Resultat Skalstugan - Sandvika

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Senay Fissehatsion
Motionsklassen
00:33:07
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Ebrahim Abdulaziz
Motionsklassen
00:33:48
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
HÅVARD FJÆRLI
Motionsklassen
00:35:17
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 186
Bratsberg IL
Sean Chester
Motionsklassen
00:35:40
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 39
Mosvik IL
Ola Berg Fines
Motionsklassen
00:36:25
Plats: 6
Plats: 5
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Øystein Myklegard Kristiansen
Motionsklassen
00:37:26
Plats: 7
Plats: 6
Startnr: 38
Sportsgym
Andre Jonsson
Motionsklassen
00:37:30
Plats: 8
Plats: 6
Startnr: 116
Motionsklassen
00:37:33
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Sindre Grønflaten
Motionsklassen
00:38:11
Plats: 10
Plats: 7
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Gisle Holberg
Motionsklassen
00:38:48
Plats: 11
Plats: 8
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Andreas Fjorden Ree
Motionsklassen
00:38:55
Plats: 12
Plats: 8
Startnr: 131
Motionsklassen
00:38:56
Plats: 13
Plats: 8
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
PER WIRÈHN
Motionsklassen
00:39:15
Plats: 14
Plats: 9
Startnr: 10
Motionsklassen
00:39:25
Plats: 15
Plats: 10
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Børge Leiren
Motionsklassen
00:39:36
Plats: 16
Plats: 11
Startnr: 110
Hommelvik il
Arnt Gunnar Winther
Motionsklassen
00:40:10
Plats: 17
Plats: 12
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
David Grabowski
Motionsklassen
00:40:30
Plats: 18
Plats: 12
Startnr: 129
Ogndal IL
Carlos Silva de Brito
Motionsklassen
00:40:33
Plats: 19
Plats: 13
Startnr: 188
Hallkutarna
Yoie Bohlin
Motionsklassen
00:40:42
Plats: 20
Plats: 13
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Pål Sæther
Motionsklassen
00:40:44
Plats: 21
Plats: 13
Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Kenneth Skjerve
Motionsklassen
00:41:00
Plats: 22
Plats: 14
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Erik Ottosson
Motionsklassen
00:41:14
Plats: 23
Plats: 15
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Martin Kåsbøl
Motionsklassen
00:41:15
Plats: 24
Plats: 16
Startnr: 149
Kälens SK
Sverker Högbom
Motionsklassen
00:41:22
Plats: 25
Plats: 16
Startnr: 185
Hattfjelldal il
vegard steinbakken
Motionsklassen
00:41:23
Plats: 26
Plats: 17
Startnr: 150
Frosta IL
Øystein Lie
Motionsklassen
00:41:25
Plats: 27
Plats: 18
Startnr: 306
Fagerlia/ Schøningsdal
Simon Lund Eikrem
Endagars dag 2
00:41:38
Plats: 28
Plats: 18
Startnr: 285
Powel
Bjørnar Fjelldal
Endagars dag 2
00:41:39
Plats: 29
Plats: 18
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Fredrik Arntsen
Motionsklassen
00:41:46
Plats: 30
Plats: 18
Startnr: 51
Ole Vig
Rolf Hernes
Motionsklassen
00:41:51
Plats: 31
Plats: 18
Startnr: 32
Motionsklassen
00:41:54
Plats: 32
Plats: 19
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Konrad Mattsson Myhr
Motionsklassen
00:42:03
Plats: 33
Plats: 19
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Tobias Jonsson
Motionsklassen
00:42:18
Plats: 34
Plats: 19
Startnr: 91
Leik il
Geir Morten Slette
Motionsklassen
00:42:30
Plats: 35
Plats: 20
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Kristoffer Moe
Motionsklassen
00:42:41
Plats: 36
Plats: 20
Startnr: 195
Vinne IL 1
Mathias Aksnes
Motionsklassen
00:42:45
Plats: 37
Plats: 20
Startnr: 105
Motionsklassen
00:42:47
Plats: 38
Plats: 21
Startnr: 103
Leinstrand IL
Gudleik Husby
Motionsklassen
00:42:50
Plats: 39
Plats: 22
Startnr: 34
