Resultat Sandvika - St Olavsbrua

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Mats Bjørgum
Motionsklassen
00:16:30
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Magnus Sirnes Hjellum
Motionsklassen
00:16:30
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 116
Motionsklassen
00:16:34
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 39
Mosvik IL
Ola Berg Fines
Motionsklassen
00:16:51
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
ANDERS TETTLI RENNEMO
Motionsklassen
00:17:23
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 66
Meråker Mix
Truls Torvik
Motionsklassen
00:17:32
Plats: 7
Plats: 4
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Sindre Grønflaten
Motionsklassen
00:17:47
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Vegard Myklegard Kristiansen
Motionsklassen
00:18:03
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 181
Motionsklassen
00:18:07
Plats: 10
Plats: 7
Startnr: 186
Bratsberg IL
Erlend Bjerkås
Motionsklassen
00:18:08
Plats: 11
Plats: 8
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
SIGMUND OFSTAD
Motionsklassen
00:18:09
Plats: 12
Plats: 9
Startnr: 47
Lånke IL
Arild Moen
Motionsklassen
00:18:14
Plats: 13
Plats: 10
Startnr: 79
Helgådal il
Tomas Haugan
Motionsklassen
00:18:56
Plats: 14
Plats: 10
Startnr: 101
Støtet
Thomas Ekren
Motionsklassen
00:18:57
Plats: 15
Plats: 10
Startnr: 129
Ogndal IL
Sivert Borgen
Motionsklassen
00:19:04
Plats: 16
Plats: 11
Startnr: 10
Motionsklassen
00:19:12
Plats: 17
Plats: 12
Startnr: 170
Motionsklassen
00:19:28
Plats: 18
Plats: 12
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Anders Nyrnes
Motionsklassen
00:19:30
Plats: 19
Plats: 13
Startnr: 195
Vinne IL 1
Stian Stensland
Motionsklassen
00:19:35
Plats: 20
Plats: 13
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
John Olav Fuglem
Motionsklassen
00:19:51
Plats: 21
Plats: 13
Startnr: 38
Sportsgym
Marcus Carlén
Motionsklassen
00:19:54
Plats: 22
Plats: 13
Startnr: 279
HUNT4
Eivind Skarpsno
Endagars dag 3
00:20:13
Plats: 23
Plats: 13
Startnr: 94
I.L Nor
Joakim Lystad Meås
Motionsklassen
00:20:15
Plats: 24
Plats: 13
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Ole Gørand Lind
Motionsklassen
00:20:15
Plats: 25
Plats: 13
Startnr: 188
Hallkutarna
Ida Fors Källstrand
Motionsklassen
00:20:18
Plats: 26
Plats: 13
Startnr: 169
Duveds IF
Erik Edsås
Motionsklassen
00:20:27
Plats: 27
Plats: 13
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Håkon Frøseth
Motionsklassen
00:20:35
Plats: 28
Plats: 13
Startnr: 160
Motionsklassen
00:20:46
Plats: 29
Plats: 13
Startnr: 237
Teknikens Under
Roger Åslund
Motionsklassen
00:20:55
Plats: 30
Plats: 13
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Bjørnar Hynne
Motionsklassen
00:20:56
Plats: 31
Plats: 14
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Håkon Lynet Simonsen
Motionsklassen
00:20:56
Plats: 32
Plats: 15
Startnr: 91
Leik il
Anders Estenstad
Motionsklassen
00:20:56
Plats: 33
Plats: 16
Startnr: 36
IL Dalebrand
Espen Bremseth
Motionsklassen
00:21:01
Plats: 34
Plats: 17
Startnr: 87
Hedevikens IF
Adam Burström
Motionsklassen
00:21:02
Plats: 35
Plats: 17
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Egil Søvik Pedersen
Motionsklassen
00:21:04
Plats: 36
Plats: 18
Startnr: 58
Motionsklassen
00:21:09
Plats: 37
Plats: 19
Startnr: 110
Hommelvik il
Petter Dalsplass
Motionsklassen
00:21:23
Plats: 38
Plats: 20
Startnr: 60
ATT-Fram
Ole CHRISTENSEN
Motionsklassen
00:21:31
Plats: 39
Plats: 20
Startnr: 105
Motionsklassen
00:21:42
Plats: 40
Plats: 21
Startnr: 243
Motion Damer
00:21:50
Plats: 41
Plats: 22
Startnr: 145
Mörsils IF
Magnus Jonsson
Motionsklassen
00:21:58
Plats: 42
Plats: 22
Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Fredrik Knipenberg
Motionsklassen
00:22:01
Plats: 43
Plats: 23
Startnr: 185
Hattfjelldal il
sigurd farbu
Motionsklassen
