Resultat Saxån - Skalsstugan

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 284
Motionsklassen
00:15:05
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Petter Rypdal
Motionsklassen
00:15:17
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 39
Mosvik IL
Ola Erling Korbøl
Motionsklassen
00:16:01
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
HÅVARD JAKOBSEN
Motionsklassen
00:16:18
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 186
Bratsberg IL
Erlend Bjerkås
Motionsklassen
00:16:51
Plats: 6
Plats: 5
Startnr: 285
Powel
Marius Geving
Endagars dag 2
00:16:53
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
ARNT INGE NILSEN
Motionsklassen
00:17:22
Plats: 8
Plats: 6
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Håkon Halseth
Motionsklassen
00:17:26
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Magnus Harr Lian
Motionsklassen
00:17:50
Plats: 10
Plats: 6
Startnr: 10
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 2
TOR MORTEN KLINGEN
Motionsklassen
00:17:51
Plats: 11
Plats: 7
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Trond Forfot
Motionsklassen
00:17:54
Plats: 12
Plats: 8
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Erik Christiansen
Motionsklassen
00:18:01
Plats: 13
Plats: 9
Startnr: 110
Hommelvik il
Erling Flataker
Motionsklassen
00:18:15
Plats: 14
Plats: 10
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Anders Nyrnes
Motionsklassen
00:18:17
Plats: 15
Plats: 11
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Per Hjalmarsson
Motionsklassen
00:18:23
Plats: 16
Plats: 11
Startnr: 38
Sportsgym
Qvintus Rost
Motionsklassen
00:18:34
Plats: 17
Plats: 11
Startnr: 206
Leksvik il
Gunstein Aaring
Motionsklassen
00:18:44
Plats: 18
Plats: 12
Startnr: 91
Leik il
Rune Talsnes
Motionsklassen
00:18:49
Plats: 19
Plats: 13
Startnr: 103
Leinstrand IL
Eimund Husby
Motionsklassen
00:18:50
Plats: 20
Plats: 14
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Roy Andreas Karlsen
Motionsklassen
00:18:53
Plats: 21
Plats: 15
Startnr: 112
Byneset il
Vetle Aune Bøhmer
Motionsklassen
00:19:02
Plats: 22
Plats: 16
Startnr: 138
Brunflo IF
Jacob Lyrén
Motionsklassen
00:19:04
Plats: 23
Plats: 17
Startnr: 185
Hattfjelldal il
kjell vidar norheim
Motionsklassen
00:19:04
Plats: 24
Plats: 18
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Egil Søvik Pedersen
Motionsklassen
00:19:31
Plats: 25
Plats: 19
Startnr: 47
Lånke IL
John Lang Dybvad
Motionsklassen
00:19:36
Plats: 26
Plats: 20
Startnr: 129
Ogndal IL
Sigur Johan Lillefjell
Motionsklassen
00:19:38
Plats: 27
Plats: 21
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Frida Haugskott
Motion Damer
00:19:42
Plats: 28
Plats: 21
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Tilde Bångman
Motionsklassen
00:19:42
Plats: 29
Plats: 22
Startnr: 243
Motion Damer
00:19:47
Plats: 30
Plats: 23
Startnr: 195
Vinne IL 1
Are Steen
Motionsklassen
00:19:48
Plats: 31
Plats: 23
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Øyvind Øyen
Motionsklassen
00:19:53
Plats: 32
Plats: 23
Startnr: 255
Byåsen IL
Hanne Skulbru
Motion Damer
00:19:54
Plats: 33
Plats: 24
Startnr: 94
I.L Nor
Håvard Solfeldt
Motionsklassen
00:20:00
Plats: 34
Plats: 24
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Jan Frode Skogan
Motionsklassen
00:20:04
Plats: 35
Plats: 25
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Daniel Eriksson
Motionsklassen
00:20:07
Plats: 36
Plats: 26
Startnr: 250
Motion Damer
00:20:08
Plats: 37
Plats: 27
Startnr: 105
Politiets IL Sør-Trøndelag
Stein Frode Haugbjørg
Motionsklassen
00:20:14
Plats: 38
Plats: 28
Startnr: 279
HUNT4
Vegard Marschhäuser
Endagars dag 2
00:20:19
Plats: 39
Plats: 28
Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Jahn Knipenberg
Motionsklassen
00:20:29
Plats: 40
Plats: 29
Startnr: 116
Motionsklassen