Motionsklassen
00:42:52
Plats: 40
Plats: 23
Startnr: 155
Team Adonai
Tor Johan Askeland
Motionsklassen
00:42:57
Plats: 41
Plats: 23
Startnr: 106
Team 3T
Marit-Kristin Sørhøy
Motionsklassen
00:43:00
Plats: 42
Plats: 23
Startnr: 169
Duveds IF
Andreas Hansson
Motionsklassen
00:43:09
Plats: 43
Plats: 23
Startnr: 50
Skogn IL
Erlend Aune Krogstad
Motionsklassen
00:43:10
Plats: 44
Plats: 24
Startnr: 143
Lag Olsson
Elias Westin
Motionsklassen
00:43:25
Plats: 45
Plats: 24
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
IDA MOGSTAD
Endagars dag 2
00:43:27
Plats: 46
Plats: 24
Startnr: 58
Motionsklassen
00:43:30
Plats: 47
Plats: 25
Startnr: 138
Brunflo IF
Lars Johansson
Motionsklassen
00:43:41
Plats: 48
Plats: 26
Startnr: 24
Blecket
Casper "The Cesp" Strindberg
Motionsklassen
00:43:44
Plats: 49
Plats: 26
Startnr: 87
Hedevikens IF
Adam Burström
Motionsklassen
00:43:49
Plats: 50
Plats: 26
Startnr: 25
Kværner BIL
Dag Joar Lund
Endagars dag 2
00:43:53
Plats: 51
Plats: 27
Startnr: 101
Støtet
Morten Sørtømme
Motionsklassen
00:44:01
Plats: 52
Plats: 27
Startnr: 66
Meråker Mix
Frode Estil
Motionsklassen
00:44:07
Plats: 53
Plats: 27
Startnr: 71
Motionsklassen
00:44:08
Plats: 54
Plats: 27
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Torbjørn Dahle
Motionsklassen
00:44:09
Plats: 55
Plats: 28
Startnr: 233
Prima
Toril Krokan
Motionsklassen
00:44:12
Plats: 56
Plats: 28
Startnr: 157
Forra IL
Svein Olaf Linset
Motionsklassen
00:44:28
Plats: 57
Plats: 29
Startnr: 28
Leirådal I.L
Tor Gunnar Steinsli
Motionsklassen
00:44:31
Plats: 58
Plats: 30
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Johannes Listhaug
Motionsklassen
00:44:42
Plats: 59
Plats: 31
Startnr: 235
Endagars dag 2
00:44:43
Plats: 60
Plats: 32
Startnr: 114
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 3
JAN SVERRE FJÆRLI
Motionsklassen
00:44:46
Plats: 61
Plats: 32
Startnr: 183
SPILLUM IL
Kjell Anders Vikan
Motionsklassen
00:44:51
Plats: 62
Plats: 33
Startnr: 120
Motionsklassen
00:45:11
Plats: 63
Plats: 33
Startnr: 206
Leksvik il
Sture Ramdal
Motionsklassen
00:45:12
Plats: 64
Plats: 34
Startnr: 36
IL Dalebrand
Geir-Arve Clausen
Motionsklassen
00:45:16
Plats: 65
Plats: 35
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Mona Grindberg
Motion Damer
00:45:27
Plats: 66
Plats: 35
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
William Fuglem
Motionsklassen
00:45:29
Plats: 67
Plats: 35
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Mimmi "Lilla" Björn
Motionsklassen
00:45:31
Plats: 68
Plats: 35
Startnr: 287
Motionsklassen
00:45:34
Plats: 69
Plats: 35
Startnr: 243
Motion Damer
00:45:38
Plats: 70
Plats: 36
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Geir Hultgren
Motionsklassen
00:45:41
Plats: 71
Plats: 36
Startnr: 60
ATT-Fram
Bjørn MARTHINSEN
Motionsklassen
00:45:44
Plats: 72
Plats: 36
Startnr: 40
NTE BIL
Ådne Toldnes
Motionsklassen
00:45:47
Plats: 73
Plats: 36
Startnr: 197
Namdalseid IL
Carl Andrew Sæther
Motionsklassen
00:45:50
Plats: 74
Plats: 37
Startnr: 47
Lånke IL
Oddvar Kirvesniemi Rønning
Motionsklassen
00:45:53
Plats: 75
Plats: 38
Startnr: 151
Motionsklassen
00:45:54
Plats: 76
Plats: 38
Startnr: 277
Motionsklassen
00:45:58
Plats: 77
Plats: 38
Startnr: 63
Motionsklassen
00:46:00
Plats: 78
Plats: 38
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Stig Lerfald
Motionsklassen
00:46:03
Plats: 79
Plats: 38
Startnr: 86
Möringan
Mattias Lagerkvist
Motionsklassen
00:46:04
Plats: 80
Plats: 38
Startnr: 95
Röde Runners
Robert Björngard
Motionsklassen
00:46:05
Plats: 81
Plats: 38
Startnr: 215
Rödöns SK
Kalle Winblad
Motionsklassen
00:46:05
Plats: 82
Plats: 38
