Resultat Staakurvan - Tännforsen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Ole Mikal Tørsdal
Motionsklassen
00:13:45
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 39
Mosvik IL
Even Northug
Motionsklassen
00:13:56
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 4
Strindheim IL
John Kristian Dahl
Motionsklassen
00:14:34
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
JØRGEN ULVANG
Motionsklassen
00:15:03
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 38
Sportsgym
Yoie Bohlin
Motionsklassen
00:15:30
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Sondre Vårheim
Motionsklassen
00:15:35
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 110
Hommelvik il
Sindre Øwre Haugan
Motionsklassen
00:15:38
Plats: 8
Plats: 6
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Odin Garli
Motionsklassen
00:15:41
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
JO SVINSÅS
Motionsklassen
00:15:46
Plats: 10
Plats: 7
Startnr: 91
Leik il
Even Opland
Motionsklassen
00:15:54
Plats: 11
Plats: 8
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Ove Erik Tronvoll
Motionsklassen
00:15:54
Plats: 12
Plats: 9
Startnr: 185
Hattfjelldal il
kristoffer aakvik
Motionsklassen
00:16:06
Plats: 13
Plats: 10
Startnr: 10
Motionsklassen
00:16:14
Plats: 14
Plats: 11
Startnr: 186
Bratsberg IL
Edvin Ingebrigtsen
Motionsklassen
00:16:29
Plats: 15
Plats: 12
Startnr: 142
Motionsklassen
00:16:30
Plats: 16
Plats: 13
Startnr: 94
I.L Nor
Andreas Syrstad
Motionsklassen
00:16:35
Plats: 17
Plats: 13
Startnr: 129
Ogndal IL
Marius Møller
Motionsklassen
00:16:46
Plats: 18
Plats: 14
Startnr: 170
Motionsklassen
00:17:01
Plats: 19
Plats: 14
Startnr: 243
Motion Damer
00:17:06
Plats: 20
Plats: 15
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Geir Ola Botnan
Motionsklassen
00:17:07
Plats: 21
Plats: 16
Startnr: 169
Duveds IF
Axel Jonsson
Motionsklassen
00:17:09
Plats: 22
Plats: 16
Startnr: 112
Byneset il
Martin Unsgård
Motionsklassen
00:17:28
Plats: 23
Plats: 17
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Petter Lien
Motionsklassen
00:17:28
Plats: 24
Plats: 18
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Jonas Wingan
Motionsklassen
00:17:28
Plats: 25
Plats: 19
Startnr: 24
Blecket
William "Gunde" Selander
Motionsklassen
00:17:32
Plats: 26
Plats: 19
Startnr: 29
Henning IL
Bastian Svendsen
Motionsklassen
00:17:33
Plats: 27
Plats: 19
Startnr: 26
Budal i.l
Arnt Ove Lodgaard
Motionsklassen
00:17:35
Plats: 28
Plats: 19
Startnr: 90
IL Skauga
Roar Bjørnerås
Motionsklassen
00:17:41
Plats: 29
Plats: 20
Startnr: 181
Motionsklassen
00:17:44
Plats: 30
Plats: 21
Startnr: 105
Motionsklassen
00:17:45
Plats: 31
Plats: 22
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Michael Dawit
Motionsklassen
00:17:46
Plats: 32
Plats: 22
Startnr: 195
Vinne IL 1
Tobias Tangstad
Motionsklassen
00:17:50
Plats: 33
Plats: 22
Startnr: 58
Motionsklassen
00:17:59
Plats: 34
Plats: 23
Startnr: 279
HUNT4
Vegar Rangul
Endagars dag 2
00:18:03
Plats: 35
Plats: 23
Startnr: 188
Hallkutarna
Johan Huczkowski
Motionsklassen
00:18:07
Plats: 36
Plats: 23
Startnr: 215
Rödöns SK
Emma Persson
Motionsklassen
00:18:11
Plats: 37
Plats: 23
Startnr: 130
Vallbo sk
Andreas Vernét
Motionsklassen
00:18:11
Plats: 38
Plats: 23
Startnr: 201
HV-12
Sivert Lyngstad
Motionsklassen
00:18:20
Plats: 39
Plats: 23
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Kristoffer Lurvik
Motionsklassen
00:18:22
Plats: 40
Plats: 24
Startnr: 79
Helgådal il
Silje Aksnes
Motionsklassen
00:18:23
Plats: 41
Plats: 24
Startnr: 23
Motionsklassen
00:18:35
Plats: 42
Plats: 24
Startnr: 47
Lånke IL
Oliver Wolseth
Motionsklassen
00:18:35
Plats: 43
Plats: 25
Startnr: 56
Motionsklassen