00:20:32
Plats: 41
Plats: 29
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Eirik Skorstad
Motionsklassen
00:20:33
Plats: 42
Plats: 29
Startnr: 66
Meråker Mix
Bernhard Estil
Motionsklassen
00:20:36
Plats: 43
Plats: 29
Startnr: 70
Motionsklassen
00:20:37
Plats: 44
Plats: 29
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
John Leander
Motionsklassen
00:20:37
Plats: 45
Plats: 29
Startnr: 131
Motionsklassen
00:20:42
Plats: 46
Plats: 29
Startnr: 85
Domstolene
Roar Bakås
Motionsklassen
00:20:43
Plats: 47
Plats: 29
Startnr: 65
Sjetne
Mats Jensen
Motionsklassen
00:20:46
Plats: 48
Plats: 30
Startnr: 180
Adresseavisen
Åge Wangberg
Motionsklassen
00:20:49
Plats: 49
Plats: 30
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Ådne Bjørkøy
Motionsklassen
00:20:52
Plats: 50
Plats: 31
Startnr: 67
Motionsklassen
00:20:58
Plats: 51
Plats: 31
Startnr: 50
Skogn IL
Morten Hovdal Aaknes
Motionsklassen
00:20:59
Plats: 52
Plats: 32
Startnr: 235
Endagars dag 2
00:21:08
Plats: 53
Plats: 33
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Edvard Fuglem
Motionsklassen
00:21:09
Plats: 54
Plats: 33
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Martin Granheim
Motionsklassen
00:21:12
Plats: 55
Plats: 34
Startnr: 160
Motionsklassen
00:21:17
Plats: 56
Plats: 34
Startnr: 188
Hallkutarna
André Toresson
Motionsklassen
00:21:20
Plats: 57
Plats: 34
Startnr: 171
Kroglund slækt og påfyill
Karl Kristian Lehn
Motionsklassen
00:21:37
Plats: 58
Plats: 34
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Ingmund Solberg
Motionsklassen
00:21:47
Plats: 59
Plats: 34
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Jean Grabowski
Motionsklassen
00:21:49
Plats: 60
Plats: 34
Startnr: 26
Budal i.l
Erik Eggen
Motionsklassen
00:21:51
Plats: 61
Plats: 34
Startnr: 96
Motionsklassen
00:21:55
Plats: 62
Plats: 34
Startnr: 40
NTE BIL
Magnus Solli Haukaas
Motionsklassen
00:21:56
Plats: 63
Plats: 34
Startnr: 281
RENÅ
Anitra Vognild
Motionsklassen
00:22:00
Plats: 64
Plats: 34
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Jonas Jonsson
Motionsklassen
00:22:07
Plats: 65
Plats: 34
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Ola Øfstedal
Motionsklassen
00:22:12
Plats: 66
Plats: 34
Startnr: 172
Motionsklassen
00:22:12
Plats: 67
Plats: 34
Startnr: 101
Støtet
Hege Benedicte Ekren
Motionsklassen
00:22:14
Plats: 68
Plats: 34
Startnr: 169
Duveds IF
Ellen Sjölund
Motionsklassen
00:22:16
Plats: 69
Plats: 34
Startnr: 163
Team Alseth
Bjørnar Alseth
Motionsklassen
00:22:16
Plats: 70
Plats: 34
Startnr: 192
Campus Miun IF
Elisabet Rondung
Motionsklassen
00:22:17
Plats: 71
Plats: 34
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Christian Skaug
Motionsklassen
00:22:19
Plats: 72
Plats: 34
Startnr: 87
Hedevikens IF
Lars Björnmyr
Motionsklassen
00:22:29
Plats: 73
Plats: 34
Startnr: 114
Motionsklassen
00:22:32
Plats: 74
Plats: 34
Startnr: 58
Motionsklassen
00:22:34
Plats: 75
Plats: 35
Startnr: 111
Malvik IL
Reidulf Herrmann
Motionsklassen
00:22:37
Plats: 76
Plats: 36
Startnr: 150
Frosta IL
Bjørn Rekkebo
Motionsklassen
00:22:45
Plats: 77
Plats: 37
Startnr: 106
Team 3T
Roald Lilletvedt
Motionsklassen
00:22:46
Plats: 78
Plats: 37
Startnr: 140
Alsens IF
Peter Hallberg
Motionsklassen
00:23:02
Plats: 79
Plats: 37
Startnr: 76
Marieby GIF
Linn Walenty
Motionsklassen
00:23:08
Plats: 80
Plats: 38
Startnr: 102
Ytterøy
Jorunn Winnberg
Motionsklassen
00:23:12
Plats: 81
Plats: 39
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Malin Johansson
Motion Damer
00:23:17
Plats: 82
Plats: 40
Startnr: 28
Leirådal I.L
Ingrid Bjørkeng
Motionsklassen
00:23:31
Plats: 83
Plats: 41
Startnr: 61
Motionsklassen
00:23:34
Plats: 84
Plats: 42
Startnr: 137
Undersåkers IF
Jonas Eriksson
Motionsklassen
00:23:37
Plats: 85
Plats: 42
Startnr: 214
Hej främling! - Inlöparna
Abdalrahim Mussa Hassen
