Resultat Ängarna - Duved

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Ebrahim Abdulaziz
Motionsklassen
00:11:35
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Eivind Jenssen
Motionsklassen
00:12:14
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
HELGE LANGEN
Motionsklassen
00:12:42
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Thomas Fremo
Motionsklassen
00:12:45
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 12
Motionsklassen
00:12:48
Plats: 6
Plats: 5
Startnr: 10
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 2
JAN OLAV SMALÅS
Motionsklassen
00:13:38
Plats: 7
Plats: 6
Startnr: 39
Mosvik IL
Vidar Undebakke
Motionsklassen
00:13:45
Plats: 8
Plats: 7
Startnr: 186
Bratsberg IL
Jorolf Wilhelm Withbro
Motionsklassen
00:14:00
Plats: 9
Plats: 8
Startnr: 181
Motionsklassen
00:14:00
Plats: 10
Plats: 9
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Adrian Fløttum
Motionsklassen
00:14:04
Plats: 11
Plats: 9
Startnr: 94
I.L Nor
Jon Vegard Grut
Motionsklassen
00:14:12
Plats: 12
Plats: 9
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Joakim Hjeldnes
Motionsklassen
00:14:25
Plats: 13
Plats: 9
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Vegard Selvnes
Motionsklassen
00:14:41
Plats: 14
Plats: 10
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Nils Kjølsø
Motionsklassen
00:14:44
Plats: 15
Plats: 10
Startnr: 101
Støtet
Brage Elias Berg
Motionsklassen
00:14:51
Plats: 16
Plats: 10
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Håkon Markussen
Motionsklassen
00:15:06
Plats: 17
Plats: 11
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Håvard Solvik
Motionsklassen
00:15:13
Plats: 18
Plats: 12
Startnr: 36
IL Dalebrand
Håkon Kyllo
Motionsklassen
00:15:19
Plats: 19
Plats: 13
Startnr: 112
Byneset il
Tommy Olsen
Motionsklassen
00:15:23
Plats: 20
Plats: 14
Startnr: 105
Motionsklassen
00:15:24
Plats: 21
Plats: 15
Startnr: 188
Hallkutarna
Lina El Kott Helander
Motionsklassen
00:15:26
Plats: 22
Plats: 15
Startnr: 43
Lättja IF
Fredrik Svärd
Motionsklassen
00:15:29
Plats: 23
Plats: 15
Startnr: 86
Möringan
Peter Boije
Motionsklassen
00:15:34
Plats: 24
Plats: 15
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Adrian Skar
Motionsklassen
00:15:35
Plats: 25
Plats: 16
Startnr: 138
Brunflo IF
Laird Wharton
Motionsklassen
00:15:36
Plats: 26
Plats: 17
Startnr: 117
Östersunds kommun
Patrik Norberg
Motionsklassen
00:15:45
Plats: 27
Plats: 17
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Ole Magnus Svarva
Motionsklassen
00:15:46
Plats: 28
Plats: 17
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Håvard Merkesnes
Motionsklassen
00:15:49
Plats: 29
Plats: 18
Startnr: 56
Motionsklassen
00:15:52
Plats: 30
Plats: 18
Startnr: 91
Leik il
Kristine Unsgård
Motionsklassen
00:15:56
Plats: 31
Plats: 19
Startnr: 38
Sportsgym
Sanna El Kott
Motionsklassen
00:16:03
Plats: 32
Plats: 19
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Håkon Bårsaune
Motionsklassen
00:16:05
Plats: 33
Plats: 19
Startnr: 131
Motionsklassen
00:16:06
Plats: 34
Plats: 19
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Hallbjørn Holberg
Motionsklassen
00:16:09
Plats: 35
Plats: 20
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Casper Tøndel Sliper
Motionsklassen
00:16:12
Plats: 36
Plats: 20
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Anna Høyem Lademo
Motion Damer
00:16:13
Plats: 37
Plats: 20
Startnr: 195
Vinne IL 1
Ådne Lund
Motionsklassen
00:16:17
Plats: 38
Plats: 20
Startnr: 160
Motionsklassen
00:16:19
Plats: 39
Plats: 20
Startnr: 129
Ogndal IL
Sebastian Benonisen
Motionsklassen
00:16:23
Plats: 40
Plats: 21
Startnr: 67
Motionsklassen
00:16:24
Plats: 41
Plats: 21
Startnr: 49
