 42
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Siri Veslemøy Strand
Motion Damer
00:17:35
Plats: 94
Plats: 42
Startnr: 130
Vallbo sk
Karin Estensson
Motionsklassen
00:17:35
Plats: 95
Plats: 42
Startnr: 87
Hedevikens IF
Anders Bäck
Motionsklassen
00:17:37
Plats: 96
Plats: 42
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Lars Egil Seighoinn Vårum
Motionsklassen
00:17:42
Plats: 97
Plats: 43
Startnr: 83
Vänsterpartiet / SV
Geir M S Reberg
Motionsklassen
00:17:44
Plats: 98
Plats: 43
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Anton Engström
Motionsklassen
00:17:47
Plats: 99
Plats: 43
Startnr: 157
Forra IL
Andreas Korstad
Motionsklassen
00:17:49
Plats: 100
Plats: 44
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Jens Borgar Aarhaug
Motionsklassen
00:17:49
Plats: 101
Plats: 44
Startnr: 121
NTNU IT
Ole Kristian Hoel
Endagars dag 2
00:17:54
Plats: 102
Plats: 44
Startnr: 196
Vinne IL 2
Ingrid Kolstad
Motionsklassen
00:17:54
Plats: 103
Plats: 45
Startnr: 229
NGU bedriftsidrettslag
Bjørn Ivar Rindstad
Motionsklassen
00:17:56
Plats: 104
Plats: 46
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Birgitta Edfalk
Motion Damer
00:17:56
Plats: 105
Plats: 46
Startnr: 279
HUNT4
Steinar Krokstad
Endagars dag 2
00:17:59
Plats: 106
Plats: 46
Startnr: 171
Kroglund slækt og påfyill
Petter Andreas Hernes
Motionsklassen
00:17:59
Plats: 107
Plats: 46
Startnr: 149
Kälens SK
Paul van den Brink
Motionsklassen
00:18:00
Plats: 108
Plats: 46
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Wilmer Handler
Motionsklassen
00:18:07
Plats: 109
Plats: 46
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Heidi Hesselberg Rendal
Motionsklassen
00:18:07
Plats: 110
Plats: 46
Startnr: 106
Team 3T
Thea Foss Bækkevold
Motionsklassen
00:18:09
Plats: 111
Plats: 46
Startnr: 257
Motion Damer
00:18:11
Plats: 112
Plats: 46
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Sigmund Pettersen
Motionsklassen
00:18:14
Plats: 113
Plats: 46
Startnr: 151
Motionsklassen
00:18:15
Plats: 114
Plats: 46
Startnr: 143
Lag Olsson
Carl Jacobsson
Motionsklassen
00:18:15
Plats: 115
Plats: 46
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
KRISTINE SOLVIK
Endagars dag 2
00:18:16
Plats: 116
Plats: 46
Startnr: 281
RENÅ
Emma Nevermo
Motionsklassen
00:18:17
Plats: 117
Plats: 46
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Ida Erlandsen
Motion Damer
00:18:18
Plats: 118
Plats: 46
Startnr: 86
Möringan
Maria Ahnér
Motionsklassen
00:18:19
Plats: 119
Plats: 46
Startnr: 40
NTE BIL
Robert Ødegård
Motionsklassen
00:18:19
Plats: 120
Plats: 46
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Iver Skreden
Motionsklassen
00:18:21
Plats: 121
Plats: 47
Startnr: 42
Motionsklassen
00:18:28
Plats: 122
Plats: 47
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Silje Steen Vollan
Motionsklassen
00:18:28
Plats: 123
Plats: 47
Startnr: 79
Helgådal il
Ingvild Haugan
Motionsklassen
00:18:29
Plats: 124
Plats: 47
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Diana Olander
Motionsklassen
00:18:31
Plats: 125
Plats: 47
Startnr: 189
Motionsklassen
00:18:32
Plats: 126
Plats: 47
Startnr: 285
Powel
