Resultat Bodsjöbränna - Stalltjärnsgropen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Magnus Sirnes Hjellum
Motionsklassen
00:25:55
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Haben Bhrane
Motionsklassen
00:26:15
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 169
Duveds IF
Habte Mariam Tadese
Motionsklassen
00:26:39
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Simen Ellingsdalen
Motionsklassen
00:27:32
Plats: 5
Plats: 2
Startnr: 129
Ogndal IL
Simen Eliassen Kvarme
Motionsklassen
00:27:38
Plats: 6
Plats: 3
Startnr: 188
Hallkutarna
Olle Olsson Bad
Motionsklassen
00:27:42
Plats: 7
Plats: 3
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
MORTEN SKARSTAD
Motionsklassen
00:27:47
Plats: 8
Plats: 4
Startnr: 38
Sportsgym
Johan Persson
Motionsklassen
00:28:08
Plats: 9
Plats: 4
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
HALLVARD LØFALD
Motionsklassen
00:28:20
Plats: 10
Plats: 5
Startnr: 285
Powel
Mattis Holt
Endagars dag 2
00:28:23
Plats: 11
Plats: 5
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Johan Tøndel Hammer
Motionsklassen
00:28:34
Plats: 12
Plats: 6
Startnr: 39
Mosvik IL
Vegard Johnsen
Motionsklassen
00:29:08
Plats: 13
Plats: 7
Startnr: 110
Hommelvik il
John Magnus Haugen
Motionsklassen
00:29:16
Plats: 14
Plats: 8
Startnr: 181
Motionsklassen
00:29:51
Plats: 15
Plats: 9
Startnr: 186
Bratsberg IL
Dylan Prosser
Motionsklassen
00:30:10
Plats: 16
Plats: 10
Startnr: 306
Endagars dag 2
00:30:12
Plats: 17
Plats: 10
Startnr: 215
Rödöns SK
Daniel Fahlander
Motionsklassen
00:30:12
Plats: 18
Plats: 10
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Alf Bjørnar Bertnum
Motionsklassen
00:30:15
Plats: 19
Plats: 10
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Håkon Gorseth Halvorsen
Motionsklassen
00:30:45
Plats: 20
Plats: 10
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Kristian Bruaset
Motionsklassen
00:30:49
Plats: 21
Plats: 10
Startnr: 151
Motionsklassen
00:30:51
Plats: 22
Plats: 10
Startnr: 138
Brunflo IF
Ulf Bernardsson
Motionsklassen
00:30:59
Plats: 23
Plats: 11
Startnr: 130
Vallbo sk
Aksel Halvarsson
Motionsklassen
00:31:06
Plats: 24
Plats: 11
Startnr: 195
Vinne IL 1
Trond Andre Kolstad
Motionsklassen
00:31:11
Plats: 25
Plats: 11
Startnr: 84
Motionsklassen
00:31:14
Plats: 26
Plats: 11
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Martin Buvarp
Motionsklassen
00:31:18
Plats: 27
Plats: 12
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Håvard Lorange
Motionsklassen
00:31:22
Plats: 28
Plats: 13
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Magnus Høgli
Motionsklassen
00:31:22
Plats: 29
Plats: 13
Startnr: 10
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 2
OLA RAAUM JANSEN
Motionsklassen
00:31:28
Plats: 30
Plats: 14
Startnr: 36
IL Dalebrand
Arnt Ove Fordal
Motionsklassen
00:31:35
Plats: 31
Plats: 15
Startnr: 163
Team Alseth
Ståle Alseth Eikebrokk
Motionsklassen
00:31:41
Plats: 32
Plats: 15
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Ole Andreas Brækken
Motionsklassen
00:31:43
Plats: 33
Plats: 16
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Jonas Holberg
Motionsklassen
00:31:43
Plats: 34
Plats: 17
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Sivert Granheim
Motionsklassen
00:31:44
Plats: 35
Plats: 18
Startnr: 103
Leinstrand IL
Anders I. Lauglo
Motionsklassen
00:31:45
Plats: 36
Plats: 19
Startnr: 58
Motionsklassen
00:31:48
Plats: 37
Plats: 20
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Espen Egeland Valseth
Motionsklassen
00:31:58
Plats: 38
Plats: 21
Startnr: 185
Hattfjelldal il
steinar westerberg
Motionsklassen
00:32:06
Plats: 39
Plats: 22
Startnr: 30
Inderøy
Bivar Baker
Motionsklassen
00:32:07
Plats: 40
Plats: 22
