Resultat St Olavsbrua - Sul

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Alexander Kirkeberg
Motionsklassen
00:26:12
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Ebrahim Abdulaziz
Motionsklassen
00:26:15
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Harald Solhaug Næss
Motionsklassen
00:26:59
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
DADAFO DHAQABI
Motionsklassen
00:27:58
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 336
Endagars dag 3
00:28:15
Plats: 6
Plats: 3
Startnr: 38
Sportsgym
Perra Hellström
Motionsklassen
00:28:24
Plats: 7
Plats: 3
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Vegard Sivertsgård
Motionsklassen
00:28:53
Plats: 8
Plats: 4
Startnr: 39
Mosvik IL
Ola Erling Korbøl
Motionsklassen
00:28:54
Plats: 9
Plats: 5
Startnr: 186
Bratsberg IL
Kai Robert Vandsvik
Motionsklassen
00:29:22
Plats: 10
Plats: 6
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
STIAN OLDERVIK
Motionsklassen
00:29:56
Plats: 11
Plats: 7
Startnr: 54
Rønning runners
Bernhard Rønning
Motionsklassen
00:30:01
Plats: 12
Plats: 7
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Jo-Inge Sandvik
Motionsklassen
00:30:01
Plats: 13
Plats: 8
Startnr: 131
Motionsklassen
00:30:27
Plats: 14
Plats: 8
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Magnus Norøy
Motionsklassen
00:30:34
Plats: 15
Plats: 9
Startnr: 114
Motionsklassen
00:30:44
Plats: 16
Plats: 9
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Pål Sæther
Motionsklassen
00:30:56
Plats: 17
Plats: 9
Startnr: 129
Ogndal IL
Sigurd Landsem Melhus
Motionsklassen
00:30:59
Plats: 18
Plats: 10
Startnr: 206
Leksvik il
Andreas Myran Steen
Motionsklassen
00:31:09
Plats: 19
Plats: 11
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Geir Dahlsveen
Motionsklassen
00:31:25
Plats: 20
Plats: 12
Startnr: 278
NTNU Energi- og Prosessteknikk
Øyvind Waage Hanssen-Bauer
Motionsklassen
00:31:30
Plats: 21
Plats: 12
Startnr: 185
Hattfjelldal il
vegard steinbakken
Motionsklassen
00:31:32
Plats: 22
Plats: 13
Startnr: 10
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 2
THOMAS LINDSTRØM SKOGMO
Motionsklassen
00:31:34
Plats: 23
Plats: 14
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Gustav Rotvold
Motionsklassen
00:31:45
Plats: 24
Plats: 14
Startnr: 111
Malvik IL
Petter Andreas Bergh
Motionsklassen
00:31:47
Plats: 25
Plats: 15
Startnr: 28
Leirådal I.L
Magnus Sivertsen
Motionsklassen
00:31:57
Plats: 26
Plats: 16
Startnr: 188
Hallkutarna
Anton Landgren
Motionsklassen
00:32:02
Plats: 27
Plats: 16
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Erik Ottosson
Motionsklassen
00:32:20
Plats: 28
Plats: 17
Startnr: 180
Adresseavisen
Birger Løfaldli
Motionsklassen
00:32:21
Plats: 29
Plats: 17
Startnr: 110
Hommelvik il
Markus Svendgård
Motionsklassen
00:32:22
Plats: 30
Plats: 18
Startnr: 50
Skogn IL
Håkon Skaufel
Motionsklassen
00:32:25
Plats: 31
Plats: 19
Startnr: 30
Inderøy
Bivar Baker
Motionsklassen
00:32:28
Plats: 32
Plats: 19
Startnr: 342
Mostadmark
Johannes Stöhr
Endagars dag 3
00:32:31
Plats: 33
Plats: 19
Startnr: 281
RENÅ
Sindre Dahl
Motionsklassen
00:32:34
Plats: 34
Plats: 19
Startnr: 99
Motionsklassen
00:32:37
Plats: 35
Plats: 19
Startnr: 163
Team Alseth
Ståle Alseth Eikebrokk
Motionsklassen
00:32:41
Plats: 36
Plats: 19
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Bjørn Sæther
Motionsklassen
00:32:49
Plats: 37
Plats: 20
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Magnus Moholt
Motionsklassen
00:32:51
Plats: 38
Plats: 20
Startnr: 34
Motionsklassen
00:32:53
Plats: 39
Plats: 21
Startnr: 79
Helgådal il
Tomas Haugan
Motionsklassen
00:32:57
Plats: 40
Plats: 21
Startnr: 58
Motionsklassen
00:33:04
Plats: 41
Plats: 22
Startnr: 105
Motionsklassen
00:33:05
Plats: 42
Plats: 23
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Kristoffer Moe
Motionsklassen
00:33:12
Plats: 43
Plats: 23
Startnr: 160