Jämtkraft
Fredrik Olsson
Motionsklassen
00:16:27
Plats: 42
Plats: 21
Startnr: 255
Byåsen IL
Karoline Wollan
Motion Damer
00:16:29
Plats: 43
Plats: 22
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Morten Eliassen
Motionsklassen
00:16:36
Plats: 44
Plats: 22
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Anna Marie Grønning
Motionsklassen
00:16:40
Plats: 45
Plats: 23
Startnr: 60
ATT-Fram
Hans Ole JOHANSEN
Motionsklassen
00:16:45
Plats: 46
Plats: 23
Startnr: 139
Endagars dag 2
00:16:49
Plats: 47
Plats: 23
Startnr: 66
Meråker Mix
Charlotte Myhre
Motionsklassen
00:16:50
Plats: 48
Plats: 23
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Rune Langlo Pedersen
Motionsklassen
00:16:55
Plats: 49
Plats: 23
Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Daniel Rönsåsbjörg
Motionsklassen
00:16:56
Plats: 50
Plats: 24
Startnr: 278
Motionsklassen
00:16:57
Plats: 51
Plats: 24
Startnr: 192
Campus Miun IF
Elisabet Rondung
Motionsklassen
00:17:03
Plats: 52
Plats: 24
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Thomas Stræte
Motionsklassen
00:17:08
Plats: 53
Plats: 24
Startnr: 214
Motionsklassen
00:17:10
Plats: 54
Plats: 24
Startnr: 257
Motion Damer
00:17:14
Plats: 55
Plats: 24
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Kine Kristiansen
Motion Damer
00:17:14
Plats: 56
Plats: 24
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Patrik Åslund
Motionsklassen
00:17:19
Plats: 57
Plats: 24
Startnr: 47
Lånke IL
Isak Moen Hognes
Motionsklassen
00:17:31
Plats: 58
Plats: 25
Startnr: 185
Hattfjelldal il
gabriel lande-norheim
Motionsklassen
00:17:33
Plats: 59
Plats: 26
Startnr: 65
Sjetne
Anne Grete Myhre
Motionsklassen
00:17:34
Plats: 60
Plats: 27
Startnr: 87
Hedevikens IF
Henrik Revelj
Motionsklassen
00:17:37
Plats: 61
Plats: 27
Startnr: 285
Powel
Mari Dahl Benum
Endagars dag 2
00:17:37
Plats: 62
Plats: 27
Startnr: 58
Motionsklassen
00:17:37
Plats: 63
Plats: 28
Startnr: 114
Motionsklassen
00:17:38
Plats: 64
Plats: 28
Startnr: 243
Motion Damer
00:17:38
Plats: 65
Plats: 29
Startnr: 70
Motionsklassen
00:17:38
Plats: 66
Plats: 29
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Amund Tore Solberg
Motionsklassen
00:17:40
Plats: 67
Plats: 29
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Henning Nilsson
Motionsklassen
00:17:44
Plats: 68
Plats: 29
Startnr: 206
Leksvik il
Frida Kopreitan Dahl
Motionsklassen
00:17:45
Plats: 69
Plats: 30
Startnr: 110
Hommelvik il
Jens Nicolai Jenssen
Motionsklassen
00:17:48
Plats: 70
Plats: 31
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
HELLE PÜTZ
Endagars dag 2
00:17:49
Plats: 71
Plats: 31
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Petter Dalsplass
Motionsklassen
00:17:49
Plats: 72
Plats: 32
Startnr: 96
Motionsklassen
00:17:52
Plats: 73
Plats: 32
Startnr: 29
Henning IL
Geir Fordal
Motionsklassen
00:17:56
Plats: 74
Plats: 32
Startnr: 137
Undersåkers IF
Johan Rickardsson
Motionsklassen
00:17:58
Plats: 75
Plats: 32
Startnr: 98
Motionsklassen
00:18:00
Plats: 76
Plats: 32
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Filip Tveit
Motionsklassen
00:18:15
Plats: 77
Plats: 33
Startnr: 172
Motionsklassen
00:18:19
Plats: 78
Plats: 33
Startnr: 26
Budal i.l
Jon Enodd
Motionsklassen
00:18:23
Plats: 79
Plats: 33
Startnr: 25
Kværner BIL
Arild Selseth
Endagars dag 2
00:18:26
Plats: 80
Plats: 34
Startnr: 90
IL Skauga
Frode Sæther
Motionsklassen
00:18:28
Plats: 81
Plats: 35
Startnr: 171
Motionsklassen
00:18:33
Plats: 82
Plats: 35
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Hanne Strøm, Trønnes
Motionsklassen
00:18:36
Plats: 83
Plats: 36
Startnr: 24
Blecket
Pontus "The Beast" Strindberg
Motionsklassen
00:18:39
Plats: 84
Plats: 36