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Ola A. Skjermo
Motionsklassen
00:46:08
Plats: 83
Plats: 39
Startnr: 79
Helgådal il
Tomas Haugan
Motionsklassen
00:46:09
Plats: 84
Plats: 39
Startnr: 29
Henning IL
Emil Rødsjø
Motionsklassen
00:46:15
Plats: 85
Plats: 39
Startnr: 43
Lättja IF
Olof Eriksson
Motionsklassen
00:46:17
Plats: 86
Plats: 39
Startnr: 90
IL Skauga
Lars Ingar Enebakk
Motionsklassen
00:46:39
Plats: 87
Plats: 40
Startnr: 49
Jämtkraft
Daniel Ivarsson
Motionsklassen
00:46:39
Plats: 88
Plats: 40
Startnr: 257
Motion Damer
00:46:42
Plats: 89
Plats: 40
Startnr: 245
Motion Damer
00:46:43
Plats: 90
Plats: 40
Startnr: 255
Byåsen IL
Synne Brovold
Motion Damer
00:46:45
Plats: 91
Plats: 41
Startnr: 99
Motionsklassen
00:46:59
Plats: 92
Plats: 41
Startnr: 250
Motion Damer
00:47:01
Plats: 93
Plats: 42
Startnr: 41
Motionsklassen
00:47:02
Plats: 94
Plats: 42
Startnr: 30
Inderøy
Ahto Raba
Motionsklassen
00:47:26
Plats: 95
Plats: 42
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Jan Frode Skogan
Motionsklassen
00:47:42
Plats: 96
Plats: 43
Startnr: 172
Motionsklassen
00:47:46
Plats: 97
Plats: 43
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Jörgen Mattsson
Motionsklassen
00:47:50
Plats: 98
Plats: 43
Startnr: 214
Motionsklassen
00:47:52
Plats: 99
Plats: 43
Startnr: 301
HENT AS
Øystein Breines
Endagars dag 2
00:48:00
Plats: 100
Plats: 43
Startnr: 171
Motionsklassen
00:48:05
Plats: 101
Plats: 43
Startnr: 237
Teknikens Under
Mats-Erik Wiktorsson
Motionsklassen
00:48:15
Plats: 102
Plats: 43
Startnr: 140
Alsens IF
Markus Gunnman
Motionsklassen
00:48:16
Plats: 103
Plats: 43
Startnr: 279
HUNT4
Vegard Knudsen
Endagars dag 2
00:48:20
Plats: 104
Plats: 43
Startnr: 98
Motionsklassen
00:48:25
Plats: 105
Plats: 43
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Anders Ulvolden
Motionsklassen
00:48:35
Plats: 106
Plats: 43
Startnr: 26
Budal i.l
Emma E Hansen
Motionsklassen
00:48:37
Plats: 107
Plats: 43
Startnr: 281
RENÅ
Hanna Ruud Barland
Motionsklassen
00:48:40
Plats: 108
Plats: 43
Startnr: 145
Mörsils IF
Krister Svanberg
Motionsklassen
00:48:42
Plats: 109
Plats: 43
Startnr: 317
Motionsklassen
00:48:45
Plats: 110
Plats: 43
Startnr: 54
Rønning runners
Torstein Reistadbakk
Motionsklassen
00:48:45
Plats: 111
Plats: 43
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Noel Wallér
Motionsklassen
00:48:46
Plats: 112
Plats: 43
Startnr: 112
Byneset il
Edvind By
Motionsklassen
00:49:03
Plats: 113
Plats: 44
Startnr: 163
Team Alseth
Ingrun Alseth
Motionsklassen
00:49:06
Plats: 114
Plats: 44
Startnr: 180
Adresseavisen
Håvard Kvalheim
Motionsklassen
00:49:09
Plats: 115
Plats: 44
Startnr: 153
Motionsklassen
00:49:13
Plats: 116
Plats: 44
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Nils Håhus
Motionsklassen
00:49:15
Plats: 117
Plats: 44
Startnr: 102
Ytterøy
Atle Olav Skjerve
Motionsklassen
00:49:17
Plats: 118
Plats: 45
Startnr: 62
Motionsklassen
00:49:18
Plats: 119
Plats: 46
Startnr: 130
Vallbo sk
Lennart Långström
Motionsklassen
00:49:19
Plats: 120
Plats: 46
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Håvard Mostad
Motionsklassen
00:49:27
Plats: 121
Plats: 46
Startnr: 232
TrønderEnergi
Jonas Renhult Skaug
Motionsklassen
00:49:27
Plats: 122
Plats: 46
Startnr: 166
Motionsklassen
00:49:29
Plats: 123
Plats: 46
Startnr: 111
Malvik IL
Sivert Høiseth
Motionsklassen
00:49:36
Plats: 124
Plats: 47
Startnr: 92
Rapp IL
Tore Frøstad
Motionsklassen
00:49:54
Plats: 125
Plats: 48
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Kjell Ove P. Tiller
Motionsklassen
00:49:55
Plats: 126
Plats: 49
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Ragnhild Grandetrø
Motion Damer
