Resultat Asån - Saxån

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Jonas Lurås Hammer
Motionsklassen
00:23:10
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Mats Bjørgum
Motionsklassen
00:24:04
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Michael Ande Tesfamichael
Motionsklassen
00:24:38
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
OLE MARIUS BACH
Motionsklassen
00:24:52
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 39
Mosvik IL
Jan Sandstad Næss
Motionsklassen
00:25:05
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Vegard Sivertsgård
Motionsklassen
00:25:17
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 243
Motion Damer
00:25:54
Plats: 8
Plats: 6
Startnr: 285
Powel
Knut Hjertvik
Endagars dag 2
00:25:57
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 129
Ogndal IL
Sondre Thorp Hynne
Motionsklassen
00:26:02
Plats: 10
Plats: 7
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Ole Arnold Sødal
Motionsklassen
00:26:06
Plats: 11
Plats: 8
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
TERJE MARONI
Motionsklassen
00:26:12
Plats: 12
Plats: 9
Startnr: 186
Bratsberg IL
Kai Robert Vandsvik
Motionsklassen
00:26:17
Plats: 13
Plats: 10
Startnr: 108
Motionsklassen
00:26:31
Plats: 14
Plats: 11
Startnr: 79
Helgådal il
Aleksander Haga
Motionsklassen
00:26:42
Plats: 15
Plats: 11
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Tomas Mikaelsson
Motionsklassen
00:26:54
Plats: 16
Plats: 11
Startnr: 255
Byåsen IL
Anne Kjersti Kalvå
Motion Damer
00:27:31
Plats: 17
Plats: 12
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Lars Ole Hageskal
Motionsklassen
00:27:31
Plats: 18
Plats: 12
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Sigve Ness Rolland
Motionsklassen
00:27:33
Plats: 19
Plats: 13
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Erik Tharaldsen
Motionsklassen
00:27:37
Plats: 20
Plats: 14
Startnr: 110
Hommelvik il
Astrid Walldal
Motionsklassen
00:27:47
Plats: 21
Plats: 15
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Asbjørn Sigstadstø
Motionsklassen
00:27:54
Plats: 22
Plats: 15
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Odd Egil Brobakk
Motionsklassen
00:27:56
Plats: 23
Plats: 15
Startnr: 66
Meråker Mix
Jonas Sæther
Motionsklassen
00:27:58
Plats: 24
Plats: 15
Startnr: 10
Motionsklassen
00:28:19
Plats: 25
Plats: 16
Startnr: 138
Brunflo IF
Martin Hedberg
Motionsklassen
00:28:21
Plats: 26
Plats: 17
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
John Olav Fuglem
Motionsklassen
00:28:21
Plats: 27
Plats: 17
Startnr: 150
Frosta IL
Erlend Kjørsvik
Motionsklassen
00:28:28
Plats: 28
Plats: 18
Startnr: 201
HV-12
Arild Moen
Motionsklassen
00:28:30
Plats: 29
Plats: 18
Startnr: 183
SPILLUM IL
Vemund Trebostad Viken
Motionsklassen
00:28:32
Plats: 30
Plats: 19
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Fredrik Lillevik
Motionsklassen
00:28:35
Plats: 31
Plats: 20
Startnr: 206
Leksvik il
Steffen Dahl
Motionsklassen
00:28:41
Plats: 32
Plats: 21
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Jonas "Sorkpesten" Danvind
Motionsklassen
00:28:42
Plats: 33
Plats: 21
Startnr: 91
Leik il
Ingebrigt Eid
Motionsklassen
00:28:48
Plats: 34
Plats: 22
Startnr: 38
Sportsgym
Åsa Wiklund
Motionsklassen
00:28:48
Plats: 35
Plats: 22
Startnr: 60
ATT-Fram
Rasmus LIE
Motionsklassen
00:28:51
Plats: 36
Plats: 22
Startnr: 65
Sjetne
Mats Jensen
Motionsklassen
00:28:51
Plats: 37
Plats: 23
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Henrik Ottosson
Motionsklassen
00:28:53
Plats: 38
Plats: 23
Startnr: 181
Motionsklassen
00:29:00
Plats: 39
Plats: 24
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Bernt Emil Rognes
Motionsklassen
00:29:17
Plats: 40
Plats: 25
Startnr: 188
Hallkutarna
