Resultat Duved - Staakurvan

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 284
Motionsklassen
00:24:25
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Trond Ørjan Eide
Motionsklassen
00:25:02
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Jon Arne Gaundal
Motionsklassen
00:25:51
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Håkan Emilsson
Motionsklassen
00:26:48
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
OLE JØRGEN BRUVOLL
Motionsklassen
00:27:02
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Emil Svensson
Motionsklassen
00:27:11
Plats: 7
Plats: 4
Startnr: 110
Hommelvik il
Jan Thomas Jenssen
Motionsklassen
00:27:19
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 39
Mosvik IL
Magnus Warvik
Motionsklassen
00:27:26
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 186
Bratsberg IL
Knut Ødegaard
Motionsklassen
00:27:35
Plats: 10
Plats: 7
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Lars Solheim
Motionsklassen
00:27:47
Plats: 11
Plats: 7
Startnr: 129
Ogndal IL
Svein Anders Melhus
Motionsklassen
00:27:51
Plats: 12
Plats: 8
Startnr: 112
Byneset il
Alexander Kolstad
Motionsklassen
00:28:15
Plats: 13
Plats: 9
Startnr: 94
I.L Nor
Lars Svorkdal
Motionsklassen
00:28:18
Plats: 14
Plats: 9
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
JONAS AASBØ
Motionsklassen
00:28:18
Plats: 15
Plats: 10
Startnr: 108
Motionsklassen
00:28:50
Plats: 16
Plats: 11
Startnr: 188
Hallkutarna
Jesper Jacobsson
Motionsklassen
00:28:57
Plats: 17
Plats: 11
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Vegard Vårheim
Motionsklassen
00:28:59
Plats: 18
Plats: 12
Startnr: 34
Motionsklassen
00:29:08
Plats: 19
Plats: 13
Startnr: 250
Motion Damer
00:29:08
Plats: 20
Plats: 14
Startnr: 10
Motionsklassen
00:29:17
Plats: 21
Plats: 15
Startnr: 138
Brunflo IF
Patrik Tallbom
Motionsklassen
00:29:26
Plats: 22
Plats: 16
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Anders Arvesen
Motionsklassen
00:29:35
Plats: 23
Plats: 17
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Bjørn Vonheim
Motionsklassen
00:29:38
Plats: 24
Plats: 18
Startnr: 142
Motionsklassen
00:29:43
Plats: 25
Plats: 19
Startnr: 206
Leksvik il
Øystein Ramdal
Motionsklassen
00:29:44
Plats: 26
Plats: 20
Startnr: 38
Sportsgym
Jennifer Asp
Motionsklassen
00:29:54
Plats: 27
Plats: 20
Startnr: 131
Motionsklassen
00:30:06
Plats: 28
Plats: 20
Startnr: 130
Vallbo sk
Andreas Vernét
Motionsklassen
00:30:08
Plats: 29
Plats: 20
Startnr: 171
Kroglund slækt og påfyill
Fredrik Tvete Hansen
Motionsklassen
00:30:27
Plats: 30
Plats: 20
Startnr: 105
Motionsklassen
00:30:34
Plats: 31
Plats: 21
Startnr: 81
Motionsklassen
00:30:34
Plats: 32
Plats: 21
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Martin Aadahl
Motionsklassen
00:30:43
Plats: 33
Plats: 21
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Thomas Mjølhus
Motionsklassen
00:30:45
Plats: 34
Plats: 21
Startnr: 169
Duveds IF
Henrik Nås
Motionsklassen
00:31:04
Plats: 35
Plats: 21
Startnr: 150
Frosta IL
Morten Fagerli
Motionsklassen
00:31:07
Plats: 36
Plats: 22
Startnr: 195
Vinne IL 1
Erlend Sandnes
Motionsklassen
00:31:10
Plats: 37
Plats: 22
Startnr: 91
Leik il
Odin Unsgård
Motionsklassen
00:31:26
Plats: 38
Plats: 23
Startnr: 76
Marieby GIF
Jesper Oskarsson
Motionsklassen
00:31:26
Plats: 39
Plats: 24
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Jakob Rømo Skille
Motionsklassen
00:31:27
Plats: 40
Plats: 24
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Margrethe Pedersen
Motionsklassen
00:31:34
Plats: 41
Plats: 24
Startnr: 117
Östersunds kommun
Anton Thorngren
Motionsklassen
00:31:45
Plats: 42
Plats: 24
Startnr: 36
IL Dalebrand
Håkon Kyllo
Motionsklassen
00:31:47
Plats: 43
Plats: 25
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Håkon Selvnes
Motionsklassen
