Resultat Stalltjärnsgropen - Asån

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Henrik Nordtug
Motionsklassen
00:12:07
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 39
Mosvik IL
Arne Fodstad Karlsen
Motionsklassen
00:12:57
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Tomas Mikaelsson
Motionsklassen
00:13:08
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
EIRIK LORENTSEN
Motionsklassen
00:13:08
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
STIAN OLDERVIK
Motionsklassen
00:13:24
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Ola Skjølberg
Motionsklassen
00:13:29
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 4
Strindheim IL
Thomas Renå
Motionsklassen
00:13:31
Plats: 8
Plats: 6
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Simen Hegstad
Motionsklassen
00:13:38
Plats: 9
Plats: 7
Startnr: 129
Ogndal IL
Jørgen Rannem Halse
Motionsklassen
00:13:50
Plats: 10
Plats: 8
Startnr: 10
Motionsklassen
00:13:55
Plats: 11
Plats: 9
Startnr: 186
Bratsberg IL
Thomas Alne
Motionsklassen
00:14:02
Plats: 12
Plats: 10
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Øystein Sæther Lettpåtå
Motionsklassen
00:14:04
Plats: 13
Plats: 11
Startnr: 138
Brunflo IF
Jonathan Haraldsson
Motionsklassen
00:14:14
Plats: 14
Plats: 12
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Håvard Høiaas
Motionsklassen
00:14:23
Plats: 15
Plats: 12
Startnr: 27
Motionsklassen
00:14:36
Plats: 16
Plats: 12
Startnr: 195
Vinne IL 1
Stian Stensland
Motionsklassen
00:14:49
Plats: 17
Plats: 12
Startnr: 206
Leksvik il
Daniel Øverlland
Motionsklassen
00:14:52
Plats: 18
Plats: 13
Startnr: 38
Sportsgym
Simon Jörgensen
Motionsklassen
00:14:53
Plats: 19
Plats: 13
Startnr: 306
Endagars dag 2
00:14:57
Plats: 20
Plats: 13
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Karl Sterner
Motionsklassen
00:14:57
Plats: 21
Plats: 13
Startnr: 215
Rödöns SK
Anders Hamren
Motionsklassen
00:15:06
Plats: 22
Plats: 13
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Andreas Woldseth
Motionsklassen
00:15:16
Plats: 23
Plats: 13
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Jone Hansen
Motionsklassen
00:15:28
Plats: 24
Plats: 14
Startnr: 91
Leik il
Jørn Talsnes
Motionsklassen
00:15:29
Plats: 25
Plats: 15
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Eirik Kvernstad
Motionsklassen
00:15:39
Plats: 26
Plats: 16
Startnr: 188
Hallkutarna
Simon Karlsson
Motionsklassen
00:15:40
Plats: 27
Plats: 16
Startnr: 90
IL Skauga
Rune Alsvik
Motionsklassen
00:15:40
Plats: 28
Plats: 17
Startnr: 285
Powel
Geir Martin Bakken
Endagars dag 2
00:15:40
Plats: 29
Plats: 17
Startnr: 58
Motionsklassen
00:15:41
Plats: 30
Plats: 18
Startnr: 66
Meråker Mix
Kristoffer Henden
Motionsklassen
00:15:43
Plats: 31
Plats: 18
Startnr: 110
Hommelvik il
Ida Walldal
Motionsklassen
00:15:50
Plats: 32
Plats: 19
Startnr: 112
Byneset il
Remy Solem
Motionsklassen
00:15:57
Plats: 33
Plats: 20
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Gabriel Acheampong
Motionsklassen
00:16:06
Plats: 34
Plats: 20
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Eva Ingebrigtsen
Motionsklassen
00:16:07
Plats: 35
Plats: 20
Startnr: 235
Trångsvikens IF Motion
Daniel Robertsson
Endagars dag 2
00:16:19
Plats: 36
Plats: 21
Startnr: 67
Motionsklassen
00:16:24
Plats: 37
Plats: 21
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Stefan Jacobsen
Motionsklassen
00:16:26
Plats: 38
Plats: 21
Startnr: 32
Motionsklassen
00:16:29
Plats: 39
Plats: 22
Startnr: 105
Motionsklassen
00:16:31
Plats: 40
Plats: 23
Startnr: 102
Ytterøy
Ole Jegtvolden
Motionsklassen
00:16:38
Plats: 41
Plats: 24
Startnr: 131
Motionsklassen
00:16:40
Plats: 42
Plats: 24