Erik Edsås
Motionsklassen
00:29:18
Plats: 41
Plats: 25
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Odmund Haugnes
Motionsklassen
00:29:32
Plats: 42
Plats: 26
Startnr: 140
Alsens IF
Lukas Malmrot
Motionsklassen
00:29:36
Plats: 43
Plats: 26
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Sebastian Aas
Motionsklassen
00:29:37
Plats: 44
Plats: 27
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Lars Harald Blikra
Motionsklassen
00:29:39
Plats: 45
Plats: 28
Startnr: 111
Malvik IL
Asgeir Bøgeberg
Motionsklassen
00:29:46
Plats: 46
Plats: 29
Startnr: 160
Motionsklassen
00:29:55
Plats: 47
Plats: 29
Startnr: 131
Motionsklassen
00:30:01
Plats: 48
Plats: 29
Startnr: 24
Blecket
Hans "Star Player" Strindberg
Motionsklassen
00:30:03
Plats: 49
Plats: 29
Startnr: 25
Kværner BIL
Ole Hovstad
Endagars dag 2
00:30:11
Plats: 50
Plats: 30
Startnr: 169
Duveds IF
Ossian Rosenberg
Motionsklassen
00:30:12
Plats: 51
Plats: 30
Startnr: 26
Budal i.l
Magnus Nideng
Motionsklassen
00:30:17
Plats: 52
Plats: 30
Startnr: 180
Adresseavisen
Åge Wangberg
Motionsklassen
00:30:20
Plats: 53
Plats: 30
Startnr: 85
Domstolene
Roar Bakås
Motionsklassen
00:30:34
Plats: 54
Plats: 30
Startnr: 90
IL Skauga
Helge Sæther
Motionsklassen
00:30:43
Plats: 55
Plats: 31
Startnr: 195
Vinne IL 1
Stian Stensland
Motionsklassen
00:30:50
Plats: 56
Plats: 31
Startnr: 76
Marieby GIF
Robban Walenty
Motionsklassen
00:30:51
Plats: 57
Plats: 32
Startnr: 148
Motionsklassen
00:30:51
Plats: 58
Plats: 32
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Magnus Valøen
Motionsklassen
00:30:53
Plats: 59
Plats: 32
Startnr: 235
Trångsvikens IF Motion
Daniel Robertsson
Endagars dag 2
00:31:03
Plats: 60
Plats: 33
Startnr: 112
Byneset il
Even Unsgård
Motionsklassen
00:31:07
Plats: 61
Plats: 34
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Thomas Chytra
Motionsklassen
00:31:11
Plats: 62
Plats: 34
Startnr: 30
Inderøy
Lars Bragstad Rannem
Motionsklassen
00:31:17
Plats: 63
Plats: 34
Startnr: 185
Hattfjelldal il
jan helge balto
Motionsklassen
00:31:21
Plats: 64
Plats: 35
Startnr: 69
Kullarmark SK
Assar Uebel
Motionsklassen
00:31:22
Plats: 65
Plats: 35
Startnr: 117
Östersunds kommun
Lasse Liljedahl
Motionsklassen
00:31:22
Plats: 66
Plats: 35
Startnr: 317
Motionsklassen
00:31:26
Plats: 67
Plats: 35
Startnr: 238
Motionsklassen
00:31:29
Plats: 68
Plats: 36
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Jens Røyrvik
Motionsklassen
00:31:32
Plats: 69
Plats: 36
Startnr: 157
Forra IL
Per Erik Moen
Motionsklassen
00:31:34
Plats: 70
Plats: 37
Startnr: 114
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 3
HÅVARD NUFSFJORD
Motionsklassen
00:31:34
Plats: 71
Plats: 37
Startnr: 233
Prima
Børge Andersen
Motionsklassen
00:31:42
Plats: 72
Plats: 37
Startnr: 102
Ytterøy
Henrik Sandstad
Motionsklassen
00:31:44
Plats: 73
Plats: 38
Startnr: 163
Team Alseth
Bjørnar Alseth
Motionsklassen
00:31:52
Plats: 74
Plats: 38
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Ole Tuset
Motionsklassen
00:32:23
Plats: 75
Plats: 39
Startnr: 50
Skogn IL
Arnt Snorre Rogstad
Motionsklassen
00:32:23
Plats: 76
Plats: 40
Startnr: 47
Lånke IL
Jon-Håkon Slundgaard
Motionsklassen
00:32:26
Plats: 77
Plats: 41
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Katrine Sandbakk
Motionsklassen
00:32:31
Plats: 78
Plats: 41
Startnr: 130
Vallbo sk
Lennart Långström
Motionsklassen
00:32:32
Plats: 79
Plats: 41
Startnr: 199
Microchip Norway
Stian Sogstad
Endagars dag 2
00:32:36
Plats: 80
Plats: 41
Startnr: 189
Motionsklassen
00:32:45
Plats: 81
Plats: 41
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Snorre Bakken Aas
Motionsklassen
00:32:45
Plats: 82
Plats: 41
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Mihoub Bouchama
Motionsklassen
00:32:46