00:22:02
Plats: 44
Plats: 24
Startnr: 215
Rödöns SK
Anders Hamren
Motionsklassen
00:22:06
Plats: 45
Plats: 24
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Reidar Wikdahl
Motionsklassen
00:22:09
Plats: 46
Plats: 25
Startnr: 206
Leksvik il
Merethe Kopreitan Dahl
Motionsklassen
00:22:10
Plats: 47
Plats: 26
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Martin Jenssen Sandvik
Motionsklassen
00:22:10
Plats: 48
Plats: 26
Startnr: 96
Motionsklassen
00:22:14
Plats: 49
Plats: 26
Startnr: 54
Rønning runners
Tuva Rønning
Motionsklassen
00:22:14
Plats: 50
Plats: 26
Startnr: 112
Byneset il
Siri Klevset
Motionsklassen
00:22:15
Plats: 51
Plats: 27
Startnr: 331
Endagars dag 3
00:22:15
Plats: 52
Plats: 27
Startnr: 305
Haukaas-eliten
Vebjørn Vidarsson Haukaas
Endagars dag 3
00:22:17
Plats: 53
Plats: 27
Startnr: 103
Leinstrand IL
Jørgen Sæther
Motionsklassen
00:22:21
Plats: 54
Plats: 28
Startnr: 131
Motionsklassen
00:22:38
Plats: 55
Plats: 28
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Tale Bruheim
Motionsklassen
00:22:41
Plats: 56
Plats: 29
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Karen Rosmo Kuvås
Motion Damer
00:22:43
Plats: 57
Plats: 29
Startnr: 336
Sweco avd. Steinkjer
Jon Morten Hvesser
Endagars dag 3
00:22:46
Plats: 58
Plats: 29
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Anders Ulvolden
Motionsklassen
00:22:47
Plats: 59
Plats: 29
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Ingebrigt Vaagan Gravdal
Motionsklassen
00:22:58
Plats: 60
Plats: 30
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Hedda Tveit
Motionsklassen
00:23:00
Plats: 61
Plats: 31
Startnr: 196
Vinne IL 2
Hans Morten Eriksen
Motionsklassen
00:23:00
Plats: 62
Plats: 32
Startnr: 114
Motionsklassen
00:23:03
Plats: 63
Plats: 32
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Else Overvik
Motionsklassen
00:23:06
Plats: 64
Plats: 32
Startnr: 189
Motionsklassen
00:23:07
Plats: 65
Plats: 32
Startnr: 201
HV-12
Frode Dyngeland
Motionsklassen
00:23:16
Plats: 66
Plats: 32
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Johan Sundberg
Motionsklassen
00:23:27
Plats: 67
Plats: 32
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Håvard Johnsen Reitan
Motionsklassen
00:23:27
Plats: 68
Plats: 32
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Henrik Elven
Motionsklassen
00:23:30
Plats: 69
Plats: 33
Startnr: 63
Motionsklassen
00:23:30
Plats: 70
Plats: 33
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Gösta Wistemar
Motionsklassen
00:23:31
Plats: 71
Plats: 33
Startnr: 30
Inderøy
Ola Røvik
Motionsklassen
00:23:33
Plats: 72
Plats: 33
Startnr: 342
Mostadmark
Jørgen Hermstad
Endagars dag 3
00:23:40
Plats: 73
Plats: 33
Startnr: 25
Kværner BIL
Christoph Gisler
Endagars dag 3
00:23:45
Plats: 74
Plats: 34
Startnr: 210
Team Skånøy
Marit Mia Bjørnstad
Endagars dag 3
00:23:48
Plats: 75
Plats: 34
Startnr: 130
Vallbo sk
Marcus Olovsson
Motionsklassen
00:23:48
Plats: 76
Plats: 34
Startnr: 232
TrønderEnergi
Håvard Hyllmark
Motionsklassen
00:24:01
Plats: 77
Plats: 34
Startnr: 285
Powel
Sander Nordeide
Endagars dag 3
00:24:02
Plats: 78
Plats: 34
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Maria Ekman Stensland
Motion Damer
00:24:07
Plats: 79
Plats: 34
Startnr: 166
Motionsklassen
00:24:08
Plats: 80
Plats: 34
Startnr: 40
NTE BIL
Sverre Brensholm
Motionsklassen
00:24:08
Plats: 81
Plats: 34
Startnr: 245
Motion Damer
00:24:09
Plats: 82
Plats: 34
Startnr: 229
Motionsklassen
00:24:10
Plats: 83
Plats: 35
Startnr: 233
Prima
Randi Nermo Leer
Motionsklassen
00:24:10
Plats: 84
Plats: 35
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Erica Ajax
Motionsklassen
00:24:10
Plats: 85
Plats: 35
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Håkan Svensson
Motionsklassen
00:24:12
Plats: 86
Plats: 35
Startnr: 111
Malvik IL
Reidulf Herrmann
Motionsklassen