Sigrid Haugen
Endagars dag 2
00:18:34
Plats: 127
Plats: 47
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Ellen Liland
Motionsklassen
00:18:38
Plats: 128
Plats: 48
Startnr: 301
HENT AS
Geir Leseth
Endagars dag 2
00:18:43
Plats: 129
Plats: 48
Startnr: 85
Domstolene
Vigdis Gabrielsen Sandø
Motionsklassen
00:18:45
Plats: 130
Plats: 48
Startnr: 185
Hattfjelldal il
sigurd mjølkalid
Motionsklassen
00:18:48
Plats: 131
Plats: 49
Startnr: 60
ATT-Fram
Malene EIMSTAD
Motionsklassen
00:18:55
Plats: 132
Plats: 49
Startnr: 110
Hommelvik il
Knut Erling Flataker
Motionsklassen
00:18:58
Plats: 133
Plats: 50
Startnr: 155
Team Adonai
Jan Arne Bremnes
Motionsklassen
00:18:58
Plats: 134
Plats: 50
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Hanna Bångman
Motion Damer
00:19:06
Plats: 135
Plats: 51
Startnr: 111
Malvik IL
Christer Skaug
Motionsklassen
00:19:10
Plats: 136
Plats: 52
Startnr: 109
Sætervik UIG
Solvår Johansen
Motionsklassen
00:19:18
Plats: 137
Plats: 53
Startnr: 180
Adresseavisen
Per Axel Koch
Motionsklassen
00:19:24
Plats: 138
Plats: 53
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Linnea Sæther
Motionsklassen
00:19:35
Plats: 139
Plats: 54
Startnr: 76
Marieby GIF
Maksio Dubinski
Motionsklassen
00:19:39
Plats: 140
Plats: 55
Startnr: 61
Motionsklassen
00:19:39
Plats: 141
Plats: 56
Startnr: 137
Undersåkers IF
Björn Östlund
Motionsklassen
00:19:39
Plats: 142
Plats: 56
Startnr: 172
Motionsklassen
00:19:45
Plats: 143
Plats: 56
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Ann Heidi Svarva
Motionsklassen
00:20:03
Plats: 144
Plats: 56
Startnr: 244
Byåsen damer
Lisbeth Grandetrø Hølås
Motion Damer
00:20:11
Plats: 145
Plats: 57
Startnr: 36
IL Dalebrand
Solveig Hastadklev
Motionsklassen
00:20:27
Plats: 146
Plats: 58
Startnr: 57
I.L Aasguten
Ida Marie Aune
Motionsklassen
00:20:28
Plats: 147
Plats: 59
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Marianne Stuevold
Motionsklassen
00:20:34
Plats: 148
Plats: 59
Startnr: 317
Länsförsäkringar Jämtland
Alexandra Råstander
Motionsklassen
00:20:36
Plats: 149
Plats: 59
Startnr: 140
Alsens IF
Carola Johansson
Motionsklassen
00:20:42
Plats: 150
Plats: 59
Startnr: 43
Lättja IF
Ida Nyberg
Motionsklassen
00:20:46
Plats: 151
Plats: 59
Startnr: 192
Campus Miun IF
Sam Rondung
Motionsklassen
00:20:49
Plats: 152
Plats: 59
Startnr: 237
Teknikens Under
Dennis Norlander
Motionsklassen
00:21:14
Plats: 153
Plats: 59
Startnr: 99
Motionsklassen
00:21:21
Plats: 154
Plats: 59
Startnr: 51
Ole Vig
Rolf Ingar Gresseth
Motionsklassen
00:21:28
Plats: 155
Plats: 59
Startnr: 54
Rønning runners
Iris von Heimburg
Motionsklassen
00:21:50
Plats: 156
Plats: 59
Startnr: 92
Rapp IL
Wenche Dahl
Motionsklassen
00:22:15
Plats: 157
Plats: 60
Startnr: 205
Nidarosdomen
Laila Strøm-Rognhaug
Motionsklassen
00:22:18
Plats: 158
Plats: 60
Startnr: 292
Hemit
Bjørn Okkenhaug
Motionsklassen
00:22:25
Plats: 159
Plats: 60
Startnr: 278
Motionsklassen
00:22:27
Plats: 160
Plats: 60
Startnr: 97
Kalls IF
Margaretha Marples
Endagars dag 2
00:22:47
Plats: 161
Plats: 60
Startnr: 59
Motionsklassen
00:23:09
Plats: 162
Plats: 60
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Anja Sterten