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Levina Lönnberg
Motionsklassen
00:18:40
Plats: 85
Plats: 36
Startnr: 150
Frosta IL
Lisa Ulvik
Motionsklassen
00:18:45
Plats: 86
Plats: 37
Startnr: 233
Prima
Emilie Hegge
Motionsklassen
00:18:46
Plats: 87
Plats: 37
Startnr: 201
HV-12
Stein Harald Vedal
Motionsklassen
00:18:47
Plats: 88
Plats: 37
Startnr: 198
Teeness BIL
Sturla Klüver
Endagars dag 2
00:18:49
Plats: 89
Plats: 37
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Mattias "Skabböra" Wikström
Motionsklassen
00:18:52
Plats: 90
Plats: 37
Startnr: 183
SPILLUM IL
Margrethe Trebostad
Motionsklassen
00:18:54
Plats: 91
Plats: 38
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Ole Johan Modell
Motionsklassen
00:18:55
Plats: 92
Plats: 38
Startnr: 199
Endagars dag 2
00:18:57
Plats: 93
Plats: 38
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Linda Mørkve
Motion Damer
00:18:58
Plats: 94
Plats: 38
Startnr: 41
Motionsklassen
00:18:59
Plats: 95
Plats: 38
Startnr: 130
Vallbo sk
Tove Ivarsson
Motionsklassen
00:19:01
Plats: 96
Plats: 38
Startnr: 292
Hemit
Kim Bolle
Motionsklassen
00:19:05
Plats: 97
Plats: 38
Startnr: 180
Adresseavisen
Øyvind Johansen
Motionsklassen
00:19:06
Plats: 98
Plats: 38
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Emil Sundvisson
Motionsklassen
00:19:08
Plats: 99
Plats: 38
Startnr: 237
Motionsklassen
00:19:16
Plats: 100
Plats: 38
Startnr: 205
Nidarosdomen
Birgitta Syrstad Gran
Motionsklassen
00:19:17
Plats: 101
Plats: 38
Startnr: 79
Helgådal il
Oddleif Sellæg
Motionsklassen
00:19:20
Plats: 102
Plats: 38
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Aurora Haugen
Motionsklassen
00:19:21
Plats: 103
Plats: 39
Startnr: 106
Team 3T
Beate Selbo
Motionsklassen
00:19:24
Plats: 104
Plats: 39
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Vilde Korsnes
Motionsklassen
00:19:28
Plats: 105
Plats: 40
Startnr: 51
Ole Vig
Modulf Ulseth
Motionsklassen
00:19:32
Plats: 106
Plats: 40
Startnr: 249
Motion Damer
00:19:32
Plats: 107
Plats: 40
Startnr: 250
Motion Damer
00:19:33
Plats: 108
Plats: 41
Startnr: 50
Skogn IL
Kristina Skjerve
Motionsklassen
00:19:34
Plats: 109
Plats: 42
Startnr: 279
HUNT4
Erik R Sund
Endagars dag 2
00:19:36
Plats: 110
Plats: 42
Startnr: 215
Rödöns SK
Jonas Milton
Motionsklassen
00:19:36
Plats: 111
Plats: 42
Startnr: 97
Kalls IF
Matt Marples
Endagars dag 2
00:19:39
Plats: 112
Plats: 42
Startnr: 169
Duveds IF
Amanda Hansson
Motionsklassen
00:19:43
Plats: 113
Plats: 42
Startnr: 235
Endagars dag 2
00:19:45
Plats: 114
Plats: 43
Startnr: 260
FSK Östersund
Erik Hyttsten
Motionsklassen
00:19:46
Plats: 115
Plats: 43
Startnr: 28
Leirådal I.L
Elise Sandnes
Motionsklassen
00:20:01
Plats: 116
Plats: 44
Startnr: 85
Domstolene
Vigdis Gabrielsen Sandø
Motionsklassen
00:20:02
Plats: 117
Plats: 44
Startnr: 54
Rønning runners
Hedvig Rønning
Motionsklassen
00:20:09
Plats: 118
Plats: 44
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Sigrid Skreden
Motionsklassen
00:20:11
Plats: 119
Plats: 45
Startnr: 155
Team Adonai
Terje Hofstad
Motionsklassen
00:20:11
Plats: 120
Plats: 45
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Knut Åge Hals
Motionsklassen
00:20:12
Plats: 121
Plats: 45
Startnr: 142
Motionsklassen
00:20:14
Plats: 122
Plats: 46
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Reni Jakobsen Nyeng
Motionsklassen
00:20:17
Plats: 123
Plats: 46
Startnr: 102
Ytterøy
Jonas Lønvik
Motionsklassen
00:20:20
Plats: 124
Plats: 47
Startnr: 57
I.L Aasguten
Ann Marit Brænne
Motionsklassen
00:20:30
Plats: 125
Plats: 48
Startnr: 69
Kullarmark SK
Janne Huldin
Motionsklassen
00:20:31
Plats: 126
Plats: 48
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Ragnar Høyland