Plats: 83
Plats: 41
Startnr: 103
Leinstrand IL
David Rekkebo
Motionsklassen
00:32:48
Plats: 84
Plats: 42
Startnr: 49
Jämtkraft
Hampus Halvarsson
Motionsklassen
00:32:55
Plats: 85
Plats: 42
Startnr: 95
Röde Runners
Jan Bergetorp
Motionsklassen
00:32:59
Plats: 86
Plats: 42
Startnr: 101
Støtet
Eirik Engan
Motionsklassen
00:33:07
Plats: 87
Plats: 42
Startnr: 58
Motionsklassen
00:33:10
Plats: 88
Plats: 43
Startnr: 94
I.L Nor
Bjørn Svorkdal
Motionsklassen
00:33:11
Plats: 89
Plats: 43
Startnr: 182
Motionsklassen
00:33:22
Plats: 90
Plats: 43
Startnr: 292
Hemit
Ørnulf Landfald
Motionsklassen
00:33:24
Plats: 91
Plats: 43
Startnr: 109
Sætervik UIG
Hans Ola Fuglu
Motionsklassen
00:33:24
Plats: 92
Plats: 44
Startnr: 105
Politiets IL Sør-Trøndelag
Lars Martin Hafstad
Motionsklassen
00:33:25
Plats: 93
Plats: 45
Startnr: 241
Motion Damer
00:33:26
Plats: 94
Plats: 46
Startnr: 71
Östersunds Hushållsservice
Elin Kristoffersson
Motionsklassen
00:33:26
Plats: 95
Plats: 46
Startnr: 86
Möringan
Lars Hedström
Motionsklassen
00:33:27
Plats: 96
Plats: 46
Startnr: 301
HENT AS
Charlotte Størset Sørgård
Endagars dag 2
00:33:41
Plats: 97
Plats: 46
Startnr: 232
TrønderEnergi
Christian Tørriseng
Motionsklassen
00:33:50
Plats: 98
Plats: 46
Startnr: 250
Motion Damer
00:33:52
Plats: 99
Plats: 47
Startnr: 96
Motionsklassen
00:33:58
Plats: 100
Plats: 47
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Lisa marie Jacobsen
Motion Damer
00:33:58
Plats: 101
Plats: 47
Startnr: 155
Team Adonai
Even Hammer Thodesen
Motionsklassen
00:34:04
Plats: 102
Plats: 47
Startnr: 23
Motionsklassen
00:34:21
Plats: 103
Plats: 47
Startnr: 98
Motionsklassen
00:34:26
Plats: 104
Plats: 47
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Arnt Tomas Sundli
Motionsklassen
00:34:41
Plats: 105
Plats: 47
Startnr: 106
Team 3T
Roald Lilletvedt
Motionsklassen
00:34:58
Plats: 106
Plats: 47
Startnr: 281
RENÅ
Geir Nyheim
Motionsklassen
00:35:07
Plats: 107
Plats: 47
Startnr: 257
Motion Damer
00:35:11
Plats: 108
Plats: 47
Startnr: 36
IL Dalebrand
Eva Bjørnevik
Motionsklassen
00:35:13
Plats: 109
Plats: 48
Startnr: 196
Vinne IL 2
Svenn Arne Lersveen
Motionsklassen
00:35:16
Plats: 110
Plats: 49
Startnr: 214
Motionsklassen
00:35:20
Plats: 111
Plats: 49
Startnr: 42
Motionsklassen
00:35:32
Plats: 112
Plats: 49
Startnr: 81
Skaula roadrunners 2
Hampus Isaksson
Motionsklassen
00:35:34
Plats: 113
Plats: 49
Startnr: 70
Motionsklassen
00:35:36
Plats: 114
Plats: 49
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Kari Anne Hoset
Motion Damer
00:35:37
Plats: 115
Plats: 49
Startnr: 137
Undersåkers IF
Emil Eriksson
Motionsklassen
00:35:38
Plats: 116
Plats: 49
Startnr: 67
Motionsklassen
00:35:39
Plats: 117
Plats: 49
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Hedda Askheim
Motionsklassen
00:35:45
Plats: 118
Plats: 50
Startnr: 229
NGU bedriftsidrettslag
Terje Bjerkgård
Motionsklassen
00:35:46
Plats: 119
Plats: 51
Startnr: 29
Henning IL
Kari Grindberg
Motionsklassen
00:35:47
Plats: 120
Plats: 51
Startnr: 92
Rapp IL
Bernt Kristian Kvamme
Motionsklassen
00:35:52
Plats: 121
Plats: 52
Startnr: 83
Motionsklassen
00:36:01
Plats: 122
Plats: 52
Startnr: 151
Motionsklassen
00:36:09
Plats: 123
Plats: 52
Startnr: 51
Ole Vig
Hans Tore Mikkelsen
Motionsklassen
00:36:15
Plats: 124
Plats: 52
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Markus H. Sandberg
Motionsklassen
00:36:25
Plats: 125
Plats: 53
Startnr: 197
Namdalseid IL
Solveig Melø
Motionsklassen
00:36:30
Plats: 126
Plats: 54
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Anders Petersen
Motionsklassen
00:37:02
Plats: 127
Plats: 54
Startnr: 171
Motionsklassen
00:37:07
Plats: 128
Plats: 54
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Tove Norbotn
Motionsklassen