Motionsklassen
00:23:39
Plats: 86
Plats: 42
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Ingvild Harr Lian
Motionsklassen
00:23:40
Plats: 87
Plats: 42
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Silje Wesche
Motionsklassen
00:23:40
Plats: 88
Plats: 43
Startnr: 306
Fagerlia/ Schøningsdal
Anne Marie Lund Eikrem
Endagars dag 2
00:23:41
Plats: 89
Plats: 43
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Edvin Romundstad
Motionsklassen
00:23:41
Plats: 90
Plats: 44
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Viktoria Vikan
Motionsklassen
00:23:45
Plats: 91
Plats: 44
Startnr: 183
SPILLUM IL
Roger Nilsen
Motionsklassen
00:23:49
Plats: 92
Plats: 45
Startnr: 30
Inderøy
Maren Røflo
Motionsklassen
00:23:51
Plats: 93
Plats: 45
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Eline Storvig
Motion Damer
00:23:51
Plats: 94
Plats: 45
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Gunn Tove Leiren
Motionsklassen
00:23:54
Plats: 95
Plats: 46
Startnr: 36
IL Dalebrand
Jon Daniel Storflor
Motionsklassen
00:23:54
Plats: 96
Plats: 47
Startnr: 155
Team Adonai
Oddvar Alstad
Motionsklassen
00:23:58
Plats: 97
Plats: 47
Startnr: 205
Nidarosdomen
Hans Morten Løvrød
Motionsklassen
00:24:10
Plats: 98
Plats: 47
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Hans Stierna
Motionsklassen
00:24:14
Plats: 99
Plats: 47
Startnr: 109
Sætervik UIG
Ingemar Fuglu
Motionsklassen
00:24:23
Plats: 100
Plats: 48
Startnr: 121
NTNU IT
Terje Johnsen
Endagars dag 2
00:24:29
Plats: 101
Plats: 48
Startnr: 29
Henning IL
Hallgeir Rødsjø
Motionsklassen
00:24:35
Plats: 102
Plats: 48
Startnr: 157
Forra IL
Morten Moen
Motionsklassen
00:24:38
Plats: 103
Plats: 49
Startnr: 229
NGU bedriftsidrettslag
Terje Bjerkgård
Motionsklassen
00:24:38
Plats: 104
Plats: 50
Startnr: 278
Motionsklassen
00:24:49
Plats: 105
Plats: 50
Startnr: 79
Helgådal il
Magnus Ørtugen
Motionsklassen
00:24:51
Plats: 106
Plats: 50
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Bengt Fisken Olsson
Motionsklassen
00:24:54
Plats: 107
Plats: 50
Startnr: 69
Kullarmark SK
Maria Lundgren
Motionsklassen
00:24:58
Plats: 108
Plats: 50
Startnr: 301
HENT AS
Per Øyvind Tvetene
Endagars dag 2
00:25:01
Plats: 109
Plats: 50
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Marius Søberg
Motionsklassen
00:25:02
Plats: 110
Plats: 50
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Anton Håkansson
Motionsklassen
00:25:09
Plats: 111
Plats: 50
Startnr: 237
Teknikens Under
Magnus Persson
Motionsklassen
00:25:09
Plats: 112
Plats: 50
Startnr: 81
Motionsklassen
00:25:15
Plats: 113
Plats: 50
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Hampus "Bus" Björn
Motionsklassen
00:25:22
Plats: 114
Plats: 50
Startnr: 130
Vallbo sk
Christer Långström
Motionsklassen
00:25:29
Plats: 115
Plats: 50
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Ole Mathias Lauvsnes
Motionsklassen
00:25:30
Plats: 116
Plats: 50
Startnr: 57
I.L Aasguten
John Ulrik Hagen
Motionsklassen
00:25:35
Plats: 117
Plats: 51
Startnr: 86
Möringan
Håkan Wallin
Motionsklassen
00:25:35
Plats: 118
Plats: 51
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Stian Aspås Pedersen
Motionsklassen
00:25:40
Plats: 119
Plats: 52
Startnr: 117
Östersunds kommun
Fredrik Sjödin
Motionsklassen
00:25:40
Plats: 120
Plats: 52
Startnr: 198
Teeness BIL
Daniel Myren
Endagars dag 2
00:25:41
Plats: 121
Plats: 52
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Sveinung Gravås
Motionsklassen
00:25:46
Plats: 122
Plats: 53
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Ingvild Stornes
Motionsklassen
00:25:50
Plats: 123
Plats: 53
Startnr: 98
Motionsklassen
00:25:51
Plats: 124
Plats: 53
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Stian Lernes
Motionsklassen
00:25:56
Plats: 125
Plats: 54
Startnr: 199
Microchip Norway
