Resultat Sul - Vaterholmen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Trond Ørjan Eide
Motionsklassen
00:26:52
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Ørjan Kjeldsli
Motionsklassen
00:27:32
Plats: 3
Plats: 3
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Andreas Myhre Sjurseth
Motionsklassen
00:27:50
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 186
Bratsberg IL
Sean Chester
Motionsklassen
00:28:02
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
SOLOMON ACHAME
Motionsklassen
00:28:18
Plats: 6
Plats: 5
Startnr: 39
Mosvik IL
Petter Skinstad
Motionsklassen
00:28:28
Plats: 7
Plats: 6
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Jon Arne Gaundal
Motionsklassen
00:28:28
Plats: 8
Plats: 6
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Fredrik Granviken
Motionsklassen
00:28:54
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Øystein Solligård
Motionsklassen
00:29:30
Plats: 10
Plats: 7
Startnr: 38
Sportsgym
Oskar Kardin
Motionsklassen
00:29:33
Plats: 11
Plats: 7
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Ole Arnold Sødal
Motionsklassen
00:29:41
Plats: 12
Plats: 8
Startnr: 188
Hallkutarna
Andreas Bergstedt
Motionsklassen
00:30:00
Plats: 13
Plats: 8
Startnr: 10
Motionsklassen
00:30:36
Plats: 14
Plats: 9
Startnr: 331
Grindbergsgjengen
Karl Andreas Eggan
Endagars dag 3
00:30:53
Plats: 15
Plats: 9
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Martin Grønli
Motionsklassen
00:31:09
Plats: 16
Plats: 10
Startnr: 110
Hommelvik il
Frank Bjørkli
Motionsklassen
00:31:35
Plats: 17
Plats: 11
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
PER WIRÈHN
Motionsklassen
00:31:35
Plats: 18
Plats: 12
Startnr: 66
Meråker Mix
Torstein Røvik
Motionsklassen
00:31:48
Plats: 19
Plats: 12
Startnr: 54
Rønning runners
Eldar Rønning
Motionsklassen
00:31:50
Plats: 20
Plats: 12
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
André Nyeng Olsen
Motionsklassen
00:31:52
Plats: 21
Plats: 13
Startnr: 243
Motion Damer
00:31:55
Plats: 22
Plats: 14
Startnr: 143
Lag Olsson
Tobias Olsson
Motionsklassen
00:32:03
Plats: 23
Plats: 14
Startnr: 149
Kälens SK
Sverker Högbom
Motionsklassen
00:32:15
Plats: 24
Plats: 14
Startnr: 103
Leinstrand IL
Johannes Svendsen
Motionsklassen
00:32:15
Plats: 25
Plats: 15
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Vegar Selnæs
Motionsklassen
00:32:15
Plats: 26
Plats: 15
Startnr: 130
Vallbo sk
Aksel Halvarsson
Motionsklassen
00:32:29
Plats: 27
Plats: 15
Startnr: 172
Motionsklassen
00:32:33
Plats: 28
Plats: 15
Startnr: 255
Byåsen IL
Ingrid Mjøsund
Motion Damer
00:32:59
Plats: 29
Plats: 16
Startnr: 129
Ogndal IL
Carlos Silva de Brito
Motionsklassen
00:33:01
Plats: 30
Plats: 17
Startnr: 114
Motionsklassen
00:33:02
Plats: 31
Plats: 17
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Stein Ivar Børset
Motionsklassen
00:33:08
Plats: 32
Plats: 18
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Henrik Ottosson
Motionsklassen
00:33:09
Plats: 33
Plats: 18
Startnr: 131
Motionsklassen
00:33:10
Plats: 34
Plats: 18
Startnr: 57
I.L Aasguten
Simen Hegstad
Motionsklassen
00:33:16
Plats: 35
Plats: 19
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Fredrik Persson
Motionsklassen
00:33:17
Plats: 36
Plats: 19
Startnr: 185
Hattfjelldal il
steinar westerberg
Motionsklassen
00:33:24
Plats: 37
Plats: 20
Startnr: 138
Brunflo IF
Martin Hedberg
Motionsklassen
00:33:34
Plats: 38
Plats: 21
Startnr: 181
Motionsklassen
00:33:39
Plats: 39
Plats: 22
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Stian Darell
Motionsklassen
00:33:51
Plats: 40
Plats: 23
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Per Hjalmarsson
Motionsklassen
00:34:05
Plats: 41
Plats: 23