00:18:35
Plats: 44
Plats: 25
Startnr: 260
FSK Östersund
Joacim Martinsson
Motionsklassen
00:18:37
Plats: 45
Plats: 25
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Mikael Persson
Motionsklassen
00:18:39
Plats: 46
Plats: 25
Startnr: 111
Malvik IL
Martin Pettersen
Motionsklassen
00:18:39
Plats: 47
Plats: 26
Startnr: 76
Marieby GIF
Jesper Oskarsson
Motionsklassen
00:18:41
Plats: 48
Plats: 27
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Victor Svensson
Motionsklassen
00:18:46
Plats: 49
Plats: 27
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Sigurd Egeland Valseth
Motionsklassen
00:18:52
Plats: 50
Plats: 28
Startnr: 171
Kroglund slækt og påfyill
Fredrik Tvete Hansen
Motionsklassen
00:18:55
Plats: 51
Plats: 28
Startnr: 150
Frosta IL
Boye Qvarme
Motionsklassen
00:19:01
Plats: 52
Plats: 29
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Øystein Iversen
Motionsklassen
00:19:02
Plats: 53
Plats: 29
Startnr: 138
Brunflo IF
Johanna Ågran
Motionsklassen
00:19:04
Plats: 54
Plats: 30
Startnr: 102
Ytterøy
Peder Tvete
Motionsklassen
00:19:10
Plats: 55
Plats: 31
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Emil Israelsson
Motionsklassen
00:19:13
Plats: 56
Plats: 32
Startnr: 250
Motion Damer
00:19:13
Plats: 57
Plats: 33
Startnr: 131
Motionsklassen
00:19:15
Plats: 58
Plats: 33
Startnr: 66
Meråker Mix
Frode Sonflå
Motionsklassen
00:19:17
Plats: 59
Plats: 33
Startnr: 36
IL Dalebrand
Henrik Eiker Hastadklev
Motionsklassen
00:19:18
Plats: 60
Plats: 34
Startnr: 255
Byåsen IL
Kristine Høgli
Motion Damer
00:19:19
Plats: 61
Plats: 35
Startnr: 50
Skogn IL
Vemund Roe Svendgård
Motionsklassen
00:19:31
Plats: 62
Plats: 36
Startnr: 81
Motionsklassen
00:19:32
Plats: 63
Plats: 36
Startnr: 306
Endagars dag 2
00:19:33
Plats: 64
Plats: 36
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Julian Thyholt Henriksen
Motionsklassen
00:19:33
Plats: 65
Plats: 36
Startnr: 49
Jämtkraft
Jonas Berglund
Motionsklassen
00:19:34
Plats: 66
Plats: 36
Startnr: 140
Alsens IF
Hampus Lindholm
Motionsklassen
00:19:35
Plats: 67
Plats: 36
Startnr: 245
Motion Damer
00:19:36
Plats: 68
Plats: 36
Startnr: 206
Leksvik il
Daniel Dretvik
Motionsklassen
00:19:37
Plats: 69
Plats: 37
Startnr: 65
Sjetne
Jørgen Myhre
Motionsklassen
00:19:40
Plats: 70
Plats: 38
Startnr: 87
Hedevikens IF
Fredrik Göstas
Motionsklassen
00:19:46
Plats: 71
Plats: 38
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Trond Woldseth
Motionsklassen
00:20:03
Plats: 72
Plats: 38
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Anton Molander
Motionsklassen
00:20:05
Plats: 73
Plats: 38
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Tuva Grøtte
Motionsklassen
00:20:06
Plats: 74
Plats: 39
Startnr: 85
Domstolene
Frank Egil Holm
Motionsklassen
00:20:07
Plats: 75
Plats: 39
Startnr: 317
Motionsklassen
00:20:10
Plats: 76
Plats: 39
Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Lisbeth Hallan
Motionsklassen
00:20:13
Plats: 77
Plats: 40
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Vilde Fjorden Ree
Motionsklassen
00:20:15
Plats: 78
Plats: 40
Startnr: 301
HENT AS
Tore Kvalen
Endagars dag 2
00:20:16
Plats: 79
Plats: 40
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Håvard Grønning
Motionsklassen
00:20:21
Plats: 80
Plats: 41
Startnr: 281
RENÅ
Sissel Nevermo
Motionsklassen
00:20:27
Plats: 81
Plats: 41
Startnr: 257
Motion Damer
00:20:27
Plats: 82
Plats: 41
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Tone Petersen
Motionsklassen
00:20:32
Plats: 83
Plats: 41
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Ida Höglund
Motionsklassen
00:20:34
Plats: 84
Plats: 41
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Marita Hoff
Motionsklassen