00:49:59
Plats: 127
Plats: 49
Startnr: 137
Undersåkers IF
Bosse Berglund
Motionsklassen
00:49:59
Plats: 128
Plats: 49
Startnr: 292
Hemit
Åsmund Kjelstad Lie
Motionsklassen
00:50:00
Plats: 129
Plats: 49
Startnr: 160
Motionsklassen
00:50:29
Plats: 130
Plats: 49
Startnr: 94
I.L Nor
Jon Vegard Grut
Motionsklassen
00:50:31
Plats: 131
Plats: 49
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Emelie Eriksson
Motion Damer
00:50:58
Plats: 132
Plats: 50
Startnr: 69
Kullarmark SK
Andreas Svensson
Motionsklassen
00:51:03
Plats: 133
Plats: 50
Startnr: 139
Endagars dag 2
00:51:16
Plats: 134
Plats: 50
Startnr: 81
Motionsklassen
00:51:22
Plats: 135
Plats: 50
Startnr: 142
Motionsklassen
00:51:23
Plats: 136
Plats: 51
Startnr: 192
Campus Miun IF
Magnus Norberg
Motionsklassen
00:51:49
Plats: 137
Plats: 51
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Olav Arild Hasselvold
Motionsklassen
00:52:02
Plats: 138
Plats: 52
Startnr: 57
I.L Aasguten
Oddgeir Aakvik
Motionsklassen
00:52:03
Plats: 139
Plats: 53
Startnr: 96
Motionsklassen
00:52:04
Plats: 140
Plats: 53
Startnr: 196
Vinne IL 2
Ann Sissel Vehus
Motionsklassen
00:52:09
Plats: 141
Plats: 54
Startnr: 85
Domstolene
Øystein Folkvord
Motionsklassen
00:52:15
Plats: 142
Plats: 54
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Marius Finstad
Motionsklassen
00:52:25
Plats: 143
Plats: 54
Startnr: 67
Motionsklassen
00:52:26
Plats: 144
Plats: 54
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Antaris Persson
Motionsklassen
00:52:32
Plats: 145
Plats: 54
Startnr: 278
Motionsklassen
00:52:35
Plats: 146
Plats: 54
Startnr: 244
Byåsen damer
Wenche Lisbeth Lande
Motion Damer
00:52:36
Plats: 147
Plats: 55
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Elin Bellingmo
Motionsklassen
00:52:54
Plats: 148
Plats: 55
Startnr: 65
Sjetne
Helge Johansen
Motionsklassen
00:52:57
Plats: 149
Plats: 56
Startnr: 199
Microchip Norway
Per Andreas Gulbransen
Endagars dag 2
00:53:06
Plats: 150
Plats: 56
Startnr: 97
Kalls IF
Signe Svensson
Endagars dag 2
00:54:07
Plats: 151
Plats: 56
Startnr: 201
HV-12
Tor Ola Johansen
Motionsklassen
00:54:11
Plats: 152
Plats: 56
Startnr: 109
Sætervik UIG
Marius Sørgjerd
Motionsklassen
00:54:30
Plats: 153
Plats: 57
Startnr: 121
NTNU IT
Hanne Helmersen
Endagars dag 2
00:54:44
Plats: 154
Plats: 57
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Monika Glørstad
Motionsklassen
00:55:07
Plats: 155
Plats: 58
Startnr: 205
Nidarosdomen
Kelly Borsick
Motionsklassen
00:55:58
Plats: 156
Plats: 58
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Marius Søberg
Motionsklassen
00:57:13
Plats: 157
Plats: 58
Startnr: 42
Motionsklassen
00:57:35
Plats: 158
Plats: 58
Startnr: 260
FSK Östersund
Caroline Gärdin Hyttsten
Motionsklassen
00:58:34
Plats: 159
Plats: 58
Startnr: 61
Motionsklassen
00:58:35
Plats: 160
Plats: 59
Startnr: 76
Marieby GIF
Kristina Halldorf
Motionsklassen
00:58:45
Plats: 161
Plats: 60
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Irene Wormdahl
Motionsklassen
00:58:54
Plats: 162
Plats: 61
Startnr: 70
Motionsklassen
00:59:48
Plats: 163
Plats: 61
Startnr: 198
Teeness BIL
Jørgen Hägglund
Endagars dag 2
01:00:01
Plats: 164
Plats: 61
Startnr: 117
Östersunds kommun
Jenny Wikner
Motionsklassen
01:00:03
Plats: 165
Plats: 61
Startnr: 83
Motionsklassen
01:02:00
Plats: 166
Plats: 61
Startnr: 113
Innherred Samkommune
Cathrine Johansen
Endagars dag 2
01:02:18
Plats: 167
Plats: 61
Startnr: 229
NGU bedriftsidrettslag
Morgan Ganerød
Motionsklassen
01:03:50
Plats: 168
Plats: 62
Startnr: 189
Motionsklassen
01:03:54
Plats: 169
Plats: 62
Startnr: 249
Motion Damer
01:10:02