00:31:47
Plats: 44
Plats: 26
Startnr: 58
Trondheim Brannkorps IL
Christian Widén-Björk
Motionsklassen
00:31:47
Plats: 45
Plats: 27
Startnr: 47
Lånke IL
Bård Kjesbu
Motionsklassen
00:31:48
Plats: 46
Plats: 28
Startnr: 183
SPILLUM IL
Torkil Klingen
Motionsklassen
00:31:48
Plats: 47
Plats: 29
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Aleksander Wisløff
Motionsklassen
00:31:50
Plats: 48
Plats: 30
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Kasper Remseth
Motionsklassen
00:31:53
Plats: 49
Plats: 31
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Nils Ole Fuglem
Motionsklassen
00:31:59
Plats: 50
Plats: 31
Startnr: 40
NTE BIL
Marie Dale
Motionsklassen
00:32:05
Plats: 51
Plats: 31
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Christian Fjærli Aune
Motionsklassen
00:32:08
Plats: 52
Plats: 31
Startnr: 199
Microchip Norway
Jan Egil Ruud
Endagars dag 2
00:32:15
Plats: 53
Plats: 31
Startnr: 243
Namdal løpeklubb Damer 1
TATJANA ALBERTSEN
Motion Damer
00:32:15
Plats: 54
Plats: 32
Startnr: 109
Sætervik UIG
Hans Ola Fuglu
Motionsklassen
00:32:15
Plats: 55
Plats: 33
Startnr: 29
Henning IL
Jørgen Wekre
Motionsklassen
00:32:18
Plats: 56
Plats: 33
Startnr: 103
Leinstrand IL
Victoria Sørgjerd
Motionsklassen
00:32:22
Plats: 57
Plats: 34
Startnr: 185
Hattfjelldal il
Torbjørn Larsen
Motionsklassen
00:32:31
Plats: 58
Plats: 35
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
kenneth fremo
Motionsklassen
00:32:35
Plats: 59
Plats: 36
Startnr: 278
Motionsklassen
00:32:45
Plats: 60
Plats: 36
Startnr: 50
Skogn IL
Trym Nergård Rønning
Motionsklassen
00:32:53
Plats: 61
Plats: 37
Startnr: 260
FSK Östersund
Joacim Martinsson
Motionsklassen
00:32:59
Plats: 62
Plats: 37
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Henrik Askheim
Motionsklassen
00:33:07
Plats: 63
Plats: 38
Startnr: 66
Meråker Mix
Nils Matos
Motionsklassen
00:33:11
Plats: 64
Plats: 38
Startnr: 101
Støtet
Terje Berg
Motionsklassen
00:33:11
Plats: 65
Plats: 38
Startnr: 26
Budal i.l
Johan L Sandnes
Motionsklassen
00:33:18
Plats: 66
Plats: 38
Startnr: 60
ATT-Fram
Stig PETTERSEN
Motionsklassen
00:33:20
Plats: 67
Plats: 38
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Henrik Rygg Kvåle
Motionsklassen
00:33:30
Plats: 68
Plats: 39
Startnr: 67
Motionsklassen
00:33:40
Plats: 69
Plats: 39
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Morten Åge Storrø
Motionsklassen
00:33:49
Plats: 70
Plats: 39
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Hallbjørn Holberg
Motionsklassen
00:33:53
Plats: 71
Plats: 40
Startnr: 24
Blecket
Theo "skalman" Ulin
Motionsklassen
00:33:57
Plats: 72
Plats: 40
Startnr: 205
Nidarosdomen
Jan Strand
Motionsklassen
00:34:04
Plats: 73
Plats: 40
Startnr: 255
Byåsen IL
Julie Spets
Motion Damer
00:34:07
Plats: 74
Plats: 41
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Linda Danvind Malm
Motionsklassen
00:34:16
Plats: 75
Plats: 41
Startnr: 235
Trångsvikens IF Motion
Marie Robertsson
Endagars dag 2
00:34:22
Plats: 76
Plats: 42
Startnr: 306
Endagars dag 2
00:34:25
Plats: 77
Plats: 42
Startnr: 163
Team Alseth
Kjell Alseth
Motionsklassen
00:34:30
Plats: 78
Plats: 42
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Hermann Skogan Fredriksen
Motionsklassen
00:34:31
Plats: 79
Plats: 43
Startnr: 43
Lättja IF
Fredrik Svärd
Motionsklassen
00:34:32
Plats: 80
Plats: 43
Startnr: 86
Möringan
Thomas Jönsson
Motionsklassen
00:34:35
Plats: 81
Plats: 43
Startnr: 102
Ytterøy
Roald Sand
Motionsklassen
00:34:40
Plats: 82
Plats: 44
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Johnny Haugen
Motionsklassen
00:34:44
Plats: 83
Plats: 45
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Jonas Landsem Kristiansen
Motionsklassen
00:34:45
Plats: 84
Plats: 46
Startnr: 85
Domstolene
Frank Egil Holm
Motionsklassen
00:34:51
Plats: 85