Motionsklassen
00:33:13
Plats: 44
Plats: 23
Startnr: 71
Motionsklassen
00:33:13
Plats: 45
Plats: 23
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Sebastian Aas
Motionsklassen
00:33:15
Plats: 46
Plats: 24
Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Morten Langseth
Motionsklassen
00:33:16
Plats: 47
Plats: 25
Startnr: 91
Leik il
Ingebrigt Eid
Motionsklassen
00:33:18
Plats: 48
Plats: 26
Startnr: 197
Namdalseid IL
Roy Oskar Halvorsen
Motionsklassen
00:33:18
Plats: 49
Plats: 27
Startnr: 138
Brunflo IF
Lars Johansson
Motionsklassen
00:33:21
Plats: 50
Plats: 28
Startnr: 255
Byåsen IL
Mariann Lande
Motion Damer
00:33:34
Plats: 51
Plats: 29
Startnr: 23
Motionsklassen
00:33:35
Plats: 52
Plats: 29
Startnr: 169
Duveds IF
Axel Jonsson
Motionsklassen
00:33:47
Plats: 53
Plats: 29
Startnr: 150
Frosta IL
Tumfal Alan Kafil
Motionsklassen
00:33:48
Plats: 54
Plats: 30
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Magnus Høgli
Motionsklassen
00:33:55
Plats: 55
Plats: 30
Startnr: 214
Motionsklassen
00:34:06
Plats: 56
Plats: 30
Startnr: 243
Motion Damer
00:34:07
Plats: 57
Plats: 31
Startnr: 233
Prima
Toril Krokan
Motionsklassen
00:34:13
Plats: 58
Plats: 31
Startnr: 47
Lånke IL
Gunder Dybvad
Motionsklassen
00:34:26
Plats: 59
Plats: 32
Startnr: 67
Motionsklassen
00:34:37
Plats: 60
Plats: 32
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Helene Myhrberg
Motionsklassen
00:34:52
Plats: 61
Plats: 32
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Jakob Rømo Skille
Motionsklassen
00:34:52
Plats: 62
Plats: 32
Startnr: 24
Blecket
Hans "Star Player" Strindberg
Motionsklassen
00:35:03
Plats: 63
Plats: 32
Startnr: 304
Ekne/Ronglan En-dagers
Hallbjørn Holberg
Endagars dag 3
00:35:08
Plats: 64
Plats: 33
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Magnus Brøndbo Fuglår
Motionsklassen
00:35:16
Plats: 65
Plats: 33
Startnr: 94
I.L Nor
Andreas Svorkdal
Motionsklassen
00:35:22
Plats: 66
Plats: 33
Startnr: 183
SPILLUM IL
Kjell Anders Vikan
Motionsklassen
00:35:25
Plats: 67
Plats: 34
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Ola H. Balestrand
Motionsklassen
00:35:31
Plats: 68
Plats: 35
Startnr: 87
Hedevikens IF
Adam Burström
Motionsklassen
00:35:34
Plats: 69
Plats: 35
Startnr: 95
Röde Runners
Robert Björngard
Motionsklassen
00:35:44
Plats: 70
Plats: 35
Startnr: 57
I.L Aasguten
Kristian Evenhus
Motionsklassen
00:35:45
Plats: 71
Plats: 36
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Reidar Wikdahl
Motionsklassen
00:35:48
Plats: 72
Plats: 37
Startnr: 257
Motion Damer
00:35:48
Plats: 73
Plats: 37
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Ole Morten Heir
Motionsklassen
00:35:51
Plats: 74
Plats: 37
Startnr: 29
Henning IL
Kjetil Mollan
Motionsklassen
00:35:54
Plats: 75
Plats: 37
Startnr: 26
Budal i.l
Torgeir Moen
Motionsklassen
00:35:57
Plats: 76
Plats: 37
Startnr: 331
Grindbergsgjengen
Maren Grande
Endagars dag 3
00:36:02
Plats: 77
Plats: 37
Startnr: 305
Haukaas-eliten
Eirik Solli Haukaas
Endagars dag 3
00:36:04
Plats: 78
Plats: 37
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
GUNVOR LANDSEM
Endagars dag 3
00:36:04
Plats: 79
Plats: 37
Startnr: 335
Endagars dag 3
00:36:14
Plats: 80
Plats: 38
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Stefan "Wolf-Heart" Moe
Motionsklassen
00:36:17
Plats: 81
Plats: 38
Startnr: 90
IL Skauga
Sverre Håvard Melhus
Motionsklassen
00:36:18
Plats: 82
Plats: 39
Startnr: 117
Östersunds kommun
Sigrid Landgren
Motionsklassen
00:36:20
Plats: 83
Plats: 39
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Anders Hammer
Motionsklassen
00:36:22
Plats: 84
Plats: 39
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Thomas Chytra
Motionsklassen
00:36:35
Plats: 85
Plats: 39
Startnr: 317
Motionsklassen
00:36:36
Plats: 86
Plats: 39
Startnr: 285
Powel
Olav Skogen
Endagars dag 3
00:36:36
Plats: 87
Plats: 39
Startnr: 60
ATT-Fram