00:24:13
Plats: 87
Plats: 36
Startnr: 26
Budal i.l
Erik Eggen
Motionsklassen
00:24:19
Plats: 88
Plats: 36
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Tore "Skogman" Norkvist
Motionsklassen
00:24:22
Plats: 89
Plats: 36
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Kristoffer Gresseth
Motionsklassen
00:24:30
Plats: 90
Plats: 37
Startnr: 276
Ytre Namdal Løpelag
Lars Håvard Tømmervik
Endagars dag 3
00:24:43
Plats: 91
Plats: 37
Startnr: 157
Forra IL
Tobias Aadal
Motionsklassen
00:24:46
Plats: 92
Plats: 38
Startnr: 137
Undersåkers IF
Jonas Eriksson
Motionsklassen
00:24:52
Plats: 93
Plats: 38
Startnr: 255
Byåsen IL
Tale Dybvad
Motion Damer
00:24:55
Plats: 94
Plats: 39
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Nils Ingar Halgunset
Motionsklassen
00:24:55
Plats: 95
Plats: 40
Startnr: 102
Ytterøy
Stein Ove Winnberg
Motionsklassen
00:25:03
Plats: 96
Plats: 41
Startnr: 143
Lag Olsson
Gustav Dahlén
Motionsklassen
00:25:06
Plats: 97
Plats: 41
Startnr: 308
Brannvesenet Midt IKS
Bjørn Ivar Wågan
Endagars dag 3
00:25:10
Plats: 98
Plats: 41
Startnr: 117
Östersunds kommun
Florian Stamm
Motionsklassen
00:25:15
Plats: 99
Plats: 41
Startnr: 76
Marieby GIF
Franio Dubinski
Motionsklassen
00:25:22
Plats: 100
Plats: 42
Startnr: 50
Skogn IL
Rolf Brennskag
Motionsklassen
00:25:26
Plats: 101
Plats: 43
Startnr: 67
Motionsklassen
00:25:30
Plats: 102
Plats: 43
Startnr: 281
RENÅ
Sunniva Renå Hamre
Motionsklassen
00:25:37
Plats: 103
Plats: 43
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Emma Wikberg
Motionsklassen
00:25:39
Plats: 104
Plats: 43
Startnr: 183
SPILLUM IL
Roger Nilsen
Motionsklassen
00:25:42
Plats: 105
Plats: 44
Startnr: 138
Brunflo IF
Anneli Wivlén
Motionsklassen
00:25:45
Plats: 106
Plats: 45
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Haakon Oddebug
Motionsklassen
00:25:56
Plats: 107
Plats: 45
Startnr: 250
Motion Damer
00:25:56
Plats: 108
Plats: 46
Startnr: 24
Blecket
Pontus "The Beast" Strindberg
Motionsklassen
00:25:59
Plats: 109
Plats: 46
Startnr: 292
Hemit
Hilde Brå Vardehaug
Motionsklassen
00:26:03
Plats: 110
Plats: 46
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Tove Norbotn
Motionsklassen
00:26:08
Plats: 111
Plats: 47
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Hannah Sundberg
Motion Damer
00:26:08
Plats: 112
Plats: 47
Startnr: 172
Motionsklassen
00:26:13
Plats: 113
Plats: 47
Startnr: 109
Motionsklassen
00:26:15
Plats: 114
Plats: 48
Startnr: 85
Domstolene
Tage Borøchstein
Motionsklassen
00:26:16
Plats: 115
Plats: 48
Startnr: 69
Kullarmark SK
Frida Uebel
Motionsklassen
00:26:23
Plats: 116
Plats: 48
Startnr: 142
Motionsklassen
00:26:23
Plats: 117
Plats: 49
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Stig Wemundstad
Motionsklassen
00:26:24
Plats: 118
Plats: 50
Startnr: 304
Endagars dag 3
00:26:43
Plats: 119
Plats: 51
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Pål Theodorsen
Motionsklassen
00:26:44
Plats: 120
Plats: 51
Startnr: 106
Team 3T
Geir Magne Skjeldnes
Motionsklassen
00:26:49
Plats: 121
Plats: 51
Startnr: 28
Leirådal I.L
Einar Høyem Lademo
Motionsklassen
00:26:50
Plats: 122
Plats: 52
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Hege Kristine Natland Dahlen
Motionsklassen
00:26:57
Plats: 123
Plats: 52
Startnr: 192
Campus Miun IF
Douglas Howie
Motionsklassen
00:27:01
Plats: 124
Plats: 52
Startnr: 90
IL Skauga
Karin Haugen
Motionsklassen
00:27:02
Plats: 125
Plats: 53
Startnr: 333
Endagars dag 3
00:27:03
Plats: 126
Plats: 53
Startnr: 71
Östersunds Hushållsservice
Andreas Tjernström
Motionsklassen
00:27:09
Plats: 127
Plats: 53
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Morten Hoel
Motionsklassen
00:27:12
Plats: 128
Plats: 53
Startnr: 86
Möringan
Inger Nesterud
Motionsklassen
00:27:12
Plats: 129
Plats: 53
Startnr: 81
Motionsklassen
00:27:15
Plats: 130
Plats: 53
Startnr: 150