Jan Egil Ruud
Endagars dag 2
00:25:56
Plats: 126
Plats: 54
Startnr: 201
HV-12
Hans Petter Hestmo
Motionsklassen
00:26:01
Plats: 127
Plats: 54
Startnr: 51
Ole Vig
Anne Westerheim
Motionsklassen
00:26:02
Plats: 128
Plats: 54
Startnr: 43
Lättja IF
Fredrik Garli
Motionsklassen
00:26:10
Plats: 129
Plats: 54
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
LINN RØEN SKJERMO
Endagars dag 2
00:26:15
Plats: 130
Plats: 54
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Julian Grøtte
Motionsklassen
00:26:16
Plats: 131
Plats: 55
Startnr: 249
Motion Damer
00:26:28
Plats: 132
Plats: 55
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Janne Merethe Krogstad
Motionsklassen
00:26:29
Plats: 133
Plats: 55
Startnr: 54
Rønning runners
Vigdis Rønning
Motionsklassen
00:26:32
Plats: 134
Plats: 55
Startnr: 49
Jämtkraft
Leif Lind
Motionsklassen
00:26:35
Plats: 135
Plats: 55
Startnr: 25
Kværner BIL
Ezra Engesvik
Endagars dag 2
00:26:36
Plats: 136
Plats: 56
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Pia Karlsson
Motionsklassen
00:26:38
Plats: 137
Plats: 56
Startnr: 42
Motionsklassen
00:26:38
Plats: 138
Plats: 56
Startnr: 292
Hemit
Anne Lene Ulven Kvamsøy
Motionsklassen
00:26:41
Plats: 139
Plats: 56
Startnr: 257
Motion Damer
00:26:47
Plats: 140
Plats: 56
Startnr: 71
Motionsklassen
00:26:49
Plats: 141
Plats: 56
Startnr: 196
Vinne IL 2
Mona Kolstad
Motionsklassen
00:26:50
Plats: 142
Plats: 57
Startnr: 233
Prima
Karianne Krokan Kragseth
Motionsklassen
00:26:57
Plats: 143
Plats: 57
Startnr: 244
Byåsen damer
Janne Staulen Venes
Motion Damer
00:26:59
Plats: 144
Plats: 58
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Erlend Brataas
Motionsklassen
00:27:00
Plats: 145
Plats: 58
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Lisbeth Stamnes
Motion Damer
00:27:10
Plats: 146
Plats: 58
Startnr: 90
IL Skauga
Knut Inge Blix Furuseth
Motionsklassen
00:27:15
Plats: 147
Plats: 59
Startnr: 60
ATT-Fram
Ida Dahlen MYHR
Motionsklassen
00:27:16
Plats: 148
Plats: 59
Startnr: 197
Namdalseid IL
Siri Kaldal
Motionsklassen
00:27:21
Plats: 149
Plats: 60
Startnr: 149
Kälens SK
Ewa Lögdberg
Motionsklassen
00:27:25
Plats: 150
Plats: 60
Startnr: 151
Motionsklassen
00:27:27
Plats: 151
Plats: 60
Startnr: 24
Blecket
Gabriella "Frun" Gustafsson
Motionsklassen
00:27:28
Plats: 152
Plats: 60
Startnr: 83
Motionsklassen
00:27:29
Plats: 153
Plats: 60
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Kerry Maria Agustsson
Motionsklassen
00:27:49
Plats: 154
Plats: 60
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Monica Lundager
Motionsklassen
00:28:18
Plats: 155
Plats: 60
Startnr: 189
Motionsklassen
00:28:36
Plats: 156
Plats: 60
Startnr: 113
Endagars dag 2
00:28:41
Plats: 157
Plats: 60
Startnr: 139
Endagars dag 2
00:29:03
Plats: 158
Plats: 60
Startnr: 215
Rödöns SK
Johanna Höglind
Motionsklassen
00:29:07
Plats: 159
Plats: 60
Startnr: 97
Kalls IF
Erik Lindman
Endagars dag 2
00:29:43
Plats: 160
Plats: 60
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Endre Bjørkøy
Motionsklassen
00:30:03
Plats: 161
Plats: 60
Startnr: 92
Rapp IL
Rolf Hatlen
Motionsklassen
00:30:20
Plats: 162
Plats: 61
Startnr: 142
Motionsklassen
00:30:21
Plats: 163
Plats: 62
Startnr: 317
Motionsklassen
00:30:24
Plats: 164
Plats: 62
Startnr: 232
TrønderEnergi
Mina Vikersveen
Motionsklassen
00:30:24
Plats: 165
Plats: 62
Startnr: 260
FSK Östersund
Maja Norberg
Motionsklassen
00:31:19
Plats: 166
Plats: 62
Startnr: 143
Lag Olsson
Hanna Karlsson
Motionsklassen
00:31:25
Plats: 167
Plats: 62
Startnr: 99
Motionsklassen
00:31:53
Plats: 168
Plats: 62
Startnr: 95
Röde Runners
Tova Björngard
Motionsklassen
00:32:00
Plats: 169
Plats: 62
Startnr: 145
Mörsils IF
Yasan Yabr
Motionsklassen
00:34:52

Motionsklassen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 284
Motionsklassen
00:15:05