Brian HOFSTAD
Motionsklassen
00:36:38
Plats: 88
Plats: 39
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Marte Kristin Skjørstad
Motion Damer
00:36:39
Plats: 89
Plats: 39
Startnr: 101
Støtet
Truls Gundersen
Motionsklassen
00:36:45
Plats: 90
Plats: 39
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Magnus Svensson
Motionsklassen
00:36:54
Plats: 91
Plats: 39
Startnr: 112
Byneset il
Even Unsgård
Motionsklassen
00:37:00
Plats: 92
Plats: 40
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
John Harald Elven
Motionsklassen
00:37:03
Plats: 93
Plats: 41
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Gabriel Acheampong
Motionsklassen
00:37:06
Plats: 94
Plats: 41
Startnr: 292
Hemit
Reidar Bruli
Motionsklassen
00:37:08
Plats: 95
Plats: 41
Startnr: 31
Motionsklassen
00:37:12
Plats: 96
Plats: 42
Startnr: 86
Möringan
Andreas Forss
Motionsklassen
00:37:13
Plats: 97
Plats: 42
Startnr: 36
IL Dalebrand
Espen Bremseth
Motionsklassen
00:37:16
Plats: 98
Plats: 43
Startnr: 96
Motionsklassen
00:37:17
Plats: 99
Plats: 43
Startnr: 192
Campus Miun IF
Elisabet Rondung
Motionsklassen
00:37:19
Plats: 100
Plats: 43
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Halvard Hermstad
Motionsklassen
00:37:31
Plats: 101
Plats: 44
Startnr: 76
Marieby GIF
Maciej Dubinski
Motionsklassen
00:37:39
Plats: 102
Plats: 45
Startnr: 130
Vallbo sk
Amanda Hansson
Motionsklassen
00:37:39
Plats: 103
Plats: 45
Startnr: 41
Motionsklassen
00:37:44
Plats: 104
Plats: 45
Startnr: 83
Vänsterpartiet / SV
Nanna Söderin
Motionsklassen
00:37:45
Plats: 105
Plats: 45
Startnr: 333
You`ll Never Run Alone
Svein Jarle Bjørnås
Endagars dag 3
00:37:47
Plats: 106
Plats: 45
Startnr: 237
Teknikens Under
Mats-Erik Wiktorsson
Motionsklassen
00:37:49
Plats: 107
Plats: 45
Startnr: 215
Rödöns SK
Matilda Winblad
Motionsklassen
00:37:51
Plats: 108
Plats: 45
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Tonje S Steigedal
Motion Damer
00:37:53
Plats: 109
Plats: 45
Startnr: 232
TrønderEnergi
Christian Tørriseng
Motionsklassen
00:38:00
Plats: 110
Plats: 45
Startnr: 189
Motionsklassen
00:38:14
Plats: 111
Plats: 45
Startnr: 65
Sjetne
Morten Jensen
Motionsklassen
00:38:15
Plats: 112
Plats: 46
Startnr: 113
Innherred Samkommune
Håkon Hvesser
Endagars dag 3
00:38:16
Plats: 113
Plats: 46
Startnr: 92
Rapp IL
Bjørn Ude
Motionsklassen
00:38:38
Plats: 114
Plats: 47
Startnr: 172
Motionsklassen
00:38:39
Plats: 115
Plats: 47
Startnr: 195
Vinne IL 1
Per Håvard Myhran
Motionsklassen
00:38:40
Plats: 116
Plats: 47
Startnr: 51
Ole Vig
Johan Reinert Vikan
Motionsklassen
00:38:49
Plats: 117
Plats: 47
Startnr: 208
Motionsklassen
00:38:50
Plats: 118
Plats: 47
Startnr: 40
NTE BIL
Martin Jystad
Motionsklassen
00:38:51
Plats: 119
Plats: 47
Startnr: 301
HENT AS
Vegard Eitrem
Endagars dag 3
00:38:54
Plats: 120
Plats: 47
Startnr: 155
Team Adonai
Eddy-Robin Hanssen
Motionsklassen
00:38:58
Plats: 121
Plats: 47
Startnr: 241
Motion Damer
00:39:01
Plats: 122
Plats: 48
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Håvard Johnsen Reitan
Motionsklassen
00:39:08
Plats: 123
Plats: 48
Startnr: 210
Team Skånøy
Ask Kirkeby
Endagars dag 3
00:39:11
Plats: 124
Plats: 48
Startnr: 276
Endagars dag 3
00:39:18
Plats: 125
Plats: 48
Startnr: 42
Motionsklassen
00:39:34
Plats: 126
Plats: 48
Startnr: 66
Meråker Mix
Lina Røvik
Motionsklassen
00:39:36
Plats: 127
Plats: 48
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Drude Tøndel
Motion Damer
00:39:37
Plats: 128
Plats: 48
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Stig Erik Trøen
Motionsklassen
00:39:44
Plats: 129
Plats: 49
Startnr: 137
Undersåkers IF
Dag Lindmark
Motionsklassen
00:39:51
Plats: 130
Plats: 49
Startnr: 157
Forra IL
Bjørn Ivar Hage
Motionsklassen
00:40:06
Plats: 131
Plats: 50
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Ole Martin Gustavsen
Motionsklassen
00:40:06
Plats: 132
Plats: 50
Startnr: 103