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Per Samuelsson
Motionsklassen
00:32:12
Plats: 41
Plats: 22
Startnr: 105
Motionsklassen
00:32:17
Plats: 42
Plats: 23
Startnr: 206
Leksvik il
Ole Lund
Motionsklassen
00:32:18
Plats: 43
Plats: 24
Startnr: 85
Domstolene
Arnstein Fikkan
Motionsklassen
00:32:21
Plats: 44
Plats: 24
Startnr: 255
Byåsen IL
Ingeborg Eide
Motion Damer
00:32:37
Plats: 45
Plats: 25
Startnr: 108
Motionsklassen
00:32:43
Plats: 46
Plats: 26
Startnr: 81
Skaula roadrunners 2
Gustav Hedström
Motionsklassen
00:32:43
Plats: 47
Plats: 26
Startnr: 281
RENÅ
Eivind Furunes
Motionsklassen
00:32:45
Plats: 48
Plats: 26
Startnr: 102
Ytterøy
Lars Erik Vandsvik
Motionsklassen
00:32:45
Plats: 49
Plats: 27
Startnr: 90
IL Skauga
John Isak Furuseth
Motionsklassen
00:32:48
Plats: 50
Plats: 28
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Emil C Haugen
Motionsklassen
00:32:50
Plats: 51
Plats: 28
Startnr: 47
Lånke IL
Rune Dybwad
Motionsklassen
00:32:52
Plats: 52
Plats: 29
Startnr: 28
Leirådal I.L
Geir Martin Bjørkeng
Motionsklassen
00:32:59
Plats: 53
Plats: 30
Startnr: 208
Motionsklassen
00:33:02
Plats: 54
Plats: 30
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Ronny Aasen
Motionsklassen
00:33:03
Plats: 55
Plats: 31
Startnr: 137
Undersåkers IF
Erik Mobärg
Motionsklassen
00:33:05
Plats: 56
Plats: 31
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Vetle Utheim Rikardsen
Motionsklassen
00:33:09
Plats: 57
Plats: 32
Startnr: 114
Motionsklassen
00:33:21
Plats: 58
Plats: 32
Startnr: 79
Helgådal il
Bjørnar Aksnes
Motionsklassen
00:33:29
Plats: 59
Plats: 32
Startnr: 155
Team Adonai
Olav Veiteberg
Motionsklassen
00:33:36
Plats: 60
Plats: 32
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Emil Garberg
Motionsklassen
00:33:37
Plats: 61
Plats: 33
Startnr: 94
I.L Nor
Andreas Svorkdal
Motionsklassen
00:33:50
Plats: 62
Plats: 33
Startnr: 201
HV-12
Per Odd Rygg
Motionsklassen
00:33:51
Plats: 63
Plats: 33
Startnr: 24
Blecket
Lars "Linken" Lindqvist
Motionsklassen
00:34:03
Plats: 64
Plats: 33
Startnr: 77
Motionsklassen
00:34:12
Plats: 65
Plats: 33
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Marte Lien Johnsen
Motionsklassen
00:34:12
Plats: 66
Plats: 33
Startnr: 237
Teknikens Under
Lars Norlander
Motionsklassen
00:34:16
Plats: 67
Plats: 33
Startnr: 101
Støtet
Kristian Steinnes
Motionsklassen
00:34:28
Plats: 68
Plats: 33
Startnr: 317
Motionsklassen
00:34:31
Plats: 69
Plats: 33
Startnr: 76
Marieby GIF
Kristoffer Theland
Motionsklassen
00:34:52
Plats: 70
Plats: 34
Startnr: 243
Motion Damer
00:34:52
Plats: 71
Plats: 35
Startnr: 87
Hedevikens IF
Hanna Smedstad
Motionsklassen
00:34:57
Plats: 72
Plats: 35
Startnr: 43
Lättja IF
Henrik Öhrberg
Motionsklassen
00:34:58
Plats: 73
Plats: 35
Startnr: 91
Leik il
Morten Rikstaddal
Motionsklassen
00:35:05
Plats: 74
Plats: 36
Startnr: 301
HENT AS
Morten Lian
Endagars dag 2
00:35:07
Plats: 75
Plats: 36
Startnr: 26
Budal i.l
Martin Solberg
Motionsklassen
00:35:16
Plats: 76
Plats: 36
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Håkon Frøseth
Motionsklassen
00:35:27
Plats: 77
Plats: 36
Startnr: 244
Byåsen damer
Anita Eidem
Motion Damer
00:35:42
Plats: 78
Plats: 37
Startnr: 66
Meråker Mix
Sigrid Livik
Motionsklassen
00:35:48
Plats: 79
Plats: 37
Startnr: 49
Jämtkraft
Erik Fröberg
Motionsklassen
00:35:49
Plats: 80
Plats: 37
Startnr: 197
Namdalseid IL
Kristoffer Reitan Buvarp
Motionsklassen
00:35:49
Plats: 81
Plats: 38
Startnr: 183
SPILLUM IL
Tom Andre Bredersen
Motionsklassen
00:35:51
Plats: 82
Plats: 39
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Ole Christensen
Motionsklassen
00:35:57
Plats: 83
Plats: 39
Startnr: 95
Röde Runners
Olov Wolf-Watz
Motionsklassen
00:36:13
Plats: 84