Motionsklassen
00:20:36
Plats: 127
Plats: 48
Startnr: 113
Endagars dag 2
00:20:44
Plats: 128
Plats: 48
Startnr: 281
RENÅ
Caroline Spets Renå
Motionsklassen
00:20:44
Plats: 129
Plats: 48
Startnr: 301
HENT AS
Anna Haukioja
Endagars dag 2
00:20:54
Plats: 130
Plats: 48
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Linnea Wikberg
Motionsklassen
00:20:59
Plats: 131
Plats: 48
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Nils Ottar Svaan
Motionsklassen
00:21:00
Plats: 132
Plats: 48
Startnr: 99
Motionsklassen
00:21:10
Plats: 133
Plats: 48
Startnr: 143
Lag Olsson
Linnéa Jacobsson
Motionsklassen
00:21:16
Plats: 134
Plats: 48
Startnr: 121
NTNU IT
Morten Lund
Endagars dag 2
00:21:17
Plats: 135
Plats: 48
Startnr: 103
Leinstrand IL
Eva Ingebrigtsen Lauglo
Motionsklassen
00:21:18
Plats: 136
Plats: 49
Startnr: 163
Team Alseth
Arne Eikebrokk
Motionsklassen
00:21:20
Plats: 137
Plats: 49
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Frida Vaarum
Motionsklassen
00:21:25
Plats: 138
Plats: 50
Startnr: 151
Motionsklassen
00:21:29
Plats: 139
Plats: 50
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Kjersti Wannebo Nilsen
Motionsklassen
00:21:37
Plats: 140
Plats: 50
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Daniel Rosøy
Motionsklassen
00:21:46
Plats: 141
Plats: 50
Startnr: 76
Marieby GIF
Nils Halldorf
Motionsklassen
00:21:47
Plats: 142
Plats: 51
Startnr: 83
Motionsklassen
00:21:47
Plats: 143
Plats: 51
Startnr: 197
Namdalseid IL
Julian Christopher Sæther
Motionsklassen
00:21:50
Plats: 144
Plats: 52
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Björn Sergel
Motionsklassen
00:21:55
Plats: 145
Plats: 52
Startnr: 71
Motionsklassen
00:21:56
Plats: 146
Plats: 52
Startnr: 157
Forra IL
Linus Aadal
Motionsklassen
00:22:06
Plats: 147
Plats: 53
Startnr: 40
NTE BIL
Vigdis Mygland
Motionsklassen
00:22:08
Plats: 148
Plats: 53
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Vibeke Indergård
Motionsklassen
00:22:15
Plats: 149
Plats: 53
Startnr: 92
Rapp IL
Ole J Frøstad
Motionsklassen
00:22:18
Plats: 150
Plats: 54
Startnr: 317
Motionsklassen
00:22:21
Plats: 151
Plats: 54
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Tove Svedberg
Motion Damer
00:22:27
Plats: 152
Plats: 55
Startnr: 149
Kälens SK
Nemo van den Brink
Motionsklassen
00:22:36
Plats: 153
Plats: 55
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Malin Leiren
Motionsklassen
00:22:41
Plats: 154
Plats: 56
Startnr: 244
Byåsen damer
Berit J Olsen Vaagen
Motion Damer
00:22:43
Plats: 155
Plats: 57
Startnr: 196
Vinne IL 2
kristine Eriksen
Motionsklassen
00:23:06
Plats: 156
Plats: 58
Startnr: 232
TrønderEnergi
Ane Kråkmo
Motionsklassen
00:23:08
Plats: 157
Plats: 58
Startnr: 140
Alsens IF
Klara Sätter
Motionsklassen
00:23:23
Plats: 158
Plats: 58
Startnr: 30
Inderøy
Tyra Brandsegg
Motionsklassen
00:23:23
Plats: 159
Plats: 58
Startnr: 61
Motionsklassen
00:24:26
Plats: 160
Plats: 59
Startnr: 189
Motionsklassen
00:24:29
Plats: 161
Plats: 59
Startnr: 229
Motionsklassen
00:24:34
Plats: 162
Plats: 60
Startnr: 109
Sætervik UIG
Sebastian Appelbom
Motionsklassen
00:24:35
Plats: 163
Plats: 61
Startnr: 306
Fagerlia/ Schøningsdal
Annika Lund Eikrem
Endagars dag 2
00:24:46
Plats: 164
Plats: 61
Startnr: 208
Motionsklassen
00:24:53
Plats: 165
Plats: 61
Startnr: 111
Malvik IL
Christer Skaug
Motionsklassen
00:25:10
Plats: 166
Plats: 62
Startnr: 81
Skaula roadrunners 2
Filippa Åslund
Motionsklassen
00:25:17
Plats: 167
Plats: 62
Startnr: 145
Mörsils IF
Jennifer Olofsson
Motionsklassen
00:25:56
Plats: 168
Plats: 62
Startnr: 95
Röde Runners
Ida Wolf Watz
Motionsklassen
00:26:14
Plats: 169
Plats: 62
Startnr: 42
Motionsklassen
00:28:21

