Resultat Tännforsen - Bodsjöbränna

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Trond Einar Moen Pedersli
Motionsklassen
00:21:13
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Harald Solhaug Næss
Motionsklassen
00:22:11
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
DADAFO DHAQABI
Motionsklassen
00:22:43
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 116
Motionsklassen
00:23:49
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 38
Sportsgym
Andreas Holmberg
Motionsklassen
00:24:28
Plats: 6
Plats: 3
Startnr: 105
Motionsklassen
00:24:35
Plats: 7
Plats: 4
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
LARS HAGEN
Motionsklassen
00:25:03
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 110
Hommelvik il
Eivind Kjennerud
Motionsklassen
00:25:04
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 186
Bratsberg IL
Jonas Aamodt Moræus
Motionsklassen
00:25:07
Plats: 10
Plats: 7
Startnr: 39
Mosvik IL
Hallvard Dahle
Motionsklassen
00:25:09
Plats: 11
Plats: 8
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Peder Talsnes
Motionsklassen
00:25:13
Plats: 12
Plats: 8
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Per Anders Føll
Motionsklassen
00:25:28
Plats: 13
Plats: 9
Startnr: 10
Motionsklassen
00:25:36
Plats: 14
Plats: 10
Startnr: 129
Ogndal IL
Erik Kjøsnes Wekre
Motionsklassen
00:25:36
Plats: 15
Plats: 11
Startnr: 169
Duveds IF
Martin Persson
Motionsklassen
00:25:42
Plats: 16
Plats: 11
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Eirik Selvnes
Motionsklassen
00:25:45
Plats: 17
Plats: 12
Startnr: 101
Støtet
Thomas Ekren
Motionsklassen
00:25:53
Plats: 18
Plats: 12
Startnr: 94
I.L Nor
Arne Berg
Motionsklassen
00:26:08
Plats: 19
Plats: 12
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Espen Egeland Valseth
Motionsklassen
00:26:09
Plats: 20
Plats: 13
Startnr: 138
Brunflo IF
Anders Johansson
Motionsklassen
00:26:27
Plats: 21
Plats: 14
Startnr: 188
Hallkutarna
Anton Landgren
Motionsklassen
00:26:55
Plats: 22
Plats: 14
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Kristian Engdal
Motionsklassen
00:27:10
Plats: 23
Plats: 14
Startnr: 170
Motionsklassen
00:27:12
Plats: 24
Plats: 14
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Bjørn Sæther
Motionsklassen
00:27:14
Plats: 25
Plats: 15
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Sven Leander
Motionsklassen
00:27:15
Plats: 26
Plats: 15
Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Kjell Einar Skaret
Motionsklassen
00:27:19
Plats: 27
Plats: 16
Startnr: 181
Motionsklassen
00:27:19
Plats: 28
Plats: 17
Startnr: 40
NTE BIL
Kjetil Vatne
Motionsklassen
00:27:30
Plats: 29
Plats: 17
Startnr: 131
Selbu & Tydal Løperteam Lag 2
Kristian Aftret Haave
Motionsklassen
00:27:35
Plats: 30
Plats: 17
Startnr: 91
Leik il
Eirik Sundstrøm
Motionsklassen
00:27:39
Plats: 31
Plats: 18
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Harry Brandsen
Motionsklassen
00:27:55
Plats: 32
Plats: 19
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Tor-Arne Fjellvikås
Motionsklassen
00:27:59
Plats: 33
Plats: 19
Startnr: 76
Marieby GIF
Kristoffer Theland
Motionsklassen
00:28:07
Plats: 34
Plats: 20
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Vebjørn Midtun
Motionsklassen
00:28:17
Plats: 35
Plats: 21
Startnr: 66
Meråker Mix
Magne Frengen
Motionsklassen
00:28:17
Plats: 36
Plats: 21
Startnr: 243
Motion Damer
00:28:21
Plats: 37
Plats: 22
Startnr: 201
HV-12
Simen Barstad Sund
Motionsklassen
00:28:26
Plats: 38
Plats: 22
Startnr: 255
Byåsen IL
Ingvild Ytterhus Utengen
Motion Damer
00:28:31
Plats: 39
Plats: 23
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Ole-Kristian Mellemsether
Motionsklassen
00:28:36
Plats: 40
Plats: 24
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Samuel Tyvold
Motionsklassen