Plats: 39
Startnr: 160
Motionsklassen
00:36:13
Plats: 85
Plats: 39
Startnr: 57
I.L Aasguten
Andreas Aune
Motionsklassen
00:36:15
Plats: 86
Plats: 40
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Lars Ove Aunli
Motionsklassen
00:36:21
Plats: 87
Plats: 41
Startnr: 235
Trångsvikens IF Motion
Niklas Dahlqvist
Endagars dag 2
00:36:27
Plats: 88
Plats: 42
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Morten Berg
Motionsklassen
00:36:37
Plats: 89
Plats: 42
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Tobias Rönneblad
Motionsklassen
00:36:38
Plats: 90
Plats: 42
Startnr: 117
Östersunds kommun
Sigrid Landgren
Motionsklassen
00:36:38
Plats: 91
Plats: 42
Startnr: 112
Byneset il
Bård Karsten Jørgensen
Motionsklassen
00:36:39
Plats: 92
Plats: 43
Startnr: 149
Kälens SK
Andreas Johansson
Motionsklassen
00:36:42
Plats: 93
Plats: 43
Startnr: 131
Motionsklassen
00:36:43
Plats: 94
Plats: 43
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
MONICA SÆTHER
Endagars dag 2
00:36:45
Plats: 95
Plats: 43
Startnr: 29
Henning IL
Fridtjof Rannem
Motionsklassen
00:36:48
Plats: 96
Plats: 43
Startnr: 111
Malvik IL
Johan Sandgrind
Motionsklassen
00:36:56
Plats: 97
Plats: 44
Startnr: 241
Motion Damer
00:37:11
Plats: 98
Plats: 45
Startnr: 172
Motionsklassen
00:37:24
Plats: 99
Plats: 45
Startnr: 214
Motionsklassen
00:37:38
Plats: 100
Plats: 45
Startnr: 171
Kroglund slækt og påfyill
Sigurd Nikolai Hernes
Motionsklassen
00:37:41
Plats: 101
Plats: 45
Startnr: 150
Frosta IL
Eilert Bjerkan
Motionsklassen
00:37:42
Plats: 102
Plats: 46
Startnr: 70
Motionsklassen
00:37:47
Plats: 103
Plats: 46
Startnr: 41
Motionsklassen
00:37:48
Plats: 104
Plats: 46
Startnr: 71
Motionsklassen
00:37:50
Plats: 105
Plats: 46
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Bengt-Peder "Stora" Björn
Motionsklassen
00:37:55
Plats: 106
Plats: 46
Startnr: 98
Motionsklassen
00:37:55
Plats: 107
Plats: 46
Startnr: 67
Motionsklassen
00:37:56
Plats: 108
Plats: 46
Startnr: 232
TrønderEnergi
Oda Grauff Erntsen
Motionsklassen
00:37:59
Plats: 109
Plats: 46
Startnr: 143
Lag Olsson
Karin Westin
Motionsklassen
00:38:03
Plats: 110
Plats: 46
Startnr: 50
Skogn IL
Andreas Bolstad
Motionsklassen
00:38:03
Plats: 111
Plats: 47
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Oddgeir Sausjord
Motionsklassen
00:38:04
Plats: 112
Plats: 48
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Peter Berlén
Motionsklassen
00:38:07
Plats: 113
Plats: 48
Startnr: 260
FSK Östersund
Tim Larsson
Motionsklassen
00:38:07
Plats: 114
Plats: 48
Startnr: 279
HUNT4
Jørn Søberg Fenstad
Endagars dag 2
00:38:08
Plats: 115
Plats: 48
Startnr: 245
Motion Damer
00:38:13
Plats: 116
Plats: 48
Startnr: 60
ATT-Fram
Lotte LIE
Motionsklassen
00:38:37
Plats: 117
Plats: 48
Startnr: 99
Motionsklassen
00:38:43
Plats: 118
Plats: 48
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Isak Morin
Motionsklassen
00:38:51
Plats: 119
Plats: 48
Startnr: 25
Kværner BIL
Nikolai Haugerøy
Endagars dag 2
00:38:52
Plats: 120
Plats: 49
Startnr: 233
Prima
Randi Nermo Leer
Motionsklassen
00:38:52
Plats: 121
Plats: 49
Startnr: 250
Motion Damer
00:38:58
Plats: 122
Plats: 50
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Lasse Bertelsen
Motionsklassen
00:39:00
Plats: 123
Plats: 51
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Daniel Stræte
Motionsklassen
00:39:03
Plats: 124
Plats: 51
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Ingrid Vuttudal
Motionsklassen
00:39:06
Plats: 125
Plats: 51
Startnr: 97
Kalls IF
Dag Svensson
Endagars dag 2
00:39:12
Plats: 126
Plats: 51
Startnr: 35
Stadsbygd IL
May Lill Småvik
Motionsklassen
00:39:12
Plats: 127
Plats: 52
Startnr: 157
Forra IL
Sondre Korstad
Motionsklassen
00:39:34
Plats: 128