Motionsklassen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Ebrahim Abdulaziz
Motionsklassen
00:11:35
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Eivind Jenssen
Motionsklassen
00:12:14
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
HELGE LANGEN
Motionsklassen
00:12:42
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Thomas Fremo
Motionsklassen
00:12:45
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 12
Motionsklassen
00:12:48
Plats: 6
Plats: 5
Startnr: 10
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 2
JAN OLAV SMALÅS
Motionsklassen
00:13:38
Plats: 7
Plats: 6
Startnr: 39
Mosvik IL
Vidar Undebakke
Motionsklassen
00:13:45
Plats: 8
Plats: 7
Startnr: 186
Bratsberg IL
Jorolf Wilhelm Withbro
Motionsklassen
00:14:00
Plats: 9
Plats: 8
Startnr: 181
Motionsklassen
00:14:00
Plats: 10
Plats: 9
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Adrian Fløttum
Motionsklassen
00:14:04
Plats: 11
Plats: 9
Startnr: 94
I.L Nor
Jon Vegard Grut
Motionsklassen
00:14:12
Plats: 12
Plats: 9
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Joakim Hjeldnes
Motionsklassen
00:14:25
Plats: 13
Plats: 9
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Vegard Selvnes
Motionsklassen
00:14:41
Plats: 14
Plats: 10
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Nils Kjølsø
Motionsklassen
00:14:44
Plats: 15
Plats: 10
Startnr: 101
Støtet
Brage Elias Berg
Motionsklassen
00:14:51
Plats: 16
Plats: 10
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Håkon Markussen
Motionsklassen
00:15:06
Plats: 17
Plats: 11
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Håvard Solvik
Motionsklassen
00:15:13
Plats: 18
Plats: 12
Startnr: 36
IL Dalebrand
Håkon Kyllo
Motionsklassen
00:15:19
Plats: 19
Plats: 13
Startnr: 112
Byneset il
Tommy Olsen
Motionsklassen
00:15:23
Plats: 20
Plats: 14
Startnr: 105
Motionsklassen
00:15:24
Plats: 21
Plats: 15
Startnr: 188
Hallkutarna
Lina El Kott Helander
Motionsklassen
00:15:26
Plats: 22
Plats: 15
Startnr: 43
Lättja IF
Fredrik Svärd
Motionsklassen
00:15:29
Plats: 23
Plats: 15
Startnr: 86
Möringan
Peter Boije
Motionsklassen
00:15:34
Plats: 24
Plats: 15
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Adrian Skar
Motionsklassen
00:15:35
Plats: 25
Plats: 16
Startnr: 138
Brunflo IF
Laird Wharton
Motionsklassen
00:15:36
Plats: 26
Plats: 17
Startnr: 117
Östersunds kommun
Patrik Norberg
Motionsklassen
00:15:45
Plats: 27
Plats: 17
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Ole Magnus Svarva
Motionsklassen
00:15:46
Plats: 28
Plats: 17
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Håvard Merkesnes
Motionsklassen
00:15:49
Plats: 29
Plats: 18
Startnr: 56
Motionsklassen
00:15:52
Plats: 30
Plats: 18
Startnr: 91
Leik il
Kristine Unsgård
Motionsklassen
00:15:56
Plats: 31
Plats: 19
Startnr: 38
Sportsgym
Sanna El Kott
Motionsklassen
00:16:03
Plats: 32
Plats: 19
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Håkon Bårsaune
Motionsklassen
00:16:05
Plats: 33
Plats: 19
Startnr: 131
Motionsklassen
00:16:06
Plats: 34
Plats: 19
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Hallbjørn Holberg
Motionsklassen
00:16:09
Plats: 35
Plats: 20
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Casper Tøndel Sliper
Motionsklassen
00:16:12
Plats: 36
Plats: 20
Startnr: 195
Vinne IL 1
Ådne Lund
Motionsklassen
00:16:17
Plats: 37
Plats: 20
Startnr: 160
Motionsklassen
00:16:19
Plats: 38
Plats: 20
Startnr: 129
Ogndal IL
Sebastian Benonisen
Motionsklassen
00:16:23
Plats: 39
Plats: 21
Startnr: 67
Motionsklassen
00:16:24
Plats: 40
Plats: 21
Startnr: 49
Jämtkraft
Fredrik Olsson
Motionsklassen
00:16:27
Plats: 41
Plats: 21
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Morten Eliassen