Plats: 46
Startnr: 49
Jämtkraft
Jonas Berglund
Motionsklassen
00:35:00
Plats: 86
Plats: 46
Startnr: 214
Motionsklassen
00:35:02
Plats: 87
Plats: 46
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Adrian Fløttum
Motionsklassen
00:35:16
Plats: 88
Plats: 46
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Egil Fjeldberg
Motionsklassen
00:35:18
Plats: 89
Plats: 46
Startnr: 23
Motionsklassen
00:35:20
Plats: 90
Plats: 46
Startnr: 201
HV-12
Birk Sund
Motionsklassen
00:35:21
Plats: 91
Plats: 46
Startnr: 198
Teeness BIL
Carin Östlund
Endagars dag 2
00:35:21
Plats: 92
Plats: 46
Startnr: 139
Endagars dag 2
00:35:22
Plats: 93
Plats: 46
Startnr: 98
Tullus Sjöbygdens Byalag
Fredrik Ericksson
Motionsklassen
00:35:28
Plats: 94
Plats: 46
Startnr: 65
Sjetne
Ingrid Island
Motionsklassen
00:35:35
Plats: 95
Plats: 47
Startnr: 285
Powel
Astrid Salte Wiig
Endagars dag 2
00:35:42
Plats: 96
Plats: 47
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Tommy Mårtensson
Motionsklassen
00:35:44
Plats: 97
Plats: 47
Startnr: 257
Motion Damer
00:35:48
Plats: 98
Plats: 47
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Liv Thommesen
Motion Damer
00:35:58
Plats: 99
Plats: 47
Startnr: 180
Adresseavisen
Øyvind Johansen
Motionsklassen
00:36:14
Plats: 100
Plats: 47
Startnr: 111
Malvik IL
Astrid Lunde Nilsen
Motionsklassen
00:36:19
Plats: 101
Plats: 48
Startnr: 232
TrønderEnergi
Ole Vidar Flatby
Motionsklassen
00:36:27
Plats: 102
Plats: 48
Startnr: 97
Kalls IF
Jonathan efternamn
Endagars dag 2
00:36:32
Plats: 103
Plats: 48
Startnr: 114
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 3
NILS IVAR WALLINDER
Motionsklassen
00:36:34
Plats: 104
Plats: 48
Startnr: 140
Alsens IF
Jonas Woxlägd
Motionsklassen
00:36:37
Plats: 105
Plats: 48
Startnr: 172
Motionsklassen
00:36:42
Plats: 106
Plats: 48
Startnr: 155
Team Adonai
Eddy-Robin Hanssen
Motionsklassen
00:36:42
Plats: 107
Plats: 48
Startnr: 196
Vinne IL 2
Hans Morten Eriksen
Motionsklassen
00:36:45
Plats: 108
Plats: 49
Startnr: 197
Namdalseid IL
Ottar Anton Kaldal
Motionsklassen
00:36:50
Plats: 109
Plats: 50
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Marit Anita Karlsen
Motion Damer
00:36:52
Plats: 110
Plats: 50
Startnr: 106
Team 3T
Ida Maria Laxaa
Motionsklassen
00:36:56
Plats: 111
Plats: 50
Startnr: 160
Motionsklassen
00:37:00
Plats: 112
Plats: 50
Startnr: 229
NGU bedriftsidrettslag
Ivar Henrik Haukdal
Motionsklassen
00:37:08
Plats: 113
Plats: 51
Startnr: 99
Motionsklassen
00:37:20
Plats: 114
Plats: 51
Startnr: 69
Kullarmark SK
Tim Sahlen
Motionsklassen
00:37:22
Plats: 115
Plats: 51
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
HEDVIG BAKKEN
Endagars dag 2
00:37:24
Plats: 116
Plats: 51
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Frode Finstad
Motionsklassen
00:37:28
Plats: 117
Plats: 51
Startnr: 157
Forra IL
Henrik Fossbakk
Motionsklassen
00:37:39
Plats: 118
Plats: 52
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Freddie Schumann
Motionsklassen
00:37:45
Plats: 119
Plats: 52
Startnr: 143
Lag Olsson
Sune Salomonsson
Motionsklassen
00:37:46
Plats: 120
Plats: 52
Startnr: 90
IL Skauga
Frode Sæther
Motionsklassen
00:38:00
Plats: 121
Plats: 53
Startnr: 63
Motionsklassen
00:38:02
Plats: 122
Plats: 53
Startnr: 83
Vänsterpartiet / SV
Claudiu Ciobanu
Motionsklassen
00:38:06
Plats: 123
Plats: 53
Startnr: 149
Kälens SK
Måns Skytt
Motionsklassen
00:38:09
Plats: 124
Plats: 53
Startnr: 51
Ole Vig
Audun Haugen
Motionsklassen
00:38:09
Plats: 125
Plats: 53
Startnr: 71
Motionsklassen
00:38:17
Plats: 126
Plats: 53
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Ida Bäckebjörk
Motion Damer
00:38:19
Plats: 127
Plats: 54
Startnr: 28
Leirådal I.L
vegard dahl
Motionsklassen
00:38:29
Plats: 128
Plats: 55
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Bente Arntsberg