Startnr: 94
I.L Nor
Jon Vegard Grut
Motionsklassen
00:34:21
Plats: 42
Plats: 23
Startnr: 108
Motionsklassen
00:34:30
Plats: 43
Plats: 24
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Per Samuelsson
Motionsklassen
00:34:44
Plats: 44
Plats: 24
Startnr: 210
Team Skånøy
Ludvik Bjørnstad
Endagars dag 3
00:34:51
Plats: 45
Plats: 24
Startnr: 71
Motionsklassen
00:34:58
Plats: 46
Plats: 24
Startnr: 67
Motionsklassen
00:35:02
Plats: 47
Plats: 24
Startnr: 50
Skogn IL
Martin Aune
Motionsklassen
00:35:06
Plats: 48
Plats: 25
Startnr: 24
Blecket
Casper "The Cesp" Strindberg
Motionsklassen
00:35:08
Plats: 49
Plats: 25
Startnr: 151
Motionsklassen
00:35:09
Plats: 50
Plats: 25
Startnr: 47
Lånke IL
Thomas Wolseth
Motionsklassen
00:35:17
Plats: 51
Plats: 26
Startnr: 197
Namdalseid IL
Bård Jørgen Elden
Motionsklassen
00:35:18
Plats: 52
Plats: 27
Startnr: 206
Leksvik il
Hans Christian Espenes
Motionsklassen
00:35:21
Plats: 53
Plats: 28
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Joachim Moholdt
Motionsklassen
00:35:28
Plats: 54
Plats: 28
Startnr: 101
Støtet
Olav Bolland
Motionsklassen
00:35:31
Plats: 55
Plats: 28
Startnr: 308
Brannvesenet Midt IKS
Frank Hjulstad
Endagars dag 3
00:35:41
Plats: 56
Plats: 28
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Aleksander Wisløff
Motionsklassen
00:35:42
Plats: 57
Plats: 29
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Trond Sliper
Motionsklassen
00:35:45
Plats: 58
Plats: 29
Startnr: 91
Leik il
Jørn Talsnes
Motionsklassen
00:35:53
Plats: 59
Plats: 30
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Henrik Næss
Motionsklassen
00:36:01
Plats: 60
Plats: 31
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Rolf Karlsen
Motionsklassen
00:36:09
Plats: 61
Plats: 32
Startnr: 99
Motionsklassen
00:36:11
Plats: 62
Plats: 32
Startnr: 201
HV-12
Martin Vassend-Børseth
Motionsklassen
00:36:11
Plats: 63
Plats: 32
Startnr: 155
Team Adonai
Olav Veiteberg
Motionsklassen
00:36:11
Plats: 64
Plats: 32
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Jørgen Vinje Rygg
Motionsklassen
00:36:14
Plats: 65
Plats: 33
Startnr: 342
Mostadmark
Katharina Börms
Endagars dag 3
00:36:20
Plats: 66
Plats: 33
Startnr: 163
Team Alseth
Bjørnar Alseth
Motionsklassen
00:36:23
Plats: 67
Plats: 33
Startnr: 105
Motionsklassen
00:36:29
Plats: 68
Plats: 34
Startnr: 169
Duveds IF
Ludvig Hellstrand
Motionsklassen
00:36:42
Plats: 69
Plats: 34
Startnr: 301
HENT AS
Vegar Rømma
Endagars dag 3
00:36:43
Plats: 70
Plats: 34
Startnr: 76
Marieby GIF
Torbjörn Persson
Motionsklassen
00:36:47
Plats: 71
Plats: 35
Startnr: 215
Rödöns SK
Kalle Winblad
Motionsklassen
00:36:53
Plats: 72
Plats: 35
Startnr: 276
Ytre Namdal Løpelag
Svein Oluf Øren
Endagars dag 3
00:36:57
Plats: 73
Plats: 35
Startnr: 113
Endagars dag 3
00:37:01
Plats: 74
Plats: 35
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Morten Åge Storrø
Motionsklassen
00:37:02
Plats: 75
Plats: 35
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Lasse Hågensen Kokås
Motionsklassen
00:37:09
Plats: 76
Plats: 36
Startnr: 109
Sætervik UIG
Christian Tangvik
Motionsklassen
00:37:12
Plats: 77
Plats: 37
Startnr: 195
Vinne IL 1
Tobias Thomassen
Motionsklassen
00:37:19
Plats: 78
Plats: 37
Startnr: 150
Frosta IL
Joachim Skjevik
Motionsklassen
00:37:21
Plats: 79
Plats: 38
Startnr: 189
Motionsklassen
00:37:26
Plats: 80
Plats: 38
Startnr: 31
Motionsklassen
00:37:28
Plats: 81
Plats: 39
Startnr: 250
Motion Damer
00:37:29
Plats: 82
Plats: 40
Startnr: 245
Motion Damer
00:37:32
Plats: 83
Plats: 40
Startnr: 65
Sjetne
Tom Knudsen
Motionsklassen
00:37:38
Plats: 84
Plats: 41
Startnr: 63
Motionsklassen
00:37:46
Plats: 85
Plats: 41
Startnr: 60
ATT-Fram
Lotte LIE
Motionsklassen