Leinstrand IL
Svein Tore Sæther
Motionsklassen
00:40:10
Plats: 133
Plats: 51
Startnr: 142
Motionsklassen
00:40:13
Plats: 134
Plats: 52
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Frode Finstad
Motionsklassen
00:40:16
Plats: 135
Plats: 52
Startnr: 145
Mörsils IF
Jan Evensson
Motionsklassen
00:40:18
Plats: 136
Plats: 52
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Janne Brenne
Motionsklassen
00:40:19
Plats: 137
Plats: 52
Startnr: 229
Motionsklassen
00:40:20
Plats: 138
Plats: 53
Startnr: 279
HUNT4
Eivind Skarpsno
Endagars dag 3
00:40:26
Plats: 139
Plats: 53
Startnr: 149
Kälens SK
Johan Rydh
Motionsklassen
00:40:26
Plats: 140
Plats: 53
Startnr: 140
Alsens IF
Peter Hallberg
Motionsklassen
00:40:36
Plats: 141
Plats: 53
Startnr: 260
FSK Östersund
Jonas Jonsson
Motionsklassen
00:40:49
Plats: 142
Plats: 53
Startnr: 306
Fagerlia/ Schøningsdal
Kathrine Andersen
Endagars dag 3
00:41:04
Plats: 143
Plats: 53
Startnr: 250
Motion Damer
00:41:11
Plats: 144
Plats: 54
Startnr: 49
Jämtkraft
Sofia Lagerström
Motionsklassen
00:41:17
Plats: 145
Plats: 54
Startnr: 81
Motionsklassen
00:41:20
Plats: 146
Plats: 54
Startnr: 85
Domstolene
Tage Borøchstein
Motionsklassen
00:41:24
Plats: 147
Plats: 54
Startnr: 201
HV-12
Aslak Barstad Sund
Motionsklassen
00:41:26
Plats: 148
Plats: 54
Startnr: 244
Byåsen damer
Tone Ramstad
Motion Damer
00:41:33
Plats: 149
Plats: 55
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Geir Morten Oddebug
Motionsklassen
00:41:48
Plats: 150
Plats: 55
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Svein Jarle Slenes
Motionsklassen
00:42:04
Plats: 151
Plats: 56
Startnr: 196
Vinne IL 2
Bjørn Kolstad
Motionsklassen
00:42:13
Plats: 152
Plats: 57
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Marit Henden
Motionsklassen
00:42:24
Plats: 153
Plats: 58
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Jonas Hågensen Kokås
Motionsklassen
00:42:29
Plats: 154
Plats: 59
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Gøran Fossmo
Motionsklassen
00:42:35
Plats: 155
Plats: 59
Startnr: 277
Motionsklassen
00:42:40
Plats: 156
Plats: 59
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Marit Åberg
Motionsklassen
00:42:58
Plats: 157
Plats: 59
Startnr: 308
Brannvesenet Midt IKS
Bjørn Steinar Røvik
Endagars dag 3
00:43:04
Plats: 158
Plats: 59
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Jan Steinar Augdal
Motionsklassen
00:43:10
Plats: 159
Plats: 60
Startnr: 143
Lag Olsson
Gunnar Forsman
Motionsklassen
00:43:53
Plats: 160
Plats: 60
Startnr: 98
Tullus Sjöbygdens Byalag
Ann-sofie Gullbrandsson
Motionsklassen
00:44:03
Plats: 161
Plats: 60
Startnr: 109
Sætervik UIG
Marius Sørgjerd
Motionsklassen
00:44:05
Plats: 162
Plats: 61
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Anders Bjørnevik
Motionsklassen
00:44:35
Plats: 163
Plats: 61
Startnr: 198
Teeness BIL
Andreas Holmner
Endagars dag 3
00:45:04
Plats: 164
Plats: 61
Startnr: 25
Kværner BIL
Håvard Skage
Endagars dag 3
00:45:05
Plats: 165
Plats: 62
Startnr: 205
Nidarosdomen
Allan Møller
Motionsklassen
00:45:26
Plats: 166
Plats: 62
Startnr: 171
Kroglund slækt og påfyill
Monica Kaspersen Kyrkjebø
Motionsklassen
00:45:32
Plats: 167
Plats: 62
Startnr: 151
Motionsklassen
00:46:09
Plats: 168
Plats: 62
Startnr: 69
Kullarmark SK
Tobias Lundgren
Motionsklassen
00:46:15
Plats: 169
Plats: 62
Startnr: 70
Motionsklassen
00:46:37
Plats: 170
Plats: 62
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Jadwiga Svemark
Motionsklassen
00:46:40
Plats: 171
Plats: 62
Startnr: 106
Team 3T
Geir Magne Skjeldnes
Motionsklassen
00:46:47
Plats: 172
Plats: 62
Startnr: 102
Ytterøy
Hermann Frøskeland
Motionsklassen
00:47:01
Plats: 173
Plats: 63
Startnr: 249
Motion Damer
00:47:30
Plats: 174
Plats: 63
Startnr: 121
NTNU IT
Morten Lund
Endagars dag 3
00:48:51
Plats: 175
Plats: 63
Startnr: 43
Lättja IF
Linnea Sandberg
Motionsklassen
00:50:27
Plats: 176