Motionsklassen
00:23:35
Plats: 163
Plats: 60
Startnr: 96
Motionsklassen
00:23:43
Plats: 164
Plats: 60
Startnr: 197
Namdalseid IL
Simon Kaldal
Motionsklassen
00:24:31
Plats: 165
Plats: 61
Startnr: 145
Mörsils IF
Caitlin Olofsson
Motionsklassen
00:24:52
Plats: 166
Plats: 61
Startnr: 306
Fagerlia/ Schøningsdal
Selma Lund Eikrem
Endagars dag 2
00:24:57
Plats: 167
Plats: 61
Startnr: 50
Skogn IL
Thea Rennemo
Motionsklassen
00:25:22
Plats: 168
Plats: 62
Startnr: 81
Motionsklassen
00:27:36
Plats: 169
Plats: 62
Startnr: 214
Motionsklassen
00:29:19

Motionsklassen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 39
Mosvik IL
Ola Berg Fines
Motionsklassen
00:11:05
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 4
Strindheim IL
Mats Bjørgum
Motionsklassen
00:11:05
Plats: 3
Plats: 3
Startnr: 284
Motionsklassen
00:11:14
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Thomas Fremo
Motionsklassen
00:11:23
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 186
Bratsberg IL
Sean Chester
Motionsklassen
00:11:43
Plats: 6
Plats: 5
Startnr: 12
Motionsklassen
00:11:57
Plats: 7
Plats: 6
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Ole Arnold Sødal
Motionsklassen
00:12:08
Plats: 8
Plats: 7
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
ARNT INGE NILSEN
Motionsklassen
00:12:21
Plats: 9
Plats: 8
Startnr: 129
Ogndal IL
Thomas Austheim
Motionsklassen
00:12:24
Plats: 10
Plats: 9
Startnr: 10
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 2
JAN OLAV SMALÅS
Motionsklassen
00:12:26
Plats: 11
Plats: 10
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Jo-Inge Sandvik
Motionsklassen
00:12:39
Plats: 12
Plats: 11
Startnr: 181
Motionsklassen
00:12:44
Plats: 13
Plats: 12
Startnr: 183
SPILLUM IL
Martin Reppen
Motionsklassen
00:13:01
Plats: 14
Plats: 13
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Heike Bjørset
Motionsklassen
00:13:01
Plats: 15
Plats: 13
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Henrik Kvennås
Motionsklassen
00:13:02
Plats: 16
Plats: 14
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Håvard Høiaas
Motionsklassen
00:13:10
Plats: 17
Plats: 14
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Odmund Haugnes
Motionsklassen
00:13:11
Plats: 18
Plats: 15
Startnr: 101
Støtet
Brage Elias Berg
Motionsklassen
00:13:36
Plats: 19
Plats: 15
Startnr: 138
Brunflo IF
Laird Wharton
Motionsklassen
00:13:44
Plats: 20
Plats: 16
Startnr: 188
Hallkutarna
Lina El Kott Helander
Motionsklassen
00:13:49
Plats: 21
Plats: 16
Startnr: 38
Sportsgym
Sanna El Kott
Motionsklassen
00:14:11
Plats: 22
Plats: 16
Startnr: 28
Leirådal I.L
Petter Sagvold
Motionsklassen
00:14:13
Plats: 23
Plats: 17
Startnr: 195
Vinne IL 1
Ådne Lund
Motionsklassen
00:14:18
Plats: 24
Plats: 17
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Bjørn Vaagen
Motionsklassen
00:14:21
Plats: 25
Plats: 18
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Tobias Eid Løvås
Motionsklassen
00:14:22
Plats: 26
Plats: 19
Startnr: 116
Motionsklassen
00:14:23
Plats: 27
Plats: 19
Startnr: 56
Motionsklassen
00:14:26
Plats: 28
Plats: 19
Startnr: 112
Byneset il
Tommy Olsen