00:20:38
Plats: 85
Plats: 41
Startnr: 285
Powel
Erling Vatn Tranulis
Endagars dag 2
00:20:44
Plats: 86
Plats: 41
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Ole Morten Kjønsvik
Motionsklassen
00:20:45
Plats: 87
Plats: 41
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Håvard Håskjold
Motionsklassen
00:20:59
Plats: 88
Plats: 41
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Sigurd Finstad
Motionsklassen
00:21:00
Plats: 89
Plats: 41
Startnr: 235
Trångsvikens IF Motion
Jonna Hangasjärvi
Endagars dag 2
00:21:01
Plats: 90
Plats: 42
Startnr: 67
Motionsklassen
00:21:02
Plats: 91
Plats: 42
Startnr: 86
Möringan
Jenny Hofvander
Motionsklassen
00:21:08
Plats: 92
Plats: 42
Startnr: 139
Endagars dag 2
00:21:08
Plats: 93
Plats: 42
Startnr: 113
Innherred Samkommune
Jan Morten Storhaug
Endagars dag 2
00:21:09
Plats: 94
Plats: 42
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Arvid "Rä-Volt" Hedin
Motionsklassen
00:21:10
Plats: 95
Plats: 42
Startnr: 71
Motionsklassen
00:21:10
Plats: 96
Plats: 42
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Svein Jarle Slenes
Motionsklassen
00:21:11
Plats: 97
Plats: 43
Startnr: 98
Motionsklassen
00:21:14
Plats: 98
Plats: 43
Startnr: 160
Motionsklassen
00:21:15
Plats: 99
Plats: 43
Startnr: 60
ATT-Fram
Vebjørn Dahlen MYHR
Motionsklassen
00:21:18
Plats: 100
Plats: 43
Startnr: 103
Leinstrand IL
Camilla Sørgjerd
Motionsklassen
00:21:18
Plats: 101
Plats: 44
Startnr: 229
NGU bedriftsidrettslag
Ivar Henrik Haukdal
Motionsklassen
00:21:21
Plats: 102
Plats: 45
Startnr: 28
Leirådal I.L
Håkon Sandnes
Motionsklassen
00:21:24
Plats: 103
Plats: 46
Startnr: 114
Motionsklassen
00:21:24
Plats: 104
Plats: 46
Startnr: 101
Støtet
Oliver Løvseth
Motionsklassen
00:21:26
Plats: 105
Plats: 46
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
MAJA REITAN
Endagars dag 2
00:21:28
Plats: 106
Plats: 46
Startnr: 70
Motionsklassen
00:21:39
Plats: 107
Plats: 46
Startnr: 237
Teknikens Under
Magnus Hansson
Motionsklassen
00:21:50
Plats: 108
Plats: 46
Startnr: 106
Team 3T
Caroline Marie Minsaas
Motionsklassen
00:22:06
Plats: 109
Plats: 46
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Lasse Skjølsvold
Motionsklassen
00:22:14
Plats: 110
Plats: 47
Startnr: 198
Teeness BIL
Carin Östlund
Endagars dag 2
00:22:14
Plats: 111
Plats: 47
Startnr: 151
Motionsklassen
00:22:20
Plats: 112
Plats: 47
Startnr: 43
Lättja IF
Marcus Nilsson
Motionsklassen
00:22:20
Plats: 113
Plats: 47
Startnr: 83
Motionsklassen
00:22:24
Plats: 114
Plats: 47
Startnr: 146
Motionsklassen
00:22:28
Plats: 115
Plats: 47
Startnr: 244
Byåsen damer
Anne Berit Lund
Motion Damer
00:22:35
Plats: 116
Plats: 48
Startnr: 197
Namdalseid IL
Ottar Anton Kaldal
Motionsklassen
00:22:45
Plats: 117
Plats: 49
Startnr: 157
Forra IL
Martin Fossen
Motionsklassen
00:22:48
Plats: 118
Plats: 50
Startnr: 205
Nidarosdomen
Odd Inge Holmberget
Motionsklassen
00:22:49
Plats: 119
Plats: 50
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Ingrid Aune
Motionsklassen
00:22:52
Plats: 120
Plats: 50
Startnr: 155
Team Adonai
Joar Hofstad
Motionsklassen
00:22:52
Plats: 121
Plats: 50
Startnr: 192
Campus Miun IF
Wietske ten Berge
Motionsklassen
00:22:55
Plats: 122
Plats: 50
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Hanna Knipenberg
Motionsklassen
00:22:57
Plats: 123
Plats: 51
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Øystein Tveit
Motionsklassen
00:23:02
Plats: 124
Plats: 51
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Anna Blahova
Motion Damer
00:23:08
Plats: 125
Plats: 52
Startnr: 99
Motionsklassen
00:23:09
Plats: 126
Plats: 52
Startnr: 183
SPILLUM IL
Kristian Foss
Motionsklassen
00:23:09
Plats: 127
Plats: 53
Startnr: 117