Motionsklassen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Senay Fissehatsion
Motionsklassen
00:33:07
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Ebrahim Abdulaziz
Motionsklassen
00:33:48
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
HÅVARD FJÆRLI
Motionsklassen
00:35:17
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 186
Bratsberg IL
Sean Chester
Motionsklassen
00:35:40
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 39
Mosvik IL
Ola Berg Fines
Motionsklassen
00:36:25
Plats: 6
Plats: 5
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Øystein Myklegard Kristiansen
Motionsklassen
00:37:26
Plats: 7
Plats: 6
Startnr: 38
Sportsgym
Andre Jonsson
Motionsklassen
00:37:30
Plats: 8
Plats: 6
Startnr: 116
Motionsklassen
00:37:33
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Sindre Grønflaten
Motionsklassen
00:38:11
Plats: 10
Plats: 7
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Gisle Holberg
Motionsklassen
00:38:48
Plats: 11
Plats: 8
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Andreas Fjorden Ree
Motionsklassen
00:38:55
Plats: 12
Plats: 8
Startnr: 131
Motionsklassen
00:38:56
Plats: 13
Plats: 8
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
PER WIRÈHN
Motionsklassen
00:39:15
Plats: 14
Plats: 9
Startnr: 10
Motionsklassen
00:39:25
Plats: 15
Plats: 10
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Børge Leiren
Motionsklassen
00:39:36
Plats: 16
Plats: 11
Startnr: 110
Hommelvik il
Arnt Gunnar Winther
Motionsklassen
00:40:10
Plats: 17
Plats: 12
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
David Grabowski
Motionsklassen
00:40:30
Plats: 18
Plats: 12
Startnr: 129
Ogndal IL
Carlos Silva de Brito
Motionsklassen
00:40:33
Plats: 19
Plats: 13
Startnr: 188
Hallkutarna
Yoie Bohlin
Motionsklassen
00:40:42
Plats: 20
Plats: 13
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Pål Sæther
Motionsklassen
00:40:44
Plats: 21
Plats: 13
Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Kenneth Skjerve
Motionsklassen
00:41:00
Plats: 22
Plats: 14
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Erik Ottosson
Motionsklassen
00:41:14
Plats: 23
Plats: 15
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Martin Kåsbøl
Motionsklassen
00:41:15
Plats: 24
Plats: 16
Startnr: 149
Kälens SK
Sverker Högbom
Motionsklassen
00:41:22
Plats: 25
Plats: 16
Startnr: 185
Hattfjelldal il
vegard steinbakken
Motionsklassen
00:41:23
Plats: 26
Plats: 17
Startnr: 150
Frosta IL
Øystein Lie
Motionsklassen
00:41:25
Plats: 27
Plats: 18
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Fredrik Arntsen
Motionsklassen
00:41:46
Plats: 28
Plats: 18
Startnr: 51
Ole Vig
Rolf Hernes
Motionsklassen
00:41:51
Plats: 29
Plats: 18
Startnr: 32
Motionsklassen
00:41:54
Plats: 30
Plats: 19
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Konrad Mattsson Myhr
Motionsklassen
00:42:03
Plats: 31
Plats: 19
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Tobias Jonsson
Motionsklassen
00:42:18
Plats: 32
Plats: 19
Startnr: 91
Leik il
Geir Morten Slette
Motionsklassen
00:42:30
Plats: 33
Plats: 20
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Kristoffer Moe
Motionsklassen
00:42:41
Plats: 34
Plats: 20
Startnr: 195
Vinne IL 1
Mathias Aksnes
Motionsklassen
00:42:45
Plats: 35
Plats: 20
Startnr: 105
Motionsklassen
00:42:47
Plats: 36
Plats: 21
Startnr: 103
Leinstrand IL
Gudleik Husby
Motionsklassen
00:42:50
Plats: 37
Plats: 22
Startnr: 34
Motionsklassen
00:42:52
Plats: 38
Plats: 23
Startnr: 155
Team Adonai
Tor Johan Askeland
Motionsklassen
00:42:57
Plats: 39
Plats: 23
Startnr: 106
Team 3T
Marit-Kristin Sørhøy
Motionsklassen
00:43:00
Plats: 40
Plats: 23
Startnr: 169