00:37:50
Plats: 86
Plats: 41
Startnr: 279
HUNT4
Trude Carlsen
Endagars dag 3
00:38:07
Plats: 87
Plats: 41
Startnr: 40
NTE BIL
Svein Haavik
Motionsklassen
00:38:10
Plats: 88
Plats: 41
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Christer Kristoffersen
Motionsklassen
00:38:18
Plats: 89
Plats: 41
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Jonas Landsem Kristiansen
Motionsklassen
00:38:22
Plats: 90
Plats: 42
Startnr: 137
Undersåkers IF
Lennart Wasell
Motionsklassen
00:38:29
Plats: 91
Plats: 42
Startnr: 30
Inderøy
Nils Martin Ringstad
Motionsklassen
00:38:35
Plats: 92
Plats: 42
Startnr: 111
Malvik IL
Astrid Lunde Nilsen
Motionsklassen
00:38:35
Plats: 93
Plats: 43
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Øystein Braathen
Motionsklassen
00:38:38
Plats: 94
Plats: 43
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Stian Fløttum
Motionsklassen
00:38:39
Plats: 95
Plats: 43
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Bengt-Peder "Stora" Björn
Motionsklassen
00:38:42
Plats: 96
Plats: 43
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Erlend Munkeby Forbord
Motionsklassen
00:38:48
Plats: 97
Plats: 43
Startnr: 317
Motionsklassen
00:38:51
Plats: 98
Plats: 43
Startnr: 26
Budal i.l
Tone Rønning
Motionsklassen
00:38:52
Plats: 99
Plats: 43
Startnr: 79
Helgådal il
Aleksander Haga
Motionsklassen
00:38:57
Plats: 100
Plats: 43
Startnr: 69
Kullarmark SK
David Lundgren
Motionsklassen
00:39:05
Plats: 101
Plats: 43
Startnr: 281
RENÅ
Torbjørn Hammer
Motionsklassen
00:39:07
Plats: 102
Plats: 43
Startnr: 98
Motionsklassen
00:39:08
Plats: 103
Plats: 43
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Knut Ove Hellandsjø
Motionsklassen
00:39:09
Plats: 104
Plats: 43
Startnr: 58
Motionsklassen
00:39:13
Plats: 105
Plats: 44
Startnr: 183
SPILLUM IL
Mathias Mørkved
Motionsklassen
00:39:17
Plats: 106
Plats: 45
Startnr: 112
Byneset il
Henry Haug
Motionsklassen
00:39:26
Plats: 107
Plats: 46
Startnr: 90
IL Skauga
Sverre Håvard Melhus
Motionsklassen
00:39:40
Plats: 108
Plats: 47
Startnr: 142
Motionsklassen
00:39:45
Plats: 109
Plats: 48
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Emelie Eriksson
Motion Damer
00:39:56
Plats: 110
Plats: 49
Startnr: 278
Motionsklassen
00:40:08
Plats: 111
Plats: 49
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Melker Olsen
Motionsklassen
00:40:21
Plats: 112
Plats: 49
Startnr: 285
Powel
Simen Husøy
Endagars dag 3
00:40:24
Plats: 113
Plats: 49
Startnr: 145
Mörsils IF
Daniel Olsson
Motionsklassen
00:40:25
Plats: 114
Plats: 49
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Jon Are Hermstad
Motionsklassen
00:40:32
Plats: 115
Plats: 50
Startnr: 36
IL Dalebrand
Horst Mack
Motionsklassen
00:40:33
Plats: 116
Plats: 51
Startnr: 28
Leirådal I.L
Ole Daniel Kjesbu
Motionsklassen
00:40:36
Plats: 117
Plats: 52
Startnr: 260
FSK Östersund
Andreas Gärdin Hyttsten
Motionsklassen
00:40:46
Plats: 118
Plats: 52
Startnr: 140
Alsens IF
Hampus Lindholm
Motionsklassen
00:41:09
Plats: 119
Plats: 52
Startnr: 157
Forra IL
Kim Buan
Motionsklassen
00:41:12
Plats: 120
Plats: 53
Startnr: 86
Möringan
Peter Boije
Motionsklassen
00:41:26
Plats: 121
Plats: 53
Startnr: 192
Campus Miun IF
Sara Häggström
Motionsklassen
00:41:37
Plats: 122
Plats: 53
Startnr: 249
Motion Damer
00:41:40
Plats: 123
Plats: 53
Startnr: 305
Haukaas-eliten
Magnus Solli Haukaas
Endagars dag 3
00:41:56
Plats: 124
Plats: 53
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Morten Warankov
Motionsklassen
00:41:58
Plats: 125
Plats: 53
Startnr: 292
Hemit
Morten Schjetne
Motionsklassen
00:42:23
Plats: 126
Plats: 53
Startnr: 92
Rapp IL
Jan Morten Rygg
Motionsklassen
00:42:41
Plats: 127
Plats: 54
Startnr: 83
Vänsterpartiet / SV