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Petter Rypdal
Motionsklassen
00:15:17
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 39
Mosvik IL
Ola Erling Korbøl
Motionsklassen
00:16:01
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
HÅVARD JAKOBSEN
Motionsklassen
00:16:18
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 186
Bratsberg IL
Erlend Bjerkås
Motionsklassen
00:16:51
Plats: 6
Plats: 5
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
ARNT INGE NILSEN
Motionsklassen
00:17:22
Plats: 7
Plats: 6
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Håkon Halseth
Motionsklassen
00:17:26
Plats: 8
Plats: 6
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Magnus Harr Lian
Motionsklassen
00:17:50
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 10
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 2
TOR MORTEN KLINGEN
Motionsklassen
00:17:51
Plats: 10
Plats: 7
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Trond Forfot
Motionsklassen
00:17:54
Plats: 11
Plats: 8
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Erik Christiansen
Motionsklassen
00:18:01
Plats: 12
Plats: 9
Startnr: 110
Hommelvik il
Erling Flataker
Motionsklassen
00:18:15
Plats: 13
Plats: 10
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Anders Nyrnes
Motionsklassen
00:18:17
Plats: 14
Plats: 11
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Per Hjalmarsson
Motionsklassen
00:18:23
Plats: 15
Plats: 11
Startnr: 38
Sportsgym
Qvintus Rost
Motionsklassen
00:18:34
Plats: 16
Plats: 11
Startnr: 206
Leksvik il
Gunstein Aaring
Motionsklassen
00:18:44
Plats: 17
Plats: 12
Startnr: 91
Leik il
Rune Talsnes
Motionsklassen
00:18:49
Plats: 18
Plats: 13
Startnr: 103
Leinstrand IL
Eimund Husby
Motionsklassen
00:18:50
Plats: 19
Plats: 14
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Roy Andreas Karlsen
Motionsklassen
00:18:53
Plats: 20
Plats: 15
Startnr: 112
Byneset il
Vetle Aune Bøhmer
Motionsklassen
00:19:02
Plats: 21
Plats: 16
Startnr: 138
Brunflo IF
Jacob Lyrén
Motionsklassen
00:19:04
Plats: 22
Plats: 17
Startnr: 185
Hattfjelldal il
kjell vidar norheim
Motionsklassen
00:19:04
Plats: 23
Plats: 18
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Egil Søvik Pedersen
Motionsklassen
00:19:31
Plats: 24
Plats: 19
Startnr: 47
Lånke IL
John Lang Dybvad
Motionsklassen
00:19:36
Plats: 25
Plats: 20
Startnr: 129
Ogndal IL
Sigur Johan Lillefjell
Motionsklassen
00:19:38
Plats: 26
Plats: 21
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Tilde Bångman
Motionsklassen
00:19:42
Plats: 27
Plats: 22
Startnr: 195
Vinne IL 1
Are Steen
Motionsklassen
00:19:48
Plats: 28
Plats: 22
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Øyvind Øyen
Motionsklassen
00:19:53
Plats: 29
Plats: 22
Startnr: 94
I.L Nor
Håvard Solfeldt
Motionsklassen
00:20:00
Plats: 30
Plats: 22
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Jan Frode Skogan
Motionsklassen
00:20:04
Plats: 31
Plats: 23
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Daniel Eriksson
Motionsklassen
00:20:07
Plats: 32
Plats: 24
Startnr: 105
Politiets IL Sør-Trøndelag
Stein Frode Haugbjørg
Motionsklassen
00:20:14
Plats: 33
Plats: 25
Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Jahn Knipenberg
Motionsklassen
00:20:29
Plats: 34
Plats: 26
Startnr: 116
Motionsklassen
00:20:32
Plats: 35
Plats: 26
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Eirik Skorstad
Motionsklassen
00:20:33
Plats: 36
Plats: 26
Startnr: 66
Meråker Mix
Bernhard Estil
Motionsklassen
00:20:36
Plats: 37
Plats: 26
Startnr: 70
Motionsklassen
00:20:37
Plats: 38
Plats: 26
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
John Leander
Motionsklassen
00:20:37
Plats: 39
Plats: 26
Startnr: 131
Motionsklassen
00:20:42
Plats: 40
Plats: 26
Startnr: 85
Domstolene
Roar Bakås
Motionsklassen
00:20:43