Motionsklassen
00:38:36
Plats: 129
Plats: 56
Startnr: 215
Rödöns SK
Jonas Milton
Motionsklassen
00:38:52
Plats: 130
Plats: 56
Startnr: 54
Rønning runners
Pål Mortensen
Motionsklassen
00:38:52
Plats: 131
Plats: 56
Startnr: 233
Prima
Eirik Wahl Thomsen
Motionsklassen
00:39:05
Plats: 132
Plats: 56
Startnr: 137
Undersåkers IF
Lars Bergstedt
Motionsklassen
00:39:10
Plats: 133
Plats: 56
Startnr: 96
Motionsklassen
00:39:21
Plats: 134
Plats: 56
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Linda Mørkve
Motion Damer
00:39:27
Plats: 135
Plats: 56
Startnr: 292
Hemit
Vegard Busse
Motionsklassen
00:39:28
Plats: 136
Plats: 56
Startnr: 25
Kværner BIL
Ola Lerfald
Endagars dag 2
00:39:40
Plats: 137
Plats: 57
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Kathrine Hageskal
Motionsklassen
00:39:40
Plats: 138
Plats: 57
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Thomas Sundin
Motionsklassen
00:39:52
Plats: 139
Plats: 57
Startnr: 317
Motionsklassen
00:39:59
Plats: 140
Plats: 57
Startnr: 244
Byåsen damer
Tone Ramstad
Motion Damer
00:40:10
Plats: 141
Plats: 58
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Anna "Skrubbsåret" Mårtensson
Motionsklassen
00:40:10
Plats: 142
Plats: 58
Startnr: 30
Inderøy
Bjørn Steinar Røvik Tuva Røvik
Motionsklassen
00:40:15
Plats: 143
Plats: 58
Startnr: 92
Rapp IL
Roger Hønnås
Motionsklassen
00:40:29
Plats: 144
Plats: 59
Startnr: 57
I.L Aasguten
Tom Børge Buberg
Motionsklassen
00:40:32
Plats: 145
Plats: 60
Startnr: 113
Innherred Samkommune
Magne Vidar Rudi
Endagars dag 2
00:40:33
Plats: 146
Plats: 60
Startnr: 121
NTNU IT
Jeanette Helmersen
Endagars dag 2
00:40:35
Plats: 147
Plats: 60
Startnr: 151
Motionsklassen
00:40:49
Plats: 148
Plats: 60
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Øystein Tveit
Motionsklassen
00:40:54
Plats: 149
Plats: 60
Startnr: 281
RENÅ
Lise Skogen
Motionsklassen
00:40:54
Plats: 150
Plats: 60
Startnr: 301
HENT AS
Nils Dalehaug
Endagars dag 2
00:40:58
Plats: 151
Plats: 60
Startnr: 192
Campus Miun IF
Andreas Karlsson
Motionsklassen
00:41:24
Plats: 152
Plats: 60
Startnr: 279
HUNT4
Kristin Schei Sætermo
Endagars dag 2
00:41:36
Plats: 153
Plats: 60
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Ann Kristin Chunnoo
Motionsklassen
00:41:37
Plats: 154
Plats: 60
Startnr: 87
Hedevikens IF
Henrik Revelj
Motionsklassen
00:41:50
Plats: 155
Plats: 60
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Anna-Karin Edholm
Motion Damer
00:41:59
Plats: 156
Plats: 60
Startnr: 145
Mörsils IF
Majid Sarwari
Motionsklassen
00:42:41
Plats: 157
Plats: 60
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Johanne Nygård
Motionsklassen
00:42:51
Plats: 158
Plats: 60
Startnr: 79
Helgådal il
Ivar Dillan
Motionsklassen
00:42:52
Plats: 159
Plats: 60
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Oddvar Njåstad
Motionsklassen
00:43:37
Plats: 160
Plats: 60
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Kaja Knipenberg
Motionsklassen
00:43:38
Plats: 161
Plats: 61
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Jadwiga Svemark
Motionsklassen
00:43:45
Plats: 162
Plats: 61
Startnr: 189
Motionsklassen
00:43:47
Plats: 163
Plats: 61
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Hanna Mårtensson
Motionsklassen
00:45:01
Plats: 164
Plats: 61
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Frederik Thancke Larsen
Motionsklassen
00:45:21
Plats: 165
Plats: 61
Startnr: 237
Teknikens Under
Magnus Persson
Motionsklassen
00:46:03
Plats: 166
Plats: 61
Startnr: 42
Motionsklassen
00:46:39
Plats: 167
Plats: 61
Startnr: 95
Röde Runners
Pernilla Rydberg
Motionsklassen
00:49:01
Plats: 168
Plats: 61
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Mia Standal
Motionsklassen
00:49:48
Plats: 169
Plats: 62
Startnr: 70
Motionsklassen
01:04:29