Claudiu Ciobanu
Motionsklassen
00:42:43
Plats: 128
Plats: 54
Startnr: 161
Motionsklassen
00:42:46
Plats: 129
Plats: 55
Startnr: 214
Motionsklassen
00:42:47
Plats: 130
Plats: 55
Startnr: 160
Motionsklassen
00:42:48
Plats: 131
Plats: 55
Startnr: 198
Teeness BIL
John-Atle Skjerve
Endagars dag 3
00:42:53
Plats: 132
Plats: 55
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Kirsti Lund
Motion Damer
00:43:00
Plats: 133
Plats: 55
Startnr: 257
Motion Damer
00:43:00
Plats: 134
Plats: 55
Startnr: 237
Teknikens Under
Pia Rickardsson
Motionsklassen
00:43:01
Plats: 135
Plats: 55
Startnr: 102
Ytterøy
Eline Vandsvik
Motionsklassen
00:43:01
Plats: 136
Plats: 56
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Annika Willhelmsson
Motionsklassen
00:43:12
Plats: 137
Plats: 56
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Johan Olav Valseth Lian
Motionsklassen
00:43:23
Plats: 138
Plats: 56
Startnr: 233
Prima
Eirik Wahl Thomsen
Motionsklassen
00:43:26
Plats: 139
Plats: 56
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Elin Modell
Motionsklassen
00:43:28
Plats: 140
Plats: 56
Startnr: 196
Vinne IL 2
Harald Morten Steen
Motionsklassen
00:43:29
Plats: 141
Plats: 57
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Odd Ivar Abusland
Motionsklassen
00:43:40
Plats: 142
Plats: 57
Startnr: 51
Ole Vig
Toril Krog Berg
Motionsklassen
00:43:49
Plats: 143
Plats: 57
Startnr: 306
Fagerlia/ Schøningsdal
Alf Johan Folgerø
Endagars dag 3
00:44:00
Plats: 144
Plats: 57
Startnr: 96
Motionsklassen
00:44:00
Plats: 145
Plats: 57
Startnr: 121
NTNU IT
Jeanette Helmersen
Endagars dag 3
00:44:14
Plats: 146
Plats: 57
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Beate Holmlimo
Motion Damer
00:44:16
Plats: 147
Plats: 57
Startnr: 171
Motionsklassen
00:44:25
Plats: 148
Plats: 57
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Ingrid Wikdahl
Motionsklassen
00:44:25
Plats: 149
Plats: 58
Startnr: 87
Hedevikens IF
Fredrik Tjärnås
Motionsklassen
00:44:31
Plats: 150
Plats: 58
Startnr: 304
Endagars dag 3
00:44:37
Plats: 151
Plats: 59
Startnr: 336
Endagars dag 3
00:44:41
Plats: 152
Plats: 59
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
MALI RØEN SKJERMO
Endagars dag 3
00:44:54
Plats: 153
Plats: 59
Startnr: 117
Östersunds kommun
Patrik Larsson
Motionsklassen
00:45:14
Plats: 154
Plats: 59
Startnr: 49
Jämtkraft
Katarina Helmersson
Motionsklassen
00:45:17
Plats: 155
Plats: 59
Startnr: 205
Nidarosdomen
Gunnar Winther
Motionsklassen
00:45:34
Plats: 156
Plats: 59
Startnr: 25
Kværner BIL
Johnny Karlsen
Endagars dag 3
00:46:07
Plats: 157
Plats: 60
Startnr: 106
Team 3T
Anders Bækkevold
Motionsklassen
00:46:54
Plats: 158
Plats: 60
Startnr: 232
TrønderEnergi
Magnus Hyllmark
Motionsklassen
00:46:59
Plats: 159
Plats: 60
Startnr: 85
Domstolene
Kenneth Bull
Motionsklassen
00:47:06
Plats: 160
Plats: 60
Startnr: 95
Röde Runners
Anna Lindam
Motionsklassen
00:47:22
Plats: 161
Plats: 60
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Oddvar Njåstad
Motionsklassen
00:47:40
Plats: 162
Plats: 60
Startnr: 43
Lättja IF
Tobias Ericson
Motionsklassen
00:47:44
Plats: 163
Plats: 60
Startnr: 29
Henning IL
Alva Solem
Motionsklassen
00:48:09
Plats: 164
Plats: 60
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Tonje Kummeneje Vangen
Motionsklassen
00:48:14
Plats: 165
Plats: 60
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Eirik Lohne
Motionsklassen
00:48:17
Plats: 166
Plats: 60
Startnr: 153
Motionsklassen
00:48:49
Plats: 167
Plats: 60
Startnr: 335
Verrastranda idrettslag
Bjørn Skjelstad
Endagars dag 3
00:48:57
Plats: 168
Plats: 61
Startnr: 180
Adresseavisen
Wenche Bjørling
Motionsklassen
00:49:08
Plats: 169
Plats: 61
Startnr: 333
You`ll Never Run Alone