Duveds IF
Andreas Hansson
Motionsklassen
00:43:09
Plats: 41
Plats: 23
Startnr: 50
Skogn IL
Erlend Aune Krogstad
Motionsklassen
00:43:10
Plats: 42
Plats: 24
Startnr: 143
Lag Olsson
Elias Westin
Motionsklassen
00:43:25
Plats: 43
Plats: 24
Startnr: 58
Motionsklassen
00:43:30
Plats: 44
Plats: 25
Startnr: 138
Brunflo IF
Lars Johansson
Motionsklassen
00:43:41
Plats: 45
Plats: 26
Startnr: 24
Blecket
Casper "The Cesp" Strindberg
Motionsklassen
00:43:44
Plats: 46
Plats: 26
Startnr: 87
Hedevikens IF
Adam Burström
Motionsklassen
00:43:49
Plats: 47
Plats: 26
Startnr: 101
Støtet
Morten Sørtømme
Motionsklassen
00:44:01
Plats: 48
Plats: 26
Startnr: 66
Meråker Mix
Frode Estil
Motionsklassen
00:44:07
Plats: 49
Plats: 26
Startnr: 71
Motionsklassen
00:44:08
Plats: 50
Plats: 26
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Torbjørn Dahle
Motionsklassen
00:44:09
Plats: 51
Plats: 27
Startnr: 233
Prima
Toril Krokan
Motionsklassen
00:44:12
Plats: 52
Plats: 27
Startnr: 157
Forra IL
Svein Olaf Linset
Motionsklassen
00:44:28
Plats: 53
Plats: 28
Startnr: 28
Leirådal I.L
Tor Gunnar Steinsli
Motionsklassen
00:44:31
Plats: 54
Plats: 29
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Johannes Listhaug
Motionsklassen
00:44:42
Plats: 55
Plats: 30
Startnr: 114
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 3
JAN SVERRE FJÆRLI
Motionsklassen
00:44:46
Plats: 56
Plats: 30
Startnr: 183
SPILLUM IL
Kjell Anders Vikan
Motionsklassen
00:44:51
Plats: 57
Plats: 31
Startnr: 120
Motionsklassen
00:45:11
Plats: 58
Plats: 31
Startnr: 206
Leksvik il
Sture Ramdal
Motionsklassen
00:45:12
Plats: 59
Plats: 32
Startnr: 36
IL Dalebrand
Geir-Arve Clausen
Motionsklassen
00:45:16
Plats: 60
Plats: 33
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
William Fuglem
Motionsklassen
00:45:29
Plats: 61
Plats: 33
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Mimmi "Lilla" Björn
Motionsklassen
00:45:31
Plats: 62
Plats: 33
Startnr: 287
Motionsklassen
00:45:34
Plats: 63
Plats: 33
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Geir Hultgren
Motionsklassen
00:45:41
Plats: 64
Plats: 33
Startnr: 60
ATT-Fram
Bjørn MARTHINSEN
Motionsklassen
00:45:44
Plats: 65
Plats: 33
Startnr: 40
NTE BIL
Ådne Toldnes
Motionsklassen
00:45:47
Plats: 66
Plats: 33
Startnr: 197
Namdalseid IL
Carl Andrew Sæther
Motionsklassen
00:45:50
Plats: 67
Plats: 34
Startnr: 47
Lånke IL
Oddvar Kirvesniemi Rønning
Motionsklassen
00:45:53
Plats: 68
Plats: 35
Startnr: 151
Motionsklassen
00:45:54
Plats: 69
Plats: 35
Startnr: 277
Motionsklassen
00:45:58
Plats: 70
Plats: 35
Startnr: 63
Motionsklassen
00:46:00
Plats: 71
Plats: 35
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Stig Lerfald
Motionsklassen
00:46:03
Plats: 72
Plats: 35
Startnr: 86
Möringan
Mattias Lagerkvist
Motionsklassen
00:46:04
Plats: 73
Plats: 35
Startnr: 95
Röde Runners
Robert Björngard
Motionsklassen
00:46:05
Plats: 74
Plats: 35
Startnr: 215
Rödöns SK
Kalle Winblad
Motionsklassen
00:46:05
Plats: 75
Plats: 35
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Ola A. Skjermo
Motionsklassen
00:46:08
Plats: 76
Plats: 36
Startnr: 79
Helgådal il
Tomas Haugan
Motionsklassen
00:46:09
Plats: 77
Plats: 36
Startnr: 29
Henning IL
Emil Rødsjø
Motionsklassen
00:46:15
Plats: 78
Plats: 36
Startnr: 43
Lättja IF
Olof Eriksson
Motionsklassen
00:46:17
Plats: 79
Plats: 36
Startnr: 90
IL Skauga
Lars Ingar Enebakk
Motionsklassen
00:46:39
Plats: 80
Plats: 37
Startnr: 49
Jämtkraft
Daniel Ivarsson
Motionsklassen
00:46:39
Plats: 81
Plats: 37
Startnr: 99
Motionsklassen
00:46:59
Plats: 82
Plats: 37
Startnr: 41
Motionsklassen
00:47:02
Plats: 83
Plats: 37
Startnr: 30
Inderøy
Ahto Raba