Motionsklassen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 284
Motionsklassen
00:24:25
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Trond Ørjan Eide
Motionsklassen
00:25:02
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Jon Arne Gaundal
Motionsklassen
00:25:51
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Håkan Emilsson
Motionsklassen
00:26:48
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
OLE JØRGEN BRUVOLL
Motionsklassen
00:27:02
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Emil Svensson
Motionsklassen
00:27:11
Plats: 7
Plats: 4
Startnr: 110
Hommelvik il
Jan Thomas Jenssen
Motionsklassen
00:27:19
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 39
Mosvik IL
Magnus Warvik
Motionsklassen
00:27:26
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 186
Bratsberg IL
Knut Ødegaard
Motionsklassen
00:27:35
Plats: 10
Plats: 7
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Lars Solheim
Motionsklassen
00:27:47
Plats: 11
Plats: 7
Startnr: 129
Ogndal IL
Svein Anders Melhus
Motionsklassen
00:27:51
Plats: 12
Plats: 8
Startnr: 112
Byneset il
Alexander Kolstad
Motionsklassen
00:28:15
Plats: 13
Plats: 9
Startnr: 94
I.L Nor
Lars Svorkdal
Motionsklassen
00:28:18
Plats: 14
Plats: 9
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
JONAS AASBØ
Motionsklassen
00:28:18
Plats: 15
Plats: 10
Startnr: 108
Motionsklassen
00:28:50
Plats: 16
Plats: 11
Startnr: 188
Hallkutarna
Jesper Jacobsson
Motionsklassen
00:28:57
Plats: 17
Plats: 11
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Vegard Vårheim
Motionsklassen
00:28:59
Plats: 18
Plats: 12
Startnr: 34
Motionsklassen
00:29:08
Plats: 19
Plats: 13
Startnr: 10
Motionsklassen
00:29:17
Plats: 20
Plats: 14
Startnr: 138
Brunflo IF
Patrik Tallbom
Motionsklassen
00:29:26
Plats: 21
Plats: 15
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Anders Arvesen
Motionsklassen
00:29:35
Plats: 22
Plats: 16
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Bjørn Vonheim
Motionsklassen
00:29:38
Plats: 23
Plats: 17
Startnr: 142
Motionsklassen
00:29:43
Plats: 24
Plats: 18
Startnr: 206
Leksvik il
Øystein Ramdal
Motionsklassen
00:29:44
Plats: 25
Plats: 19
Startnr: 38
Sportsgym
Jennifer Asp
Motionsklassen
00:29:54
Plats: 26
Plats: 19
Startnr: 131
Motionsklassen
00:30:06
Plats: 27
Plats: 19
Startnr: 130
Vallbo sk
Andreas Vernét
Motionsklassen
00:30:08
Plats: 28
Plats: 19
Startnr: 171
Kroglund slækt og påfyill
Fredrik Tvete Hansen
Motionsklassen
00:30:27
Plats: 29
Plats: 19
Startnr: 105
Motionsklassen
00:30:34
Plats: 30
Plats: 20
Startnr: 81
Motionsklassen
00:30:34
Plats: 31
Plats: 20
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Martin Aadahl
Motionsklassen
00:30:43
Plats: 32
Plats: 20
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Thomas Mjølhus
Motionsklassen
00:30:45
Plats: 33
Plats: 20
Startnr: 169
Duveds IF
Henrik Nås
Motionsklassen
00:31:04
Plats: 34
Plats: 20
Startnr: 150
Frosta IL
Morten Fagerli
Motionsklassen
00:31:07
Plats: 35
Plats: 21
Startnr: 195
Vinne IL 1
Erlend Sandnes
Motionsklassen
00:31:10
Plats: 36
Plats: 21
Startnr: 91
Leik il
Odin Unsgård
Motionsklassen
00:31:26
Plats: 37
Plats: 22
Startnr: 76
Marieby GIF
Jesper Oskarsson
Motionsklassen
00:31:26
Plats: 38
Plats: 23
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Jakob Rømo Skille
Motionsklassen
00:31:27
Plats: 39
Plats: 23
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Margrethe Pedersen
Motionsklassen
00:31:34
Plats: 40
Plats: 23
Startnr: 117
Östersunds kommun
Anton Thorngren
Motionsklassen
00:31:45
Plats: 41
Plats: 23
Startnr: 36
IL Dalebrand
Håkon Kyllo
Motionsklassen
00:31:47
Plats: 42
Plats: 24
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Håkon Selvnes
Motionsklassen
00:31:47
Plats: 43
Plats: 25
Startnr: 58
Trondheim Brannkorps IL
Christian Widén-Björk
Motionsklassen