Monica Schultz Woll
Endagars dag 3
00:49:21
Plats: 170
Plats: 61
Startnr: 81
Motionsklassen
00:50:23
Plats: 171
Plats: 61
Startnr: 339
Endagars dag 3
00:50:39
Plats: 172
Plats: 61
Startnr: 229
Motionsklassen
00:51:23
Plats: 173
Plats: 62
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Maria Ivarsson
Motionsklassen
00:52:21
Plats: 174
Plats: 62
Startnr: 70
Motionsklassen
00:52:37
Plats: 175
Plats: 62
Startnr: 244
Byåsen damer
Cobien Claringbould
Motion Damer
00:52:40
Plats: 176
Plats: 63
Startnr: 42
Motionsklassen
00:55:08

Motionsklassen

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 4
Strindheim IL
Trond Ørjan Eide
Motionsklassen
00:26:52
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 123
Fjellørnen lag 1
Ørjan Kjeldsli
Motionsklassen
00:27:32
Plats: 3
Plats: 3
Startnr: 284
Team Lerøy Hitra 1
Andreas Myhre Sjurseth
Motionsklassen
00:27:50
Plats: 4
Plats: 3
Startnr: 186
Bratsberg IL
Sean Chester
Motionsklassen
00:28:02
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 12
NAMDAL LØPEKLUBB 1
SOLOMON ACHAME
Motionsklassen
00:28:18
Plats: 6
Plats: 5
Startnr: 39
Mosvik IL
Petter Skinstad
Motionsklassen
00:28:28
Plats: 7
Plats: 6
Startnr: 116
Team Lerøy Hitra 2
Jon Arne Gaundal
Motionsklassen
00:28:28
Plats: 8
Plats: 6
Startnr: 170
Klæbu Løpeklubb 1
Fredrik Granviken
Motionsklassen
00:28:54
Plats: 9
Plats: 6
Startnr: 89
Svorkmo NOI
Øystein Solligård
Motionsklassen
00:29:30
Plats: 10
Plats: 7
Startnr: 38
Sportsgym
Oskar Kardin
Motionsklassen
00:29:33
Plats: 11
Plats: 7
Startnr: 34
Kyrksæterøra IL
Ole Arnold Sødal
Motionsklassen
00:29:41
Plats: 12
Plats: 8
Startnr: 188
Hallkutarna
Andreas Bergstedt
Motionsklassen
00:30:00
Plats: 13
Plats: 8
Startnr: 10
Motionsklassen
00:30:36
Plats: 14
Plats: 9
Startnr: 33
Ekne/Ronglan
Martin Grønli
Motionsklassen
00:31:09
Plats: 15
Plats: 10
Startnr: 110
Hommelvik il
Frank Bjørkli
Motionsklassen
00:31:35
Plats: 16
Plats: 11
Startnr: 5
RINDAL IL LAG 1
PER WIRÈHN
Motionsklassen
00:31:35
Plats: 17
Plats: 12
Startnr: 66
Meråker Mix
Torstein Røvik
Motionsklassen
00:31:48
Plats: 18
Plats: 12
Startnr: 54
Rønning runners
Eldar Rønning
Motionsklassen
00:31:50
Plats: 19
Plats: 12
Startnr: 32
Krampe/Nidelv lag 1
André Nyeng Olsen
Motionsklassen
00:31:52
Plats: 20
Plats: 13
Startnr: 143
Lag Olsson
Tobias Olsson
Motionsklassen
00:32:03
Plats: 21
Plats: 13
Startnr: 149
Kälens SK
Sverker Högbom
Motionsklassen
00:32:15
Plats: 22
Plats: 13
Startnr: 103
Leinstrand IL
Johannes Svendsen
Motionsklassen
00:32:15
Plats: 23
Plats: 14
Startnr: 56
Søskenbarna Fuglem
Vegar Selnæs
Motionsklassen
00:32:15
Plats: 24
Plats: 14
Startnr: 130
Vallbo sk
Aksel Halvarsson
Motionsklassen
00:32:29
Plats: 25
Plats: 14
Startnr: 172
Motionsklassen
00:32:33
Plats: 26
Plats: 14
Startnr: 129
Ogndal IL
Carlos Silva de Brito
Motionsklassen
00:33:01
Plats: 27
Plats: 15
Startnr: 114
Motionsklassen
00:33:02
Plats: 28
Plats: 15
Startnr: 7
RINDAL IL LAG 2
Stein Ivar Børset
Motionsklassen
00:33:08
Plats: 29
Plats: 16
Startnr: 84
Åsarna Skicenter
Henrik Ottosson
Motionsklassen
00:33:09
Plats: 30
Plats: 16
Startnr: 131
Motionsklassen
00:33:10
Plats: 31
Plats: 16
Startnr: 57
I.L Aasguten
Simen Hegstad
Motionsklassen
00:33:16
Plats: 32
Plats: 17
Startnr: 175
Gåxsjö IF
Fredrik Persson
Motionsklassen
00:33:17
Plats: 33
Plats: 17
Startnr: 185
Hattfjelldal il
steinar westerberg
Motionsklassen
00:33:24
Plats: 34
Plats: 18
Startnr: 138
Brunflo IF
Martin Hedberg
Motionsklassen
00:33:34
Plats: 35
Plats: 19
Startnr: 181
Motionsklassen
00:33:39
Plats: 36
Plats: 20
Startnr: 238
Fjellørnen lag 2
Stian Darell
Motionsklassen
00:33:51
Plats: 37
Plats: 21
Startnr: 77
Dalasjö IK Framåt
Per Hjalmarsson
Motionsklassen
00:34:05
Plats: 38