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Sindre Wesche
Motionsklassen
00:16:42
Plats: 43
Plats: 25
Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Anders Skjerve
Motionsklassen
00:16:48
Plats: 44
Plats: 26
Startnr: 185
Hattfjelldal il
henrik vesterlid
Motionsklassen
00:16:49
Plats: 45
Plats: 27
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
David Hansen
Motionsklassen
00:16:51
Plats: 46
Plats: 28
Startnr: 96
Motionsklassen
00:16:55
Plats: 47
Plats: 28
Startnr: 31
Motionsklassen
00:16:56
Plats: 48
Plats: 29
Startnr: 232
Motionsklassen
00:16:57
Plats: 49
Plats: 29
Startnr: 49
Jämtkraft
Nils-Göran Sundberg
Motionsklassen
00:16:59
Plats: 50
Plats: 29
Startnr: 103
Leinstrand IL
Magnus Græsli
Motionsklassen
00:17:00
Plats: 51
Plats: 30
Startnr: 85
Domstolene
Arnstein Fikkan
Motionsklassen
00:17:03
Plats: 52
Plats: 30
Startnr: 60
ATT-Fram
Rasmus LIE
Motionsklassen
00:17:05
Plats: 53
Plats: 30
Startnr: 94
I.L Nor
Camilla Borchsenius
Motionsklassen
00:17:05
Plats: 54
Plats: 30
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Nikolai Fossum
Motionsklassen
00:17:07
Plats: 55
Plats: 31
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Anders Olsson
Motionsklassen
00:17:08
Plats: 56
Plats: 31
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Christian Drøyvold
Motionsklassen
00:17:09
Plats: 57
Plats: 32
Startnr: 166
Motionsklassen
00:17:09
Plats: 58
Plats: 32
Startnr: 255
Byåsen IL
Inga Landsem
Motion Damer
00:17:17
Plats: 59
Plats: 33
Startnr: 101
Støtet
Kristian Steinnes
Motionsklassen
00:17:19
Plats: 60
Plats: 33
Startnr: 87
Hedevikens IF
Jenny Michal
Motionsklassen
00:17:22
Plats: 61
Plats: 33
Startnr: 69
Kullarmark SK
David Lundgren
Motionsklassen
00:17:22
Plats: 62
Plats: 33
Startnr: 26
Budal i.l
Esten Solem
Motionsklassen
00:17:23
Plats: 63
Plats: 33
Startnr: 237
Teknikens Under
Lars Norlander
Motionsklassen
00:17:34
Plats: 64
Plats: 33
Startnr: 109
Sætervik UIG
Bendik Sæther
Motionsklassen
00:17:35
Plats: 65
Plats: 34
Startnr: 150
Frosta IL
Åse Johanne Bjerkan
Motionsklassen
00:17:37
Plats: 66
Plats: 35
Startnr: 244
Byåsen damer
Anita Eidem
Motion Damer
00:17:40
Plats: 67
Plats: 36
Startnr: 196
Vinne IL 2
Ann Eline Vehus Skjerve
Motionsklassen
00:17:41
Plats: 68
Plats: 37
Startnr: 47
Lånke IL
Stian Rønning
Motionsklassen
00:17:46
Plats: 69
Plats: 38
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Renate Dullum Reitan
Motionsklassen
00:17:46
Plats: 70
Plats: 38
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Kjell Johan Rosvoll
Motionsklassen
00:17:46
Plats: 71
Plats: 38
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Mari Moen, Slenes
Motionsklassen
00:17:51
Plats: 72
Plats: 39
Startnr: 25
Kværner BIL
Jakob Kleinau
Endagars dag 2
00:17:52
Plats: 73
Plats: 40
Startnr: 86
Möringan
Annica Boije
Motionsklassen
00:18:00
Plats: 74
Plats: 40
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Sigrid Vehus Skjerve
Motion Damer
00:18:12
Plats: 75
Plats: 40
Startnr: 243
Motion Damer
00:18:14
Plats: 76
Plats: 41
Startnr: 79
Helgådal il
Sunniva Aksnes
Motionsklassen
00:18:21
Plats: 77
Plats: 41
Startnr: 257
Motion Damer
00:18:31
Plats: 78
Plats: 41
Startnr: 70
Motionsklassen
00:18:32
Plats: 79
Plats: 41
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Bengt-Peder "Stora" Björn
Motionsklassen
00:18:38
Plats: 80
Plats: 41
Startnr: 137
Undersåkers IF
Rasmus Elofsson
Motionsklassen
00:18:42
Plats: 81
Plats: 41
Startnr: 183
SPILLUM IL
Kari Sterud
Motionsklassen
00:18:43
Plats: 82
Plats: 42
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Merethe Strøm
Motionsklassen
00:18:49
Plats: 83
Plats: 43
Startnr: 250
Motion Damer
00:18:49
Plats: 84
Plats: 44
Startnr: 160
Motionsklassen
00:18:51
Plats: 85