00:37:11
Plats: 129
Plats: 55
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
MALI RØEN SKJERMO
Endagars dag 2
00:37:11
Plats: 130
Plats: 55
Startnr: 198
Teeness BIL
Hanna Eriksson
Endagars dag 2
00:37:24
Plats: 131
Plats: 55
Startnr: 57
I.L Aasguten
Marit Reinås
Motionsklassen
00:37:28
Plats: 132
Plats: 56
Startnr: 28
Leirådal I.L
Inge Hafstad
Motionsklassen
00:37:29
Plats: 133
Plats: 57
Startnr: 279
HUNT4
Håvard Ness
Endagars dag 2
00:37:49
Plats: 134
Plats: 57
Startnr: 173
Motionsklassen
00:38:00
Plats: 135
Plats: 57
Startnr: 143
Lag Olsson
Erik Dahlén
Motionsklassen
00:38:02
Plats: 136
Plats: 57
Startnr: 149
Kälens SK
Petter Ström
Motionsklassen
00:38:16
Plats: 137
Plats: 57
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Kirsten Skogan Lien
Motionsklassen
00:38:17
Plats: 138
Plats: 58
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Øystein Tveit
Motionsklassen
00:38:36
Plats: 139
Plats: 58
Startnr: 205
Nidarosdomen
Morten Jøntvedt
Motionsklassen
00:38:46
Plats: 140
Plats: 58
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Sigurd Sæther Lande
Motionsklassen
00:38:47
Plats: 141
Plats: 58
Startnr: 278
Motionsklassen
00:38:52
Plats: 142
Plats: 58
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Lars Eriksson
Motionsklassen
00:39:28
Plats: 143
Plats: 58
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Elina Ottosson
Motionsklassen
00:39:29
Plats: 144
Plats: 58
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Magnus Adolfsson
Motionsklassen
00:39:31
Plats: 145
Plats: 58
Startnr: 97
Kalls IF
Per-Erik Olsen
Endagars dag 2
00:40:02
Plats: 146
Plats: 58
Startnr: 145
Mörsils IF
Naoud Abraham
Motionsklassen
00:40:05
Plats: 147
Plats: 58
Startnr: 306
Fagerlia/ Schøningsdal
Ingrid Ertshus Mathiesen
Endagars dag 2
00:40:20
Plats: 148
Plats: 58
Startnr: 139
Endagars dag 2
00:40:22
Plats: 149
Plats: 58
Startnr: 113
Innherred Samkommune
Ragnhild Kolberg
Endagars dag 2
00:40:24
Plats: 150
Plats: 58
Startnr: 43
Lättja IF
Linnea Sandberg
Motionsklassen
00:40:32
Plats: 151
Plats: 58
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Ragnhild Augdal
Motionsklassen
00:40:35
Plats: 152
Plats: 59
Startnr: 260
FSK Östersund
Tim Larsson
Motionsklassen
00:40:36
Plats: 153
Plats: 59
Startnr: 215
Rödöns SK
Johanna Höglind
Motionsklassen
00:40:48
Plats: 154
Plats: 59
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Mona Johansen
Motionsklassen
00:41:09
Plats: 155
Plats: 60
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Lotta Mörk
Motionsklassen
00:41:45
Plats: 156
Plats: 60
Startnr: 54
Rønning runners
Elias Rønning Haraldsen
Motionsklassen
00:41:48
Plats: 157
Plats: 60
Startnr: 99
Motionsklassen
00:42:14
Plats: 158
Plats: 60
Startnr: 172
Motionsklassen
00:42:47
Plats: 159
Plats: 60
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Åshild G Bye
Motion Damer
00:43:01
Plats: 160
Plats: 60
Startnr: 87
Hedevikens IF
Ronja Revelj
Motionsklassen
00:43:02
Plats: 161
Plats: 60
Startnr: 142
Motionsklassen
00:43:03
Plats: 162
Plats: 61
Startnr: 40
NTE BIL
Slavko Gajdasevic
Motionsklassen
00:43:05
Plats: 163
Plats: 61
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Trond Skaaraas
Motionsklassen
00:43:31
Plats: 164
Plats: 61
Startnr: 121
NTNU IT
Magnar Hole
Endagars dag 2
00:43:49
Plats: 165
Plats: 61
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Camilla Svedberg
Motion Damer
00:44:06
Plats: 166
Plats: 61
Startnr: 277
Motionsklassen
00:44:44
Plats: 167
Plats: 61
Startnr: 192
Campus Miun IF
Ingrid Zakrisson
Motionsklassen
00:44:51
Plats: 168
Plats: 61
Startnr: 237
Teknikens Under
Magnus Persson
Motionsklassen
00:46:01
Plats: 169
Plats: 61
Startnr: 244
Byåsen damer
Anita Gjellan
Motion Damer
00:46:48