00:31:47
Plats: 44
Plats: 26
Startnr: 47
Lånke IL
Bård Kjesbu
Motionsklassen
00:31:48
Plats: 45
Plats: 27
Startnr: 183
SPILLUM IL
Torkil Klingen
Motionsklassen
00:31:48
Plats: 46
Plats: 28
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Aleksander Wisløff
Motionsklassen
00:31:50
Plats: 47
Plats: 29
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Kasper Remseth
Motionsklassen
00:31:53
Plats: 48
Plats: 30
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Nils Ole Fuglem
Motionsklassen
00:31:59
Plats: 49
Plats: 30
Startnr: 40
NTE BIL
Marie Dale
Motionsklassen
00:32:05
Plats: 50
Plats: 30
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Christian Fjærli Aune
Motionsklassen
00:32:08
Plats: 51
Plats: 30
Startnr: 109
Sætervik UIG
Hans Ola Fuglu
Motionsklassen
00:32:15
Plats: 52
Plats: 31
Startnr: 29
Henning IL
Jørgen Wekre
Motionsklassen
00:32:18
Plats: 53
Plats: 31
Startnr: 103
Leinstrand IL
Victoria Sørgjerd
Motionsklassen
00:32:22
Plats: 54
Plats: 32
Startnr: 185
Hattfjelldal il
Torbjørn Larsen
Motionsklassen
00:32:31
Plats: 55
Plats: 33
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
kenneth fremo
Motionsklassen
00:32:35
Plats: 56
Plats: 34
Startnr: 278
Motionsklassen
00:32:45
Plats: 57
Plats: 34
Startnr: 50
Skogn IL
Trym Nergård Rønning
Motionsklassen
00:32:53
Plats: 58
Plats: 35
Startnr: 260
FSK Östersund
Joacim Martinsson
Motionsklassen
00:32:59
Plats: 59
Plats: 35
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Henrik Askheim
Motionsklassen
00:33:07
Plats: 60
Plats: 36
Startnr: 66
Meråker Mix
Nils Matos
Motionsklassen
00:33:11
Plats: 61
Plats: 36
Startnr: 101
Støtet
Terje Berg
Motionsklassen
00:33:11
Plats: 62
Plats: 36
Startnr: 26
Budal i.l
Johan L Sandnes
Motionsklassen
00:33:18
Plats: 63
Plats: 36
Startnr: 60
ATT-Fram
Stig PETTERSEN
Motionsklassen
00:33:20
Plats: 64
Plats: 36
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Henrik Rygg Kvåle
Motionsklassen
00:33:30
Plats: 65
Plats: 37
Startnr: 67
Motionsklassen
00:33:40
Plats: 66
Plats: 37
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Morten Åge Storrø
Motionsklassen
00:33:49
Plats: 67
Plats: 37
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Hallbjørn Holberg
Motionsklassen
00:33:53
Plats: 68
Plats: 38
Startnr: 24
Blecket
Theo "skalman" Ulin
Motionsklassen
00:33:57
Plats: 69
Plats: 38
Startnr: 205
Nidarosdomen
Jan Strand
Motionsklassen
00:34:04
Plats: 70
Plats: 38
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Linda Danvind Malm
Motionsklassen
00:34:16
Plats: 71
Plats: 38
Startnr: 163
Team Alseth
Kjell Alseth
Motionsklassen
00:34:30
Plats: 72
Plats: 38
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Hermann Skogan Fredriksen
Motionsklassen
00:34:31
Plats: 73
Plats: 39
Startnr: 43
Lättja IF
Fredrik Svärd
Motionsklassen
00:34:32
Plats: 74
Plats: 39
Startnr: 86
Möringan
Thomas Jönsson
Motionsklassen
00:34:35
Plats: 75
Plats: 39
Startnr: 102
Ytterøy
Roald Sand
Motionsklassen
00:34:40
Plats: 76
Plats: 40
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Johnny Haugen
Motionsklassen
00:34:44
Plats: 77
Plats: 41
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Jonas Landsem Kristiansen
Motionsklassen
00:34:45
Plats: 78
Plats: 42
Startnr: 85
Domstolene
Frank Egil Holm
Motionsklassen
00:34:51
Plats: 79
Plats: 42
Startnr: 49
Jämtkraft
Jonas Berglund
Motionsklassen
00:35:00
Plats: 80
Plats: 42
Startnr: 214
Motionsklassen
00:35:02
Plats: 81
Plats: 42
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Adrian Fløttum
Motionsklassen
00:35:16
Plats: 82
Plats: 42
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Egil Fjeldberg
Motionsklassen
00:35:18
Plats: 83
Plats: 42
Startnr: 23
Motionsklassen
00:35:20
Plats: 84
Plats: 42
Startnr: 201
HV-12
Birk Sund
Motionsklassen
00:35:21
Plats: 85
Plats: 42
Startnr: 98