Östersunds kommun
Arne Hjalmarsson
Motionsklassen
00:23:09
Plats: 128
Plats: 53
Startnr: 292
Hemit
Nils Sigurd Klykken
Motionsklassen
00:23:10
Plats: 129
Plats: 53
Startnr: 143
Lag Olsson
Gustav Dahlén
Motionsklassen
00:23:16
Plats: 130
Plats: 53
Startnr: 232
TrønderEnergi
Anders Dahl
Motionsklassen
00:23:16
Plats: 131
Plats: 53
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Adrian Skånøy Storsve
Motionsklassen
00:23:17
Plats: 132
Plats: 54
Startnr: 54
Motionsklassen
00:23:27
Plats: 133
Plats: 54
Startnr: 51
Ole Vig
Martin Vassli
Motionsklassen
00:23:46
Plats: 134
Plats: 54
Startnr: 42
Motionsklassen
00:23:47
Plats: 135
Plats: 54
Startnr: 57
I.L Aasguten
Andreas Buberg
Motionsklassen
00:23:50
Plats: 136
Plats: 55
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Heidi Langen
Motion Damer
00:23:54
Plats: 137
Plats: 55
Startnr: 63
Motionsklassen
00:23:58
Plats: 138
Plats: 55
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Thea Jørstad
Motionsklassen
00:24:04
Plats: 139
Plats: 56
Startnr: 204
Motionsklassen
00:24:05
Plats: 140
Plats: 56
Startnr: 149
Kälens SK
Tua van den Brink
Motionsklassen
00:24:13
Plats: 141
Plats: 56
Startnr: 69
Kullarmark SK
Saga Svensson
Motionsklassen
00:24:14
Plats: 142
Plats: 56
Startnr: 40
NTE BIL
Torill Tangen
Motionsklassen
00:24:19
Plats: 143
Plats: 56
Startnr: 233
Prima
Emily Johansen
Motionsklassen
00:24:19
Plats: 144
Plats: 56
Startnr: 121
NTNU IT
Therese Vangstad
Endagars dag 2
00:24:20
Plats: 145
Plats: 56
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Gry Alice Skogan Fredriksen
Motionsklassen
00:24:21
Plats: 146
Plats: 57
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Lisa Falch Nilsen
Motionsklassen
00:24:30
Plats: 147
Plats: 57
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Line Beate Tveit
Motionsklassen
00:24:30
Plats: 148
Plats: 58
Startnr: 163
Team Alseth
Karoline Fløtre
Motionsklassen
00:24:36
Plats: 149
Plats: 58
Startnr: 196
Vinne IL 2
Trym Kolstad
Motionsklassen
00:24:39
Plats: 150
Plats: 59
Startnr: 214
Motionsklassen
00:24:42
Plats: 151
Plats: 59
Startnr: 30
Inderøy
Erle Røvik Merete Røvik
Motionsklassen
00:24:48
Plats: 152
Plats: 59
Startnr: 172
Motionsklassen
00:25:08
Plats: 153
Plats: 59
Startnr: 96
Motionsklassen
00:25:22
Plats: 154
Plats: 59
Startnr: 208
Motionsklassen
00:25:22
Plats: 155
Plats: 59
Startnr: 92
Rapp IL
Hege Hallan
Motionsklassen
00:25:44
Plats: 156
Plats: 60
Startnr: 95
Röde Runners
Kerstin Wolf Watz
Motionsklassen
00:26:03
Plats: 157
Plats: 60
Startnr: 137
Undersåkers IF
John-Erik Karlström
Motionsklassen
00:26:05
Plats: 158
Plats: 60
Startnr: 25
Kværner BIL
Remi Engesvik
Endagars dag 2
00:26:27
Plats: 159
Plats: 61
Startnr: 97
Kalls IF
Astrid Olsen
Endagars dag 2
00:26:30
Plats: 160
Plats: 61
Startnr: 199
Microchip Norway
Siv Ruud-Hansen
Endagars dag 2
00:26:46
Plats: 161
Plats: 61
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Sara Prestberg
Motion Damer
00:26:50
Plats: 162
Plats: 61
Startnr: 180
Adresseavisen
Øivind Hoff Johansen
Motionsklassen
00:27:45
Plats: 163
Plats: 61
Startnr: 109
Sætervik UIG
Siri Mette Hårstad
Motionsklassen
00:27:55
Plats: 164
Plats: 62
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Anne Torunn Lønseth
Motion Damer
00:28:09
Plats: 165
Plats: 62
Startnr: 189
Motionsklassen
00:28:32
Plats: 166
Plats: 62
Startnr: 278
Motionsklassen
00:28:55
Plats: 167
Plats: 62
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Nora Berlén
Motionsklassen
00:30:58
Plats: 168
Plats: 62
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Ida Falmår
Motionsklassen
00:32:08
Plats: 169
Plats: 62
Startnr: 145
Mörsils IF
Agnes Eliasson
Motionsklassen
00:33:55