Frosta IL
Gustav Danielsen
Motionsklassen
00:27:24
Plats: 131
Plats: 54
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Odin Johansen
Motionsklassen
00:27:38
Plats: 132
Plats: 55
Startnr: 151
Motionsklassen
00:27:40
Plats: 133
Plats: 55
Startnr: 155
Team Adonai
Terje Hofstad
Motionsklassen
00:27:45
Plats: 134
Plats: 55
Startnr: 171
Motionsklassen
00:27:48
Plats: 135
Plats: 55
Startnr: 208
Motionsklassen
00:28:03
Plats: 136
Plats: 55
Startnr: 260
FSK Östersund
Alfred Åkerlund
Motionsklassen
00:28:04
Plats: 137
Plats: 55
Startnr: 278
Motionsklassen
00:28:06
Plats: 138
Plats: 55
Startnr: 83
Motionsklassen
00:28:16
Plats: 139
Plats: 55
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Elice Sundström
Motionsklassen
00:28:18
Plats: 140
Plats: 55
Startnr: 70
Primärvården Jämtland
Kristina Halldorf
Motionsklassen
00:28:22
Plats: 141
Plats: 55
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Kaisa Engstrom
Motion Damer
00:28:23
Plats: 142
Plats: 56
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Karianne Haugen
Motionsklassen
00:28:24
Plats: 143
Plats: 57
Startnr: 113
Innherred Samkommune
Hans Robert Hynne
Endagars dag 3
00:28:26
Plats: 144
Plats: 57
Startnr: 257
Motion Damer
00:28:26
Plats: 145
Plats: 57
Startnr: 49
Jämtkraft
Leif Lind
Motionsklassen
00:28:31
Plats: 146
Plats: 57
Startnr: 42
Motionsklassen
00:28:41
Plats: 147
Plats: 57
Startnr: 153
Motionsklassen
00:28:41
Plats: 148
Plats: 57
Startnr: 339
Endagars dag 3
00:28:44
Plats: 149
Plats: 57
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Diana Olander
Motionsklassen
00:28:57
Plats: 150
Plats: 57
Startnr: 98
Motionsklassen
00:29:02
Plats: 151
Plats: 57
Startnr: 198
Teeness BIL
Stian Berg
Endagars dag 3
00:29:03
Plats: 152
Plats: 57
Startnr: 180
Adresseavisen
Rannei Mesloe
Motionsklassen
00:29:04
Plats: 153
Plats: 57
Startnr: 335
Verrastranda idrettslag
Jørgen Rødsjø
Endagars dag 3
00:29:05
Plats: 154
Plats: 58
Startnr: 301
HENT AS
Tone Pedersen
Endagars dag 3
00:29:09
Plats: 155
Plats: 58
Startnr: 43
Lättja IF
Linnea Sandberg
Motionsklassen
00:29:21
Plats: 156
Plats: 58
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
SVITLANA BØRSET
Endagars dag 3
00:29:29
Plats: 157
Plats: 58
Startnr: 57
I.L Aasguten
Mari Berg
Motionsklassen
00:29:31
Plats: 158
Plats: 59
Startnr: 99
Motionsklassen
00:29:39
Plats: 159
Plats: 59
Startnr: 317
Motionsklassen
00:29:43
Plats: 160
Plats: 59
Startnr: 51
Ole Vig
Odd - Inge Strandheim
Motionsklassen
00:29:53
Plats: 161
Plats: 59
Startnr: 149
Kälens SK
Gunnel Blomberg
Motionsklassen
00:29:57
Plats: 162
Plats: 59
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Anne Marie Haugdahl
Motionsklassen
00:29:59
Plats: 163
Plats: 59
Startnr: 197
Namdalseid IL
Kristoffer Alfsen
Motionsklassen
00:30:05
Plats: 164
Plats: 60
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Siri Volan Hatling
Motionsklassen
00:30:27
Plats: 165
Plats: 60
Startnr: 65
Sjetne
Ole Andreas Gussøy
Motionsklassen
00:30:31
Plats: 166
Plats: 61
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Anette Austeng Hokstad
Motionsklassen
00:30:37
Plats: 167
Plats: 61
Startnr: 29
Henning IL
Marte Rannem
Motionsklassen
00:30:47
Plats: 168
Plats: 61
Startnr: 140
Alsens IF
Carola Johansson
Motionsklassen
00:31:00
Plats: 169
Plats: 61
Startnr: 244
Byåsen damer
Anita Gjellan
Motion Damer
00:31:07
Plats: 170
Plats: 62
Startnr: 306
Endagars dag 3
00:31:45
Plats: 171
Plats: 62
Startnr: 92
Rapp IL
Line kristin Kjelstad
Motionsklassen
00:31:54
Plats: 172
Plats: 63
Startnr: 95
Röde Runners
Malin Connysson
Motionsklassen
00:32:08
Plats: 173
Plats: 63
Startnr: 205
Nidarosdomen
Tine Jøhnk
Motionsklassen
00:32:49
Plats: 174
Plats: 63
Startnr: 163
Team Alseth
Ida Haarberg Jørgensen
Motionsklassen
00:33:46
Plats: 175
Plats: 63
Startnr: 214
Motionsklassen
00:34:40
Plats: 176
Plats: 63
Startnr: 121
NTNU IT
Mona Grudt