Plats: 44
Startnr: 106
Motionsklassen
00:18:55
Plats: 86
Plats: 44
Startnr: 120
Motionsklassen
00:19:02
Plats: 87
Plats: 44
Startnr: 201
HV-12
Isak Moen
Motionsklassen
00:19:03
Plats: 88
Plats: 44
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Catharina Davies
Motion Damer
00:19:08
Plats: 89
Plats: 44
Startnr: 130
Vallbo sk
Christer Långström
Motionsklassen
00:19:11
Plats: 90
Plats: 44
Startnr: 24
Blecket
Filip Sandbom
Motionsklassen
00:19:17
Plats: 91
Plats: 44
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Irma Mattsson
Motionsklassen
00:19:18
Plats: 92
Plats: 44
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Birgitta Edfalk
Motion Damer
00:19:26
Plats: 93
Plats: 44
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Vinjar Vatne
Motionsklassen
00:19:30
Plats: 94
Plats: 45
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Johannes Fuglem
Motionsklassen
00:19:36
Plats: 95
Plats: 45
Startnr: 260
FSK Östersund
Tim Larsson
Motionsklassen
00:19:44
Plats: 96
Plats: 45
Startnr: 278
Motionsklassen
00:19:45
Plats: 97
Plats: 45
Startnr: 301
HENT AS
Eirik Degnes Neerland
Endagars dag 2
00:19:48
Plats: 98
Plats: 45
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Linus Sörlin
Motionsklassen
00:19:48
Plats: 99
Plats: 46
Startnr: 92
Rapp IL
Eskild R Hønnås
Motionsklassen
00:19:52
Plats: 100
Plats: 47
Startnr: 169
Duveds IF
Johanna Åkerlund
Motionsklassen
00:19:54
Plats: 101
Plats: 47
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Berit Myren
Motion Damer
00:19:55
Plats: 102
Plats: 47
Startnr: 279
HUNT4
Steinar Krokstad
Endagars dag 2
00:20:01
Plats: 103
Plats: 47
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Ingeborg Hatling
Motionsklassen
00:20:02
Plats: 104
Plats: 47
Startnr: 71
Östersunds Hushållsservice
Anders Kristoffersson
Motionsklassen
00:20:02
Plats: 105
Plats: 47
Startnr: 277
Motionsklassen
00:20:11
Plats: 106
Plats: 47
Startnr: 36
IL Dalebrand
Anniken Hastadklev
Motionsklassen
00:20:12
Plats: 107
Plats: 48
Startnr: 151
Motionsklassen
00:20:16
Plats: 108
Plats: 48
Startnr: 30
Inderøy
Bjørn Bakkhaug
Motionsklassen
00:20:16
Plats: 109
Plats: 48
Startnr: 157
Forra IL
Marit Aadal
Motionsklassen
00:20:17
Plats: 110
Plats: 49
Startnr: 28
Leirådal I.L
Ane Bjørkeng
Motionsklassen
00:20:18
Plats: 111
Plats: 50
Startnr: 43
Lättja IF
Tobias Ericson
Motionsklassen
00:20:23
Plats: 112
Plats: 50
Startnr: 95
Röde Runners
Gustav Wolf-Watz
Motionsklassen
00:20:31
Plats: 113
Plats: 50
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Øystein Tveit
Motionsklassen
00:20:36
Plats: 114
Plats: 50
Startnr: 113
Innherred Samkommune
Tor Reidar Wigen
Endagars dag 2
00:20:37
Plats: 115
Plats: 50
Startnr: 163
Team Alseth
Jan Erik Rønning
Motionsklassen
00:20:37
Plats: 116
Plats: 50
Startnr: 40
NTE BIL
Lisa F. Austad
Motionsklassen
00:20:38
Plats: 117
Plats: 50
Startnr: 98
Motionsklassen
00:20:39
Plats: 118
Plats: 50
Startnr: 140
Alsens IF
Tyra Asklöf
Motionsklassen
00:20:40
Plats: 119
Plats: 50
Startnr: 172
Motionsklassen
00:20:40
Plats: 120
Plats: 50
Startnr: 281
RENÅ
Renate Renå Sand
Motionsklassen
00:20:40
Plats: 121
Plats: 50
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Ella Thorèn
Motion Damer
00:20:41
Plats: 122
Plats: 51
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Henrik Eriksson
Motionsklassen
00:20:44
Plats: 123
Plats: 51
Startnr: 189
Motionsklassen
00:20:45
Plats: 124
Plats: 51
Startnr: 114
Motionsklassen
00:20:46
Plats: 125
Plats: 51
Startnr: 99
Motionsklassen
00:20:48
Plats: 126
Plats: 51
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
INGRID HAUSBERG
Endagars dag 2
00:20:49
Plats: 127
Plats: 51
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Elin Børseth Eidissen