Plats: 41
Plats: 26
Startnr: 65
Sjetne
Mats Jensen
Motionsklassen
00:20:46
Plats: 42
Plats: 27
Startnr: 180
Adresseavisen
Åge Wangberg
Motionsklassen
00:20:49
Plats: 43
Plats: 27
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Ådne Bjørkøy
Motionsklassen
00:20:52
Plats: 44
Plats: 28
Startnr: 67
Motionsklassen
00:20:58
Plats: 45
Plats: 28
Startnr: 50
Skogn IL
Morten Hovdal Aaknes
Motionsklassen
00:20:59
Plats: 46
Plats: 29
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Edvard Fuglem
Motionsklassen
00:21:09
Plats: 47
Plats: 29
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Martin Granheim
Motionsklassen
00:21:12
Plats: 48
Plats: 30
Startnr: 160
Motionsklassen
00:21:17
Plats: 49
Plats: 30
Startnr: 188
Hallkutarna
André Toresson
Motionsklassen
00:21:20
Plats: 50
Plats: 30
Startnr: 171
Kroglund slækt og påfyill
Karl Kristian Lehn
Motionsklassen
00:21:37
Plats: 51
Plats: 30
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Ingmund Solberg
Motionsklassen
00:21:47
Plats: 52
Plats: 30
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Jean Grabowski
Motionsklassen
00:21:49
Plats: 53
Plats: 30
Startnr: 26
Budal i.l
Erik Eggen
Motionsklassen
00:21:51
Plats: 54
Plats: 30
Startnr: 96
Motionsklassen
00:21:55
Plats: 55
Plats: 30
Startnr: 40
NTE BIL
Magnus Solli Haukaas
Motionsklassen
00:21:56
Plats: 56
Plats: 30
Startnr: 281
RENÅ
Anitra Vognild
Motionsklassen
00:22:00
Plats: 57
Plats: 30
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Jonas Jonsson
Motionsklassen
00:22:07
Plats: 58
Plats: 30
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Ola Øfstedal
Motionsklassen
00:22:12
Plats: 59
Plats: 30
Startnr: 172
Motionsklassen
00:22:12
Plats: 60
Plats: 30
Startnr: 101
Støtet
Hege Benedicte Ekren
Motionsklassen
00:22:14
Plats: 61
Plats: 30
Startnr: 169
Duveds IF
Ellen Sjölund
Motionsklassen
00:22:16
Plats: 62
Plats: 30
Startnr: 163
Team Alseth
Bjørnar Alseth
Motionsklassen
00:22:16
Plats: 63
Plats: 30
Startnr: 192
Campus Miun IF
Elisabet Rondung
Motionsklassen
00:22:17
Plats: 64
Plats: 30
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Christian Skaug
Motionsklassen
00:22:19
Plats: 65
Plats: 30
Startnr: 87
Hedevikens IF
Lars Björnmyr
Motionsklassen
00:22:29
Plats: 66
Plats: 30
Startnr: 114
Motionsklassen
00:22:32
Plats: 67
Plats: 30
Startnr: 58
Motionsklassen
00:22:34
Plats: 68
Plats: 31
Startnr: 111
Malvik IL
Reidulf Herrmann
Motionsklassen
00:22:37
Plats: 69
Plats: 32
Startnr: 150
Frosta IL
Bjørn Rekkebo
Motionsklassen
00:22:45
Plats: 70
Plats: 33
Startnr: 106
Team 3T
Roald Lilletvedt
Motionsklassen
00:22:46
Plats: 71
Plats: 33
Startnr: 140
Alsens IF
Peter Hallberg
Motionsklassen
00:23:02
Plats: 72
Plats: 33
Startnr: 76
Marieby GIF
Linn Walenty
Motionsklassen
00:23:08
Plats: 73
Plats: 34
Startnr: 102
Ytterøy
Jorunn Winnberg
Motionsklassen
00:23:12
Plats: 74
Plats: 35
Startnr: 28
Leirådal I.L
Ingrid Bjørkeng
Motionsklassen
00:23:31
Plats: 75
Plats: 36
Startnr: 61
Motionsklassen
00:23:34
Plats: 76
Plats: 37
Startnr: 137
Undersåkers IF
Jonas Eriksson
Motionsklassen
00:23:37
Plats: 77
Plats: 37
Startnr: 214
Hej främling! - Inlöparna
Abdalrahim Mussa Hassen
Motionsklassen
00:23:39
Plats: 78
Plats: 37
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Ingvild Harr Lian
Motionsklassen
00:23:40
Plats: 79
Plats: 37
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Silje Wesche
Motionsklassen
00:23:40
Plats: 80
Plats: 38
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Edvin Romundstad
Motionsklassen
00:23:41
Plats: 81
Plats: 39
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Viktoria Vikan
Motionsklassen
00:23:45
Plats: 82
Plats: 39
Startnr: 183
SPILLUM IL
Roger Nilsen
Motionsklassen
00:23:49
Plats: 83
Plats: 40
Startnr: 30
Inderøy
Maren Røflo
Motionsklassen
00:23:51
Plats: 84
Plats: 40