Plats: 63
Startnr: 339
Endagars dag 3
00:56:10

Motionsklassen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Alexander Kirkeberg
Motionsklassen
00:26:12
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Ebrahim Abdulaziz
Motionsklassen
00:26:15
Plats: 3
Plats: 2
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Harald Solhaug Næss
Motionsklassen
00:26:59
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
DADAFO DHAQABI
Motionsklassen
00:27:58
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 38
Sportsgym
Perra Hellström
Motionsklassen
00:28:24
Plats: 6
Plats: 3
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Vegard Sivertsgård
Motionsklassen
00:28:53
Plats: 7
Plats: 4
Startnr: 39
Mosvik IL
Ola Erling Korbøl
Motionsklassen
00:28:54
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 186
Bratsberg IL
Kai Robert Vandsvik
Motionsklassen
00:29:22
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
STIAN OLDERVIK
Motionsklassen
00:29:56
Plats: 10
Plats: 7
Startnr: 54
Rønning runners
Bernhard Rønning
Motionsklassen
00:30:01
Plats: 11
Plats: 7
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Jo-Inge Sandvik
Motionsklassen
00:30:01
Plats: 12
Plats: 8
Startnr: 131
Motionsklassen
00:30:27
Plats: 13
Plats: 8
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Magnus Norøy
Motionsklassen
00:30:34
Plats: 14
Plats: 9
Startnr: 114
Motionsklassen
00:30:44
Plats: 15
Plats: 9
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Pål Sæther
Motionsklassen
00:30:56
Plats: 16
Plats: 9
Startnr: 129
Ogndal IL
Sigurd Landsem Melhus
Motionsklassen
00:30:59
Plats: 17
Plats: 10
Startnr: 206
Leksvik il
Andreas Myran Steen
Motionsklassen
00:31:09
Plats: 18
Plats: 11
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
Geir Dahlsveen
Motionsklassen
00:31:25
Plats: 19
Plats: 12
Startnr: 278
NTNU Energi- og Prosessteknikk
Øyvind Waage Hanssen-Bauer
Motionsklassen
00:31:30
Plats: 20
Plats: 12
Startnr: 185
Hattfjelldal il
vegard steinbakken
Motionsklassen
00:31:32
Plats: 21
Plats: 13
Startnr: 10
NAMDAL LØPEKLUBB LAG 2
THOMAS LINDSTRØM SKOGMO
Motionsklassen
00:31:34
Plats: 22
Plats: 14
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Gustav Rotvold
Motionsklassen
00:31:45
Plats: 23
Plats: 14
Startnr: 111
Malvik IL
Petter Andreas Bergh
Motionsklassen
00:31:47
Plats: 24
Plats: 15
Startnr: 28
Leirådal I.L
Magnus Sivertsen
Motionsklassen
00:31:57
Plats: 25
Plats: 16
Startnr: 188
Hallkutarna
Anton Landgren
Motionsklassen
00:32:02
Plats: 26
Plats: 16
Startnr: 181
Offerdals SK Herrar
Erik Ottosson
Motionsklassen
00:32:20
Plats: 27
Plats: 17
Startnr: 180
Adresseavisen
Birger Løfaldli
Motionsklassen
00:32:21
Plats: 28
Plats: 17
Startnr: 110
Hommelvik il
Markus Svendgård
Motionsklassen
00:32:22
Plats: 29
Plats: 18
Startnr: 50
Skogn IL
Håkon Skaufel
Motionsklassen
00:32:25
Plats: 30
Plats: 19
Startnr: 30
Inderøy
Bivar Baker
Motionsklassen
00:32:28
Plats: 31
Plats: 19
Startnr: 281
RENÅ
Sindre Dahl
Motionsklassen
00:32:34
Plats: 32
Plats: 19
Startnr: 99
Motionsklassen
00:32:37
Plats: 33
Plats: 19
Startnr: 163
Team Alseth
Ståle Alseth Eikebrokk
Motionsklassen
00:32:41
Plats: 34
Plats: 19
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Bjørn Sæther
Motionsklassen
00:32:49
Plats: 35
Plats: 20
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Magnus Moholt
Motionsklassen
00:32:51
Plats: 36
Plats: 20
Startnr: 34
Motionsklassen
00:32:53
Plats: 37
Plats: 21
Startnr: 79
Helgådal il
Tomas Haugan
Motionsklassen
00:32:57
Plats: 38
Plats: 21
Startnr: 58
Motionsklassen
00:33:04
Plats: 39
Plats: 22
Startnr: 105
Motionsklassen
00:33:05
Plats: 40
Plats: 23
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Kristoffer Moe
Motionsklassen
00:33:12
Plats: 41
Plats: 23
Startnr: 160
Motionsklassen
00:33:13
Plats: 42
Plats: 23
Startnr: 71
Motionsklassen
00:33:13
Plats: 43
Plats: 23