Motionsklassen
00:14:27
Plats: 29
Plats: 20
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Leif Harald Urlaub
Motionsklassen
00:14:38
Plats: 30
Plats: 20
Startnr: 26
Budal i.l
Jenny Enodd
Motionsklassen
00:14:39
Plats: 31
Plats: 20
Startnr: 105
Motionsklassen
00:14:42
Plats: 32
Plats: 21
Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Daniel Rönsåsbjörg
Motionsklassen
00:14:47
Plats: 33
Plats: 22
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Vegar Bårsaune
Motionsklassen
00:14:49
Plats: 34
Plats: 22
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Stefan "Wolf-Heart" Moe
Motionsklassen
00:14:51
Plats: 35
Plats: 22
Startnr: 117
Östersunds kommun
Patrik Norberg
Motionsklassen
00:14:52
Plats: 36
Plats: 22
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Even Bakken
Motionsklassen
00:14:54
Plats: 37
Plats: 23
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Martin Granheim
Motionsklassen
00:15:05
Plats: 38
Plats: 24
Startnr: 47
Lånke IL
Mads Egil
Motionsklassen
00:15:07
Plats: 39
Plats: 25
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Ole Christensen
Motionsklassen
00:15:21
Plats: 40
Plats: 25
Startnr: 49
Jämtkraft
Fredrik Olsson
Motionsklassen
00:15:22
Plats: 41
Plats: 25
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Petter Dalsplass
Motionsklassen
00:15:25
Plats: 42
Plats: 26
Startnr: 114
Motionsklassen
00:15:31
Plats: 43
Plats: 26
Startnr: 103
Leinstrand IL
Noah Sørgjerd
Motionsklassen
00:15:40
Plats: 44
Plats: 27
Startnr: 94
I.L Nor
Marit Østhus
Motionsklassen
00:15:41
Plats: 45
Plats: 27
Startnr: 69
Kullarmark SK
Lars Nilsing
Motionsklassen
00:15:41
Plats: 46
Plats: 27
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Eskild Bjørklimark
Motionsklassen
00:15:43
Plats: 47
Plats: 27
Startnr: 215
Rödöns SK
Emma Persson
Motionsklassen
00:15:45
Plats: 48
Plats: 27
Startnr: 71
Motionsklassen
00:15:47
Plats: 49
Plats: 27
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Roger Dullum
Motionsklassen
00:15:50
Plats: 50
Plats: 27
Startnr: 91
Leik il
Daniel Finnanger
Motionsklassen
00:15:52
Plats: 51
Plats: 28
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Angelica Saur
Motionsklassen
00:15:53
Plats: 52
Plats: 28
Startnr: 30
Inderøy
Leif Arne Sagmo
Motionsklassen
00:16:06
Plats: 53
Plats: 28
Startnr: 169
Duveds IF
Hugo Hansson
Motionsklassen
00:16:10
Plats: 54
Plats: 28
Startnr: 131
Motionsklassen
00:16:14
Plats: 55
Plats: 28
Startnr: 58
Motionsklassen
00:16:14
Plats: 56
Plats: 29
Startnr: 29
Henning IL
Nora Hegdahl
Motionsklassen
00:16:18
Plats: 57
Plats: 29
Startnr: 163
Team Alseth
Erik Knudsen Garcia
Motionsklassen
00:16:18
Plats: 58
Plats: 29
Startnr: 70
Motionsklassen
00:16:22
Plats: 59
Plats: 29
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Lilli Marie Ofstad
Motionsklassen
00:16:23
Plats: 60
Plats: 29
Startnr: 90
IL Skauga
Monica Skalmeraas
Motionsklassen
00:16:26
Plats: 61
Plats: 30
Startnr: 260
FSK Östersund
Andreas Gärdin Hyttsten
Motionsklassen
00:16:35
Plats: 62
Plats: 30
Startnr: 160
Motionsklassen
00:16:38
Plats: 63
Plats: 30
Startnr: 150
Frosta IL
Kristin Bratsvedal
Motionsklassen
00:16:46
Plats: 64