Endagars dag 3
00:41:35

Motionsklassen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Mats Bjørgum
Motionsklassen
00:16:30
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Magnus Sirnes Hjellum
Motionsklassen
00:16:30
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 116
Motionsklassen
00:16:34
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 39
Mosvik IL
Ola Berg Fines
Motionsklassen
00:16:51
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
ANDERS TETTLI RENNEMO
Motionsklassen
00:17:23
Plats: 6
Plats: 4
Startnr: 66
Meråker Mix
Truls Torvik
Motionsklassen
00:17:32
Plats: 7
Plats: 4
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Sindre Grønflaten
Motionsklassen
00:17:47
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Vegard Myklegard Kristiansen
Motionsklassen
00:18:03
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 181
Motionsklassen
00:18:07
Plats: 10
Plats: 7
Startnr: 186
Bratsberg IL
Erlend Bjerkås
Motionsklassen
00:18:08
Plats: 11
Plats: 8
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
SIGMUND OFSTAD
Motionsklassen
00:18:09
Plats: 12
Plats: 9
Startnr: 47
Lånke IL
Arild Moen
Motionsklassen
00:18:14
Plats: 13
Plats: 10
Startnr: 79
Helgådal il
Tomas Haugan
Motionsklassen
00:18:56
Plats: 14
Plats: 10
Startnr: 101
Støtet
Thomas Ekren
Motionsklassen
00:18:57
Plats: 15
Plats: 10
Startnr: 129
Ogndal IL
Sivert Borgen
Motionsklassen
00:19:04
Plats: 16
Plats: 11
Startnr: 10
Motionsklassen
00:19:12
Plats: 17
Plats: 12
Startnr: 170
Motionsklassen
00:19:28
Plats: 18
Plats: 12
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Anders Nyrnes
Motionsklassen
00:19:30
Plats: 19
Plats: 13
Startnr: 195
Vinne IL 1
Stian Stensland
Motionsklassen
00:19:35
Plats: 20
Plats: 13
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
John Olav Fuglem
Motionsklassen
00:19:51
Plats: 21
Plats: 13
Startnr: 38
Sportsgym
Marcus Carlén
Motionsklassen
00:19:54
Plats: 22
Plats: 13
Startnr: 94
I.L Nor
Joakim Lystad Meås
Motionsklassen
00:20:15
Plats: 23
Plats: 13
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Ole Gørand Lind
Motionsklassen
00:20:15
Plats: 24
Plats: 13
Startnr: 188
Hallkutarna
Ida Fors Källstrand
Motionsklassen
00:20:18
Plats: 25
Plats: 13
Startnr: 169
Duveds IF
Erik Edsås
Motionsklassen
00:20:27
Plats: 26
Plats: 13
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Håkon Frøseth
Motionsklassen
00:20:35
Plats: 27
Plats: 13
Startnr: 160
Motionsklassen
00:20:46
Plats: 28
Plats: 13
Startnr: 237
Teknikens Under
Roger Åslund
Motionsklassen
00:20:55
Plats: 29
Plats: 13
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Bjørnar Hynne
Motionsklassen
00:20:56
Plats: 30
Plats: 14
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Håkon Lynet Simonsen
Motionsklassen
00:20:56
Plats: 31
Plats: 15
Startnr: 91
Leik il
Anders Estenstad
Motionsklassen
00:20:56
Plats: 32
Plats: 16
Startnr: 36
IL Dalebrand
Espen Bremseth
Motionsklassen
00:21:01
Plats: 33
Plats: 17
Startnr: 87
Hedevikens IF
Adam Burström
Motionsklassen
00:21:02
Plats: 34
Plats: 17
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Egil Søvik Pedersen
Motionsklassen
00:21:04
Plats: 35
Plats: 18
Startnr: 58
Motionsklassen
00:21:09
Plats: 36
Plats: 19
Startnr: 110
Hommelvik il
Petter Dalsplass
Motionsklassen
00:21:23
Plats: 37
Plats: 20
Startnr: 60
ATT-Fram
Ole CHRISTENSEN
Motionsklassen
00:21:31
Plats: 38
Plats: 20
Startnr: 105
Motionsklassen
00:21:42
Plats: 39
Plats: 21
Startnr: 145
Mörsils IF
Magnus Jonsson
Motionsklassen
00:21:58
Plats: 40
Plats: 21
Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Fredrik Knipenberg
Motionsklassen
00:22:01
Plats: 41
Plats: 22
Startnr: 185
Hattfjelldal il
sigurd farbu
Motionsklassen
00:22:02
Plats: 42
Plats: 23
Startnr: 215
Rödöns SK
Anders Hamren
Motionsklassen
00:22:06
Plats: 43
Plats: 23
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Reidar Wikdahl