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Sebastian Aas
Motionsklassen
00:33:15
Plats: 44
Plats: 24
Startnr: 108
Markabygda Idrettslag
Morten Langseth
Motionsklassen
00:33:16
Plats: 45
Plats: 25
Startnr: 91
Leik il
Ingebrigt Eid
Motionsklassen
00:33:18
Plats: 46
Plats: 26
Startnr: 197
Namdalseid IL
Roy Oskar Halvorsen
Motionsklassen
00:33:18
Plats: 47
Plats: 27
Startnr: 138
Brunflo IF
Lars Johansson
Motionsklassen
00:33:21
Plats: 48
Plats: 28
Startnr: 23
Motionsklassen
00:33:35
Plats: 49
Plats: 28
Startnr: 169
Duveds IF
Axel Jonsson
Motionsklassen
00:33:47
Plats: 50
Plats: 28
Startnr: 150
Frosta IL
Tumfal Alan Kafil
Motionsklassen
00:33:48
Plats: 51
Plats: 29
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Magnus Høgli
Motionsklassen
00:33:55
Plats: 52
Plats: 29
Startnr: 214
Motionsklassen
00:34:06
Plats: 53
Plats: 29
Startnr: 233
Prima
Toril Krokan
Motionsklassen
00:34:13
Plats: 54
Plats: 29
Startnr: 47
Lånke IL
Gunder Dybvad
Motionsklassen
00:34:26
Plats: 55
Plats: 30
Startnr: 67
Motionsklassen
00:34:37
Plats: 56
Plats: 30
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Helene Myhrberg
Motionsklassen
00:34:52
Plats: 57
Plats: 30
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Jakob Rømo Skille
Motionsklassen
00:34:52
Plats: 58
Plats: 30
Startnr: 24
Blecket
Hans "Star Player" Strindberg
Motionsklassen
00:35:03
Plats: 59
Plats: 30
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Magnus Brøndbo Fuglår
Motionsklassen
00:35:16
Plats: 60
Plats: 30
Startnr: 94
I.L Nor
Andreas Svorkdal
Motionsklassen
00:35:22
Plats: 61
Plats: 30
Startnr: 183
SPILLUM IL
Kjell Anders Vikan
Motionsklassen
00:35:25
Plats: 62
Plats: 31
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Ola H. Balestrand
Motionsklassen
00:35:31
Plats: 63
Plats: 32
Startnr: 87
Hedevikens IF
Adam Burström
Motionsklassen
00:35:34
Plats: 64
Plats: 32
Startnr: 95
Röde Runners
Robert Björngard
Motionsklassen
00:35:44
Plats: 65
Plats: 32
Startnr: 57
I.L Aasguten
Kristian Evenhus
Motionsklassen
00:35:45
Plats: 66
Plats: 33
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Reidar Wikdahl
Motionsklassen
00:35:48
Plats: 67
Plats: 34
Startnr: 63
Overhalla il/Grong il
Ole Morten Heir
Motionsklassen
00:35:51
Plats: 68
Plats: 34
Startnr: 29
Henning IL
Kjetil Mollan
Motionsklassen
00:35:54
Plats: 69
Plats: 34
Startnr: 26
Budal i.l
Torgeir Moen
Motionsklassen
00:35:57
Plats: 70
Plats: 34
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Stefan "Wolf-Heart" Moe
Motionsklassen
00:36:17
Plats: 71
Plats: 34
Startnr: 90
IL Skauga
Sverre Håvard Melhus
Motionsklassen
00:36:18
Plats: 72
Plats: 35
Startnr: 117
Östersunds kommun
Sigrid Landgren
Motionsklassen
00:36:20
Plats: 73
Plats: 35
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Anders Hammer
Motionsklassen
00:36:22
Plats: 74
Plats: 35
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Thomas Chytra
Motionsklassen
00:36:35
Plats: 75
Plats: 35
Startnr: 317
Motionsklassen
00:36:36
Plats: 76
Plats: 35
Startnr: 60
ATT-Fram
Brian HOFSTAD
Motionsklassen
00:36:38
Plats: 77
Plats: 35
Startnr: 101
Støtet
Truls Gundersen
Motionsklassen
00:36:45
Plats: 78
Plats: 35
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Magnus Svensson
Motionsklassen
00:36:54
Plats: 79
Plats: 35
Startnr: 112
Byneset il
Even Unsgård
Motionsklassen
00:37:00
Plats: 80
Plats: 36
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
John Harald Elven
Motionsklassen
00:37:03
Plats: 81
Plats: 37
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Gabriel Acheampong
Motionsklassen
00:37:06
Plats: 82
Plats: 37
Startnr: 292
Hemit
Reidar Bruli
Motionsklassen
00:37:08
Plats: 83
Plats: 37
Startnr: 31
Motionsklassen
00:37:12
Plats: 84
Plats: 38
Startnr: 86
Möringan
Andreas Forss
Motionsklassen
00:37:13
Plats: 85
Plats: 38
Startnr: 36
IL Dalebrand
Espen Bremseth
Motionsklassen
00:37:16
Plats: 86
Plats: 39
Startnr: 96
Motionsklassen