Plats: 31
Startnr: 66
Meråker Mix
Ida Sonflå
Motionsklassen
00:16:56
Plats: 65
Plats: 31
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Joel Strömberg
Motionsklassen
00:16:59
Plats: 66
Plats: 31
Startnr: 65
Sjetne
Elias Sandrød Hovdal
Motionsklassen
00:16:59
Plats: 67
Plats: 32
Startnr: 63
Motionsklassen
00:17:02
Plats: 68
Plats: 32
Startnr: 206
Leksvik il
Kirstina Hønnås
Motionsklassen
00:17:04
Plats: 69
Plats: 33
Startnr: 201
HV-12
Christoffer Stav
Motionsklassen
00:17:05
Plats: 70
Plats: 33
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Mari Müller
Motionsklassen
00:17:06
Plats: 71
Plats: 34
Startnr: 232
TrønderEnergi
Ole Marius Ingvaldsen
Motionsklassen
00:17:07
Plats: 72
Plats: 34
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Mats Pettersson
Motionsklassen
00:17:08
Plats: 73
Plats: 34
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Ingvild Aksnes
Motionsklassen
00:17:12
Plats: 74
Plats: 35
Startnr: 24
Blecket
Fabian "The Fabulous" Strindberg
Motionsklassen
00:17:14
Plats: 75
Plats: 35
Startnr: 142
Motionsklassen
00:17:14
Plats: 76
Plats: 36
Startnr: 102
Ytterøy
Silje Brattaker
Motionsklassen
00:17:15
Plats: 77
Plats: 37
Startnr: 67
Motionsklassen
00:17:17
Plats: 78
Plats: 37
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Øyvind Finstad
Motionsklassen
00:17:26
Plats: 79
Plats: 37
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Annika Willhelmsson
Motionsklassen
00:17:30
Plats: 80
Plats: 37
Startnr: 233
Prima
Benjamin Krokan
Motionsklassen
00:17:33
Plats: 81
Plats: 37
Startnr: 95
Röde Runners
David Wolf Watz
Motionsklassen
00:17:33
Plats: 82
Plats: 37
Startnr: 98
Motionsklassen
00:17:34
Plats: 83
Plats: 37
Startnr: 130
Vallbo sk
Karin Estensson
Motionsklassen
00:17:35
Plats: 84
Plats: 37
Startnr: 87
Hedevikens IF
Anders Bäck
Motionsklassen
00:17:37
Plats: 85
Plats: 37
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Lars Egil Seighoinn Vårum
Motionsklassen
00:17:42
Plats: 86
Plats: 38
Startnr: 83
Vänsterpartiet / SV
Geir M S Reberg
Motionsklassen
00:17:44
Plats: 87
Plats: 38
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Anton Engström
Motionsklassen
00:17:47
Plats: 88
Plats: 38
Startnr: 157
Forra IL
Andreas Korstad
Motionsklassen
00:17:49
Plats: 89
Plats: 39
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Jens Borgar Aarhaug
Motionsklassen
00:17:49
Plats: 90
Plats: 39
Startnr: 196
Vinne IL 2
Ingrid Kolstad
Motionsklassen
00:17:54
Plats: 91
Plats: 40
Startnr: 229
NGU bedriftsidrettslag
Bjørn Ivar Rindstad
Motionsklassen
00:17:56
Plats: 92
Plats: 41
Startnr: 171
Kroglund slækt og påfyill
Petter Andreas Hernes
Motionsklassen
00:17:59
Plats: 93
Plats: 41
Startnr: 149
Kälens SK
Paul van den Brink
Motionsklassen
00:18:00
Plats: 94
Plats: 41
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Wilmer Handler
Motionsklassen
00:18:07
Plats: 95
Plats: 41
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Heidi Hesselberg Rendal
Motionsklassen
00:18:07
Plats: 96
Plats: 41
Startnr: 106
Team 3T
Thea Foss Bækkevold
Motionsklassen
00:18:09
Plats: 97
Plats: 41
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Sigmund Pettersen