Motionsklassen
00:22:09
Plats: 44
Plats: 24
Startnr: 206
Leksvik il
Merethe Kopreitan Dahl
Motionsklassen
00:22:10
Plats: 45
Plats: 25
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Martin Jenssen Sandvik
Motionsklassen
00:22:10
Plats: 46
Plats: 25
Startnr: 96
Motionsklassen
00:22:14
Plats: 47
Plats: 25
Startnr: 54
Rønning runners
Tuva Rønning
Motionsklassen
00:22:14
Plats: 48
Plats: 25
Startnr: 112
Byneset il
Siri Klevset
Motionsklassen
00:22:15
Plats: 49
Plats: 26
Startnr: 103
Leinstrand IL
Jørgen Sæther
Motionsklassen
00:22:21
Plats: 50
Plats: 27
Startnr: 131
Motionsklassen
00:22:38
Plats: 51
Plats: 27
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Tale Bruheim
Motionsklassen
00:22:41
Plats: 52
Plats: 28
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Anders Ulvolden
Motionsklassen
00:22:47
Plats: 53
Plats: 28
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Ingebrigt Vaagan Gravdal
Motionsklassen
00:22:58
Plats: 54
Plats: 29
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Hedda Tveit
Motionsklassen
00:23:00
Plats: 55
Plats: 30
Startnr: 196
Vinne IL 2
Hans Morten Eriksen
Motionsklassen
00:23:00
Plats: 56
Plats: 31
Startnr: 114
Motionsklassen
00:23:03
Plats: 57
Plats: 31
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Else Overvik
Motionsklassen
00:23:06
Plats: 58
Plats: 31
Startnr: 189
Motionsklassen
00:23:07
Plats: 59
Plats: 31
Startnr: 201
HV-12
Frode Dyngeland
Motionsklassen
00:23:16
Plats: 60
Plats: 31
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Johan Sundberg
Motionsklassen
00:23:27
Plats: 61
Plats: 31
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Håvard Johnsen Reitan
Motionsklassen
00:23:27
Plats: 62
Plats: 31
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Henrik Elven
Motionsklassen
00:23:30
Plats: 63
Plats: 32
Startnr: 63
Motionsklassen
00:23:30
Plats: 64
Plats: 32
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Gösta Wistemar
Motionsklassen
00:23:31
Plats: 65
Plats: 32
Startnr: 30
Inderøy
Ola Røvik
Motionsklassen
00:23:33
Plats: 66
Plats: 32
Startnr: 130
Vallbo sk
Marcus Olovsson
Motionsklassen
00:23:48
Plats: 67
Plats: 32
Startnr: 232
TrønderEnergi
Håvard Hyllmark
Motionsklassen
00:24:01
Plats: 68
Plats: 32
Startnr: 166
Motionsklassen
00:24:08
Plats: 69
Plats: 32
Startnr: 40
NTE BIL
Sverre Brensholm
Motionsklassen
00:24:08
Plats: 70
Plats: 32
Startnr: 229
Motionsklassen
00:24:10
Plats: 71
Plats: 33
Startnr: 233
Prima
Randi Nermo Leer
Motionsklassen
00:24:10
Plats: 72
Plats: 33
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Erica Ajax
Motionsklassen
00:24:10
Plats: 73
Plats: 33
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Håkan Svensson
Motionsklassen
00:24:12
Plats: 74
Plats: 33
Startnr: 111
Malvik IL
Reidulf Herrmann
Motionsklassen
00:24:13
Plats: 75
Plats: 34
Startnr: 26
Budal i.l
Erik Eggen
Motionsklassen
00:24:19
Plats: 76
Plats: 34
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Tore "Skogman" Norkvist
Motionsklassen
00:24:22
Plats: 77
Plats: 34
Startnr: 31
Skjelstadmark idrettslag
Kristoffer Gresseth
Motionsklassen
00:24:30
Plats: 78
Plats: 35
Startnr: 157
Forra IL
Tobias Aadal
Motionsklassen
00:24:46
Plats: 79
Plats: 36
Startnr: 137
Undersåkers IF
Jonas Eriksson
Motionsklassen
00:24:52
Plats: 80
Plats: 36
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Nils Ingar Halgunset
Motionsklassen
00:24:55
Plats: 81
Plats: 37
Startnr: 102
Ytterøy
Stein Ove Winnberg
Motionsklassen
00:25:03
Plats: 82
Plats: 38
Startnr: 143
Lag Olsson
Gustav Dahlén
Motionsklassen
00:25:06
Plats: 83
Plats: 38
Startnr: 117
Östersunds kommun
Florian Stamm
Motionsklassen
00:25:15
Plats: 84
Plats: 38
Startnr: 76
Marieby GIF
Franio Dubinski
Motionsklassen
00:25:22
Plats: 85
Plats: 39
Startnr: 50
Skogn IL
Rolf Brennskag
Motionsklassen
00:25:26
Plats: 86
Plats: 40