Plats: 53
Startnr: 199
Microchip Norway
Bent Even Fladmark
Endagars dag 2
00:39:36
Plats: 129
Plats: 53
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Espen Birger Augdal
Motionsklassen
00:39:49
Plats: 130
Plats: 54
Startnr: 198
Teeness BIL
John-Atle Skjerve
Endagars dag 2
00:39:50
Plats: 131
Plats: 54
Startnr: 292
Hemit
Kyrre Hindberg
Motionsklassen
00:39:51
Plats: 132
Plats: 54
Startnr: 86
Möringan
Urban Isberg
Motionsklassen
00:39:56
Plats: 133
Plats: 54
Startnr: 106
Team 3T
Johan Karlsen
Motionsklassen
00:39:58
Plats: 134
Plats: 54
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Kristin Haugskott
Motion Damer
00:40:03
Plats: 135
Plats: 54
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Terje Hågenstad
Motionsklassen
00:40:10
Plats: 136
Plats: 54
Startnr: 189
Motionsklassen
00:40:18
Plats: 137
Plats: 54
Startnr: 257
Motion Damer
00:40:24
Plats: 138
Plats: 54
Startnr: 54
Rønning runners
Leo Rønning
Motionsklassen
00:40:39
Plats: 139
Plats: 54
Startnr: 196
Vinne IL 2
Sofie Skjei Buran
Motionsklassen
00:40:45
Plats: 140
Plats: 55
Startnr: 161
Motionsklassen
00:40:50
Plats: 141
Plats: 56
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Sergei Ivanov
Motionsklassen
00:40:54
Plats: 142
Plats: 56
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Odd Robert Hatling
Motionsklassen
00:41:26
Plats: 143
Plats: 56
Startnr: 180
Adresseavisen
Hans Kristian Ormberg
Motionsklassen
00:42:06
Plats: 144
Plats: 56
Startnr: 142
Motionsklassen
00:42:13
Plats: 145
Plats: 57
Startnr: 192
Campus Miun IF
Francisco Esteves
Motionsklassen
00:42:36
Plats: 146
Plats: 57
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Yngvild Brandt
Motion Damer
00:42:57
Plats: 147
Plats: 57
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Sondre Børslien Krogh
Motionsklassen
00:43:40
Plats: 148
Plats: 57
Startnr: 109
Sætervik UIG
Håvard Ørsnes
Motionsklassen
00:43:43
Plats: 149
Plats: 58
Startnr: 139
Endagars dag 2
00:43:44
Plats: 150
Plats: 58
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Mathias Larsen
Motionsklassen
00:43:56
Plats: 151
Plats: 58
Startnr: 205
Nidarosdomen
Sander Skjørland Halsetrønning
Motionsklassen
00:43:58
Plats: 152
Plats: 58
Startnr: 121
NTNU IT
Kristian Eiriksson
Endagars dag 2
00:44:22
Plats: 153
Plats: 58
Startnr: 140
Alsens IF
Sven Hagström
Motionsklassen
00:45:04
Plats: 154
Plats: 58
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Lars Solnørdal
Motionsklassen
00:45:10
Plats: 155
Plats: 58
Startnr: 278
Motionsklassen
00:45:16
Plats: 156
Plats: 58
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Petter Grongstad
Motionsklassen
00:45:17
Plats: 157
Plats: 59
Startnr: 69
Kullarmark SK
Tobias Lundgren
Motionsklassen
00:45:18
Plats: 158
Plats: 59
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Sigmund Pettersen
Motionsklassen
00:45:47
Plats: 159
Plats: 59
Startnr: 51
Ole Vig
Heidi Katerine Brathlie
Motionsklassen
00:46:45
Plats: 160
Plats: 59
Startnr: 42
Motionsklassen
00:46:50
Plats: 161
Plats: 59
Startnr: 92
Motionsklassen
00:47:13
Plats: 162
Plats: 60
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Katarina Ståhl
Motion Damer
00:47:42
Plats: 163
Plats: 60
Startnr: 83
Vänsterpartiet / SV
Reidar Söderin
Motionsklassen
00:47:53
Plats: 164
Plats: 60
Startnr: 65
Sjetne
Finn Kristian Landstad
Motionsklassen
00:48:05
Plats: 165
Plats: 61
Startnr: 229
Motionsklassen
00:48:07
Plats: 166
Plats: 62
Startnr: 145
Mörsils IF
Linda Svanberg
Motionsklassen
00:49:01
Plats: 167
Plats: 62
Startnr: 113
Innherred Samkommune
Emilia Wassdahl
Endagars dag 2
00:49:57
Plats: 168
Plats: 62
Startnr: 40
NTE BIL
Inger Beate Følstad
Motionsklassen
00:50:21
Plats: 169
Plats: 62
Startnr: 96
Motionsklassen
00:50:26