Motionsklassen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Jonas Lurås Hammer
Motionsklassen
00:23:10
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Mats Bjørgum
Motionsklassen
00:24:04
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Michael Ande Tesfamichael
Motionsklassen
00:24:38
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
OLE MARIUS BACH
Motionsklassen
00:24:52
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 39
Mosvik IL
Jan Sandstad Næss
Motionsklassen
00:25:05
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Vegard Sivertsgård
Motionsklassen
00:25:17
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 129
Ogndal IL
Sondre Thorp Hynne
Motionsklassen
00:26:02
Plats: 8
Plats: 6
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Ole Arnold Sødal
Motionsklassen
00:26:06
Plats: 9
Plats: 7
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
TERJE MARONI
Motionsklassen
00:26:12
Plats: 10
Plats: 8
Startnr: 186
Bratsberg IL
Kai Robert Vandsvik
Motionsklassen
00:26:17
Plats: 11
Plats: 9
Startnr: 108
Motionsklassen
00:26:31
Plats: 12
Plats: 10
Startnr: 79
Helgådal il
Aleksander Haga
Motionsklassen
00:26:42
Plats: 13
Plats: 10
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Tomas Mikaelsson
Motionsklassen
00:26:54
Plats: 14
Plats: 10
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Lars Ole Hageskal
Motionsklassen
00:27:31
Plats: 15
Plats: 10
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Sigve Ness Rolland
Motionsklassen
00:27:33
Plats: 16
Plats: 11
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Erik Tharaldsen
Motionsklassen
00:27:37
Plats: 17
Plats: 12
Startnr: 110
Hommelvik il
Astrid Walldal
Motionsklassen
00:27:47
Plats: 18
Plats: 13
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Asbjørn Sigstadstø
Motionsklassen
00:27:54
Plats: 19
Plats: 13
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Odd Egil Brobakk
Motionsklassen
00:27:56
Plats: 20
Plats: 13
Startnr: 66
Meråker Mix
Jonas Sæther
Motionsklassen
00:27:58
Plats: 21
Plats: 13
Startnr: 10
Motionsklassen
00:28:19
Plats: 22
Plats: 14
Startnr: 138
Brunflo IF
Martin Hedberg
Motionsklassen
00:28:21
Plats: 23
Plats: 15
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
John Olav Fuglem
Motionsklassen
00:28:21
Plats: 24
Plats: 15
Startnr: 150
Frosta IL
Erlend Kjørsvik
Motionsklassen
00:28:28
Plats: 25
Plats: 16
Startnr: 201
HV-12
Arild Moen
Motionsklassen
00:28:30
Plats: 26
Plats: 16
Startnr: 183
SPILLUM IL
Vemund Trebostad Viken
Motionsklassen
00:28:32
Plats: 27
Plats: 17
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Fredrik Lillevik
Motionsklassen
00:28:35
Plats: 28
Plats: 18
Startnr: 206
Leksvik il
Steffen Dahl
Motionsklassen
00:28:41
Plats: 29
Plats: 19
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Jonas "Sorkpesten" Danvind
Motionsklassen
00:28:42
Plats: 30
Plats: 19
Startnr: 91
Leik il
Ingebrigt Eid
Motionsklassen
00:28:48
Plats: 31
Plats: 20
Startnr: 38
Sportsgym
Åsa Wiklund
Motionsklassen
00:28:48
Plats: 32
Plats: 20
Startnr: 60
ATT-Fram
Rasmus LIE
Motionsklassen
00:28:51
Plats: 33
Plats: 20
Startnr: 65
Sjetne
Mats Jensen
Motionsklassen
00:28:51
Plats: 34
Plats: 21
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Henrik Ottosson
Motionsklassen
00:28:53
Plats: 35
Plats: 21
Startnr: 181
Motionsklassen
00:29:00
Plats: 36
Plats: 22
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Bernt Emil Rognes
Motionsklassen
00:29:17
Plats: 37
Plats: 23
Startnr: 188
Hallkutarna
Erik Edsås
Motionsklassen
00:29:18
Plats: 38
Plats: 23
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Odmund Haugnes
Motionsklassen
00:29:32
Plats: 39
Plats: 24
Startnr: 140
Alsens IF
Lukas Malmrot
Motionsklassen
00:29:36
Plats: 40
Plats: 24
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Sebastian Aas