00:28:37
Plats: 41
Plats: 25
Startnr: 183
SPILLUM IL
Arne Ugseth
Motionsklassen
00:28:40
Plats: 42
Plats: 26
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Hanne Strand
Motionsklassen
00:28:46
Plats: 43
Plats: 27
Startnr: 102
Ytterøy
Sigurd Sandstad
Motionsklassen
00:28:48
Plats: 44
Plats: 28
Startnr: 237
Teknikens Under
Erik Löfgren
Motionsklassen
00:28:51
Plats: 45
Plats: 28
Startnr: 214
Motionsklassen
00:28:57
Plats: 46
Plats: 28
Startnr: 195
Vinne IL 1
Tobias Thomassen
Motionsklassen
00:28:57
Plats: 47
Plats: 28
Startnr: 111
Malvik IL
Per Arve Sørngård
Motionsklassen
00:29:09
Plats: 48
Plats: 29
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Camilla Høyem
Motion Damer
00:29:11
Plats: 49
Plats: 29
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
MALI EIDNES BAKKEN
Endagars dag 2
00:29:21
Plats: 50
Plats: 29
Startnr: 58
Trondheim Brannkorps IL
Christian Kvatningen
Motionsklassen
00:29:21
Plats: 51
Plats: 30
Startnr: 67
Motionsklassen
00:29:30
Plats: 52
Plats: 30
Startnr: 197
Namdalseid IL
Bård Jørgen Elden
Motionsklassen
00:29:33
Plats: 53
Plats: 31
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Borgar Føll Flytør
Motionsklassen
00:29:35
Plats: 54
Plats: 32
Startnr: 250
Namdal løpeklubb Damer 2
Hild Sissel Vannebo
Motion Damer
00:29:36
Plats: 55
Plats: 33
Startnr: 87
Hedevikens IF
Hanna Smedstad
Motionsklassen
00:29:40
Plats: 56
Plats: 33
Startnr: 260
FSK Östersund
Joacim Martinsson
Motionsklassen
00:29:41
Plats: 57
Plats: 33
Startnr: 86
Möringan
Joakim Nordlund
Motionsklassen
00:29:42
Plats: 58
Plats: 33
Startnr: 117
Östersunds kommun
Maria Boberg
Motionsklassen
00:29:43
Plats: 59
Plats: 33
Startnr: 47
Lånke IL
Endre Aaen
Motionsklassen
00:29:45
Plats: 60
Plats: 34
Startnr: 278
Motionsklassen
00:29:52
Plats: 61
Plats: 34
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Hallvar Hallan
Motionsklassen
00:29:55
Plats: 62
Plats: 35
Startnr: 31
Motionsklassen
00:30:00
Plats: 63
Plats: 36
Startnr: 301
HENT AS
Ole Mejdell
Endagars dag 2
00:30:09
Plats: 64
Plats: 36
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Christian Fuglem
Motionsklassen
00:30:16
Plats: 65
Plats: 36
Startnr: 60
ATT-Fram
Henrik MYHR
Motionsklassen
00:30:30
Plats: 66
Plats: 36
Startnr: 114
Motionsklassen
00:30:31
Plats: 67
Plats: 36
Startnr: 29
Henning IL
Kolbjørn Baadshaug
Motionsklassen
00:30:37
Plats: 68
Plats: 36
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Patricia Ivansson
Motion Damer
00:30:41
Plats: 69
Plats: 37
Startnr: 36
IL Dalebrand
Hermann Magnar Storflor
Motionsklassen
00:30:42
Plats: 70
Plats: 38
Startnr: 26
Budal i.l
Tone Rønning
Motionsklassen
00:30:43
Plats: 71
Plats: 38
Startnr: 206
Leksvik il
Merethe Kopreitan Dahl
Motionsklassen
00:30:56
Plats: 72
Plats: 39
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Carl Rasmus Aarhaug
Motionsklassen
00:31:02
Plats: 73
Plats: 39
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Kjetil Løften
Motionsklassen
00:31:06
Plats: 74
Plats: 40
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Marie Fuglesang
Motion Damer
00:31:06
Plats: 75
Plats: 40
Startnr: 106
Team 3T
Bjørn Lindgaard
Motionsklassen
00:31:06
Plats: 76
Plats: 40
Startnr: 112
Byneset il
Jon Erik By
Motionsklassen
00:31:07
Plats: 77
Plats: 41
Startnr: 185
Hattfjelldal il
jan inge helmersen
Motionsklassen
00:31:13
Plats: 78
Plats: 42
Startnr: 90
IL Skauga
Alexander Ringseth
Motionsklassen
00:31:16
Plats: 79
Plats: 43
Startnr: 113
Innherred Samkommune
Jan Isak Wassdahl
Endagars dag 2
00:31:18
Plats: 80
Plats: 43
Startnr: 71
Motionsklassen
00:31:19
Plats: 81
Plats: 43
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Camilla Brinchmann Prosser
Motionsklassen
00:31:21
Plats: 82
Plats: 43
Startnr: 83
Motionsklassen
00:31:23
Plats: 83
Plats: 43
Startnr: 306
Fagerlia/ Schøningsdal