Motionsklassen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Ole Mikal Tørsdal
Motionsklassen
00:13:45
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 39
Mosvik IL
Even Northug
Motionsklassen
00:13:56
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 4
Strindheim IL
John Kristian Dahl
Motionsklassen
00:14:34
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
JØRGEN ULVANG
Motionsklassen
00:15:03
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 38
Sportsgym
Yoie Bohlin
Motionsklassen
00:15:30
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Sondre Vårheim
Motionsklassen
00:15:35
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 110
Hommelvik il
Sindre Øwre Haugan
Motionsklassen
00:15:38
Plats: 8
Plats: 6
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Odin Garli
Motionsklassen
00:15:41
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
JO SVINSÅS
Motionsklassen
00:15:46
Plats: 10
Plats: 7
Startnr: 91
Leik il
Even Opland
Motionsklassen
00:15:54
Plats: 11
Plats: 8
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Ove Erik Tronvoll
Motionsklassen
00:15:54
Plats: 12
Plats: 9
Startnr: 185
Hattfjelldal il
kristoffer aakvik
Motionsklassen
00:16:06
Plats: 13
Plats: 10
Startnr: 10
Motionsklassen
00:16:14
Plats: 14
Plats: 11
Startnr: 186
Bratsberg IL
Edvin Ingebrigtsen
Motionsklassen
00:16:29
Plats: 15
Plats: 12
Startnr: 142
Motionsklassen
00:16:30
Plats: 16
Plats: 13
Startnr: 94
I.L Nor
Andreas Syrstad
Motionsklassen
00:16:35
Plats: 17
Plats: 13
Startnr: 129
Ogndal IL
Marius Møller
Motionsklassen
00:16:46
Plats: 18
Plats: 14
Startnr: 170
Motionsklassen
00:17:01
Plats: 19
Plats: 14
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Geir Ola Botnan
Motionsklassen
00:17:07
Plats: 20
Plats: 15
Startnr: 169
Duveds IF
Axel Jonsson
Motionsklassen
00:17:09
Plats: 21
Plats: 15
Startnr: 112
Byneset il
Martin Unsgård
Motionsklassen
00:17:28
Plats: 22
Plats: 16
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Petter Lien
Motionsklassen
00:17:28
Plats: 23
Plats: 17
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Jonas Wingan
Motionsklassen
00:17:28
Plats: 24
Plats: 18
Startnr: 24
Blecket
William "Gunde" Selander
Motionsklassen
00:17:32
Plats: 25
Plats: 18
Startnr: 29
Henning IL
Bastian Svendsen
Motionsklassen
00:17:33
Plats: 26
Plats: 18
Startnr: 26
Budal i.l
Arnt Ove Lodgaard
Motionsklassen
00:17:35
Plats: 27
Plats: 18
Startnr: 90
IL Skauga
Roar Bjørnerås
Motionsklassen
00:17:41
Plats: 28
Plats: 19
Startnr: 181
Motionsklassen
00:17:44
Plats: 29
Plats: 20
Startnr: 105
Motionsklassen
00:17:45
Plats: 30
Plats: 21
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Michael Dawit
Motionsklassen
00:17:46
Plats: 31
Plats: 21
Startnr: 195
Vinne IL 1
Tobias Tangstad
Motionsklassen
00:17:50
Plats: 32
Plats: 21
Startnr: 58
Motionsklassen
00:17:59
Plats: 33
Plats: 22
Startnr: 188
Hallkutarna
Johan Huczkowski
Motionsklassen
00:18:07
Plats: 34
Plats: 22
Startnr: 215
Rödöns SK
Emma Persson
Motionsklassen
00:18:11
Plats: 35
Plats: 22
Startnr: 130
Vallbo sk
Andreas Vernét
Motionsklassen
00:18:11
Plats: 36
Plats: 22
Startnr: 201
HV-12
Sivert Lyngstad
Motionsklassen
00:18:20
Plats: 37
Plats: 22
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Kristoffer Lurvik
Motionsklassen
00:18:22
Plats: 38
Plats: 23
Startnr: 79
Helgådal il
Silje Aksnes
Motionsklassen
00:18:23
Plats: 39
Plats: 23
Startnr: 23
Motionsklassen
00:18:35
Plats: 40
Plats: 23
Startnr: 47
Lånke IL
Oliver Wolseth
Motionsklassen
00:18:35
Plats: 41
Plats: 24
Startnr: 56
Motionsklassen
00:18:35
Plats: 42
Plats: 24
Startnr: 260
FSK Östersund
Joacim Martinsson
Motionsklassen
00:18:37
Plats: 43
Plats: 24
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Mikael Persson