Motionsklassen
00:29:37
Plats: 41
Plats: 25
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Lars Harald Blikra
Motionsklassen
00:29:39
Plats: 42
Plats: 26
Startnr: 111
Malvik IL
Asgeir Bøgeberg
Motionsklassen
00:29:46
Plats: 43
Plats: 27
Startnr: 160
Motionsklassen
00:29:55
Plats: 44
Plats: 27
Startnr: 131
Motionsklassen
00:30:01
Plats: 45
Plats: 27
Startnr: 24
Blecket
Hans "Star Player" Strindberg
Motionsklassen
00:30:03
Plats: 46
Plats: 27
Startnr: 169
Duveds IF
Ossian Rosenberg
Motionsklassen
00:30:12
Plats: 47
Plats: 27
Startnr: 26
Budal i.l
Magnus Nideng
Motionsklassen
00:30:17
Plats: 48
Plats: 27
Startnr: 180
Adresseavisen
Åge Wangberg
Motionsklassen
00:30:20
Plats: 49
Plats: 27
Startnr: 85
Domstolene
Roar Bakås
Motionsklassen
00:30:34
Plats: 50
Plats: 27
Startnr: 90
IL Skauga
Helge Sæther
Motionsklassen
00:30:43
Plats: 51
Plats: 28
Startnr: 195
Vinne IL 1
Stian Stensland
Motionsklassen
00:30:50
Plats: 52
Plats: 28
Startnr: 76
Marieby GIF
Robban Walenty
Motionsklassen
00:30:51
Plats: 53
Plats: 29
Startnr: 148
Motionsklassen
00:30:51
Plats: 54
Plats: 29
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Magnus Valøen
Motionsklassen
00:30:53
Plats: 55
Plats: 29
Startnr: 112
Byneset il
Even Unsgård
Motionsklassen
00:31:07
Plats: 56
Plats: 30
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Thomas Chytra
Motionsklassen
00:31:11
Plats: 57
Plats: 30
Startnr: 30
Inderøy
Lars Bragstad Rannem
Motionsklassen
00:31:17
Plats: 58
Plats: 30
Startnr: 185
Hattfjelldal il
jan helge balto
Motionsklassen
00:31:21
Plats: 59
Plats: 31
Startnr: 69
Kullarmark SK
Assar Uebel
Motionsklassen
00:31:22
Plats: 60
Plats: 31
Startnr: 117
Östersunds kommun
Lasse Liljedahl
Motionsklassen
00:31:22
Plats: 61
Plats: 31
Startnr: 317
Motionsklassen
00:31:26
Plats: 62
Plats: 31
Startnr: 238
Motionsklassen
00:31:29
Plats: 63
Plats: 32
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Jens Røyrvik
Motionsklassen
00:31:32
Plats: 64
Plats: 32
Startnr: 157
Forra IL
Per Erik Moen
Motionsklassen
00:31:34
Plats: 65
Plats: 33
Startnr: 114
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 3
HÅVARD NUFSFJORD
Motionsklassen
00:31:34
Plats: 66
Plats: 33
Startnr: 233
Prima
Børge Andersen
Motionsklassen
00:31:42
Plats: 67
Plats: 33
Startnr: 102
Ytterøy
Henrik Sandstad
Motionsklassen
00:31:44
Plats: 68
Plats: 34
Startnr: 163
Team Alseth
Bjørnar Alseth
Motionsklassen
00:31:52
Plats: 69
Plats: 34
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Ole Tuset
Motionsklassen
00:32:23
Plats: 70
Plats: 35
Startnr: 50
Skogn IL
Arnt Snorre Rogstad
Motionsklassen
00:32:23
Plats: 71
Plats: 36
Startnr: 47
Lånke IL
Jon-Håkon Slundgaard
Motionsklassen
00:32:26
Plats: 72
Plats: 37
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Katrine Sandbakk
Motionsklassen
00:32:31
Plats: 73
Plats: 37
Startnr: 130
Vallbo sk
Lennart Långström
Motionsklassen
00:32:32
Plats: 74
Plats: 37
Startnr: 189
Motionsklassen
00:32:45
Plats: 75
Plats: 37
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Snorre Bakken Aas
Motionsklassen
00:32:45
Plats: 76
Plats: 37
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Mihoub Bouchama
Motionsklassen
00:32:46
Plats: 77
Plats: 37
Startnr: 103
Leinstrand IL
David Rekkebo
Motionsklassen
00:32:48
Plats: 78
Plats: 38
Startnr: 49
Jämtkraft
Hampus Halvarsson
Motionsklassen
00:32:55
Plats: 79
Plats: 38
Startnr: 95
Röde Runners
Jan Bergetorp
Motionsklassen
00:32:59
Plats: 80
Plats: 38
Startnr: 101
Støtet
Eirik Engan
Motionsklassen
00:33:07
Plats: 81
Plats: 38
Startnr: 58
Motionsklassen
00:33:10
Plats: 82
Plats: 39
Startnr: 94
I.L Nor
Bjørn Svorkdal
Motionsklassen
00:33:11
Plats: 83
Plats: 39
Startnr: 182
Motionsklassen
00:33:22
Plats: 84
Plats: 39
Startnr: 292