Lars Erik Andersen
Endagars dag 2
00:31:34
Plats: 84
Plats: 43
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Ole Magnus Svarva
Motionsklassen
00:31:37
Plats: 85
Plats: 43
Startnr: 189
Motionsklassen
00:31:37
Plats: 86
Plats: 43
Startnr: 279
HUNT4
Dagfinn Valstad
Endagars dag 2
00:31:44
Plats: 87
Plats: 43
Startnr: 163
Team Alseth
Stian Alseth
Motionsklassen
00:31:48
Plats: 88
Plats: 43
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Øystein Iversen
Motionsklassen
00:31:49
Plats: 89
Plats: 43
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Sigrid Riiber
Motionsklassen
00:31:51
Plats: 90
Plats: 43
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Gösta Wistemar
Motionsklassen
00:31:53
Plats: 91
Plats: 43
Startnr: 281
RENÅ
Torbjørn Hammer
Motionsklassen
00:31:53
Plats: 92
Plats: 43
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Simon Kelloniemi
Motionsklassen
00:32:00
Plats: 93
Plats: 43
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Jon Håvard Hammer
Motionsklassen
00:32:04
Plats: 94
Plats: 43
Startnr: 43
Lättja IF
John Nyberg
Motionsklassen
00:32:12
Plats: 95
Plats: 43
Startnr: 171
Kroglund slækt og påfyill
Robin Winter Fløan
Motionsklassen
00:32:13
Plats: 96
Plats: 43
Startnr: 192
Campus Miun IF
Joakim Samuelsson
Motionsklassen
00:32:17
Plats: 97
Plats: 43
Startnr: 151
Motionsklassen
00:32:26
Plats: 98
Plats: 43
Startnr: 99
Motionsklassen
00:32:37
Plats: 99
Plats: 43
Startnr: 92
Rapp IL
Sander Hønnås
Motionsklassen
00:32:44
Plats: 100
Plats: 44
Startnr: 277
Motionsklassen
00:32:56
Plats: 101
Plats: 44
Startnr: 28
Leirådal I.L
Ragnhild Sivertsen
Motionsklassen
00:33:05
Plats: 102
Plats: 45
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Tore "Skogman" Norkvist
Motionsklassen
00:33:10
Plats: 103
Plats: 45
Startnr: 51
Ole Vig
Ingrid Opheim
Motionsklassen
00:33:14
Plats: 104
Plats: 45
Startnr: 157
Forra IL
Martin Øygarden
Motionsklassen
00:33:17
Plats: 105
Plats: 46
Startnr: 30
Inderøy
Ola Røvik
Motionsklassen
00:33:31
Plats: 106
Plats: 46
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Britta Sterner
Motionsklassen
00:33:34
Plats: 107
Plats: 46
Startnr: 79
Helgådal il
Kari Aksnes
Motionsklassen
00:33:37
Plats: 108
Plats: 46
Startnr: 155
Team Adonai
Sølvi Renate Askeland
Motionsklassen
00:33:38
Plats: 109
Plats: 46
Startnr: 317
Motionsklassen
00:33:41
Plats: 110
Plats: 46
Startnr: 196
Vinne IL 2
Maren Smulan Sagland
Motionsklassen
00:33:54
Plats: 111
Plats: 47
Startnr: 205
Nidarosdomen
Åse Huseth
Motionsklassen
00:33:55
Plats: 112
Plats: 47
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Monika Willumsen Hansen
Motion Damer
00:34:00
Plats: 113
Plats: 47
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Terje Bårsaune
Motionsklassen
00:34:02
Plats: 114
Plats: 47
Startnr: 81
Motionsklassen
00:34:04
Plats: 115
Plats: 47
Startnr: 137
Undersåkers IF
Linnea Mobärg
Motionsklassen
00:34:08
Plats: 116
Plats: 47
Startnr: 50
Skogn IL
Geir Svendgård
Motionsklassen
00:34:12
Plats: 117
Plats: 48
Startnr: 143
Lag Olsson
Fredrik Salomonsson
Motionsklassen
00:34:24
Plats: 118
Plats: 48
Startnr: 160
Motionsklassen
00:34:45
Plats: 119
Plats: 48
Startnr: 198
Teeness BIL
Emil Selliseth
Endagars dag 2
00:35:00
Plats: 120
Plats: 48
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Sandra Torgersen
Motionsklassen
00:35:08
Plats: 121
Plats: 49
Startnr: 140
Alsens IF
Terese Melkersson
Motionsklassen
00:35:10
Plats: 122
Plats: 49
Startnr: 103
Leinstrand IL
Endre Husby
Motionsklassen
00:35:20
Plats: 123
Plats: 50
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Marie Uhlen Maurset
Motionsklassen
00:35:26
Plats: 124
Plats: 50
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Fredrik Ukkelberg
Motionsklassen
00:35:27
Plats: 125
Plats: 51
Startnr: 150
Frosta IL
Karl Martin Viken