Motionsklassen
00:18:39
Plats: 44
Plats: 24
Startnr: 111
Malvik IL
Martin Pettersen
Motionsklassen
00:18:39
Plats: 45
Plats: 25
Startnr: 76
Marieby GIF
Jesper Oskarsson
Motionsklassen
00:18:41
Plats: 46
Plats: 26
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Victor Svensson
Motionsklassen
00:18:46
Plats: 47
Plats: 26
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Sigurd Egeland Valseth
Motionsklassen
00:18:52
Plats: 48
Plats: 27
Startnr: 171
Kroglund slækt og påfyill
Fredrik Tvete Hansen
Motionsklassen
00:18:55
Plats: 49
Plats: 27
Startnr: 150
Frosta IL
Boye Qvarme
Motionsklassen
00:19:01
Plats: 50
Plats: 28
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Øystein Iversen
Motionsklassen
00:19:02
Plats: 51
Plats: 28
Startnr: 138
Brunflo IF
Johanna Ågran
Motionsklassen
00:19:04
Plats: 52
Plats: 29
Startnr: 102
Ytterøy
Peder Tvete
Motionsklassen
00:19:10
Plats: 53
Plats: 30
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Emil Israelsson
Motionsklassen
00:19:13
Plats: 54
Plats: 31
Startnr: 131
Motionsklassen
00:19:15
Plats: 55
Plats: 31
Startnr: 66
Meråker Mix
Frode Sonflå
Motionsklassen
00:19:17
Plats: 56
Plats: 31
Startnr: 36
IL Dalebrand
Henrik Eiker Hastadklev
Motionsklassen
00:19:18
Plats: 57
Plats: 32
Startnr: 50
Skogn IL
Vemund Roe Svendgård
Motionsklassen
00:19:31
Plats: 58
Plats: 33
Startnr: 81
Motionsklassen
00:19:32
Plats: 59
Plats: 33
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Julian Thyholt Henriksen
Motionsklassen
00:19:33
Plats: 60
Plats: 33
Startnr: 49
Jämtkraft
Jonas Berglund
Motionsklassen
00:19:34
Plats: 61
Plats: 33
Startnr: 140
Alsens IF
Hampus Lindholm
Motionsklassen
00:19:35
Plats: 62
Plats: 33
Startnr: 206
Leksvik il
Daniel Dretvik
Motionsklassen
00:19:37
Plats: 63
Plats: 34
Startnr: 65
Sjetne
Jørgen Myhre
Motionsklassen
00:19:40
Plats: 64
Plats: 35
Startnr: 87
Hedevikens IF
Fredrik Göstas
Motionsklassen
00:19:46
Plats: 65
Plats: 35
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Trond Woldseth
Motionsklassen
00:20:03
Plats: 66
Plats: 35
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Anton Molander
Motionsklassen
00:20:05
Plats: 67
Plats: 35
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Tuva Grøtte
Motionsklassen
00:20:06
Plats: 68
Plats: 36
Startnr: 85
Domstolene
Frank Egil Holm
Motionsklassen
00:20:07
Plats: 69
Plats: 36
Startnr: 317
Motionsklassen
00:20:10
Plats: 70
Plats: 36
Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Lisbeth Hallan
Motionsklassen
00:20:13
Plats: 71
Plats: 37
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Vilde Fjorden Ree
Motionsklassen
00:20:15
Plats: 72
Plats: 37
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Håvard Grønning
Motionsklassen
00:20:21
Plats: 73
Plats: 38
Startnr: 281
RENÅ
Sissel Nevermo
Motionsklassen
00:20:27
Plats: 74
Plats: 38
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Tone Petersen
Motionsklassen
00:20:32
Plats: 75
Plats: 38
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Ida Höglund
Motionsklassen
00:20:34
Plats: 76
Plats: 38
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Marita Hoff
Motionsklassen
00:20:38
Plats: 77
Plats: 38
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Ole Morten Kjønsvik
Motionsklassen
00:20:45
Plats: 78
Plats: 38
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Håvard Håskjold
Motionsklassen
00:20:59
Plats: 79
Plats: 38
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Sigurd Finstad
Motionsklassen
00:21:00
Plats: 80
Plats: 38
Startnr: 67
Motionsklassen
00:21:02
Plats: 81
Plats: 38
Startnr: 86
Möringan
Jenny Hofvander
Motionsklassen
00:21:08
Plats: 82
Plats: 38
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Arvid "Rä-Volt" Hedin