Motionsklassen
00:18:14
Plats: 98
Plats: 41
Startnr: 151
Motionsklassen
00:18:15
Plats: 99
Plats: 41
Startnr: 143
Lag Olsson
Carl Jacobsson
Motionsklassen
00:18:15
Plats: 100
Plats: 41
Startnr: 281
RENÅ
Emma Nevermo
Motionsklassen
00:18:17
Plats: 101
Plats: 41
Startnr: 86
Möringan
Maria Ahnér
Motionsklassen
00:18:19
Plats: 102
Plats: 41
Startnr: 40
NTE BIL
Robert Ødegård
Motionsklassen
00:18:19
Plats: 103
Plats: 41
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Iver Skreden
Motionsklassen
00:18:21
Plats: 104
Plats: 42
Startnr: 42
Motionsklassen
00:18:28
Plats: 105
Plats: 42
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Silje Steen Vollan
Motionsklassen
00:18:28
Plats: 106
Plats: 42
Startnr: 79
Helgådal il
Ingvild Haugan
Motionsklassen
00:18:29
Plats: 107
Plats: 42
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Diana Olander
Motionsklassen
00:18:31
Plats: 108
Plats: 42
Startnr: 189
Motionsklassen
00:18:32
Plats: 109
Plats: 42
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Ellen Liland
Motionsklassen
00:18:38
Plats: 110
Plats: 43
Startnr: 85
Domstolene
Vigdis Gabrielsen Sandø
Motionsklassen
00:18:45
Plats: 111
Plats: 43
Startnr: 185
Hattfjelldal il
sigurd mjølkalid
Motionsklassen
00:18:48
Plats: 112
Plats: 44
Startnr: 60
ATT-Fram
Malene EIMSTAD
Motionsklassen
00:18:55
Plats: 113
Plats: 44
Startnr: 110
Hommelvik il
Knut Erling Flataker
Motionsklassen
00:18:58
Plats: 114
Plats: 45
Startnr: 155
Team Adonai
Jan Arne Bremnes
Motionsklassen
00:18:58
Plats: 115
Plats: 45
Startnr: 111
Malvik IL
Christer Skaug
Motionsklassen
00:19:10
Plats: 116
Plats: 46
Startnr: 109
Sætervik UIG
Solvår Johansen
Motionsklassen
00:19:18
Plats: 117
Plats: 47
Startnr: 180
Adresseavisen
Per Axel Koch
Motionsklassen
00:19:24
Plats: 118
Plats: 47
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Linnea Sæther
Motionsklassen
00:19:35
Plats: 119
Plats: 48
Startnr: 76
Marieby GIF
Maksio Dubinski
Motionsklassen
00:19:39
Plats: 120
Plats: 49
Startnr: 61
Motionsklassen
00:19:39
Plats: 121
Plats: 50
Startnr: 137
Undersåkers IF
Björn Östlund
Motionsklassen
00:19:39
Plats: 122
Plats: 50
Startnr: 172
Motionsklassen
00:19:45
Plats: 123
Plats: 50
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Ann Heidi Svarva
Motionsklassen
00:20:03
Plats: 124
Plats: 50
Startnr: 36
IL Dalebrand
Solveig Hastadklev
Motionsklassen
00:20:27
Plats: 125
Plats: 51
Startnr: 57
I.L Aasguten
Ida Marie Aune
Motionsklassen
00:20:28
Plats: 126
Plats: 52
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Marianne Stuevold
Motionsklassen
00:20:34
Plats: 127
Plats: 52
Startnr: 317
Länsförsäkringar Jämtland
Alexandra Råstander
Motionsklassen
00:20:36
Plats: 128
Plats: 52
Startnr: 140
Alsens IF
Carola Johansson
Motionsklassen
00:20:42
Plats: 129
Plats: 52
Startnr: 43
Lättja IF
Ida Nyberg
Motionsklassen
00:20:46
Plats: 130
Plats: 52
Startnr: 192
Campus Miun IF
Sam Rondung
Motionsklassen
00:20:49
Plats: 131
Plats: 52
Startnr: 237
Teknikens Under
Dennis Norlander
Motionsklassen
00:21:14
Plats: 132
Plats: 52
Startnr: 99
Motionsklassen
00:21:21
Plats: 133
Plats: 52
Startnr: 51
Ole Vig
Rolf Ingar Gresseth
Motionsklassen