Motionsklassen
00:16:36
Plats: 42
Plats: 21
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Anna Marie Grønning
Motionsklassen
00:16:40
Plats: 43
Plats: 22
Startnr: 60
ATT-Fram
Hans Ole JOHANSEN
Motionsklassen
00:16:45
Plats: 44
Plats: 22
Startnr: 66
Meråker Mix
Charlotte Myhre
Motionsklassen
00:16:50
Plats: 45
Plats: 22
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Rune Langlo Pedersen
Motionsklassen
00:16:55
Plats: 46
Plats: 22
Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Daniel Rönsåsbjörg
Motionsklassen
00:16:56
Plats: 47
Plats: 23
Startnr: 278
Motionsklassen
00:16:57
Plats: 48
Plats: 23
Startnr: 192
Campus Miun IF
Elisabet Rondung
Motionsklassen
00:17:03
Plats: 49
Plats: 23
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Thomas Stræte
Motionsklassen
00:17:08
Plats: 50
Plats: 23
Startnr: 214
Motionsklassen
00:17:10
Plats: 51
Plats: 23
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Patrik Åslund
Motionsklassen
00:17:19
Plats: 52
Plats: 23
Startnr: 47
Lånke IL
Isak Moen Hognes
Motionsklassen
00:17:31
Plats: 53
Plats: 24
Startnr: 185
Hattfjelldal il
gabriel lande-norheim
Motionsklassen
00:17:33
Plats: 54
Plats: 25
Startnr: 65
Sjetne
Anne Grete Myhre
Motionsklassen
00:17:34
Plats: 55
Plats: 26
Startnr: 87
Hedevikens IF
Henrik Revelj
Motionsklassen
00:17:37
Plats: 56
Plats: 26
Startnr: 58
Motionsklassen
00:17:37
Plats: 57
Plats: 27
Startnr: 114
Motionsklassen
00:17:38
Plats: 58
Plats: 27
Startnr: 70
Motionsklassen
00:17:38
Plats: 59
Plats: 27
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Amund Tore Solberg
Motionsklassen
00:17:40
Plats: 60
Plats: 27
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Henning Nilsson
Motionsklassen
00:17:44
Plats: 61
Plats: 27
Startnr: 206
Leksvik il
Frida Kopreitan Dahl
Motionsklassen
00:17:45
Plats: 62
Plats: 28
Startnr: 110
Hommelvik il
Jens Nicolai Jenssen
Motionsklassen
00:17:48
Plats: 63
Plats: 29
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Petter Dalsplass
Motionsklassen
00:17:49
Plats: 64
Plats: 30
Startnr: 96
Motionsklassen
00:17:52
Plats: 65
Plats: 30
Startnr: 29
Henning IL
Geir Fordal
Motionsklassen
00:17:56
Plats: 66
Plats: 30
Startnr: 137
Undersåkers IF
Johan Rickardsson
Motionsklassen
00:17:58
Plats: 67
Plats: 30
Startnr: 98
Motionsklassen
00:18:00
Plats: 68
Plats: 30
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Filip Tveit
Motionsklassen
00:18:15
Plats: 69
Plats: 31
Startnr: 172
Motionsklassen
00:18:19
Plats: 70
Plats: 31
Startnr: 26
Budal i.l
Jon Enodd
Motionsklassen
00:18:23
Plats: 71
Plats: 31
Startnr: 90
IL Skauga
Frode Sæther
Motionsklassen
00:18:28
Plats: 72
Plats: 32
Startnr: 171
Motionsklassen
00:18:33
Plats: 73
Plats: 32
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Hanne Strøm, Trønnes
Motionsklassen
00:18:36
Plats: 74
Plats: 33
Startnr: 24
Blecket
Pontus "The Beast" Strindberg
Motionsklassen
00:18:39
Plats: 75
Plats: 33
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Levina Lönnberg
Motionsklassen
00:18:40
Plats: 76
Plats: 33
Startnr: 150
Frosta IL
Lisa Ulvik
Motionsklassen
00:18:45
Plats: 77
Plats: 34
Startnr: 233
Prima
Emilie Hegge
Motionsklassen
00:18:46
Plats: 78
Plats: 34
Startnr: 201
HV-12
Stein Harald Vedal
Motionsklassen
00:18:47
Plats: 79
Plats: 34
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Mattias "Skabböra" Wikström
Motionsklassen
00:18:52
Plats: 80
Plats: 34
Startnr: 183
SPILLUM IL
Margrethe Trebostad
Motionsklassen
00:18:54
Plats: 81
Plats: 35
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Ole Johan Modell
Motionsklassen
00:18:55
Plats: 82
Plats: 35
Startnr: 41
Motionsklassen
00:18:59
Plats: 83
Plats: 35
Startnr: 130
Vallbo sk
Tove Ivarsson