Motionsklassen
00:20:50
Plats: 128
Plats: 51
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Ida Helen Rostad
Motionsklassen
00:20:51
Plats: 129
Plats: 51
Startnr: 171
Motionsklassen
00:20:59
Plats: 130
Plats: 51
Startnr: 50
Skogn IL
Aksel Lie Bolstad
Motionsklassen
00:21:00
Plats: 131
Plats: 52
Startnr: 83
Motionsklassen
00:21:12
Plats: 132
Plats: 52
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Sandra Engström
Motionsklassen
00:21:16
Plats: 133
Plats: 52
Startnr: 197
Namdalseid IL
Alma Marie Sæther
Motionsklassen
00:21:18
Plats: 134
Plats: 53
Startnr: 29
Henning IL
Bjørg Brosveet
Motionsklassen
00:21:19
Plats: 135
Plats: 53
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Madelein Foss
Motionsklassen
00:21:20
Plats: 136
Plats: 53
Startnr: 155
Team Adonai
Eivind Nilsen
Motionsklassen
00:21:24
Plats: 137
Plats: 53
Startnr: 233
Prima
Jeanette Johansen
Motionsklassen
00:21:40
Plats: 138
Plats: 53
Startnr: 111
Malvik IL
Marit Rustad Røflo
Motionsklassen
00:21:57
Plats: 139
Plats: 54
Startnr: 198
Teeness BIL
Kristoffer Bjørnstad
Endagars dag 2
00:21:57
Plats: 140
Plats: 54
Startnr: 76
Marieby GIF
Robban Walenty
Motionsklassen
00:21:58
Plats: 141
Plats: 55
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Tora Dahle
Motionsklassen
00:22:03
Plats: 142
Plats: 56
Startnr: 142
Motionsklassen
00:22:03
Plats: 143
Plats: 57
Startnr: 214
Motionsklassen
00:22:06
Plats: 144
Plats: 57
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Kristian H. Sødal
Motionsklassen
00:22:13
Plats: 145
Plats: 57
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Aleksander Svendgård
Motionsklassen
00:22:17
Plats: 146
Plats: 58
Startnr: 161
Motionsklassen
00:22:19
Plats: 147
Plats: 59
Startnr: 229
NGU bedriftsidrettslag
Alexandra Jarna
Motionsklassen
00:22:21
Plats: 148
Plats: 60
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Maria Berglund
Motionsklassen
00:22:30
Plats: 149
Plats: 60
Startnr: 149
Kälens SK
Fanny Israelsson
Motionsklassen
00:22:36
Plats: 150
Plats: 60
Startnr: 199
Microchip Norway
Ivar Holand
Endagars dag 2
00:22:45
Plats: 151
Plats: 60
Startnr: 139
Endagars dag 2
00:22:46
Plats: 152
Plats: 60
Startnr: 81
Motionsklassen
00:22:47
Plats: 153
Plats: 60
Startnr: 192
Campus Miun IF
Per Gradin
Motionsklassen
00:22:51
Plats: 154
Plats: 60
Startnr: 117
Motionsklassen
00:23:06
Plats: 155
Plats: 60
Startnr: 54
Rønning runners
Arve Rønning
Motionsklassen
00:23:11
Plats: 156
Plats: 60
Startnr: 317
Motionsklassen
00:23:30
Plats: 157
Plats: 60
Startnr: 180
Adresseavisen
Gunnar Okstad
Motionsklassen
00:23:35
Plats: 158
Plats: 60
Startnr: 145
Mörsils IF
Tove Svanberg
Motionsklassen
00:23:35
Plats: 159
Plats: 60
Startnr: 292
Hemit
Ingunn Bjørkli
Motionsklassen
00:23:38
Plats: 160
Plats: 60
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Ingunn Øvereng
Motionsklassen
00:23:56
Plats: 161
Plats: 60
Startnr: 51
Ole Vig
Dag Petter Slungård
Motionsklassen
00:23:59
Plats: 162
Plats: 60
Startnr: 97
Kalls IF
Erik Lindman
Endagars dag 2
00:24:22
Plats: 163
Plats: 60
Startnr: 65
Sjetne
Mariann Landstad
Motionsklassen
00:24:38
Plats: 164
Plats: 61
Startnr: 57
I.L Aasguten
Stig Rønning
Motionsklassen
00:25:48
Plats: 165
Plats: 62
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Saga Mehlhorn
Motionsklassen
00:26:13
Plats: 166
Plats: 62
Startnr: 42
Motionsklassen
00:28:25
Plats: 167
Plats: 62
Startnr: 143
Lag Olsson
Marianne Lisspers
Motionsklassen
00:28:41
Plats: 168
Plats: 62
Startnr: 121
NTNU IT
Mona Grudt
Endagars dag 2
00:30:42
Plats: 169
Plats: 62
Startnr: 205
Nidarosdomen
Leonora Skjørland Halsetrønning
Motionsklassen
00:31:06

Motionsklassen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Henrik Nordtug