Motionsklassen
00:35:37
Plats: 126
Plats: 52
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Kjetil Øvereng
Motionsklassen
00:35:39
Plats: 127
Plats: 52
Startnr: 130
Vallbo sk
Christer Långström
Motionsklassen
00:35:46
Plats: 128
Plats: 52
Startnr: 233
Prima
Sondre Hegge
Motionsklassen
00:36:21
Plats: 129
Plats: 52
Startnr: 142
Vegvesenets BIL Trøndelag
Bjørn Roger Bjerke
Motionsklassen
00:36:21
Plats: 130
Plats: 53
Startnr: 139
Endagars dag 2
00:36:29
Plats: 131
Plats: 53
Startnr: 109
Sætervik UIG
Sara Fuglu
Motionsklassen
00:36:39
Plats: 132
Plats: 54
Startnr: 54
Rønning runners
Mathilde Rønning
Motionsklassen
00:36:52
Plats: 133
Plats: 54
Startnr: 229
NGU bedriftsidrettslag
Nicole Jeanne Baeten
Motionsklassen
00:37:03
Plats: 134
Plats: 55
Startnr: 232
TrønderEnergi
Diana Nielsen
Motionsklassen
00:37:04
Plats: 135
Plats: 55
Startnr: 24
Blecket
Markus "Mackan" Näslund
Motionsklassen
00:37:10
Plats: 136
Plats: 55
Startnr: 257
Motion Damer
00:37:20
Plats: 137
Plats: 55
Startnr: 285
Powel
Joakim Dimoski
Endagars dag 2
00:37:26
Plats: 138
Plats: 55
Startnr: 49
Jämtkraft
Katarina Helmersson
Motionsklassen
00:37:31
Plats: 139
Plats: 55
Startnr: 25
Kværner BIL
Marius Engesvik
Endagars dag 2
00:37:32
Plats: 140
Plats: 56
Startnr: 98
Motionsklassen
00:37:32
Plats: 141
Plats: 56
Startnr: 57
I.L Aasguten
Anders Nyborg
Motionsklassen
00:37:36
Plats: 142
Plats: 57
Startnr: 149
Kälens SK
Helena Göransson
Motionsklassen
00:37:37
Plats: 143
Plats: 57
Startnr: 292
Hemit
Knut Torp
Motionsklassen
00:37:40
Plats: 144
Plats: 57
Startnr: 244
Byåsen damer
Berit Kvaal
Motion Damer
00:37:49
Plats: 145
Plats: 58
Startnr: 70
Motionsklassen
00:38:10
Plats: 146
Plats: 58
Startnr: 121
NTNU IT
Ann Kristin Ljøkjell
Endagars dag 2
00:38:11
Plats: 147
Plats: 58
Startnr: 172
Motionsklassen
00:38:14
Plats: 148
Plats: 58
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Peter Palmqvist
Motionsklassen
00:38:21
Plats: 149
Plats: 58
Startnr: 69
Kullarmark SK
Hannes Lundgren
Motionsklassen
00:38:23
Plats: 150
Plats: 58
Startnr: 42
Motionsklassen
00:38:24
Plats: 151
Plats: 58
Startnr: 180
Adresseavisen
Asle Dragsten Liebech
Motionsklassen
00:38:31
Plats: 152
Plats: 58
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Secilie Kui
Motionsklassen
00:38:33
Plats: 153
Plats: 58
Startnr: 59
Motionsklassen
00:38:44
Plats: 154
Plats: 58
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Maren Saur Holte
Motionsklassen
00:38:51
Plats: 155
Plats: 59
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Karin Stierna
Motionsklassen
00:39:08
Plats: 156
Plats: 59
Startnr: 85
Domstolene
May Kristin Lorvik
Motionsklassen
00:39:15
Plats: 157
Plats: 59
Startnr: 96
Motionsklassen
00:39:33
Plats: 158
Plats: 59
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Kenneth Selbo
Motionsklassen
00:39:35
Plats: 159
Plats: 59
Startnr: 97
Kalls IF
Anna Christensen
Endagars dag 2
00:40:17
Plats: 160
Plats: 59
Startnr: 95
Röde Runners
Cajsa Connysson
Motionsklassen
00:40:35
Plats: 161
Plats: 59
Startnr: 235
Trångsvikens IF Motion
Michaela Backlund
Endagars dag 2
00:41:16
Plats: 162
Plats: 60
Startnr: 199
Endagars dag 2
00:41:27
Plats: 163
Plats: 60
Startnr: 249
Motion Damer
00:42:43
Plats: 164
Plats: 60
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Ingrid Berg
Motionsklassen
00:43:11
Plats: 165
Plats: 60
Startnr: 145
Mörsils IF
Erik Eliasson
Motionsklassen
00:44:04
Plats: 166
Plats: 60
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Kristin Haugen
Motionsklassen
00:44:36
Plats: 167
Plats: 61
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Anne Børslien
Motionsklassen
00:44:38
Plats: 168
Plats: 61
Startnr: 215
Rödöns SK
Ulf Hedenström
Motionsklassen
00:45:27
Plats: 169
Plats: 61
Startnr: 65
Sjetne
Camilla Landstad
Motionsklassen
00:45:39