Hemit
Ørnulf Landfald
Motionsklassen
00:33:24
Plats: 85
Plats: 39
Startnr: 109
Sætervik UIG
Hans Ola Fuglu
Motionsklassen
00:33:24
Plats: 86
Plats: 40
Startnr: 105
Politiets IL Sør-Trøndelag
Lars Martin Hafstad
Motionsklassen
00:33:25
Plats: 87
Plats: 41
Startnr: 71
Östersunds Hushållsservice
Elin Kristoffersson
Motionsklassen
00:33:26
Plats: 88
Plats: 41
Startnr: 86
Möringan
Lars Hedström
Motionsklassen
00:33:27
Plats: 89
Plats: 41
Startnr: 232
TrønderEnergi
Christian Tørriseng
Motionsklassen
00:33:50
Plats: 90
Plats: 41
Startnr: 96
Motionsklassen
00:33:58
Plats: 91
Plats: 41
Startnr: 155
Team Adonai
Even Hammer Thodesen
Motionsklassen
00:34:04
Plats: 92
Plats: 41
Startnr: 23
Motionsklassen
00:34:21
Plats: 93
Plats: 41
Startnr: 98
Motionsklassen
00:34:26
Plats: 94
Plats: 41
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Arnt Tomas Sundli
Motionsklassen
00:34:41
Plats: 95
Plats: 41
Startnr: 106
Team 3T
Roald Lilletvedt
Motionsklassen
00:34:58
Plats: 96
Plats: 41
Startnr: 281
RENÅ
Geir Nyheim
Motionsklassen
00:35:07
Plats: 97
Plats: 41
Startnr: 36
IL Dalebrand
Eva Bjørnevik
Motionsklassen
00:35:13
Plats: 98
Plats: 42
Startnr: 196
Vinne IL 2
Svenn Arne Lersveen
Motionsklassen
00:35:16
Plats: 99
Plats: 43
Startnr: 214
Motionsklassen
00:35:20
Plats: 100
Plats: 43
Startnr: 42
Motionsklassen
00:35:32
Plats: 101
Plats: 43
Startnr: 81
Skaula roadrunners 2
Hampus Isaksson
Motionsklassen
00:35:34
Plats: 102
Plats: 43
Startnr: 70
Motionsklassen
00:35:36
Plats: 103
Plats: 43
Startnr: 137
Undersåkers IF
Emil Eriksson
Motionsklassen
00:35:38
Plats: 104
Plats: 43
Startnr: 67
Motionsklassen
00:35:39
Plats: 105
Plats: 43
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Hedda Askheim
Motionsklassen
00:35:45
Plats: 106
Plats: 44
Startnr: 229
NGU bedriftsidrettslag
Terje Bjerkgård
Motionsklassen
00:35:46
Plats: 107
Plats: 45
Startnr: 29
Henning IL
Kari Grindberg
Motionsklassen
00:35:47
Plats: 108
Plats: 45
Startnr: 92
Rapp IL
Bernt Kristian Kvamme
Motionsklassen
00:35:52
Plats: 109
Plats: 46
Startnr: 83
Motionsklassen
00:36:01
Plats: 110
Plats: 46
Startnr: 151
Motionsklassen
00:36:09
Plats: 111
Plats: 46
Startnr: 51
Ole Vig
Hans Tore Mikkelsen
Motionsklassen
00:36:15
Plats: 112
Plats: 46
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Markus H. Sandberg
Motionsklassen
00:36:25
Plats: 113
Plats: 47
Startnr: 197
Namdalseid IL
Solveig Melø
Motionsklassen
00:36:30
Plats: 114
Plats: 48
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Anders Petersen
Motionsklassen
00:37:02
Plats: 115
Plats: 48
Startnr: 171
Motionsklassen
00:37:07
Plats: 116
Plats: 48
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Tove Norbotn
Motionsklassen
00:37:11
Plats: 117
Plats: 49
Startnr: 57
I.L Aasguten
Marit Reinås
Motionsklassen
00:37:28
Plats: 118
Plats: 50
Startnr: 28
Leirådal I.L
Inge Hafstad
Motionsklassen
00:37:29
Plats: 119
Plats: 51
Startnr: 173
Motionsklassen
00:38:00
Plats: 120
Plats: 51
Startnr: 143
Lag Olsson
Erik Dahlén
Motionsklassen
00:38:02
Plats: 121
Plats: 51
Startnr: 149
Kälens SK
Petter Ström
Motionsklassen
00:38:16
Plats: 122
Plats: 51
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Kirsten Skogan Lien
Motionsklassen
00:38:17
Plats: 123
Plats: 52
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Øystein Tveit
Motionsklassen
00:38:36
Plats: 124
Plats: 52
Startnr: 205
Nidarosdomen
Morten Jøntvedt
Motionsklassen
00:38:46
Plats: 125
Plats: 52
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Sigurd Sæther Lande
Motionsklassen
00:38:47
Plats: 126
Plats: 52
Startnr: 278
Motionsklassen
00:38:52
Plats: 127
Plats: 52
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Lars Eriksson
Motionsklassen
00:39:28
Plats: 128
Plats: 52
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Elina Ottosson