Motionsklassen
00:12:07
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 39
Mosvik IL
Arne Fodstad Karlsen
Motionsklassen
00:12:57
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Tomas Mikaelsson
Motionsklassen
00:13:08
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
EIRIK LORENTSEN
Motionsklassen
00:13:08
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
STIAN OLDERVIK
Motionsklassen
00:13:24
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Ola Skjølberg
Motionsklassen
00:13:29
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 4
Strindheim IL
Thomas Renå
Motionsklassen
00:13:31
Plats: 8
Plats: 6
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Simen Hegstad
Motionsklassen
00:13:38
Plats: 9
Plats: 7
Startnr: 129
Ogndal IL
Jørgen Rannem Halse
Motionsklassen
00:13:50
Plats: 10
Plats: 8
Startnr: 10
Motionsklassen
00:13:55
Plats: 11
Plats: 9
Startnr: 186
Bratsberg IL
Thomas Alne
Motionsklassen
00:14:02
Plats: 12
Plats: 10
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Øystein Sæther Lettpåtå
Motionsklassen
00:14:04
Plats: 13
Plats: 11
Startnr: 138
Brunflo IF
Jonathan Haraldsson
Motionsklassen
00:14:14
Plats: 14
Plats: 12
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Håvard Høiaas
Motionsklassen
00:14:23
Plats: 15
Plats: 12
Startnr: 27
Motionsklassen
00:14:36
Plats: 16
Plats: 12
Startnr: 195
Vinne IL 1
Stian Stensland
Motionsklassen
00:14:49
Plats: 17
Plats: 12
Startnr: 206
Leksvik il
Daniel Øverlland
Motionsklassen
00:14:52
Plats: 18
Plats: 13
Startnr: 38
Sportsgym
Simon Jörgensen
Motionsklassen
00:14:53
Plats: 19
Plats: 13
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Karl Sterner
Motionsklassen
00:14:57
Plats: 20
Plats: 13
Startnr: 215
Rödöns SK
Anders Hamren
Motionsklassen
00:15:06
Plats: 21
Plats: 13
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Andreas Woldseth
Motionsklassen
00:15:16
Plats: 22
Plats: 13
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Jone Hansen
Motionsklassen
00:15:28
Plats: 23
Plats: 14
Startnr: 91
Leik il
Jørn Talsnes
Motionsklassen
00:15:29
Plats: 24
Plats: 15
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Eirik Kvernstad
Motionsklassen
00:15:39
Plats: 25
Plats: 16
Startnr: 188
Hallkutarna
Simon Karlsson
Motionsklassen
00:15:40
Plats: 26
Plats: 16
Startnr: 90
IL Skauga
Rune Alsvik
Motionsklassen
00:15:40
Plats: 27
Plats: 17
Startnr: 58
Motionsklassen
00:15:41
Plats: 28
Plats: 18
Startnr: 66
Meråker Mix
Kristoffer Henden
Motionsklassen
00:15:43
Plats: 29
Plats: 18
Startnr: 110
Hommelvik il
Ida Walldal
Motionsklassen
00:15:50
Plats: 30
Plats: 19
Startnr: 112
Byneset il
Remy Solem
Motionsklassen
00:15:57
Plats: 31
Plats: 20
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Gabriel Acheampong
Motionsklassen
00:16:06
Plats: 32
Plats: 20
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Eva Ingebrigtsen
Motionsklassen
00:16:07
Plats: 33
Plats: 20
Startnr: 67
Motionsklassen
00:16:24
Plats: 34
Plats: 20
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Stefan Jacobsen
Motionsklassen
00:16:26
Plats: 35
Plats: 20
Startnr: 32
Motionsklassen
00:16:29
Plats: 36
Plats: 21
Startnr: 105
Motionsklassen
00:16:31
Plats: 37
Plats: 22
Startnr: 102
Ytterøy
Ole Jegtvolden
Motionsklassen
00:16:38
Plats: 38
Plats: 23
Startnr: 131
Motionsklassen
00:16:40
Plats: 39
Plats: 23
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Sindre Wesche
Motionsklassen
00:16:42
Plats: 40
Plats: 24
Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Anders Skjerve
Motionsklassen
00:16:48
Plats: 41
Plats: 25
Startnr: 185
Hattfjelldal il
henrik vesterlid
Motionsklassen
00:16:49
Plats: 42
Plats: 26
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