Plats: 21
Startnr: 94
I.L Nor
Jon Vegard Grut
Motionsklassen
00:34:21
Plats: 39
Plats: 21
Startnr: 108
Motionsklassen
00:34:30
Plats: 40
Plats: 22
Startnr: 23
Amréns Skogsmaskiner
Per Samuelsson
Motionsklassen
00:34:44
Plats: 41
Plats: 22
Startnr: 71
Motionsklassen
00:34:58
Plats: 42
Plats: 22
Startnr: 67
Motionsklassen
00:35:02
Plats: 43
Plats: 22
Startnr: 50
Skogn IL
Martin Aune
Motionsklassen
00:35:06
Plats: 44
Plats: 23
Startnr: 24
Blecket
Casper "The Cesp" Strindberg
Motionsklassen
00:35:08
Plats: 45
Plats: 23
Startnr: 151
Motionsklassen
00:35:09
Plats: 46
Plats: 23
Startnr: 47
Lånke IL
Thomas Wolseth
Motionsklassen
00:35:17
Plats: 47
Plats: 24
Startnr: 197
Namdalseid IL
Bård Jørgen Elden
Motionsklassen
00:35:18
Plats: 48
Plats: 25
Startnr: 206
Leksvik il
Hans Christian Espenes
Motionsklassen
00:35:21
Plats: 49
Plats: 26
Startnr: 27
Sokna-Støren 1
Joachim Moholdt
Motionsklassen
00:35:28
Plats: 50
Plats: 26
Startnr: 101
Støtet
Olav Bolland
Motionsklassen
00:35:31
Plats: 51
Plats: 26
Startnr: 48
Jonsvatnet IL
Aleksander Wisløff
Motionsklassen
00:35:42
Plats: 52
Plats: 27
Startnr: 287
Bratsberg IL MIX
Trond Sliper
Motionsklassen
00:35:45
Plats: 53
Plats: 27
Startnr: 91
Leik il
Jørn Talsnes
Motionsklassen
00:35:53
Plats: 54
Plats: 28
Startnr: 162
Utleira IL Lag 1
Henrik Næss
Motionsklassen
00:36:01
Plats: 55
Plats: 29
Startnr: 207
Hitra Løpeklubb
Rolf Karlsen
Motionsklassen
00:36:09
Plats: 56
Plats: 30
Startnr: 99
Motionsklassen
00:36:11
Plats: 57
Plats: 30
Startnr: 201
HV-12
Martin Vassend-Børseth
Motionsklassen
00:36:11
Plats: 58
Plats: 30
Startnr: 155
Team Adonai
Olav Veiteberg
Motionsklassen
00:36:11
Plats: 59
Plats: 30
Startnr: 61
Markabygda IL lag 2
Jørgen Vinje Rygg
Motionsklassen
00:36:14
Plats: 60
Plats: 31
Startnr: 163
Team Alseth
Bjørnar Alseth
Motionsklassen
00:36:23
Plats: 61
Plats: 31
Startnr: 105
Motionsklassen
00:36:29
Plats: 62
Plats: 32
Startnr: 169
Duveds IF
Ludvig Hellstrand
Motionsklassen
00:36:42
Plats: 63
Plats: 32
Startnr: 76
Marieby GIF
Torbjörn Persson
Motionsklassen
00:36:47
Plats: 64
Plats: 33
Startnr: 215
Rödöns SK
Kalle Winblad
Motionsklassen
00:36:53
Plats: 65
Plats: 33
Startnr: 166
Klæbu Løpeklubb 2
Morten Åge Storrø
Motionsklassen
00:37:02
Plats: 66
Plats: 33
Startnr: 93
Leksdal i.l.
Lasse Hågensen Kokås
Motionsklassen
00:37:09
Plats: 67
Plats: 34
Startnr: 109
Sætervik UIG
Christian Tangvik
Motionsklassen
00:37:12
Plats: 68
Plats: 35
Startnr: 195
Vinne IL 1
Tobias Thomassen
Motionsklassen
00:37:19
Plats: 69
Plats: 35
Startnr: 150
Frosta IL
Joachim Skjevik
Motionsklassen
00:37:21
Plats: 70
Plats: 36
Startnr: 189
Motionsklassen
00:37:26
Plats: 71
Plats: 36
Startnr: 31
Motionsklassen
00:37:28
Plats: 72
Plats: 37
Startnr: 65
Sjetne
Tom Knudsen
Motionsklassen
00:37:38
Plats: 73
Plats: 38
Startnr: 63
Motionsklassen
00:37:46
Plats: 74
Plats: 38
Startnr: 60
ATT-Fram
Lotte LIE
Motionsklassen
00:37:50
Plats: 75
Plats: 38
Startnr: 40
NTE BIL
Svein Haavik
Motionsklassen
00:38:10
Plats: 76
Plats: 38
Startnr: 154
Widerøe Værnes
Christer Kristoffersen
Motionsklassen
00:38:18
Plats: 77
Plats: 38
Startnr: 104
Byåsen Mosjon
Jonas Landsem Kristiansen
Motionsklassen
00:38:22
Plats: 78
Plats: 39
Startnr: 137
Undersåkers IF
Lennart Wasell
Motionsklassen
00:38:29
Plats: 79
Plats: 39
Startnr: 30
Inderøy
Nils Martin Ringstad
Motionsklassen
00:38:35
Plats: 80
Plats: 39
Startnr: 111
Malvik IL
Astrid Lunde Nilsen
Motionsklassen
00:38:35
Plats: 81
Plats: 40
Startnr: 182
Statoil Stjørdal BIL
Øystein Braathen
Motionsklassen
00:38:38
Plats: 82
Plats: 40
Startnr: 120
Sokna/Støren lag 2
Stian Fløttum
Motionsklassen
00:38:39
Plats: 83
Plats: 40
Startnr: 275
Ik Skabbräven
Bengt-Peder "Stora" Björn
Motionsklassen