Motionsklassen
00:19:01
Plats: 84
Plats: 35
Startnr: 292
Hemit
Kim Bolle
Motionsklassen
00:19:05
Plats: 85
Plats: 35
Startnr: 180
Adresseavisen
Øyvind Johansen
Motionsklassen
00:19:06
Plats: 86
Plats: 35
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Emil Sundvisson
Motionsklassen
00:19:08
Plats: 87
Plats: 35
Startnr: 237
Motionsklassen
00:19:16
Plats: 88
Plats: 35
Startnr: 205
Nidarosdomen
Birgitta Syrstad Gran
Motionsklassen
00:19:17
Plats: 89
Plats: 35
Startnr: 79
Helgådal il
Oddleif Sellæg
Motionsklassen
00:19:20
Plats: 90
Plats: 35
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Aurora Haugen
Motionsklassen
00:19:21
Plats: 91
Plats: 36
Startnr: 106
Team 3T
Beate Selbo
Motionsklassen
00:19:24
Plats: 92
Plats: 36
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Vilde Korsnes
Motionsklassen
00:19:28
Plats: 93
Plats: 37
Startnr: 51
Ole Vig
Modulf Ulseth
Motionsklassen
00:19:32
Plats: 94
Plats: 37
Startnr: 50
Skogn IL
Kristina Skjerve
Motionsklassen
00:19:34
Plats: 95
Plats: 38
Startnr: 215
Rödöns SK
Jonas Milton
Motionsklassen
00:19:36
Plats: 96
Plats: 38
Startnr: 169
Duveds IF
Amanda Hansson
Motionsklassen
00:19:43
Plats: 97
Plats: 38
Startnr: 260
FSK Östersund
Erik Hyttsten
Motionsklassen
00:19:46
Plats: 98
Plats: 38
Startnr: 28
Leirådal I.L
Elise Sandnes
Motionsklassen
00:20:01
Plats: 99
Plats: 39
Startnr: 85
Domstolene
Vigdis Gabrielsen Sandø
Motionsklassen
00:20:02
Plats: 100
Plats: 39
Startnr: 54
Rønning runners
Hedvig Rønning
Motionsklassen
00:20:09
Plats: 101
Plats: 39
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Sigrid Skreden
Motionsklassen
00:20:11
Plats: 102
Plats: 40
Startnr: 155
Team Adonai
Terje Hofstad
Motionsklassen
00:20:11
Plats: 103
Plats: 40
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Knut Åge Hals
Motionsklassen
00:20:12
Plats: 104
Plats: 40
Startnr: 142
Motionsklassen
00:20:14
Plats: 105
Plats: 41
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Reni Jakobsen Nyeng
Motionsklassen
00:20:17
Plats: 106
Plats: 41
Startnr: 102
Ytterøy
Jonas Lønvik
Motionsklassen
00:20:20
Plats: 107
Plats: 42
Startnr: 57
I.L Aasguten
Ann Marit Brænne
Motionsklassen
00:20:30
Plats: 108
Plats: 43
Startnr: 69
Kullarmark SK
Janne Huldin
Motionsklassen
00:20:31
Plats: 109
Plats: 43
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Ragnar Høyland
Motionsklassen
00:20:36
Plats: 110
Plats: 43
Startnr: 281
RENÅ
Caroline Spets Renå
Motionsklassen
00:20:44
Plats: 111
Plats: 43
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Linnea Wikberg
Motionsklassen
00:20:59
Plats: 112
Plats: 43
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Nils Ottar Svaan
Motionsklassen
00:21:00
Plats: 113
Plats: 43
Startnr: 99
Motionsklassen
00:21:10
Plats: 114
Plats: 43
Startnr: 143
Lag Olsson
Linnéa Jacobsson
Motionsklassen
00:21:16
Plats: 115
Plats: 43
Startnr: 103
Leinstrand IL
Eva Ingebrigtsen Lauglo
Motionsklassen
00:21:18
Plats: 116
Plats: 44
Startnr: 163
Team Alseth
Arne Eikebrokk
Motionsklassen
00:21:20
Plats: 117
Plats: 44
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Frida Vaarum
Motionsklassen
00:21:25
Plats: 118
Plats: 45
Startnr: 151
Motionsklassen
00:21:29
Plats: 119
Plats: 45
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Kjersti Wannebo Nilsen
Motionsklassen
00:21:37
Plats: 120
Plats: 45
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Daniel Rosøy
Motionsklassen
00:21:46
Plats: 121
Plats: 45
Startnr: 76
Marieby GIF
Nils Halldorf
Motionsklassen
00:21:47
Plats: 122
Plats: 46
Startnr: 83
Motionsklassen
00:21:47
Plats: 123
Plats: 46
Startnr: 197
Namdalseid IL
Julian Christopher Sæther
Motionsklassen
00:21:50
Plats: 124
Plats: 47