Startnr: 67
Motionsklassen
00:25:30
Plats: 87
Plats: 40
Startnr: 281
RENÅ
Sunniva Renå Hamre
Motionsklassen
00:25:37
Plats: 88
Plats: 40
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Emma Wikberg
Motionsklassen
00:25:39
Plats: 89
Plats: 40
Startnr: 183
SPILLUM IL
Roger Nilsen
Motionsklassen
00:25:42
Plats: 90
Plats: 41
Startnr: 138
Brunflo IF
Anneli Wivlén
Motionsklassen
00:25:45
Plats: 91
Plats: 42
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Haakon Oddebug
Motionsklassen
00:25:56
Plats: 92
Plats: 42
Startnr: 24
Blecket
Pontus "The Beast" Strindberg
Motionsklassen
00:25:59
Plats: 93
Plats: 42
Startnr: 292
Hemit
Hilde Brå Vardehaug
Motionsklassen
00:26:03
Plats: 94
Plats: 42
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Tove Norbotn
Motionsklassen
00:26:08
Plats: 95
Plats: 43
Startnr: 172
Motionsklassen
00:26:13
Plats: 96
Plats: 43
Startnr: 109
Motionsklassen
00:26:15
Plats: 97
Plats: 44
Startnr: 85
Domstolene
Tage Borøchstein
Motionsklassen
00:26:16
Plats: 98
Plats: 44
Startnr: 69
Kullarmark SK
Frida Uebel
Motionsklassen
00:26:23
Plats: 99
Plats: 44
Startnr: 142
Motionsklassen
00:26:23
Plats: 100
Plats: 45
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Stig Wemundstad
Motionsklassen
00:26:24
Plats: 101
Plats: 46
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Pål Theodorsen
Motionsklassen
00:26:44
Plats: 102
Plats: 46
Startnr: 106
Team 3T
Geir Magne Skjeldnes
Motionsklassen
00:26:49
Plats: 103
Plats: 46
Startnr: 28
Leirådal I.L
Einar Høyem Lademo
Motionsklassen
00:26:50
Plats: 104
Plats: 47
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Hege Kristine Natland Dahlen
Motionsklassen
00:26:57
Plats: 105
Plats: 47
Startnr: 192
Campus Miun IF
Douglas Howie
Motionsklassen
00:27:01
Plats: 106
Plats: 47
Startnr: 90
IL Skauga
Karin Haugen
Motionsklassen
00:27:02
Plats: 107
Plats: 48
Startnr: 71
Östersunds Hushållsservice
Andreas Tjernström
Motionsklassen
00:27:09
Plats: 108
Plats: 48
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Morten Hoel
Motionsklassen
00:27:12
Plats: 109
Plats: 48
Startnr: 86
Möringan
Inger Nesterud
Motionsklassen
00:27:12
Plats: 110
Plats: 48
Startnr: 81
Motionsklassen
00:27:15
Plats: 111
Plats: 48
Startnr: 150
Frosta IL
Gustav Danielsen
Motionsklassen
00:27:24
Plats: 112
Plats: 49
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Odin Johansen
Motionsklassen
00:27:38
Plats: 113
Plats: 50
Startnr: 151
Motionsklassen
00:27:40
Plats: 114
Plats: 50
Startnr: 155
Team Adonai
Terje Hofstad
Motionsklassen
00:27:45
Plats: 115
Plats: 50
Startnr: 171
Motionsklassen
00:27:48
Plats: 116
Plats: 50
Startnr: 208
Motionsklassen
00:28:03
Plats: 117
Plats: 50
Startnr: 260
FSK Östersund
Alfred Åkerlund
Motionsklassen
00:28:04
Plats: 118
Plats: 50
Startnr: 278
Motionsklassen
00:28:06
Plats: 119
Plats: 50
Startnr: 83
Motionsklassen
00:28:16
Plats: 120
Plats: 50
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Elice Sundström
Motionsklassen
00:28:18
Plats: 121
Plats: 50
Startnr: 70
Primärvården Jämtland
Kristina Halldorf
Motionsklassen
00:28:22
Plats: 122
Plats: 50
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Karianne Haugen
Motionsklassen
00:28:24
Plats: 123
Plats: 51
Startnr: 49
Jämtkraft
Leif Lind
Motionsklassen
00:28:31
Plats: 124
Plats: 51
Startnr: 42
Motionsklassen
00:28:41
Plats: 125
Plats: 51
Startnr: 153
Motionsklassen
00:28:41
Plats: 126
Plats: 51
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Diana Olander
Motionsklassen
00:28:57
Plats: 127
Plats: 51
Startnr: 98
Motionsklassen
00:29:02
Plats: 128
Plats: 51
Startnr: 180
Adresseavisen
Rannei Mesloe
Motionsklassen
00:29:04
Plats: 129
Plats: 51
Startnr: 43
Lättja IF
Linnea Sandberg
Motionsklassen
00:29:21
Plats: 130
Plats: 51
Startnr: 57
I.L Aasguten
Mari Berg
Motionsklassen
00:29:31
Plats: 131
Plats: 52
Startnr: 99
Motionsklassen
00:29:39