Motionsklassen
00:21:10
Plats: 83
Plats: 38
Startnr: 71
Motionsklassen
00:21:10
Plats: 84
Plats: 38
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Svein Jarle Slenes
Motionsklassen
00:21:11
Plats: 85
Plats: 39
Startnr: 98
Motionsklassen
00:21:14
Plats: 86
Plats: 39
Startnr: 160
Motionsklassen
00:21:15
Plats: 87
Plats: 39
Startnr: 60
ATT-Fram
Vebjørn Dahlen MYHR
Motionsklassen
00:21:18
Plats: 88
Plats: 39
Startnr: 103
Leinstrand IL
Camilla Sørgjerd
Motionsklassen
00:21:18
Plats: 89
Plats: 40
Startnr: 229
NGU bedriftsidrettslag
Ivar Henrik Haukdal
Motionsklassen
00:21:21
Plats: 90
Plats: 41
Startnr: 28
Leirådal I.L
Håkon Sandnes
Motionsklassen
00:21:24
Plats: 91
Plats: 42
Startnr: 114
Motionsklassen
00:21:24
Plats: 92
Plats: 42
Startnr: 101
Støtet
Oliver Løvseth
Motionsklassen
00:21:26
Plats: 93
Plats: 42
Startnr: 70
Motionsklassen
00:21:39
Plats: 94
Plats: 42
Startnr: 237
Teknikens Under
Magnus Hansson
Motionsklassen
00:21:50
Plats: 95
Plats: 42
Startnr: 106
Team 3T
Caroline Marie Minsaas
Motionsklassen
00:22:06
Plats: 96
Plats: 42
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Lasse Skjølsvold
Motionsklassen
00:22:14
Plats: 97
Plats: 43
Startnr: 151
Motionsklassen
00:22:20
Plats: 98
Plats: 43
Startnr: 43
Lättja IF
Marcus Nilsson
Motionsklassen
00:22:20
Plats: 99
Plats: 43
Startnr: 83
Motionsklassen
00:22:24
Plats: 100
Plats: 43
Startnr: 146
Motionsklassen
00:22:28
Plats: 101
Plats: 43
Startnr: 197
Namdalseid IL
Ottar Anton Kaldal
Motionsklassen
00:22:45
Plats: 102
Plats: 44
Startnr: 157
Forra IL
Martin Fossen
Motionsklassen
00:22:48
Plats: 103
Plats: 45
Startnr: 205
Nidarosdomen
Odd Inge Holmberget
Motionsklassen
00:22:49
Plats: 104
Plats: 45
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Ingrid Aune
Motionsklassen
00:22:52
Plats: 105
Plats: 45
Startnr: 155
Team Adonai
Joar Hofstad
Motionsklassen
00:22:52
Plats: 106
Plats: 45
Startnr: 192
Campus Miun IF
Wietske ten Berge
Motionsklassen
00:22:55
Plats: 107
Plats: 45
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Hanna Knipenberg
Motionsklassen
00:22:57
Plats: 108
Plats: 46
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Øystein Tveit
Motionsklassen
00:23:02
Plats: 109
Plats: 46
Startnr: 99
Motionsklassen
00:23:09
Plats: 110
Plats: 46
Startnr: 183
SPILLUM IL
Kristian Foss
Motionsklassen
00:23:09
Plats: 111
Plats: 47
Startnr: 117
Östersunds kommun
Arne Hjalmarsson
Motionsklassen
00:23:09
Plats: 112
Plats: 47
Startnr: 292
Hemit
Nils Sigurd Klykken
Motionsklassen
00:23:10
Plats: 113
Plats: 47
Startnr: 143
Lag Olsson
Gustav Dahlén
Motionsklassen
00:23:16
Plats: 114
Plats: 47
Startnr: 232
TrønderEnergi
Anders Dahl
Motionsklassen
00:23:16
Plats: 115
Plats: 47
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Adrian Skånøy Storsve
Motionsklassen
00:23:17
Plats: 116
Plats: 48
Startnr: 54
Motionsklassen
00:23:27
Plats: 117
Plats: 48
Startnr: 51
Ole Vig
Martin Vassli
Motionsklassen
00:23:46
Plats: 118
Plats: 48
Startnr: 42
Motionsklassen
00:23:47
Plats: 119
Plats: 48
Startnr: 57
I.L Aasguten
Andreas Buberg
Motionsklassen
00:23:50
Plats: 120
Plats: 49
Startnr: 63
Motionsklassen
00:23:58
Plats: 121
Plats: 49
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Thea Jørstad
Motionsklassen
00:24:04
Plats: 122
Plats: 50
Startnr: 204
Motionsklassen
00:24:05
Plats: 123
Plats: 50
Startnr: 149
Kälens SK
Tua van den Brink
Motionsklassen
00:24:13
Plats: 124
Plats: 50
Startnr: 69
Kullarmark SK
Saga Svensson
Motionsklassen
00:24:14
Plats: 125
Plats: 50
Startnr: 40
NTE BIL
Torill Tangen
Motionsklassen
00:24:19
Plats: 126
Plats: 50
Startnr: 233
Prima
Emily Johansen
Motionsklassen
00:24:19
Plats: 127
Plats: 50