00:37:17
Plats: 87
Plats: 39
Startnr: 192
Campus Miun IF
Elisabet Rondung
Motionsklassen
00:37:19
Plats: 88
Plats: 39
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Halvard Hermstad
Motionsklassen
00:37:31
Plats: 89
Plats: 40
Startnr: 76
Marieby GIF
Maciej Dubinski
Motionsklassen
00:37:39
Plats: 90
Plats: 41
Startnr: 130
Vallbo sk
Amanda Hansson
Motionsklassen
00:37:39
Plats: 91
Plats: 41
Startnr: 41
Motionsklassen
00:37:44
Plats: 92
Plats: 41
Startnr: 83
Vänsterpartiet / SV
Nanna Söderin
Motionsklassen
00:37:45
Plats: 93
Plats: 41
Startnr: 237
Teknikens Under
Mats-Erik Wiktorsson
Motionsklassen
00:37:49
Plats: 94
Plats: 41
Startnr: 215
Rödöns SK
Matilda Winblad
Motionsklassen
00:37:51
Plats: 95
Plats: 41
Startnr: 232
TrønderEnergi
Christian Tørriseng
Motionsklassen
00:38:00
Plats: 96
Plats: 41
Startnr: 189
Motionsklassen
00:38:14
Plats: 97
Plats: 41
Startnr: 65
Sjetne
Morten Jensen
Motionsklassen
00:38:15
Plats: 98
Plats: 42
Startnr: 92
Rapp IL
Bjørn Ude
Motionsklassen
00:38:38
Plats: 99
Plats: 43
Startnr: 172
Motionsklassen
00:38:39
Plats: 100
Plats: 43
Startnr: 195
Vinne IL 1
Per Håvard Myhran
Motionsklassen
00:38:40
Plats: 101
Plats: 43
Startnr: 51
Ole Vig
Johan Reinert Vikan
Motionsklassen
00:38:49
Plats: 102
Plats: 43
Startnr: 208
Motionsklassen
00:38:50
Plats: 103
Plats: 43
Startnr: 40
NTE BIL
Martin Jystad
Motionsklassen
00:38:51
Plats: 104
Plats: 43
Startnr: 155
Team Adonai
Eddy-Robin Hanssen
Motionsklassen
00:38:58
Plats: 105
Plats: 43
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Håvard Johnsen Reitan
Motionsklassen
00:39:08
Plats: 106
Plats: 43
Startnr: 42
Motionsklassen
00:39:34
Plats: 107
Plats: 43
Startnr: 66
Meråker Mix
Lina Røvik
Motionsklassen
00:39:36
Plats: 108
Plats: 43
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Stig Erik Trøen
Motionsklassen
00:39:44
Plats: 109
Plats: 44
Startnr: 137
Undersåkers IF
Dag Lindmark
Motionsklassen
00:39:51
Plats: 110
Plats: 44
Startnr: 157
Forra IL
Bjørn Ivar Hage
Motionsklassen
00:40:06
Plats: 111
Plats: 45
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Ole Martin Gustavsen
Motionsklassen
00:40:06
Plats: 112
Plats: 45
Startnr: 103
Leinstrand IL
Svein Tore Sæther
Motionsklassen
00:40:10
Plats: 113
Plats: 46
Startnr: 142
Motionsklassen
00:40:13
Plats: 114
Plats: 47
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Frode Finstad
Motionsklassen
00:40:16
Plats: 115
Plats: 47
Startnr: 145
Mörsils IF
Jan Evensson
Motionsklassen
00:40:18
Plats: 116
Plats: 47
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Janne Brenne
Motionsklassen
00:40:19
Plats: 117
Plats: 47
Startnr: 229
Motionsklassen
00:40:20
Plats: 118
Plats: 48
Startnr: 149
Kälens SK
Johan Rydh
Motionsklassen
00:40:26
Plats: 119
Plats: 48
Startnr: 140
Alsens IF
Peter Hallberg
Motionsklassen
00:40:36
Plats: 120
Plats: 48
Startnr: 260
FSK Östersund
Jonas Jonsson
Motionsklassen
00:40:49
Plats: 121
Plats: 48
Startnr: 49
Jämtkraft
Sofia Lagerström
Motionsklassen
00:41:17
Plats: 122
Plats: 48
Startnr: 81
Motionsklassen
00:41:20
Plats: 123
Plats: 48
Startnr: 85
Domstolene
Tage Borøchstein
Motionsklassen
00:41:24
Plats: 124
Plats: 48
Startnr: 201
HV-12
Aslak Barstad Sund
Motionsklassen
00:41:26
Plats: 125
Plats: 48
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Geir Morten Oddebug
Motionsklassen
00:41:48
Plats: 126
Plats: 48
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Svein Jarle Slenes
Motionsklassen
00:42:04
Plats: 127
Plats: 49
Startnr: 196
Vinne IL 2
Bjørn Kolstad
Motionsklassen
00:42:13
Plats: 128
Plats: 50
Startnr: 161
Utleira IL Lag 2
Marit Henden
Motionsklassen
00:42:24
Plats: 129
Plats: 51
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Jonas Hågensen Kokås
Motionsklassen
00:42:29
Plats: 130
Plats: 52
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Gøran Fossmo
Motionsklassen
00:42:35
Plats: 131
Plats: 52
Startnr: 277