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Gunn Tove Leiren
Motionsklassen
00:23:54
Plats: 85
Plats: 41
Startnr: 36
IL Dalebrand
Jon Daniel Storflor
Motionsklassen
00:23:54
Plats: 86
Plats: 42
Startnr: 155
Team Adonai
Oddvar Alstad
Motionsklassen
00:23:58
Plats: 87
Plats: 42
Startnr: 205
Nidarosdomen
Hans Morten Løvrød
Motionsklassen
00:24:10
Plats: 88
Plats: 42
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Hans Stierna
Motionsklassen
00:24:14
Plats: 89
Plats: 42
Startnr: 109
Sætervik UIG
Ingemar Fuglu
Motionsklassen
00:24:23
Plats: 90
Plats: 43
Startnr: 29
Henning IL
Hallgeir Rødsjø
Motionsklassen
00:24:35
Plats: 91
Plats: 43
Startnr: 157
Forra IL
Morten Moen
Motionsklassen
00:24:38
Plats: 92
Plats: 44
Startnr: 229
NGU bedriftsidrettslag
Terje Bjerkgård
Motionsklassen
00:24:38
Plats: 93
Plats: 45
Startnr: 278
Motionsklassen
00:24:49
Plats: 94
Plats: 45
Startnr: 79
Helgådal il
Magnus Ørtugen
Motionsklassen
00:24:51
Plats: 95
Plats: 45
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Bengt Fisken Olsson
Motionsklassen
00:24:54
Plats: 96
Plats: 45
Startnr: 69
Kullarmark SK
Maria Lundgren
Motionsklassen
00:24:58
Plats: 97
Plats: 45
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Marius Søberg
Motionsklassen
00:25:02
Plats: 98
Plats: 45
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Anton Håkansson
Motionsklassen
00:25:09
Plats: 99
Plats: 45
Startnr: 237
Teknikens Under
Magnus Persson
Motionsklassen
00:25:09
Plats: 100
Plats: 45
Startnr: 81
Motionsklassen
00:25:15
Plats: 101
Plats: 45
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Hampus "Bus" Björn
Motionsklassen
00:25:22
Plats: 102
Plats: 45
Startnr: 130
Vallbo sk
Christer Långström
Motionsklassen
00:25:29
Plats: 103
Plats: 45
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Ole Mathias Lauvsnes
Motionsklassen
00:25:30
Plats: 104
Plats: 45
Startnr: 57
I.L Aasguten
John Ulrik Hagen
Motionsklassen
00:25:35
Plats: 105
Plats: 46
Startnr: 86
Möringan
Håkan Wallin
Motionsklassen
00:25:35
Plats: 106
Plats: 46
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Stian Aspås Pedersen
Motionsklassen
00:25:40
Plats: 107
Plats: 47
Startnr: 117
Östersunds kommun
Fredrik Sjödin
Motionsklassen
00:25:40
Plats: 108
Plats: 47
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Sveinung Gravås
Motionsklassen
00:25:46
Plats: 109
Plats: 48
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Ingvild Stornes
Motionsklassen
00:25:50
Plats: 110
Plats: 48
Startnr: 98
Motionsklassen
00:25:51
Plats: 111
Plats: 48
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Stian Lernes
Motionsklassen
00:25:56
Plats: 112
Plats: 49
Startnr: 201
HV-12
Hans Petter Hestmo
Motionsklassen
00:26:01
Plats: 113
Plats: 49
Startnr: 51
Ole Vig
Anne Westerheim
Motionsklassen
00:26:02
Plats: 114
Plats: 49
Startnr: 43
Lättja IF
Fredrik Garli
Motionsklassen
00:26:10
Plats: 115
Plats: 49
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Julian Grøtte
Motionsklassen
00:26:16
Plats: 116
Plats: 50
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Janne Merethe Krogstad
Motionsklassen
00:26:29
Plats: 117
Plats: 50
Startnr: 54
Rønning runners
Vigdis Rønning
Motionsklassen
00:26:32
Plats: 118
Plats: 50
Startnr: 49
Jämtkraft
Leif Lind
Motionsklassen
00:26:35
Plats: 119
Plats: 50
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Pia Karlsson
Motionsklassen
00:26:38
Plats: 120
Plats: 50
Startnr: 42
Motionsklassen
00:26:38
Plats: 121
Plats: 50
Startnr: 292
Hemit
Anne Lene Ulven Kvamsøy
Motionsklassen
00:26:41
Plats: 122
Plats: 50
Startnr: 71
Motionsklassen
00:26:49
Plats: 123
Plats: 50
Startnr: 196
Vinne IL 2
Mona Kolstad
Motionsklassen
00:26:50
Plats: 124
Plats: 51
Startnr: 233
Prima
Karianne Krokan Kragseth
Motionsklassen
00:26:57
Plats: 125
Plats: 51
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Erlend Brataas