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Björn Sergel
Motionsklassen
00:21:55
Plats: 125
Plats: 47
Startnr: 71
Motionsklassen
00:21:56
Plats: 126
Plats: 47
Startnr: 157
Forra IL
Linus Aadal
Motionsklassen
00:22:06
Plats: 127
Plats: 48
Startnr: 40
NTE BIL
Vigdis Mygland
Motionsklassen
00:22:08
Plats: 128
Plats: 48
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Vibeke Indergård
Motionsklassen
00:22:15
Plats: 129
Plats: 48
Startnr: 92
Rapp IL
Ole J Frøstad
Motionsklassen
00:22:18
Plats: 130
Plats: 49
Startnr: 317
Motionsklassen
00:22:21
Plats: 131
Plats: 49
Startnr: 149
Kälens SK
Nemo van den Brink
Motionsklassen
00:22:36
Plats: 132
Plats: 49
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Malin Leiren
Motionsklassen
00:22:41
Plats: 133
Plats: 50
Startnr: 196
Vinne IL 2
kristine Eriksen
Motionsklassen
00:23:06
Plats: 134
Plats: 51
Startnr: 232
TrønderEnergi
Ane Kråkmo
Motionsklassen
00:23:08
Plats: 135
Plats: 51
Startnr: 140
Alsens IF
Klara Sätter
Motionsklassen
00:23:23
Plats: 136
Plats: 51
Startnr: 30
Inderøy
Tyra Brandsegg
Motionsklassen
00:23:23
Plats: 137
Plats: 51
Startnr: 61
Motionsklassen
00:24:26
Plats: 138
Plats: 52
Startnr: 189
Motionsklassen
00:24:29
Plats: 139
Plats: 52
Startnr: 229
Motionsklassen
00:24:34
Plats: 140
Plats: 53
Startnr: 109
Sætervik UIG
Sebastian Appelbom
Motionsklassen
00:24:35
Plats: 141
Plats: 54
Startnr: 208
Motionsklassen
00:24:53
Plats: 142
Plats: 54
Startnr: 111
Malvik IL
Christer Skaug
Motionsklassen
00:25:10
Plats: 143
Plats: 55
Startnr: 81
Skaula roadrunners 2
Filippa Åslund
Motionsklassen
00:25:17
Plats: 144
Plats: 55
Startnr: 145
Mörsils IF
Jennifer Olofsson
Motionsklassen
00:25:56
Plats: 145
Plats: 55
Startnr: 95
Röde Runners
Ida Wolf Watz
Motionsklassen
00:26:14
Plats: 146
Plats: 55
Startnr: 42
Motionsklassen
00:28:21

Motion Damer

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Anna Høyem Lademo
Motion Damer
00:16:13
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 255
Byåsen IL
Karoline Wollan
Motion Damer
00:16:29
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 257
Motion Damer
00:17:14
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Kine Kristiansen
Motion Damer
00:17:14
Plats: 5
Plats: 2
Startnr: 243
Motion Damer
00:17:38
Plats: 6
Plats: 3
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Linda Mørkve
Motion Damer
00:18:58
Plats: 7
Plats: 3
Startnr: 249
Motion Damer
00:19:32
Plats: 8
Plats: 3
Startnr: 250
Motion Damer
00:19:33
Plats: 9
Plats: 4
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Tove Svedberg
Motion Damer
00:22:27
Plats: 10
Plats: 5
Startnr: 244
Byåsen damer
Berit J Olsen Vaagen
Motion Damer
00:22:43

Endagars dag 2

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 139
Endagars dag 2
00:16:49
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 285
Powel
Mari Dahl Benum
Endagars dag 2
00:17:37
Plats: 3
Plats: 1
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
HELLE PÜTZ
Endagars dag 2
00:17:49
Plats: 4
Plats: 1
Startnr: 25
Kværner BIL
Arild Selseth
Endagars dag 2
00:18:26
Plats: 5
Plats: 2
Startnr: 198
Teeness BIL
Sturla Klüver
Endagars dag 2
00:18:49
Plats: 6
Plats: 2
Startnr: 199
Endagars dag 2
00:18:57
Plats: 7
Plats: 2
Startnr: 279
HUNT4
Erik R Sund
Endagars dag 2
00:19:36
Plats: 8
Plats: 2
Startnr: 97
Kalls IF
Matt Marples
Endagars dag 2
00:19:39
Plats: 9
Plats: 2
Startnr: 235
Endagars dag 2
00:19:45
Plats: 10
Plats: 3
Startnr: 113
Endagars dag 2
00:20:44
Plats: 11
Plats: 3
Startnr: 301
HENT AS
Anna Haukioja
Endagars dag 2
00:20:54
Plats: 12
Plats: 3
Startnr: 121
NTNU IT
Morten Lund
Endagars dag 2
00:21:17
Plats: 13
Plats: 3
Startnr: 306
Fagerlia/ Schøningsdal
Annika Lund Eikrem
Endagars dag 2
00:24:46