David Hansen
Motionsklassen
00:16:51
Plats: 43
Plats: 27
Startnr: 96
Motionsklassen
00:16:55
Plats: 44
Plats: 27
Startnr: 31
Motionsklassen
00:16:56
Plats: 45
Plats: 28
Startnr: 232
Motionsklassen
00:16:57
Plats: 46
Plats: 28
Startnr: 49
Jämtkraft
Nils-Göran Sundberg
Motionsklassen
00:16:59
Plats: 47
Plats: 28
Startnr: 103
Leinstrand IL
Magnus Græsli
Motionsklassen
00:17:00
Plats: 48
Plats: 29
Startnr: 85
Domstolene
Arnstein Fikkan
Motionsklassen
00:17:03
Plats: 49
Plats: 29
Startnr: 60
ATT-Fram
Rasmus LIE
Motionsklassen
00:17:05
Plats: 50
Plats: 29
Startnr: 94
I.L Nor
Camilla Borchsenius
Motionsklassen
00:17:05
Plats: 51
Plats: 29
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Nikolai Fossum
Motionsklassen
00:17:07
Plats: 52
Plats: 30
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Anders Olsson
Motionsklassen
00:17:08
Plats: 53
Plats: 30
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Christian Drøyvold
Motionsklassen
00:17:09
Plats: 54
Plats: 31
Startnr: 166
Motionsklassen
00:17:09
Plats: 55
Plats: 31
Startnr: 101
Støtet
Kristian Steinnes
Motionsklassen
00:17:19
Plats: 56
Plats: 31
Startnr: 87
Hedevikens IF
Jenny Michal
Motionsklassen
00:17:22
Plats: 57
Plats: 31
Startnr: 69
Kullarmark SK
David Lundgren
Motionsklassen
00:17:22
Plats: 58
Plats: 31
Startnr: 26
Budal i.l
Esten Solem
Motionsklassen
00:17:23
Plats: 59
Plats: 31
Startnr: 237
Teknikens Under
Lars Norlander
Motionsklassen
00:17:34
Plats: 60
Plats: 31
Startnr: 109
Sætervik UIG
Bendik Sæther
Motionsklassen
00:17:35
Plats: 61
Plats: 32
Startnr: 150
Frosta IL
Åse Johanne Bjerkan
Motionsklassen
00:17:37
Plats: 62
Plats: 33
Startnr: 196
Vinne IL 2
Ann Eline Vehus Skjerve
Motionsklassen
00:17:41
Plats: 63
Plats: 34
Startnr: 47
Lånke IL
Stian Rønning
Motionsklassen
00:17:46
Plats: 64
Plats: 35
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Renate Dullum Reitan
Motionsklassen
00:17:46
Plats: 65
Plats: 35
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Kjell Johan Rosvoll
Motionsklassen
00:17:46
Plats: 66
Plats: 35
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Mari Moen, Slenes
Motionsklassen
00:17:51
Plats: 67
Plats: 36
Startnr: 86
Möringan
Annica Boije
Motionsklassen
00:18:00
Plats: 68
Plats: 36
Startnr: 79
Helgådal il
Sunniva Aksnes
Motionsklassen
00:18:21
Plats: 69
Plats: 36
Startnr: 70
Motionsklassen
00:18:32
Plats: 70
Plats: 36
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Bengt-Peder "Stora" Björn
Motionsklassen
00:18:38
Plats: 71
Plats: 36
Startnr: 137
Undersåkers IF
Rasmus Elofsson
Motionsklassen
00:18:42
Plats: 72
Plats: 36
Startnr: 183
SPILLUM IL
Kari Sterud
Motionsklassen
00:18:43
Plats: 73
Plats: 37
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Merethe Strøm
Motionsklassen
00:18:49
Plats: 74
Plats: 38
Startnr: 160
Motionsklassen
00:18:51
Plats: 75
Plats: 38
Startnr: 106
Motionsklassen
00:18:55
Plats: 76
Plats: 38
Startnr: 120
Motionsklassen
00:19:02
Plats: 77
Plats: 38
Startnr: 201
HV-12
Isak Moen
Motionsklassen
00:19:03
Plats: 78
Plats: 38
Startnr: 130
Vallbo sk
Christer Långström
Motionsklassen
00:19:11
Plats: 79
Plats: 38
Startnr: 24
Blecket
Filip Sandbom
Motionsklassen
00:19:17
Plats: 80
Plats: 38
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Irma Mattsson
Motionsklassen
00:19:18
Plats: 81
Plats: 38
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Vinjar Vatne
Motionsklassen
00:19:30
Plats: 82
Plats: 39
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Johannes Fuglem
Motionsklassen
00:19:36
Plats: 83
Plats: 39
Startnr: 260
FSK Östersund
Tim Larsson
Motionsklassen
00:19:44
Plats: 84
Plats: 39
Startnr: 278
Motionsklassen
00:19:45
Plats: 85
Plats: 39