00:21:28
Plats: 134
Plats: 52
Startnr: 54
Rønning runners
Iris von Heimburg
Motionsklassen
00:21:50
Plats: 135
Plats: 52
Startnr: 92
Rapp IL
Wenche Dahl
Motionsklassen
00:22:15
Plats: 136
Plats: 53
Startnr: 205
Nidarosdomen
Laila Strøm-Rognhaug
Motionsklassen
00:22:18
Plats: 137
Plats: 53
Startnr: 292
Hemit
Bjørn Okkenhaug
Motionsklassen
00:22:25
Plats: 138
Plats: 53
Startnr: 278
Motionsklassen
00:22:27
Plats: 139
Plats: 53
Startnr: 59
Motionsklassen
00:23:09
Plats: 140
Plats: 53
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Anja Sterten
Motionsklassen
00:23:35
Plats: 141
Plats: 53
Startnr: 96
Motionsklassen
00:23:43
Plats: 142
Plats: 53
Startnr: 197
Namdalseid IL
Simon Kaldal
Motionsklassen
00:24:31
Plats: 143
Plats: 54
Startnr: 145
Mörsils IF
Caitlin Olofsson
Motionsklassen
00:24:52
Plats: 144
Plats: 54
Startnr: 50
Skogn IL
Thea Rennemo
Motionsklassen
00:25:22
Plats: 145
Plats: 55
Startnr: 81
Motionsklassen
00:27:36
Plats: 146
Plats: 55
Startnr: 214
Motionsklassen
00:29:19

Motion Damer

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Kari-anne Myhre
Motion Damer
00:14:42
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 243
Namdal løpeklubb Damer 1
ELISABETH WENDELBO
Motion Damer
00:14:43
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 255
Byåsen IL
Kristin Haugland
Motion Damer
00:14:45
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 250
Motion Damer
00:15:45
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Siri Veslemøy Strand
Motion Damer
00:17:35
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Birgitta Edfalk
Motion Damer
00:17:56
Plats: 7
Plats: 4
Startnr: 257
Motion Damer
00:18:11
Plats: 8
Plats: 4
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Ida Erlandsen
Motion Damer
00:18:18
Plats: 9
Plats: 4
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Hanna Bångman
Motion Damer
00:19:06
Plats: 10
Plats: 5
Startnr: 244
Byåsen damer
Lisbeth Grandetrø Hølås
Motion Damer
00:20:11

Endagars dag 2

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 139
Endagars dag 2
00:15:00
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 198
Teeness BIL
Magnus Klüver Ulset
Endagars dag 2
00:15:46
Plats: 3
Plats: 1
Startnr: 235
Endagars dag 2
00:16:40
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 199
Microchip Norway
Lars Even Almås
Endagars dag 2
00:16:55
Plats: 5
Plats: 2
Startnr: 113
Innherred Samkommune
Bente Kjønstad
Endagars dag 2
00:16:58
Plats: 6
Plats: 2
Startnr: 25
Kværner BIL
Arild Selseth
Endagars dag 2
00:17:24
Plats: 7
Plats: 3
Startnr: 121
NTNU IT
Ole Kristian Hoel
Endagars dag 2
00:17:54
Plats: 8
Plats: 3
Startnr: 279
HUNT4
Steinar Krokstad
Endagars dag 2
00:17:59
Plats: 9
Plats: 3
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
KRISTINE SOLVIK
Endagars dag 2
00:18:16
Plats: 10
Plats: 3
Startnr: 285
Powel
Sigrid Haugen
Endagars dag 2
00:18:34
Plats: 11
Plats: 3
Startnr: 301
HENT AS
Geir Leseth
Endagars dag 2
00:18:43
Plats: 12
Plats: 3
Startnr: 97
Kalls IF
Margaretha Marples
Endagars dag 2
00:22:47
Plats: 13
Plats: 3
Startnr: 306
Fagerlia/ Schøningsdal
Selma Lund Eikrem
Endagars dag 2
00:24:57