Motionsklassen
00:47:26
Plats: 84
Plats: 37
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Jan Frode Skogan
Motionsklassen
00:47:42
Plats: 85
Plats: 38
Startnr: 172
Motionsklassen
00:47:46
Plats: 86
Plats: 38
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Jörgen Mattsson
Motionsklassen
00:47:50
Plats: 87
Plats: 38
Startnr: 214
Motionsklassen
00:47:52
Plats: 88
Plats: 38
Startnr: 171
Motionsklassen
00:48:05
Plats: 89
Plats: 38
Startnr: 237
Teknikens Under
Mats-Erik Wiktorsson
Motionsklassen
00:48:15
Plats: 90
Plats: 38
Startnr: 140
Alsens IF
Markus Gunnman
Motionsklassen
00:48:16
Plats: 91
Plats: 38
Startnr: 98
Motionsklassen
00:48:25
Plats: 92
Plats: 38
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Anders Ulvolden
Motionsklassen
00:48:35
Plats: 93
Plats: 38
Startnr: 26
Budal i.l
Emma E Hansen
Motionsklassen
00:48:37
Plats: 94
Plats: 38
Startnr: 281
RENÅ
Hanna Ruud Barland
Motionsklassen
00:48:40
Plats: 95
Plats: 38
Startnr: 145
Mörsils IF
Krister Svanberg
Motionsklassen
00:48:42
Plats: 96
Plats: 38
Startnr: 317
Motionsklassen
00:48:45
Plats: 97
Plats: 38
Startnr: 54
Rønning runners
Torstein Reistadbakk
Motionsklassen
00:48:45
Plats: 98
Plats: 38
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Noel Wallér
Motionsklassen
00:48:46
Plats: 99
Plats: 38
Startnr: 112
Byneset il
Edvind By
Motionsklassen
00:49:03
Plats: 100
Plats: 39
Startnr: 163
Team Alseth
Ingrun Alseth
Motionsklassen
00:49:06
Plats: 101
Plats: 39
Startnr: 180
Adresseavisen
Håvard Kvalheim
Motionsklassen
00:49:09
Plats: 102
Plats: 39
Startnr: 153
Motionsklassen
00:49:13
Plats: 103
Plats: 39
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Nils Håhus
Motionsklassen
00:49:15
Plats: 104
Plats: 39
Startnr: 102
Ytterøy
Atle Olav Skjerve
Motionsklassen
00:49:17
Plats: 105
Plats: 40
Startnr: 62
Motionsklassen
00:49:18
Plats: 106
Plats: 41
Startnr: 130
Vallbo sk
Lennart Långström
Motionsklassen
00:49:19
Plats: 107
Plats: 41
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Håvard Mostad
Motionsklassen
00:49:27
Plats: 108
Plats: 41
Startnr: 232
TrønderEnergi
Jonas Renhult Skaug
Motionsklassen
00:49:27
Plats: 109
Plats: 41
Startnr: 166
Motionsklassen
00:49:29
Plats: 110
Plats: 41
Startnr: 111
Malvik IL
Sivert Høiseth
Motionsklassen
00:49:36
Plats: 111
Plats: 42
Startnr: 92
Rapp IL
Tore Frøstad
Motionsklassen
00:49:54
Plats: 112
Plats: 43
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Kjell Ove P. Tiller
Motionsklassen
00:49:55
Plats: 113
Plats: 44
Startnr: 137
Undersåkers IF
Bosse Berglund
Motionsklassen
00:49:59
Plats: 114
Plats: 44
Startnr: 292
Hemit
Åsmund Kjelstad Lie
Motionsklassen
00:50:00
Plats: 115
Plats: 44
Startnr: 160
Motionsklassen
00:50:29
Plats: 116
Plats: 44
Startnr: 94
I.L Nor
Jon Vegard Grut
Motionsklassen
00:50:31
Plats: 117
Plats: 44
Startnr: 69
Kullarmark SK
Andreas Svensson
Motionsklassen
00:51:03
Plats: 118
Plats: 44
Startnr: 81
Motionsklassen
00:51:22
Plats: 119
Plats: 44
Startnr: 142
Motionsklassen
00:51:23
Plats: 120
Plats: 45
Startnr: 192
Campus Miun IF
Magnus Norberg
Motionsklassen
00:51:49
Plats: 121
Plats: 45
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Olav Arild Hasselvold
Motionsklassen
00:52:02
Plats: 122
Plats: 46
Startnr: 57
I.L Aasguten
Oddgeir Aakvik
Motionsklassen
00:52:03
Plats: 123
Plats: 47
Startnr: 96
Motionsklassen
00:52:04
Plats: 124
Plats: 47
Startnr: 196
Vinne IL 2
Ann Sissel Vehus
Motionsklassen
00:52:09
Plats: 125
Plats: 48
Startnr: 85
Domstolene
Øystein Folkvord
Motionsklassen
00:52:15
Plats: 126
Plats: 48
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Marius Finstad
Motionsklassen
00:52:25
Plats: 127
Plats: 48