00:38:42
Plats: 84
Plats: 40
Startnr: 148
Spenst Stjørdal
Erlend Munkeby Forbord
Motionsklassen
00:38:48
Plats: 85
Plats: 40
Startnr: 317
Motionsklassen
00:38:51
Plats: 86
Plats: 40
Startnr: 26
Budal i.l
Tone Rønning
Motionsklassen
00:38:52
Plats: 87
Plats: 40
Startnr: 79
Helgådal il
Aleksander Haga
Motionsklassen
00:38:57
Plats: 88
Plats: 40
Startnr: 69
Kullarmark SK
David Lundgren
Motionsklassen
00:39:05
Plats: 89
Plats: 40
Startnr: 281
RENÅ
Torbjørn Hammer
Motionsklassen
00:39:07
Plats: 90
Plats: 40
Startnr: 98
Motionsklassen
00:39:08
Plats: 91
Plats: 40
Startnr: 59
Kyrksæterøra IL 2
Knut Ove Hellandsjø
Motionsklassen
00:39:09
Plats: 92
Plats: 40
Startnr: 58
Motionsklassen
00:39:13
Plats: 93
Plats: 41
Startnr: 183
SPILLUM IL
Mathias Mørkved
Motionsklassen
00:39:17
Plats: 94
Plats: 42
Startnr: 112
Byneset il
Henry Haug
Motionsklassen
00:39:26
Plats: 95
Plats: 43
Startnr: 90
IL Skauga
Sverre Håvard Melhus
Motionsklassen
00:39:40
Plats: 96
Plats: 44
Startnr: 142
Motionsklassen
00:39:45
Plats: 97
Plats: 45
Startnr: 278
Motionsklassen
00:40:08
Plats: 98
Plats: 45
Startnr: 41
HALLSTRÖMS / NVI
Melker Olsen
Motionsklassen
00:40:21
Plats: 99
Plats: 45
Startnr: 145
Mörsils IF
Daniel Olsson
Motionsklassen
00:40:25
Plats: 100
Plats: 45
Startnr: 35
Stadsbygd IL
Jon Are Hermstad
Motionsklassen
00:40:32
Plats: 101
Plats: 46
Startnr: 36
IL Dalebrand
Horst Mack
Motionsklassen
00:40:33
Plats: 102
Plats: 47
Startnr: 28
Leirådal I.L
Ole Daniel Kjesbu
Motionsklassen
00:40:36
Plats: 103
Plats: 48
Startnr: 260
FSK Östersund
Andreas Gärdin Hyttsten
Motionsklassen
00:40:46
Plats: 104
Plats: 48
Startnr: 140
Alsens IF
Hampus Lindholm
Motionsklassen
00:41:09
Plats: 105
Plats: 48
Startnr: 157
Forra IL
Kim Buan
Motionsklassen
00:41:12
Plats: 106
Plats: 49
Startnr: 86
Möringan
Peter Boije
Motionsklassen
00:41:26
Plats: 107
Plats: 49
Startnr: 192
Campus Miun IF
Sara Häggström
Motionsklassen
00:41:37
Plats: 108
Plats: 49
Startnr: 204
Krampe/Nidelv lag 2
Morten Warankov
Motionsklassen
00:41:58
Plats: 109
Plats: 49
Startnr: 292
Hemit
Morten Schjetne
Motionsklassen
00:42:23
Plats: 110
Plats: 49
Startnr: 92
Rapp IL
Jan Morten Rygg
Motionsklassen
00:42:41
Plats: 111
Plats: 50
Startnr: 83
Vänsterpartiet / SV
Claudiu Ciobanu
Motionsklassen
00:42:43
Plats: 112
Plats: 50
Startnr: 161
Motionsklassen
00:42:46
Plats: 113
Plats: 51
Startnr: 214
Motionsklassen
00:42:47
Plats: 114
Plats: 51
Startnr: 160
Motionsklassen
00:42:48
Plats: 115
Plats: 51
Startnr: 237
Teknikens Under
Pia Rickardsson
Motionsklassen
00:43:01
Plats: 116
Plats: 51
Startnr: 102
Ytterøy
Eline Vandsvik
Motionsklassen
00:43:01
Plats: 117
Plats: 52
Startnr: 146
Rörösjöns IK
Annika Willhelmsson
Motionsklassen
00:43:12
Plats: 118
Plats: 52
Startnr: 100
SpareBank 1 SMN
Johan Olav Valseth Lian
Motionsklassen
00:43:23
Plats: 119
Plats: 52
Startnr: 233
Prima
Eirik Wahl Thomsen
Motionsklassen
00:43:26
Plats: 120
Plats: 52
Startnr: 136
Finstad-Eliten
Elin Modell
Motionsklassen
00:43:28
Plats: 121
Plats: 52
Startnr: 196
Vinne IL 2
Harald Morten Steen
Motionsklassen
00:43:29
Plats: 122
Plats: 53
Startnr: 208
Nav Sør Trøndelag
Odd Ivar Abusland
Motionsklassen
00:43:40
Plats: 123
Plats: 53
Startnr: 51
Ole Vig
Toril Krog Berg
Motionsklassen
00:43:49
Plats: 124
Plats: 53
Startnr: 96
Motionsklassen
00:44:00
Plats: 125
Plats: 53
Startnr: 171
Motionsklassen
00:44:25
Plats: 126
Plats: 53
Startnr: 62
SPKL Nessegutten
Ingrid Wikdahl
Motionsklassen
00:44:25
Plats: 127
Plats: 54
Startnr: 87
Hedevikens IF
Fredrik Tjärnås
Motionsklassen
00:44:31
Plats: 128
Plats: 54
Startnr: 117
Östersunds kommun
Patrik Larsson
Motionsklassen
00:45:14
Plats: 129
Plats: 54
Startnr: 49
Jämtkraft
Katarina Helmersson
Motionsklassen