Motionsklassen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Trond Einar Moen Pedersli
Motionsklassen
00:21:13
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Harald Solhaug Næss
Motionsklassen
00:22:11
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
DADAFO DHAQABI
Motionsklassen
00:22:43
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 116
Motionsklassen
00:23:49
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 38
Sportsgym
Andreas Holmberg
Motionsklassen
00:24:28
Plats: 6
Plats: 3
Startnr: 105
Motionsklassen
00:24:35
Plats: 7
Plats: 4
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
LARS HAGEN
Motionsklassen
00:25:03
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 110
Hommelvik il
Eivind Kjennerud
Motionsklassen
00:25:04
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 186
Bratsberg IL
Jonas Aamodt Moræus
Motionsklassen
00:25:07
Plats: 10
Plats: 7
Startnr: 39
Mosvik IL
Hallvard Dahle
Motionsklassen
00:25:09
Plats: 11
Plats: 8
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Peder Talsnes
Motionsklassen
00:25:13
Plats: 12
Plats: 8
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Per Anders Føll
Motionsklassen
00:25:28
Plats: 13
Plats: 9
Startnr: 10
Motionsklassen
00:25:36
Plats: 14
Plats: 10
Startnr: 129
Ogndal IL
Erik Kjøsnes Wekre
Motionsklassen
00:25:36
Plats: 15
Plats: 11
Startnr: 169
Duveds IF
Martin Persson
Motionsklassen
00:25:42
Plats: 16
Plats: 11
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Eirik Selvnes
Motionsklassen
00:25:45
Plats: 17
Plats: 12
Startnr: 101
Støtet
Thomas Ekren
Motionsklassen
00:25:53
Plats: 18
Plats: 12
Startnr: 94
I.L Nor
Arne Berg
Motionsklassen
00:26:08
Plats: 19
Plats: 12
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Espen Egeland Valseth
Motionsklassen
00:26:09
Plats: 20
Plats: 13
Startnr: 138
Brunflo IF
Anders Johansson
Motionsklassen
00:26:27
Plats: 21
Plats: 14
Startnr: 188
Hallkutarna
Anton Landgren
Motionsklassen
00:26:55
Plats: 22
Plats: 14
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Kristian Engdal
Motionsklassen
00:27:10
Plats: 23
Plats: 14
Startnr: 170
Motionsklassen
00:27:12
Plats: 24
Plats: 14
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Bjørn Sæther
Motionsklassen
00:27:14
Plats: 25
Plats: 15
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Sven Leander
Motionsklassen
00:27:15
Plats: 26
Plats: 15
Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Kjell Einar Skaret
Motionsklassen
00:27:19
Plats: 27
Plats: 16
Startnr: 181
Motionsklassen
00:27:19
Plats: 28
Plats: 17
Startnr: 40
NTE BIL
Kjetil Vatne
Motionsklassen
00:27:30
Plats: 29
Plats: 17
Startnr: 131
Selbu & Tydal Løperteam Lag 2
Kristian Aftret Haave
Motionsklassen
00:27:35
Plats: 30
Plats: 17
Startnr: 91
Leik il
Eirik Sundstrøm
Motionsklassen
00:27:39
Plats: 31
Plats: 18
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Harry Brandsen
Motionsklassen
00:27:55
Plats: 32
Plats: 19
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Tor-Arne Fjellvikås
Motionsklassen
00:27:59
Plats: 33
Plats: 19
Startnr: 76
Marieby GIF
Kristoffer Theland
Motionsklassen
00:28:07
Plats: 34
Plats: 20
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Vebjørn Midtun
Motionsklassen
00:28:17
Plats: 35
Plats: 21
Startnr: 66
Meråker Mix
Magne Frengen
Motionsklassen
00:28:17
Plats: 36
Plats: 21
Startnr: 201
HV-12
Simen Barstad Sund
Motionsklassen
00:28:26
Plats: 37
Plats: 21
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Ole-Kristian Mellemsether
Motionsklassen
00:28:36
Plats: 38
Plats: 22
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Samuel Tyvold
Motionsklassen
00:28:37
Plats: 39
Plats: 23
Startnr: 183
SPILLUM IL
Arne Ugseth
Motionsklassen
00:28:40
Plats: 40
Plats: 24
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Hanne Strand