Startnr: 67
Motionsklassen
00:52:26
Plats: 128
Plats: 48
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Antaris Persson
Motionsklassen
00:52:32
Plats: 129
Plats: 48
Startnr: 278
Motionsklassen
00:52:35
Plats: 130
Plats: 48
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Elin Bellingmo
Motionsklassen
00:52:54
Plats: 131
Plats: 48
Startnr: 65
Sjetne
Helge Johansen
Motionsklassen
00:52:57
Plats: 132
Plats: 49
Startnr: 201
HV-12
Tor Ola Johansen
Motionsklassen
00:54:11
Plats: 133
Plats: 49
Startnr: 109
Sætervik UIG
Marius Sørgjerd
Motionsklassen
00:54:30
Plats: 134
Plats: 50
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Monika Glørstad
Motionsklassen
00:55:07
Plats: 135
Plats: 51
Startnr: 205
Nidarosdomen
Kelly Borsick
Motionsklassen
00:55:58
Plats: 136
Plats: 51
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Marius Søberg
Motionsklassen
00:57:13
Plats: 137
Plats: 51
Startnr: 42
Motionsklassen
00:57:35
Plats: 138
Plats: 51
Startnr: 260
FSK Östersund
Caroline Gärdin Hyttsten
Motionsklassen
00:58:34
Plats: 139
Plats: 51
Startnr: 61
Motionsklassen
00:58:35
Plats: 140
Plats: 52
Startnr: 76
Marieby GIF
Kristina Halldorf
Motionsklassen
00:58:45
Plats: 141
Plats: 53
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Irene Wormdahl
Motionsklassen
00:58:54
Plats: 142
Plats: 54
Startnr: 70
Motionsklassen
00:59:48
Plats: 143
Plats: 54
Startnr: 117
Östersunds kommun
Jenny Wikner
Motionsklassen
01:00:03
Plats: 144
Plats: 54
Startnr: 83
Motionsklassen
01:02:00
Plats: 145
Plats: 54
Startnr: 229
NGU bedriftsidrettslag
Morgan Ganerød
Motionsklassen
01:03:50
Plats: 146
Plats: 55
Startnr: 189
Motionsklassen
01:03:54

Motion Damer

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Mona Grindberg
Motion Damer
00:45:27
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 243
Motion Damer
00:45:38
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 257
Motion Damer
00:46:42
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 245
Motion Damer
00:46:43
Plats: 5
Plats: 2
Startnr: 255
Byåsen IL
Synne Brovold
Motion Damer
00:46:45
Plats: 6
Plats: 3
Startnr: 250
Motion Damer
00:47:01
Plats: 7
Plats: 4
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Ragnhild Grandetrø
Motion Damer
00:49:59
Plats: 8
Plats: 4
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Emelie Eriksson
Motion Damer
00:50:58
Plats: 9
Plats: 5
Startnr: 244
Byåsen damer
Wenche Lisbeth Lande
Motion Damer
00:52:36
Plats: 10
Plats: 6
Startnr: 249
Motion Damer
01:10:02

Endagars dag 2

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 306
Fagerlia/ Schøningsdal
Simon Lund Eikrem
Endagars dag 2
00:41:38
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 285
Powel
Bjørnar Fjelldal
Endagars dag 2
00:41:39
Plats: 3
Plats: 1
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
IDA MOGSTAD
Endagars dag 2
00:43:27
Plats: 4
Plats: 1
Startnr: 25
Kværner BIL
Dag Joar Lund
Endagars dag 2
00:43:53
Plats: 5
Plats: 2
Startnr: 235
Endagars dag 2
00:44:43
Plats: 6
Plats: 3
Startnr: 301
HENT AS
Øystein Breines
Endagars dag 2
00:48:00
Plats: 7
Plats: 3
Startnr: 279
HUNT4
Vegard Knudsen
Endagars dag 2
00:48:20
Plats: 8
Plats: 3
Startnr: 139
Endagars dag 2
00:51:16
Plats: 9
Plats: 3
Startnr: 199
Microchip Norway
Per Andreas Gulbransen
Endagars dag 2
00:53:06
Plats: 10
Plats: 3
Startnr: 97
Kalls IF
Signe Svensson
Endagars dag 2
00:54:07
Plats: 11
Plats: 3
Startnr: 121
NTNU IT
Hanne Helmersen
Endagars dag 2
00:54:44
Plats: 12
Plats: 3
Startnr: 198
Teeness BIL
Jørgen Hägglund
Endagars dag 2
01:00:01
Plats: 13
Plats: 3
Startnr: 113
Innherred Samkommune
Cathrine Johansen
Endagars dag 2
01:02:18