Motionsklassen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Magnus Sirnes Hjellum
Motionsklassen
00:25:55
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Haben Bhrane
Motionsklassen
00:26:15
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 169
Duveds IF
Habte Mariam Tadese
Motionsklassen
00:26:39
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Simen Ellingsdalen
Motionsklassen
00:27:32
Plats: 5
Plats: 2
Startnr: 129
Ogndal IL
Simen Eliassen Kvarme
Motionsklassen
00:27:38
Plats: 6
Plats: 3
Startnr: 188
Hallkutarna
Olle Olsson Bad
Motionsklassen
00:27:42
Plats: 7
Plats: 3
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
MORTEN SKARSTAD
Motionsklassen
00:27:47
Plats: 8
Plats: 4
Startnr: 38
Sportsgym
Johan Persson
Motionsklassen
00:28:08
Plats: 9
Plats: 4
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
HALLVARD LØFALD
Motionsklassen
00:28:20
Plats: 10
Plats: 5
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Johan Tøndel Hammer
Motionsklassen
00:28:34
Plats: 11
Plats: 6
Startnr: 39
Mosvik IL
Vegard Johnsen
Motionsklassen
00:29:08
Plats: 12
Plats: 7
Startnr: 110
Hommelvik il
John Magnus Haugen
Motionsklassen
00:29:16
Plats: 13
Plats: 8
Startnr: 181
Motionsklassen
00:29:51
Plats: 14
Plats: 9
Startnr: 186
Bratsberg IL
Dylan Prosser
Motionsklassen
00:30:10
Plats: 15
Plats: 10
Startnr: 215
Rödöns SK
Daniel Fahlander
Motionsklassen
00:30:12
Plats: 16
Plats: 10
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Alf Bjørnar Bertnum
Motionsklassen
00:30:15
Plats: 17
Plats: 10
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Håkon Gorseth Halvorsen
Motionsklassen
00:30:45
Plats: 18
Plats: 10
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Kristian Bruaset
Motionsklassen
00:30:49
Plats: 19
Plats: 10
Startnr: 151
Motionsklassen
00:30:51
Plats: 20
Plats: 10
Startnr: 138
Brunflo IF
Ulf Bernardsson
Motionsklassen
00:30:59
Plats: 21
Plats: 11
Startnr: 130
Vallbo sk
Aksel Halvarsson
Motionsklassen
00:31:06
Plats: 22
Plats: 11
Startnr: 195
Vinne IL 1
Trond Andre Kolstad
Motionsklassen
00:31:11
Plats: 23
Plats: 11
Startnr: 84
Motionsklassen
00:31:14
Plats: 24
Plats: 11
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Martin Buvarp
Motionsklassen
00:31:18
Plats: 25
Plats: 12
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Håvard Lorange
Motionsklassen
00:31:22
Plats: 26
Plats: 13
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Magnus Høgli
Motionsklassen
00:31:22
Plats: 27
Plats: 13
Startnr: 10
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 2
OLA RAAUM JANSEN
Motionsklassen
00:31:28
Plats: 28
Plats: 14
Startnr: 36
IL Dalebrand
Arnt Ove Fordal
Motionsklassen
00:31:35
Plats: 29
Plats: 15
Startnr: 163
Team Alseth
Ståle Alseth Eikebrokk
Motionsklassen
00:31:41
Plats: 30
Plats: 15
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Ole Andreas Brækken
Motionsklassen
00:31:43
Plats: 31
Plats: 16
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Jonas Holberg
Motionsklassen
00:31:43
Plats: 32
Plats: 17
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Sivert Granheim
Motionsklassen
00:31:44
Plats: 33
Plats: 18
Startnr: 103
Leinstrand IL
Anders I. Lauglo
Motionsklassen
00:31:45
Plats: 34
Plats: 19
Startnr: 58
Motionsklassen
00:31:48
Plats: 35
Plats: 20
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Espen Egeland Valseth
Motionsklassen
00:31:58
Plats: 36
Plats: 21
Startnr: 185
Hattfjelldal il
steinar westerberg
Motionsklassen
00:32:06
Plats: 37
Plats: 22
Startnr: 30
Inderøy
Bivar Baker
Motionsklassen
00:32:07
Plats: 38
Plats: 22
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Per Samuelsson
Motionsklassen
00:32:12
Plats: 39
Plats: 22
Startnr: 105
Motionsklassen
00:32:17
Plats: 40
Plats: 23