Motionsklassen
00:28:46
Plats: 41
Plats: 25
Startnr: 102
Ytterøy
Sigurd Sandstad
Motionsklassen
00:28:48
Plats: 42
Plats: 26
Startnr: 237
Teknikens Under
Erik Löfgren
Motionsklassen
00:28:51
Plats: 43
Plats: 26
Startnr: 214
Motionsklassen
00:28:57
Plats: 44
Plats: 26
Startnr: 195
Vinne IL 1
Tobias Thomassen
Motionsklassen
00:28:57
Plats: 45
Plats: 26
Startnr: 111
Malvik IL
Per Arve Sørngård
Motionsklassen
00:29:09
Plats: 46
Plats: 27
Startnr: 58
Trondheim Brannkorps IL
Christian Kvatningen
Motionsklassen
00:29:21
Plats: 47
Plats: 28
Startnr: 67
Motionsklassen
00:29:30
Plats: 48
Plats: 28
Startnr: 197
Namdalseid IL
Bård Jørgen Elden
Motionsklassen
00:29:33
Plats: 49
Plats: 29
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Borgar Føll Flytør
Motionsklassen
00:29:35
Plats: 50
Plats: 30
Startnr: 87
Hedevikens IF
Hanna Smedstad
Motionsklassen
00:29:40
Plats: 51
Plats: 30
Startnr: 260
FSK Östersund
Joacim Martinsson
Motionsklassen
00:29:41
Plats: 52
Plats: 30
Startnr: 86
Möringan
Joakim Nordlund
Motionsklassen
00:29:42
Plats: 53
Plats: 30
Startnr: 117
Östersunds kommun
Maria Boberg
Motionsklassen
00:29:43
Plats: 54
Plats: 30
Startnr: 47
Lånke IL
Endre Aaen
Motionsklassen
00:29:45
Plats: 55
Plats: 31
Startnr: 278
Motionsklassen
00:29:52
Plats: 56
Plats: 31
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Hallvar Hallan
Motionsklassen
00:29:55
Plats: 57
Plats: 32
Startnr: 31
Motionsklassen
00:30:00
Plats: 58
Plats: 33
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Christian Fuglem
Motionsklassen
00:30:16
Plats: 59
Plats: 33
Startnr: 60
ATT-Fram
Henrik MYHR
Motionsklassen
00:30:30
Plats: 60
Plats: 33
Startnr: 114
Motionsklassen
00:30:31
Plats: 61
Plats: 33
Startnr: 29
Henning IL
Kolbjørn Baadshaug
Motionsklassen
00:30:37
Plats: 62
Plats: 33
Startnr: 36
IL Dalebrand
Hermann Magnar Storflor
Motionsklassen
00:30:42
Plats: 63
Plats: 34
Startnr: 26
Budal i.l
Tone Rønning
Motionsklassen
00:30:43
Plats: 64
Plats: 34
Startnr: 206
Leksvik il
Merethe Kopreitan Dahl
Motionsklassen
00:30:56
Plats: 65
Plats: 35
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Carl Rasmus Aarhaug
Motionsklassen
00:31:02
Plats: 66
Plats: 35
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Kjetil Løften
Motionsklassen
00:31:06
Plats: 67
Plats: 36
Startnr: 106
Team 3T
Bjørn Lindgaard
Motionsklassen
00:31:06
Plats: 68
Plats: 36
Startnr: 112
Byneset il
Jon Erik By
Motionsklassen
00:31:07
Plats: 69
Plats: 37
Startnr: 185
Hattfjelldal il
jan inge helmersen
Motionsklassen
00:31:13
Plats: 70
Plats: 38
Startnr: 90
IL Skauga
Alexander Ringseth
Motionsklassen
00:31:16
Plats: 71
Plats: 39
Startnr: 71
Motionsklassen
00:31:19
Plats: 72
Plats: 39
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Camilla Brinchmann Prosser
Motionsklassen
00:31:21
Plats: 73
Plats: 39
Startnr: 83
Motionsklassen
00:31:23
Plats: 74
Plats: 39
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Ole Magnus Svarva
Motionsklassen
00:31:37
Plats: 75
Plats: 39
Startnr: 189
Motionsklassen
00:31:37
Plats: 76
Plats: 39
Startnr: 163
Team Alseth
Stian Alseth
Motionsklassen
00:31:48
Plats: 77
Plats: 39
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Øystein Iversen
Motionsklassen
00:31:49
Plats: 78
Plats: 39
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Sigrid Riiber
Motionsklassen
00:31:51
Plats: 79
Plats: 39
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Gösta Wistemar
Motionsklassen
00:31:53
Plats: 80
Plats: 39
Startnr: 281
RENÅ
Torbjørn Hammer
Motionsklassen
00:31:53
Plats: 81
Plats: 39
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Simon Kelloniemi
Motionsklassen
00:32:00
Plats: 82
Plats: 39
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Jon Håvard Hammer
Motionsklassen
00:32:04
Plats: 83
Plats: 39
Startnr: 43
Lättja IF
John Nyberg
Motionsklassen