Plats: 132
Plats: 52
Startnr: 317
Motionsklassen
00:29:43
Plats: 133
Plats: 52
Startnr: 51
Ole Vig
Odd - Inge Strandheim
Motionsklassen
00:29:53
Plats: 134
Plats: 52
Startnr: 149
Kälens SK
Gunnel Blomberg
Motionsklassen
00:29:57
Plats: 135
Plats: 52
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Anne Marie Haugdahl
Motionsklassen
00:29:59
Plats: 136
Plats: 52
Startnr: 197
Namdalseid IL
Kristoffer Alfsen
Motionsklassen
00:30:05
Plats: 137
Plats: 53
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Siri Volan Hatling
Motionsklassen
00:30:27
Plats: 138
Plats: 53
Startnr: 65
Sjetne
Ole Andreas Gussøy
Motionsklassen
00:30:31
Plats: 139
Plats: 54
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Anette Austeng Hokstad
Motionsklassen
00:30:37
Plats: 140
Plats: 54
Startnr: 29
Henning IL
Marte Rannem
Motionsklassen
00:30:47
Plats: 141
Plats: 54
Startnr: 140
Alsens IF
Carola Johansson
Motionsklassen
00:31:00
Plats: 142
Plats: 54
Startnr: 92
Rapp IL
Line kristin Kjelstad
Motionsklassen
00:31:54
Plats: 143
Plats: 55
Startnr: 95
Röde Runners
Malin Connysson
Motionsklassen
00:32:08
Plats: 144
Plats: 55
Startnr: 205
Nidarosdomen
Tine Jøhnk
Motionsklassen
00:32:49
Plats: 145
Plats: 55
Startnr: 163
Team Alseth
Ida Haarberg Jørgensen
Motionsklassen
00:33:46
Plats: 146
Plats: 55
Startnr: 214
Motionsklassen
00:34:40

Motion Damer

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 243
Motion Damer
00:21:50
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Karen Rosmo Kuvås
Motion Damer
00:22:43
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Maria Ekman Stensland
Motion Damer
00:24:07
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 245
Motion Damer
00:24:09
Plats: 5
Plats: 2
Startnr: 255
Byåsen IL
Tale Dybvad
Motion Damer
00:24:55
Plats: 6
Plats: 3
Startnr: 250
Motion Damer
00:25:56
Plats: 7
Plats: 4
Startnr: 249
Stimmet, Älvservice
Hannah Sundberg
Motion Damer
00:26:08
Plats: 8
Plats: 4
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Kaisa Engstrom
Motion Damer
00:28:23
Plats: 9
Plats: 5
Startnr: 257
Motion Damer
00:28:26
Plats: 10
Plats: 5
Startnr: 244
Byåsen damer
Anita Gjellan
Motion Damer
00:31:07

Endagars dag 3

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 279
HUNT4
Eivind Skarpsno
Endagars dag 3
00:20:13
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 331
Endagars dag 3
00:22:15
Plats: 3
Plats: 1
Startnr: 305
Haukaas-eliten
Vebjørn Vidarsson Haukaas
Endagars dag 3
00:22:17
Plats: 4
Plats: 1
Startnr: 336
Sweco avd. Steinkjer
Jon Morten Hvesser
Endagars dag 3
00:22:46
Plats: 5
Plats: 1
Startnr: 342
Mostadmark
Jørgen Hermstad
Endagars dag 3
00:23:40
Plats: 6
Plats: 1
Startnr: 25
Kværner BIL
Christoph Gisler
Endagars dag 3
00:23:45
Plats: 7
Plats: 2
Startnr: 210
Team Skånøy
Marit Mia Bjørnstad
Endagars dag 3
00:23:48
Plats: 8
Plats: 2
Startnr: 285
Powel
Sander Nordeide
Endagars dag 3
00:24:02
Plats: 9
Plats: 2
Startnr: 276
Ytre Namdal Løpelag
Lars Håvard Tømmervik
Endagars dag 3
00:24:43
Plats: 10
Plats: 2
Startnr: 308
Brannvesenet Midt IKS
Bjørn Ivar Wågan
Endagars dag 3
00:25:10
Plats: 11
Plats: 2
Startnr: 304
Endagars dag 3
00:26:43
Plats: 12
Plats: 3
Startnr: 333
Endagars dag 3
00:27:03
Plats: 13
Plats: 3
Startnr: 113
Innherred Samkommune
Hans Robert Hynne
Endagars dag 3
00:28:26
Plats: 14
Plats: 3
Startnr: 339
Endagars dag 3
00:28:44
Plats: 15
Plats: 3
Startnr: 198
Teeness BIL
Stian Berg
Endagars dag 3
00:29:03
Plats: 16
Plats: 3
Startnr: 335
Verrastranda idrettslag
Jørgen Rødsjø
Endagars dag 3
00:29:05
Plats: 17
Plats: 4
Startnr: 301
HENT AS
Tone Pedersen
Endagars dag 3
00:29:09
Plats: 18
Plats: 4
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
SVITLANA BØRSET
Endagars dag 3
00:29:29
Plats: 19
Plats: 4
Startnr: 306
Endagars dag 3
00:31:45
Plats: 20
Plats: 4
Startnr: 121
NTNU IT
Mona Grudt
Endagars dag 3
00:41:35