Motionsklassen
00:42:40
Plats: 132
Plats: 52
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Marit Åberg
Motionsklassen
00:42:58
Plats: 133
Plats: 52
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Jan Steinar Augdal
Motionsklassen
00:43:10
Plats: 134
Plats: 53
Startnr: 143
Lag Olsson
Gunnar Forsman
Motionsklassen
00:43:53
Plats: 135
Plats: 53
Startnr: 98
Tullus Sjöbygdens Byalag
Ann-sofie Gullbrandsson
Motionsklassen
00:44:03
Plats: 136
Plats: 53
Startnr: 109
Sætervik UIG
Marius Sørgjerd
Motionsklassen
00:44:05
Plats: 137
Plats: 54
Startnr: 153
Kongsberg Seatex BIL
Anders Bjørnevik
Motionsklassen
00:44:35
Plats: 138
Plats: 54
Startnr: 205
Nidarosdomen
Allan Møller
Motionsklassen
00:45:26
Plats: 139
Plats: 54
Startnr: 171
Kroglund slækt og påfyill
Monica Kaspersen Kyrkjebø
Motionsklassen
00:45:32
Plats: 140
Plats: 54
Startnr: 151
Motionsklassen
00:46:09
Plats: 141
Plats: 54
Startnr: 69
Kullarmark SK
Tobias Lundgren
Motionsklassen
00:46:15
Plats: 142
Plats: 54
Startnr: 70
Motionsklassen
00:46:37
Plats: 143
Plats: 54
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Jadwiga Svemark
Motionsklassen
00:46:40
Plats: 144
Plats: 54
Startnr: 106
Team 3T
Geir Magne Skjeldnes
Motionsklassen
00:46:47
Plats: 145
Plats: 54
Startnr: 102
Ytterøy
Hermann Frøskeland
Motionsklassen
00:47:01
Plats: 146
Plats: 55
Startnr: 43
Lättja IF
Linnea Sandberg
Motionsklassen
00:50:27

Motion Damer

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 255
Byåsen IL
Mariann Lande
Motion Damer
00:33:34
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 243
Motion Damer
00:34:07
Plats: 3
Plats: 3
Startnr: 257
Motion Damer
00:35:48
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Marte Kristin Skjørstad
Motion Damer
00:36:39
Plats: 5
Plats: 3
Startnr: 245
St.Olavs Løpedamer
Tonje S Steigedal
Motion Damer
00:37:53
Plats: 6
Plats: 3
Startnr: 241
Motion Damer
00:39:01
Plats: 7
Plats: 4
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Drude Tøndel
Motion Damer
00:39:37
Plats: 8
Plats: 4
Startnr: 250
Motion Damer
00:41:11
Plats: 9
Plats: 5
Startnr: 244
Byåsen damer
Tone Ramstad
Motion Damer
00:41:33
Plats: 10
Plats: 6
Startnr: 249
Motion Damer
00:47:30

Endagars dag 3

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 336
Endagars dag 3
00:28:15
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 342
Mostadmark
Johannes Stöhr
Endagars dag 3
00:32:31
Plats: 3
Plats: 1
Startnr: 304
Ekne/Ronglan En-dagers
Hallbjørn Holberg
Endagars dag 3
00:35:08
Plats: 4
Plats: 2
Startnr: 331
Grindbergsgjengen
Maren Grande
Endagars dag 3
00:36:02
Plats: 5
Plats: 2
Startnr: 305
Haukaas-eliten
Eirik Solli Haukaas
Endagars dag 3
00:36:04
Plats: 6
Plats: 2
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
GUNVOR LANDSEM
Endagars dag 3
00:36:04
Plats: 7
Plats: 2
Startnr: 335
Endagars dag 3
00:36:14
Plats: 8
Plats: 3
Startnr: 285
Powel
Olav Skogen
Endagars dag 3
00:36:36
Plats: 9
Plats: 3
Startnr: 333
You`ll Never Run Alone
Svein Jarle Bjørnås
Endagars dag 3
00:37:47
Plats: 10
Plats: 3
Startnr: 113
Innherred Samkommune
Håkon Hvesser
Endagars dag 3
00:38:16
Plats: 11
Plats: 3
Startnr: 301
HENT AS
Vegard Eitrem
Endagars dag 3
00:38:54
Plats: 12
Plats: 3
Startnr: 210
Team Skånøy
Ask Kirkeby
Endagars dag 3
00:39:11
Plats: 13
Plats: 3
Startnr: 276
Endagars dag 3
00:39:18
Plats: 14
Plats: 3
Startnr: 279
HUNT4
Eivind Skarpsno
Endagars dag 3
00:40:26
Plats: 15
Plats: 3
Startnr: 306
Fagerlia/ Schøningsdal
Kathrine Andersen
Endagars dag 3
00:41:04
Plats: 16
Plats: 3
Startnr: 308
Brannvesenet Midt IKS
Bjørn Steinar Røvik
Endagars dag 3
00:43:04
Plats: 17
Plats: 3
Startnr: 198
Teeness BIL
Andreas Holmner
Endagars dag 3
00:45:04
Plats: 18
Plats: 3
Startnr: 25
Kværner BIL
Håvard Skage
Endagars dag 3
00:45:05
Plats: 19
Plats: 4
Startnr: 121
NTNU IT
Morten Lund
Endagars dag 3
00:48:51
Plats: 20
Plats: 4
Startnr: 339
Endagars dag 3
00:56:10