Startnr: 206
Leksvik il
Ole Lund
Motionsklassen
00:32:18
Plats: 41
Plats: 24
Startnr: 85
Domstolene
Arnstein Fikkan
Motionsklassen
00:32:21
Plats: 42
Plats: 24
Startnr: 108
Motionsklassen
00:32:43
Plats: 43
Plats: 25
Startnr: 81
Skaula roadrunners 2
Gustav Hedström
Motionsklassen
00:32:43
Plats: 44
Plats: 25
Startnr: 281
RENÅ
Eivind Furunes
Motionsklassen
00:32:45
Plats: 45
Plats: 25
Startnr: 102
Ytterøy
Lars Erik Vandsvik
Motionsklassen
00:32:45
Plats: 46
Plats: 26
Startnr: 90
IL Skauga
John Isak Furuseth
Motionsklassen
00:32:48
Plats: 47
Plats: 27
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Emil C Haugen
Motionsklassen
00:32:50
Plats: 48
Plats: 27
Startnr: 47
Lånke IL
Rune Dybwad
Motionsklassen
00:32:52
Plats: 49
Plats: 28
Startnr: 28
Leirådal I.L
Geir Martin Bjørkeng
Motionsklassen
00:32:59
Plats: 50
Plats: 29
Startnr: 208
Motionsklassen
00:33:02
Plats: 51
Plats: 29
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Ronny Aasen
Motionsklassen
00:33:03
Plats: 52
Plats: 30
Startnr: 137
Undersåkers IF
Erik Mobärg
Motionsklassen
00:33:05
Plats: 53
Plats: 30
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Vetle Utheim Rikardsen
Motionsklassen
00:33:09
Plats: 54
Plats: 31
Startnr: 114
Motionsklassen
00:33:21
Plats: 55
Plats: 31
Startnr: 79
Helgådal il
Bjørnar Aksnes
Motionsklassen
00:33:29
Plats: 56
Plats: 31
Startnr: 155
Team Adonai
Olav Veiteberg
Motionsklassen
00:33:36
Plats: 57
Plats: 31
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Emil Garberg
Motionsklassen
00:33:37
Plats: 58
Plats: 32
Startnr: 94
I.L Nor
Andreas Svorkdal
Motionsklassen
00:33:50
Plats: 59
Plats: 32
Startnr: 201
HV-12
Per Odd Rygg
Motionsklassen
00:33:51
Plats: 60
Plats: 32
Startnr: 24
Blecket
Lars "Linken" Lindqvist
Motionsklassen
00:34:03
Plats: 61
Plats: 32
Startnr: 77
Motionsklassen
00:34:12
Plats: 62
Plats: 32
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Marte Lien Johnsen
Motionsklassen
00:34:12
Plats: 63
Plats: 32
Startnr: 237
Teknikens Under
Lars Norlander
Motionsklassen
00:34:16
Plats: 64
Plats: 32
Startnr: 101
Støtet
Kristian Steinnes
Motionsklassen
00:34:28
Plats: 65
Plats: 32
Startnr: 317
Motionsklassen
00:34:31
Plats: 66
Plats: 32
Startnr: 76
Marieby GIF
Kristoffer Theland
Motionsklassen
00:34:52
Plats: 67
Plats: 33
Startnr: 87
Hedevikens IF
Hanna Smedstad
Motionsklassen
00:34:57
Plats: 68
Plats: 33
Startnr: 43
Lättja IF
Henrik Öhrberg
Motionsklassen
00:34:58
Plats: 69
Plats: 33
Startnr: 91
Leik il
Morten Rikstaddal
Motionsklassen
00:35:05
Plats: 70
Plats: 34
Startnr: 26
Budal i.l
Martin Solberg
Motionsklassen
00:35:16
Plats: 71
Plats: 34
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Håkon Frøseth
Motionsklassen
00:35:27
Plats: 72
Plats: 34
Startnr: 66
Meråker Mix
Sigrid Livik
Motionsklassen
00:35:48
Plats: 73
Plats: 34
Startnr: 49
Jämtkraft
Erik Fröberg
Motionsklassen
00:35:49
Plats: 74
Plats: 34
Startnr: 197
Namdalseid IL
Kristoffer Reitan Buvarp
Motionsklassen
00:35:49
Plats: 75
Plats: 35
Startnr: 183
SPILLUM IL
Tom Andre Bredersen
Motionsklassen
00:35:51
Plats: 76
Plats: 36
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Ole Christensen
Motionsklassen
00:35:57
Plats: 77
Plats: 36
Startnr: 95
Röde Runners
Olov Wolf-Watz
Motionsklassen
00:36:13
Plats: 78
Plats: 36
Startnr: 160
Motionsklassen
00:36:13
Plats: 79
Plats: 36
Startnr: 57
I.L Aasguten
Andreas Aune
Motionsklassen
00:36:15
Plats: 80
Plats: 37
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Lars Ove Aunli
Motionsklassen
00:36:21
Plats: 81
Plats: 38
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Morten Berg
Motionsklassen
00:36:37
Plats: 82
Plats: 38
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Tobias Rönneblad
Motionsklassen
00:36:38