Motionsklassen
00:27:00
Plats: 126
Plats: 51
Startnr: 90
IL Skauga
Knut Inge Blix Furuseth
Motionsklassen
00:27:15
Plats: 127
Plats: 52
Startnr: 60
ATT-Fram
Ida Dahlen MYHR
Motionsklassen
00:27:16
Plats: 128
Plats: 52
Startnr: 197
Namdalseid IL
Siri Kaldal
Motionsklassen
00:27:21
Plats: 129
Plats: 53
Startnr: 149
Kälens SK
Ewa Lögdberg
Motionsklassen
00:27:25
Plats: 130
Plats: 53
Startnr: 151
Motionsklassen
00:27:27
Plats: 131
Plats: 53
Startnr: 24
Blecket
Gabriella "Frun" Gustafsson
Motionsklassen
00:27:28
Plats: 132
Plats: 53
Startnr: 83
Motionsklassen
00:27:29
Plats: 133
Plats: 53
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Kerry Maria Agustsson
Motionsklassen
00:27:49
Plats: 134
Plats: 53
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Monica Lundager
Motionsklassen
00:28:18
Plats: 135
Plats: 53
Startnr: 189
Motionsklassen
00:28:36
Plats: 136
Plats: 53
Startnr: 215
Rödöns SK
Johanna Höglind
Motionsklassen
00:29:07
Plats: 137
Plats: 53
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Endre Bjørkøy
Motionsklassen
00:30:03
Plats: 138
Plats: 53
Startnr: 92
Rapp IL
Rolf Hatlen
Motionsklassen
00:30:20
Plats: 139
Plats: 54
Startnr: 142
Motionsklassen
00:30:21
Plats: 140
Plats: 55
Startnr: 317
Motionsklassen
00:30:24
Plats: 141
Plats: 55
Startnr: 232
TrønderEnergi
Mina Vikersveen
Motionsklassen
00:30:24
Plats: 142
Plats: 55
Startnr: 260
FSK Östersund
Maja Norberg
Motionsklassen
00:31:19
Plats: 143
Plats: 55
Startnr: 143
Lag Olsson
Hanna Karlsson
Motionsklassen
00:31:25
Plats: 144
Plats: 55
Startnr: 99
Motionsklassen
00:31:53
Plats: 145
Plats: 55
Startnr: 95
Röde Runners
Tova Björngard
Motionsklassen
00:32:00
Plats: 146
Plats: 55
Startnr: 145
Mörsils IF
Yasan Yabr
Motionsklassen
00:34:52

Motion Damer

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Frida Haugskott
Motion Damer
00:19:42
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 243
Motion Damer
00:19:47
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 255
Byåsen IL
Hanne Skulbru
Motion Damer
00:19:54
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 250
Motion Damer
00:20:08
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Malin Johansson
Motion Damer
00:23:17
Plats: 6
Plats: 5
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Eline Storvig
Motion Damer
00:23:51
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 249
Motion Damer
00:26:28
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 257
Motion Damer
00:26:47
Plats: 9
Plats: 5
Startnr: 244
Byåsen damer
Janne Staulen Venes
Motion Damer
00:26:59
Plats: 10
Plats: 6
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Lisbeth Stamnes
Motion Damer
00:27:10

Endagars dag 2

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 285
Powel
Marius Geving
Endagars dag 2
00:16:53
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 279
HUNT4
Vegard Marschhäuser
Endagars dag 2
00:20:19
Plats: 3
Plats: 1
Startnr: 235
Endagars dag 2
00:21:08
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 306
Fagerlia/ Schøningsdal
Anne Marie Lund Eikrem
Endagars dag 2
00:23:41
Plats: 5
Plats: 2
Startnr: 121
NTNU IT
Terje Johnsen
Endagars dag 2
00:24:29
Plats: 6
Plats: 2
Startnr: 301
HENT AS
Per Øyvind Tvetene
Endagars dag 2
00:25:01
Plats: 7
Plats: 2
Startnr: 198
Teeness BIL
Daniel Myren
Endagars dag 2
00:25:41
Plats: 8
Plats: 2
Startnr: 199
Microchip Norway
Jan Egil Ruud
Endagars dag 2
00:25:56
Plats: 9
Plats: 2
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
LINN RØEN SKJERMO
Endagars dag 2
00:26:15
Plats: 10
Plats: 2
Startnr: 25
Kværner BIL
Ezra Engesvik
Endagars dag 2
00:26:36
Plats: 11
Plats: 3
Startnr: 113
Endagars dag 2
00:28:41
Plats: 12
Plats: 3
Startnr: 139
Endagars dag 2
00:29:03
Plats: 13
Plats: 3
Startnr: 97
Kalls IF
Erik Lindman
Endagars dag 2
00:29:43