00:32:12
Plats: 84
Plats: 39
Startnr: 171
Kroglund slækt og påfyill
Robin Winter Fløan
Motionsklassen
00:32:13
Plats: 85
Plats: 39
Startnr: 192
Campus Miun IF
Joakim Samuelsson
Motionsklassen
00:32:17
Plats: 86
Plats: 39
Startnr: 151
Motionsklassen
00:32:26
Plats: 87
Plats: 39
Startnr: 99
Motionsklassen
00:32:37
Plats: 88
Plats: 39
Startnr: 92
Rapp IL
Sander Hønnås
Motionsklassen
00:32:44
Plats: 89
Plats: 40
Startnr: 277
Motionsklassen
00:32:56
Plats: 90
Plats: 40
Startnr: 28
Leirådal I.L
Ragnhild Sivertsen
Motionsklassen
00:33:05
Plats: 91
Plats: 41
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Tore "Skogman" Norkvist
Motionsklassen
00:33:10
Plats: 92
Plats: 41
Startnr: 51
Ole Vig
Ingrid Opheim
Motionsklassen
00:33:14
Plats: 93
Plats: 41
Startnr: 157
Forra IL
Martin Øygarden
Motionsklassen
00:33:17
Plats: 94
Plats: 42
Startnr: 30
Inderøy
Ola Røvik
Motionsklassen
00:33:31
Plats: 95
Plats: 42
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Britta Sterner
Motionsklassen
00:33:34
Plats: 96
Plats: 42
Startnr: 79
Helgådal il
Kari Aksnes
Motionsklassen
00:33:37
Plats: 97
Plats: 42
Startnr: 155
Team Adonai
Sølvi Renate Askeland
Motionsklassen
00:33:38
Plats: 98
Plats: 42
Startnr: 317
Motionsklassen
00:33:41
Plats: 99
Plats: 42
Startnr: 196
Vinne IL 2
Maren Smulan Sagland
Motionsklassen
00:33:54
Plats: 100
Plats: 43
Startnr: 205
Nidarosdomen
Åse Huseth
Motionsklassen
00:33:55
Plats: 101
Plats: 43
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Terje Bårsaune
Motionsklassen
00:34:02
Plats: 102
Plats: 43
Startnr: 81
Motionsklassen
00:34:04
Plats: 103
Plats: 43
Startnr: 137
Undersåkers IF
Linnea Mobärg
Motionsklassen
00:34:08
Plats: 104
Plats: 43
Startnr: 50
Skogn IL
Geir Svendgård
Motionsklassen
00:34:12
Plats: 105
Plats: 44
Startnr: 143
Lag Olsson
Fredrik Salomonsson
Motionsklassen
00:34:24
Plats: 106
Plats: 44
Startnr: 160
Motionsklassen
00:34:45
Plats: 107
Plats: 44
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Sandra Torgersen
Motionsklassen
00:35:08
Plats: 108
Plats: 45
Startnr: 140
Alsens IF
Terese Melkersson
Motionsklassen
00:35:10
Plats: 109
Plats: 45
Startnr: 103
Leinstrand IL
Endre Husby
Motionsklassen
00:35:20
Plats: 110
Plats: 46
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Marie Uhlen Maurset
Motionsklassen
00:35:26
Plats: 111
Plats: 46
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Fredrik Ukkelberg
Motionsklassen
00:35:27
Plats: 112
Plats: 47
Startnr: 150
Frosta IL
Karl Martin Viken
Motionsklassen
00:35:37
Plats: 113
Plats: 48
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Kjetil Øvereng
Motionsklassen
00:35:39
Plats: 114
Plats: 48
Startnr: 130
Vallbo sk
Christer Långström
Motionsklassen
00:35:46
Plats: 115
Plats: 48
Startnr: 233
Prima
Sondre Hegge
Motionsklassen
00:36:21
Plats: 116
Plats: 48
Startnr: 142
Vegvesenets BIL Trøndelag
Bjørn Roger Bjerke
Motionsklassen
00:36:21
Plats: 117
Plats: 49
Startnr: 109
Sætervik UIG
Sara Fuglu
Motionsklassen
00:36:39
Plats: 118
Plats: 50
Startnr: 54
Rønning runners
Mathilde Rønning
Motionsklassen
00:36:52
Plats: 119
Plats: 50
Startnr: 229
NGU bedriftsidrettslag
Nicole Jeanne Baeten
Motionsklassen
00:37:03
Plats: 120
Plats: 51
Startnr: 232
TrønderEnergi
Diana Nielsen
Motionsklassen
00:37:04
Plats: 121
Plats: 51
Startnr: 24
Blecket
Markus "Mackan" Näslund
Motionsklassen
00:37:10
Plats: 122
Plats: 51
Startnr: 49
Jämtkraft
Katarina Helmersson
Motionsklassen
00:37:31
Plats: 123
Plats: 51
Startnr: 98
Motionsklassen
00:37:32
Plats: 124
Plats: 51
Startnr: 57
I.L Aasguten
Anders Nyborg
Motionsklassen
00:37:36
Plats: 125
Plats: 52
Startnr: 149
Kälens SK
Helena Göransson
Motionsklassen
00:37:37
Plats: 126
Plats: 52
Startnr: 292
Hemit
Knut Torp
Motionsklassen
00:37:40
Plats: 127
Plats: 52
Startnr: 70
Motionsklassen
00:38:10