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Gry Alice Skogan Fredriksen
Motionsklassen
00:24:21
Plats: 128
Plats: 51
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Lisa Falch Nilsen
Motionsklassen
00:24:30
Plats: 129
Plats: 51
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Line Beate Tveit
Motionsklassen
00:24:30
Plats: 130
Plats: 52
Startnr: 163
Team Alseth
Karoline Fløtre
Motionsklassen
00:24:36
Plats: 131
Plats: 52
Startnr: 196
Vinne IL 2
Trym Kolstad
Motionsklassen
00:24:39
Plats: 132
Plats: 53
Startnr: 214
Motionsklassen
00:24:42
Plats: 133
Plats: 53
Startnr: 30
Inderøy
Erle Røvik Merete Røvik
Motionsklassen
00:24:48
Plats: 134
Plats: 53
Startnr: 172
Motionsklassen
00:25:08
Plats: 135
Plats: 53
Startnr: 96
Motionsklassen
00:25:22
Plats: 136
Plats: 53
Startnr: 208
Motionsklassen
00:25:22
Plats: 137
Plats: 53
Startnr: 92
Rapp IL
Hege Hallan
Motionsklassen
00:25:44
Plats: 138
Plats: 54
Startnr: 95
Röde Runners
Kerstin Wolf Watz
Motionsklassen
00:26:03
Plats: 139
Plats: 54
Startnr: 137
Undersåkers IF
John-Erik Karlström
Motionsklassen
00:26:05
Plats: 140
Plats: 54
Startnr: 180
Adresseavisen
Øivind Hoff Johansen
Motionsklassen
00:27:45
Plats: 141
Plats: 54
Startnr: 109
Sætervik UIG
Siri Mette Hårstad
Motionsklassen
00:27:55
Plats: 142
Plats: 55
Startnr: 189
Motionsklassen
00:28:32
Plats: 143
Plats: 55
Startnr: 278
Motionsklassen
00:28:55
Plats: 144
Plats: 55
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Nora Berlén
Motionsklassen
00:30:58
Plats: 145
Plats: 55
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Ida Falmår
Motionsklassen
00:32:08
Plats: 146
Plats: 55
Startnr: 145
Mörsils IF
Agnes Eliasson
Motionsklassen
00:33:55

Motion Damer

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 243
Motion Damer
00:17:06
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 250
Motion Damer
00:19:13
Plats: 3
Plats: 3
Startnr: 255
Byåsen IL
Kristine Høgli
Motion Damer
00:19:19
Plats: 4
Plats: 4
Startnr: 245
Motion Damer
00:19:36
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 257
Motion Damer
00:20:27
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 244
Byåsen damer
Anne Berit Lund
Motion Damer
00:22:35
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Anna Blahova
Motion Damer
00:23:08
Plats: 8
Plats: 6
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Heidi Langen
Motion Damer
00:23:54
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Sara Prestberg
Motion Damer
00:26:50
Plats: 10
Plats: 6
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Anne Torunn Lønseth
Motion Damer
00:28:09

Endagars dag 2

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 279
HUNT4
Vegar Rangul
Endagars dag 2
00:18:03
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 306
Endagars dag 2
00:19:33
Plats: 3
Plats: 1
Startnr: 301
HENT AS
Tore Kvalen
Endagars dag 2
00:20:16
Plats: 4
Plats: 1
Startnr: 285
Powel
Erling Vatn Tranulis
Endagars dag 2
00:20:44
Plats: 5
Plats: 1
Startnr: 235
Trångsvikens IF Motion
Jonna Hangasjärvi
Endagars dag 2
00:21:01
Plats: 6
Plats: 2
Startnr: 139
Endagars dag 2
00:21:08
Plats: 7
Plats: 2
Startnr: 113
Innherred Samkommune
Jan Morten Storhaug
Endagars dag 2
00:21:09
Plats: 8
Plats: 2
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
MAJA REITAN
Endagars dag 2
00:21:28
Plats: 9
Plats: 2
Startnr: 198
Teeness BIL
Carin Östlund
Endagars dag 2
00:22:14
Plats: 10
Plats: 2
Startnr: 121
NTNU IT
Therese Vangstad
Endagars dag 2
00:24:20
Plats: 11
Plats: 2
Startnr: 25
Kværner BIL
Remi Engesvik
Endagars dag 2
00:26:27
Plats: 12
Plats: 3
Startnr: 97
Kalls IF
Astrid Olsen
Endagars dag 2
00:26:30
Plats: 13
Plats: 3
Startnr: 199
Microchip Norway
Siv Ruud-Hansen
Endagars dag 2
00:26:46