Motionsklassen
00:39:29
Plats: 129
Plats: 52
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Magnus Adolfsson
Motionsklassen
00:39:31
Plats: 130
Plats: 52
Startnr: 145
Mörsils IF
Naoud Abraham
Motionsklassen
00:40:05
Plats: 131
Plats: 52
Startnr: 43
Lättja IF
Linnea Sandberg
Motionsklassen
00:40:32
Plats: 132
Plats: 52
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Ragnhild Augdal
Motionsklassen
00:40:35
Plats: 133
Plats: 53
Startnr: 260
FSK Östersund
Tim Larsson
Motionsklassen
00:40:36
Plats: 134
Plats: 53
Startnr: 215
Rödöns SK
Johanna Höglind
Motionsklassen
00:40:48
Plats: 135
Plats: 53
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Mona Johansen
Motionsklassen
00:41:09
Plats: 136
Plats: 54
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Lotta Mörk
Motionsklassen
00:41:45
Plats: 137
Plats: 54
Startnr: 54
Rønning runners
Elias Rønning Haraldsen
Motionsklassen
00:41:48
Plats: 138
Plats: 54
Startnr: 99
Motionsklassen
00:42:14
Plats: 139
Plats: 54
Startnr: 172
Motionsklassen
00:42:47
Plats: 140
Plats: 54
Startnr: 87
Hedevikens IF
Ronja Revelj
Motionsklassen
00:43:02
Plats: 141
Plats: 54
Startnr: 142
Motionsklassen
00:43:03
Plats: 142
Plats: 55
Startnr: 40
NTE BIL
Slavko Gajdasevic
Motionsklassen
00:43:05
Plats: 143
Plats: 55
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Trond Skaaraas
Motionsklassen
00:43:31
Plats: 144
Plats: 55
Startnr: 277
Motionsklassen
00:44:44
Plats: 145
Plats: 55
Startnr: 192
Campus Miun IF
Ingrid Zakrisson
Motionsklassen
00:44:51
Plats: 146
Plats: 55
Startnr: 237
Teknikens Under
Magnus Persson
Motionsklassen
00:46:01

Motion Damer

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 243
Motion Damer
00:25:54
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 255
Byåsen IL
Anne Kjersti Kalvå
Motion Damer
00:27:31
Plats: 3
Plats: 3
Startnr: 241
Motion Damer
00:33:26
Plats: 4
Plats: 4
Startnr: 250
Motion Damer
00:33:52
Plats: 5
Plats: 5
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Lisa marie Jacobsen
Motion Damer
00:33:58
Plats: 6
Plats: 5
Startnr: 257
Motion Damer
00:35:11
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Kari Anne Hoset
Motion Damer
00:35:37
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Åshild G Bye
Motion Damer
00:43:01
Plats: 9
Plats: 5
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Camilla Svedberg
Motion Damer
00:44:06
Plats: 10
Plats: 5
Startnr: 244
Byåsen damer
Anita Gjellan
Motion Damer
00:46:48

Endagars dag 2

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 285
Powel
Knut Hjertvik
Endagars dag 2
00:25:57
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 25
Kværner BIL
Ole Hovstad
Endagars dag 2
00:30:11
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 235
Trångsvikens IF Motion
Daniel Robertsson
Endagars dag 2
00:31:03
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 199
Microchip Norway
Stian Sogstad
Endagars dag 2
00:32:36
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 301
HENT AS
Charlotte Størset Sørgård
Endagars dag 2
00:33:41
Plats: 6
Plats: 3
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
MALI RØEN SKJERMO
Endagars dag 2
00:37:11
Plats: 7
Plats: 3
Startnr: 198
Teeness BIL
Hanna Eriksson
Endagars dag 2
00:37:24
Plats: 8
Plats: 3
Startnr: 279
HUNT4
Håvard Ness
Endagars dag 2
00:37:49
Plats: 9
Plats: 3
Startnr: 97
Kalls IF
Per-Erik Olsen
Endagars dag 2
00:40:02
Plats: 10
Plats: 3
Startnr: 306
Fagerlia/ Schøningsdal
Ingrid Ertshus Mathiesen
Endagars dag 2
00:40:20
Plats: 11
Plats: 3
Startnr: 139
Endagars dag 2
00:40:22
Plats: 12
Plats: 3
Startnr: 113
Innherred Samkommune
Ragnhild Kolberg
Endagars dag 2
00:40:24
Plats: 13
Plats: 3
Startnr: 121
NTNU IT
Magnar Hole
Endagars dag 2
00:43:49