Plats: 128
Plats: 52
Startnr: 172
Motionsklassen
00:38:14
Plats: 129
Plats: 52
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Peter Palmqvist
Motionsklassen
00:38:21
Plats: 130
Plats: 52
Startnr: 69
Kullarmark SK
Hannes Lundgren
Motionsklassen
00:38:23
Plats: 131
Plats: 52
Startnr: 42
Motionsklassen
00:38:24
Plats: 132
Plats: 52
Startnr: 180
Adresseavisen
Asle Dragsten Liebech
Motionsklassen
00:38:31
Plats: 133
Plats: 52
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Secilie Kui
Motionsklassen
00:38:33
Plats: 134
Plats: 52
Startnr: 59
Motionsklassen
00:38:44
Plats: 135
Plats: 52
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Maren Saur Holte
Motionsklassen
00:38:51
Plats: 136
Plats: 53
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Karin Stierna
Motionsklassen
00:39:08
Plats: 137
Plats: 53
Startnr: 85
Domstolene
May Kristin Lorvik
Motionsklassen
00:39:15
Plats: 138
Plats: 53
Startnr: 96
Motionsklassen
00:39:33
Plats: 139
Plats: 53
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Kenneth Selbo
Motionsklassen
00:39:35
Plats: 140
Plats: 53
Startnr: 95
Röde Runners
Cajsa Connysson
Motionsklassen
00:40:35
Plats: 141
Plats: 53
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Ingrid Berg
Motionsklassen
00:43:11
Plats: 142
Plats: 53
Startnr: 145
Mörsils IF
Erik Eliasson
Motionsklassen
00:44:04
Plats: 143
Plats: 53
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Kristin Haugen
Motionsklassen
00:44:36
Plats: 144
Plats: 54
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Anne Børslien
Motionsklassen
00:44:38
Plats: 145
Plats: 54
Startnr: 215
Rödöns SK
Ulf Hedenström
Motionsklassen
00:45:27
Plats: 146
Plats: 54
Startnr: 65
Sjetne
Camilla Landstad
Motionsklassen
00:45:39

Motion Damer

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 243
Motion Damer
00:28:21
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 255
Byåsen IL
Ingvild Ytterhus Utengen
Motion Damer
00:28:31
Plats: 3
Plats: 3
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Camilla Høyem
Motion Damer
00:29:11
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 250
Namdal løpeklubb Damer 2
Hild Sissel Vannebo
Motion Damer
00:29:36
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Patricia Ivansson
Motion Damer
00:30:41
Plats: 6
Plats: 5
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Marie Fuglesang
Motion Damer
00:31:06
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Monika Willumsen Hansen
Motion Damer
00:34:00
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 257
Motion Damer
00:37:20
Plats: 9
Plats: 5
Startnr: 244
Byåsen damer
Berit Kvaal
Motion Damer
00:37:49
Plats: 10
Plats: 6
Startnr: 249
Motion Damer
00:42:43

Endagars dag 2

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
MALI EIDNES BAKKEN
Endagars dag 2
00:29:21
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 301
HENT AS
Ole Mejdell
Endagars dag 2
00:30:09
Plats: 3
Plats: 1
Startnr: 113
Innherred Samkommune
Jan Isak Wassdahl
Endagars dag 2
00:31:18
Plats: 4
Plats: 1
Startnr: 306
Fagerlia/ Schøningsdal
Lars Erik Andersen
Endagars dag 2
00:31:34
Plats: 5
Plats: 1
Startnr: 279
HUNT4
Dagfinn Valstad
Endagars dag 2
00:31:44
Plats: 6
Plats: 1
Startnr: 198
Teeness BIL
Emil Selliseth
Endagars dag 2
00:35:00
Plats: 7
Plats: 1
Startnr: 139
Endagars dag 2
00:36:29
Plats: 8
Plats: 1
Startnr: 285
Powel
Joakim Dimoski
Endagars dag 2
00:37:26
Plats: 9
Plats: 1
Startnr: 25
Kværner BIL
Marius Engesvik
Endagars dag 2
00:37:32
Plats: 10
Plats: 2
Startnr: 121
NTNU IT
Ann Kristin Ljøkjell
Endagars dag 2
00:38:11
Plats: 11
Plats: 2
Startnr: 97
Kalls IF
Anna Christensen
Endagars dag 2
00:40:17
Plats: 12
Plats: 2
Startnr: 235
Trångsvikens IF Motion
Michaela Backlund
Endagars dag 2
00:41:16
Plats: 13
Plats: 3
Startnr: 199
Endagars dag 2
00:41:27