Tullus Sjöbygdens Byalag
Fredrik Ericksson
Motionsklassen
00:35:28
Plats: 86
Plats: 42
Startnr: 65
Sjetne
Ingrid Island
Motionsklassen
00:35:35
Plats: 87
Plats: 43
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Tommy Mårtensson
Motionsklassen
00:35:44
Plats: 88
Plats: 43
Startnr: 180
Adresseavisen
Øyvind Johansen
Motionsklassen
00:36:14
Plats: 89
Plats: 43
Startnr: 111
Malvik IL
Astrid Lunde Nilsen
Motionsklassen
00:36:19
Plats: 90
Plats: 44
Startnr: 232
TrønderEnergi
Ole Vidar Flatby
Motionsklassen
00:36:27
Plats: 91
Plats: 44
Startnr: 114
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 3
NILS IVAR WALLINDER
Motionsklassen
00:36:34
Plats: 92
Plats: 44
Startnr: 140
Alsens IF
Jonas Woxlägd
Motionsklassen
00:36:37
Plats: 93
Plats: 44
Startnr: 172
Motionsklassen
00:36:42
Plats: 94
Plats: 44
Startnr: 155
Team Adonai
Eddy-Robin Hanssen
Motionsklassen
00:36:42
Plats: 95
Plats: 44
Startnr: 196
Vinne IL 2
Hans Morten Eriksen
Motionsklassen
00:36:45
Plats: 96
Plats: 45
Startnr: 197
Namdalseid IL
Ottar Anton Kaldal
Motionsklassen
00:36:50
Plats: 97
Plats: 46
Startnr: 106
Team 3T
Ida Maria Laxaa
Motionsklassen
00:36:56
Plats: 98
Plats: 46
Startnr: 160
Motionsklassen
00:37:00
Plats: 99
Plats: 46
Startnr: 229
NGU bedriftsidrettslag
Ivar Henrik Haukdal
Motionsklassen
00:37:08
Plats: 100
Plats: 47
Startnr: 99
Motionsklassen
00:37:20
Plats: 101
Plats: 47
Startnr: 69
Kullarmark SK
Tim Sahlen
Motionsklassen
00:37:22
Plats: 102
Plats: 47
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Frode Finstad
Motionsklassen
00:37:28
Plats: 103
Plats: 47
Startnr: 157
Forra IL
Henrik Fossbakk
Motionsklassen
00:37:39
Plats: 104
Plats: 48
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Freddie Schumann
Motionsklassen
00:37:45
Plats: 105
Plats: 48
Startnr: 143
Lag Olsson
Sune Salomonsson
Motionsklassen
00:37:46
Plats: 106
Plats: 48
Startnr: 90
IL Skauga
Frode Sæther
Motionsklassen
00:38:00
Plats: 107
Plats: 49
Startnr: 63
Motionsklassen
00:38:02
Plats: 108
Plats: 49
Startnr: 83
Vänsterpartiet / SV
Claudiu Ciobanu
Motionsklassen
00:38:06
Plats: 109
Plats: 49
Startnr: 149
Kälens SK
Måns Skytt
Motionsklassen
00:38:09
Plats: 110
Plats: 49
Startnr: 51
Ole Vig
Audun Haugen
Motionsklassen
00:38:09
Plats: 111
Plats: 49
Startnr: 71
Motionsklassen
00:38:17
Plats: 112
Plats: 49
Startnr: 28
Leirådal I.L
vegard dahl
Motionsklassen
00:38:29
Plats: 113
Plats: 50
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Bente Arntsberg
Motionsklassen
00:38:36
Plats: 114
Plats: 51
Startnr: 215
Rödöns SK
Jonas Milton
Motionsklassen
00:38:52
Plats: 115
Plats: 51
Startnr: 54
Rønning runners
Pål Mortensen
Motionsklassen
00:38:52
Plats: 116
Plats: 51
Startnr: 233
Prima
Eirik Wahl Thomsen
Motionsklassen
00:39:05
Plats: 117
Plats: 51
Startnr: 137
Undersåkers IF
Lars Bergstedt
Motionsklassen
00:39:10
Plats: 118
Plats: 51
Startnr: 96
Motionsklassen
00:39:21
Plats: 119
Plats: 51
Startnr: 292
Hemit
Vegard Busse
Motionsklassen
00:39:28
Plats: 120
Plats: 51
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Kathrine Hageskal
Motionsklassen
00:39:40
Plats: 121
Plats: 51
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Thomas Sundin
Motionsklassen
00:39:52
Plats: 122
Plats: 51
Startnr: 317
Motionsklassen
00:39:59
Plats: 123
Plats: 51
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Anna "Skrubbsåret" Mårtensson
Motionsklassen
00:40:10
Plats: 124
Plats: 51
Startnr: 30
Inderøy
Bjørn Steinar Røvik Tuva Røvik
Motionsklassen
00:40:15
Plats: 125
Plats: 51
Startnr: 92
Rapp IL
Roger Hønnås
Motionsklassen
00:40:29
Plats: 126
Plats: 52
Startnr: 57
I.L Aasguten
Tom Børge Buberg
Motionsklassen
00:40:32
Plats: 127
Plats: 53
Startnr: 151
Motionsklassen
00:40:49
Plats: 128
Plats: 53
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Øystein Tveit
Motionsklassen
00:40:54