Plats: 83
Plats: 38
Startnr: 117
Östersunds kommun
Sigrid Landgren
Motionsklassen
00:36:38
Plats: 84
Plats: 38
Startnr: 112
Byneset il
Bård Karsten Jørgensen
Motionsklassen
00:36:39
Plats: 85
Plats: 39
Startnr: 149
Kälens SK
Andreas Johansson
Motionsklassen
00:36:42
Plats: 86
Plats: 39
Startnr: 131
Motionsklassen
00:36:43
Plats: 87
Plats: 39
Startnr: 29
Henning IL
Fridtjof Rannem
Motionsklassen
00:36:48
Plats: 88
Plats: 39
Startnr: 111
Malvik IL
Johan Sandgrind
Motionsklassen
00:36:56
Plats: 89
Plats: 40
Startnr: 172
Motionsklassen
00:37:24
Plats: 90
Plats: 40
Startnr: 214
Motionsklassen
00:37:38
Plats: 91
Plats: 40
Startnr: 171
Kroglund slækt og påfyill
Sigurd Nikolai Hernes
Motionsklassen
00:37:41
Plats: 92
Plats: 40
Startnr: 150
Frosta IL
Eilert Bjerkan
Motionsklassen
00:37:42
Plats: 93
Plats: 41
Startnr: 70
Motionsklassen
00:37:47
Plats: 94
Plats: 41
Startnr: 41
Motionsklassen
00:37:48
Plats: 95
Plats: 41
Startnr: 71
Motionsklassen
00:37:50
Plats: 96
Plats: 41
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Bengt-Peder "Stora" Björn
Motionsklassen
00:37:55
Plats: 97
Plats: 41
Startnr: 98
Motionsklassen
00:37:55
Plats: 98
Plats: 41
Startnr: 67
Motionsklassen
00:37:56
Plats: 99
Plats: 41
Startnr: 232
TrønderEnergi
Oda Grauff Erntsen
Motionsklassen
00:37:59
Plats: 100
Plats: 41
Startnr: 143
Lag Olsson
Karin Westin
Motionsklassen
00:38:03
Plats: 101
Plats: 41
Startnr: 50
Skogn IL
Andreas Bolstad
Motionsklassen
00:38:03
Plats: 102
Plats: 42
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Oddgeir Sausjord
Motionsklassen
00:38:04
Plats: 103
Plats: 43
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Peter Berlén
Motionsklassen
00:38:07
Plats: 104
Plats: 43
Startnr: 260
FSK Östersund
Tim Larsson
Motionsklassen
00:38:07
Plats: 105
Plats: 43
Startnr: 60
ATT-Fram
Lotte LIE
Motionsklassen
00:38:37
Plats: 106
Plats: 43
Startnr: 99
Motionsklassen
00:38:43
Plats: 107
Plats: 43
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Isak Morin
Motionsklassen
00:38:51
Plats: 108
Plats: 43
Startnr: 233
Prima
Randi Nermo Leer
Motionsklassen
00:38:52
Plats: 109
Plats: 43
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Lasse Bertelsen
Motionsklassen
00:39:00
Plats: 110
Plats: 44
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Daniel Stræte
Motionsklassen
00:39:03
Plats: 111
Plats: 44
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Ingrid Vuttudal
Motionsklassen
00:39:06
Plats: 112
Plats: 44
Startnr: 35
Stadsbygd IL
May Lill Småvik
Motionsklassen
00:39:12
Plats: 113
Plats: 45
Startnr: 157
Forra IL
Sondre Korstad
Motionsklassen
00:39:34
Plats: 114
Plats: 46
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Espen Birger Augdal
Motionsklassen
00:39:49
Plats: 115
Plats: 47
Startnr: 292
Hemit
Kyrre Hindberg
Motionsklassen
00:39:51
Plats: 116
Plats: 47
Startnr: 86
Möringan
Urban Isberg
Motionsklassen
00:39:56
Plats: 117
Plats: 47
Startnr: 106
Team 3T
Johan Karlsen
Motionsklassen
00:39:58
Plats: 118
Plats: 47
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Terje Hågenstad
Motionsklassen
00:40:10
Plats: 119
Plats: 47
Startnr: 189
Motionsklassen
00:40:18
Plats: 120
Plats: 47
Startnr: 54
Rønning runners
Leo Rønning
Motionsklassen
00:40:39
Plats: 121
Plats: 47
Startnr: 196
Vinne IL 2
Sofie Skjei Buran
Motionsklassen
00:40:45
Plats: 122
Plats: 48
Startnr: 161
Motionsklassen
00:40:50
Plats: 123
Plats: 49
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Sergei Ivanov
Motionsklassen
00:40:54
Plats: 124
Plats: 49
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Odd Robert Hatling
Motionsklassen
00:41:26
Plats: 125
Plats: 49
Startnr: 180
Adresseavisen
Hans Kristian Ormberg
Motionsklassen
00:42:06
Plats: 126
Plats: 49
Startnr: 142