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Linus Sörlin
Motionsklassen
00:19:48
Plats: 86
Plats: 40
Startnr: 92
Rapp IL
Eskild R Hønnås
Motionsklassen
00:19:52
Plats: 87
Plats: 41
Startnr: 169
Duveds IF
Johanna Åkerlund
Motionsklassen
00:19:54
Plats: 88
Plats: 41
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Ingeborg Hatling
Motionsklassen
00:20:02
Plats: 89
Plats: 41
Startnr: 71
Östersunds Hushållsservice
Anders Kristoffersson
Motionsklassen
00:20:02
Plats: 90
Plats: 41
Startnr: 277
Motionsklassen
00:20:11
Plats: 91
Plats: 41
Startnr: 36
IL Dalebrand
Anniken Hastadklev
Motionsklassen
00:20:12
Plats: 92
Plats: 42
Startnr: 151
Motionsklassen
00:20:16
Plats: 93
Plats: 42
Startnr: 30
Inderøy
Bjørn Bakkhaug
Motionsklassen
00:20:16
Plats: 94
Plats: 42
Startnr: 157
Forra IL
Marit Aadal
Motionsklassen
00:20:17
Plats: 95
Plats: 43
Startnr: 28
Leirådal I.L
Ane Bjørkeng
Motionsklassen
00:20:18
Plats: 96
Plats: 44
Startnr: 43
Lättja IF
Tobias Ericson
Motionsklassen
00:20:23
Plats: 97
Plats: 44
Startnr: 95
Röde Runners
Gustav Wolf-Watz
Motionsklassen
00:20:31
Plats: 98
Plats: 44
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Øystein Tveit
Motionsklassen
00:20:36
Plats: 99
Plats: 44
Startnr: 163
Team Alseth
Jan Erik Rønning
Motionsklassen
00:20:37
Plats: 100
Plats: 44
Startnr: 40
NTE BIL
Lisa F. Austad
Motionsklassen
00:20:38
Plats: 101
Plats: 44
Startnr: 98
Motionsklassen
00:20:39
Plats: 102
Plats: 44
Startnr: 140
Alsens IF
Tyra Asklöf
Motionsklassen
00:20:40
Plats: 103
Plats: 44
Startnr: 172
Motionsklassen
00:20:40
Plats: 104
Plats: 44
Startnr: 281
RENÅ
Renate Renå Sand
Motionsklassen
00:20:40
Plats: 105
Plats: 44
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Henrik Eriksson
Motionsklassen
00:20:44
Plats: 106
Plats: 44
Startnr: 189
Motionsklassen
00:20:45
Plats: 107
Plats: 44
Startnr: 114
Motionsklassen
00:20:46
Plats: 108
Plats: 44
Startnr: 99
Motionsklassen
00:20:48
Plats: 109
Plats: 44
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Elin Børseth Eidissen
Motionsklassen
00:20:50
Plats: 110
Plats: 44
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Ida Helen Rostad
Motionsklassen
00:20:51
Plats: 111
Plats: 44
Startnr: 171
Motionsklassen
00:20:59
Plats: 112
Plats: 44
Startnr: 50
Skogn IL
Aksel Lie Bolstad
Motionsklassen
00:21:00
Plats: 113
Plats: 45
Startnr: 83
Motionsklassen
00:21:12
Plats: 114
Plats: 45
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Sandra Engström
Motionsklassen
00:21:16
Plats: 115
Plats: 45
Startnr: 197
Namdalseid IL
Alma Marie Sæther
Motionsklassen
00:21:18
Plats: 116
Plats: 46
Startnr: 29
Henning IL
Bjørg Brosveet
Motionsklassen
00:21:19
Plats: 117
Plats: 46
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Madelein Foss
Motionsklassen
00:21:20
Plats: 118
Plats: 46
Startnr: 155
Team Adonai
Eivind Nilsen
Motionsklassen
00:21:24
Plats: 119
Plats: 46
Startnr: 233
Prima
Jeanette Johansen
Motionsklassen
00:21:40
Plats: 120
Plats: 46
Startnr: 111
Malvik IL
Marit Rustad Røflo
Motionsklassen
00:21:57
Plats: 121
Plats: 47
Startnr: 76
Marieby GIF
Robban Walenty
Motionsklassen
00:21:58
Plats: 122
Plats: 48
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Tora Dahle
Motionsklassen
00:22:03
Plats: 123
Plats: 49
Startnr: 142
Motionsklassen
00:22:03
Plats: 124
Plats: 50
Startnr: 214
Motionsklassen
00:22:06
Plats: 125
Plats: 50
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Kristian H. Sødal
Motionsklassen
00:22:13
Plats: 126
Plats: 50
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Aleksander Svendgård
Motionsklassen
00:22:17
Plats: 127
Plats: 51
Startnr: 161
Motionsklassen
00:22:19
Plats: 128
Plats: 52
Startnr: 229
NGU bedriftsidrettslag
Alexandra Jarna
Motionsklassen