Plats: 129
Plats: 53
Startnr: 281
RENÅ
Lise Skogen
Motionsklassen
00:40:54
Plats: 130
Plats: 53
Startnr: 192
Campus Miun IF
Andreas Karlsson
Motionsklassen
00:41:24
Plats: 131
Plats: 53
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Ann Kristin Chunnoo
Motionsklassen
00:41:37
Plats: 132
Plats: 53
Startnr: 87
Hedevikens IF
Henrik Revelj
Motionsklassen
00:41:50
Plats: 133
Plats: 53
Startnr: 145
Mörsils IF
Majid Sarwari
Motionsklassen
00:42:41
Plats: 134
Plats: 53
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Johanne Nygård
Motionsklassen
00:42:51
Plats: 135
Plats: 53
Startnr: 79
Helgådal il
Ivar Dillan
Motionsklassen
00:42:52
Plats: 136
Plats: 53
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Oddvar Njåstad
Motionsklassen
00:43:37
Plats: 137
Plats: 53
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Kaja Knipenberg
Motionsklassen
00:43:38
Plats: 138
Plats: 54
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Jadwiga Svemark
Motionsklassen
00:43:45
Plats: 139
Plats: 54
Startnr: 189
Motionsklassen
00:43:47
Plats: 140
Plats: 54
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Hanna Mårtensson
Motionsklassen
00:45:01
Plats: 141
Plats: 54
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Frederik Thancke Larsen
Motionsklassen
00:45:21
Plats: 142
Plats: 54
Startnr: 237
Teknikens Under
Magnus Persson
Motionsklassen
00:46:03
Plats: 143
Plats: 54
Startnr: 42
Motionsklassen
00:46:39
Plats: 144
Plats: 54
Startnr: 95
Röde Runners
Pernilla Rydberg
Motionsklassen
00:49:01
Plats: 145
Plats: 54
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Mia Standal
Motionsklassen
00:49:48
Plats: 146
Plats: 55
Startnr: 70
Motionsklassen
01:04:29

Motion Damer

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 250
Motion Damer
00:29:08
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 243
Namdal løpeklubb Damer 1
TATJANA ALBERTSEN
Motion Damer
00:32:15
Plats: 3
Plats: 3
Startnr: 255
Byåsen IL
Julie Spets
Motion Damer
00:34:07
Plats: 4
Plats: 4
Startnr: 257
Motion Damer
00:35:48
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Liv Thommesen
Motion Damer
00:35:58
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Marit Anita Karlsen
Motion Damer
00:36:52
Plats: 7
Plats: 4
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Ida Bäckebjörk
Motion Damer
00:38:19
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Linda Mørkve
Motion Damer
00:39:27
Plats: 9
Plats: 5
Startnr: 244
Byåsen damer
Tone Ramstad
Motion Damer
00:40:10
Plats: 10
Plats: 6
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Anna-Karin Edholm
Motion Damer
00:41:59

Endagars dag 2

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 199
Microchip Norway
Jan Egil Ruud
Endagars dag 2
00:32:15
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 235
Trångsvikens IF Motion
Marie Robertsson
Endagars dag 2
00:34:22
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 306
Endagars dag 2
00:34:25
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 198
Teeness BIL
Carin Östlund
Endagars dag 2
00:35:21
Plats: 5
Plats: 2
Startnr: 139
Endagars dag 2
00:35:22
Plats: 6
Plats: 2
Startnr: 285
Powel
Astrid Salte Wiig
Endagars dag 2
00:35:42
Plats: 7
Plats: 2
Startnr: 97
Kalls IF
Jonathan efternamn
Endagars dag 2
00:36:32
Plats: 8
Plats: 2
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
HEDVIG BAKKEN
Endagars dag 2
00:37:24
Plats: 9
Plats: 2
Startnr: 25
Kværner BIL
Ola Lerfald
Endagars dag 2
00:39:40
Plats: 10
Plats: 3
Startnr: 113
Innherred Samkommune
Magne Vidar Rudi
Endagars dag 2
00:40:33
Plats: 11
Plats: 3
Startnr: 121
NTNU IT
Jeanette Helmersen
Endagars dag 2
00:40:35
Plats: 12
Plats: 3
Startnr: 301
HENT AS
Nils Dalehaug
Endagars dag 2
00:40:58
Plats: 13
Plats: 3
Startnr: 279
HUNT4
Kristin Schei Sætermo
Endagars dag 2
00:41:36