Motionsklassen
00:42:13
Plats: 127
Plats: 50
Startnr: 192
Campus Miun IF
Francisco Esteves
Motionsklassen
00:42:36
Plats: 128
Plats: 50
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Sondre Børslien Krogh
Motionsklassen
00:43:40
Plats: 129
Plats: 50
Startnr: 109
Sætervik UIG
Håvard Ørsnes
Motionsklassen
00:43:43
Plats: 130
Plats: 51
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Mathias Larsen
Motionsklassen
00:43:56
Plats: 131
Plats: 51
Startnr: 205
Nidarosdomen
Sander Skjørland Halsetrønning
Motionsklassen
00:43:58
Plats: 132
Plats: 51
Startnr: 140
Alsens IF
Sven Hagström
Motionsklassen
00:45:04
Plats: 133
Plats: 51
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Lars Solnørdal
Motionsklassen
00:45:10
Plats: 134
Plats: 51
Startnr: 278
Motionsklassen
00:45:16
Plats: 135
Plats: 51
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Petter Grongstad
Motionsklassen
00:45:17
Plats: 136
Plats: 52
Startnr: 69
Kullarmark SK
Tobias Lundgren
Motionsklassen
00:45:18
Plats: 137
Plats: 52
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Sigmund Pettersen
Motionsklassen
00:45:47
Plats: 138
Plats: 52
Startnr: 51
Ole Vig
Heidi Katerine Brathlie
Motionsklassen
00:46:45
Plats: 139
Plats: 52
Startnr: 42
Motionsklassen
00:46:50
Plats: 140
Plats: 52
Startnr: 92
Motionsklassen
00:47:13
Plats: 141
Plats: 53
Startnr: 83
Vänsterpartiet / SV
Reidar Söderin
Motionsklassen
00:47:53
Plats: 142
Plats: 53
Startnr: 65
Sjetne
Finn Kristian Landstad
Motionsklassen
00:48:05
Plats: 143
Plats: 54
Startnr: 229
Motionsklassen
00:48:07
Plats: 144
Plats: 55
Startnr: 145
Mörsils IF
Linda Svanberg
Motionsklassen
00:49:01
Plats: 145
Plats: 55
Startnr: 40
NTE BIL
Inger Beate Følstad
Motionsklassen
00:50:21
Plats: 146
Plats: 55
Startnr: 96
Motionsklassen
00:50:26

Motion Damer

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 255
Byåsen IL
Ingeborg Eide
Motion Damer
00:32:37
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 243
Motion Damer
00:34:52
Plats: 3
Plats: 3
Startnr: 244
Byåsen damer
Anita Eidem
Motion Damer
00:35:42
Plats: 4
Plats: 4
Startnr: 241
Motion Damer
00:37:11
Plats: 5
Plats: 5
Startnr: 245
Motion Damer
00:38:13
Plats: 6
Plats: 5
Startnr: 250
Motion Damer
00:38:58
Plats: 7
Plats: 6
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Kristin Haugskott
Motion Damer
00:40:03
Plats: 8
Plats: 6
Startnr: 257
Motion Damer
00:40:24
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Yngvild Brandt
Motion Damer
00:42:57
Plats: 10
Plats: 6
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Katarina Ståhl
Motion Damer
00:47:42

Endagars dag 2

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 285
Powel
Mattis Holt
Endagars dag 2
00:28:23
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 306
Endagars dag 2
00:30:12
Plats: 3
Plats: 1
Startnr: 301
HENT AS
Morten Lian
Endagars dag 2
00:35:07
Plats: 4
Plats: 1
Startnr: 235
Trångsvikens IF Motion
Niklas Dahlqvist
Endagars dag 2
00:36:27
Plats: 5
Plats: 2
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
MONICA SÆTHER
Endagars dag 2
00:36:45
Plats: 6
Plats: 2
Startnr: 279
HUNT4
Jørn Søberg Fenstad
Endagars dag 2
00:38:08
Plats: 7
Plats: 2
Startnr: 25
Kværner BIL
Nikolai Haugerøy
Endagars dag 2
00:38:52
Plats: 8
Plats: 3
Startnr: 97
Kalls IF
Dag Svensson
Endagars dag 2
00:39:12
Plats: 9
Plats: 3
Startnr: 199
Microchip Norway
Bent Even Fladmark
Endagars dag 2
00:39:36
Plats: 10
Plats: 3
Startnr: 198
Teeness BIL
John-Atle Skjerve
Endagars dag 2
00:39:50
Plats: 11
Plats: 3
Startnr: 139
Endagars dag 2
00:43:44
Plats: 12
Plats: 3
Startnr: 121
NTNU IT
Kristian Eiriksson
Endagars dag 2
00:44:22
Plats: 13
Plats: 3
Startnr: 113
Innherred Samkommune
Emilia Wassdahl
Endagars dag 2
00:49:57