00:22:21
Plats: 129
Plats: 53
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Maria Berglund
Motionsklassen
00:22:30
Plats: 130
Plats: 53
Startnr: 149
Kälens SK
Fanny Israelsson
Motionsklassen
00:22:36
Plats: 131
Plats: 53
Startnr: 81
Motionsklassen
00:22:47
Plats: 132
Plats: 53
Startnr: 192
Campus Miun IF
Per Gradin
Motionsklassen
00:22:51
Plats: 133
Plats: 53
Startnr: 117
Motionsklassen
00:23:06
Plats: 134
Plats: 53
Startnr: 54
Rønning runners
Arve Rønning
Motionsklassen
00:23:11
Plats: 135
Plats: 53
Startnr: 317
Motionsklassen
00:23:30
Plats: 136
Plats: 53
Startnr: 180
Adresseavisen
Gunnar Okstad
Motionsklassen
00:23:35
Plats: 137
Plats: 53
Startnr: 145
Mörsils IF
Tove Svanberg
Motionsklassen
00:23:35
Plats: 138
Plats: 53
Startnr: 292
Hemit
Ingunn Bjørkli
Motionsklassen
00:23:38
Plats: 139
Plats: 53
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Ingunn Øvereng
Motionsklassen
00:23:56
Plats: 140
Plats: 53
Startnr: 51
Ole Vig
Dag Petter Slungård
Motionsklassen
00:23:59
Plats: 141
Plats: 53
Startnr: 65
Sjetne
Mariann Landstad
Motionsklassen
00:24:38
Plats: 142
Plats: 54
Startnr: 57
I.L Aasguten
Stig Rønning
Motionsklassen
00:25:48
Plats: 143
Plats: 55
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Saga Mehlhorn
Motionsklassen
00:26:13
Plats: 144
Plats: 55
Startnr: 42
Motionsklassen
00:28:25
Plats: 145
Plats: 55
Startnr: 143
Lag Olsson
Marianne Lisspers
Motionsklassen
00:28:41
Plats: 146
Plats: 55
Startnr: 205
Nidarosdomen
Leonora Skjørland Halsetrønning
Motionsklassen
00:31:06

Motion Damer

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 255
Byåsen IL
Inga Landsem
Motion Damer
00:17:17
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 244
Byåsen damer
Anita Eidem
Motion Damer
00:17:40
Plats: 3
Plats: 3
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Sigrid Vehus Skjerve
Motion Damer
00:18:12
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 243
Motion Damer
00:18:14
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 257
Motion Damer
00:18:31
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 250
Motion Damer
00:18:49
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Catharina Davies
Motion Damer
00:19:08
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Birgitta Edfalk
Motion Damer
00:19:26
Plats: 9
Plats: 5
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Berit Myren
Motion Damer
00:19:55
Plats: 10
Plats: 5
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Ella Thorèn
Motion Damer
00:20:41

Endagars dag 2

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 306
Endagars dag 2
00:14:57
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 285
Powel
Geir Martin Bakken
Endagars dag 2
00:15:40
Plats: 3
Plats: 1
Startnr: 235
Trångsvikens IF Motion
Daniel Robertsson
Endagars dag 2
00:16:19
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 25
Kværner BIL
Jakob Kleinau
Endagars dag 2
00:17:52
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 301
HENT AS
Eirik Degnes Neerland
Endagars dag 2
00:19:48
Plats: 6
Plats: 3
Startnr: 279
HUNT4
Steinar Krokstad
Endagars dag 2
00:20:01
Plats: 7
Plats: 3
Startnr: 113
Innherred Samkommune
Tor Reidar Wigen
Endagars dag 2
00:20:37
Plats: 8
Plats: 3
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
INGRID HAUSBERG
Endagars dag 2
00:20:49
Plats: 9
Plats: 3
Startnr: 198
Teeness BIL
Kristoffer Bjørnstad
Endagars dag 2
00:21:57
Plats: 10
Plats: 3
Startnr: 199
Microchip Norway
Ivar Holand
Endagars dag 2
00:22:45
Plats: 11
Plats: 3
Startnr: 139
Endagars dag 2
00:22:46
Plats: 12
Plats: 3
Startnr: 97
Kalls IF
Erik Lindman
Endagars dag 2
00:24:22
Plats: 13
Plats: 3
Startnr: 121
NTNU IT
Mona Grudt
Endagars dag 2
00:30:42