00:45:17
Plats: 130
Plats: 54
Startnr: 205
Nidarosdomen
Gunnar Winther
Motionsklassen
00:45:34
Plats: 131
Plats: 54
Startnr: 106
Team 3T
Anders Bækkevold
Motionsklassen
00:46:54
Plats: 132
Plats: 54
Startnr: 232
TrønderEnergi
Magnus Hyllmark
Motionsklassen
00:46:59
Plats: 133
Plats: 54
Startnr: 85
Domstolene
Kenneth Bull
Motionsklassen
00:47:06
Plats: 134
Plats: 54
Startnr: 95
Röde Runners
Anna Lindam
Motionsklassen
00:47:22
Plats: 135
Plats: 54
Startnr: 277
Miljødirektoratet BIL
Oddvar Njåstad
Motionsklassen
00:47:40
Plats: 136
Plats: 54
Startnr: 43
Lättja IF
Tobias Ericson
Motionsklassen
00:47:44
Plats: 137
Plats: 54
Startnr: 29
Henning IL
Alva Solem
Motionsklassen
00:48:09
Plats: 138
Plats: 54
Startnr: 291
Arbeidstilsynet
Tonje Kummeneje Vangen
Motionsklassen
00:48:14
Plats: 139
Plats: 54
Startnr: 173
Skatt Midt-Norge
Eirik Lohne
Motionsklassen
00:48:17
Plats: 140
Plats: 54
Startnr: 153
Motionsklassen
00:48:49
Plats: 141
Plats: 54
Startnr: 180
Adresseavisen
Wenche Bjørling
Motionsklassen
00:49:08
Plats: 142
Plats: 54
Startnr: 81
Motionsklassen
00:50:23
Plats: 143
Plats: 54
Startnr: 229
Motionsklassen
00:51:23
Plats: 144
Plats: 55
Startnr: 53
Aspås IF Motion
Maria Ivarsson
Motionsklassen
00:52:21
Plats: 145
Plats: 55
Startnr: 70
Motionsklassen
00:52:37
Plats: 146
Plats: 55
Startnr: 42
Motionsklassen
00:55:08

Motion Damer

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 243
Motion Damer
00:31:55
Plats: 2
Plats: 2
Startnr: 255
Byåsen IL
Ingrid Mjøsund
Motion Damer
00:32:59
Plats: 3
Plats: 3
Startnr: 250
Motion Damer
00:37:29
Plats: 4
Plats: 4
Startnr: 245
Motion Damer
00:37:32
Plats: 5
Plats: 4
Startnr: 241
Offerdals SK Damer
Emelie Eriksson
Motion Damer
00:39:56
Plats: 6
Plats: 5
Startnr: 249
Motion Damer
00:41:40
Plats: 7
Plats: 5
Startnr: 253
Børsa IL Damer
Kirsti Lund
Motion Damer
00:43:00
Plats: 8
Plats: 5
Startnr: 257
Motion Damer
00:43:00
Plats: 9
Plats: 5
Startnr: 240
Værdalsveitjan
Beate Holmlimo
Motion Damer
00:44:16
Plats: 10
Plats: 5
Startnr: 244
Byåsen damer
Cobien Claringbould
Motion Damer
00:52:40

Endagars dag 3

Plats: 1
Plats: 1
Startnr: 331
Grindbergsgjengen
Karl Andreas Eggan
Endagars dag 3
00:30:53
Plats: 2
Plats: 1
Startnr: 210
Team Skånøy
Ludvik Bjørnstad
Endagars dag 3
00:34:51
Plats: 3
Plats: 1
Startnr: 308
Brannvesenet Midt IKS
Frank Hjulstad
Endagars dag 3
00:35:41
Plats: 4
Plats: 1
Startnr: 342
Mostadmark
Katharina Börms
Endagars dag 3
00:36:20
Plats: 5
Plats: 1
Startnr: 301
HENT AS
Vegar Rømma
Endagars dag 3
00:36:43
Plats: 6
Plats: 1
Startnr: 276
Ytre Namdal Løpelag
Svein Oluf Øren
Endagars dag 3
00:36:57
Plats: 7
Plats: 1
Startnr: 113
Endagars dag 3
00:37:01
Plats: 8
Plats: 1
Startnr: 279
HUNT4
Trude Carlsen
Endagars dag 3
00:38:07
Plats: 9
Plats: 1
Startnr: 285
Powel
Simen Husøy
Endagars dag 3
00:40:24
Plats: 10
Plats: 1
Startnr: 305
Haukaas-eliten
Magnus Solli Haukaas
Endagars dag 3
00:41:56
Plats: 11
Plats: 1
Startnr: 198
Teeness BIL
John-Atle Skjerve
Endagars dag 3
00:42:53
Plats: 12
Plats: 1
Startnr: 306
Fagerlia/ Schøningsdal
Alf Johan Folgerø
Endagars dag 3
00:44:00
Plats: 13
Plats: 1
Startnr: 121
NTNU IT
Jeanette Helmersen
Endagars dag 3
00:44:14
Plats: 14
Plats: 1
Startnr: 304
Endagars dag 3
00:44:37
Plats: 15
Plats: 2
Startnr: 336
Endagars dag 3
00:44:41
Plats: 16
Plats: 2
Startnr: 236
RINDAL IL DAMER
MALI RØEN SKJERMO
Endagars dag 3
00:44:54
Plats: 17
Plats: 2
Startnr: 25
Kværner BIL
Johnny Karlsen
Endagars dag 3
00:46:07
Plats: 18
Plats: 3
Startnr: 335
Verrastranda idrettslag
Bjørn Skjelstad
Endagars dag 3
00:48:57
Plats: 19
Plats: 4
Startnr: 333
You`ll Never Run Alone
Monica Schultz Woll
Endagars dag 3
00:49:21
Plats: 20
Plats: 4
Startnr: 339
Endagars dag 3
00:50:39